NW stage V, 7/2/2020 - 2910 FUs - F.U.T - Άνδρας 43 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες του ασθενούς πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών του στην Anastasakis Hair Clinic.
Για το συγκεκριμένο ασθενή κρίθηκε κατάλληλη η τεχνική F.U.T. διότι δεν επιθυμούσε να κουρευτεί η δότρια περιοχή.
Εμφάνιζε διάχυτη αραίωση στη λήπτρια περιοχή, διατήρηση τμήματος του hairline.
Τρίχα λεπτή (<50μm), πυκνότητα μέση 72FUs/cm2 και calculated density 1.9
Ο ασθενής χρησιμοποιούσε ήδη 5% MTS από 3ετίας.
 

Συνημμένα

  • DSC00014-1.jpg
    DSC00014-1.jpg
    1 MB · Προβολές: 242
  • DSC00014-1.jpg
    DSC00014-1.jpg
    446.4 KB · Προβολές: 217
  • DSC00015.JPG
    DSC00015.JPG
    313.7 KB · Προβολές: 226
  • DSC00016.JPG
    DSC00016.JPG
    305.5 KB · Προβολές: 254
  • DSC00017.JPG
    DSC00017.JPG
    323.2 KB · Προβολές: 256
  • DSC00020.JPG
    DSC00020.JPG
    315.2 KB · Προβολές: 234
  • DSC00021.JPG
    DSC00021.JPG
    300.4 KB · Προβολές: 220
  • DSC00023.JPG
    DSC00023.JPG
    324.5 KB · Προβολές: 212
  • DSC00024.JPG
    DSC00024.JPG
    363.5 KB · Προβολές: 211
  • DSC00026.JPG
    DSC00026.JPG
    266.9 KB · Προβολές: 238
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τοποθετήθηκαν 2910 FUs
822 1-τριχα
958 2-τριχα
800 3-τριχα
330 4-τριχα
 

Συνημμένα

  • DSC00035-1.jpg
    DSC00035-1.jpg
    948.7 KB · Προβολές: 235
  • DSC00068.JPG
    DSC00068.JPG
    489.8 KB · Προβολές: 226
  • DSC00069.JPG
    DSC00069.JPG
    306.5 KB · Προβολές: 231
  • DSC00070.JPG
    DSC00070.JPG
    299 KB · Προβολές: 262
  • DSC00071.JPG
    DSC00071.JPG
    290 KB · Προβολές: 237
  • DSC00073.JPG
    DSC00073.JPG
    281.4 KB · Προβολές: 224
  • DSC00074.JPG
    DSC00074.JPG
    336.2 KB · Προβολές: 219
  • DSC00075.JPG
    DSC00075.JPG
    439.1 KB · Προβολές: 226
  • DSC00076.JPG
    DSC00076.JPG
    216.9 KB · Προβολές: 215
  • DSC00078.JPG
    DSC00078.JPG
    314.4 KB · Προβολές: 269

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο ασθενής συνέχισε την αγωγή με 5% MTS και προστέθηκε Capillus272pro o.d.

Επειδή ο ασθενής δεν θα είναι στην Ελλάδα στους 12 ή στους 18 μήνες, δημοσιεύουμε το αποτελεσμα των 9 μηνών.
 

Συνημμένα

  • DSC08177.JPG
    DSC08177.JPG
    549.8 KB · Προβολές: 302
  • DSC08178-1.JPG
    DSC08178-1.JPG
    398 KB · Προβολές: 296
  • DSC08180.JPG
    DSC08180.JPG
    338.1 KB · Προβολές: 297
  • DSC08181-1.JPG
    DSC08181-1.JPG
    587 KB · Προβολές: 306
  • DSC08183.JPG
    DSC08183.JPG
    652.4 KB · Προβολές: 289
  • DSC08184.JPG
    DSC08184.JPG
    297.5 KB · Προβολές: 289
  • DSC08185.JPG
    DSC08185.JPG
    557 KB · Προβολές: 309
  • DSC08189.JPG
    DSC08189.JPG
    304 KB · Προβολές: 342
  • DSC08191.JPG
    DSC08191.JPG
    354 KB · Προβολές: 320
  • DSC08192.JPG
    DSC08192.JPG
    590.5 KB · Προβολές: 330

platanos

Well-Known Member
Φαίνεται αρκετά καλό για τα grafts που χρησιμοποιήθηκαν. Το ότι δεν μπήκαν παραπάνω για μεγαλύτερη πυκνότητα οφείλεται στο ότι το strip δεν έδινε παραπάνω (πχ λόγω ελαστικότητας), λόγω κόστους, η λόγω δεύτερου πιθανού προγραμματισμένoυ session? (Ή οποιαδήποτε άλλου λόγου πέρα των υποθέσεων μου που είναι αυτές που μου ήρθαν στο μυαλό :) )
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φαίνεται αρκετά καλό για τα grafts που χρησιμοποιήθηκαν. Το ότι δεν μπήκαν παραπάνω για μεγαλύτερη πυκνότητα οφείλεται στο ότι το strip δεν έδινε παραπάνω (πχ λόγω ελαστικότητας), λόγω κόστους, η λόγω δεύτερου πιθανού προγραμματισμένoυ session? (Ή οποιαδήποτε άλλου λόγου πέρα των υποθέσεων μου που είναι αυτές που μου ήρθαν στο μυαλό :) )

Πολύ καλή ερωτηση!

1. Ναι ένας από τους λόγους ειναι το γεγονος ότι ένα strip μηκους 30cm+ και πλάτους 1,5cm+ σπάνια δίνει >3000FUs. Πιο πλατια strip τεινουν να επουλώνονται άσχημα. Όποτε ισχυει αυτο που εικάσατε!
2. Το κόστος ΠΟΤΕ δεν ειναι πρόβλημα. Αν ο ιατρός χρειάζετε περισσοτερα μοσχεύματα και ο ασθενής έχει οικονομικό ...θέμα, θα του τα βάλει δωρο (σε λογικά πλαίσια πάντα!) Δεν υπάρχει περίσπτωση να βγει από την κλινική μας ...λειψο περιστατικό επειδή δεν είχε αρκετά λεφτα ο ασθενής ενω χρειαζόταν περισσότερα μοσχεύματα. Το μέγιστο που έχω δει ειναι να μεταμοσχευτούν =1100 τριχοθυλάκια, από 3000 σε 4100 περισταικό combo.

Η πιο σημαντική παραμετρος είναι ότι η ΜΕΤ δεν ειναι αγωνας 100m
Ειναι μαραθώνιος.
Πολλοι εντυπωσιαζονται με τους τεραστιους αριθμους μοσχευματων που βλεπουν σε βιντεο στο youtube και νομιζουν οτι "More is Better".
Δυστυχώς η αλωπεκία ειναι προοδευτική και ο ηθικός ιατρός αν μπορει να δωσει μια ικανοποιητική εικόνα με 3000 και μια
εικόνα πυκνη σαν βουρστα με 5000 FUs, ΔΕΝ θα σπαταλησει 5000, ουτε θα χρεωσει τον ασθενη για 5000.
Θα του εξηγησει πως ειναι προτιμοτερο να παραμείνουν εφεδρίες στη δότρια για το "κακο σεναριο" και να μην στιχευσουν σε overkill.

Τώρα, εχω διαβασει πως καποιοι θεωρούn οτι ο Αναστασακης είναι συντηρητικός, ότι "μεχρι εκει μπορει" και για αυτο τα λεει αυτα.

Όταν σε 10 ή 20 χρόνια όλοι αυτοι θα έχουν ήδη εξαφανιστει από τα forum, ο Αναστασακης θα ειναι εκει και θα χειρουργει κόσμο.
Και έχει επιλέξει να ειναι στο μέλλον στην ευχαριστη θέση να μπορει να βρει όσα μοσχευματα θέλει σε κάποιον που έχει χειρουργησει στο παρελθόν, ακριβως επειδή δεν κάνει άσκοπες σπαταλες.
Και όχι στην δυσαρεστη θέση να του εξηγει για ποιο λόγο πρέπει να του ξεριζώνει γένια ή τριχες από το στηθος επειδή "τα φαγαν όλα" στην μπροστινή περιοχή και τωρα που αδειασε και η πίσω (επειδη ας πούμε ο ασθενής έκοψε το Finasteride γιατι είχε καποια παρενεργεια μετα από χρόνια), δεν έχουν μείνει άλλα.

Στο περισταικό αυτο, 3000 ήταν υπερ-ρκετα, βασει και του χρωματος φυσικά, για να μετατραπεί ο συγκεκριμένος άνδρας από φαλακρός σε έναν ανδρα με πολύ πιο νεανικό, απόλυτα φυσικό και πολυ καλά καλυμμενο τριχωτό.

Στο φως του ηλίου ή κατω από λαμπα ανακρισης μπορει να φαινεται και λιγο δερμα.
So what?:)
 

platanos

Well-Known Member
Πολύ καλή ερωτηση!

1. Ναι ένας από τους λόγους ειναι το γεγονος ότι ένα strip μηκους 30cm+ και πλάτους 1,5cm+ σπάνια δίνει >3000FUs. Πιο πλατια strip τεινουν να επουλώνονται άσχημα. Όποτε ισχυει αυτο που εικάσατε!
2. Το κόστος ΠΟΤΕ δεν ειναι πρόβλημα. Αν ο ιατρός χρειάζετε περισσοτερα μοσχεύματα και ο ασθενής έχει οικονομικό ...θέμα, θα του τα βάλει δωρο (σε λογικά πλαίσια πάντα!) Δεν υπάρχει περίσπτωση να βγει από την κλινική μας ...λειψο περιστατικό επειδή δεν είχε αρκετά λεφτα ο ασθενής ενω χρειαζόταν περισσότερα μοσχεύματα. Το μέγιστο που έχω δει ειναι να μεταμοσχευτούν =1100 τριχοθυλάκια, από 3000 σε 4100 περισταικό combo.

Η πιο σημαντική παραμετρος είναι ότι η ΜΕΤ δεν ειναι αγωνας 100m
Ειναι μαραθώνιος.
Πολλοι εντυπωσιαζονται με τους τεραστιους αριθμους μοσχευματων που βλεπουν σε βιντεο στο youtube και νομιζουν οτι "More is Better".
Δυστυχώς η αλωπεκία ειναι προοδευτική και ο ηθικός ιατρός αν μπορει να δωσει μια ικανοποιητική εικόνα με 3000 και μια
εικόνα πυκνη σαν βουρστα με 5000 FUs, ΔΕΝ θα σπαταλησει 5000, ουτε θα χρεωσει τον ασθενη για 5000.
Θα του εξηγησει πως ειναι προτιμοτερο να παραμείνουν εφεδρίες στη δότρια για το "κακο σεναριο" και να μην στιχευσουν σε overkill.

Τώρα, εχω διαβασει πως καποιοι θεωρούn οτι ο Αναστασακης είναι συντηρητικός, ότι "μεχρι εκει μπορει" και για αυτο τα λεει αυτα.

Όταν σε 10 ή 20 χρόνια όλοι αυτοι θα έχουν ήδη εξαφανιστει από τα forum, ο Αναστασακης θα ειναι εκει και θα χειρουργει κόσμο.
Και έχει επιλέξει να ειναι στο μέλλον στην ευχαριστη θέση να μπορει να βρει όσα μοσχευματα θέλει σε κάποιον που έχει χειρουργησει στο παρελθόν, ακριβως επειδή δεν κάνει άσκοπες σπαταλες.
Και όχι στην δυσαρεστη θέση να του εξηγει για ποιο λόγο πρέπει να του ξεριζώνει γένια ή τριχες από το στηθος επειδή "τα φαγαν όλα" στην μπροστινή περιοχή και τωρα που αδειασε και η πίσω (επειδη ας πούμε ο ασθενής έκοψε το Finasteride γιατι είχε καποια παρενεργεια μετα από χρόνια), δεν έχουν μείνει άλλα.

Στο περισταικό αυτο, 3000 ήταν υπερ-ρκετα, βασει και του χρωματος φυσικά, για να μετατραπεί ο συγκεκριμένος άνδρας από φαλακρός σε έναν ανδρα με πολύ πιο νεανικό, απόλυτα φυσικό και πολυ καλά καλυμμενο τριχωτό.

Στο φως του ηλίου ή κατω από λαμπα ανακρισης μπορει να φαινεται και λιγο δερμα.
So what?:)
Ευχαριστώ για την απάντηση, καλύφθηκα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Aμα βελτιωθουν οι πυκνοτητες, η κλινικη θα παιζει Champions League. Η φυσικοτητα στα αποτελεσματα σας εχει σταθεροποιηθει σε εξαιρετικα επιπεδα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Aμα βελτιωθουν οι πυκνοτητες, η κλινικη θα παιζει Champions League. Η φυσικοτητα στα αποτελεσματα σας εχει σταθεροποιηθει σε εξαιρετικα επιπεδα.

Σας ευχαριστουμε για το θετικό σχόλιο!
Προσπαθούμε πραγματικά καθημερινά γαι το καλύτερο!

Οι πυκνότητα στα πιο ορατα σημεια ειναι σταθερά 45-50/cm2 στην κλινική μας.
Ειναι κάτι που ο Dr.Αναστασακης το κανει ...για πλάκα (Δες Βιντεο και χρονομετρησε το αν θες)

Οτιδηποτε παραπανω απο αυτο είναι προβληματικό όσον αφορα την επιβίωση, έχει αποδειχθει σε πολλες μελέτες.
Ήδη με αυτη την πυκνοτητα, μιλάμε για >100 τριχες /cm2.
Αν η τριχα ειναι λεπτή, όπως στην προκειμένη περίπτωση, δεν μπορει να δείξει πλήρη κάλυψη ακομα και με 150 τριχες/cm2.
Μικρες διαφορες στη διάμτρο της τριχας επιφερουν τεραστιες διαφορες στην κάλυψη.
Τα περισσοτερα περιστικά που θα δειτε σε βιντεο στο youtube ,ειναι μετα από 2 συνεδρίες, αρα με τελικες πυκνότητες
45-50 στο πρωτο και 20-30 στο δευτερο = >70-80, με cherry-picking μοσχευματων με υψηλούς λόγους και με έναρξη Finasteride.

Στο περιστατικο αυτο έχουμε πυκνότητα >45 ΑΛΛΑ
-υποχρεωτικό τελικό λογο περίπου 2 (διότι δεν επιλεγεις μοσχευματα στο FUT)
-MIA συνεδρία
-ΧΩΡΙΣ Finasteride, μολις παντρευτηκε και θελει να κανει παιδια και καποιος του ειπε πως .... κτλ κτλ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να κάνω και λίγο τον συνήγορο του διαβόλου, εγώ θα ήθελα να ανεβάσετε και μερικά περιστατικά στα οποία συντρέχουν όλες οι παράμετροι (δότρια, ηλικία, διάθεση πελάτη) έτσι ώστε να έχουμε αποτέλεσμα σε ζώνες Α & Β πάνω από 100 τρίχες (πχ 45 Χ 2.5 ~ 110g) και κανονικό πάχος τρίχας έτσι ώστε να μπορεί να αναδειχθεί η κάλυψη. Θα έχει ενδιαφέρον.
 

tol

Well-Known Member
Ο ασθενής συνέχισε την αγωγή με 5% MTS και προστέθηκε Capillus272pro o.d.

Επειδή ο ασθενής δεν θα είναι στην Ελλάδα στους 12 ή στους 18 μήνες, δημοσιεύουμε το αποτελεσμα των 9 μηνών.

Μια απορια...

Γιατι στην προτελευταια κατα σειρα φωτογραφια της παρουσιασης, φαινονται μαυρα υπολειμματα περιπου τρια εκατοστα κατω απο την hairline;

Screenshot_20201127-214046.png


Στις αλλες φωτογραφιες δε φαινονται τετοια στιγματα. Δεν ειναι παραξενο;

Γνωριζοντας αριστα οτι η επιμελημενη (με μετρο και στις πισω ζωνες) χρηση προσθετης ενισχυσης, δεν μπορει να γινει αντιληπτη, θα μου επιτρεψετε να ειμαι επιφυλακτικος (φυσικα μπορει να κανω και λαθος...ποτέ δεν μπορεις να εισαι βεβαιος μονο απο φωτογραφιες).
 

aeratos28

Just aeratos
Καλό φαίνεται το αποτέλεσμα ,υπό αυτές τις συνθήκες και το χτένισμα αυτό.εγω πάντως θα έλεγα πως αυτά τα grafts χρειάζονταν μόνο για το crown ..+ 2500-2600 για α ζώνη..δλδ θέλει 5-5500 κανονικά αυτό το κεφάλι για να είναι όπως πρέπει..είναι στο 50% αυτή τη στιγμή..από πριν πολύ καλύτερος ,από το τελικό σωστό αποτέλεσμα όμως απέχει αρκετά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μια απορια...

Γιατι στην προτελευταια κατα σειρα φωτογραφια της παρουσιασης, φαινονται μαυρα υπολειμματα περιπου τρια εκατοστα κατω απο την hairline;

Προβολή συνημμένου 29430

Στις αλλες φωτογραφιες δε φαινονται τετοια στιγματα. Δεν ειναι παραξενο;

Γνωριζοντας αριστα οτι η επιμελημενη (με μετρο και στις πισω ζωνες) χρηση προσθετης ενισχυσης, δεν μπορει να γινει αντιληπτη, θα μου επιτρεψετε να ειμαι επιφυλακτικος (φυσικα μπορει να κανω και λαθος...ποτέ δεν μπορεις να εισαι βεβαιος μονο απο φωτογραφιες).

ΣΗΜΕΙΩΣΗ
Γράφω για πρώτη φορά εκτός ωραρίου κλινικής. Πιθανότατα να μην ειναι η τελευταια αλλαά χαλάλι

Σου έχω ετοιμάσει άλλη απάντηση @tol αλλα θα σε αφησω να μιλήσεις πρωτος μπας και ...βιάστικα. (benefit of doubt :))

Δεν έχω ιδέα τι μπορει να ειναι αυτο στη ΜΙΑ φωτογραφια από τις 26 που προσωπικά ανεβασα.
Εγω τις τραβηξα τις φωτογραφιες και εγω τις ανεβασα.
Μιας και εγω εχω ζωή και ενδιαφεροντα και ο μονος λόγος να ασχολούμαι ε φωτογραφιές ειναι επαγγελματικός, μπορεις να με διαφωτησεις εσυ που εχεις όρεξη και χρόνο να τις μεγεθυνεις????
Μιλας για καποια ...επιφύλαξη.
Μοιρασου την μαζι μας.
Υπάρχει κατι ...υποπτο?
Κατι δεν ...παει καλα στην 1 από τις 26?
Έχεις κανα σχόλιο για τις 25 ή να θεωρησω οτι έχει ενθουσιαστει με την φυσικότητα και την κάλυψη?
 

tol

Well-Known Member
ΣΗΜΕΙΩΣΗ
Γράφω για πρώτη φορά εκτός ωραρίου κλινικής. Πιθανότατα να μην ειναι η τελευταια αλλαά χαλάλι

Σου έχω ετοιμάσει άλλη απάντηση @tol αλλα θα σε αφησω να μιλήσεις πρωτος μπας και ...βιάστικα. (benefit of doubt :))

Δεν έχω ιδέα τι μπορει να ειναι αυτο στη ΜΙΑ φωτογραφια από τις 26 που προσωπικά ανεβασα.
Εγω τις τραβηξα τις φωτογραφιες και εγω τις ανεβασα.
Μιας και εγω εχω ζωή και ενδιαφεροντα και ο μονος λόγος να ασχολούμαι ε φωτογραφιές ειναι επαγγελματικός, μπορεις να με διαφωτησεις εσυ που εχεις όρεξη και χρόνο να τις μεγεθυνεις????
Μιλας για καποια ...επιφύλαξη.
Μοιρασου την μαζι μας.
Υπάρχει κατι ...υποπτο?
Κατι δεν ...παει καλα στην 1 από τις 26?
Έχεις κανα σχόλιο για τις 25 ή να θεωρησω οτι έχει ενθουσιαστει με την φυσικότητα και την κάλυψη?
Νομιζω οτι το σχολιο που εκανα ηταν σαφες! Ενα προσωπικο, υποκειμενικο και αναποδεικτο σχολιο... πως αλλωστε θα μπορουσε να αποδειχθει;

Ωστοσο οι γνωστες του θεματος καταλαβαινουν τις όποιες αμφιβολιες/παρατηρησεις.

Δεν χρειαζεται περαιτερω αναλυση απο μερους μου... εξαλλου μονο ΕΝΑ σχολιο επιτρεπεται στα νηματα σας.

Καλο βραδυ και καλο Σαββατοκυριακο!
 

manly_Man

Well-Known Member
Σιγουρα προκειται για ενα καλο αποτελεσμα απο θεμα φυτρωσης, ωστοσο θα μπορουσε να ηταν καλύτερο το αποτελεσμα αν εμπαιναν περισσοτερα grafts. Και απο την στιγμη που δεν βρίσκεται και σε νεαρη ηλικια, θεωρω οτι θα μπορουσε να γινει πιο επιθετικη προσέγγιση και δεν υπαρχει λογος να ταλαιπωρείται με περεταιρω επεμβασεις και δαπανες.

Υπαρχουν περιοχες οι οποιες υστερουν σε πυκνοτητα, και καλυπτονται απο το χτένισμα κάλυψης.

Σε εξωτερικες συνθηκες οπου θα υπάρχει αέρας και έντονος φωτισμός αυτες οι αραιες περιοχές θα γίνονται εύκολα αντιληπτες.

Η πανοραμική φωτογραφία ειναι αρκετά σκοτεινη και εχει κάποιες σκιες σε σημεια που δεν υπαρχουν τριχες και δεν φαινονται καθαρα οι περιοχες που υστερουν σε πυκνότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
εμενα μου αρεσε η φωτο 8177 και επισης η 8191 πολυ κοντινη με λεπτομερια τον αριστερο κροταφο ωραια τοποθετηση . Για αυτα που λεει ο αερατος πανω βεβαια βλεπω ειναι 40κατι διχως φιναστεριδη οποτε παιζει ενα ρολο αυτο . Αλλα για 2900 πηρε πολυ καλη καλυψη . Πρωτη επεμβαση ηταν . Μπορει σε 3-4 χρονια να τον πιασει hair greed οπως μας πιανει ολους και να παει να βαλει κ αλλα . Παντως ειναι πολυ καλο αποτελεσμα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
εμενα μου αρεσε η φωτο 8177 και επισης η 8191 πολυ κοντινη με λεπτομερια τον αριστερο κροταφο ωραια τοποθετηση . Για αυτα που λεει ο αερατος πανω βεβαια βλεπω ειναι 40κατι διχως φιναστεριδη οποτε παιζει ενα ρολο αυτο . Αλλα για 2900 πηρε πολυ καλη καλυψη . Πρωτη επεμβαση ηταν . Μπορει σε 3-4 χρονια να τον πιασει hair greed οπως μας πιανει ολους και να παει να βαλει κ αλλα . Παντως ειναι πολυ καλο αποτελεσμα.
Σε ευχαριστούμε για τα θετικά σου σχόλια!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Σιγουρα προκειται για ενα καλο αποτελεσμα απο θεμα φυτρωσης, ωστοσο θα μπορουσε να ηταν καλύτερο το αποτελεσμα αν εμπαιναν περισσοτερα grafts. Και απο την στιγμη που δεν βρίσκεται και σε νεαρη ηλικια, θεωρω οτι θα μπορουσε να γινει πιο επιθετικη προσέγγιση, και δεν υπαρχει λογος να ταλαιπωρείται με περεταιρω επεμβασεις και δαπανες.

Υπαρχουν περιοχες οι οποιες υστερουν σε πυκνοτητα, και καλυπτονται απο το χτένισμα κάλυψης.

Σε εξωτερικες συνθηκες οπου θα υπάρχει αέρας και έντονος φωτισμός αυτες οι αραιες περιοχές θα γίνονται εύκολα αντιληπτες.

Η πανοραμική φωτογραφία ειναι αρκετά σκοτεινη και εχει κάποιες σκιες σε σημεια που δεν υπαρχουν τριχες και δεν φαινονται καθαρα οι περιοχες που υστερουν σε πυκνότητα.
Πράγματι, με περισσότερα μοσχευματα θα ηταν πιο πυκνό αλλα για περισσοτερα μοσχεύματα θα επρεπε να παμε σε combo, μιας και το strip δεν θα έδινε άλλα με ασφάλεια και λεπτή ουλή! Αλλα ο ασθενής δεν ήθελε κούρεμα!
Όλα ειναι trade-offs!
Ο ασθενής ειναι ενθουσιασμένος, ευτυχώς.
Συντομα θα ανέβει και βιντεο!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σήμερα το πρωί έσβησα ένα σχόλιο/ανάρτηση της κλινικής για τον Tol. Ο κύριος λόγος είναι ότι ο Tol δεν μπορεί να απαντήσει και ο δεύτερος γιατί η κλινική έγραψε ότι θα ανοίξει άλλο νήμα (παρακαλώ εκτός παρουσιάσεων μμ) όπου οι σχολιασμοί θα είναι ελεύθεροι. Θα παρακαλούσα την κλινική σε εκείνο το νήμα να εκφράσει ελεύθερα τις απόψεις της χωρίς ποστεράκια έτσι ώστε να γίνει μια ήρεμη, πολιτισμένη συζήτηση μήπως και βρούμε κάποια άκρη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από την φύση μου είμαι αισιόδοξος. Είναι σαφες ότι αρκετοί έχουν μπερδέψει (δυστυχώς) τις προσωπικές κόντρες με τον γιατρό στα καλοκαιρινά ποσταρίσματα με την αντικειμενική κριτική μιας παρουσιάσης. Κάνει μπαμ από χιλιόμετρα. Είναι σαφές επίσης ότι πολλά σχόλια έχουν στόχο να προβοκάρουν την κλινική (ξέροντας ότι "τσιμπάει" εύκολα) για να γίνει πάλι ροντέο. Δεν θα το αφήσω και υπενθυμίζω ότι οι κανόνες εξακολουθούν να ισχύουν σε αυτο το νήμα.
 
Μπλουζα