panos1234, FUE, 4183g(+150g) , 01&02/11/2021

alex7

Well-Known Member
Ναι πράγματι διαβάσα το όνομα μου κατά λάθος στο όνομα του Pan77 .Πολλές φορές διαβάζω οδηγώντας και δεν διάβασα καλά το σχόλιο .Συγγνώμη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Βλαφο ειλικρινά δεν έχω χρόνο για άλλο διαξιφισμο αλλά ώρες ώρες νομίζω έχεις ένα υπέρμετρο εγώ και γίνεσαι λίγο υπερφιαλος...Δεν θέλω να σε προσβάλλω αλλά θα σου κάνω κάποιες διορθώσεις όπως το βλέπω εγώ...Αν έχεις αντίθετη άποψη θέλω να την ακούσω...
1)Δεν έκανες πλήρη παρουσίαση ,αλλά κάνατε ...Στο νήμα σου αν δεν ήταν ο cvial να καταλάβουμε τι μπήκε και σε πόσο χώρο ,να διαπιστώσουμε το λάθος του γιατρού (έστω στα χαρτιά όπως λέτε) θα είχαμε λανθασμένες εντυπώσεις...Επίσης εκεί έχει συμβάλλει και ο Πάνος ο οποίος για άλλη μια φορά εντυπωσίασε...
2)Είναι τόσο μεγάλη δε η ανάλυση όπως λες εξαιτίας αυτού του λάθους αλλά συζητάμε δλδ τα ίδια και τα ίδια εξαιτίας του λάθους που έγινε και της καίριας συμμετοχής των προαναφερόμενων...+ τον αέρατο που αν θυμάμαι με τη μια κατάλαβε ότι δεν μπήκαν τοσα ...
3)Στο νήμα αυτό έγινε χαμός εξαιτίας δικού σου λάθους να βάλεις φωτο χωρίς να εξηγήσεις ότι έκανες 2ημμ...Ναι θα συμφωνήσω ότι δεν παίζει ρόλο αλλά με τα τότε δεδομένα σου την έπεσα εγώ προσωπικά...Δεν ήξερα καν ποτέ την έκανες...Άρα συνέβαλες...
4)Ζητάς να πούνε ευχαριστώ κτλπ Αν εννοείς να το κάνουν επειδή μπήκες στη διαδικασία να παρουσιάσεις όπως όλοι το έχουμε κάνει,τοτε δεκτο...Αν όχι δεν ξέρω τι εννοείς ή τι το σπέσιαλ βλέπεις ..Ξαναδιάβασα και το μεγάλο ποστ που είχες κάνει για τις εξηγήσεις και βλέπω το ίδιο ύφος...
5)Εννοείς αν φύγεις θα γίνει τι?Εννοείται είσαι μέλος με γνώσεις και προσφέρεις εδώ αλλά εννοείς ότι είσαι τόσο καταλυτικός και αν φύγεις θα υποβαθμιστεί το φόρουμ???
 

Pan77

Active Member
Pan , σου έχει προσφέρει κάποιος/ κάποια* εκτος από το γιατρό σου, να σου κάνει μεταμόσχευση επιδιόρθωσης ΑΝ δεν πάει καλά η μετ σου ;
Σέβομαι την επιθυμία σου να μην απαντήσεις, εαν αυτό θέλεις.

(Είτε σε μυνημα εδώ, είτε δια ζώσης )*
Φυσικά και όχι. Από που προέκυψε αυτό?
 

Pan77

Active Member
Τι μέρος του λόγου δεν καταλαβαίνεις?
Έκανα μια πλήρη παρουσίαση,την ξεσκίσαμε στην ανάλυση όπως κανένα νήμα μέχρι σήμερα,βγήκαν τα μαχαίρια από άλλους που περίμεναν στη γωνία να βγάλουν τη χολή τους αντί να πούνε ευχαριστώ,και μετά ζητούσαν και τα ρέστα.
Και παρόλα αυτά το πήγα μέχρι τέλους.
Και μετά με ρωτάς κιόλας γιατί παραμένω εδώ?
Γιατί έτσι θέλω να βλέπω πως προχωράνε τα πράγματα.
Θα πρέπει να αποχωρήσω επειδή κάποιοι το θέλουν?
Θα έρθει και αυτή η ώρα και μετά θα κοιτάζονται αυτοί που έμειναν να παίζουν τις κουμπάρες μεταξύ τους.
Επειδή το έχεις ξαναγράψει ότι κάποια στιγμή θα φύγεις, εγώ θα πω ότι ουδείς αναντικατάστατος. Επίσης, την όποια προσφορά σου εδώ μέσα άσε να την κρίνουν οι άλλοι και αυτό πάει γενικά σε όποιον πιστεύει ότι του χρωστάνε.

Τώρα το γιατί αυτοί που βγάλανε τα μαχαίρια (αν τα βγάλανε) θα πρέπει να πούνε ευχαριστώ, η αλήθεια είναι ότι την παρουσίαση την διάβασα αναλυτικά στις πολύ αρχές όταν έγινα μέλος εδώ, οπότε δεν έχω φρέσκια εικόνα με ονόματα και το τι ειπώθηκε (και δεν έχω καμία όρεξη να διαβάσω τόσες σελίδες).

Είναι δικαίωμά σου και να συνεχίσεις να παραμένεις εδώ, και να γράφεις και γενικά ότι άλλο θέλεις αλλά γενικά αυτό που παρατήρησα είναι ότι μετά το ban σου, σαν να αφήνεις κάποια υπονοούμενα, σαν να δείχνεις κάποιους, σαν να μην σου αρέσει η κατεύθυνση που έχει πάρει αυτή η κοινότητα, για αυτό είπα ότι καλύτερα ότι είναι να λέγεται ξεκάθαρα και χωρίς μισόλογα. Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω και για αυτό τα έχω ακούσει περισσότερο από όλους εδώ μέσα τους τελευταίους μήνες.

Πάντως εγώ ποτέ δεν έγραψα ότι θέλω να αποχωρήσεις (και νομίζω κανείς?), και μάλιστα έγραψα ότι έχεις προσφέρει αρκετά εδώ αλλά αυτό που έκανες ήταν φάουλ και επειδή ο mod έθεσε κάποιους όρους πριν αναιρέσει το ban, στο μόνο που αντέδρασα ήταν ότι δεν ακολούθησε αυτά που ο ίδιος είχε θέσει για την επιστροφή σου.
 

Αthens2021

Active Member
Εννοούσα με την πρώτη.
Η δεύτερη θα δείξει.
Αλλά μέχρι τώρα δεν έχασα τίποτα απο τα μαμά και η εικόνα μου είναι αυτή που πρέπει να είναι.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά θα μπορούσα αργότερα να σου στείλω ευχαρίστως φώτο αν σε ενδιαφέρει.
Εδώ μέσα πες μου ένα λόγο για να ξανακάνω παρουσίαση.
Όσο και να ψάχνω δε βρίσκω.
Και η πρώτη που έκανα απορώ που την έκανα.
Εγινε σ ευχαριστω πολυ, θα μ ενδιεφερε να δω με ποιο τροπο το εχτισες παραπερα με την δευτερη μμ. οποτε θα μιλησουμε !
 

vlafo

Well-Known Member
Βλαφο ειλικρινά δεν έχω χρόνο για άλλο διαξιφισμο αλλά ώρες ώρες νομίζω έχεις ένα υπέρμετρο εγώ και γίνεσαι λίγο υπερφιαλος...Δεν θέλω να σε προσβάλλω αλλά θα σου κάνω κάποιες διορθώσεις όπως το βλέπω εγώ...Αν έχεις αντίθετη άποψη θέλω να την ακούσω...
1)Δεν έκανες πλήρη παρουσίαση ,αλλά κάνατε ...Στο νήμα σου αν δεν ήταν ο cvial να καταλάβουμε τι μπήκε και σε πόσο χώρο ,να διαπιστώσουμε το λάθος του γιατρού (έστω στα χαρτιά όπως λέτε) θα είχαμε λανθασμένες εντυπώσεις...Επίσης εκεί έχει συμβάλλει και ο Πάνος ο οποίος για άλλη μια φορά εντυπωσίασε...
2)Είναι τόσο μεγάλη δε η ανάλυση όπως λες εξαιτίας αυτού του λάθους αλλά συζητάμε δλδ τα ίδια και τα ίδια εξαιτίας του λάθους που έγινε και της καίριας συμμετοχής των προαναφερόμενων...+ τον αέρατο που αν θυμάμαι με τη μια κατάλαβε ότι δεν μπήκαν τοσα ...
3)Στο νήμα αυτό έγινε χαμός εξαιτίας δικού σου λάθους να βάλεις φωτο χωρίς να εξηγήσεις ότι έκανες 2ημμ...Ναι θα συμφωνήσω ότι δεν παίζει ρόλο αλλά με τα τότε δεδομένα σου την έπεσα εγώ προσωπικά...Δεν ήξερα καν ποτέ την έκανες...Άρα συνέβαλες...
4)Ζητάς να πούνε ευχαριστώ κτλπ Αν εννοείς να το κάνουν επειδή μπήκες στη διαδικασία να παρουσιάσεις όπως όλοι το έχουμε κάνει,τοτε δεκτο...Αν όχι δεν ξέρω τι εννοείς ή τι το σπέσιαλ βλέπεις ..Ξαναδιάβασα και το μεγάλο ποστ που είχες κάνει για τις εξηγήσεις και βλέπω το ίδιο ύφος...
5)Εννοείς αν φύγεις θα γίνει τι?Εννοείται είσαι μέλος με γνώσεις και προσφέρεις εδώ αλλά εννοείς ότι είσαι τόσο καταλυτικός και αν φύγεις θα υποβαθμιστεί το φόρουμ???
Δεν έχω ούτε εγώ καμία διάθεση,ούτε το χρόνο ούτε την όρεξη για διαπληκτισμούς ανούσιους.
Θα μπορούσα και εγώ με τη σειρά μου να το επικαλεστώ αυτά που μου προσάπτεις για πολλούς εδώ μέσα,αλλά ας το αφήσουμε καλύτερα.

1)Κάνεις λάθος.
Πρωτογενώς από μένα ξεκινάει η παρουσίαση που είχα την όρεξη και διάθεση να προσφέρω και το κυριότερο να παραθέσω αναλυτικά με νούμερα και τεκμήρια τα πάντα,σαν λάτρης των αριθμών και δεδομένων και κατά δεύτερον βρήκα αποδοχή στην πρόσκληση που απηύθυνα, από έναν άξιο συμπαράστατη που βοήθησε και αποδέχτηκε να συνεισφέρει.
Και τον έχω ευχαριστήσει για αυτό.
Λανθασμένη εικόνα δεν θα περνούσε, γιατί είχα τον τρόπο να καταλήξω και να αποδείξω εκεί που θέλω αν δεν είχα αυτή τη βοήθεια απλά θα με δυσκόλευε περισσότερο.
2)Εγώ δε συζήτησα τίποτα,άλλοι συνεχώς το φέρνουν στην επιφάνεια.
3)Έχω εξηγήσει λεπτομερώς και νομίζω ήταν σαφείς οι λόγοι και οι εξηγήσεις.
Όταν μίλησα για χαμό δεν εννοούσα αυτό,αλλά στην πρώτη μμ αυτό που έγινε.
4)Όποιος κάνει παρουσίαση,έχει συνεισφέρει,αυτονόητο αυτό,η διαφορά είναι ότι η συνεισφορά του καθενός προφανώς και είναι διαφορετική και έχει άλλη βαρύτητα.
Στη συντριπτική πλειοψηφία των παρουσιάσεων,σοβαρά συμπεράσματα δε βγαίνουν αλλά θάβονται κάτω από το χαλί.
Άρα αν δεν αναδειχτούν αυτά από 2,3 άτομα από ποιούς θα αναδειχτούν?
5)Δεν εννοώ απολύτως τίποτα απλά το αναφέρω σημειολογικά πως κάποια στιγμή θα γίνει.

Το φόρουμ αγαπητέ αν έχεις διαβάσει λίγο,είχε μέλη από το 2009 που ήταν γνώστες πραγματικοί και μπορούσες να συνδιαλλεχτείς μαζι τους,και επειδή τους ξέρω και έχω μιλήσει και μαζί τους,όλοι έχουν αποχωρήσει όχι γιατί κάνανε μμ και τώρα είναι ευχαριστημένοι,αλλά επειδή βλέπουνε να γίνονται όλα αυτά που γίνονται ενώ παλιά δεν γινόντουσαν σε τέτοιο βαθμό.
Όταν έχεις ολοκληρωμένη εικόνα για το φόρουμ από τη γέννηση του μέχρι τώρα,τότε θα βγάλεις και τα σωστά συμπεράσματα.
Ελάχιστοι γνωρίζουν να το αξιολογούν αυτό.

Συνεπώς όπως έχω τονίσει,έκανα αυτό που έκρινα και θεωρούσα σωστό,από κει και πέρα πως θα με αξιολογήσει ο καθένας και τι θα πει ποσώς με ενδιαφέρει.
Δεν περιμένω καμία αναγνώριση και ούτε έχω τέτοια ανάγκη όπως ανέφερε ο pan.

Το φόρουμ θα συνεχίσει να υπάρχει μια χαρά χωρίς εμένα δεν ανησυχώ για αυτό.
 

panos1234

Well-Known Member
Χθες έκλεισα 8 μήνες και σας δείχνω σημερινές φωτογραφίες που μόλις έβγαλα.
Οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν σε έντονο φως όπως κάνω πάντα στην παρουσίαση μου.
Οποιαδήποτε σχόλια δεκτά.
IMG_20220703_155941.jpg
IMG_20220703_155847.jpg
IMG_20220703_155805.jpg
IMG_20220703_155720.jpg
IMG_20220703_155640.jpg
IMG_20220703_155550.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

seeker

Verified MM member
Αλλαξε η εικονα σου πολυ Πανο. Με λιγο μηκος παραπανω και σε δοτρια και σε ληπτρια θα ειναι ακομα καλυτερη.

Για δευτερο περασμα θελεις μετρησεις σε δοτρια πρωτα να δεις τι ρεστα εχεις.
 

oreo

Well-Known Member
Έχω άλλα 10.000 για απόθεμα....δεν μασάμε
Το ξέρω είσαι μάχιμος, θες θέμα να ρίξεις όμως και να τελειώσεις. Τώρα ουσιαστικά έχεις φτιάξει το σχέδιο και θες ένα καλό γέμισμα για να δείξει. Οι φώτο είναι αποκαλυπτικές και έτσι πρέπει να είναι στα νήματα
 

seeker

Verified MM member
Εχεις οντως τετοιο αποθεμα; Τωρα διαβασα οτι εχεις κανει μετρηση με Λορεντζο. Δεν ηταν εμφανες απο την εικονα της δοτριας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ ωραίες φώτο. Συμφωνώ με Oreo, θέλει τόσα για να πάρεις αυτό που έχεις στο μυαλό σου. Η αριστερή πλευρά σαφώς καλύτερη από την δεξιά. Πριν προχωρήσεις θες οπωσδήποτε μια επαναξιολόγηση της δότριας.
 

JimKan1

Well-Known Member
Μπραβο για το ωραιο αποτελεσμα Πανο να το χαιρεσαι, με βαση τα χαρακτηριστικα σου μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο αλλα αυτο διορθωνεται ευκολα με την δοτρια που εχεις, επισης μπραβο για το υποδειγμα παρουσιασης που εκανες, μεχρι το δωδεκαμηνο πιστευω θα εχεις και αλλη βελτιωση.
 
Μπλουζα