Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Πάνο παρατηρώ πάντως ότι δεν έχεις αδύναμες τρίχες στο επάνω μέρος του κεφαλιού σου. Η τριχόπτωση σου έχει σταματήσει? Πώς το βλέπεις μελλοντικά (ξέρω είναι δύσκολο να απαντήσεις αλλά η εμπειρία σου νομίζω μπορεί να απαντήσει) Επίσης αν δεν είχες κάνει καμία μεταμόσχευση τώρα τι Norwood πιστεύεις θα ήσουν?
 

Stripar

Established Member
1. Πόσα grafts βάζουν σε κάθε συνεδρία? (ξέρουμε ότι είναι υπερβολικός και αρπακόλλας ακόμη και σε μικρά nw άσε που τουμπανιαζει hairline με κατέβασμα σε σχεδιασμό μάσκας και δεν τον ενδιαφέρει μελλοντικά η εξέλιξη του πελάτη+φουλ φίνα)


2.Ποσα παίρνουν οι τεχνικοί στην τουρκιά?Τι μισθοί παίζουν? 200-400 ευρώ το μηνά? (γιαυτό τους αλλάζει συχνά η και κάποιοι φεύγουν από μονοί τους).

3. Πόσα περιστατικά αναλαμβάνει την ήμερα? (απ'οτι μαθαίνουμε αρκετά ούτω σώστε να να μην ξέρουμε ποιοι τεχνικοί είναι καλύτεροι)

Κανονική μπιζνα ο Τούρκος.

η HDC εργοδοτεί 2 γιατρούς συν ακόμη ένα τώρα εκπαιδευόμενο.

Eίναι αστεία η οποιαδήποτε σύγκριση της HDC με τον Erdo.

Τοποθετήσεις και λέξεις όπως "αρπακόλλας" στερούνται σοβαρότητας ,
δεδομένου ότι είναι η πιό οργανωμένη κλινική στον κόσμο , με τα πιό οργανωμένα Consultation ,
χειρουργεία , πρωτόκολλα ενώ είναι παγκόσμια αναγνωριζμένο το R&D του συγκεκριμένου γιατρού - κλινκής.
 

Panos1982

Well-Known Member
Πάνο παρατηρώ πάντως ότι δεν έχεις αδύναμες τρίχες στο επάνω μέρος του κεφαλιού σου. Η τριχόπτωση σου έχει σταματήσει? Πώς το βλέπεις μελλοντικά (ξέρω είναι δύσκολο να απαντήσεις αλλά η εμπειρία σου νομίζω μπορεί να απαντήσει) Επίσης αν δεν είχες κάνει καμία μεταμόσχευση τώρα τι Norwood πιστεύεις θα ήσουν?

Οχι δεν εχει σταματησει η τριχοπτωση απλα βλεπεις κυριως εμφυτευμενες γι αυτο. Παρ ολα αυτα εχει αρκετες που ειναι αδυναμες και θα δυναμωσουν απλα δε μπορεις να τις δεις και ευκολα στο βιντεο και επισης κολλανε και πανω στις αλλες κ χανονται.
Μελλοντικα παω για nw 5-6
και αν δεν ειχα κανει τπτ θα ημουν nw4 τωρα.

Τα παιδια που ειπατε για το styling,
Το μαλλι το σηκωσα ετσι σκοπιμως επιλεγοντας να ειναι βρεγμενο αλλα κ ορθιο προς τα πανω γιατι αυτο το στυλ ειναι που το μαλλι δειχνει πιο αδυναμο απ οποιοδηποτε αλλο χτενισμα.Δεν θα ειχε νοημα να τα ειχα ολα πισω η ολα μπροστα η ολα αριστερα ή δεξια κτλπ οπως επισης και να τα ειχα τελειως στεγνα κ να επερναν ογκο γτ απλα θα βλεπατε ενα κεφαλι full head και δε θα περνατε καμμια εικονα της καταστασης.....Επισης βγηκα κ εκατσα κατω απ τον ηλιο με το μαλλι "βρεγμενο" κ ορθιο προς τον ηλιο για να δειτε τι πραγματικα γινεται μεσα.

Το θεμα και το νημα αυτο δεν το εχω φτιαξει για να δειχνω ενα φουλ κεφαλι και να χαρομαι η να κανω διαφημιση του γιατρου με επιλεγμενες κολακευτικες φωτο αλλα για να δειξω τι πραγματικα συμβαινει σε μια μεταμοσχευση οσο καλυτερα μπορω μεσα απο κατατοπιστικα βιντεο κ φωτογραφιες, που και παλι και τα δυο υστερουν στο να αποδωσουν την πραγματικη εικονα αλλα κανω οτι καλυτερο μπορω,
(εχοντας και μια εμπειρια πλεον μετα απο 2 επεμβασεις κ 8400 grafts) στο τι πρεπει να δειξω και πως ωστε να διαφωτισω κ αυτους που δεν εχουν προβει σε μμ.

Για την ιστορια δεν επιλεγω αυτο το λουκ αλλα τα κλεινω ολα προς το κεντρο με φορμα προς τα μπροστα . για να το κανω οπως ακριβως θελω πρεπει να παω να κουρευτω ομως πρωτα γτ ειμαι ακουρευτος απο τον Νοεμβρη π εκανα την επεμβαση :D

Συμπερασματικα : Τα πραγματα πανε πολυ καλα κ ειμαι πολυ ικανοποιημενος για την ωρα,
και συντομα θα κουρευτω επιτελους και θα βαψω το μαλλι.
Τοτε θα ανεβασω κι αλλες φωτο ληπτριας και δοτριας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

weznem

Well-Known Member
παιδιά καλησπέρα έχω χαθεί εντελώς πλέον.. ωραίο το αποτέλεσμα τις μεαταμόσχευσεις εύχομαι τα καλύτερα!!οι αποστάσεις των τριχών που βλέπω στο βίντεο είναι το καλυτερο που μπορούμε με τα μέσα που υπάρχουν?αν ναι απέχουμε αρκετα απο το να καταφέρουμε να πιάσουμε αποστάσεις φυσικών μαλλιών.Τέλος μια ερώτηση Κλινικές που αξίζουν γαι μ/μ και να είναι όσο το δυνατόν οικονομικές μόνο κύπρο μεριά ακομά?, ελλάδα κάνει κανείς καμία καλη δουλειά?
Πάνος,Dance... τι κάνετε ρε παιδιά?
 

Panos1982

Well-Known Member
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κουρευτηκα και εβαψα το μαλλι.
Θα ανεβασω φωτο οπως ειχα πει μετα το κουρεμα / βαψιμο για να συγκρινω τα αποτελεσματα.
Το styling του μαλλιου ειναι παλι ομοιο με τις προηγουμενες φωτο δλδ με ζελε σηκωμενο ορθιο και εξω σε ηλιοφανεια για να φαινεται οσο καλυτερα γινεται το αποτελεσμα και οι λεπτομερειες αυτου.

Συμπερασματικα να πω τα εξης :

Το μαλλι εχει κοπει στα πλαγια μισο ποντο 5χιλ. μετα απο παροτρυνση του κουρεα μου που επεμενε οτι η ουλη δε θα φαινεται σε αυτο το μηκος ειδικα αν βαφτει το μαλλι κ ειχε δικιο. Να συμπληρωσω οτι η δοτρια ειναι σε καλυτερη κατασταση απ οτι ηταν τον προηγουμενο μηνα π ειχα ξανακοψει το μαλλι παλι στα 5χιλ. και επιπλεον με το βαψιμο που εκανα η ουλη εγινε πλεον αορατη ακομα και σε αυτο το μηκος.Ευχαριστη εξελιξη αυτη και τελικα το ταττου δεν με απογοητευσε τελικα τοσο οσο νομιζα στην αρχη γιατι με βοηθαει για κοντυτερα κουρεματα τελικα.
Οσων αφορα τη δοτρια η κατασταση της μετα κ απ το βαψιμο του μαλλιου δειχνει σε αψογη κατασταση ακομα κ σε τοσο κοντο μηκος μαλλιου και σε αυτο μπορω να πω οτι το team της κλινικης κανει πραγματικα πολυ καλη διαχειριση δοτριας.

Ακολουθουν οι φωτο που δειχνω κυριως τη δοτρια αλλα κ λιγες στη ληπτρια παντα κατω απο το φως του ηλιου.
βρισκομαι στους 4 μηνες και 10 ημερες μετα την μμ.

1.png
2.jpg
6.png
3.png
4.png
5.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

platanos

Well-Known Member
Εντυπωσιακό αποτέλεσμα και είσαι μόνο στους 4 και κάτι μήνες, άψογη διαχείριση δότριας και απόλυτα φυσικό! Μπράβο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
και ακομα δεν εχεις δει τιποτα

@Panos1982 τι βαφη εκανες?
Men perfect 70 και 80 μιξη. Τα πηρα και εγω μετα απο κουρεμα θα κανω δοκιμη.
Φαινεται ακομη καλυτερο το μαλλι σου Πανο βαμμενο. Για να δω πως θα ειμαι και εγω. :)
 

tasos33

Well-Known Member
Την χρησιμοποιουσα και εγω αυτη, μονο για κροταφους, αλλα ειναι δυσχρηστο για εμενα γιατι πρεπει να το σπαω σε δοσεις ενω αυτο ειναι φτιαγμενο για μια χρηση.

Ετσι μενω στο wella sp αν και δε με ικανοποιει.

Men perfect 70 και 80 μιξη. Τα πηρα και εγω μετα απο κουρεμα θα κανω δοκιμη.
Φαινεται ακομη καλυτερο το μαλλι σου Πανο βαμμενο. Για να δω πως θα ειμαι και εγω. :)
 

kolias

Active Member
πανο εσυ που εχεις πραγματικη εικονα εχεισ να κανεις καποιο σχολιο οσο αναφορα την φυσικοτητα του αποτελεσματος ?
φαινετε κατι περιεργο γιατι απο δουλεια δεν πιστευω οτι παει πιο πανω..... αλλα επειδη ακριβως ειναι too much αυτο εχει αντικτυπο καπου αλλου?
 

weznem

Well-Known Member
Μόλις διάβασα όλο το νήμα σου Πάνο!!Δεν εχω εμπειρία σαν εσάς σε μ/μ, αλλα λογω δουλειάς (κομμωτής) μπανιζω αλλα πράγματα..σου έβαλε στα πλαινά μαλλί? πολύ έξυπνο αυτό αν το έκανε διότι επειδή στρογγυλεύεις απο το βρεγματικό οστό και άνω δημιούργησε γωνίες κοινώς τετραγώνισε λίγο το σχήμα του κεφαλιού.. θα σου πρότεινα να αλλάξεις look στο χτένισμα τα καρφάκια τονίζουν την στρογγυλότηταιδίως αν τα τραβάς τριγωνικά στο κέντρο (σαμποτάρεις τον εαυτό σου ρε φιλε!)
εύχομαι τα καλύτερα..βλέπω όμως πολύ καλή δουλειά απο άποψη φυσικότητας..φοράς τριχών.. Εύγε αρχηγόπουλε..
 

kolias

Active Member
το φορτε του ερντογαν ειναι οτι δινει σημασια στην αισθητικη πλευρα και ιδιατερα στις γραμμες του κεφαλιου, το κανει αψογα και η δουλεια του ειναι τελεια τωρα αν καπου υποβοσκει παγιδα ας μας πει ο πανος αν τον προβληματιζει κατι , ειναι ο μονος που ξερει και απο οτι φαινετε πανο δεν κρυβεις τιποτα..... ολα στην φορα
 

Panos1982

Well-Known Member
πανο εσυ που εχεις πραγματικη εικονα εχεισ να κανεις καποιο σχολιο οσο αναφορα την φυσικοτητα του αποτελεσματος ?
φαινετε κατι περιεργο γιατι απο δουλεια δεν πιστευω οτι παει πιο πανω..... αλλα επειδη ακριβως ειναι too much αυτο εχει αντικτυπο καπου αλλου?

Απο πλευρας φυσικοτητας οχι δεν εχω καποιο θεμα ειναι ολα οκ., και γενικοτερα δεν εχω να παρατηρησω κατι περιεργο. Πιο εννοεις οτι ειναι too much και που να εχει αντικτυπο δεν καταλαβα τι εννοεις ?
Αν εχεις στο μυαλο σου κατι πιο συγκεκριμενο πες μου τι εννοεις να απαντησω πανω σε αυτο.

θα σου πρότεινα να αλλάξεις look στο χτένισμα τα καρφάκια τονίζουν την στρογγυλότητα ιδίως αν τα τραβάς τριγωνικά στο κέντρο (σαμποτάρεις τον εαυτό σου ρε φιλε!)
εύχομαι τα καλύτερα..βλέπω όμως πολύ καλή δουλειά απο άποψη φυσικότητας..φοράς τριχών.. Εύγε αρχηγόπουλε..

Ευχαριστω,
δεν εχω το λουκ των φωτογραφιων αυτων, απλα εξηγησα και σε προηγουμενο ποστ οτι αν αφησω τα μαλλια στεγνα απλα δε θα βλεπετε τιποτα....
στην καθημερινοτητα αφηνω να μακρυνει λιγο το πανω μαλλι κ κοβω κοντο το πλαινο και τα εχω στεγνα και ελαφρα γυρισμενα προς το κεντρο εκτος απο τα μπροστινα που αντι για κεντρο τα γερνω ολα λιγο δεξια , κι ενα αλλο ειναι να τα εχω ολα κατω και να εχω μερικα μυτακια παλι στο κεντρο. Αυτα τα δυο συνηθως εχω γτ μου αρεσουν κ κατασταλαξα εκει απο αρκετα χρονια πριν....δε θα ελεγα οτι με σαμποταρω γτ πραγματικα μου αρεσει αυτο που βλεπω :)
Το μαλλι βεβαια ακομα ειναι ανομοιομορφο στο μηκος και καποιες τριχες στη δεξια ειδικα πλευρα ειναι ακομα κοντες κ δε τα κουρεψα οπως θελω γτ δεν εβγαινε και η αληθεια ειναι οτι θελω κανα δυο κουρεματα ακομα για να ερθει ετσι οπως το θελω.

Men perfect 70 και 80 μιξη. Τα πηρα και εγω μετα απο κουρεμα θα κανω δοκιμη.
Φαινεται ακομη καλυτερο το μαλλι σου Πανο βαμμενο. Για να δω πως θα ειμαι και εγω. :)

Δημητρη φαινεται καλυτερο βαμμενο αλλα ακου ενα tip, ειχα καιρο να βαψω το μαλλι και το ξεχασα . τωρα εκανα μιξη 70+80 εξ αρχης αλλα πριν δε το εκανα ετσι.
Ο τροπος που το εκανα ειναι να το περναω πρωτα ενα χερι με σκετο 70 και μετα στο 2ο χερι να προσθετω και 80 να γινει η μιξη και να το ξανακανω, ετσι μου εβγαινε τελειο....τωρα ξεχαστηκα και εκανα μιξη απ την αρχη κ δε το πετυχα οπως παλια π ηταν το απολυτο για μενα...
Το περναω παντα 2 χερια και τωρα ειναι λιγο πιο σκουρο απ οτι θα θελα ενω με 1ο χερι 70 και 2ο μιξη μου εβγαινε αυτο που θελω. Στο λεω γιατι μπορει να σε βοηθησει αν η μιξη εξ αρχης σου φανει πιο σκουρα απ οτι το θες ( οπως εμενα τωρα)

ti na pei kaneis giafto to apotelesma edw i elinikes klinikes oute 12mahno den poianoune tetio apotelesma edw erdogan me 4mhno exei kanei panagies pano na dw ti alo tha doume mexri na oloklirothi

Ευχαριστω, οι Ελληνικες κλινικες δε βαζουν κ τοσα πολλα grafts οποτε λογικο να μην το βλεπεις αν και ειναι κ ενα σωρο παραγοντες ακομα που πρεπει να βελτιωσουν οι ελληνικες κλινικες για να δεις ωραια πραγματα.....

Εντυπωσιακό αποτέλεσμα και είσαι μόνο στους 4 και κάτι μήνες, άψογη διαχείριση δότριας και απόλυτα φυσικό! Μπράβο

Το πιο εντυπωσιακο για μενα ειναι οντως η κατασταση της δοτριας. Ειναι πολυ σημαντικο να εχεις βγαλει 8500 θυλακες και η δοτρια σου να δειχνει κανονικη. ΔΕ θεωρουσα τη δοτρια τοσο υψιστης σημασιας μεχρι που ειχε φρικαρει λιγο ειδικα τον 1ο μηνα της επεμβασης και συνειδητοποιησα ποσο σημαντικη ειναι τελικα η εικονα της. Θεωρω οτι εχω διαχειριστει την δοτρια μου πολυ καλα εγω κ οι γιατροι που εχω επιλεξει κ το αποτελεσμα δειχνει πολυ καλο. ( βαζω κ τον εαυτο μου στην διαχειριση γτ περαν των γιατρων , εγω εχω επιλεξει συνειδητα να συνδιασω στριπ κ φυε ).
Απο κει και περα εχουν βγει 8500 θυλακες με ομορφο τροπο χωρις να αφησουν πισω τους ζημιες και εχουν μπει σε περιοχη με ΑΑ και θα μεινουν πλεον "για παντα" εκει να δινουν φυσικο μαλλι....
οποτε θεωρω οτι παμε καλα κ εχω κατι οτι καλυτερο μπορω με τα σημερινα δεδομενα....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα