Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

Panos1982

Well-Known Member
4ος Μηνας

Φωτο σε εξωτερικες συνθηκες με ισχυρο ηλιο να πεφτει απευθειας επανω στο κεφαλι.

Παρατηρησεις : δεν εχω κατι συγκεκριμενο προς παρατηρηση ,
η φυτρωση πηγαινει καλα μες τα πλαισια του φυσιολογικου κ εξελισσεται,
ειμαι ευχαριστημενος προς το παρων, τα πραγματα εχουν παει καλα αλλα περιμενω κι αλλα τους επομενους μηνες !!!


7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Εδω θα μπουνε παλι καποιες φωτο του 4ου μηνα με την διαφορα οτι εχει διαχυτη ηλιοφανια και θα δειξω πως φαινεται το κεφαλι εξω στο φως της ημερας χωρις να πεφτει εντονος ηλιος ακριβως επανω στο κεφαλι.
Με λιγα λογια οι φωτο αυτες δειχνουν πως φαινεται το κεφαλι οταν κυκλοφορεις εξω στην κανονικη ζωη στο φως της ημερας.

Υ.Γ. κοντινες φωτο σε ζουμ δεν ανεβασα μιας και εχει βγει αρκετο μαλλι πλεον μπροστα στους κροταφους/hairline που ειχα μονο νεα μμ μαλλια και πλεον δε ξεχωριζουν τοσο ευκολα απ τα υπολοιπα.....
Γι αυτο το λογο θα ανεβασω βιντεο συντομα που ειναι πολυ πιο κατατοπιστικο και θα δειξω πολυ κοντινες ληψεις μεσω του βιντεο που απεικονιζει σε πραγματικο χρονο κ σε διαφορες οπτικες γωνιες το αποτελεσμα.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
 

vag25

Well-Known Member
Απλα πολυ καλο αποτελεσμα ηδη.

Στην θεση σου δεν θα τα εβαφα παλι. Δινει ωραιο στυλακι.
 

Harris_G

Well-Known Member
Μπραβο Πανο πας πολυ καλα. Απο φυσικοτητα ειδικα κροτιδα εισαι, γιαυτο αλλωστε παιζει με τα μονοτριχα ο Ερντο. Μια ερωτηση: Οι κροταφοι πολυ πιο επιθετικη σχεδιαση δεν ειχαν pre-op?? Ετσι μου φαινεται τουλαχιστον.
 

steathens

New Member
4ος Μηνας

Φωτο σε εξωτερικες συνθηκες με ισχυρο ηλιο να πεφτει απευθειας επανω στο κεφαλι.

Παρατηρησεις : δεν εχω κατι συγκεκριμενο προς παρατηρηση ,
η φυτρωση πηγαινει καλα μες τα πλαισια του φυσιολογικου κ εξελισσεται,
ειμαι ευχαριστημενος προς το παρων, τα πραγματα εχουν παει καλα αλλα περιμενω κι αλλα τους επομενους μηνες !!!


Προβολή συνημμένου 17121 Προβολή συνημμένου 17122 Προβολή συνημμένου 17123 Προβολή συνημμένου 17124 Προβολή συνημμένου 17125 Προβολή συνημμένου 17126


καλησπερα
ηθελα να σε ρωτησω αν σε προβληματιζει το οτι στα πλαγια που αποτελεσαν μερος της δοτριας πλεον τα μαλλια βγαινουν πιο αραια..αυτο θαπυκνωσει στην πορεια η πλεον τα πλαινα σου θα βγαινουν πιο αραια? τι σε πληροφορησε ο γιατρος? ευχαριστω
 

athenian

Well-Known Member
Δεν είναι πιο αραιά, οι συνθήκες φωτισμού και το χρώμα σε ξεγελούν. Όταν βάφουμε τα μαλλιά εμφανισιακά αποκτούν έξτρα όγκο.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απλα πολυ καλο αποτελεσμα ηδη.

Στην θεση σου δεν θα τα εβαφα παλι. Δινει ωραιο στυλακι.

Καλα παει αλλα περιμενω κι αλλα οπως ειπα,
Εγω παλι ισα ισα περιμενω να τα βαψω πως και πως....δε την παλευω αλλο ετσι,
προς το παρων καμουφλαρω τις ασπρες με dermatch οταν βγαινω εξω...

Μπραβο Πανο πας πολυ καλα. Απο φυσικοτητα ειδικα κροτιδα εισαι, γιαυτο αλλωστε παιζει με τα μονοτριχα ο Ερντο. Μια ερωτηση: Οι κροταφοι πολυ πιο επιθετικη σχεδιαση δεν ειχαν pre-op?? Ετσι μου φαινεται τουλαχιστον.

Ευχαριστω,
οπως καταλαβαινεις ειναι η διαφορετικη ληψη της φωτο καθε φορα που σου δημιουργει την οποια "ψευδαισθηση" και περνεις αυτην την εντυπωση για τους κροταφους...εχουν φυτρωσει κανονικα οπως ηταν απ την αρχη δε θα μπορουσαν αλλωστε να ειχαν αλλαξει θεση ειτε επιθετικα ειτε το αντιστροφο :)

καλησπερα
ηθελα να σε ρωτησω αν σε προβληματιζει το οτι στα πλαγια που αποτελεσαν μερος της δοτριας πλεον τα μαλλια βγαινουν πιο αραια..αυτο θαπυκνωσει στην πορεια η πλεον τα πλαινα σου θα βγαινουν πιο αραια? τι σε πληροφορησε ο γιατρος? ευχαριστω

Καλησπερα,
Με προβληματιζε η δοτρια τον 1ο κυριως μηνα αρκετα θα ελεγα, αλλα πλεον δεν ασχολουμε καθολου με την εικονα της,γιατι βελτιωθηκε πολυ μετα τον 2ο μηνα κ με καλυπτει πληρως αυτο που βλεπω.
Δεν εχω μιλησει με τον γιατρο για την εικονα της μιας κ δε με απασχολει αυτο το θεμα οπως και κανενα αλλο μεχρι στιγμης. Γενικα στην δοτρια εγω προσωπικα οπως εδειξα κ απ τις μετρησεις που εγιναν στα αρχικα ποστ δεν ειχα μεγαλο αριθμο θυλακιων αλλα ειχα χοντρη τριχα. Θελω να πω οτι η δοτρια ποτε δεν ηταν πολυ πυκνη κ γεματη με πολλους θυλακες ουτε κ πριν, οποτε η εικονα της τωρα ειναι οπτικα πολυ ιδια με πριν. Σιγουρα λειπουν καποιοι θυλακες απο την περιοχη αλλα εχουν βγει με τετοιο τροπο που συνεχιζει να υπαρχει ομοιομορφοια, και τελικως ειμαι ευχαριστημενος απ την δουλεια που εγινε κατα την εξαγωγη αλλα κ απ αυτο που βλεπω.
Επισης εχω αρκετες ασπρες τριχες οπως ειπε κ ενα μελος πιο πανω κ μπερδευουν με το δερμα, οταν τα βαψω ( συντομα ) θα τραβηξω κι αλλες φωτο π ισως δειχνουν καλυτερα την πραγματικη εικονα της.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Pano έχουμε ακριβώς ίδιο μαλλί στο χρωμα. Και εγώ τόσες άσπρες έχω. Βάφεις το μαλλί με κάποια συγκεκριμένη βαφη; Το κάνεις μόνος η σε κομμωτήριο;
Οι φωτογραφίες και η παρουσίαση σούπερ.
 

Panos1982

Well-Known Member
Pano έχουμε ακριβώς ίδιο μαλλί στο χρωμα. Και εγώ τόσες άσπρες έχω. Βάφεις το μαλλί με κάποια συγκεκριμένη βαφη; Το κάνεις μόνος η σε κομμωτήριο;
Οι φωτογραφίες και η παρουσίαση σούπερ.

Ευχαριστω,
Το βαφω με το men perfect της σβαρτζκοπφ.
Ειναι ανδρικη βαφη 5-10 λεπτων χωρις οξυζενε κτλπ που ταλαιπωρουν το μαλλι.
Το περναω συνηθως 2-3 χερια γτ δε καλυπτει ολες τις λευκες με την 1η...τις σβηνει σιγα σιγα αναλογα με τι λουκ θες να κρατησεις, εγω απλα θελω να τις σβηνω ολες εντελως.
Διαρκει αρκετο καιρο κ ειμαι πολυ ικανοποιημενος με αυτη τη βαφη γενικοτερα.
Αν εχεις το ιδιο χρωμα μαλλιου με εμενα, το χρωμα που χρησιμοποιω ειναι μιξη 70 κ 80 ( το 70 ειναι λιγο πιο ανοιχτο απ το φυσικο μου κ το 80 λιγο πιο σκουρο οποτε τα ανακατευω και πετυχαινω πολυ κοντα στο φυσικο μου χρωμα)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Ευχαριστω,
Το βαφω με το men perfect της σβαρτζκοπφ.
Ειναι ανδρικη βαφη 5-10 λεπτων χωρις οξυζενε κτλπ που ταλαιπωρουν το μαλλι.
Το περναω συνηθως 2-3 χερια γτ δε καλυπτει ολες τις λευκες με την 1η...τις σβηνει σιγα σιγα αναλογα με τι λουκ θες να κρατησεις, εγω απλα θελω να τις σβηνω ολες εντελως.
Διαρκει αρκετο καιρο κ ειμαι πολυ ικανοποιημενος με αυτη τη βαφη γενικοτερα.
Αν εχεις το ιδιο χρωμα μαλλιου με εμενα, το χρωμα που χρησιμοποιω ειναι μιξη 70 κ 80 ( το 70 ειναι λιγο πιο ανοιχτο απ το φυσικο μου κ το 80 λιγο πιο σκουρο οποτε τα ανακατευω και πετυχαινω πολυ κοντα στο φυσικο μου χρωμα)

Θα περιμένω να δω το μαλλί σου όταν το βαψεις. Μπορεί να το δοκιμάσω.
 
Ωραία αυλή Πανο. Το δέντρο πίσω σου λεμόνια είναι??? Χαχα. Πάει καλά και θα έχεις λογικά ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα. Ο Τούρκος κάνει πολύ καλή δουλειά. Μονόδρομος με τις τιμές και τα αποτελεσματα των ελληνικών κυπριακών και άλλων ξένων κλινικών. Είναι value for money με 2.5 ευρώ το Γκραφτ. Παρακολουθώ και στα ξένα φόρουμ δεν έχω πετύχει αποτυχημένο αποτέλεσμα του. Σε όλα τηρουμένων αναλογιών έχει δυνατό αποτέλεσμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ο erdo ειναι απο τους γιατρους που θα χαραξει αυτος την στρατηγικη στο κεφαλι σου και οχι ο ασθενης σε αυτον οπως συχνα ακουμε.

Εχει καποια στανταρ και αυτα δε τα αλλαζει, αν δει οτι για την περιπτωση σου πρπει να σου βαλει 3500graft και συ διαφωνεις ,η θα στα βαλει η θα πας αλλου να βαλεις 2500.

Σαφως και παιζει ρολο και πολυεξοδο της κλινικης του και εμενει στα 3000+ αλλα θελει να παραγει και υψηλου επιπεδου αποτελεσματα. Δες την περιπτωση του Πανου που του εβαλε 5000, θα μπορουσε να παει πιο συντηριτικα και να βαλει 3500.

Η HDC απασχολεί 20 άτομα με αντίθεση με Γεωργίου 2-3.
Παρόλα αυτά με την νέα γιατρό της Hdc κατεβαίνει και άλλο το κόστος.
Η πας σε οργανωμένη κλινική και ελαχιστοποιεις το ρίσκο η ρίχνεις κορώνα γράμματα.
 

athenian

Well-Known Member
Η HDC απασχολεί 20 άτομα με αντίθεση με Γεωργίου 2-3.
Παρόλα αυτά με την νέα γιατρό της Hdc κατεβαίνει και άλλο το κόστος.
Η πας σε οργανωμένη κλινική και ελαχιστοποιεις το ρίσκο η ρίχνεις κορώνα γράμματα.
Εννοεις οτι ο Γεωργιου δεν εχει οργανωμενη κλινικη λογω μικρου αριθμου προσωπικου?
 

Panos1982

Well-Known Member
Φιλε πολυ φυσικο φαινεται. Μαλλον θα τη δοκιμασω και εγω. Μονο απο το χρωμα δειχνεις τουλαχιστον 5 χρονια μικροτερος απο οτι με τα γκριζα

καντα 7-8 τα χρονια..... επισης βαφω κ το μουσι αν δεις στην ιδια σελιδα παλι με βαφη ειδικη για μουσια....
αλλα αυτη δε την προτεινω απ την αποψη οτι θελει καθε βδομαδα περασμα και ειναι λιγο ταλαιπωρια...ενω το μαλλι θελει πολυ πιο σπανια κ ειναι πιο ανωδυνη διαδικασια ας το πουμε...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εννοεις οτι ο Γεωργιου δεν εχει οργανωμενη κλινικη λογω μικρου αριθμου προσωπικου?

Mε 3 άτομα μαζί με το γιατρό πως να ανταπεξελθεις ετσι εύκολα? Άσε που έφυγε και ένα βασικό άτομο από την κλινική.
 

Harris_G

Well-Known Member
Αντε πες ο Γεωργιου εχει μικροτερο προσωπικο αλλα αποσο ξερω κανει ενα περιστατικο τη μερα. Χρεωνει λιγοτερα. Ο Koray που εχει 100,200 ατομα προσωπικο και αναλογικα ειναι πολυ μεγαλυτερη κλινικη απο την HDC οπως ειναι η HDC απο το Γεωργιου, γιατι χρεωνει ιδια (2,5/graft) και οχι παραπανω?
 
Μπλουζα