NW stage VI - REPAIR ΜΕΤ 25/10/2019 - 2250 FUs - FUT- Άνδρας 38 ετών

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Gianney

Well-Known Member
Τέτοια πράγματα η πχ αν κπ πάρει φίνα και βγάλει ένα τρελό συμπτώμα που δεν το έχεις ξαναδεί η ξανακουσει;
Αυτό τι το ήθελες...αν κάτσεις και διαβάσεις τι λέγεται για κάθε φάρμακο πόσο μάλλον για την φίνα από το φόρουμ άστα να πάνε φίλε....ας ξεχάσουν όλοι το θέμα μαλλιά....βασικά άσχετο...αλλά δεν έχεις να μάθεις κάτι από τα μέλη περί του θέματος...είναι μικρό και όχι αντιπροσωπευτικό δείγμα...στο συγκεκριμένο οι γνώσεις λειτουργούν δυστυχώς αποτρεπτικά...
[/QUOTE]
Χμ ναι ίσως τραβηγμένο παράδειγμα αλλά υπάρχουν πράγματα που μπορεί να μάθει ένας γιατρός από μη γιατρούς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά νομίζω γιατρέ ότι αυτοαναιρήσθαι. Δεν δέχεσθε την αρνητική κριτική και τις παρατηρήσεις από τα μέλη και συνεχώς προβάλλετε ότι δεν ήμαστε γιατροί, ότι είμαστε άσχετοι μή ειδικοί κ.τ.λ. Αναρωτιέμαι τα μέλη που σας αποθεώνουν γράφουν εγκωμιαστικά λόγια για σας και τους κάνετε και like, είναι όλοι τους γιατροί μεταμοσχεύσεων? Επειδή εκεί η κριτική είναι θετική δεχόμαστε την προσωπική τους κρίση? Και γιατί αυτούς τους παίρνετε στα σοβαρά όπως λέτε, αφού και στις δύο περιπτώσεις, η κριτική γίνεται από μή ειδικούς?
Δεν ειναι κριτικη ειναι επιθέσεις.

Δειξε μου ΜΙΑ κριτικη!
ΜΙΑ!
Μια που να μην ειναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΗ αποψαρα ω σαν θεσφατη αληθεια....
οχι εδω, ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ στο φορουμ.
καλη τυχη....
 

Aldo

Well-Known Member
Αυτό τι το ήθελες...αν κάτσεις και διαβάσεις τι λέγεται για κάθε φάρμακο πόσο μάλλον για την φίνα από το φόρουμ άστα να πάνε φίλε....ας ξεχάσουν όλοι το θέμα μαλλιά....βασικά άσχετο...αλλά δεν έχεις να μάθεις κάτι από τα μέλη περί του θέματος...είναι μικρό και όχι αντιπροσωπευτικό δείγμα...στο συγκεκριμένο οι γνώσεις λειτουργούν δυστυχώς αποτρεπτικά...
Χμ ναι ίσως τραβηγμένο παράδειγμα αλλά υπάρχουν πράγματα που μπορεί να μάθει ένας γιατρός από μη γιατρούς.
[/QUOTE]
δεν νομιζωοτι μπορει να μαθει ο γιατρος απο μη γιατρους πραγματα... να ακουσει επιθυμιες μπορει, να μαθει ομως πραγματα για το πως να ασκει ιατρικη/χειρουργει μαλλον λιγο δυσκολο!! αν συνεβαινε αυτο Εκει θα επρεπε να ανυσηχεις κιολασ.

Οπως εμενα δεν μπορει να σταματησει καποιος διπλα απ τον ελαιωνα και να μου πει ποιο μηνα και ωρα της ημερας πρεπει να κεντρωσω τα δεντρα και ουτε την τεχνικη, και να περιμενει να τα κανω πραξη κιολας..
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ένας επώνυμος όταν προκαλείται, κατά την δική μου θεώρηση, ακόμα και από "αγενή" σχόλια δεν επιτρέπεται να καταφεύγει σε χειρότερες εκφράσεις, οφείλει να κρατάει το μέτρο, να δίνει τον τόνο. Η απάντηση σας περί απόψεων μη ιατρών, κλπ μια χαρά απάντηση είναι και προστατεύει την φήμης σας, το "τοξικός ναρκισσιστής" ήταν αχρείαστο και δεν προσφέρει κάτι, αντίθετα συντηρεί μια φωτιά που πρέπει να σβήσει. Δεν πρόκειται να πείσετε κάποιους, ούτε κάποιοι να πείσουν εσάς. Απλά πρέπει να συνυπάρξετε ξέροντας ότι διαφωνείτε.

Δεν με ενδιαφερει να διαφβωνω.
Με ενδιαφερει που επιτρεπεται σε αναγωγους να εκφραζουν την τοξικοτητα τους χωρις να απαιτειτε ΚΑΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ.
Η κριτικη ειναι αυτη που ειναι.
Η προσωπικη έπίθεση, τα υπονούμενα, οι γελοιοδεστατες προσπαθειες καταστροφης φήμης και οι κομπλεξισμοι δεν ειναι καιρός να τελειωνουν?
 

Gianney

Well-Known Member
Χμ ναι ίσως τραβηγμένο παράδειγμα αλλά υπάρχουν πράγματα που μπορεί να μάθει ένας γιατρός από μη γιατρούς.
δεν νομιζωοτι μπορει να μαθει ο γιατρος απο μη γιατρους πραγματα... να ακουσει επιθυμιες μπορει, να μαθει ομως πραγματα για το πως να ασκει ιατρικη/χειρουργει μαλλον λιγο δυσκολο!! αν συνεβαινε αυτο Εκει θα επρεπε να ανυσηχεις κιολασ
[/QUOTE]
Δηλ ο γιατρός δεν μπορεί να μάθει ότι οι σκοτεινές φωτογραφίες που ανεβάζει κάνουν κακό και σε αυτόν και σε εμάς;;;Οι φωτογραφίες είναι κομμάτι της δουλειάς του.Δεν μιλάω για τεχνικές και εξειδικευμένες γνώσεις του εκάστοτε επαγγέλματος.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ρε συ αν δε γουστάρει ο ένας τον άλλον είτε να αγνοούνται μεταξύ τους είτε να τα πούνε κατ'ιδιαν να το λύσουν. Πραγματικά μπαίνεις να διαβάσεις ένα νήμα και εγώ τουλάχιστον που θέλω να μαθαίνω πράγματα και να εξοικειώνομαι με το αντικείμενο σε κάθε thread απλά βλέπω τσακωμούς. Τι να πω.

Εχω ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ βιντεο με ερωτησεις και απαντησεις.
Θα μάθεις ΟΤΙ θες εκει, χωρις χουλιγκαν να σε ενοχλούν και χωρις τσακωμούς.
Σε ΚΑΝΕΝΑ βιντεο δεν λεω κατι για εμενα ή την κλινική μου , ειναι απλως ενημερωτικα/εκπαιδευτικα, οπότε εισαι ...ασφαλης
Αλλιως, αν θες να σταματησουν οι τσακωμοι, πάρε θεση.
(γνωμη μου για το τελευταιο).
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά νομίζω γιατρέ ότι αυτοαναιρήσθαι. Δεν δέχεσθε την αρνητική κριτική και τις παρατηρήσεις από τα μέλη και συνεχώς προβάλλετε ότι δεν ήμαστε γιατροί, ότι είμαστε άσχετοι μή ειδικοί κ.τ.λ. Αναρωτιέμαι τα μέλη που σας αποθεώνουν γράφουν εγκωμιαστικά λόγια για σας και τους κάνετε και like, είναι όλοι τους γιατροί μεταμοσχεύσεων? Επειδή εκεί η κριτική είναι θετική δεχόμαστε την προσωπική τους κρίση? Και γιατί αυτούς τους παίρνετε στα σοβαρά όπως λέτε, αφού και στις δύο περιπτώσεις, η κριτική γίνεται από μή ειδικούς?

ΚΑθε κριτική ειναι το ιδιο πραγμα, θετική ή αρνητική.
Αντιδρω στις ΥΠΟΥΛΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ.
Βρες και εσυ ΜΙΑ κριτικη που ειναι κριτικη και οχι καλλυμενη επιθεση στο ατομο ή στις ικανοτητες/προθεσεις του.
 

aeratos28

Just aeratos
Aldo,δεν προσπαθούμε να του δείξουμε τεχνικές για να κάνει τη δουλειά του καλύτερη..ούτε πάμε να του μάθουμε πως γίνεται μια επέμβαση .το ότι σε κεφάλι με τάδε πρόβλημα χρειάζονται Χ grafts και αυτός βάζει Ψ και πάει να μας το περάσει σαν την μόνη λύση ενώ το έχουμε δει εκατοντάδες φορές ότι τα Χ grafts μπαίνουν για να γίνει όπως πρέπει αυτό το κεφάλι ..αυτά λέμε..όχι το πώς θα κάνει το χειρουργείο..ποτέ κανείς δεν είπε πως θα κάνει το χειρουργείο,μην πέφτεις στη λούπα αυτή που λέει ο γιατρός..το παρουσιάζει έτσι ώστε να μπορεί να προσβάλει για ανίδεους αφραγκους κτλ.
Χμ ναι ίσως τραβηγμένο παράδειγμα αλλά υπάρχουν πράγματα που μπορεί να μάθει ένας γιατρός από μη γιατρούς.
δεν νομιζωοτι μπορει να μαθει ο γιατρος απο μη γιατρους πραγματα... να ακουσει επιθυμιες μπορει, να μαθει ομως πραγματα για το πως να ασκει ιατρικη/χειρουργει μαλλον λιγο δυσκολο!! αν συνεβαινε αυτο Εκει θα επρεπε να ανυσηχεις κιολασ.

Οπως εμενα δεν μπορει να σταματησει καποιος διπλα απ τον ελαιωνα και να μου πει ποιο μηνα και ωρα της ημερας πρεπει να κεντρωσω τα δεντρα και ουτε την τεχνικη, και να περιμενει να τα κανω πραξη κιολας..
[/QUOTE]
 

aeratos28

Just aeratos
Βρες μια ύπουλη κριτική σε αποτέλεσμα που σου είπαμε ότι είναι μέτριο..στο είπαμε μέτριο και σου δώσαμε και τις εξηγήσεις του γτ είναι μέτριο..γτ μόνιμα αυτό λες..βρες εδώ και τώρα αλλιώς είσαι συκοφάντης απλά..
ΚΑθε κριτική ειναι το ιδιο πραγμα, θετική ή αρνητική.
Αντιδρω στις ΥΠΟΥΛΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ.
Βρες και εσυ ΜΙΑ κριτικη που ειναι κριτικη και οχι καλλυμενη επιθεση στο ατομο ή στις ικανοτητες/προθεσεις του.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εχω ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ βιντεο με ερωτησεις και απαντησεις.
Θα μάθεις ΟΤΙ θες εκει, χωρις χουλιγκαν να σε ενοχλούν και χωρις τσακωμούς.
Σε ΚΑΝΕΝΑ βιντεο δεν λεω κατι για εμενα ή την κλινική μου , ειναι απλως ενημερωτικα/εκπαιδευτικα, οπότε εισαι ...ασφαλης
Αλλιως, αν θες να σταματησουν οι τσακωμοι, πάρε θεση.
(γνωμη μου για το τελευταιο).

Γιατρέ έχω τονίσει άρκετές φορές πως έχω παρακολουθήσει άπειρα βίντεο σας και με έχετε βοηθήσει αφάνταστα. Για να σας δώσω να καταλάβετε πόσο σας εκτιμώ, επισκεπτόμουν δερματολόγο και παρ'όλα αυτά ότι μου έλεγε έμπαινα στα βίντεο σας να δω αν το αναφέρετε και εσείς. Αν ναι, το ακολουθούσα κατά γράμμα. Αν όχι, απλά το προσπερνούσα. Μπορεί σαν πολιτική να ναι λάθος εκ μερούς μου αλλα οκ αυτό ένιωθα αυτό έπραττα. Στα υπόλοιπα, σε αυτά τα νήματα μπαίνω για να κατανοήσω λίγο περισσότερο τα των ΜΜ. Προσπαθώ πάρα πολύ να μπω στο κλίμα των μεταμοσχεύσεων καθώς το ότι δεν με ενδιαφέρουν άμεσα δε σημαίνει πως δε θα με ενδιαφέρουν και σε 10 χρόνια π.χ. οπότε προσπαθώ πριν πεινάσω να μαγειρέψω. Αυτό όμως που συμβαίνει ΕΜΕΝΑ τουλάχιστον δε με βοηθάει που ξεκινάω από το 0 στον τομέα των μεταμοσχεύσεων. Προσπαθώ να εξοικειωθώ λίγο με κάτι και αντ'αυτού σε κάθε νήμα θεωρώ πως αντί να κάνω μισό βήμα μπροστά και να καταλαβαίνω και κάτι το ''χαζο'' για εσάς που μπορεί να ναι ακόμα και το που ακριβώς βρίσκεται η δότρια και τι είναι οι γέφυρες, να μπερδεύομαι περισσότερο λόγω των κοντράστ των σχολίων. Όσο για το να πάρω θέση πήρα ήδη κύριε Αναστασάκη. Δηλώνω πως αυτό που συμβαίνει εμένα τουλάχιστον δε μου αρέσει και σαφώς δε κατηγορώ μόνο εσάς ετσί ; Δεν γίνεται να ευθύνεστε μόνο εσείς. Αν με το να πάρω θέση όμως εννοείτε να επιλέξω πλευρά λυπάμαι αλλά δε θα το κάνω, δεν έχω να χωρίσω τίποτα με κανέναν και βασικά θα ήταν και θεόκουλο να επιλέξω πλευρά καθώς δε γνωρίζω ΠΟΤΕ ξεκίνησε η όλη αυτή φάση και ΓΙΑΤΙ. Οπότε πως να ταχθώ υπέρ κάποιου όταν καλά καλά δε γνωρίζω γιατί υπάρχουν οι λογομαχίες ; Απλά εκφράζω πως όλο αυτό για τη ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ οικονομία της συζήτησης δεν είναι καλό.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
[
QUOTE="Anastasakis Hair Clinic, post: 264767, member: 24602"]
Το πιστευεις πραγματικα αυτο ότι ένας ιατρός μπορει να μαθει από εσας??
Θέλω να μου το εξηγησεις αν δεν βαριεσαι!
Πεςμου σε παρακαλώ η δική σου δουλεια και σπουδες ποια ειναι!
Ναι ο καθένας Μπόρει να μάθει από τον οποιονδήποτε.Εγω βασικά είμαι απόφοιτος οικονομικής σχολής με μεταπτυχιακό και πρώην εργαζόμενος σε εταιρία αλλά με την κοβιντ εποχή και με τις αναστολές κτλ πλέον ψάχνομαι.Πχ ένας γιατρός μπορεί να μάθει όχι τεχνικές λεπτομέρειες πως γίνεται το χειρουργείο αλλά ένα στυλ που αρέσει στην νέα γενιά,η για παράδειγμα να κλείνει τους κροτάφους με ένα πιο γλυκό τρόπο,η με το μάτι να διακρίνει κάποιος ότι βάζεις λίγα gtafts ενώ δεν συντρέχει λόγος και ότι αν βάζεις πιο πολλά ίσως κανείς και πιο πολλές δουλειές η αλλά θέματα όπως το ότι οι τεχνικές εξαπάτησης δεν βγάζουν πουθενά κτλ.Καταλαβες ; Τέτοια πράγματα η πχ αν κπ πάρει φίνα και βγάλει ένα τρελό συμπτώμα που δεν το έχεις ξαναδεί η ξανακουσει;
[/QUOTE]

Δλδ, πιστευεις οτι ένας χειορυργος που εκτελει μια επέμβαση με ΜΟΝΙΜΑ αποτελεσματα, θα επηρεαστει από την...ταση που θα μαθει σε ένα ...φορουμ από τα 4-5 μελη???? ή και 50 μέλη?
ΔΕΝ θα διαβασει βιβλια (που εγω έχω γραψει 2 ήδη)
ΔΕΝ θα πάει σε συνεδρια
ΔΕΝ θα διαβασει αρθρα
Δεν θα μιλησει με world-class συναδελφους (ευτυχως γνωριζω εκατονταδες συναδελφους πολυ πιο εμπειρους από εμενα).
ΟΧΙ μονο, μαλλον για εσενα, σωστα?
οφειλει και να ...αφουγκραστει και τους ανωνυμους του φορουμ (και το λεω ανωνυμους εδω γιατι ΔΕΝ ξερεις το επίπεδο γνωσης, παιδειας και πάνω από ολα τα κινητρα του?
Αν εσενα σου ακουγεται λογικο και ΣΥΝΕΤΟ επαγγελματικα, εμενα οχι.
Γιατις "τεχνικες εξαπατησης" δεν καταλαβαινω τι εννοεις

Παρενεργειες Φινα να μαθω από φορουμ? Σοβαρα???
Ειναι το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ μερος που πρέπει να κοιταξει κανεις!!!
Ισχυουν ΟΛΑ τα παραπάνω ΣΥΝ το οτι μπορει να παιρνουν 1.000.000 ατομα Φινα χωρις και προβλημα, και τα 5 που εχουν, ΑΥΤΑ θα μπουν να γραψουν και ΟΛΟΙ θα νομισουν πως η Φινα σκοτωνει!
Ουτε ΚΑΝ!
Ξανασκεψου τα φιλε, εισαι μορφωμενος ανθρωπος!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Aldo,δεν προσπαθούμε να του δείξουμε τεχνικές για να κάνει τη δουλειά του καλύτερη..ούτε πάμε να του μάθουμε πως γίνεται μια επέμβαση .το ότι σε κεφάλι με τάδε πρόβλημα χρειάζονται Χ grafts και αυτός βάζει Ψ και πάει να μας το περάσει σαν την μόνη λύση ενώ το έχουμε δει εκατοντάδες φορές ότι τα Χ grafts μπαίνουν για να γίνει όπως πρέπει αυτό το κεφάλι ..αυτά λέμε..όχι το πώς θα κάνει το χειρουργείο..ποτέ κανείς δεν είπε πως θα κάνει το χειρουργείο,μην πέφτεις στη λούπα αυτή που λέει ο γιατρός..το παρουσιάζει έτσι ώστε να μπορεί να προσβάλει για ανίδεους αφραγκους κτλ.

δεν νομιζωοτι μπορει να μαθει ο γιατρος απο μη γιατρους πραγματα... να ακουσει επιθυμιες μπορει, να μαθει ομως πραγματα για το πως να ασκει ιατρικη/χειρουργει μαλλον λιγο δυσκολο!! αν συνεβαινε αυτο Εκει θα επρεπε να ανυσηχεις κιολασ.

Οπως εμενα δεν μπορει να σταματησει καποιος διπλα απ τον ελαιωνα και να μου πει ποιο μηνα και ωρα της ημερας πρεπει να κεντρωσω τα δεντρα και ουτε την τεχνικη, και να περιμενει να τα κανω πραξη κιολας..
[/QUOTE]
ο καθενας κανει οτι κανει για τους δικους του λογους ... δεν σου κανει, δεν συμφωνεις/ω παμε παρακατω! δεν μπορεις να τον μαθεις, ομως μπορεις να αξιολογεις αισθητικα αυτο που βλεπεις και να πεις δεν μου κανει για αυτο κ εκεινο, τοσο απλα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αυτό τι το ήθελες...αν κάτσεις και διαβάσεις τι λέγεται για κάθε φάρμακο πόσο μάλλον για την φίνα από το φόρουμ άστα να πάνε φίλε....ας ξεχάσουν όλοι το θέμα μαλλιά....βασικά άσχετο...αλλά δεν έχεις να μάθεις κάτι από τα μέλη περί του θέματος...είναι μικρό και όχι αντιπροσωπευτικό δείγμα...στο συγκεκριμένο οι γνώσεις λειτουργούν δυστυχώς αποτρεπτικά...
Χμ ναι ίσως τραβηγμένο παράδειγμα αλλά υπάρχουν πράγματα που μπορεί να μάθει ένας γιατρός από μη γιατρούς.
[/QUOTE]

Σωστος ιατρός μπορει να ιντριγκαριστει από μαρτυρια ασθενή.
Μετα ΟΦΕΙΛΕΙ να διασταυρωσει από ΕΓΚΥΡΕΣ ΠΗΓΕΣ.
ΔΕΝ μαθαινει.
 

aeratos28

Just aeratos
Και μόλις λες δεν μου αρέσει και γτ ,σου ζητάει εξηγήσεις με υποτιμητικά σχόλια..καταλαβαίνεις τι γίνεται.?
ο καθενας κανει οτι κανει για τους δικους του λογους ... δεν σου κανει, δεν συμφωνεις/ω παμε παρακατω! δεν μπορεις να τον μαθεις, ομως μπορεις να αξιολογεις αισθητικα αυτο που βλεπεις και να πεις δεν μου κανει για αυτο κ εκεινο, τοσο απλα.
[/QUOTE]
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Χμ ναι ίσως τραβηγμένο παράδειγμα αλλά υπάρχουν πράγματα που μπορεί να μάθει ένας γιατρός από μη γιατρούς.
δεν νομιζωοτι μπορει να μαθει ο γιατρος απο μη γιατρους πραγματα... να ακουσει επιθυμιες μπορει, να μαθει ομως πραγματα για το πως να ασκει ιατρικη/χειρουργει μαλλον λιγο δυσκολο!! αν συνεβαινε αυτο Εκει θα επρεπε να ανυσηχεις κιολασ.

Οπως εμενα δεν μπορει να σταματησει καποιος διπλα απ τον ελαιωνα και να μου πει ποιο μηνα και ωρα της ημερας πρεπει να κεντρωσω τα δεντρα και ουτε την τεχνικη, και να περιμενει να τα κανω πραξη κιολας..
[/QUOTE]

ο ...ιατρος απλα πρεπει να ακούσει με ...σεβασμό και να δωσει την εντυπωση σε καποια μελη οτι η αποψη τους έχει αξια, οτι εχουν γνωσεις, οτι ΑΞΙΖΟΥΝ τελοσπαντων.
ΟΛΑ από εκει ξεκινανε.
Ειμαι ΒΕΒΑΙΟΣ οτι στην ζωη τους ειναι αξιόλογοι, ευγενείς και καλοί άνθρωποι.
Εδω μεσα, όμως, καποιοι επειδη ειναι:
Ανωνυμοι = ατιμωρητοι
Ημιμαθείς έως ανίδεοι = αγνοούν πόσα αγνούν
Ταλαιπωρημενοι από την τριχόπτωση = ψυχικα φορτισμενοι και σταναχωρημενοι,

, ολο αυτο βγαινει σε πικρια μισαλλοδοξια και ζηλοφθονια απέναντι στον ευκολο "εχθρό".
Το μεταμφιεζουν και σε καποιο "¨ευγενη σκοπό" (νοιαζομαστε για τα νεα μελη κτλ) για να μην φανει η αλήθεια, κανουν ένα μικρο-όχλο για να αλληλο-επιβεββαιωνονται ότι δεν ειναι οι μονοι προβληματικοί (για να ειναι και άλλοι, ο "εχθρος" υπάρχει τελικα!) και βρισκουν εναν επιπλεον σκοπο στη ζωη.
Τόσο απλα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Και μόλις λες δεν μου αρέσει και γτ ,σου ζητάει εξηγήσεις με υποτιμητικά σχόλια..καταλαβαίνεις τι γίνεται.?

ο καθενας κανει οτι κανει για τους δικους του λογους ... δεν σου κανει, δεν συμφωνεις/ω παμε παρακατω! δεν μπορεις να τον μαθεις, ομως μπορεις να αξιολογεις αισθητικα αυτο που βλεπεις και να πεις δεν μου κανει για αυτο κ εκεινο, τοσο απλα.
[/QUOTE]

Ειδες πουθενα να λεει κανεις ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ?
Αυτο ΕΙΝΑΙ κριτικη!!!
Γραφετε ΕΠΙΤΗΔΕΣ ολοι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ αποψεις!

"Το ΘΕΩΡΩ αραιο" ΔΕΝ ειναι το ιδιο με το "ΕΙΝΑΙ αραιο"

Το πρωτο ΕΙΝΑΙ Κριτικη (και μην σου πω σε ποια παπούτσια την γραφω, αλλα ΕΙΝΑΙ κριτική)
Το άλλο ΔΕΝ ειναι κριτική.
Απλες αρχες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Γράφεις η όχι στα παπούτσια σου την κριτική,αυτό δεν πυκνώνει το αποτέλεσμα που λέμε μέτριο..βρες τις ύπουλες και ατεκμηριωτες κριτικές και κάνε copy paste εδώ..απόδειξε τα λεγόμενά σου..

Ειδες πουθενα να λεει κανεις ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ?
Αυτο ΕΙΝΑΙ κριτικη!!!
Γραφετε ΕΠΙΤΗΔΕΣ ολοι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ αποψεις!

"Το ΘΕΩΡΩ αραιο" ΔΕΝ ειναι το ιδιο με το "ΕΙΝΑΙ αραιο"

Το πρωτο ΕΙΑΝΙ Κριτικη (και μην σου πω σε ποι απαούτσια την γραφω, αλλα ΕΙΝΑΙ κριτική)
Το άλλο ΔΕΝ ειναι κριτική.
[/QUOTE]
 

Aldo

Well-Known Member
δεν νομιζωοτι μπορει να μαθει ο γιατρος απο μη γιατρους πραγματα... να ακουσει επιθυμιες μπορει, να μαθει ομως πραγματα για το πως να ασκει ιατρικη/χειρουργει μαλλον λιγο δυσκολο!! αν συνεβαινε αυτο Εκει θα επρεπε να ανυσηχεις κιολασ.

Οπως εμενα δεν μπορει να σταματησει καποιος διπλα απ τον ελαιωνα και να μου πει ποιο μηνα και ωρα της ημερας πρεπει να κεντρωσω τα δεντρα και ουτε την τεχνικη, και να περιμενει να τα κανω πραξη κιολας..

ο ...ιατρος απλα πρεπει να ακούσει με ...σεβασμό και να δωσει την εντυπωση σε καποια μελη οτι η αποψη τους έχει αξια, οτι εχουν γνωσεις, οτι ΑΞΙΖΟΥΝ τελοσπαντων.
ΟΛΑ από εκει ξεκινανε.
Ειμαι ΒΕΒΑΙΟΣ οτι στην ζωη τους ειναι αξιόλογοι, ευγενείς και καλοί άνθρωποι.
Εδω μεσα, όμως, καποιοι επειδη ειναι:
Ανωνυμοι = ατιμωρητοι
Ημιμαθείς έως ανίδεοι = αγνοούν πόσα αγνούν
Ταλαιπωρημενοι από την τριχόπτωση = ψυχικα φορτισμενοι και σταναχωρημενοι,

, ολο αυτο βγαινει σε πικρια μισαλλοδοξια και ζηλοφθονια απέναντι στον ευκολο "εχθρό".
Το μεταμφιεζουν και σε καποιο "¨ευγενη σκοπό" (νοιαζομαστε για τα νεα μελη κτλ) για να μην φανει η αλήθεια, κανουν ένα μικρο-όχλο για να αλληλο-επιβεββαιωνονται ότι δεν ειναι οι μονοι προβληματικοί (για να ειναι και άλλοι, ο "εχθρος" υπάρχει τελικα!) και βρισκουν εναν επιπλεον σκοπο στη ζωη.
Τόσο απλα.
[/QUOTE]
καλα ολα αυτα γιατρε, εγω παλι δεν ειμαι βεβαιος για τιποτα, ουτε για το οτι ολοι ειναι εχθροι και θελουν το κακο του αλλου.. εχθρου!!!
 

tol

Well-Known Member
Χαλαρωσε με τις ψυχιατρικες διαγνωσεις σου, γιατι ΟΥΤΕ απο αυτο σκαμπαζεις πραμα που λεμε και στην Κρητη.

Και υστερα γραφετε για προσβλητικες εκφρασεις, για χυδαιους χαρακτηρισμους και δολιες επιθεσεις!!!

Κυριε Αναστασακη, απευθυνεστε σε Διευθυντη Λυκειου, 52 χρονων, με πτυχια και γνωσεις ψυχολογιας.

Μας εχετε "ζαλισει" εδω και μηνες με τις ατακες "περι ειδικων και ασχετων". Συνεχεια εξανιστασθε, επειδη καποιοι "ασχετοι" τολμουν να ασκησουν κριτικη στον τομεα που ειστε ειδικος. Και απο την αλλη εσεις ο ιδιος προσβαλλετε ατομα με γνωσεις σε τομεα (ψυχολογια) που ειστε ασχετος!!! Δυο μετρα και δυο σταθμα. Εσεις εχετε το δικαιωμα να προσβαλετε, οι αλλοι ειναι "ανιδεοι" και δολιοφθορεις!!!

Τελος, ενδεικτικο του ηθους σας ειναι και το γεγονος, οτι, ενω προσωπικα παντοτε σας απευθυνομαι στον πληθυντικο, εσεις μου απαντατε σαν να ειμαι ενας παρακατιανος που τον υποτιματε και, οπως ειρωνικα γραφετε, "δεν σκαμπαζει πραμα", ενω εχει μελετησει τα δεκαπλασια βιβλια ψυχολογιας απο εσας. Σας ευχαριστω πολυ για τα ευγενικα σας λογια!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ έχω τονίσει άρκετές φορές πως έχω παρακολουθήσει άπειρα βίντεο σας και με έχετε βοηθήσει αφάνταστα. Για να σας δώσω να καταλάβετε πόσο σας εκτιμώ, επισκεπτόμουν δερματολόγο και παρ'όλα αυτά ότι μου έλεγε έμπαινα στα βίντεο σας να δω αν το αναφέρετε και εσείς. Αν ναι, το ακολουθούσα κατά γράμμα. Αν όχι, απλά το προσπερνούσα. Μπορεί σαν πολιτική να ναι λάθος εκ μερούς μου αλλα οκ αυτό ένιωθα αυτό έπραττα. Στα υπόλοιπα, σε αυτά τα νήματα μπαίνω για να κατανοήσω λίγο περισσότερο τα των ΜΜ. Προσπαθώ πάρα πολύ να μπω στο κλίμα των μεταμοσχεύσεων καθώς το ότι δεν με ενδιαφέρουν άμεσα δε σημαίνει πως δε θα με ενδιαφέρουν και σε 10 χρόνια π.χ. οπότε προσπαθώ πριν πεινάσω να μαγειρέψω. Αυτό όμως που συμβαίνει ΕΜΕΝΑ τουλάχιστον δε με βοηθάει που ξεκινάω από το 0 στον τομέα των μεταμοσχεύσεων. Προσπαθώ να εξοικειωθώ λίγο με κάτι και αντ'αυτού σε κάθε νήμα θεωρώ πως αντί να κάνω μισό βήμα μπροστά και να καταλαβαίνω και κάτι το ''χαζο'' για εσάς που μπορεί να ναι ακόμα και το που ακριβώς βρίσκεται η δότρια και τι είναι οι γέφυρες, να μπερδεύομαι περισσότερο λόγω των κοντράστ των σχολίων. Όσο για το να πάρω θέση πήρα ήδη κύριε Αναστασάκη. Δηλώνω πως αυτό που συμβαίνει εμένα τουλάχιστον δε μου αρέσει και σαφώς δε κατηγορώ μόνο εσάς ετσί ; Δεν γίνεται να ευθύνεστε μόνο εσείς. Αν με το να πάρω θέση όμως εννοείτε να επιλέξω πλευρά λυπάμαι αλλά δε θα το κάνω, δεν έχω να χωρίσω τίποτα με κανέναν και βασικά θα ήταν και θεόκουλο να επιλέξω πλευρά καθώς δε γνωρίζω ΠΟΤΕ ξεκίνησε η όλη αυτή φάση και ΓΙΑΤΙ. Οπότε πως να ταχθώ υπέρ κάποιου όταν καλά καλά δε γνωρίζω γιατί υπάρχουν οι λογομαχίες ; Απλά εκφράζω πως όλο αυτό για τη ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ οικονομία της συζήτησης δεν είναι καλό.

Σε ευχαριστω για την εμπιστοσυνη.
Αλλα απο περιέργεια, θελω να ρωτησω κατι:

-Δειχνεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ εμπιστοσυνη σε εμενα που πηγαζει από τις γνωσεις + τροπο παρουσιασης σε εκατονταδες βιντεο
-Εχεις βοηθηθει οπως λες πολυ από την γνωση που πηρες από εμενα, που μου πηρε δεκαετιες να συλλεξω
-ΕΙΜΑΙ ιατρος και μαλλον ξερεις και τα credentials μου
- Ειμαστε σε φορουμ για μαλλια και γραφω ΕΠΩΝΥΜΑ και για το αντικειμενο ΣΠΟΥΔΩΝ + ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ μου
-Ποσταρω περιστατικα και εκτιθεμαι και παιρνεις επιπλεον γνωση από αυτα.

Και βλεπεις ΑΥΤΟΝ τον άνθρωπο, που ΣΙΓΟΥΡΑ νιωθεις ότι τον γνωριζεις (και ναι, αυτος που βλεπεις στα βιντεο ειμαι),
να ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ οτι δεχεται επιθεση από ανωνυμους που
ΔΕΝ γνωριζεις,
ΔΕΝ σου έχουν προσφερει τιποτα,
Ειναι περισσοτεροι
ΔΕΝ ειναι επαγγελματιες στο αντικειμενο.

Και η αντιδραση σου ειναι να μεινεις ΟΥΔΕΤΕΡΟΣ????

Οκ, εγω θα ειχα άλλη προσεγγιση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα