NW stage VI - REPAIR ΜΕΤ 25/10/2019 - 2250 FUs - FUT- Άνδρας 38 ετών

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Κώστα αν δεν έχεις δει εικόνα του καλύτερου,του πιο πυκνού αποτελέσματος γενικά και κανείς σύγκριση το κεφάλι σου μόνο με το πριν ,καλά νιώθεις..δεν χρειάζεσαι κάτι .αν τύχει όμως και δεις παρόμοια περιστατικά τα οποία έβαλαν τα σωστά grafts θα πεις εγώ γτ δεν είμαι έτσι?(όπως έλεγε ένας φουκαρας στη bergman kord στους γιατρούς εκεί μόλις είδε τον cvial..έτσι θέλω να με κάνετε τους έλεγε).κατάλαβες ? Για αυτό δεν γυρνάνε για πύκνωση αυτοί..δεν έχουν εικόνα..και είναι τεράστιος ο αριθμός αυτών
@Panos1982 Πώς ομως δικαιολογειται το γεγονος οτι ολοι αυτοι δεν επιστρεφουν για πυκνωση;;
 

mike1988

Active Member
Κώστα αν δεν έχεις δει εικόνα του καλύτερου,του πιο πυκνού αποτελέσματος γενικά και κανείς σύγκριση το κεφάλι σου μόνο με το πριν ,καλά νιώθεις..δεν χρειάζεσαι κάτι .αν τύχει όμως και δεις παρόμοια περιστατικά τα οποία έβαλαν τα σωστά grafts θα πεις εγώ γτ δεν είμαι έτσι?(όπως έλεγε ένας φουκαρας στη bergman kord στους γιατρούς εκεί μόλις είδε τον cvial..έτσι θέλω να με κάνετε τους έλεγε).κατάλαβες ? Για αυτό δεν γυρνάνε για πύκνωση αυτοί..δεν έχουν εικόνα..και είναι τεράστιος ο αριθμός αυτών
Δεν είναι μόνο αυτό υπάρχουν και άλλοι λόγοι....πχ οικονομικοί να χρειάζεσαι 4-5000€ για μια επέμβαση ή και παραπάνω, εύκολα μαζεύονται σήμερα αγόρι? και μιλάμε για 2η που σημαίνει έχεις ήδη δώσει τόσα. Επίσης χρειάζεται 1-2 χρόνια για να ξαναμπεί κάποιος. Στο τέλος τέλος δεν είναι και παιχνίδι μια επέμβαση όπως και να το κάνουμε ακόμα και αυτή. Άρα νομίζω ότι δεν είναι θέμα μόνο γνώσεων αλλά πολυπαραγοντικό...ένα ποσοστό είναι και αυτό που λες εσύ προφανώς και το βλέπεις εκεί έξω δυστυχώς.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτό τυπαρα μου δώστο σαν απάντηση όχι σε εμένα..αλλά στον Κώστα.δεν είπα εγώ γτ δεν γυρνάνε για πύκνωση.επισης συμφωνώ απόλυτα ότι όταν έχεις δώσει τόσα (στην προκειμένη,πολλά) τότε δύσκολα επιστρέφεις για πύκνωση .ο πιο safe είναι η κλινική ..με το πιο συντηρητικό πλάνο ,χωρίς κινδύνους ,έλαβε ένα πολύ μεγάλο ποσό και όλοι (ευχαριστημένοι)..
Δεν είναι μόνο αυτό υπάρχουν και άλλοι λόγοι....πχ οικονομικοί να χρειάζεσαι 4-5000€ για μια επέμβαση ή και παραπάνω, εύκολα μαζεύονται σήμερα αγόρι? και μιλάμε για 2η που σημαίνει έχεις ήδη δώσει τόσα
 

bobby

Well-Known Member
Δεν είναι μόνο αυτό υπάρχουν και άλλοι λόγοι....πχ οικονομικοί να χρειάζεσαι 4-5000€ για μια επέμβαση ή και παραπάνω, εύκολα μαζεύονται σήμερα αγόρι? και μιλάμε για 2η που σημαίνει έχεις ήδη δώσει τόσα. Επίσης χρειάζεται 1-2 χρόνια για να ξαναμπεί κάποιος. Στο τέλος τέλος δεν είναι και παιχνίδι μια επέμβαση όπως και να το κάνουμε ακόμα και αυτή. Άρα νομίζω ότι δεν είναι θέμα μόνο γνώσεων αλλά πολυπαραγοντικό...ένα ποσοστό είναι και αυτό που λες εσύ προφανώς και το βλέπεις εκεί έξω δυστυχώς.
Δεν έχεις άδικο! Όλα παίζουν ρόλο!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού

Στο.περιστατικο ας πουμε εδω του λινκ,
Εξυμνείς την δοτρια του ασθενους που ειναι 42 κιολας....
Και πας και του βαζεις μονο 2400 ενω ειναι οφθαλμοφανες οτι χρειαζοταν παραπανω....
Κανεις strip , και παρ ολα αυτα βγαζεις μονο 22 εκατοστά μηκος (δεν ανεβαζεις την φωτο του strip post-op ) σκοπιμα εγινε να μην αντιληφθουν οι αναγνωστες οτι ηταν μικρο ?? Δε ξερω... λεω....
Και αντι να του συνεχισεις το strip στα 28-30 εκατοστά που ειναι το μεσο μηκος ενος strip (εφ οσων το ειχε κ αναγκη ) και να καλύψεις καλυτερα την αραιωση του ασθενη τον παρατας μισοτελειωμενο οπως συνιθιζεις να κανεις. Και με τις γνωστες φωτο που κολακεύουν και τα μοτο τυπου less is.more κανεις την δουλίτσα σου απεναντι στους απειρους....

Προβολή συνημμένου 38414
Η φωτο τελικου αποτελσματος που ανεβασες ειναι αριστερα,
Δεξια αυξησα λιγο φωτεινοτητα κ αυξησα κ λιγο ερυθροτητα στην συγκεκριμένη ( για να ξεχωρισει το χρωμα του δέρματος γτ προσπαθει να καλυφθει επιμελως με το χτενισμα το κενο) και ιδου ποσο αραιη περιοχη εχει ακομα ο πελατης.... και αν χρειαζοταν τελικα να συνεχισει το strip κ να μην μεινει στα 22 cm και τα 2400 θυλακια....
Less is more κατα τ αλλα....
Αλλα αν ανεβει σε μοτοσικλετα θα σκέφτεται αν ειναι καλα χτενισμενα να μην χανει την καλυψη....στην θαλλασα το ιδιο...
Κατω απο δυνατα φωτα το ιδιο...κοκ...
Ολη η β και γ ζωνες ειναι αδειες....

Μερικοι δεν θέλουν αυτο, μερικοί θελουν
Πραγματικο μαλλι κατω απ ολες τις συνθήκες....και καλο ειναι να γνωριζουν
Οτι δεν προσφερετε συχνα κατι τετοιο στην κλινική σας....

Μισοτελειωμενο?
Του βάζω "μόλις 2400"?
"Ενω ειναι οφθαλμοφανες οτι χρειαζοταν παραπανω...."
"βγαζεις μονο 22 εκατοστά μηκος (δεν ανεβαζεις την φωτο του strip post-op ) σκοπιμα εγινε να μην αντιληφθουν οι αναγνωστες οτι ηταν μικρο ?? Δε ξερω... λεω...."
"Και αντι να του συνεχισεις το strip στα 28-30 εκατοστά που ειναι το μεσο μηκος ενος strip"
Και άλλα.


Ακουστε κ. Καθηγητα.
Με αυτο το ηφος μπορεις να μιλας σε οποιον θες, αλλλα από εμενα απαντηση δεν θα παρεις.
Αποφασισα με τοξικούς ναρκισσιστες εδω μεσα να μην ασχολουμαι πλεον γιατι ειναι πολυ βαθυ το πρόβλημα, δυστυχως.
Αν δεν καταλαβαινεις τι ειναι ο τοξικος ναρκισσισμός όταν εισαι ενας χομπιστας και γραφεις με τετοιο υφος σε ενα χειρουργο για το πως κανει η θα έπρεπε να κανει την δουλεια του μετα πό 30 χ΄ρονια σπουδες και εμπειρία, καταλαβαινουν ολοι πως ειναι χαμενη υποθεση οποιαδηποτε συζητηση. Κριμα.
Κανε το κομματι σου και εσυ, παρε "δοξα" στο φορουμ, φαε ΤΣΑΜΠΑ το πολυτιμοτερο πραγμα που εχεις στη ζωη, το χρονο σου, για να ασχολησε με τις φωτογραφιες ΜΟΥ, που αφορουν περιστατικα για τα οποια πληρωνομαι, και καλη διασκεδαση!
Ειναι το ιδιο πραγμα σαν να καθεσαι να μιλας στο καφενειο με το καφεδακι σου για το αν ήταν καλο ή οχι το γκολ του ταδε ποδοσφαιριστη.
Αυτος αραζει στην πισινα με την σαμπανια και εσυ μιλας για αυτον και τον διαφημιζεις νομιζοντας οτι "κρινοντας" τον γινεσαι ...καλύτερος.
Good luck!
 

mike1988

Active Member
Μισοτελειωμενο?
Του βάζω "μόλις 2400"?
"Ενω ειναι οφθαλμοφανες οτι χρειαζοταν παραπανω...."
"βγαζεις μονο 22 εκατοστά μηκος (δεν ανεβαζεις την φωτο του strip post-op ) σκοπιμα εγινε να μην αντιληφθουν οι αναγνωστες οτι ηταν μικρο ?? Δε ξερω... λεω...."
"Και αντι να του συνεχισεις το strip στα 28-30 εκατοστά που ειναι το μεσο μηκος ενος strip"
Και άλλα.


Ακουστε κ. Καθηγητα.
Με αυτο το ηφος μπορεις να μιλας σε οποιον θες, αλλλα από εμενα απαντηση δεν θα παρεις.
Αποφασισα με τοξικούς ναρκισσιστες εδω μεσα να μην ασχολουμαι πλεον γιατι ειναι πολυ βαθυ το πρόβλημα, δυστυχως.
Αν δεν καταλαβαινεις τι ειναι ο τοξικος ναρκισσισμός όταν εισαι ενας χομπιστας και γραφεις με τετοιο υφος σε ενα χειρουργο για το πως κανει η θα έπρεπε να κανει την δουλεια του μετα πό 30 χ΄ρονια σπουδες και εμπειρία, καταλαβαινουν ολοι πως ειναι χαμενη υποθεση οποιαδηποτε συζητηση. Κριμα.
Κανε το κομματι σου και εσυ, παρε "δοξα" στο φορουμ, φαε ΤΣΑΜΠΑ το πολυτιμοτερο πραγμα που εχεις στη ζωη, το χρονο σου, για να ασχολησε με τις φωτογραφιες ΜΟΥ, που αφορουν περιστατικα για τα οποια πληρωνομαι, και καλη διασκεδαση!
Ειναι το ιδιο πραγμα σαν να καθεσαι να μιλας στο καφενειο με το καφεδακι σου για το αν ήταν καλο ή οχι το γκολ του ταδε ποδοσφαιριστη.
Αυτος αραζει στην πισινα με την σαμπανια και εσυ μιλας για αυτον και τον διαφημιζεις νομιζοντας οτι "κρινοντας" τον γινεσαι ...καλύτερος.
Good luck!
Διαφωνώ σε όλο αυτό γιατρέ. Είναι όπως μας έλεγαν παλιά οι παππούδες μας γιατί ασχολείσαι με την μπάλα βγάζεις λεφτά? Αντιστρέφω λοιπόν το ερώτημα και σας ρωτώ γιατί ένας άνθρωπος νοήμων θα πρέπει να ασχολείται μόνο με τα φράγκα ή πράγματα που θα του αποφέρουν κέρδος? Γιατί κάποιος να μην ασχολείται και με χόμπυ ή πράγματα που άπτονται στην σφαίρα της συλλογικής ευθύνης ή προσφοράς. Ο Panos που χτες για άλλους λόγους ήμουν σε μια φράση απρεπής απέναντι του διατυπώνει κάποια επιχειρήματα και κάποια γνώμη...καλή, κακή, δίκαιή, άδική όπως το βλέπει κανείς ...αλλά έτσι όπως τα παρουσιάζεις προφανώς το φόρουμ δεν έχει κανένα νόημα ύπαρξης αφού (να με διορθώσει ο @CVIAL αν κάνω λάθος κανείς δεν βγάζει λεφτά από αυτό, λογικά πάντα). Η κριτική σκέψη είναι προνόμιο και δεν θα εκπορεύεται από τα συμφέροντα του ενός ή του άλλου. Εσύ γιατρέ βγάζεις λεφτά από αυτό γι αυτό και την δέχεσαι έστω και σε άδικο κάποιες φορές βαθμό όμως πως θα γίνει διαφορετικά ή στο τέλος τέλος μόνο τα θετικά σχόλια πλέον επιθυμείς?
 
  • Like
Reactions: tol

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Διαφωνώ σε όλο αυτό γιατρέ. Είναι όπως μας έλεγαν παλιά οι παππούδες μας γιατί ασχολείσαι με την μπάλα βγάζεις λεφτά? Αντιστρέφω λοιπόν το ερώτημα και σας ρωτώ γιατί ένας άνθρωπος νοήμων θα πρέπει να ασχολείται μόνο με τα φράγκα ή πράγματα που θα του αποφέρουν κέρδος? Γιατί κάποιος να μην ασχολείται και με χόμπυ ή πράγματα που άπτονται στην σφαίρα της συλλογικής ευθύνης ή προσφοράς. Ο Panos που χτες για άλλους λόγους ήμουν σε μια φράση απρεπής απέναντι του διατυπώνει κάποια επιχειρήματα και κάποια γνώμη...καλή, κακή, δίκαιή, άδική όπως το βλέπει κανείς ...αλλά έτσι όπως τα παρουσιάζεις προφανώς το φόρουμ δεν έχει κανένα νόημα ύπαρξης αφού (να με διορθώσει ο @CVIAL αν κάνω λάθος κανείς δεν βγάζει λεφτά από αυτό, λογικά πάντα). Η κριτική σκέψη είναι προνόμιο και δεν θα εκπορεύεται από τα συμφέροντα του ενός ή του άλλου. Εσύ γιατρέ βγάζεις λεφτά από αυτό γι αυτό και την δέχεσαι έστω και σε άδικο κάποιες φορές βαθμό όμως πως θα γίνει διαφορετικά ή στο τέλος τέλος μόνο τα θετικά σχόλια πλέον επιθυμείς?

Μπορεις να διαφωνεις και σεβομαι την αποψη σου.
Αν ομως, δεν καταλαβαινεις πως ειναι απλα αστειο ο χομπιστας να ΕΓΚΑΛΕΙ τον επαγγελματια
Αν δεν καταλαβαινεις ποσο τραγελαφικο ειναι αυτο
Αν δεν καταλαβαινεις από που πηγαζει στην πραγματικοτητα ολο αυτο
Αν δεν καταλαβαινεις οτι ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ δεν εκφραζεται με ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ και ...κουνημα δαχτυλου αλλα με ερωτησεις, επιχειρηματα και τεκμηρια, δεν μπορω να ασχοληθω.

Μπορει καποιοι να νομιζουν οτι επειδη καραφλιασαν και ειδαν και 100 βιντεακια στο Youtube και διαβαζουν και φορυμ 20 χροανι, εμαθαν χειρουργική. Δικαιωμα τους, δεν θα τους αλλαξω εγω την άποψη.

Καλο θα ειναι να μην μπερδευει κανεις την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ με το οτι ο λογος του έχει ΑΞΙΑ.

Σημερα ας πουμε φιλοξενω στο ιατρειο μου την ΤΑΚΤΙΚΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ κ.κ. Παπαδαυιδ που ηρθε να δει και να ενημρωθει γαι την ΜΕΤ, μιας και εχω ένα ωραιο combo περιστατικό.
Με έχει τρελανει στις ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!
Η ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ!!!
ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ!!

Δεν ξερω αν καταλαβες.
Η καθηγηρτρια ΡΩΤΑΕΙ για να μαθει.
Οι χομπιστες ΞΕΡΟΥΝ και θα μου μαθουν και εμενα...
IMG_4911(2).jpg
 

tol

Well-Known Member
Διαφωνώ σε όλο αυτό γιατρέ. Είναι όπως μας έλεγαν παλιά οι παππούδες μας γιατί ασχολείσαι με την μπάλα βγάζεις λεφτά? Αντιστρέφω λοιπόν το ερώτημα και σας ρωτώ γιατί ένας άνθρωπος νοήμων θα πρέπει να ασχολείται μόνο με τα φράγκα ή πράγματα που θα του αποφέρουν κέρδος? Γιατί κάποιος να μην ασχολείται και με χόμπυ ή πράγματα που άπτονται στην σφαίρα της συλλογικής ευθύνης ή προσφοράς. Ο Panos που χτες για άλλους λόγους ήμουν σε μια φράση απρεπής απέναντι του διατυπώνει κάποια επιχειρήματα και κάποια γνώμη...καλή, κακή, δίκαιή, άδική όπως το βλέπει κανείς ...αλλά έτσι όπως τα παρουσιάζεις προφανώς το φόρουμ δεν έχει κανένα νόημα ύπαρξης αφού (να με διορθώσει ο @CVIAL αν κάνω λάθος κανείς δεν βγάζει λεφτά από αυτό, λογικά πάντα). Η κριτική σκέψη είναι προνόμιο και δεν θα εκπορεύεται από τα συμφέροντα του ενός ή του άλλου. Εσύ γιατρέ βγάζεις λεφτά από αυτό γι αυτό και την δέχεσαι έστω και σε άδικο κάποιες φορές βαθμό όμως πως θα γίνει διαφορετικά ή στο τέλος τέλος μόνο τα θετικά σχόλια πλέον επιθυμείς?

Μπραβο, mike. Πλεον εισαι ξεκαθαρος στη σκεψη/αποψη σου (γιατι, οντως, χθες το σχολιο σου, ισως, παρερμηνευθηκε καπως).
 

aeratos28

Just aeratos
Άμα βάλεις μυαλό ποτέ και καταλάβεις ότι δεν προσπαθούμε να σου μάθουμε κάτι εμείς οι χομπίστες ,απλά διαφωνούμε με τις προσεγγίσεις που κανεις στα περιστατικά..αν μπορεσεις να το καταλάβεις ποτέ,έχει καλώς..και το παράδειγμά σου με την καθηγήτρια...μας μηδενισες..
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Αν δεν καταλαβαινεις οτι ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ δεν εκφραζεται με ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ και ...κουνημα δαχτυλου αλλα με ερωτησεις, επιχειρηματα και τεκμηρια, δεν μπορω να ασχοληθω.

Συγγνωμη, κυριε γιατρε, και εσεις, αν δεν μπορειτε να καταλαβετε οτι παραθεσαμε ηδη επιχειρηματα και τεκμηρια, αυτο σημαινει πως δεν μπορειτε να αντιληφθητε την πραγματικοτητα.
Δηλαδη, η κριτικη που ασκησαμε ηταν ατεκμηριωτη; Δεν παραθεσαμε επιχειρηματα και φωτογραφικο υλικο;

Λυπαμαι, αλλα ο υπερτροφικος εγωισμος και ναρκισσισμος που σας διακρινει, τυφλωνει/θολωνει το μυαλο σας.

Αντι να προσπαθησετε να αντικρουσετε τα επιχειρηματα μας, εσεις επιδιδεστε για πολλοστη φορα σε ειρωνειες και χλευασμους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike1988

Active Member
Μπραβο, mike. Πλεον εισαι ξεκαθαρος στη σκεψη/αποψη σου (γιατι, οντως, χθες το σχολιο σου, ισως, παρερμηνευθηκε καπως).
Σ ευχαριστώ...επαναλαμβάνω ότι θα πρέπει να γίνονται σχόλια που μπορεί να χαλάσουν μια συζήτηση στα νήματα που αφορούν...τώρα το γιατί δεν έγινα κατανοητός και όσα είπε ο george σε μένα είναι αλλουνού παπά δυστυχώς....μέχρι και άλλον γιατρό έμπλεξε τέλος πάντων...ελπίζω να καταλαβαίνεις εσύ τι είπα και πόσο δίκιο είχα....
 

mike1988

Active Member
Μπορεις να διαφωνεις και σεβομαι την αποψη σου.
Αν ομως, δεν καταλαβαινεις πως ειναι απλα αστειο ο χομπιστας να ΕΓΚΑΛΕΙ τον επαγγελματια
Αν δεν καταλαβαινεις ποσο τραγελαφικο ειναι αυτο
Αν δεν καταλαβαινεις από που πηγαζει στην πραγματικοτητα ολο αυτο
Αν δεν καταλαβαινεις οτι ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ δεν εκφραζεται με ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ και ...κουνημα δαχτυλου αλλα με ερωτησεις, επιχειρηματα και τεκμηρια, δεν μπορω να ασχοληθω.

Μπορει καποιοι να νομιζουν οτι επειδη καραφλιασαν και ειδαν και 100 βιντεακια στο Youtube και διαβαζουν και φορυμ 20 χροανι, εμαθαν χειρουργική. Δικαιωμα τους, δεν θα τους αλλαξω εγω την άποψη.

Καλο θα ειναι να μην μπερδευει κανεις την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ με το οτι ο λογος του έχει ΑΞΙΑ.

Σημερα ας πουμε φιλοξενω στο ιατρειο μου την ΤΑΚΤΙΚΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ κ.κ. Παπαδαυιδ που ηρθε να δει και να ενημρωθει γαι την ΜΕΤ, μιας και εχω ένα ωραιο combo περιστατικό.
Με έχει τρελανει στις ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!
Η ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ!!!
ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ!!

Δεν ξερω αν καταλαβες.
Η καθηγηρτρια ΡΩΤΑΕΙ για να μαθει.
Οι χομπιστες ΞΕΡΟΥΝ και θα μου μαθουν και εμενα...
Γιατρέ οι απορίες του και επισημάνσεις του αφορούν κυρίως το αισθητικό κομμάτι και το τελικό αποτέλεσμα...δεν στάθηκε στον τρόπο που χειρουργήθηκε ο ασθενής και αν έκανες σωστά τις χειρουργικές τομές γιατί θα ήταν όντως αστείο αυτό. Το αποτέλεσμα όμως στην εμφάνιση του και στα περιθώρια βελτίωσης πρέπει να κρίνονται...το χομπίστας είναι προσβλητικό γιατί δεν λες σε ενδιαφερόμενους, πελάτες κλπ. Επίσης ένα φόρουμ (ευτυχώς!!) δεν οφείλει να έχει μέλη με ονομ/επώνυμο, Αμκα κλπ. είναι μια σύμβαση που κάνουμε στο ότι παρότι ανώνυμοι θα διατηρήσουμε ένα επίπεδο σεβασμού κλπ κλπ. Πρέπει να γίνει κατανοητό ότι η κριτική ακόμα και αρνητική δεν είναι πάντα ιδιοτελής.... ούτε κρύβει κάποια συμφέροντα...αυτά φαίνονται και καυτηριάζονται από πολλούς και από τον γράφοντα επίσης....Και για να τελιώνουμε για να μην είμαι ηξεις αφήξεις όντας πελάτης σου κιόλας η άποψη μου είναι ότι είσαι ένας καλός γιατρός (αν σε θέλει κάποιος για φίλο του, ας μην σε επιλέξει,μπορεί να σε θεωρήσει λίγο προκλητικό) με πλάνο και οι κριτικές του τύπου κοροιδεύεις το κόσμο κλπ είναι άδικες...το ότι έχεις περιθώριο βελτίωσης προφανώς ισχύει και αυτό θα πρέπει να επισημαίνετε όπου επιβάλλεται...επίσης το κομμάτι τιμής και value for money είναι κάτι που αποτελεί κριτήριο ατομικό του καθενός και πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτό...
 

aeratos28

Just aeratos
Mike ΠΟΤΕ κανείς δεν είπε από τα παιδιά που έχουν (διαφορές) με τον γιατρό ότι κοροϊδεύει τον κόσμο η κάτι παρεμφερές ..τιμιοτατος είναι..οι προσεγγίσεις στα περιστατικά είναι το θέμα των οποίων διαφορών υπάρχουν.μην μπαίνουν λόγια που δεν έχουμε πει κανείς.
με πλάνο και οι κριτικές του τύπου κοροιδεύεις το κόσμο κλπ είναι άδικες..
 

Gianney

Well-Known Member
Γιατρέ η προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Πάνος έκανε μια εύστοχη παρατήρηση, μια παρατήρηση που σίγουρα είναι άβολη για σένα και που λογικά όλοι θα ήθελαν να παρακάμψουν καθώς βλέπουν 20 χιλιάδες μέλη και ξες τι αντίκτυπο έχει αυτό.Επισης ακόμα και εσύ που είσαι στο χώρο αυτό μπορείς να μάθεις πράγματα από εμάς και από οποιαδήποτε πρόσωπο.Το ζήτημα που πρέπει να απαντήσεις στον εαυτό σου είναι όχι γιατί κάποιοι χομπίστες κάνουν ότι κάνουν όπως λες,αλλα γιατί εγώ δηλ εσύ ένας τέτοιος επιστήμονας με πτυχία , γνώσεις κτλ κτλ κτλ βασίζομαι σε τεχνικές εξαπάτησης (βαριά λέξη αλλά) όπως ο φωτισμός για να πετύχω αυτό που θέλω να πετύχω.
Φιλικά.
 

aeratos28

Just aeratos
Για να πετύχει το απετυχωτο..που λέει και μεγάλος φιλόσοφος Μάρκος Σεφερλής..αχχαχαχααχχα
Γιατρέ η προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Πάνος έκανε μια εύστοχη παρατήρηση, μια παρατήρηση που σίγουρα είναι άβολη για σένα και που λογικά όλοι θα ήθελαν να παρακάμψουν καθώς βλέπουν 20 χιλιάδες μέλη και ξες τι αντίκτυπο έχει αυτό.Επισης ακόμα και εσύ που είσαι στο χώρο αυτό μπορείς να μάθεις πράγματα από εμάς και από οποιαδήποτε πρόσωπο.Το ζήτημα που πρέπει να απαντήσεις στον εαυτό σου είναι όχι γιατί κάποιοι χομπίστες κάνουν ότι κάνουν όπως λες,αλλα γιατί εγώ δηλ εσύ ένας τέτοιος επιστήμονας με πτυχία , γνώσεις κτλ κτλ κτλ βασίζομαι σε τεχνικές εξαπάτησης (βαριά λέξη αλλά) όπως ο φωτισμός για να πετύχω αυτό που θέλω να πετύχω.
Φιλικά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αποφασισα με τοξικούς ναρκισσιστες εδω μεσα να μην ασχολουμαι πλεον γιατι ειναι πολυ βαθυ το πρόβλημα, δυστυχως.
Αν δεν καταλαβαινεις τι ειναι ο τοξικος ναρκισσισμός όταν εισαι ενας χομπιστας και γραφεις με τετοιο υφος σε ενα χειρουργο για το πως κανει η θα έπρεπε να κανει την δουλεια του μετα πό 30 χ΄ρονια σπουδες και εμπειρία, καταλαβαινουν ολοι πως ειναι χαμενη υποθεση οποιαδηποτε συζητηση. Κριμα.
Κανε το κομματι σου και εσυ, παρε "δοξα" στο φορουμ, φαε ΤΣΑΜΠΑ το πολυτιμοτερο πραγμα που εχεις στη ζωη, το χρονο σου, για να ασχολησε με τις φωτογραφιες ΜΟΥ, που αφορουν περιστατικα για τα οποια πληρωνομαι, και καλη διασκεδαση!
Ειναι το ιδιο πραγμα σαν να καθεσαι να μιλας στο καφενειο με το καφεδακι σου για το αν ήταν καλο ή οχι το γκολ του ταδε ποδοσφαιριστη.
Αυτος αραζει στην πισινα με την σαμπανια και εσυ μιλας για αυτον και τον διαφημιζεις νομιζοντας οτι "κρινοντας" τον γινεσαι ...καλύτερος.
Good luck!

Εδώ θα διαφωνήσω με τον χαρακτηρισμό "τοξικός ναρκισσιστής". Είναι βαριά έκφραση και δεν νομίζω ότι τα σχόλια του Πάνου δικαιολογούν τέτοιου είδους χαρακτηρισμό, εξάλλου οι παρεμβάσεις του έχουν πάντα ένα point, δεν είναι τραβηγμένες από τα μαλλιά για να κατηγορήσουν ανυπόστατα κάποιον. Και εγώ έχω διαφωνήσει σε κάποια θέματα μαζί του αλλά πάντα σε ένα θετικό κλίμα ανταλλαγής απόψεων. Νομίζω ότι η έκφραση στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι ατυχής.
 

brizdirek

New Member
Το πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι και οι μεν (γιατρός) και οι δε (όσοι του ασκούν κριτική) εκφράζεστε επιθετικά. Υπάρχει πάντα τρόπος να περασεις το νόημα που θέλεις χωρίς να προσβάλεις. Παρακολουθούμε σε όλα τα θέματα κόντρες που δεν τελειώνουν. Και η πλάκα είναι ότι για πολλούς αυτες οι κόντρες (και όχι το θέμα αυτό καθαυτό) έχουν ενδιαφέρον σαν κουτσομπολιστικο περιοδικό. Απλά να ξέρουμε, διαβάζουμε σε forum για hairloss ή βλέπουμε το μεσημεριανό της Τατιάνας? Ο γιατρός παρεμπιπτόντως έχει πολλά να κερδίσει από την κόντρα, και το ξέρει πολύ καλά, σας παίζει εν ολιγης. Οι υπόλοιποι που κερδίζετε ακριβώς? Για το καλό του κοινού του forum ξεμαλιαζεστε? Δεν βγαίνει αποτέλεσμα πάντως. Φιλικά πάντα.
 

aeratos28

Just aeratos
Ο καθένας έχει τη γνώμη του φίλε μου.αν νομίζεις ότι μας "παίζει" ο γιατρός ,σεβαστό..δεν έχει να κάνει με το κέρδος όμως από τη μεριά μας..απλά απαντάμε σε πράγματα τα οποία κάνουν το άσπρο μαύρο από μεριά του..μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε..αυτό είναι,δεν έχεις κέρδος κανείς από εμάς..το δικό του κέρδος είναι το πελατειακό που θα έχει από εδώ..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα