Pantel, fue, 2838 grafts, 13-14/07/2017

pantel

Active Member
Συμφωνω σχεδον σε ολα μαζι σου, ο μονος χαμενος απο αυτον τον πολεμο ειναι ο παντελης, αυτη την στιγμη
η hdc συνεχιζει να λειτουργει κανονικα και να εισπραττει ενω ακομα και αν ανγκαστει επειτα απο καποιο δικαστηριο να επιστρεψει καποιο ποσο πισω θα ειναι μια αμελητεα ποσοτητα.

Ακομα δεν ξερουμε αν η μμ μπορει να θεωρηθει πετυχημενη η αποτυχημενη και κοντευουμε να φτασουμε στην Χαγη, αν σε τρεις μηνες γινει καταμετρηση και αποδειχθει φυτρωση 90% + τι θα γινει φιλε @pantel? Αυτο θα αποδειχθει κουτσα στραβα , το οτι ο φ. σου εδειξε φωτογραφια αλλου ασθενους και σου ειπε θα γινεις ετσι δεν αποδεικνυεται. Και αν λοιπον σε τρεις μηνες γυρισει η hdc και σου κανει μια μυνησαρα για συκοφαντικη δυσφημιση για ολα αυτα που γραφεις και πληρωσεις εσυ μετα αντι αυτοι?? Το εχεις σκεφτει αυτο?

Οι περισσοτεροι εδω μεσα βρηκαν ευκαιρια να χτυπησουν καποια κλινικη για ενα αποτελεσμα που ειναι σε εξελιξη και σε παρεσυραν , σε συνδυασμο με την ασχημη ψυχολογια σου γραφεις πολλα που ισως στο φιναλε να μην ειναι υπερ σου. Στο ειχα γραψει παλι, εισαι ανυπομονος και παρορμητικος , οχι μονο απο αυτο το νημα αλλα και απο το προηγουμενο που ειχες ανοιξει.

Η διπλωματια και η υπομονη ειναι οι καλυτεροι σου συμμαχοι και συ αυτην την στιγμη τα εχεις χασει και τα δυο.

Πρεπει να αναθεωρησεις να ηρεμησεις και σε τρεις μηνες να κανεις τις οποιες κινησεις. Αν αυτες ειναι τα δικαστηρια και
ο πολεμος μαζι σου ειμαστε μαζι σου.
Φίλε όταν λέω κάτι σημαίνει έχω και τις απόδειξης. Τέλος αυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση των μελών του και η εποικοδομητική κριτική όσον αφορά της κλινικές. Το βήμα είναι ελεύθερο για να εκθέσετε τις απόψεις σας με επιχειρήματα και αποδείξεις. Το μόνο που θα σας επισημάνω, και αυτό επειδή έχω προσωπική άποψη, αφορά την ποιότητα των consultation και της μη αναλυτικής προσέγγισης του κάθε περιστατικού. Εφόσον ο γιατρός δεν κάνει consultation (κακώς κατ' εμέ) θα έπρεπε να εφαρμόζεται μια αναλυτική προσέγγιση (μέτρηση εμβαδου, πάχος τρίχας, τριχομέτρηση διαφόρων ζωνών, κλπ) έτσι ώστε κάθε ενδιαφερόμενος στο τέλος του consultation να έχει αναλυση της περίπτωσής του και να αποφεύγονται τέτοιου είδους "παρεξηγήσεις". Αν υπήρχε τέτοιο υλικό δεν είχαμε φτάσει σε τέτοιο σημείο. Θεωρώ ότι πρέπει να το δείτε πολύ σοβαρά.
 

pantel

Active Member
Η κλινική έχει ετοιμάσει φωτογραφίες οι οποίες θα σταλούν άμεσα στον Παντελή και στον Cvial προς εξέταση. Αυτές απεικονίζουν ως ακολούθως:

1) Το κεφάλι ξυρισμένο από πάνω με ευδιάκριτα τα μοσχεύματα του Γκούρα

2) Το κεφάλι πριν τη μεταμόσχευση από πάνω πριν να ξυριστούν τα μαλλιά

3) Το πριν με το σχεδιασμό της hairline πριν να ξυριστούν τα μαλλιά

4) Φώτο που απεικονίζει την κορυφή με τη μεταμόσχευση του Γκούρα

5) 8 πριν και μετά συγκρίσιμες φωτογραφίες από όλες τις πλευρές

6) Φωτογραφία που απεικονίζει την ουλή από το Strip του Γκούρα

7) Φωτογραφία που απεικονίζει την πυκνότητα της δότριας πάνω από το αυτί

Παρακαλούμε όπως εξεταστούν οι φωτογραφίες και θεωρούμε ότι πρέπει να προβληθούν στο φόρουμ από τον Cvial ή από τον Παντελή. Το μόνο που ζητάμε είναι να μην καταδικάζεται η κλινική άνευ τεκμηρίων.

Είναι χρήσιμο να αναφέρουμε ότι ο φίλος Παντελής κατά τη συνάντηση που είχαμε με σκοπό να βρεθεί μια λύση απλώς σηκώθηκε και έφυγε πριν ολοκληρωθεί η συνάντηση απειλώντας ότι θα κινηθεί νομικά.

Επίσης να αναφέρουμε ότι ο Φ. του είπε ότι θα φτιάξουμε το πρόβλημα με τα minigrafts και του έδειξε και κάποια αποτελέσματα που δημοσιεύει η κλινική σε άλλα forum. Η κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική και στην περίπτωση του Παντελή είχαμε μια διορθωτική διαδικασία.

O Δρ Μάρας του εξήγησε ότι θα απλωθούν τα μοσχεύματα σε αυτή την περιοχή που καλύφθηκε και ότι πρέπει να γίνει και υπολογισμός στο ότι η δότρια του θα πρέπει να μπορεί να καλύψει το crown και την περαιτέρω τριχόπτωση του στο μέλλον διότι ο Παντελής είναι μόλις 27 χρονών. Άρα μια πολύ πιο υψηλή πυκνότητα δεν συστήνετε στην περίπτωση του.

Επίσης, να αναφέρουμε ότι ο Παντελής είχε ήδη μια αποτυχημένη διαδικασία στον Γκούρα και είχε επαφή μαζί μας εδώ και 2 χρόνια κάνοντας τη μελέτη του σε πια κλινική θα καταλήξει. Κάποιος θα μπορούσε εύλογα να διερωτηθεί μετά από τόση μελέτη πως θα μπορούσε να περιμένει ένα αποτέλεσμα με πυκνότητα παρόμοια με κάποιου που δεν έχασε ποτέ μαλλιά.
Πρώτο δεν είπα ποτέ ότι περίμενα την πυκνότητα που ειχα οταν ημουν 18 αντιθετως ημουν ενημερος γι αυτο αλλα περιμενα να δω την εικονα που μου εδειξε ο θεοδωρος. Για αυτο άλλωστε πείστηκα να την κάνω εκεί. Ρωτήστε τον Θεόδωρο να σας πει τι εναλλακτικές είχα. Hdc η Ερντογάν. Όμως με έπεισε με μια φωτογραφία. Δευτερο όντως σηκώθηκα και έφυγα από τη συνάντηση όμως δεν είπα ότι θα κινηθώ νομικά, έφυγα νευριασμένος, απογοητευμένος και πικραμένος για τα ψεύδη του Θεοδώρου μπροστα εμού χωρίς να με προστατέψετε. Αν έγινε ένα λάθος με ενα συγγνώμη θα λυνετουν Αλλά τίποτα. Επίσης έφυγα γιατί η λύση σας ήταν να μετρηθούν τα μοσχεύματα μετά από 3 μήνες και επιστροφή των λευτων από τα μοσχευμάτα που δεν φύτρωσαν. Εμένα αυτή η λύση δεν με ικανοποιεί. Αν θέλετε να μην φύγω και να σας κατηγορώ ας με περνάτε ένα τηλέφωνο και θα τα βρίσκαμε όχι να φτάσουμε σε αυτό το σημείο. Επίσης ο γιατρός Μάρας μου τα εξήγησε Όλα αυτά που λέτε Αλλά πολύ μετά και συγκεκριμένα κατά τη συνάντηση τη προηγούμενη Εβδομάδα. Και οχι τον καιρο που επρεπε. Δεν θέλω να θιξω τον γιατρο μαρα για ειναι πολυ καλος ανθρωπος αλλα η αληθεια πρεπει να λεγετε. Επίσης να αναφερθώ στο σημείο που λέτε για το ότι έκανα μελέτη. Όντως η μελέτη που έκανα ήταν από αυτό το φόρουμ από το οποίο δεν είδα κανένα πραγματικό περιστατικό. Δηλαδή από κοντά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pantel

Active Member
Φιλε pantel σου ευχομαι να πανε ολα καλα αλλα μηπως θα ταν προς οφελος σου να ριξεις λιγο τους τονους?
Θα τους ρίξω φίλε όταν με ικανοποιήσουν. Όπως τους σεβάστηκα θέλω να με σεβαστούν. Είμαι και εγώ άνθρωπος.
 

vlafo

Well-Known Member
Σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση των μελών του και η εποικοδομητική κριτική όσον αφορά της κλινικές. Το βήμα είναι ελεύθερο για να εκθέσετε τις απόψεις σας με επιχειρήματα και αποδείξεις. Το μόνο που θα σας επισημάνω, και αυτό επειδή έχω προσωπική άποψη, αφορά την ποιότητα των consultation και της μη αναλυτικής προσέγγισης του κάθε περιστατικού. Εφόσον ο γιατρός δεν κάνει consultation (κακώς κατ' εμέ) θα έπρεπε να εφαρμόζεται μια αναλυτική προσέγγιση (μέτρηση εμβαδου, πάχος τρίχας, τριχομέτρηση διαφόρων ζωνών, κλπ) έτσι ώστε κάθε ενδιαφερόμενος στο τέλος του consultation να έχει αναλυση της περίπτωσής του και να αποφεύγονται τέτοιου είδους "παρεξηγήσεις". Αν υπήρχε τέτοιο υλικό δεν είχαμε φτάσει σε τέτοιο σημείο. Θεωρώ ότι πρέπει να το δείτε πολύ σοβαρά.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου με τη βασική προυπόθεση ότι αυτό είναι καθαρά δουλειά του επαγγελματία να σε πληροφορήσει ακριβώς και όχι δική σου.Άμα δεν γνωρίζεις τι να ρωτήσεις πως θα τους διατυπώσεις τα ανάλογα;Και το 90% δεν γνωρίζει-(εξαιρούνται του forum)-άλλο αν είναι κατ εμέ υποχρεωμένοι να μάθουν γιατί θα δαπανήσουν ενα τεράστο ποσό και πολύ περισσότερο που αφορά το κεφάλι τους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς. Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Αν πάρεις ένα χαρτί από την κλινική με τις προσωπικές σου μετρήσεις και από κάτω στις παρατηρήσεις τις προτεινόμενες πυκνότητες ξέρεις τα πάντα. Το coverage value αυτό ακριβώς κάνει. Όταν δείχνεις στον υποψήφιο φώτο από άλλα αποτελέσματα, πριν και μετά, και του λες αυτό το αποτέλεσμα έχει CV=5,4 αυτό 4 ο κάθε υποψήφιος έχει ένα μέτρο σύγκρισης σε σχέση με τα δικά του δεδομένα.
 

vlafo

Well-Known Member
Προφανώς. Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Αν πάρεις ένα χαρτί από την κλινική με τις προσωπικές σου μετρήσεις και από κάτω στις παρατηρήσεις τις προτεινόμενες πυκνότητες ξέρεις τα πάντα. Το coverage value αυτό ακριβώς κάνει. Όταν δείχνεις στον υποψήφιο φώτο από άλλα αποτελέσματα, πριν και μετά, και του λες αυτό το αποτέλεσμα έχει CV=5,4 αυτό 4 ο κάθε υποψήφιος έχει ένα μέτρο σύγκρισης σε σχέση με τα δικά του δεδομένα.
Aυτό που δεν ξέρω είναι αν σου δίνουν αυτές τις αναλύσεις εδώ-τουλάχιστον στις δύο κατά τεκμήριο μοναδικές κλινικές.Βγάζουν τέτοια δεδομένα-ανάλυσης;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κλινική HDC

HDC Hair Clinic
Σαν συνέχεια του προηγούμενου μας post διαπιστώνουμε ότι δεν υπάρχει πρόθεση από τον φίλο Παντελή να ανεβάσει τις φωτογραφίες και αυτό αποδεικνύει ότι το αποτέλεσμα αισθητικά είναι καλό, όπως το είδαμε και το φωτογραφήσαμε στη συνάντηση που είχαμε στις 31 Ιανουαρίου.

Θα πρέπει να ανέβουν και οι φωτογραφίες πως ήταν ο Παντελής πριν την μεταμόσχευση και παρακαλούμε το φόρουμ να μας επιτρέψει τουλάχιστον να τις ανεβάσουμε για να δοθεί και περισσότερο φως σε αυτή την υπόθεση.

Η κλινική όπως πρότεινε, είναι έτοιμη να κάνει την μέτρηση. O Cvial πρότεινε σε 3 μήνες που θα κλείσει 9 μήνες Post op. Στις 14 Φεβρουαρίου ο Παντελής κλείνει 7 μήνες και οποιαδήποτε ημέρα μετά από αυτή μπορεί να γίνει η συνάντηση και η μέτρηση.

Μέχρι τότε, παρακαλούμε όπως τεκμηριώνεται η οποιαδήποτε αρνητική αναφορά στην HDC όσον αφορά το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα παρακαλούσα να αφαιρέσετε ή να τροποποιήσετε την τελευταία σας πρόταση. Το φόρουμ δεν χειραγωγείται, αν κάποιος θέλει να εκφράσει μια αρνητική άποψη μπορεί να την εκφράσει ελεύθερα και να την αιτιολόγησει. Οι φωτογραφίες σας θα ανέβουν μαζί με κάποιες άλλες που θα μου στείλει ο Πεντέλης. Επίσης αναμένω και κάποιες άλλες που σας έχω ζητήσει.

Update: ευχαριστώ για την τροποποίηση


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

minoxidilis

Active Member
Έτσι για να σας εξηγήσω τη στάση τους προς εμένα. Τους στέλνω email για να μου αποστέιλλουν όλες τις φωτογραφίες που με έχουν βγάλει και δεν υπάρχει καμία ανταπόκριση. Αυτή είναι η hdc. Επίσης ακόμα δεν μου απάντησαν στα δύο ερωτήματα μου. Και ούτε πρόκειται. Μπορείτε να καταλάβετε ποιος λέει ψέματα και ποιος όχι.
Με τον τροπο που ειδα να χειριζονται την κατασταση εχουν φαει χαλαρα Χ απο μενα,στην καραφλοπαρεα που εχω ετοιμαζομαστε για μμ,τους εχω ενημερωσει ολους για την κλινικη,εγω στην θεση σου θα περιμενα κανα 3μηνο και αν δεν εβλεπα αποτελεσματα asap videaki στο youtube με πριν και μετα να το βλεπουν ολοι,επισης καλο ειναι να φτιαχτει ενα καναλι στο youtube που αφορουν τετοιο ειδους κρουσματα,στο θεμα αν θα τα βρειτε εσυ θα το δεις,το πως εχουν χειριστει το θεμα ξεφτιλα και εχουν και ονομα,εγω ειμαι υπερ του δικαστηριου και ας χασεις χρονο,να μην νομιζουν πως ειμαστε μαλακες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα παρακαλέσω να κρατήσουμε την ψυχραιμία μας και να χαμηλώσουμε τους τόνους. Σε λίγο θα παρουσιαστεί πολύ υλικό και θα μπορέσουμε να τοποθετηθούμε επί της ουσίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

minoxidilis

Active Member
Καλά ηρεμήστε λίγο που έχετε βγάλει άχρηστη και την hdc. Έλεος με την ισοπέδωση. Ας δούμε και κρίνουμε.
Αν έχει δίκιο ο Παντελής είμαστε μαζί του, αλλά να δούμε πρώτα.
Aν καταλαβες τι ειπα,δεν μιλησα για το αποτελεσμα μιλησα για τον τροπο αντιμετωπισης του προβληματος του,και δεν εισαι εσυ ο ειδήμων να μου πει να ηρεμησω,moderator ειναι ο cvial και τοποθετηθηκε πολυ ωραια ο ανθρωπος στο θεμα αυτο.Και στην τελικη ποια ειναι η hdc και ποιος την εβγαλε αχρηστη,μπορει μια κλινικη να εχει καλα αποτελεσματα αλλα απο support να πασχιζει ο καθενας μιλαει οπως θελει αρκει να μην προσβαλει τον αλλο.Αν σε πηραξε αυτο που ειπα για την hdc προβλημα σου,δεν προσωποπειο εταιριες τα λεφτα μας θελουν και εμεις την δουλεια τους,επαγγελματικη σχεση.και εγω ανηκω στην κατηγορια των πελατων οποτε λογικο να υπερασπιστω εναν φιλο απο εδω σε σχεση με αυτους ειδικοτερα οταν εχει προκυψει τετοιο ζητημα.Cvial σταματαω εδω γιατι ξεφευγουμε και απο το αρχικο θεμα.
 

athenian

Well-Known Member
Είπαμε αν όντως υπάρχει θέμα είμαστε με τον Παντελή. Τα υπόλοιπα που λες ούτε χρειάζονται ούτε ενδιαφέρουν κανέναν.
 
Μπλουζα