NW stage IIIA - 2411 FUs- F.U.E. - Άνδρας 35ετών - 28-9-20 (αποτέλεσμα 8 μηνών)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικόνα του ασθενούς πριν την ΜΕΤ.
Σταδιο 3a με σχεδον αποκλειστική απώλεια μαλλιών στην πρόσθια περιοχή και με σμικρυνση.
Ο ασθενής δεν λάμβανε αγωγή.
DSC06333.jpg
DSC06334.JPG
DSC06335.JPG
DSC06336.JPG
DSC06337.jpg
DSC06338.jpg
DSC06339.jpg
DSC06341.jpg
DSC06344.JPG
DSC06345.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικόνα σχεδιασμού και τοποθετησης FUs

Δότρια πυκνότητα 75-80FUs/cm2, calculated density 2.1+, caliber +52-54μm

Εξαγωγή με serrated punch 0.85mm
1-hair:516
2-hair:795
3 hair:650
4-hair:450
Total 2411 FUs , 5850hairs (2.42)
DSC06360.jpg
DSC06415.jpg
DSC06416.JPG
DSC06417.JPG
DSC06418.JPG
DSC06419.JPG
DSC06420.JPG
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικόνα στους 8 μήνες, με κάποια αμοσχευματα ακομα να βγαινουν (καποια μικρα σπυρακια!)
Ο ασθενής δεν μπόρεσε να λαβει Minoxidil λογω ερεθισμού και χρησιμοποιησε μονο LLLT Capillus272pro.
Ο ασθενής επίσης ελαβε αγωγή με Finasteride 1mg που βοηθάει το midscalp + crown καθότι η προσθια περιοχή ήταν απογυμνωμενη.

DSC08129.11.jpg
DSC08130(1).jpg
DSC08131(1).jpg
DSC08132.jpg
DSC08133.jpg
DSC08134.jpg
DSC08136.jpg
DSC08141.jpg
DSC08143.jpg
DSC08144.jpg
 

bobby

Well-Known Member
Άρα το πλάνο ήταν κάνουμε δουλειά μπροστά (2411, πολύ καλά πηγαίνει!) και mid & crown θα δουλέψει η φίνα; Από τις φωτο όμως φαίνεται ότι αν και έχει ψηλές γέφυρες η αραίωση έχει χτυπήσει και στο crown, μήπως δεν είναι NW 3 A αλλά NW 3V ή μήπως και μεγαλύτερο; Βέβαια αν η φίνα δουλεύει είναι οκ. Δεν φαίνεται βέβαια από τις φωτο, θέλει και πανοραμική αλλά και δότρια από πίσω για να φανεί το αποτέλεσμα της φινας. Η μπροστινή ζώνη πάντως φαίνεται τρομερή!
Σαν τον Χασάν του Θρύλου μοιάζει.....
 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Ωραίο αποτέλεσμα.
Αυτό δεν είναι στάδιο 3V;
Επίσης δε θα μπορούσε να γίνει και μια μικρή πύκνωση στο crown;
 

koumparos

Well-Known Member
Φοβερό αποτέλεσμα τρομερή μπροστινή ζώνη.Ρεαλιστικες φωτογραφίες χωρίς σκοτάδια και μαϊμούδιες.Μπραβο στην κλινική που έχει βάλει τον πήχη τόσο ψηλά και πλέον ξεφεύγει από τα ελληνικά στάνταρ σε όλους τους τομείς μιας μεταμόσχευσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Και μενα μου αρεσει το αποτελεσμα. Αν μη τι αλλω φυσικοτατο.
Επισης η δοτρια δεν δειχνει πουθενα οτι παρθηκαν σχεδον 2,5 χιλιαδες grafts.
 

jacksmith

Active Member
Πολύ άσχημα και αφύσικα τα τριγωνάκια κατά τη γνώμη μου. Το ίδιο είχα παρατηρήσει και στα τριγωνάκια του τραγουδιστή του Ζαζόπουλου και νομίζω και του Αldo είχαν κάποια θέματα. Είναι το ποιο δύσκολο και απαιτητικό κομμάτι της διαδικασίας και απαιτεί λεπτοδουλειά και αφοσίωση της ώρας της επέμβασης και νομίζω είναι από τις λεπτομέρειες που τοποθετούν κάποιους γιατρούς στην κορυφή . Φυσικά αυτή είναι προσωπική μου κρίση.
 

ΛΕΣ

Active Member
Πολύ άσχημα και αφύσικα τα τριγωνάκια κατά τη γνώμη μου. Το ίδιο είχα παρατηρήσει και στα τριγωνάκια του τραγουδιστή του Ζαζόπουλου και νομίζω και του Αldo είχαν κάποια θέματα. Είναι το ποιο δύσκολο και απαιτητικό κομμάτι της διαδικασίας και απαιτεί λεπτοδουλειά και αφοσίωση της ώρας της επέμβασης και νομίζω είναι από τις λεπτομέρειες που τοποθετούν κάποιους γιατρούς στην κορυφή . Φυσικά αυτή είναι προσωπική μου κρίση.
Πιστεύω το πολύ άσχημα είναι βαρύς χαρακτηρισμός, σίγουρα όμως δεν είναι ικανοποιητικα. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε δει πολλά καλά αποτελέσματα σε αυτό το κομμάτι από τις περισσότερες κλινικές.
 

vlafo

Well-Known Member
Το κομμάτι το συγκεκριμένο είναι απίστευτα δύσκολο να το πετύχεις,γιατί θέλει και φίνα μονότριχα,και πολύ ώρα και λεπτοδουλειά,και να πετύχει τη σωστή πυκνότητα που είναι αραιή έξω και προς τα μέσα πυκνώνει.
Ξέρω μέλος πολύ έμπειρο,που ψάχνει ενδελεχώς όλο τον πλανήτη για το συγκεκριμένο επειδή τον ενδιαφέρει πολύ,και πέρα από τον Konior που είναι κορυφή,οι υπόλοιποι που ασχολούνται επιτυχώς είναι πολύ λίγοι.
Νομίζω τελικά τον βρήκε.
 

oreo

Well-Known Member
Από τα καλύτερα ελληνικά αποτελέσματα που έχουν μπει ποτέ εδώ.
Πολύ ενδιαφέρουσα η τοποθετησή σου. Μιας και είσαι από τα παλιά μέλη θα μπορούσες να το επεξηγήσεις λίγο παραπάνω, μιας και η γνώμη σου έχει μια παραπάνω βαρύτητα και σίγουρα θα αποτελέσει κατευθυντήριο μοχλό σε αυτούς που την διαβάζουν.
 

athenian

Well-Known Member
Πολύ ενδιαφέρουσα η τοποθετησή σου. Μιας και είσαι από τα παλιά μέλη θα μπορούσες να το επεξηγήσεις λίγο παραπάνω, μιας και η γνώμη σου έχει μια παραπάνω βαρύτητα και σίγουρα θα αποτελέσει κατευθυντήριο μοχλό σε αυτούς που την διαβάζουν.
Η φυσικότητα του αποτελέσματος που έχει να κάνει με την γωνία εισαγωγής των μοσχευμάτων, την επιλογή των grafts, την απουσία doll effect και τέλος της πυκνότητας μου θυμίζει καλά αποτελέσματα εξωτερικού.
Μικρός ενδοιασμός τα temple points.
 

Gianney

Well-Known Member
Ωραία αποτελέσματα γενικά αλλά στα temples σχεδόν πάντα προδίδει μμ και λείπει η φυσικότητα.Ειναι ένα κομμάτι πολύ δύσκολο ίσως ο freitas είναι μόνος μετρ σε αυτό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα