Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
100,200 άτομα το λες με σιγουριά ότι έχει? Πρώτα πες μου ακριβώς τα άτομα με σιγουριά και θα σε απαντήσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
4 placers εχει πλεον Γιαννη να γνωριζεις διοτι καλο ειναι να γραφονται ακριβη πραγματα. Την Λιν απο παλια, μια Ισπανιδα που την ειχε εξω και την εφερε εδω και αλλες 2. Ειναι πολυ καλο το team και αριστα εκπαιδευμε. Εφοσον επιλογη του ειναι να κανει ενα χειρουργειο την ημερα υπεραρκει το νουμερο. Αν θες 2-5 χειρουργεια την ημερα θες παραπανω ατομα. Πανω στο κεφαλι σου δεν μπορουν να δουλεψουν πανω απο 2 ατομα. Η αλλη κοπελα κανει διαχωρισμο και η αλλη αλλαζει τις αλλες σε διαλλειματα για ξεκουραση με rotation. Αυτη που εφυγε ηταν παλια αλλα μαλλον αποσυρθηκε γενικα. Δεν υπαρχει βασικος στους placers. Μονο ο γιατρος ειναι ο πραγματικος βασικος.

Επειδη αποκλιναμε... panos αριστες φωτο μπας μπομπα μπροστα ηδη φουντωσες. Πισω το crown πως το βλεπεις; Κλασσικα αργει; Θα πας δυνατα εγγυημενα!!

Mε 3 άτομα μαζί με το γιατρό πως να ανταπεξελθεις ετσι εύκολα? Άσε που έφυγε και ένα βασικό άτομο από την κλινική.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.

1. Πόσα grafts βάζουν σε κάθε συνεδρία? (ξέρουμε ότι είναι υπερβολικός και αρπακόλλας ακόμη και σε μικρά nw άσε που τουμπανιαζει hairline με κατέβασμα σε σχεδιασμό μάσκας και δεν τον ενδιαφέρει μελλοντικά η εξέλιξη του πελάτη+φουλ φίνα)


2.Ποσα παίρνουν οι τεχνικοί στην τουρκιά?Τι μισθοί παίζουν? 200-400 ευρώ το μηνά? (γιαυτό τους αλλάζει συχνά η και κάποιοι φεύγουν από μονοί τους).

3. Πόσα περιστατικά αναλαμβάνει την ήμερα? (απ'οτι μαθαίνουμε αρκετά ούτω σώστε να να μην ξέρουμε ποιοι τεχνικοί είναι καλύτεροι)

Κανονική μπιζνα ο Τούρκος.

η HDC εργοδοτεί 2 γιατρούς συν ακόμη ένα τώρα εκπαιδευόμενο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Γιαννη ερχονται απο Αμερικη να κανουν εκει επεμβαση. Και 3,5-4 ευρω το graft να παει παλι θα συμφερει σε σχεση με Lorenzo και δε θα βρισκεις θεση να κανεις. Δεν ειναι ηθικο που κραταει τιμη 2,5? Μπορει να ανεβασει τιμη και παλι να μη χασει πελατεια.

Ok, ναι ειναι επιθετικος αλλα προφανως θελει να παραγει μονο τουμπανιασμους. Εμενα παντως μου ειπε οσα μου ειπαν ολοι, 2500grafts (2600 γιατην ακριβεια). Αν υπαρχει καποιος που θελει ντε και καλα κατι πιο συντηρητικο ναι συμφωνω. Ο καθε γιατρος εχει τη στρατηγικη του και βλεπεις αν ταυτιζεται με τα θελω και τις απαιτησεις σου. Και η Η*C εχει κριτικαριστει οτι κατεβαζει πολυ hairline. Μεσα σε ολη την επιθετικοτητα αποτι ειδαμε και απο την περιπτωση του Πανου, διαχειριζεται αρκετα καλα τη δοτρια.

4 χειρουργεια τη μερα βαζει.Προφανως δουλευουν με αλλους ρυθμους εχουν αλλα εργαλεια,υποτεχνικες ( KEEP κλπ), εξοπλισμους κτλ τα εχει παρουσιασει σχεδον ολα ο Stripar. Ειναι πολυ σχολαστικοι με ολα καθαριοτητες, θερμοκρασιες αιθουσας, φωτοκυτταρα κλπ κλπ.

Δε ξερω τι παιζει με μισθους και αν αλλαζει το προσωπικο του. Ομολογω οτι και γω προτιμαω προσωπικο σταθερο και εμπειρο αλλα οπως ειπε ο Panos ειναι αρτια εκπαιδευμενοι,-ες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
4 placers εχει πλεον Γιαννη να γνωριζεις διοτι καλο ειναι να γραφονται ακριβη πραγματα. Την Λιν απο παλια, μια Ισπανιδα που την ειχε εξω και την εφερε εδω και αλλες 2. Ειναι πολυ καλο το team και αριστα εκπαιδευμε. Εφοσον επιλογη του ειναι να κανει ενα χειρουργειο την ημερα υπεραρκει το νουμερο. Αν θες 2-5 χειρουργεια την ημερα θες παραπανω ατομα. Πανω στο κεφαλι σου δεν μπορουν να δουλεψουν πανω απο 2 ατομα. Η αλλη κοπελα κανει διαχωρισμο και η αλλη αλλαζει τις αλλες σε διαλλειματα για ξεκουραση με rotation. Αυτη που εφυγε ηταν παλια αλλα μαλλον αποσυρθηκε γενικα. Δεν υπαρχει βασικος στους placers. Μονο ο γιατρος ειναι ο πραγματικος βασικος.

Επειδη αποκλιναμε... panos αριστες φωτο μπας μπομπα μπροστα ηδη φουντωσες. Πισω το crown πως το βλεπεις; Κλασσικα αργει; Θα πας δυνατα εγγυημενα!!

Οκ. Άπλα πήγε γνωστός μου για consultasion και με μετέφερε αυτά.
Ξέρω ότι ο Γεωργίου έχει μόνο δύο placers εκ των οποίων τον 2ο placer τον ψάχνει να τον φέρει αν κι εφοσον τον χρειασθεί!

Λες ότι έχει 1 περιστατικό την ήμερα άρα μεσώ όρο το χρόνο καμιά 240.
Που είναι όλα αυτά τα περιστατικά? κάνεις δεν γράφει?

Αν κάποιος επισκεφθεί την ιστοσελίδα της HDC θα δει στο link «μήνυμα κλινικής» ή στην αγγλική έκδοση της ιστοσελιδας « message to the user” θα δει λοιπόν κάποιος ένα περιστατικό τον μήνα τα οποία συνήθως είναι ανεβασμένα στα διεθνή φόρουμ (πέραν από τις φώτο. στο γκαλερί της κλινικής).

Τώρα ξεφεύγουμε από το νήμα του panou. και δεν θέλω να συνεχίσω εδώ.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Γιαννη χαλαμε το νημα του πανου. Για να τελειωσει η ιστορια θες να μπει η ιδια κλινικη να γραψει; Θα αποκτησει βημα συντομα και θα το κανει. Δεν πρεπει να γραφουμε αν δεν ξερουμε. 3 μονιμες κοπελες εχει, Λιν, Ιωαννα, Αθηνα. Τις ειδαν με τα ματια τους τα μελη leone και pes που εκαναν εκει προσφατως. Πριν 1 βδομαδα προστεθηκε και τεταρτο μονιμο ατομο μια Ισπανιδα. Δεν υπαρχουν δανικοι και παγκιτες και ιστοριες.

Αυτος που στο ειπε να βγει να πει περισσοτερα, πως τα εμαθε απο ποιον και με τεκμηριωση. Ετσι μπορω και εγω να βγω να λεω τι μου λενε στα συμβουλευτικα του γιατρου ατομα που πηγαν στην αλλη κυπριακη κλινικη ιστοριες τρελες και ασχημες.

Επισης δεν ειπα οτι κανει καθε μερα χειρουργειο καπου μπερδευτηκες. Ειπα επιλογη του ειναι να κανει 1 την ημερα. Εχει κοινο απο Κυπρο, Ισπανια, Γερμανια, παει ο ιδιος διαρκως Ισπανια, το φορουμ ειναι το κοινο του; 10 ατομα και βαλε εκαναν απο το φορουμ μας τον τελευταιο 1μιση χρονο, 2 επελεξαν να παρουσιασουν και ενας τριτος προσεχως, με το ζορι θα τους βαλει αν δεν θελουν; Το φορουμ ειναι το 5-10% της πελατειας του. Δουλεια εχει γενικα ειναι κλεισμενος για το ενα 6μηνο μπροστα. Παρε κανα τηλ να βρεις ημερομηνια αν μπορεις. Αληθεια γιατι δεν ερχεσαι να σου φτιαξουμε αυτο το ρημαδι το crown; Δωρο ισως στο κανω εγω τρελιαρη τζοναρε!! Ξερεις πως σε αγαπω!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιαννη χαλαμε το νημα του πανου. Για να τελειωσει η ιστορια θες να μπει η ιδια κλινικη να γραψει; Θα αποκτησει βημα συντομα και θα το κανει. Δεν πρεπει να γραφουμε αν δεν ξερουμε. 3 μονιμες κοπελες εχει, Λιν, Ιωαννα, Αθηνα. Τις ειδαν με τα ματια τους τα μελη leone και pes που εκαναν εκει προσφατως. Πριν 1 βδομαδα προστεθηκε και τεταρτο μονιμο ατομο μια Ισπανιδα. Δεν υπαρχουν δανικοι και παγκιτες και ιστοριες.

Αυτος που στο ειπε να βγει να πει περισσοτερα, πως τα εμαθε απο ποιον και με τεκμηριωση. Ετσι μπορω και εγω να βγω να λεω τι μου λενε στα συμβουλευτικα του γιατρου ατομα που πηγαν στην αλλη κυπριακη κλινικη ιστοριες τρελες και ασχημες.

Επισης δεν ειπα οτι κανει καθε μερα χειρουργειο καπου μπερδευτηκες. Ειπα επιλογη του ειναι να κανει 1 την ημερα. Εχει κοινο απο Κυπρο, Ισπανια, Γερμανια, παει ο ιδιος διαρκως Ισπανια, το φορουμ ειναι το κοινο του; 10 ατομα και βαλε εκαναν απο το φορουμ μας τον τελευταιο 1μιση χρονο, 2 επελεξαν να παρουσιασουν και ενας τριτος προσεχως, με το ζορι θα τους βαλει αν δεν θελουν; Το φορουμ ειναι το 5-10% της πελατειας του. Δουλεια εχει γενικα ειναι κλεισμενος για το ενα 6μηνο μπροστα. Παρε κανα τηλ να βρεις ημερομηνια αν μπορεις. Αληθεια γιατι δεν ερχεσαι να σου φτιαξουμε αυτο το ρημαδι το crown; Δωρο ισως στο κανω εγω τρελιαρη τζοναρε!! Ξερεις πως σε αγαπω!!


Ευχαριστώ φιλαράκι το εκτιμώ αυτό που λες για την πρόταση με δωρο το crown με τιμάει.
To θέμα είναι ότι αν πας κάπου και μείνεις ευχαριστημενος δεν θελεις να αλλάξεις την τύχη σου το πεπρωμένο σου.
Εννοείτε ότι και εγώ σαγαπαω...Θα μας παρεξηγήσουν στο τέλος θα ζηλέψει και ο aeratos :p:p:D.
 

Pes

Active Member
Οκ. Άπλα πήγε γνωστός μου για consultasion και με μετέφερε αυτά.
Ξέρω ότι ο Γεωργίου έχει μόνο δύο placers εκ των οποίων τον 2ο placer τον ψάχνει να τον φέρει αν κι εφοσον τον χρειασθεί!

Λες ότι έχει 1 περιστατικό την ήμερα άρα μεσώ όρο το χρόνο καμιά 240.
Που είναι όλα αυτά τα περιστατικά? κάνεις δεν γράφει?

Αν κάποιος επισκεφθεί την ιστοσελίδα της HDC θα δει στο link «μήνυμα κλινικής» ή στην αγγλική έκδοση της ιστοσελιδας « message to the user” θα δει λοιπόν κάποιος ένα περιστατικό τον μήνα τα οποία συνήθως είναι ανεβασμένα στα διεθνή φόρουμ (πέραν από τις φώτο. στο γκαλερί της κλινικής).

Τώρα ξεφεύγουμε από το νήμα του panou. και δεν θέλω να συνεχίσω εδώ.
Να κανω μια τοποθέτηση φιλική οι placer ηταν 3 και άκουσα οτι θα ερχόταν και άλλη μια κοπέλα....ως προς το splitting σε ερωτηση μου στον γιατρο μου ειπε οτι το κάνει χωρις επιπλέον χρέωση εδω και χρονια....στα διτριχα χωρις να το αναλύσω μαζι του αλλο...
 

Panos1982

Well-Known Member
Λοιπον παρακατω θα παραθεσω ενα homemade video που τραβηξα για να δειξω καλυτερα την καρδια μιας μμ,
δηλαδη τον τροπο φυτευσης απο πολυ κοντα. (βαλτε το σε HD )
Για τον λογο αυτο εχω βαλει πυλο + νερο για να εχουν βρεγμενο λουκ τα μαλλια και τα εχω σηκωσει ορθια προς τα πανω για να φαινονται καλυτερα οι ριζες των τριχων και ο τροπος φυτευσης κ το πως δειχνει μια μμ.
Στο συγκεκριμενο παραδειγμα (στο κεφαλι μου δλδ) εχουν μπει στο μπροστινο κομματι μεχρι το middle περιπου 6500 θυλακες και οτι μαλλι βλεπετε ειναι μεταμοσχευμενο κατα 95% , μπροστα δε θα ειχα σχεδον καθολου μαλλι αυτη την στιγμη μονο ενα 5%.
Εν ολιγης αυτο το αποτελεσμα ειναι ενα αποτελεσμα dense packed ετσι για να καταλαβαινουν οσοι δεν εχουν κανει ποτε επεμβαση πως περιπου δειχνει ( αν και δεν εχει ολοκληρωθει ακομα γιατι ειμαι στον 4 μηνα ( στο 10-12 μηνο ισως ανεβασω κι αλλο με την τελικη εικονα )


Απο κατω κ μερικες φωτο με το ιδιο λουκ σε εξωτερικο χωρο κατω απο δυνατο ηλιο

gel2.jpg
gel3.jpg
 

athenian

Well-Known Member
Πολυ κατατοπιστικο το βιντεο,δειχνει πως ειναι πραγματικα μια μεταμοσχευση χωρις ''πονηρο'' χτενισμα ή φωτισμο.
Γνωμη μου ειναι να μην τα σηκωνεις ετσι τα μαλλια,σου κανει μακροστενο κεφαλι αυτο το look λογω σχετικα μεγαλου μετωπου.Κατα τα αλλα εισαι σουπερ!!Καλη συνεχεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexandros _athens

Active Member
Θα δώσει κ άλλο, πας καλά φίλε, αν πυκνώσει κ άλλο η hairline θα είσαι πολύ ok. Επίσης, μείνε στο προηγούμενο χτένισμα, αυτό φωνάζει πως έχεις βάλει χέρι στο μαλλί. Τουλάχιστον στα μάτια όσων ξέρουν. Λεπτομέρειες, σε γενικές γραμμές είναι ωραίο. Υπομονή και καλή συνέχεια, έχεις δρόμο ακόμα.
 

kolias

Active Member
ευχαριστουμε για το βιντεο και για την ενημερωση πανο εισαι και ο πρωτος ειμαι σιγουρος οτι δεν θα επιλεξεις αυτο το χτενισμα δεν σου παει αλλωστε κατα τα αλλα πολυ καλος
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Αυτο και εγω δεν το ειχα ρωτησει ποτε και προσφατως με αφορμη τις συζητησεις για Ερντογαν και splitting εμαθα πως το κανει εδω και 15 χρονια. Οχι στα τριτριχα διοτι δεν θελει να τα θυσιασει λογω του ογκου που προσδιδουν, αλλα στα διτριχα. Πχ μπορει να σπλιταρει 100-200 διτριχα για τις αναγκες μια hairline σε δοτρια που δεν εχει μονοτριχα πολλα. Το θετικο ειναι πως δεν τα χρεωνει εξτρα. Χρεωνει οτι βγαλει οχι τι βαλει.

Να κανω μια τοποθέτηση φιλική οι placer ηταν 3 και άκουσα οτι θα ερχόταν και άλλη μια κοπέλα....ως προς το splitting σε ερωτηση μου στον γιατρο μου ειπε οτι το κάνει χωρις επιπλέον χρέωση εδω και χρονια....στα διτριχα χωρις να το αναλύσω μαζι του αλλο...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φοβερο και κατατοπιστικο βιντεο παιχτη μου. Πας καλα, ουτε στα μισα δεν εισαι ακομη, θα τριβουμε τα ματια μας προς Ιουνιο.

Λοιπον παρακατω θα παραθεσω ενα homemade video που τραβηξα για να δειξω καλυτερα την καρδια μιας μμ,
δηλαδη τον τροπο φυτευσης απο πολυ κοντα. (βαλτε το σε HD )
Για τον λογο αυτο εχω βαλει πυλο + νερο για να εχουν βρεγμενο λουκ τα μαλλια και τα εχω σηκωσει ορθια προς τα πανω για να φαινονται καλυτερα οι ριζες των τριχων και ο τροπος φυτευσης κ το πως δειχνει μια μμ.
Στο συγκεκριμενο παραδειγμα (στο κεφαλι μου δλδ) εχουν μπει στο μπροστινο κομματι μεχρι το middle περιπου 6500 θυλακες και οτι μαλλι βλεπετε ειναι μεταμοσχευμενο κατα 95% , μπροστα δε θα ειχα σχεδον καθολου μαλλι αυτη την στιγμη μονο ενα 5%.
Εν ολιγης αυτο το αποτελεσμα ειναι ενα αποτελεσμα dense packed ετσι για να καταλαβαινουν οσοι δεν εχουν κανει ποτε επεμβαση πως περιπου δειχνει ( αν και δεν εχει ολοκληρωθει ακομα γιατι ειμαι στον 4 μηνα ( στο 10-12 μηνο ισως ανεβασω κι αλλο με την τελικη εικονα )


Απο κατω κ μερικες φωτο με το ιδιο λουκ σε εξωτερικο χωρο κατω απο δυνατο ηλιο

Προβολή συνημμένου 17152 Προβολή συνημμένου 17153
 

Tsek

Well-Known Member
Οκ. Άπλα πήγε γνωστός μου για consultasion και με μετέφερε αυτά.
Ξέρω ότι ο Γεωργίου έχει μόνο δύο placers εκ των οποίων τον 2ο placer τον ψάχνει να τον φέρει αν κι εφοσον τον χρειασθεί!

Λες ότι έχει 1 περιστατικό την ήμερα άρα μεσώ όρο το χρόνο καμιά 240.
Που είναι όλα αυτά τα περιστατικά? κάνεις δεν γράφει?

Αν κάποιος επισκεφθεί την ιστοσελίδα της HDC θα δει στο link «μήνυμα κλινικής» ή στην αγγλική έκδοση της ιστοσελιδας « message to the user” θα δει λοιπόν κάποιος ένα περιστατικό τον μήνα τα οποία συνήθως είναι ανεβασμένα στα διεθνή φόρουμ (πέραν από τις φώτο. στο γκαλερί της κλινικής).

Τώρα ξεφεύγουμε από το νήμα του panou. και δεν θέλω να συνεχίσω εδώ.
Δικός σου γνωστός πήγε αλλού αντί για hdc και του μιλάς ακόμα..? :D
 

turnfiji123

Active Member
Κρατά το έτσι το μαλλί μακραν καλύτερο στυλ από πριν. Μη σου πω θα τα άφηνα μακρύτερα αργότερα και θα τα χτένισα όλα πίσω. Φοβερο αποτέλεσμα και πολύ ενημερωτικά ποστ, τα διαβάζω πάντα με ενδιαφέρον.
 

Pes

Active Member
Αυτο και εγω δεν το ειχα ρωτησει ποτε και προσφατως με αφορμη τις συζητησεις για Ερντογαν και splitting εμαθα πως το κανει εδω και 15 χρονια. Οχι στα τριτριχα διοτι δεν θελει να τα θυσιασει λογω του ογκου που προσδιδουν, αλλα στα διτριχα. Πχ μπορει να σπλιταρει 100-200 διτριχα για τις αναγκες μια hairline σε δοτρια που δεν εχει μονοτριχα πολλα. Το θετικο ειναι πως δεν τα χρεωνει εξτρα. Χρεωνει οτι βγαλει οχι τι βαλει.
Εντελώς τυχαία τον ρώτησα....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δικός σου γνωστός πήγε αλλού αντί για hdc και του μιλάς ακόμα..? :D

Ο καθένας μπορεί να κάνει τις επιλογές του χωρίς να τον παρασύρω. Φίλος μου ενώ ξέρει που έκανα και το αποτέλεσμα μου σαν παράδειγμα πήγε medi jenes. Γελούσαν και τα grafts μου.:D
 
Μπλουζα