NW stage IIIA - 2411 FUs- F.U.E. - Άνδρας 35ετών - 28-9-20 (αποτέλεσμα 8 μηνών)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεν το συζητάμε,σαφώς.
Αλλά απο γνωστή κλινική,αυτά τα βλέπεις.
Νομίζω Cinik και εδώ μέσα έχει κάποιες καλές δουλειές.
Νομιζω το χειροτερο αποτελεσμα να παρεις απο την χειροτερη ελληνικη κλινικη θα ειναι καλυτερο απο το εν λογω αποτελεσμα του cinik στο βιντεο.Και η βλακεια ειναι οτι αν ειχε θεμα μονο στα temporal peaks καπως θα μπορουσε να το φτιαξει,εδω ομως βλεπουμε ολη την εμπροσθια γραμμη που πασχει απο φυσικοτητα,τι να φτιαξει και πως;Μακρυ μαλλι ,φυσικα ριγμενο μπροστα(ξεχνας τα combed-back χτενισματα ,εκτος αν μπει για διορθωτικη) και καπως θα παλευεται.Τι να τα κανω ομως τα καλα αποτελεσματα του cinik;Σιγουρα υπαρχουν αρκετα,μαλιστα καποια ειναι πολυ φυσικα,αλλα ενα τετοιο κακο σαν του βιντεο αρκει ωστε η δυναμικη των καλων του αποτελεσματων να μην εχει καμια αξια.
 

aeratos28

Just aeratos
Ναι ρε συ ,ουσιαστικά όλο αυτό το κομμάτι εννοώ όταν λέω τριγωνακια.ενωσεις και κατέβασμα προς τα κάτω είναι το θέμα ,τα τριγωνακια σκέτα φτιάχνονται εύκολα.
Εσύ και άλλος ένας άρρωστος που αποτελεί μέγιστο κριτήριο για τη μμ του.
Προσωπικά πιο σημαντικά θεωρώ τα temporal και τς ενώσεις που πρέπει να γίνουν γιατί αυτά ουσιαστικά καδράρουν το πρόσωπο και αυτά σβήνουν και τις ατέλειες των peaks,(το βλέπω από ελάχιστους),παρά τα peaks.
 

aeratos28

Just aeratos
Ουαου αποτέλεσμα με +300-400 grafts δεν γίνεται...με 1300-1400 αρχίζουμε και το συζητάμε Μπόμπυ.
@koumparos & @aeratos28 Είστε ωραίοι.... έτσι πρέπει να είναι η αντιπαράθεση (σε χαβαλέ φάση) μην σκοτωνόμαστε! Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, για τα graft που έβαλε είναι σούπερ.
Τον έπαιρνε για λίγα ακόμα (300-400?) για ουάου αποτέλεσμα αλλά πιθανον το θεώρησε σπατάλη (καλά έκανε δεν ξέρεις ποτέ τι ξημερώνει στο μέλλον- και ο Lorenzo συντηρητικός είναι...)
Τα τριγωνάκια έχουν κάποια θεματάκια (τα είπα παραπάνω) αλλά αν ήταν τέλεια τότε ναι θα ήταν εκπληκτικό το αποτέλεσμα!
 

Kostas97

Well-Known Member
Γινεται απο τη φυση να εχεις σχεδον ανυπαρκτα temporal peaks ;;;
Εχω προσεξει καποιοι ενω πανω εχουν μαλλι δεν εχουν temporal peaks.

Καπου ειχα διαβασει , δεν ξερω αν ισχυει, οτι θα μπορουσε να αποτελεσει το πρωτο σταδιο ΑΑ.

Θεωρειτε καποιος, απο το να παρει ενα κακο αποτελεσμα, ειναι προτιμοτερο να κανει καθουλου temporal peaks ;;
 

bobby

Well-Known Member
Ουαου αποτέλεσμα με +300-400 grafts δεν γίνεται...με 1300-1400 αρχίζουμε και το συζητάμε Μπόμπυ.
Για να είμαστε σίγουροι θα πρέπει να ξέρουμε ακριβώς την επιφάνεια. Εγώ (που το βλέπω πιο συντηρητικά) ειπά αυτό το νούμερο, εσύ (που είσαι πιο grante) είπες +1000, μάλλον κάπου ανάμεσά μας είναι η αλήθεια, δεν θα τα χαλάσουμε! Για να είμαστε ακριβείς πρέπει να ξέρουμε επιφάνεια, λόγο, πάχος τρίχας (δηλαδή να μπορούμε να υπολογίσουμε CV). Πάντως οπτικά (λείπει όμως φώτο πανοραμικής και δότριας) φαίνεται πολύ ωραίο, σε αυτό νομίζω πρέπει να συμφωνούμε όλοι.
 

bobby

Well-Known Member
Παιδια καλησπερα,δειτε εδω σχεδιασμο hairline και temporal peaks,απο τουρκια μερια και πιο συγκεκριμενα απο την κλινικη του Cinik:
Απο 1:29 και μετα .
Με επιασε η ψυχη μου ,ο ανθρωπος βεβαια δηλωνει ευτυχισμενος,απιστευτο;
Η Τέλεια "αφυσικότητα" σε ΜΜ... Αν είναι να βγεις έτσι μετά απο ΜΜ, άστο καλύτερα..... Του παιδιού εδώ δεν έχει καμμία σχέση ακόμα και με τα μικρο-προβλήματά τους τα temple peaks είναι ΟΚ.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε Μπόμπυ μια ολόκληρη α ζώνη + temporal points άδεια και τα δύο..μιλάμε για μια έκταση πάνω από 70-75 τετραγωνικά εκατοστά ..και παραπάνω θα έλεγα..αλλά πες αυτά.δεν υπάρχει κάτι κάτω από 1300-1400 grafts..απλά μαθηματικά είναι.
Για να είμαστε σίγουροι θα πρέπει να ξέρουμε ακριβώς την επιφάνεια. Εγώ (που το βλέπω πιο συντηρητικά) ειπά αυτό το νούμερο, εσύ (που είσαι πιο grante) είπες +1000, μάλλον κάπου ανάμεσά μας είναι η αλήθεια, δεν θα τα χαλάσουμε! Για να είμαστε ακριβείς πρέπει να ξέρουμε επιφάνεια, λόγο, πάχος τρίχας (δηλαδή να μπορούμε να υπολογίσουμε CV). Πάντως οπτικά (λείπει όμως φώτο πανοραμικής και δότριας) φαίνεται πολύ ωραίο, σε αυτό νομίζω πρέπει να συμφωνούμε όλοι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γινεται απο τη φυση να εχεις σχεδον ανυπαρκτα temporal peaks ;;;
Εχω προσεξει καποιοι ενω πανω εχουν μαλλι δεν εχουν temporal peaks.

Καπου ειχα διαβασει , δεν ξερω αν ισχυει, οτι θα μπορουσε να αποτελεσει το πρωτο σταδιο ΑΑ.

Θεωρειτε καποιος, απο το να παρει ενα κακο αποτελεσμα, ειναι προτιμοτερο να κανει καθουλου temporal peaks ;;

Προφανώς. Στα temporal peaks όντως less is more.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Less is more ,συμφωνώ ως ένα σημείο..αρκεί να ακολουθηθεί σωστό πλάνο .δλδ να γίνει σωστό cherry picking μοσχευμάτων ώστε να μην χτυπάει στο μάτι τπτ
 

oreo

Well-Known Member
Less is more ,συμφωνώ ως ένα σημείο..αρκεί να ακολουθηθεί σωστό πλάνο .δλδ να γίνει σωστό cherry picking μοσχευμάτων ώστε να μην χτυπάει στο μάτι τπτ
Δεν φτίαχνονται τα temporals, μόνο αυτοκόλητες οι τρίχες θα δείχνουν φυσικές
 

bobby

Well-Known Member
Ρε Μπόμπυ μια ολόκληρη α ζώνη + temporal points άδεια και τα δύο..μιλάμε για μια έκταση πάνω από 70-75 τετραγωνικά εκατοστά ..και παραπάνω θα έλεγα..αλλά πες αυτά.δεν υπάρχει κάτι κάτω από 1300-1400 grafts..απλά μαθηματικά είναι.
Ναι συμφωνώ αλλά αν δεν μπει χάρακας δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για την εκτάση, μπορεί να μην είναι τόσο, φαίνεται στενό το κεφάλι του φίλου. Σίγουροι μπορεί να είμαστε αν είχαμε χάρακα. Αν είναι όντως τόσο 75Χ45=3375-2411+200? (τρίγωνα)=1164 ή 75Χ45=3150-2411+200? (τρίγωνα)=939 ή 65Χ45=2925-2411+200? (τρίγωνα)=714 για αυτό σου είπα κάπου στην μέση μεταξύ μας (1400-400=1000, 1000/2=500, 500+400=900) είναι η αλήθεια...
 

aeratos28

Just aeratos
Η έκταση φαίνεται Μπόμπυ..too much information αυτά που αναφερες.για να μην σου πω πως εύκολα ξεπερνάει κατά πολύ τα 80 τετραγωνικά είπα 70-75 για να είμαι συντηρητικός..η ληπτρια περιοχή του φίλου είναι πάρα πολύ μεγάλη.το νούμερο το δικό μου να απέχει 300-400 από τον πραγματικό αριθμό που χρειαζόταν..δλδ να έχω πει εγώ λιγότερα.αυτα που έχεις πει εσύ,στην έκταση που υπάρχει,να έμπαιναν αλλα 300-400 δεν θα άλλαζαν τπτ..
Ναι συμφωνώ αλλά αν δεν μπει χάρακας δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για την εκτάση, μπορεί να μην είναι τόσο, φαίνεται στενό το κεφάλι του φίλου. Σίγουροι μπορεί να είμαστε αν είχαμε χάρακα. Αν είναι όντως τόσο 75Χ45=3375-2411+200? (τρίγωνα)=1164 ή 75Χ45=3150-2411+200? (τρίγωνα)=939 ή 65Χ45=2925-2411+200? (τρίγωνα)=714 για αυτό σου είπα κάπου στην μέση μεταξύ μας (1400-400=1000, 1000/2=500, 500+400=900) είναι η αλήθεια...
 

oreo

Well-Known Member
Τα πάντα φτιάχνονται αρκεί να ακολουθηθούν κάποια πράγματα.
Πήγα να σε τρολάρω λίγο, αλλά άργησες να απαντήσεις και χάθηκε η παιχνιαδιάρικη διάθεση.
Οπότε συμφωνώ, όλα φτιάχνονται.
Εσύ για ολικό reconstruction ψάχνεσαι?
 

aeratos28

Just aeratos
Screenshot_2021-06-02-19-15-34-742_com.miui.gallery.jpg
 

bobby

Well-Known Member
Πάρε μια ιδέα για το πόσα grafta χρειαζόταν ο φίλος εδώ..τουλάχιστον τα διπλά άκρως συντηρητικά @bobby
Εντάξει δεν θα τα χαλάσουμε... Στην ουσία τώρα. Το αποτέλεσμα έτσι όπως είναι (χωρίς να λάβεις υποψη σου τα temporal peaks) το θεωρείς μέτριο, καλό, πολύ καλό; Εγώ με την επιφύλαξη για πανοραμική φωτο όπως το βλέπω το θεωρώ πολύ καλό. Αλλά για ποσά παραπάνω graft δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα αν δεν ξέρω ακριβώς τα δεδομένα (επιφάνεια, πάχος τρίχας), αυτό προσπαθώ να σου πω. Υποθέτω 300-400 αλλά μπορεί να κάνω λάθος και να είσαι σωστός εσύ. Χωρίς νούμερα όμως μπορεί να πέφτουμε έξω και οι δυο. Ελπίζω να συμφωνείς σε αυτό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα