Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

aeratos28

Just aeratos
Eχω ξαναπεί ,πως αυτό ,το να πάω εκεί για επέμβαση είναι αδύνατον για ένα λόγο..δεν μπορεί να με αναλάβει τη δεν μπορεί να καλύψει τις απαιτήσεις μου..
Και λεει εν τέλει αποφασίζει να κάνει την έκπληξη με την ΜΜ του ο αεράτος και πάει στον Αναστασάκη και γίνονται οι καλύτεροι φίλοι. :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Eχω ξαναπεί ,πως αυτό ,το να πάω εκεί για επέμβαση είναι αδύνατον για ένα λόγο..δεν μπορεί να με αναλάβει τη δεν μπορεί να καλύψει τις απαιτήσεις μου..

Πως το εννοείς αυτό, τεχνικά ; Από όσο έχεις ανεβάσει φωτογραφίες πάντως δεν έχεις κάποιο μεγάλο πρόβλημα δεν είσαι μεγάλο NW.
 

aeratos28

Just aeratos
Μεγάλο πρόβλημα με κενα κτλ όχι,αλλά θέλω πύκνωση crown και χτίσιμο α ζώνης με ενώσεις και temporals .χρειάζεται υψηλή πυκνότητα για αυτά κάτι που δεν έχω δει να μπορεί να κάνει .οπότε...
Πως το εννοείς αυτό, τεχνικά ; Από όσο έχεις ανεβάσει φωτογραφίες πάντως δεν έχεις κάποιο μεγάλο πρόβλημα δεν είσαι μεγάλο NW.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μεγάλο πρόβλημα με κενα κτλ όχι,αλλά θέλω πύκνωση crown και χτίσιμο α ζώνης με ενώσεις και temporals .χρειάζεται υψηλή πυκνότητα για αυτά κάτι που δεν έχω δει να μπορεί να κάνει .οπότε...

Κατάλαβα φίλε μου. Έχεις βρει κάποιον να σε καλύπτει η κάνεις έρευνα αγοράς ακομα;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Μεγάλο πρόβλημα με κενα κτλ όχι,αλλά θέλω πύκνωση crown και χτίσιμο α ζώνης με ενώσεις και temporals .χρειάζεται υψηλή πυκνότητα για αυτά κάτι που δεν έχω δει να μπορεί να κάνει .οπότε...
Φίνα τελικά πήρες φίλε @aeratos28;
 

vlafo

Well-Known Member
απλα αναρρωτιεμαι που τα βρισκει τα 10 και 12κ και παραπανω g αν και εχει ψιλο απαντηθει απ ολους αυτο... περιμενουμε καποια στιγμη να μας παρουσιασει ο cvial καποιες τοποθετησεις του γιατρου σε αυτα και αν και καταλαβαινω πανω κατω τι θα πει θελω να δω πως θα το πει....
Τέτοια περιστατικά με 10k έχει κάνει πολλά και ο Lorenzo,απλά αυτός το έχει κάνει ρουτίνα.
Αν αποψιλώσεις το 50% της δότριας όχι το 40% που είναι το θεμιτό τα βρίσκεις.
Το θέμα είναι σε βάθος χρόνου και χωρίς φίνα αν μείνεις ξεκρέμαστος.
 

Gianney

Well-Known Member
Τέτοια περιστατικά με 10k έχει κάνει πολλά και ο Lorenzo,απλά αυτός το έχει κάνει ρουτίνα.
Αν αποψιλώσεις το 50% της δότριας όχι το 40% που είναι το θεμιτό τα βρίσκεις.
Το θέμα είναι σε βάθος χρόνου και χωρίς φίνα αν μείνεις ξεκρέμαστος.
Αφού χρησιμοποιεις και τις 2 μεθόδους τότε τα βρίσκεις
 

nick90

Well-Known Member
Αφού χρησιμοποιεις και τις 2 μεθόδους τότε τα βρίσκεις
Όχι απαραίτητα. Ο Lorenzo έχει διάφορα περιστατικά με 9-10 κ grafts μόνο με FUE.
Δες εδώ του έβαλε 10377 grafts μόνο με FUE

 

alex7

Well-Known Member
Όχι απαραίτητα. Ο Lorenzo έχει διάφορα περιστατικά με 9-10 κ grafts μόνο με FUE.
Δες εδώ του έβαλε 10377 grafts μόνο με FUE

Σε 4 επεμβάσεις όμως .Αυτά τα επιτρέπει μόνο το μικρό εργαλείο εξαγωγής και ο μειωμένος αριθμός εξαγωγής grafts σε κάθε επέμβαση .Τσιμπολογάει για να το πούμε πιο λαϊκά
 

Gianney

Well-Known Member
Όχι απαραίτητα. Ο Lorenzo έχει διάφορα περιστατικά με 9-10 κ grafts μόνο με FUE.
Δες εδώ του έβαλε 10377 grafts μόνο με FUE

Και χωρίς φίνα..τι φάση;
 

vlafo

Well-Known Member
Μπράβο στον Lorenzo που πραγματικά μεταμορφώνει ασθενείς.
Είναι πραγματικά απίστευτο.
Αλλά μπράβο και στους ασθενείς που κάνουν αυτό τον άθλο,αν ήμουν στη θέση τους δε νομίζω να έκανα 4 εγχειρήσεις και να περίμενα 4 χρόνια,αλλά αν είναι καημός ζωής μάλλον το κάνεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Μπράβο στον Lorenzo που πραγματικά μεταμορφώνει ασθενείς.
Είναι πραγματικά απίστευτο.
Αλλά μπράβο και στους ασθενείς που κάνουν αυτό τον άθλο,αν ήμουν στη θέση τους δε νομίζω να έκανα 4 εγχειρήσεις και να περίμενα 4 χρόνια,αλλά αν είναι καημός ζωής μάλλον το κάνεις.
Από ότι υπολόγισα τον έφτιαξε στα 2 χρόνια και κάτι .Τον έβαζε κάθε 5 μήνες και στην τελευταία μετά από 10 μήνες
 

nick90

Well-Known Member
το punch ήταν 0.8-0.85 mm. Έχει και αλλα περιστατικά με 9κ grafts σε 3 επεμβάσεις, που τους έβαλε περίπου 3κ τη φορά..
 

alex7

Well-Known Member
Πώς γίνεται τόσα gtafts με fue εγώ είχα στο μυαλό άντε 7 με 8 κ το πολύ και αν..
Ξήλωσε κυριολεκτικά όλη τη δότρια .Εμένα μου είχε πει τότε “I will push to the limit “ με μικρό εργαλείο και λίγα σχετικά μοσχεύματα κάθε φορά
 

Gianney

Well-Known Member
Ξήλωσε κυριολεκτικά όλη τη δότρια .Εμένα μου είχε πει τότε “I will push to the limit “ με μικρό εργαλείο και λίγα σχετικά μοσχεύματα κάθε φορά
Βασικά ο Ερντογάν με το splitting σου βγάζει ένα 10 με 15 % παραπάνω και άσχετα με το τι παίζει με την τιμή ίσως αξίζει,ειδικά αν δεν έχεις μεγάλη total capacity donor και χρειάζεσαι πολλά grafts
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εκανα consultation 40 λεπτών .Πιθανότατα θα κάνω την επόμενη στον Lorenzo.Την πρώτη την έκανα στον Τιρκαλα .Είμαι ίδια περίπτωση με το περιστατικό του video

Καλή σου επιτυχία φίλε μου, όλα θα πάνε καλά ! Ο άνθρωπος φαίνεται κορυφή σε ότι κάνει. Κάθομαι και χαζεύω τις ΜΜ του σαν ASMR για να χαλαρώσω. Λογικά πάντως θα σου προτείνει και φιναστερίδη ο Λορέντζο. Έχω διαβάσει πως τη προτείνει στους ασθενείς του.
 

nick90

Well-Known Member
Πώς γίνεται τόσα gtafts με fue εγώ είχα στο μυαλό άντε 7 με 8 κ το πολύ και αν..
Όλα είναι εφικτά εφόσον γίνει πολύ καλή διαχείριση δότριας και υπάρχει πλάνο να σου βγάζει μέχρι ας πουμε 3κ τη φορά. Υπάρχουν και άλλοι γιατροί που βγάζουν πολλά grafts με FUE χρησιμοποιώντας beard grafts. Αυτό ειναι καλό που βγάζουν τόσα μοσχεύματα με FUE γιατί το στριπ δεν ειναι κ ασφαλής λύση γιατί μπορεί να σου αφήσει μεγάλη μόνιμη ουλή αν δεν πας σε κορυφαία κλινική.
 
Μπλουζα