NW stage V, 7/2/2020 - 2910 FUs - F.U.T - Άνδρας 43 ετών

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μακάρι ως πιο συνετός και ψύχραιμος να έχεις δίκιο και να μπει ένα τέλος.
Πρέπει να ειμαστε εδω μέσα για καποιο σωστό σκοπό
  1. Το κοινό για να μαθαίνει και να βλεπει και να σχολιαζει με σκοπό να μαθει περισσότερα (και όχι να βγαλει τη χολή του)
  2. Οι επαγγελματιες για να προβαλουν τη δουλεια τους και να ενημερωνουν.
Διαφωνίες που δεν έχουν ως σκοπό κάτι από τα παραπάνω θα θέλαμε να μην εμφανιζονται στα νηματα μας.

Όσον αφορα το σκετσακι που κατεβασατε (και καλά κανατε!) @CVIAL ανεβηκε ως απάντηση στα χυδαία υπονούμενα του @tol.

Όπως ο @tol αφησε με το ...γαντι εμετικά υπονούμενα για τη διαφάνεια την Κλινικης μας από μια φωτογραφια, άρα έκανε μια προσωπική επίθεση απάντησα και εγω στο ΑΤΟΜΟ @tol ποιος θεωρω ότι ειναι και για ποιο λόγο τα κανει αυτα.
Ενοχλητικό και καυστικό ποστ, και σιγουρα δεν αρμόζει σε μια κλινική θα πει κανείς.
Καλα έκανες και το κατεβασες αλλα δεν καταλαβαινω γιατι άφησες το αισχρο υπονοούμενο του @tol.
Αν περιμενεις πιο ευγενική ή κοσμια απαντηση στο trol post αυτο, δεν θα δοθει άλλη, δεν το αξιζει .
Δεν πιστευεις ότι υπάρχει μια γραμμη στο μέχρι που θα συνεχισει καποιος να ειναι κόσμιος και αδιάφορος απέναντι σε τρολ, προβοκάτορες και haters και από πιο σημειο και μετα θα τους παίξει εξισου "δυνατα" όταν παίζουν βρωμικα απλα για να κερδισουν φήμη και γοητρο?

Συγνωμη @CVIAL αλλα θεωρω ότι θα έπρεπε να προστατευτεις και τους επαγγελματιες από τρολ και haters.
Σβηνοντας μόνο το δικό μου ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ post (ως απαραδεκτο το ποσταρα, ασχετα αν έλεγε μονο αλήθειες), αλλα αφηνοντας το ποστ-αιτια που το ανεβασα, περνας το μηνυμα ότι
"Βαρατε και αν απαντησει η κλινική και ...προσβληθείτε θα παρω το μέρος σας".
Πως θα φτασουμε τα ξενα φορουμ αν επιτρεπονται εκατερωθεν αυτα?
Ηρεμα ρωταω

Αγαπητέ εκπρόσωπε της κλινικής. Δεν διαφώνησα με την ουσία αλλά με τον τρόπο που διαμαρτυρηθήκατε και την ταχύτητα αντίδρασης σας (εν θερμώ μέσα στα άγρια μεσάνυχτα) χωρίς να δοθεί ένα περιθώριο χρόνου στην διαχείρηση (report ή ακόμα και ένα pm διαμαρτυρίας). Υπάρχουν κάποιοι κανόνες. Δεν επιτρέπεται η αυτοδικία. Ειδικά από τους ισχυρούς οι οποίοι πρέπει πάντα να έχουν σαν στόχο την μετριοπάθεια ακόμα και όταν προκαλούνται. Δυστυχώς (και αυτό φαίνεται και από τα ποστ μελών που υποστηρίζουν την κλινική αλλά "ξενέρωσαν" με το σκιτσάκι) χάνετε το δίκιο σας με τέτοιες απαντήσεις. Το ποστ του Tol το άφησα για να μπορέσω να το σχολιάσω (όπως και το έκανα). Κακώς θεωρείτε ότι θίγεστε από τέτοιου είδους σχόλια. Μια λιτή απάντηση εξηγώντας με απλό και "ψυχρό" τρόπο την ουσία θα αρκούσε και θα μας έβρισκε όλους σύμφωνους.

Από πολλά μέλη δεν έχω απαιτήσεις γιατί είναι ανώνυμα. Για αυτό μπανάρονται όταν πλέον ξεπεράσουν το μέτρο κατ΄ επανάληψη. Από τους επαγγελματίες και επώνυμους του χώρου όμως έχω περισσότερες απαιτήσεις και περιμένω μεγαλύτερη αυτοσυγκράτηση. Και δεν μιλάω για υποχωρητικότητα αλλά για προσπάθεια ήρεμου διαλόγου με κανόνες ακόμα και όταν προκαλούνται. Μόνο έτσι θα προστατεύσουν το όνομά και την επιχειρησή τους, εφόσον φυσικά τους ενδιαφέρει η δημόσια εικόνα τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι πραγματικά απίστευτο να κάνει μια ερώτηση χωρίς υπαινιγμούς o tol,να διατυπώνει μια εύλογη απορία ξεκάθαρα και να παίρνει τέτοια χυδαία απάντηση.

έχω ένσταση σε αυτό (ως προς το χωρίς υπαινιγμούς) γιατί άλλο οι τύποι και άλλοι η ουσία. Δεν θα το προχωρήσω όμως εδώ γιατί δεν μπορείς να απαντήσεις. Καλύτερα στο θέμα (όταν το ανοίξει) η κλινική.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειχα την εντυπωση οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να ψαρευουν οι κλινικες πελατες μεσα απο το φορουμ.... ή ειναι ιδεα μου; @CVIAL

Αυτό που απαγορεύεται είναι να «ψαρεύονται» πελάτες από κρυφούς εκπροσώπους κλινικών που παριστάνουν τους ανεξάρτητους παραπλανώντας τα μέλη. Από τότε που επιτράπηκαν οι κλινικές και οι επίσημοι εκπρόσωποι κλινικών (πχ John_John) δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Μακάρι να έμπαιναν και άλλες κλινικές να κάνουν το ίδιο για να υπάρχει ανταγωνισμός και καλύτερη ενημέρωση για τις επιλογές που έχει ο κάθε υποψήφιος.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τα ξένα φόρουμ σε τι να τα φτάσουμε?μιλάμε για την μπίζνα του αιώνα εκεί πέρα..πληρωμένα και υποκεινουμενα είναι..σιγά το επίπεδο.που πρέπει να προσπαθήσουμε κιόλας..από τη μεριά των μελών το λέω χωρίς να εκπροσοπω κανέναν,δική μου άποψη.οσο για το αν έχει προστατέψει εσάς ο cvial το θεωρώ άκρως περιττό να το αναφέρεις όταν όλα τα μέλη την έχουν πει άσχημα στον cvial για την υπερβολική προστασία που έχει δείξει σε εσάς .

Αρχικά είχα μείνει με την εντύπωση πως δεν θα ξαναγραψεις σε νημα μας και σε είχα ευχαριστησει κιόλας!
Άλλαξες γνωμη ή ξεχαστηκες?:)
 

DoctorWho

Well-Known Member
Εγώ θυμάμαι πάντως πριν 3 χρόνια που ήμουν περισσότερο ενεργός στο forum ότι υπήρξαν πάμπολλα περιστατικά ατόμων που ανέφεραν ότι ο Αναστασάκης βγάζει τις φωτογραφίες "ΜΕΤΑ" με toppik. Ενδεχομένως να έχει βελτιωθεί τεχνικά σε αυτά τα χρόνια, ωστόσο η φιλοσοφία που συνάδει με τέτοιες πρακτικές τότε αμφιβάλλω αν θα έχουν εκλείψει και τώρα, ίσως όχι με τον ίδιο τρόπο, αλλά ενδεχομένως γενικότερα τη λογική του μάρκετινγκ εκ του πονηρού. Κι αυτή η εντύπωση μου ενισχύεται προσωπικά από την τακτική του γιατρού μέσω στο φόρουμ.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εγώ θυμάμαι πάντως πριν 3 χρόνια που ήμουν περισσότερο ενεργός στο forum ότι υπήρξαν πάμπολλα περιστατικά ατόμων που ανέφεραν ότι ο Αναστασάκης βγάζει τις φωτογραφίες "ΜΕΤΑ" με toppik. Ενδεχομένως να έχει βελτιωθεί τεχνικά σε αυτά τα χρόνια, ωστόσο η φιλοσοφία που συνάδει με τέτοιες πρακτικές τότε αμφιβάλλω αν θα έχουν εκλείψει και τώρα, ίσως όχι με τον ίδιο τρόπο, αλλά ενδεχομένως γενικότερα τη λογική του μάρκετινγκ εκ του πονηρού. Κι αυτή η εντύπωση μου ενισχύεται προσωπικά από την τακτική του γιατρού μέσω στο φόρουμ.

Μαρκετινγκ εκ του πονηρου πώς γινεται με:
>200 βιντεο στο youtube
> 6,5 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ VIEWS YOUTUBE
Εκατονταδες περιστατικά στο site
Δεκάδες περιστατικά στο φόρουμ
Τεράστιες φωτογραφιες
Δεκαδες φωτογραφιες ανα περιστατικό
Close-up φωτογραφιες
Βιντεο ασθενών
Βιντεο με βρεγμενα μαλλια
Εκατονταδες θετικά και πραγματικά (και όχι από τους δεκαδες εργαζομενους των πολλών κλινικών τους) google reviews.????

Θα πρεπει να ειναι ΟΛΑ ειναι ψεμματα (όπως λενε κάποιοι δεν υπάρχει κορονοϊός!)
Ούτε στο Χολιγουντ τοση τεχνολογία και οργανωση!

Μια πιο απλη εξήγηση ειναι πως όσο δεν υπήρχε καποιος να υπερασπιστει την κλινική από συκοφαντίες, άτομα που δεν ήταν πελάτες μας έγραφαν ότι ήθελαν για τα 15 λεπτα δημοσιότητας τους.
Με την εισοδο της κλινικής είδατε όλη πως άλλαξε το κλιμα και πως μόνο 3-4 άτομα παραμενουν εχθροι ορκισμένοι αλλα θεωρώ (εγω προσωπικά) ότι καποια στιγμη θα υπάρξει συμφιλιωση και νηφαλιότητα.
Η ανθρωποφαγία δεν εξυπηρετεί κανέναν.
Το να παραμενουν κάποιοι επιφυλακτικοί και καχύποπτοι επειδή καποιος, καποτε, κάπου ειπε κατι που ποτε δεν διασταυρωθηκε, μόνο αυτούς ταλαιπωρεί που παραμενουν με το πρόβλημα των μαλλιών του στο διηνεκες και υποφέρουν επειδή "Ολοι ειναι ίδιοι, όλοι ειναι απατεωνες!"

Ειναι δυσαρεστο να επαναφερετε αυτες τις συκοφαντίες στη συζητηση.
Αν έχετε κάποιο σχόλιο για το σημερα, θα ειναι σιγουρα πιο γονιμο να το συζητησουμε και να δουμε αν μπορούμε καπου να σας βοηθησουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Συμφιλιωση κ νηφαλιοτητα θα υπάρξει όταν σταματήσετε τις παπατζες περί καλύτερης κλινικης στον κόσμο ή έστω
κορυφαία, (αλλος βεκρης εδώ) αποδεχτειτε το χαμηλό επιπεδο σας κ υπηρεσίες που προσφέρετε για τα χρήματα που κοστολογειται
 

tasos33

Well-Known Member
Εγώ θυμάμαι πάντως πριν 3 χρόνια που ήμουν περισσότερο ενεργός στο forum ότι υπήρξαν πάμπολλα περιστατικά ατόμων που ανέφεραν ότι ο Αναστασάκης βγάζει τις φωτογραφίες "ΜΕΤΑ" με toppik. Ενδεχομένως να έχει βελτιωθεί τεχνικά σε αυτά τα χρόνια, ωστόσο η φιλοσοφία που συνάδει με τέτοιες πρακτικές τότε αμφιβάλλω αν θα έχουν εκλείψει και τώρα, ίσως όχι με τον ίδιο τρόπο, αλλά ενδεχομένως γενικότερα τη λογική του μάρκετινγκ εκ του πονηρού. Κι αυτή η εντύπωση μου ενισχύεται προσωπικά από την τακτική του γιατρού μέσω στο φόρουμ.
Εγώ που είμαι ενεργός πάνω από δέκα χρόνια δύο τέτοια περιστατικα θυμάμαι. Επειδή είναι πάμπολλα βρες μερικά να τα θυμηθούμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφιλιωση κ νηφαλιοτητα θα υπάρξει όταν σταματήσετε τις παπατζες περί καλύτερης κλινικης στον κόσμο ή έστω
κορυφαία, (αλλος βεκρης εδώ) αποδεχτειτε το χαμηλό επιπεδο σας κ υπηρεσίες που προσφέρετε για τα χρήματα που κοστολογειται

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δεν πρέπει να λέγονται (αν λέγονται) επίσημες "παπατζες" περί καλύτερης κλινικής διοτί η μετριοπάθεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Τα περί παραδοχής χαμηλού επιπέδου δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητα για την συμφιλίωση και την νηφαλιότητα, ο καθένας έχει τα δικά του μάτια για να κρίνει αυτά που βλέπει. Αν δεν του αρέσουν λέει την αποψή του και απλά κοιτάει παρακάτω, δεν χρειάζεται και να τσακώνεται.
 

tol

Well-Known Member
Εγώ που είμαι ενεργός πάνω από δέκα χρόνια δύο τέτοια περιστατικα θυμάμαι. Επειδή είναι πάμπολλα βρες μερικά να τα θυμηθούμε.
Φιλε Τασο...(σε εσενα απαντω τωρα...και οχι στην κλινικη...για να μην παρεξηγηθω)...

Να σου επιστρεψω την προκληση...

Αφου εισαι τοσα χρονια ενεργος, μπορεις να μας αναφερεις την μαρτυρια ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ανεξαρτητου μελους του forum για τη συγκεκριμενη κλινικη; Ζητας απο τον φιλο Doctor who να σου αναφερει ονοματα και περιστατικα...

Να σου απαντησω εγω...ΝΑΙ ΔΥΟ ΗΤΑΝ.

Αφου μονο δυο ηταν τα ανεξαρτητα μελη που εχουν καταθεσει τις εμπειριες τους για τον κ. Αναστασακη, τι θελεις να κανουμε; Να επικαλεστουμε τις μαρτυριες ΑΝΥΠΑΡΚΤΩΝ μελων;

Αν εσυ εχεις ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ονομα ανεξαρτητου μελους που επιβεβαιωνει οτι δε γινονται αυτα, αναφερε το.

Πριν απο 20 μερες η ΙΔΙΑ Η ΚΛΙΝΙΚΗ δεν ανεβασε φωτογραφιες με πελατη που ειχε κανει χρηση toppik, για να αποδειξει πώς ειναι οι φωτογραφιες με toppik και πώς χωρις toppik; Το ειχες διαβασει το σχετικο νημα; Μετα απο αυτο το περιστατικο, δε δικαιουται καποιος να ειναι επιφυλακτικος;


ΥΓ. Αν θελεις διορθωσε με...επειδη ειμαστε και αλλοι παλια μελη στο forum...εσυ δεν ησουν που, οταν ειχαν εμφανιστει αυτα τα ΔΥΟ περιστατικα πριν απο δυο-τρια χρονια, αποκαλουσες τον κ. Αναστασακη mr. Toppik; Μαλιστα εσυ τοτε δεν εκανες επικριτικα και κοροϊδευτικα σχολια για την κλινικη και τον ιδιο τον κ. Αναστασακη; Scripta manent...(τα γραπτα μενουν), φιλε Τασο. Δεν μπορεις να τα αμφισβητησεις. Αρα, μην κατακρινεις ολους οσους γραφουν αρνητικα σχολια για τον mr. Toppik, αφου ησουν απο τους πρωτους που τον ειρωνευοσουν και τον θεωρουσες μια μετριοτητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Συμφιλίωση και νηφαλιότητα Cvial δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να υπάρξει από εμένα τουλάχιστον,όταν ακούω αυτό το βαρύγδουπο αποκρουστικό λεξιλόγιο,"συκοφάντες"ορκισμένοι εχθροί" και τέτοιες μεγάλες κουβέντες εντυπωσιασμού εύκολου και κατεύθυνσης προς τα εκεί που θέλουνε.
Η ανελέητη επίθεση που γίνεται από αυτή την κλινική είναι η γνωστή τακτική του εκφοβισμού και κάποια στιγμή θα βαρεθούνε να γράφουνε και να είμαστε μόνο εμείς,δήθεν με τη δουλειά μας.

Και μετά ζητάμε και νηφαλιότητα.
Να σε κάψω Γιάννη να σε αλείψω μέλι.
Σήμερα είναι η ημέρα των παροιμιών.

Αλήθεια για ποιόν είναι η δημοσιότητα?
Άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας λέει ο θυμόσοφος λαός μας.

Θα τρελλαθούμε με αυτά που διαβάζουμε εδώ μέσα.

Καλό μήνα σε όλους λοιπόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Αυτό που απαγορεύεται είναι να «ψαρεύονται» πελάτες από κρυφούς εκπροσώπους κλινικών που παριστάνουν τους ανεξάρτητους παραπλανώντας τα μέλη. Από τότε που επιτράπηκαν οι κλινικές και οι επίσημοι εκπρόσωποι κλινικών (πχ John_John) δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Μακάρι να έμπαιναν και άλλες κλινικές να κάνουν το ίδιο για να υπάρχει ανταγωνισμός και καλύτερη ενημέρωση για τις επιλογές που έχει ο κάθε υποψήφιος.
Λοιπον @CVIAL για να μην υπαρχουν παρερμηνείες....αν καταλαβα καλα λες οτι απαγορευεται απο μελη να ψαρευουν πελατες αλλα επιτρεπεται στους εκπροσωπους κλινικων να ψαρευουν πελατες μεσα απο νηματα ατομων που ψαχνουν που να κανουν μεταμοσχευση, χωρις καν να το ζητησουν τα μέλη, οπως κανει ο εκπροσωπος της κλινικης του Αναστασακη;

Θυμαμαι που ειχες πει οτι οι εκπροσωποι κλινικων ειναι εδω ΜΟΝΟ για να κανουν επισημες ανακοινωσεις των κλινικων και για να απαντανε στις ερωτησεις των μελων οταν ρωτουνται... Και ΟΧΙ για να μιλανε συνεχως προσβλητικα, να κανουν συνεχως επιθεσεις προς τα μελη, και υπολοιπους γιατρους/κλινικες, να κανουν fishing κτλπ οπως κανει η κλινικη του Αν@στασακη....

Ειχες κανει μπαν για 3 μηνες τον εκπροσωπο του BISANGA @Κωστής Γωγιός , για αυτον ακριβως τον λογο του fishing..και τωρα λες οτι δεν απαγορευεται αυτο για τους εκπροσωπους κλινικων;

Επισυναπτω και την αναρτηση που ειχες κανει στις 20 φεβρουαριου 2020, σχετικα με το ban του εκπροσωπου του BISANGA

Χωρίς τίτλο.png

Χωρίς τίτλο.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

veg

Active Member
να πω καποιες διαπιστωσεις μου ,χωρις να θελω να παρω μερος σε καμια διαμαχη .

στο συγκεκριμενο 'ασθενη ' ( δεν θεωρω την αα ασθενεια , αλλα μια φανερη φθορα ) η αλλαγη ειναι εμφανης και φυσικη . Στην ουσια αποτελεσε πλεονεκτημα το γεγονος οτι ο 'ασθενης ' ειχε στην hairline ενα πιο πυκνο μεσαιο τμημα και ετσι εγινε προσπαθεια δεσιματος των υπολοιπων με αυτh πραγμα που δειχνει οτι μαλλον εγινε . Οι περιορισμοι αναφερθηκαν .

σχετικα με την συγκεκριμενη κλινικη να πω καποιες διαπιστωσεις και υπερ και κατα

Σαφως υπερ της , δεν ξερω αν ειναι δικη μου αισθηση , αυτην την 'εξωστρεφεια ΄της κλινικης στην Ελλαδα δεν την ειχα ξανασυναντησει , με την εννοια αυτη για μενα εκαναν μια μικρη επανασταση . 'Παρε κοσμε βιντεο , ετσι φαινεσαι μετα την μμ ' . Απο την εποχη που ειχαμε θολες φωτο η 'μοντελα΄ που δηθεν ειχαν κανει μμ , την εποχη που υπηρχαν 2-3 κλινικες ,περασαμε στα 'ζωντανα ' υπαρκτα αποτελεσματα , αυτο σιγουρα ειναι προοδος .

εχω μια ενσταση σχετικα με τα 'βρεμμενα ' μαλια , εχω διαπιστωσει οτι οι φωτο 'πριν ' ειναι με βρεμμενα μαλλια 'δειχνοντας το προβλημα΄ , ενω οι μετα φωτο ειναι με στεγνα στην καλυτερη δυνατη κατασταση .Αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει βελτιωση εικονας η δεν εγινε καλη δουλεια , απλα το αποτελεσμα boost-αρεται ,μεγαλωνει λιγο την διαφορα του πριν απο το μετα .

να πω οτι στο φορουμ αυτο ,υπαρχουν ατομα ( εχω διαπιστωσει απο τα πολυ αναλυτικα ποστ και επεξηγησεις τους ) και φυσικα δεν ενοοω τον εαυτο μου , που ειναι πολυ πιο ενημερωμενα και καταρτισμενα απο υπαλληλους στις κλινικες μεταμοσχευσης για τον λογο οτι 'δεν εχουν ζωη ' και η μμ ειναι το επαγγελμα τους αλλα η ΜΜ ειναι στην ουσια η ζωη τους με την εννοια οτι θα λυσουν ενα προβλημα που τους βασανιζει .
Οποτε θεωρω οτι εκπροσωποι των κλινικων ειναι καλυτερο να αναφερονται για καθε περιστατικο και μονο , για την ουσια και να μην ασχολουνται με σεναρια ευρεσης 'εχθρων ' η με ποσταρισματα που τους φαινονται υποπτα . Εκφρασεις 'ο γιατρος πετυχαινει τετοια πυκνοτητα για πλακα ' κτλ , δεν ειναι αναγκαιες ,γιατι μεγαλο μερος των μελων ειναι αρκετα εκπαιδευμενο . Δεν διαφωνουμε για τις ικανοτητες κανενος γιατρου , θελουμε να τις εχει τις ικανοτητες αυτες γιατι ετσι θα λυσουμε το θεμα μας .Εμεις αυτο θελουμε να υπαρχουν ικανοι γιατροι . Οποιος ποσταρει για αλλους λογους ,θεωρω μια πιο μετριοπαθης αντιμετωπιση τον θετει στο περιθωριο , απο μονο του . Αυτο σαν αποψη .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Συμφιλιωση κ νηφαλιοτητα θα υπάρξει όταν σταματήσετε τις παπατζες περί καλύτερης κλινικης στον κόσμο ή έστω
κορυφαία, (αλλος βεκρης εδώ) αποδεχτειτε το χαμηλό επιπεδο σας κ υπηρεσίες που προσφέρετε για τα χρήματα που κοστολογειται

Δεν έχει ειπωθεί ποτε κάτι τετοιο, ουτε καν κατα διάνοια.
Αν το έχετε δει οπουδηποτε να έχει γραφει παρακαλούμε να μας το δείξετε.
Ανατρεξετε σε ΟΛΑ τα ποστ και δεν θα ρειτε τιποτα σχετικό

Αυτα ειναι λόγια που ΑΛΛΟΙ λένε οτι δηθεν ειπαμε μέσα στο φορουμ ή εκτος.
Μην ειστε ευκολοπιστος διότι παιζετε το παιχνίδι άλλων χωρίς να το ξερετε καν.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φιλε Τασο...(σε εσενα απαντω τωρα...και οχι στην κλινικη...για να μην παρεξηγηθω)...

Να σου επιστρεψω την προκληση...

Αφου εισαι τοσα χρονια ενεργος, μπορεις να μας αναφερεις την μαρτυρια ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ανεξαρτητου μελους του forum για τη συγκεκριμενη κλινικη; Ζητας απο τον φιλο Doctor who να σου αναφερει ονοματα και περιστατικα...

Να σου απαντησω εγω...ΝΑΙ ΔΥΟ ΗΤΑΝ.

Αφου μονο δυο ηταν τα ανεξαρτητα μελη που εχουν καταθεσει τις εμπειριες τους για τον κ. Αναστασακη, τι θελεις να κανουμε; Να επικαλεστουμε τις μαρτυριες ΑΝΥΠΑΡΚΤΩΝ μελων;

Αν εσυ εχεις ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ονομα ανεξαρτητου μελους που επιβεβαιωνει οτι δε γινονται αυτα, αναφερε το.

Πριν απο 20 μερες η ΙΔΙΑ Η ΚΛΙΝΙΚΗ δεν ανεβασε φωτογραφιες με πελατη που ειχε κανει χρηση toppik, για να αποδειξει πώς ειναι οι φωτογραφιες με toppik και πώς χωρις toppik; Το ειχες διαβασει το σχετικο νημα; Μετα απο αυτο το περιστατικο, δε δικαιουται καποιος να ειναι επιφυλακτικος;


ΥΓ. Αν θελεις διορθωσε με...επειδη ειμαστε και αλλοι παλια μελη στο forum...εσυ δεν ησουν που, οταν ειχαν εμφανιστει αυτα τα ΔΥΟ περιστατικα πριν απο δυο-τρια χρονια, αποκαλουσες τον κ. Αναστασακη mr. Toppik; Μαλιστα εσυ τοτε δεν εκανες επικριτικα και κοροϊδευτικα σχολια για την κλινικη;
Συμφιλίωση και νηφαλιότητα Cvial δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να υπάρξει από εμένα τουλάχιστον,όταν ακούω αυτό το αποκρουστικό λεξιλόγιο το βαρύγδουπο,"συκοφάντες","ορκισμένοι εχθροί" και τέτοιες μεγάλες κουβέντες εντυπωσιασμού εύκολου και κατεύθυνσης προς τα εκεί που θέλουμε.
Η ανελέητη επίθεση που γίνεται από αυτή την κλινική είναι η γνωστή τακτική του εκφοβισμού και κάποια στιγμή θα βαρεθούνε να γράφουνε και να είμαστε μόνο εμείς,δήθεν με τη δουλειά μας.

Και μετά ζητάμε και νηφαλιότητα.
Να σε κάψω Γιάννη να σε αλείψω μέλι.
Σήμερα είναι η ημέρα των παροιμιών.

Αλήθεια για ποιόν είναι η δημοσιότητα?
Άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας λέει ο θυμόσοφος λαός μας.

Θα τρελλαθούμε με αυτά που διαβάζουμε εδώ μέσα.

Καλό μήνα σε όλους λοιπόν.

Να υπενθυμίσω ότι ειναι thread περιστατικού και εινα κριμα να γινεται πάλι ευκαιρία για διαμάχη.
Σεβόμαστε την άποψη σας.
Αν θέλετε σεβαστειτε και το thread και όσους ενδιαφερονται να δουν αποτελέσματα και μόνο.
Σίγουρα ειναι πάρα πολλοί και νομίζω πρεπει όλοι να τους σεβαστούμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φιλε Τασο...(σε εσενα απαντω τωρα...και οχι στην κλινικη...για να μην παρεξηγηθω)...

Να σου επιστρεψω την προκληση...

Αφου εισαι τοσα χρονια ενεργος, μπορεις να μας αναφερεις την μαρτυρια ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ανεξαρτητου μελους του forum για τη συγκεκριμενη κλινικη; Ζητας απο τον φιλο Doctor who να σου αναφερει ονοματα και περιστατικα...

Να σου απαντησω εγω...ΝΑΙ ΔΥΟ ΗΤΑΝ.

Αφου μονο δυο ηταν τα ανεξαρτητα μελη που εχουν καταθεσει τις εμπειριες τους για τον κ. Αναστασακη, τι θελεις να κανουμε; Να επικαλεστουμε τις μαρτυριες ΑΝΥΠΑΡΚΤΩΝ μελων;

Αν εσυ εχεις ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ονομα ανεξαρτητου μελους που επιβεβαιωνει οτι δε γινονται αυτα, αναφερε το.

Πριν απο 20 μερες η ΙΔΙΑ Η ΚΛΙΝΙΚΗ δεν ανεβασε φωτογραφιες με πελατη που ειχε κανει χρηση toppik, για να αποδειξει πώς ειναι οι φωτογραφιες με toppik και πώς χωρις toppik; Το ειχες διαβασει το σχετικο νημα; Μετα απο αυτο το περιστατικο, δε δικαιουται καποιος να ειναι επιφυλακτικος;


ΥΓ. Αν θελεις διορθωσε με...επειδη ειμαστε και αλλοι παλια μελη στο forum...εσυ δεν ησουν που, οταν ειχαν εμφανιστει αυτα τα ΔΥΟ περιστατικα πριν απο δυο-τρια χρονια, αποκαλουσες τον κ. Αναστασακη mr. Toppik; Μαλιστα εσυ τοτε δεν εκανες επικριτικα και κοροϊδευτικα σχολια για την κλινικη;

Να υπενθυμίσω ότι ειναι thread περιστατικού και εινα κριμα να γινεται πάλι ευκαιρία για διαμάχη.
Σεβόμαστε την άποψη σας.
Αν θέλετε σεβαστειτε και το thread και όσους ενδιαφερονται να δουν αποτελέσματα και μόνο.
Σίγουρα ειναι πάρα πολλοί και νομίζω πρεπει όλοι να τους σεβαστούμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δηλαδη @CVIAL λες οτι απαγορευεται απο μελη να ψαρευουν πελατες αλλα επιτρεπεται στους εκπροσωπους κλινικων να ψαρευουν πελατες μεσα απο νηματα ατομων που ψαχνουν που να κανουν μεταμοσχευση, χωρις καν να το ζητησουν τα μέλη, οπως κανει ο εκπροσωπος της κλινικης του Αναστασακη;

Θυμαμαι που ειχες πει οτι οι εκπροσωποι κλινικων ειναι εδω ΜΟΝΟ για να κανουν επισημες ανακοινωσεις των κλινικων και για να απαντανε στις ερωτησεις των μελων οταν ρωτουνται... Και ΟΧΙ για να μιλανε συνεχως προσβλητικα, να κανουν συνεχως επιθεσεις προς τα μελη, και υπολοιπους γιατρους/κλινικες, να κανουν fishing κτλπ οπως κανει η κλινικη του Αν@στασακη....

Ειχες κανει μπαν για 3 μηνες τον εκπροσωπο του BISANGA @Κωστής Γωγιός , για αυτον ακριβως τον λογο του fishing..και τωρα λες οτι δεν απαγορευεται αυτο για τους εκπροσωπους κλινικων;

Επισυνπατω και την αναρτηση που ειχες κανει στις 20 φεβρουαριου 2020, σχετικα με το ban του εκροσωπου του BISANGA

Προβολή συνημμένου 29482

Να υπενθυμίσω ότι ειναι thread περιστατικού και εινα κριμα να γινεται πάλι ευκαιρία για διαμάχη.
Σεβόμαστε την άποψη σας.
Αν θέλετε σεβαστειτε και το thread και όσους ενδιαφερονται να δουν αποτελέσματα και μόνο.
Σίγουρα ειναι πάρα πολλοί και νομίζω πρεπει όλοι να τους σεβαστούμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δηλαδη @CVIAL λες οτι απαγορευεται απο μελη να ψαρευουν πελατες αλλα επιτρεπεται στους εκπροσωπους κλινικων να ψαρευουν πελατες μεσα απο νηματα ατομων που ψαχνουν που να κανουν μεταμοσχευση, χωρις καν να το ζητησουν τα μέλη, οπως κανει ο εκπροσωπος της κλινικης του Αναστασακη;

Θυμαμαι που ειχες πει οτι οι εκπροσωποι κλινικων ειναι εδω ΜΟΝΟ για να κανουν επισημες ανακοινωσεις των κλινικων και για να απαντανε στις ερωτησεις των μελων οταν ρωτουνται... Και ΟΧΙ για να μιλανε συνεχως προσβλητικα, να κανουν συνεχως επιθεσεις προς τα μελη, και υπολοιπους γιατρους/κλινικες, να κανουν fishing κτλπ οπως κανει η κλινικη του Αν@στασακη....

Ειχες κανει μπαν για 3 μηνες τον εκπροσωπο του BISANGA @Κωστής Γωγιός , για αυτον ακριβως τον λογο του fishing..και τωρα λες οτι δεν απαγορευεται αυτο για τους εκπροσωπους κλινικων;

Επισυναπτω και την αναρτηση που ειχες κανει στις 20 φεβρουαριου 2020, σχετικα με το ban του εκπροσωπου του BISANGA

Προβολή συνημμένου 29482
Προβολή συνημμένου 29482

Σωστή παρατήρηση. Μετά το μπανάρισμα του εκπροσώπου του bisanga και με δεδομένο το γεγονός ότι ο JohnJohn έγραφε σε διάφορα νήματα με την επίσημη ταμπέλα του εκπροσώπου (χωρίς φυσικά να λέει ελάτε σε μας) το ξανασκέφτηκα και οι κανόνες άλλαξαν γιατί α) δεν μπορώ να κάνω τον αστυνόμο και β) δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα πλέον από την στιγμή που οι κλινικές έχουν πλέον παρουσία επίσημη. Τέλος εκτιμώ ότι αν μπουν και περισσότερες κλινικές ενεργά (και αυτό θα γίνει μόνο αν δημιουργηθούν συνθήκες ανταγωνισμού, ο Ζόντος δεν μπήκε τυχαία) θα είναι επωφελές για τα μέλη. Βέβαια το όλο θέμα είναι υπό παρακολούθηση και μπορεί να αλλάξω στάση ειδικά αν το επίσημο fishing είναι «στείρο» δηλαδή δεν προσφέρει κάτι στο μέλος που ζητά πληροφορίες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφιλίωση και νηφαλιότητα Cvial δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να υπάρξει από εμένα τουλάχιστον,όταν ακούω αυτό το βαρύγδουπο αποκρουστικό λεξιλόγιο,"συκοφάντες"ορκισμένοι εχθροί" και τέτοιες μεγάλες κουβέντες εντυπωσιασμού εύκολου και κατεύθυνσης προς τα εκεί που θέλουνε.
Η ανελέητη επίθεση που γίνεται από αυτή την κλινική είναι η γνωστή τακτική του εκφοβισμού και κάποια στιγμή θα βαρεθούνε να γράφουνε και να είμαστε μόνο εμείς,δήθεν με τη δουλειά μας.

Και μετά ζητάμε και νηφαλιότητα.
Να σε κάψω Γιάννη να σε αλείψω μέλι.
Σήμερα είναι η ημέρα των παροιμιών.

Αλήθεια για ποιόν είναι η δημοσιότητα?
Άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας λέει ο θυμόσοφος λαός μας.

Θα τρελλαθούμε με αυτά που διαβάζουμε εδώ μέσα.

Καλό μήνα σε όλους λοιπόν.

Η κότα ή το αυγό;. Αυτό το παιχνίδι παίζουμε. Το γεγονός να κάνουμε ΟΛΟΙ ένα βήμα πίσω για να τελειώνει το θέμα εδώ, να κερδίσει το φόρουμ και να πάμε παρακάτω δεν παίζει; Το πρόβλημά μας είναι ποιος θα κάνει το πρώτο βήμα; Εγώ παρόλο που προκλήθηκα δις από τον Ζόντο του είπα ταπεινά συγγνώμη, μπορεί να έκανα λάθος και να σε αδίκησα, no hard feelings, πάμε παρακάτω. Μόνο με τη συναίνεση (ακόμα και αν πάρεις την πρωτοβουλία παρόλο που θεωρείς ότι δεν φταις) προχωράς μπροστά. Δεν θέλω απάντηση. Απλά σκεφτείτε το.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
να πω καποιες διαπιστωσεις μου ,χωρις να θελω να παρω μερος σε καμια διαμαχη .

στο συγκεκριμενο 'ασθενη ' ( δεν θεωρω την αα ασθενεια , αλλα μια φανερη φθορα ) η αλλαγη ειναι εμφανης και φυσικη . Στην ουσια αποτελεσε πλεονεκτημα το γεγονος οτι ο 'ασθενης ' ειχε στην hairline ενα πιο πυκνο μεσαιο τμημα και ετσι εγινε προσπαθεια δεσιματος των υπολοιπων με αυτh πραγμα που δειχνει οτι μαλλον εγινε . Οι περιορισμοι αναφερθηκαν .

σχετικα με την συγκεκριμενη κλινικη να πω καποιες διαπιστωσεις και υπερ και κατα

Σαφως υπερ της , δεν ξερω αν ειναι δικη μου αισθηση , αυτην την 'εξωστρεφεια ΄της κλινικης στην Ελλαδα δεν την ειχα ξανασυναντησει , με την εννοια αυτη για μενα εκαναν μια μικρη επανασταση . 'Παρε κοσμε βιντεο , ετσι φαινεσαι μετα την μμ ' . Απο την εποχη που ειχαμε θολες φωτο η 'μοντελα΄ που δηθεν ειχαν κανει μμ , την εποχη που υπηρχαν 2-3 κλινικες ,περασαμε στα 'ζωντανα ' υπαρκτα αποτελεσματα , αυτο σιγουρα ειναι προοδος .

εχω μια ενσταση σχετικα με τα 'βρεμμενα ' μαλια , εχω διαπιστωσει οτι οι φωτο 'πριν ' ειναι με βρεμμενα μαλλια 'δειχνοντας το προβλημα΄ , ενω οι μετα φωτο ειναι με στεγνα στην καλυτερη δυνατη κατασταση .Αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει βελτιωση εικονας η δεν εγινε καλη δουλεια , απλα το αποτελεσμα boost-αρεται ,μεγαλωνει λιγο την διαφορα του πριν απο το μετα .

να πω οτι στο φορουμ αυτο ,υπαρχουν ατομα ( εχω διαπιστωσει απο τα πολυ αναλυτικα ποστ και επεξηγησεις τους ) και φυσικα δεν ενοοω τον εαυτο μου , που ειναι πολυ πιο ενημερωμενα και καταρτισμενα απο υπαλληλους στις κλινικες μεταμοσχευσης για τον λογο οτι 'δεν εχουν ζωη ' και η μμ ειναι το επαγγελμα τους αλλα η ΜΜ ειναι στην ουσια η ζωη τους με την εννοια οτι θα λυσουν ενα προβλημα που τους βασανιζει .
Οποτε θεωρω οτι εκπροσωποι των κλινικων ειναι καλυτερο να αναφερονται για καθε περιστατικο και μονο , για την ουσια και να μην ασχολουνται με σεναρια ευρεσης 'εχθρων ' η με ποσταρισματα που τους φαινονται υποπτα . Εκφρασεις 'ο γιατρος πετυχαινει τετοια πυκνοτητα για πλακα ' κτλ , δεν ειναι αναγκαιες ,γιατι μεγαλο μερος των μελων ειναι αρκετα εκπαιδευμενο . Δεν διαφωνουμε για τις ικανοτητες κανενος γιατρου , θελουμε να τις εχει τις ικανοτητες αυτες γιατι ετσι θα λυσουμε το θεμα μας .Εμεις αυτο θελουμε να υπαρχουν ικανοι γιατροι . Οποιος ποσταρει για αλλους λογους ,θεωρω μια πιο μετριοπαθης αντιμετωπιση τον θετει στο περιθωριο , απο μονο του . Αυτο σαν αποψη .

Σε ευχαριστούμε για το σχόλιο.

Μιας και εγω εγραψα τη φραση "Ο ιατρός πετυχαινει αυτες τις πυκνότητες για πλακα" επετρεψε μου να τοποθετηθώ:
Ανεβασα βιντεο διότι καποιοι μίλησαν για πυκνότητες κτλ.
Όπως θα δεις, ο ιατρός μας σε δευτερολεπτα ειχε κανει 150 υποδοχες σε επιφανεια 1,5 Χ 2.
Στο ξανα ανεβαζω εδω.

https://www.youtube.com/watch?v=9PLmRHAVTf8&feature=youtu.be


Αν δεις την ταχυτητα θα καταλαβεις πως με ακόμα πιο αργες κινησεις η πυκνότητα ανβεαινει 60-70 και 100 αν θελει. (Φυσικά δεν θέλει, διότι σε αυτες τις πυκνότητες η επιβιωση ειναι πολυ φτωχή γαι πολλούς λόγους). Μια χρυση τομή ειναι 40-50 στις πιο πυκνές περιοχές.

Αντίθετα με αυτο που με απολυτη ειλικρινεια και ωριμότητα λες, η αλλη αλήθεια ειναι πως καποια άτομα που αποκαλείς "εκπαιδευμενα" αμφισβητουν τις δυνατότητες του ιατρού και τη κλινικής.
Δεν υπάρχει πρόβλημα, έτσι ειναι αυτα.
Χαιρομαι που εσυ δεν παρατασσεσαι μαζι τους και το βλεπεις ώριμα:
Θέλεις ο ιατρός να ειναι καλός γιατι αυτος θα σε βοηθησει τελικα (ή καποιος άλλος ιατρός!), και όχι τα ...εκπαιδευμενα άτομα.

Ειμαστε εδω για όλους που μπορει να χρειαστούν τις υπηρεσίες μας.
Ειδικά για τους "εχθρούς" και τους "αρνητές" που ποτε δεν θα τις χρειαστούν!

Σας υποσχόμαστε πως κάθε βδομαδα νεες φωτογραφιες, βιντεο και αποτελεσματα , θα ειναι η βοήθεια μας στις ανησυχίες σας.
 
Μπλουζα