panos1234, FUE, 4183g(+150g) , 01&02/11/2021

panos1234

Well-Known Member
Καλησπέρα και από μένα.
Ήρθε η ώρα να σας παρουσιάσω και την δική μου μεταμόσχευση που έγινε στην Starks με γιατρό τον κ. Τυρκαλά.
Πριν ξεκινήσω θα ήθελα να ευχαριστήσω αρχικά τον @vlafo αλλά και όλους εσάς για την πολύτιμη βοήθεια, στήριξη και γνώσεις που έχετε προσφέρει σε αυτή την κοινότητα!

Λοιπόν η ηλικία μου είναι 42 ετών και από τα 19 μου ξεκίνησα αργά και σταθερά να χάνω κροτάφους αρχικά και εν συνεχεία ζώνη Α , ζώνη Β και crown .
Φάρμακο δεν πήρα ποτέ , διότι δεν ήθελα.
Σας παραθέτω φωτογραφίες 1 ημέρα πριν την επέμβαση μου.
FMA_8186-2.jpg
FMA_8192.jpg
FMA_8195-2.jpg
FMA_8205.jpg


Μετά από πολύ ψάξιμο αλλά και βλέποντας τα αποτελέσματα του κ. Τυρκαλά επέλεξα να την κάνω εκεί.
Την πρώτη μέρα με ενημέρωσε η Σταυρούλα να είμαι εκεί στις 09:30 το πρωί.
Τα μαλλιά τα είχα αφήσει ακούρευτα ( τα έπαιρνα συνήθως στην 1 σκάλα ) ώστε να κάνουμε ένα τελευταίο check με τον γιατρό.
Πήγα λοιπόν και σε 10 λεπτά ήρθε ο γιατρός. Αφού μιλήσαμε λίγο ,πήγα για το γνωστό ξύρισμα πριν την επέμβαση!

Ξεκινήσαμε στις 10:30 με εξαγωγή από την πολύ καλή δότρια που έχω.
IMG_20211101_144309.jpg


Κάναμε 3 διαλείματα μέχρι να τελειώσει η εξαγωγή και 3 διαλείματα στην τοποθέτηση και τις 2 μέρες.
Ταυτόχρονα η Χρύσα , η οποία επιβεβαιώνω πως είναι πολύ καλή στη δουλειά της και με το χαμόγελο όλη μέρα , έκανε τον διαχωρισμό των μοσχευμάτων.

IMG_20211102_111859.jpg


Η εικόνα της δότριας μου την επόμενη μέρα που πήγα για τον δεύτερο γύρο εξαγωγής και τοποθέτησης

IMG_20211102_093650.jpg

IMG_20211102_093653.jpg


Συνολικά λοιπόν μπήκαν 4183g + 150g που χρειαστήκαμε την δεύτερη μέρα και βγήκαν επί τόπου για να τελειώσει το crown και ζήτησα από τον γιατρό να μην διαχωριστούν καν , αλλά να τοποθετηθουν απευθείας όπως και έγινε !

Σας παραθέτω τον συνολικό αριθμό g και ότι άλλο στοιχείο με εργαλείο εξαγωγής κλπ σας φανεί χρήσιμο.
IMG_20211102_193622_1-2.jpg


Τελειώνοντας λοιπόν και η δεύτερη μέρα , η εικόνα μου ήταν έτσι
IMG_20211102_194301.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos1234

Well-Known Member
Αύριο θα ανεβάσω και φωτογραφίες με ακόμη καλύτερη ανάλυση με δότρια (σήμερα έβγαλα την γάζα) ώστε να βοηθήσω ακόμα πιο πολύ!
Οι συγκεκριμένες είναι με το κινητό μου.
Αύριο θα μου στείλει και η Σταυρούλα τις φώτο της κλινικής και θα ανεβάσω και εγώ με dslr μηχανή.

Πόνος μηδέν , φαγούρα μηδέν (για την ώρα) !

Για οτιδήποτε άλλο θέλετε να με ρωτήσετε στη διάθεση σας
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Προετοιμάσου για πολύ δυνατό αποτέλεσμα .Τώρα όμως πρέπει να τηρήσεις όλες τις οδηγίες και να κανείς υπομονή κάποιους μήνες .
 

panos1234

Well-Known Member
Προετοιμάσου για πολύ δυνατό αποτέλεσμα .Τώρα όμως πρέπει να τηρήσεις όλες τις οδηγίες και να κανείς υπομονή κάποιους μήνες .

Σε ευχαριστώ πολύ @alex7
Η αλήθεια είναι πως είχα πολύ καλό λόγο 2,83 μέσο όρο και τις 2 μέρες και κατάφερε ο γιατρός να βγάλει πολλά g και επίσης πολλές σχετικά τρίχες, σύμφωνα με αυτά που βλέπω σε άλλες περιπτώσεις.
 

alex7

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ @alex7
Η αλήθεια είναι πως είχα πολύ καλό λόγο 2,83 μέσο όρο και τις 2 μέρες και κατάφερε ο γιατρός να βγάλει πολλά g και επίσης πολλές σχετικά τρίχες, σύμφωνα με αυτά που βλέπω σε άλλες περιπτώσεις.
Δε θα πιστεύεις αυτό που θα δεις σε 5-6 μήνες με τέτοια χαρακτηριστικά τρίχας
 

giorgosv

Active Member
Καλή φυτρωση Πάνο. Μια χαρά όλα αλλά εμένα μου φαίνεται ότι δεν είναι τόσα τα μοσχεύματα μπροστά 4183. Με το μάτι και μόνο. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά έχουμε δει ανάλογα περιστατικά. Εμένα στα 3000 μοσχεύματα μου κάνουν. Είναι αρκετά καθαρές οι φωτογραφίες σου και φαίνεται η τοποθέτηση.
 

panos1234

Well-Known Member
Καλή φυτρωση Πάνο. Μια χαρά όλα αλλά εμένα μου φαίνεται ότι δεν είναι τόσα τα μοσχεύματα μπροστά 4183. Με το μάτι και μόνο. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά έχουμε δει ανάλογα περιστατικά. Εμένα στα 3000 μοσχεύματα μου κάνουν. Είναι αρκετά καθαρές οι φωτογραφίες σου και φαίνεται η τοποθέτηση.

Καλημέρα Γιώργο,
Μπήκαν 550 μοσχεύματα πίσω στο crown
Και τα υπόλοιπα 3783 μπροστά.
Από τα 550 δεν έχω εικόνα για τα 150 τα τελευταία που μπήκαν αν ήταν 2πλα,3πλα κλπ.
Τα πρώτα 400 ήταν 2πλα, 3πλα και 4απλα πάντως.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλή επιτυχία Πάνο και από εμένα. Ο Πάνος είχε έρθει στα cons με το Λορένζο τον Μάιο παρόλο που είχε ήδη κλείσει με τον Τιρκάλα γιατί ήθελε επιβεβαίωση για την δοτριά του. Όπως έχω ήδη εξηγήσει στα cons με τον Λορένζο δεν έρχονται μόνο αυτοί που θέλουν να κάνουν μμ μαζί του αλλά και όλοι όσοι έχουν ανάγκη για κάποιον λόγο. Όντως είχε την μεγαλύτερη σε εύρος και g δότρια από τους 34 που είχαν έρθει στο cons του Μαίου.
 

panos1234

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Πάνο και από εμένα. Ο Πάνος είχε έρθει στα cons με το Λορένζο τον Μάιο παρόλο που είχε ήδη κλείσει με τον Τιρκάλα γιατί ήθελε επιβεβαίωση για την δοτριά του. Όπως έχω ήδη εξηγήσει στα cons με τον Λορένζο δεν έρχονται μόνο αυτοί που θέλουν να κάνουν μμ μαζί του αλλά και όλοι όσοι έχουν ανάγκη για κάποιον λόγο. Όντως είχε την μεγαλύτερη σε εύρος και g δότρια από τους 34 που είχαν έρθει στο cons του Μαίου.

Σε ευχαριστώ πολύ cvial για τις ευχές και για την τότε θετική στάση που είχες ώστε να με δει ο Lorenzo.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Να ευχηθώ και από εδώ καλή επιτυχία στον Πάνο.
Τα χαρακτηριστικά που είχε με μια δότρια γίγας και τρίχα χοντρή,του επέτρεπαν να κάνει ότι θέλει και αυτό του είχα πει άλλωστε.
Νομίζω εδώ αν έχουμε υψηλή φύτρωση που τη θεωρώ δεδομένη,θα μιλάμε για ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα.
Ο λόγός εξαγωγής του στο Θεό (και έτσι έπρεπε),σε συνδυασμό με τη χοντρή τρίχα θα του δώσουν αυτό το αποτέλεσμα.
Η τοποθέτηση μπροστά είναι πυκνή στα πρώτα εκ,αλλά πίσω η δότρια πραγματικά είναι άψογη με τέτοια εξαγωγή και αυτό είναι καθαρά απόρροια του 0,90 που χρησιμοποιήσε ο γιατρός.
Χαίρομαι για αυτό γιατί η βελτίωση είναι εμφανής πλέον.
 

Disco

Well-Known Member
Καλή φύτρωση να έχεις. Πολλά τα μοσχεύματα και φαίνεται να πηγαίνεις για δυνατό αποτέλεσμα. Τελικά μίκρυνε το Punch o Τυρκαλάς από 1.00 σε 0.9 mm ; γιατί βλέπουμε σε εσένα χρησιμοποίησε 0.9mm, και έχεις και χοντρή τρίχα από ότι αναφέρθηκε.
 

panos1234

Well-Known Member
Καλή φύτρωση να έχεις. Πολλά τα μοσχεύματα και φαίνεται να πηγαίνεις για δυνατό αποτέλεσμα. Τελικά μίκρυνε το Punch o Τυρκαλάς από 1.00 σε 0.9 mm ; γιατί βλέπουμε σε εσένα χρησιμοποίησε 0.9mm, και έχεις και χοντρή τρίχα από ότι αναφέρθηκε.
Σε ευχαριστώ πολύ.
Ισχύει αυτό που λες σε σχέση με άλλα περιστατικά που έχουν ανέβει.
Τώρα το τι και πως δεν ξέρω.
Η αλήθεια είναι πως δεν ήθελα να παρεμβω σε τέτοια θέματα, τον άφησα να δουλέψει όπως θεωρούσε εκείνος σωστά για το καλύτερο αποτέλεσμα.
Στο μόνο που ήθελα να έχω άποψη και σχεδιάσαμε σε συνδιασμο με τον γιατρό ήταν η hairline μου.
Θεωρώ πως από την στιγμή που είχαμε την δυνατότητα να πάμε φουλ επιθετικά, παίξαμε και με ανάλογη hairline.
 

Disco

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ.
Ισχύει αυτό που λες σε σχέση με άλλα περιστατικά που έχουν ανέβει.
Τώρα το τι και πως δεν ξέρω.
Η αλήθεια είναι πως δεν ήθελα να παρεμβω σε τέτοια θέματα, τον άφησα να δουλέψει όπως θεωρούσε εκείνος σωστά για το καλύτερο αποτέλεσμα.
Στο μόνο που ήθελα να έχω άποψη και σχεδιάσαμε σε συνδιασμο με τον γιατρό ήταν η hairline μου.
Θεωρώ πως από την στιγμή που είχαμε την δυνατότητα να πάμε φουλ επιθετικά, παίξαμε και με ανάλογη hairline.
Οπότε χωρίς να του πεις κάτι χρησιμοποίησε 0.9 mm punch σε σένα.
Όσον αφορά τον σχεδιασμό που λες για την hairline, του ζήτησες κάποια συγκεκριμένη πυκνότητα π.χ. 40-45; Τι ακριβώς συζητήσατε;
 

pagouras

Well-Known Member
Καλη επιτυχια Πανο όλα να πανε τελεια, θα μετραμε μαζι αντιστροφα πρωτους δυσκολους μηνες...
Θα τα πας περιφημα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλη επιτυχια Πανο.
Ενδιαφερον το γεγονος οτι ενω η τριχοπτωση ξεκινησε στα 19 και καποιος θα πιστευε οτι θα σε παει πολυ επιθετικα, στα 42 εισαι σε ενα πολυ ικανοποιητικο επιπεδο και απο θεμα δοτριας αλλα και στο πανω μερος.
Αν επιτρεπεται τι NW προοριζοταν να πας με βαση κληρονομικοτητα?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλή φύτρωση να έχεις. Πολλά τα μοσχεύματα και φαίνεται να πηγαίνεις για δυνατό αποτέλεσμα. Τελικά μίκρυνε το Punch o Τυρκαλάς από 1.00 σε 0.9 mm ; γιατί βλέπουμε σε εσένα χρησιμοποίησε 0.9mm, και έχεις και χοντρή τρίχα από ότι αναφέρθηκε.

Οπότε μάλλον βγάλε τον Τιρκάλα από το γκρουπ του Konior και Μάρα.
 
Μπλουζα