Pantel, fue, 2838 grafts, 13-14/07/2017

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ @kolias, δεν έχω πρόβλημα να πάω, το ξανάπα. Απλά δεν καταλαβαίνω το τι ακριβώς θα κάνουμε αν δεν υπάρχει το υλικό. Ας προτείνουν μια μεθοδολογία, ας μας δείξουν και τις φώτο που έχουν postop και το συζητάμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Εγώ έχω στείλει emai στην κλινική για να μου αποστείλει τις φωτογραφίες που με έβγαλαν για να τις παραθέσω εδώ , όμως δεν πήρα καμία απάντηση...
 

kolias

Active Member
οκ στα χερια σου ειναι οτι καλυτερο η περιπτωση του παντελη, οντως χωρις λογο αν συμμετεχεις σε αρκουδες θα μειωσεις την σοβαροτητα της θεσης σου και του φορουμ , κανε αυτο που πρεπει να κανεις και ας ελπισουμε για το καλυτερο αποτελεσμα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα
 

Panos1982

Well-Known Member
Η κλινικη ισχυριζεται οτι ο παντελης ειχε μεγαλες προσδοκιες, απ την αλλη ο παντελης ισχυριζεται οτι ο "μανατζερ" της κλινικης του εδειξε φωτο με πολυ καλυτερα αποτελεσματα απ το δικο του σκοπιμως ωστε να τον πεισει να προχωρησει σε αυτους για επεμβαση....
αρα (αν αληθευουν τα λεγομενα του παντελη) η κλινικη ειναι αυτη που "φυτεψε" στο μυαλο του παντελη τις μεγαλες προσδοκιες....γιατι σιγουρα εχει στο ενεργητικο της χιλιαδες περιστατικα και πολλα απ αυτα σαν την περιπτωση του παντελη οποτε θα επρεπε να του δειξει ρεαλιστικες φωτογραφιες αναλογες με την περιπτωση του κ με τον αριθμο των θυλακιων που εβαλε, ετσι ωστε να μην εχει μεγαλυτερες απαιτησεις απ οτι πρεπει, κι αυτο δεν ειναι λαθος του παντελη ειναι λαθος της κλινικης.
Ο παντελης και ο καθε παντελης δεν ειναι υποχρεωμενος να εχει κανει διατριβη στις μεταμοσχευσεις, αυτο ειναι δουλεια της κλινικης να κανει σωστη και αναλυτικη-ποιοτικη ενημερωση στον πελατη της αν δε θελει να συμβαινουν παρεξηγησεις και παρομοια περιστατικα. Αν ηταν ξεκαθαροι απ την αρχη δε θα συνεβαινε τωρα ολο αυτο.
Ισως ειναι ενα κομματι που πρεπει πραγματικα να κανει αυτοκριτικη και να το διορθωσει απεναντι στους πελατες της.

Η περιοχη αυτη θελει 4000+ θυλακια για να καλυφθει καλα και εβαλε μονο 2800, οποτε θα επρεπε να ειναι ενημερος οτι δεν θα ειναι full head και οτι αν θελει καλυτερη καλυψη χρειαζονται παραπανω θυλακια κοκ...
Επισης καλο θα ηταν να εχουν κανει μετρηση στις περιοχες που εγινε εμφυτευση με μικροκαμερα το πριν ετσι ωστε να εχει κ η ιδια στο αρχειο της τα στοιχεια για το ποσα υπηρχαν πριν, και τωρα που προεκυψε ζητημα να του πουν ελα να σε μετρησουμε να δουμε ποσα εχεις να τα βαλουμε κατω να δουμε ποσα φυτρωσαν. και δε θα χρειαζοταν ουτε ο cvial ουτε κανεις...
δεν ειναι κακο να κανεις μετρηση pre-op σε 2-3 περιοχες ποσα θυλακια υπαρχουν ανα cm² και να το εχεις στο αρχειο σου.
Καμμια κλινικη δεν εχει πιασει ταβανι ολες βελτιωνονται συνεχως, οποτε κι εδω η κλινικη θα πρεπει να κοιταξει να βελτιωσει καποια πραγματα και σε επιπεδο επικοινωνιας μετον πελατη στα consultation αλλα και στις μετρησεις τις καθως βλεπουμε ηδη οτι ειναι δυο αδυνατα σημεια της....δλδ καλο θα ηταν να εχει εξηγησει στον παντελη το πλανο που θα ακολουθησουν τις περιοχες που εδωσαν εμφαση τα σημεια που θα ειναι πιο αδυναμα και γενικα τι θα ειναι αυτο που θα παρει ο παντελης.

Προσωπικα και στις 2 κλινικες που εχω παει μου εδωσαν μετα την επεμβαση ενα ερωτηματολογιο και με ρωτουσαν για ολα τα σταδια της διαδικασιας πως ηταν αν ηταν επαρκη αν ειμαι ικανοποιημενος αν βρισκω οτι καπου ηταν ελειπης η κλινικη κτλπ. Αυτο δειχνει μια διαθεση βελτιωσης απ τις συγκεκριμενες κλινικες στις υπηρεσιες τους σε περιπτωση που σε καποιον τομεα δεν επαρκουσαν αυτες που προσφερουν.

Ο παντελης δεν εχει καταστραφει κι ακομα κι αν δε τα βρει με την κλινικη τη συγκεκριμενη θα μπορεσει στην τελικη να παει σε μια αλλη και να κανει μια πυκνωση στην περιοχη του middle και να παρει το αποτελεσμα που θελει.

Για μενα να μην κλεισει το θεμα καθολου, να δουμε και τελικα ποια σταση θα κρατησει η κλινικη και τι εινα διατεθημενη να κανει. Κι αν εχει κανει καπου λαθος ειτε σε τεχνικο κομματι ειτε στο επικοινωνιακο ας βγει να πει οτι οκ εγινε μια παρεξηγηση μια λαθος εκτιμηση η το οτιδηποτε αλλα ειμαστε διατεθημενοι να το διορθωσουμε...
δεν ειναι κατι κακο και κανεις δεν ειναι αλαθητος.... το προβλημα δεν ειναι αν υπαρξει ενα λαθος, ειναι οταν υπαρχει αλλα δεν το παραδεχεσαι αρα εισαι απαραδεκτος !!!

Αν παλι η κλινικη θεωρει οτι εχει ενεργησει τελεια σε ολα τα επιπεδα και οτι ο παντελης ειναι απλα τρελος τοτε οκ θα βγαλουμε κι εμεις τα συμπερασματα μας ... θα τα δουν και οι χρηστες εδω ωστε να ξερουν για το τη κλινικη ειναι και οποιος νεος χρηστης ρωταει για την κλινικη να μαθει τι παιζει θα τον προτρεπουμε να δει το συγκεκριμενο νημα ωστε να παρει μια ιδεα για το περι τινος προκειτε....

Ποιος θα ειναι ο χαμενος στο τελος της ημερας? ο παντελης που ισως εχασε 500 θυλακια λογο ελειπης φυτρωσης και ανεπτυξε μη ρεαλιστηκες προσδοκιες απ τις παραπλανητικες φωτο που ισως του εδειξαν κ την ελλειπη ενημερωση ??
ή κλινικη που θα χασει αλλους 100 παντεληδες που θα αποφυγουν να πανε εκει για την επεμβαση τους ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
εγω λεω πολυ απλα και ωραια σε κανενα 2μηνακι ο παντελης να παρει τον cvial και να πανε μια επισκεψουλα εκει και θα βρεθει η λυση και μαλιστα ευκολα. δεν μιλαμε για μια κατασταση μη αναστρεψιμη αλλα για μια κατασταση που σωζεται...
 

pantel

Active Member
Η κλινικη ισχυριζεται οτι ο παντελης ειχε μεγαλες προσδοκιες, απ την αλλη ο παντελης ισχυριζεται οτι ο "μανατζερ" της κλινικης του εδειξε φωτο με πολυ καλυτερα αποτελεσματα απ το δικο του σκοπιμως ωστε να τον πεισει να προχωρησει σε αυτους για επεμβαση....
αρα (αν αληθευουν τα λεγομενα του παντελη) η κλινικη ειναι αυτη που "φυτεψε" στο μυαλο του παντελη τις μεγαλες προσδοκιες....γιατι σιγουρα εχει στο ενεργητικο της χιλιαδες περιστατικα και πολλα απ αυτα σαν την περιπτωση του παντελη οποτε θα επρεπε να του δειξει ρεαλιστικες φωτογραφιες αναλογες με την περιπτωση του κ με τον αριθμο των θυλακιων που εβαλε, ετσι ωστε να μην εχει μεγαλυτερες απαιτησεις απ οτι πρεπει, κι αυτο δεν ειναι λαθος του παντελη ειναι λαθος της κλινικης.
Ο παντελης και ο καθε παντελης δεν ειναι υποχρεωμενος να εχει κανει διατριβη στις μεταμοσχευσεις, αυτο ειναι δουλεια της κλινικης να κανει σωστη και αναλυτικη-ποιοτικη ενημερωση στον πελατη της αν δε θελει να συμβαινουν παρεξηγησεις και παρομοια περιστατικα. Αν ηταν ξεκαθαροι απ την αρχη δε θα συνεβαινε τωρα ολο αυτο.
Ισως ειναι ενα κομματι που πρεπει πραγματικα να κανει αυτοκριτικη και να το διορθωσει απεναντι στους πελατες της.

Η περιοχη αυτη θελει 4000+ θυλακια για να καλυφθει καλα και εβαλε μονο 2800, οποτε θα επρεπε να ειναι ενημερος οτι δεν θα ειναι full head και οτι αν θελει καλυτερη καλυψη χρειαζονται παραπανω θυλακια κοκ...
Επισης καλο θα ηταν να εχουν κανει μετρηση στις περιοχες που εγινε εμφυτευση με μικροκαμερα το πριν ετσι ωστε να εχει κ η ιδια στο αρχειο της τα στοιχεια για το ποσα υπηρχαν πριν, και τωρα που προεκυψε ζητημα να του πουν ελα να σε μετρησουμε να δουμε ποσα εχεις να τα βαλουμε κατω να δουμε ποσα φυτρωσαν. και δε θα χρειαζοταν ουτε ο cvial ουτε κανεις...
δεν ειναι κακο να κανεις μετρηση pre-op σε 2-3 περιοχες ποσα θυλακια υπαρχουν ανα cm² και να το εχεις στο αρχειο σου.
Καμμια κλινικη δεν εχει πιασει ταβανι ολες βελτιωνονται συνεχως, οποτε κι εδω η κλινικη θα πρεπει να κοιταξει να βελτιωσει καποια πραγματα και σε επιπεδο επικοινωνιας μετον πελατη στα consultation αλλα και στις μετρησεις τις καθως βλεπουμε ηδη οτι ειναι δυο αδυνατα σημεια της....δλδ καλο θα ηταν να εχει εξηγησει στον παντελη το πλανο που θα ακολουθησουν τις περιοχες που εδωσαν εμφαση τα σημεια που θα ειναι πιο αδυναμα και γενικα τι θα ειναι αυτο που θα παρει ο παντελης.

Προσωπικα και στις 2 κλινικες που εχω παει μου εδωσαν μετα την επεμβαση ενα ερωτηματολογιο και με ρωτουσαν για ολα τα σταδια της διαδικασιας πως ηταν αν ηταν επαρκη αν ειμαι ικανοποιημενος αν βρισκω οτι καπου ηταν ελειπης η κλινικη κτλπ. Αυτο δειχνει μια διαθεση βελτιωσης απ τις συγκεκριμενες κλινικες στις υπηρεσιες τους σε περιπτωση που σε καποιον τομεα δεν επαρκουσαν αυτες που προσφερουν.

Ο παντελης δεν εχει καταστραφει κι ακομα κι αν δε τα βρει με την κλινικη τη συγκεκριμενη θα μπορεσει στην τελικη να παει σε μια αλλη και να κανει μια πυκνωση στην περιοχη του middle και να παρει το αποτελεσμα που θελει.

Για μενα να μην κλεισει το θεμα καθολου, να δουμε και τελικα ποια σταση θα κρατησει η κλινικη και τι εινα διατεθημενη να κανει. Κι αν εχει κανει καπου λαθος ειτε σε τεχνικο κομματι ειτε στο επικοινωνιακο ας βγει να πει οτι οκ εγινε μια παρεξηγηση μια λαθος εκτιμηση η το οτιδηποτε αλλα ειμαστε διατεθημενοι να το διορθωσουμε...
δεν ειναι κατι κακο και κανεις δεν ειναι αλαθητος.... το προβλημα δεν ειναι αν υπαρξει ενα λαθος, ειναι οταν υπαρχει αλλα δεν το παραδεχεσαι αρα εισαι απαραδεκτος !!!

Αν παλι η κλινικη θεωρει οτι εχει ενεργησει τελεια σε ολα τα επιπεδα και οτι ο παντελης ειναι απλα τρελος τοτε οκ θα βγαλουμε κι εμεις τα συμπερασματα μας ... θα τα δουν και οι χρηστες εδω ωστε να ξερουν για το τη κλινικη ειναι και οποιος νεος χρηστης ρωταει για την κλινικη να μαθει τι παιζει θα τον προτρεπουμε να δει το συγκεκριμενο νημα ωστε να παρει μια ιδεα για το περι τινος προκειτε....

Ποιος θα ειναι ο χαμενος στο τελος της ημερας? ο παντελης που ισως εχασε 500 θυλακια λογο ελειπης φυτρωσης και ανεπτυξε μη ρεαλιστηκες προσδοκιες απ τις παραπλανητικες φωτο που ισως του εδειξαν κ την ελλειπη ενημερωση ??
ή κλινικη που θα χασει αλλους 100 παντεληδες που θα αποφυγουν να πανε εκει για την επεμβαση τους ?
Φίλε με καλύψες πλήρως. Ακριβώς αυτά εννοώ Εγώ. Ο μάνατζερ με έβγαζε ψεύτη και τρελό μπροστα στον διευθυντή και τον γιατρό. Οι οποίοι απ ότι φαίνεται δεν ήταν ενήμεροι για τις τακτικές του. Με έβγαζε τρελό ότι δεν μου έδειξε φωτο από άλλο πελάτη. Κάτσε βγάλε άκρη τώρα. Όλοι ξέρετε ότι το κάνει αυτό και με έβγαλε εμένα ψεύτη. Πέστε το και εσείς της κλινικής για το τι κάνει να μην νομίζουν ότι τους λέω και ψεματα. Με ξεγέλασε και μου πήρε 7100.
 

pantel

Active Member
Παιδιά ο γιατρός μου είπε ότι το πολύ ακόμα μια μεταμόσχευση μπορώ να κάνω. Και τι να πρώτο Καλύψω? Κραουν? Ουλη? Η ζώνη α και β? Άρα και 100 μοσχεύματα να χάθηκαν και 500 να χάθηκαν για εμένα αυτά ήταν σημαντικά.
 

dimitris50423

Well-Known Member
βγαλε καθαρες φωτο σε εξωτερικο χωρο παντελη πανοραμικη. εκει θα φανει τι εχει φυτρωσει. με μια πανοραμικη.
οτι και να γινει δεν τους απασχολει καθολου πιστεψε με και ολο το ποσο να σου γυρισουν η να σου εκαναν ακομη μια μεταμοσχευση.
Η ζημια για μια κλινικη ειναι η δημοσιοποιηση κακων αποτελεσματων. η χασουρα ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την επιστροφη χρηματων μιας μεταμοσχευσης.
τα μοσχευματα που εβαλες + τα μαλλια που ειχε ηδη η περιοχη επρεπε να σε καλυψουν. αν εμπαιναν τα μοσχευματα σε αδεια περιοχη εκει θα ειχες λιγο μικροτερες απαιτησεις.
κανε υπομονη και τους υπολοιπους μηνες να δεις τι θα γινει εως εκει.
Παντως φαινεται οτι τους ενδιαφερει η εικονα τους στο φορουμ οποτε πιστευω οτι θα βρεις ακρη ετσι ωστε να εισαι και εσυ ικανοποιημενος οσο γινεται. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Δεν θα σταματήσω εδώ. Θα κάνω παρουσιάσεις σε όλα τα φόρουμ σε όλες τις χώρες που έχουν φόρουμ για μεταμόσχευσεις. Από το πολονεζικο μέχρι το αμερικανικό. Να δουν όλοι το αποτέλεσμα μου και να κρίνουν. Επίσης θα εξηγήσω τι μου είχαν πριν τη μμ και μετα.
 

Zob

Active Member
Δεν θα σταματήσω εδώ. Θα κάνω παρουσιάσεις σε όλα τα φόρουμ σε όλες τις χώρες που έχουν φόρουμ για μεταμόσχευσεις. Από το πολονεζικο μέχρι το αμερικανικό. Να δουν όλοι το αποτέλεσμα μου και να κρίνουν. Επίσης θα εξηγήσω τι μου είχαν πριν τη μμ και μετα.
Φιλε pantel σου ευχομαι να πανε ολα καλα αλλα μηπως θα ταν προς οφελος σου να ριξεις λιγο τους τονους?
 

Flosk

Well-Known Member
Παντελη υπερβαλεις ρε φιλε μου.. και σε μενα υπηρχε αστοχια αρχικα, και σε μενα εδειξε ο Θ. μια ιδανικη φωτο που μου αρεσε και δεν εγινα ετσι με την πρωτη αλλα τελικα μου καναν μια διορθωτικη δωρεαν εκανα κ´ μια 3η στο crown που πηγε πολυ καλα και γενικα υπηρξε support σε ολο το εγχειρημα.
Θα συμφωνησω με καποιους οτι επρεπε η κλινικη να προοδευει (πχ μικροτερα εργαλεια, evaluation απο τον γιατρο, μετρηση caliber τριχας κ.α.) αλλα εσυ συμπεριφερεσαι σαν να ειναι και εχθρος σου η κλινικη ρε συ. Πολυ πατριωτικα το εχεις παρει νομιζω. Διαβαζω τωρα οτι θα μπεις σε ολα τα φορουμ και θα γραφεις τα ιδια και σκεφτομαι οτι θα εισαι γραφικος τελικα αντι να σκεφτεις πιο ειναι το συμφερον σου και να εκμεταλευθεις την σταση της κλινικης που δεν ειναι παθητικη και εχει διαθεση να διορθωσει το λαθος της. Οποιο και αν ειναι αυτο. Εγω προσωπικα πιστευω οτι δεν εχεις ιδιαιτερα χαμηλη φυτρωση αλλα οτι τα μοσχευματα ηταν λιγα για να γινεις οπως στη φωτο που σου εδειχνε ο Φ.
Να συμφωνησω οτι δεν υπαρχει κοινη γραμμη απο Φ. και γιατρο και οτι μπορει τελικα να μην την εκανες καθολου ή εστω εκει αν ηξερες οτι δεν θα γινεις οπως στη φωτο του Φ.
Δεν νομιζω οτι ειναι καλο να το βλεπεις τοσο πατριωτικα και να θες να διασυρεις την κλινικη ή να παρεις ολο το ποσο πισω επειδη δεν εγινες οπως σου εδειξε ο Φ. σε μια φωτο ή επειδη δεν φυτρωσε ενα ποσοστο των μμ. Διεκδικησε κατι πισω, θυμωσε που επεσες στο ποσοστο που δεν πηγαν ολα ρολοι αλλα μην φερεσαι σαν να σου καναν ζημια, σε εξαπατησαν και σε αφησαν αβοηθητο γιατι δεν ειναι καθολου ετσι. Διαφορα Μ. και Φ. στην προσεγγιση υπαρχει, βελτιωσεις που μπορουσε η κλινικη να κανει και δεν εχει κανει υπαρχουν αλλα νομιζω οτι εχεις πολυ ολοκληρωτικη αντιμετωπιση και αυτο ναι μεν μπορω να το καταλαβω για καποιον που δεν εχει καθολου αποτελεσμα αλλα για σενα που εχεις σημαντικη βελτιωση αλλα δεν ειναι αυτο που ειχες στο μυαλο σου θεωρω οτι ειναι υπερβολη και εν γενει οχι καλος χειρισμος.
Με πολυ σεβασμο παντα..
 

pantel

Active Member
Παντελη υπερβαλεις ρε φιλε μου.. και σε μενα υπηρχε αστοχια αρχικα, και σε μενα εδειξε ο Θ. μια ιδανικη φωτο που μου αρεσε και δεν εγινα ετσι με την πρωτη αλλα τελικα μου καναν μια διορθωτικη δωρεαν εκανα κ´ μια 3η στο crown που πηγε πολυ καλα και γενικα υπηρξε support σε ολο το εγχειρημα.
Θα συμφωνησω με καποιους οτι επρεπε η κλινικη να προοδευει (πχ μικροτερα εργαλεια, evaluation απο τον γιατρο, μετρηση caliber τριχας κ.α.) αλλα εσυ συμπεριφερεσαι σαν να ειναι και εχθρος σου η κλινικη ρε συ. Πολυ πατριωτικα το εχεις παρει νομιζω. Διαβαζω τωρα οτι θα μπεις σε ολα τα φορουμ και θα γραφεις τα ιδια και σκεφτομαι οτι θα εισαι γραφικος τελικα αντι να σκεφτεις πιο ειναι το συμφερον σου και να εκμεταλευθεις την σταση της κλινικης που δεν ειναι παθητικη και εχει διαθεση να διορθωσει το λαθος της. Οποιο και αν ειναι αυτο. Εγω προσωπικα πιστευω οτι δεν εχεις ιδιαιτερα χαμηλη φυτρωση αλλα οτι τα μοσχευματα ηταν λιγα για να γινεις οπως στη φωτο που σου εδειχνε ο Φ.
Να συμφωνησω οτι δεν υπαρχει κοινη γραμμη απο Φ. και γιατρο και οτι μπορει τελικα να μην την εκανες καθολου ή εστω εκει αν ηξερες οτι δεν θα γινεις οπως στη φωτο του Φ.
Δεν νομιζω οτι ειναι καλο να το βλεπεις τοσο πατριωτικα και να θες να διασυρεις την κλινικη ή να παρεις ολο το ποσο πισω επειδη δεν εγινες οπως σου εδειξε ο Φ. σε μια φωτο ή επειδη δεν φυτρωσε ενα ποσοστο των μμ. Διεκδικησε κατι πισω, θυμωσε που επεσες στο ποσοστο που δεν πηγαν ολα ρολοι αλλα μην φερεσαι σαν να σου καναν ζημια, σε εξαπατησαν και σε αφησαν αβοηθητο γιατι δεν ειναι καθολου ετσι. Διαφορα Μ. και Φ. στην προσεγγιση υπαρχει, βελτιωσεις που μπορουσε η κλινικη να κανει και δεν εχει κανει υπαρχουν αλλα νομιζω οτι εχεις πολυ ολοκληρωτικη αντιμετωπιση και αυτο ναι μεν μπορω να το καταλαβω για καποιον που δεν εχει καθολου αποτελεσμα αλλα για σενα που εχεις σημαντικη βελτιωση αλλα δεν ειναι αυτο που ειχες στο μυαλο σου θεωρω οτι ειναι υπερβολη και εν γενει οχι καλος χειρισμος.
Με πολυ σεβασμο παντα..
Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει καμία πρόθεση από την κλινική. Ούτε στα email δεν απαντούν. Φίλε αν ήσουν στη θέση μου πως θα αντιδρούσες?
 

vlafo

Well-Known Member
Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει καμία πρόθεση από την κλινική. Ούτε στα email δεν απαντούν. Φίλε αν ήσουν στη θέση μου πως θα αντιδρούσες?
Καλημέρα και από εμένα.Προσωπικά τα έχω διαβάσει όλα και έχω να ειπσημάνω τα εξής:
Κανείς δεν ξέρει τι ειπώθηκε εκεί μέσα μεταξύ σας.Άρα εγώ πιστεύω ότι αναφέρεις εσύ.
Δεν έχω κανένα λόγο να σε αμφισβητήσω γιατί είσαι μεγάλος σε ηλικία και φαντάζομαι από ότι μου δείχνεις γνωρίζεις τι σου γίνεται.Τα λάθη είναι κατανοητά από όλους και η αντίδραση σου είναι όχι μόνο κατανοητή αλλά και ελάχιστη μπροστά σε αυτό που σου κάνανε.Άρα μόλις περάσει η μπόρα και η αρχική οργή έχω να σου πω το εξής πάντα φιλικά:
To βασικό είναι τι ενέργεις πρέπει να κάνεις έτσι ώστε να δεις την πρόθεση της κλινικής.Το έχω γράψει, ότι έχω την αίσθηση πως θα προβούνε σε διορθωτική κίνηση μεγάλης έκτασης γιατί είναι προς το συμφέρον τους.Απλά είναι τώρα το παιχνίδι της διαπραγματεύσης προκειμένου να μειώσουνε τις απώλειες τους και να έχει όσο το δυνατόν λογότερο αντίκτυπο.
Για αυτό δόμησε σωστά τις ενέργειες σου και προχώρα.Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση εγώ συμφωνώ απόλυτα να τους κυνηγήσεις κανονικότατα.
Και λίγα θα κάνεις.Πάντα όμως όπως προανέφερα αυτό προυποθέτει μια σειρά από ενέργειες και διαδικασίες που δεν έχουν τελεσφωρήσει.
Στον φίλο Flosk θα έλεγα ότι εγώ προσωπικά(όπως το έχω κάνει στη ζωή μου)θα το έπαιρνα όχι μόνο πατριωτικά αλλά θα τους έσφαζα κανονικά.7.100€ είναι μια περιουσία ολόκληρη για να μιλάμε με νούμερα που δεν υπάρχουν σήμερα.Γιατί βγαίνουνε με αίμα.Άντε με τα αραπχτικά όλα.Πάρτα μου αλλά κάνε μου δουλειά.
 

tasos33

Well-Known Member
Συμφωνω σχεδον σε ολα μαζι σου, ο μονος χαμενος απο αυτον τον πολεμο ειναι ο παντελης, αυτη την στιγμη
η hdc συνεχιζει να λειτουργει κανονικα και να εισπραττει ενω ακομα και αν ανγκαστει επειτα απο καποιο δικαστηριο να επιστρεψει καποιο ποσο πισω θα ειναι μια αμελητεα ποσοτητα.

Ακομα δεν ξερουμε αν η μμ μπορει να θεωρηθει πετυχημενη η αποτυχημενη και κοντευουμε να φτασουμε στην Χαγη, αν σε τρεις μηνες γινει καταμετρηση και αποδειχθει φυτρωση 90% + τι θα γινει φιλε @pantel? Αυτο θα αποδειχθει κουτσα στραβα , το οτι ο φ. σου εδειξε φωτογραφια αλλου ασθενους και σου ειπε θα γινεις ετσι δεν αποδεικνυεται. Και αν λοιπον σε τρεις μηνες γυρισει η hdc και σου κανει μια μυνησαρα για συκοφαντικη δυσφημιση για ολα αυτα που γραφεις και πληρωσεις εσυ μετα αντι αυτοι?? Το εχεις σκεφτει αυτο?

Οι περισσοτεροι εδω μεσα βρηκαν ευκαιρια να χτυπησουν καποια κλινικη για ενα αποτελεσμα που ειναι σε εξελιξη και σε παρεσυραν , σε συνδυασμο με την ασχημη ψυχολογια σου γραφεις πολλα που ισως στο φιναλε να μην ειναι υπερ σου. Στο ειχα γραψει παλι, εισαι ανυπομονος και παρορμητικος , οχι μονο απο αυτο το νημα αλλα και απο το προηγουμενο που ειχες ανοιξει.

Η διπλωματια και η υπομονη ειναι οι καλυτεροι σου συμμαχοι και συ αυτην την στιγμη τα εχεις χασει και τα δυο.

Πρεπει να αναθεωρησεις να ηρεμησεις και σε τρεις μηνες να κανεις τις οποιες κινησεις. Αν αυτες ειναι τα δικαστηρια και
ο πολεμος μαζι σου ειμαστε μαζι σου.








Παντελη υπερβαλεις ρε φιλε μου.. και σε μενα υπηρχε αστοχια αρχικα, και σε μενα εδειξε ο Θ. μια ιδανικη φωτο που μου αρεσε και δεν εγινα ετσι με την πρωτη αλλα τελικα μου καναν μια διορθωτικη δωρεαν εκανα κ´ μια 3η στο crown που πηγε πολυ καλα και γενικα υπηρξε support σε ολο το εγχειρημα.
Θα συμφωνησω με καποιους οτι επρεπε η κλινικη να προοδευει (πχ μικροτερα εργαλεια, evaluation απο τον γιατρο, μετρηση caliber τριχας κ.α.) αλλα εσυ συμπεριφερεσαι σαν να ειναι και εχθρος σου η κλινικη ρε συ. Πολυ πατριωτικα το εχεις παρει νομιζω. Διαβαζω τωρα οτι θα μπεις σε ολα τα φορουμ και θα γραφεις τα ιδια και σκεφτομαι οτι θα εισαι γραφικος τελικα αντι να σκεφτεις πιο ειναι το συμφερον σου και να εκμεταλευθεις την σταση της κλινικης που δεν ειναι παθητικη και εχει διαθεση να διορθωσει το λαθος της. Οποιο και αν ειναι αυτο. Εγω προσωπικα πιστευω οτι δεν εχεις ιδιαιτερα χαμηλη φυτρωση αλλα οτι τα μοσχευματα ηταν λιγα για να γινεις οπως στη φωτο που σου εδειχνε ο Φ.
Να συμφωνησω οτι δεν υπαρχει κοινη γραμμη απο Φ. και γιατρο και οτι μπορει τελικα να μην την εκανες καθολου ή εστω εκει αν ηξερες οτι δεν θα γινεις οπως στη φωτο του Φ.
Δεν νομιζω οτι ειναι καλο να το βλεπεις τοσο πατριωτικα και να θες να διασυρεις την κλινικη ή να παρεις ολο το ποσο πισω επειδη δεν εγινες οπως σου εδειξε ο Φ. σε μια φωτο ή επειδη δεν φυτρωσε ενα ποσοστο των μμ. Διεκδικησε κατι πισω, θυμωσε που επεσες στο ποσοστο που δεν πηγαν ολα ρολοι αλλα μην φερεσαι σαν να σου καναν ζημια, σε εξαπατησαν και σε αφησαν αβοηθητο γιατι δεν ειναι καθολου ετσι. Διαφορα Μ. και Φ. στην προσεγγιση υπαρχει, βελτιωσεις που μπορουσε η κλινικη να κανει και δεν εχει κανει υπαρχουν αλλα νομιζω οτι εχεις πολυ ολοκληρωτικη αντιμετωπιση και αυτο ναι μεν μπορω να το καταλαβω για καποιον που δεν εχει καθολου αποτελεσμα αλλα για σενα που εχεις σημαντικη βελτιωση αλλα δεν ειναι αυτο που ειχες στο μυαλο σου θεωρω οτι ειναι υπερβολη και εν γενει οχι καλος χειρισμος.
Με πολυ σεβασμο παντα..
 

athenian

Well-Known Member
Νομίζω ότι τελικά το μεγαλύτερο μείον της κλινικής είναι τα consultations, κι αυτό γιατί δεν γίνονται από γιατρό. Ο Θοδωρής είναι συμπαθητικός και επικοινωνιακός αλλά βλέπουμε ότι αυτό δεν αρκεί. Η εξειδίκευση και η γνώση δεν αντικαθίστανται με αυτό τον τρόπο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οπως βλεπεις φιλε παντελη λιγο πολυ ολοι σου λεμε τα ίδια...ηρεμησε κανε υπομονη για ενα μικρο διαστημα κ με σύμμαχο σου το φόρουμ κ αιχμή του δόρατος τον cvial παίξε μπαλα κ ολα θα ρθουν οπως τα θες με τον ενα η τον αλλο τροπο ....
 

Κλινική HDC

HDC Hair Clinic
Η κλινική έχει ετοιμάσει φωτογραφίες οι οποίες θα σταλούν άμεσα στον Παντελή και στον Cvial προς εξέταση. Αυτές απεικονίζουν ως ακολούθως:

1) Το κεφάλι ξυρισμένο από πάνω με ευδιάκριτα τα μοσχεύματα του Γκούρα

2) Το κεφάλι πριν τη μεταμόσχευση από πάνω πριν να ξυριστούν τα μαλλιά

3) Το πριν με το σχεδιασμό της hairline πριν να ξυριστούν τα μαλλιά

4) Φώτο που απεικονίζει την κορυφή με τη μεταμόσχευση του Γκούρα

5) 8 πριν και μετά συγκρίσιμες φωτογραφίες από όλες τις πλευρές

6) Φωτογραφία που απεικονίζει την ουλή από το Strip του Γκούρα

7) Φωτογραφία που απεικονίζει την πυκνότητα της δότριας πάνω από το αυτί

Παρακαλούμε όπως εξεταστούν οι φωτογραφίες και θεωρούμε ότι πρέπει να προβληθούν στο φόρουμ από τον Cvial ή από τον Παντελή. Το μόνο που ζητάμε είναι να μην καταδικάζεται η κλινική άνευ τεκμηρίων.

Είναι χρήσιμο να αναφέρουμε ότι ο φίλος Παντελής κατά τη συνάντηση που είχαμε με σκοπό να βρεθεί μια λύση απλώς σηκώθηκε και έφυγε πριν ολοκληρωθεί η συνάντηση απειλώντας ότι θα κινηθεί νομικά.

Επίσης να αναφέρουμε ότι ο Φ. του είπε ότι θα φτιάξουμε το πρόβλημα με τα minigrafts και του έδειξε και κάποια αποτελέσματα που δημοσιεύει η κλινική σε άλλα forum. Η κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική και στην περίπτωση του Παντελή είχαμε μια διορθωτική διαδικασία.

O Δρ Μάρας του εξήγησε ότι θα απλωθούν τα μοσχεύματα σε αυτή την περιοχή που καλύφθηκε και ότι πρέπει να γίνει και υπολογισμός στο ότι η δότρια του θα πρέπει να μπορεί να καλύψει το crown και την περαιτέρω τριχόπτωση του στο μέλλον διότι ο Παντελής είναι μόλις 27 χρονών. Άρα μια πολύ πιο υψηλή πυκνότητα δεν συστήνετε στην περίπτωση του.

Επίσης, να αναφέρουμε ότι ο Παντελής είχε ήδη μια αποτυχημένη διαδικασία στον Γκούρα και είχε επαφή μαζί μας εδώ και 2 χρόνια κάνοντας τη μελέτη του σε πια κλινική θα καταλήξει. Κάποιος θα μπορούσε εύλογα να διερωτηθεί μετά από τόση μελέτη πως θα μπορούσε να περιμένει ένα αποτέλεσμα με πυκνότητα παρόμοια με κάποιου που δεν έχασε ποτέ μαλλιά.
 
Μπλουζα