NW stage IIIA - 2411 FUs- F.U.E. - Άνδρας 35ετών - 28-9-20 (αποτέλεσμα 8 μηνών)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

aeratos28

Just aeratos
Για τα grafts που μπήκαν α ζώνη,ναι είναι πολύ καλό η φυτρωση σίγουρα είναι πάρα πολύ υψηλή.φυσικοτητα έχει ,μια χαρά είναι..τώρα εννοείται πως δεν θα τα χαλάσουμε,αλλά δεν χρειάζεται να έχεις δεδομένα..η έκταση είναι αρκετά μεγάλη όπως φαίνεται άλλωστε.τα grafts για ένα πραγματικα αριστο αποτέλεσμα ιδανικά θα ήταν άνω των 3500-3800 συνολικά και με τα temporal..με ότι πάχος η λόγο και αν έχει.οντως χρειάζεται και πανοραμικές φωτο με διαφορετικό χτένισμα για να δούμε και περισσότερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η έκταση φαίνεται Μπόμπυ..too much information αυτά που αναφερες.για να μην σου πω πως εύκολα ξεπερνάει κατά πολύ τα 80 τετραγωνικά είπα 70-75 για να είμαι συντηρητικός..η ληπτρια περιοχή του φίλου είναι πάρα πολύ μεγάλη.το νούμερο το δικό μου να απέχει 300-400 από τον πραγματικό αριθμό που χρειαζόταν..δλδ να έχω πει εγώ λιγότερα.αυτα που έχεις πει εσύ,στην έκταση που υπάρχει,να έμπαιναν αλλα 300-400 δεν θα άλλαζαν τπτ..

Εντελώς λάθος νουμερα.
46-48cm2 η οριζοντια επιφανεια και 9-11cm2 τα temporal peaks.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
(48+11)x45=2655-2411=244. Είχα πει 300-400. Το μάτι του μηχανικού,,,,

Καλο θα ειναι να σταματησετε να αποδομειτε και να κοβετε σε κομματακια μια αισθητική επέμβαση και να αποκτηστε λιγο αρτιστική προσεγγιση να την δειτε ως "εργο τέχνης".
Συνολικα, και οχι ως τεχνικα χαρακτηριστικά.

Δεν ειναι άλογα κινητηρα ΜΟΝΟ και 0-100
ΝΑΙ, αν ο ασθενής θέλει να πληρωσει ΔΙΠΛΑΣΙΑ χρηματα για ένα αυτοκινητο που θα του μειώσει ΕΑΝ δευτερολεπτο το χρόνο που "γυρναει την πίστα", ειναι δικαιωμα του.
Αντιστοιχα, αν κάποιος θέλει να χωσουμε 3500 τριχθυλάκια όταν με 2200 φαινεται ήδη γεμάτος, ειναι δικαιωμα του.
Αν επιστρεψει και το ζητησει, θα το έχει.
Αλλα εγω το θεωρω περιττο.
Μάλλον πρεπει να ανεβασω το βιντεο για να δειτε τι ΝΙΩΘΕΙ ο ασθενείς.
Μετα κατσε και πες μου εσυ αν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ (οι αγαπημενη φραση των ιατρων του φορουμ) άλλα μοσχευματα.

Διότι η ΜΕΤ γινεται για το ΑΣΘΕΝΗ (που πληρωνει κιόλας).
Και όχι για τη κερκιδα (που οι πιο φωνακλάδες μονο κραζουν....)
 

bobby

Well-Known Member
Καλο θα ειναι να σταματησετε να αποδομειτε και να κοβετε σε κομματακια μια αισθητική επέμβαση και να αποκτηστε λιγο αρτιστική προσεγγιση να την δειτε ως "εργο τέχνης".
Συνολικα, και οχι ως τεχνικα χαρακτηριστικά.

Δεν ειναι άλογα κινητηρα ΜΟΝΟ και 0-100
ΝΑΙ, αν ο ασθενής θέλει να πληρωσει ΔΙΠΛΑΣΙΑ χρηματα για ένα αυτοκινητο που θα του μειώσει ΕΑΝ δευτερολεπτο το χρόνο που "γυρναει την πίστα", ειναι δικαιωμα του.
Αντιστοιχα, αν κάποιος θέλει να χωσουμε 3500 τριχθυλάκια όταν με 2200 φαινεται ήδη γεμάτος, ειναι δικαιωμα του.
Αν επιστρεψει και το ζητησει, θα το έχει.
Αλλα εγω το θεωρω περιττο.
Μάλλον πρεπει να ανεβασω το βιντεο για να δειτε τι ΝΙΩΘΕΙ ο ασθενείς.
Μετα κατσε και πες μου εσυ αν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ (οι αγαπημενη φραση των ιατρων του φορουμ) άλλα μοσχευματα.

Διότι η ΜΕΤ γινεται για το ΑΣΘΕΝΗ (που πληρωνει κιόλας).
Και όχι για τη κερκιδα (που οι πιο φωνακλάδες μονο κραζουν....)
Δεν διαφωνούμε πουθενά γιατρέ! Οι υπολογισμοί και το σχόλιο ήταν για τον φίλο @aeratos28 που είχαμε προηγουμένως "διαφωνία" για το πολύ καλό με το wow αναφορικά με το πόσα graft δίνουν το wow (εκείνος έλεγε 1300-1400 εγώ 300-400)... Προσωπικά αν ήμουν στην θέση του φίλου θα ήμουν πλήρως ικανοποιημένος!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν διαφωνούμε πουθενά γιατρέ! Οι υπολογισμοί και το σχόλιο ήταν για τον φίλο @aeratos28 που είχαμε προηγουμένως "διαφωνία" για το πολύ καλό με το wow αναφορικά με το πόσα graft δίνουν το wow (εκείνος έλεγε 1300-1400 εγώ 300-400)... Προσωπικά αν ήμουν στην θέση του φίλου θα ήμουν πλήρως ικανοποιημένος!

Ελπίζω να μην ενοχληθούν κάποιοι που και ο ασθενής και εγώ ειμαστε χαρούμενοι στο βιντεο..

ΟΣΗ τοξικοτητα και αν βγαλουν καποιοι με προφαση την ...Αριστεια στην ΜΕΤ (που αυτοι ...ξερουν ποια ειναι και εγω δεν ξερω ή δεν μπορώ να καταφερω συμφωνα με όσα υπονοούν...) η χαρα των ασθενών μου ειναι το μονο που με ενδιαφερει.
Βασανιστειτε που λεει και ο ΛΕ-ΠΑ (καποια στγμη θα τον φτιαξω και αυτον... Κριμα ειναι)



Screenshot_2021-06-03 Hairlossgr forum - Αποτέλεσμα 8μήνου.png


https://youtu.be/vEArkFEDYPQ
 

bobby

Well-Known Member
Ελπίζω να μην ενοχληθούν κάποιοι που και ο ασθενής και εγώ ειμαστε χαρούμενοι στο βιντεο..

ΟΣΗ τοξικοτητα και αν βγαλουν καποιοι με προφαση την ...Αριστεια στην ΜΕΤ (που αυτοι ...ξερουν ποια ειναι και εγω δεν ξερω ή δεν μπορώ να καταφερω συμφωνα με όσα υπονοούν...) η χαρα των ασθενών μου ειναι το μονο που με ενδιαφερει.
Βασανιστειτε που λεει και ο ΛΕ-ΠΑ (καποια στγμη θα τον φτιαξω και αυτον... Κριμα ειναι)



Προβολή συνημμένου 36807

https://youtu.be/vEArkFEDYPQ
Τώρα που είδα και το video μου έφυγε και η απορία για το πως φαίνεται το μαλλί από πάνω και από πίσω. Μπορώ να πω εκπληκτικό! Νομίζω το καλύτερο αποτέλεσμα της κλινικής ever! Δούλεψε τελικά η φίνα στο midscalp & crown (είχε μικρό πρόβλημα). Αυτό το αποτέλεσμα είναι Lorenzo. Εδώ θα ταίριαζε "γάντι" ο τίτλος click bait που είχες βάλει γιατρέ σε παλαιότερο ποστ.
 

aeratos28

Just aeratos
Η περιοχή που δούλεψες είναι τόση.οχι η συνολική επιφάνεια της α ζώνης του μαζί με temporal..αυτά που δούλεψες τόσα είναι ναι...για αυτό και είναι οκ το αποτέλεσμα.
Εντελώς λάθος νουμερα.
46-48cm2 η οριζοντια επιφανεια και 9-11cm2 τα temporal peaks.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η περιοχή που δούλεψες είναι τόση.οχι η συνολική επιφάνεια της α ζώνης του μαζί με temporal..αυτά που δούλεψες τόσα είναι ναι...για αυτό και είναι οκ το αποτέλεσμα.

Ειναι επειδη έχεις εξετασει χιλιαδες κοσμο και μπορεις ακονα και από φωτογραφιες να καταλαβεις ακριβως επιφάνειες, καμπυλοτητα, εμβαδο και την ...ακολουθια Φιμπονατσι.
Ρε φιλε, σοβαρα, βουτας τη γλωσσα στο μυαλο πριν γραψεις?
Ειναι δυνατόν να πιστευεις οτι υπάρχει ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ένας άσχετος με Ιατρική (γυμνασιου ή πανεπιστημιου) που βλεπει μια φωτο σε φορουμ, να του απανταει ο ΙΔΙΟΣ Ο ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ και να παιζει να έχει σε ΚΑΤΙ δικιο?
Δηλαδη δεν περναει από το μυαλο σου "ουπς, ειχα ΑΔΙΚΟ, δεν τρεχει τιποτα".
Πραγματικα δεν παυεις να με εντυπωσιαζεις!

Δε χρειάζεται να σχολιασεις το βιντεο, αστο ξερουμε ήδη...
Ο φωτισμός, η γωνία, η Σελήνη κτλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Ελπίζω να μην ενοχληθούν κάποιοι που και ο ασθενής και εγώ ειμαστε χαρούμενοι στο βιντεο..

ΟΣΗ τοξικοτητα και αν βγαλουν καποιοι με προφαση την ...Αριστεια στην ΜΕΤ (που αυτοι ...ξερουν ποια ειναι και εγω δεν ξερω ή δεν μπορώ να καταφερω συμφωνα με όσα υπονοούν...) η χαρα των ασθενών μου ειναι το μονο που με ενδιαφερει.
Βασανιστειτε που λεει και ο ΛΕ-ΠΑ (καποια στγμη θα τον φτιαξω και αυτον... Κριμα ειναι)



Προβολή συνημμένου 36807

https://youtu.be/vEArkFEDYPQ
Δηλαδή ο φίλος έχει λεπτή τρίχα? Αν είχε κανονική ή χοντρή πως θα φαινόταν δηλαδη? Μπέζος? Ρωτάω γιατί και εγώ λεπτή τρίχα έχω.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Προσβάλεις χωρίς λόγο,δεν καταλαβαίνεις η κανείς ότι δεν καταλαβαίνεις τι λέω ,προσπάθεια να πας την κουβέντα εκεί που θες για να με βγάλεις λάθος συνεχώς ..εσύ θεωρείς ότι τον έκανες norwood 0 δλδ και ότι καλύψεις κάθε τετραγωνικό εκατοστό που ήταν άδειο..θα μας τρελάνεις τελείως εδώ μέσα..δεν θα σου απαντήσω όπως σου αξίζει υποτιμητικά απλά θα ζητήσω να παρέμβει ο cvial και να μας πει τη γνώμη του για το αν η άδεια επιφάνεια σε α ζώνη και temporal points ξεπερνάει αρχικά τα 80 τετραγωνικά..
 

oreo

Well-Known Member
Συγχαρητήρια στον γιατρό που έδωσε στο παλικάρι τόσο boostarismeni ψυχολογία και πως να μην έχει άλλωστε, μαλλί εκεί που οι ψείρες έκαναν πατινάζ!!!!
Οι φώτοζ 1-0 το βίντεο everyday of the week!!!
Ντόκτορ άποψη μου οτι ούτε εσύ πιστεύεις τον έκδηλο ενθουσιασμό ως προς το κορυφαίο του αποτελέσματος απο τα μέλη.
Ας είμαστε και λίγο συγκρατημένα αισιόδοξοι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Συγχαρητήρια στον γιατρό που έδωσε στο παλικάρι τόσο boostarismeni ψυχολογία και πως να μην έχει άλλωστε, μαλλί εκεί που οι ψείρες έκαναν πατινάζ!!!!
Οι φώτοζ 1-0 το βίντεο everyday of the week!!!
Ντόκτορ άποψη μου οτι ούτε εσύ πιστεύεις τον έκδηλο ενθουσιασμό ως προς το κορυφαίο του αποτελέσματος απο τα μέλη.
Ας είμαστε και λίγο συγκρατημένα αισιόδοξοι.
Χαχαχα....καλό!
 

makis25

Well-Known Member
ειδα το βιντεο . Συνεχιζω να χω την ιδια γνωμη . Μπραβο πολυ ωραιο αποτελεσμα . Τα τριγωνακια ξεχωριζουν .Φαινονται μεταμοσχευμενα. Το ματι πεφτει εκει . Φαινεται πως τρεχει κατι εκει. Τα τριγωνακια παραμενουν κατι δυσκολο για αποκατασταση . Μπραβο στον ασθενη που νοιωθει ωραια .
 

vlafo

Well-Known Member
Δηλαδή ο φίλος έχει λεπτή τρίχα? Αν είχε κανονική ή χοντρή πως θα φαινόταν δηλαδη? Μπέζος? Ρωτάω γιατί και εγώ λεπτή τρίχα έχω.....
52-54 δεν είναι λεπτή,κανονική με προς τα πάνω όριο.
Από 55 και πάνω θεωρείται χοντρή.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
52-54 δεν είναι λεπτή,κανονική με προς τα πάνω όριο.
Από 55 και πάνω θεωρείται χοντρή.

Έχεις κάποια πηγη για αυτο που γραφεις ή ειναι "bro-science"?
Με ενδιαφερει πραγματικα γιατι δυσκολευομαι να βρω κατι έγκυρο (site ιατρων δεν θεωρειται πηγη, αλλιως να μπω και στις ελληνικες κλινικές που ειναι κλινικές 50 χρονια....)


Υπομνημα:

Μεταφραση στα Ελληνικά για όσους δεν έχουν γνωση Αγγλικών:
"Η γνώση από στόμα σε στόμα που μεταβιβάζεται ως γεγονός, κυρίως μεταξύ των bodybuilders + των weightlifters. Σε γενικές γραμμές, οι περισσότεροι από όσους έχουν χρησιμοποιήσει στεροειδή και είναι τεράστιοι, δεν έχουν ιδέα τι συμβαίνει στο σώμα τους και, στη συνέχεια, μοιράζονται την ίδια άγνοια με άλλους που κάνουν την εσφαλμένη υπόθεση ότι η εμπειρία τους σημαίνει ότι έχουν γνώση."

Φυσικα broscience υπάρχει και σε άλλους τομεις, ονοματα δεν λεμε....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα