NW stage IIIA - 2411 FUs- F.U.E. - Άνδρας 35ετών - 28-9-20 (αποτέλεσμα 8 μηνών)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Προσβάλεις χωρίς λόγο,δεν καταλαβαίνεις η κανείς ότι δεν καταλαβαίνεις τι λέω ,προσπάθεια να πας την κουβέντα εκεί που θες για να με βγάλεις λάθος συνεχώς ..εσύ θεωρείς ότι τον έκανες norwood 0 δλδ και ότι καλύψεις κάθε τετραγωνικό εκατοστό που ήταν άδειο..θα μας τρελάνεις τελείως εδώ μέσα..δεν θα σου απαντήσω όπως σου αξίζει υποτιμητικά απλά θα ζητήσω να παρέμβει ο cvial και να μας πει τη γνώμη του για το αν η άδεια επιφάνεια σε α ζώνη και temporal points ξεπερνάει αρχικά τα 80 τετραγωνικά..

Λυπαμαι αν προσβαλεσαι.
Αλλα εχεις σχεδον σε ότι λες λάθος απλα οι άλλοι εδω μεσα δεν το καταλαβαινουν και "βασιλευεις" ως ένας από τους μονοφθαλμους ημιμαθείς που οποιος τους θιγει το παραλληρημα ημιμάθειας "προσβάλονται" αντι να λουφαξουν που έχουν άδικο.
Που δεν ειναι και ντροπή γιατι ειναι χομπίστες και όχι ιατροί.
Ντροπη (για εμενα) ειναι να επιμενει κάποιςο σαν 5χρονο οτι έχει δικιο και οτι δεν ειανι ετσι άλλα ειναι αλλιως και να το στριβει από εδω και απο εκει μέχρι να το χωρεσει σε ενα πλαισιο που δεν θα έχει τελειως α΄δικο και μετα να απι ¨αυτο εννο΄υσα, εσυ ιατρε δεν καταλαβαινεις."
Αναμασας ανοησιες που εχεις διαβασεις απο εδω και από εκει.
Αλλα αυτο δεν ειναι γνωση, ειναι φαντασίωση.
Η γνωση υπάρχει στα βιβλια, αν θες αν σου κανω μια γενναια εκπτωση στο δικο μου. θα σου δωσει όλα τα εφοδια να αποκτησεις γνωση.
Αλλιως θα σου απανταω όπως αξιζει στα λαθη σου (και στη σιγουρια σου οταν τα λες!) και θα ..προσβαλεσαι...
Norwood 0 δεν υπάρχει ας πουμε, αρχιζει από 1. Ακομα και σε αυτο που δηθεν λες για υπερβολή, πάλι λάθος.

Τωρα το τι κάλυψα, "συναδελφε", ακου να δεις:
Καλύπτει κάθε χειρουργος αυτο που κρινει σε συνδυασμο με τις επιθυμιες του ασθενούς του.
Αν ειναι να ερχεσαι στο ιατρειο το πρωι να λες και εσυ γνωμη, αρχιζουμε σχετικα αργα, θα προλαβεις.
Εχω και χαρακάκια να μετρας εμβαδα, μην τα "κοβεις με το μάτι" από φωτογραφιες.
Αντε να σε γνωρισω και από κοντα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ρε γιατρέ.οτι να ναι λες για να βγαίνεις από πάνω με κάθε τρόπο..
Λέω.
Η έκταση αυτή που είδαμε στις φωτό πριν την επέμβαση,είναι 70-75 τετρ εκατοστά.πολυ συντηρητικά.για να μην πω 80+ που τόσο είναι.
Το ότι εσύ έκανες επέμβαση στα 60 τετρ εκατοστα από τα 80, εμένα που με βγάζει λάθος ?που προσπαθώ να αλλάξω κάτι από αυτό που είπα εξαρχής?επειδή δεν γυρνάς πίσω να δεις τι έχει γραφτεί καλό θα ήταν να μην προτρεχεις ..δλδ εσύ θες να με πείσεις ότι η περιοχή προς κάλυψη ήταν 60 τετρ εκατοστα ..θολη αυτη η α ζώνη,μαζί με temporal είναι μόνο 60..θα τρελαθουμε δλδ.και σου ξαναλέω..δεν το γυρνάω,εσύ το πας εκεί.εγω ήμουν ξεκάθαρος σε αυτό.
 

aeratos28

Just aeratos
Επειδή εγώ είμαι ημιμαθής και εσύ ο κάτοχος της μοναδικής αλήθειας σε παρακαλώ εξήγησε μου εδώ στο περιστατικό αυτό.ποσα τετρ εκατοστα είναι η περιοχή και γτ μπήκαν αυτά τα grafts? Χωρίς να φτιαχτούν τα temporal και με περισσότερα μαλλιά από τον δικό σου ασθενή..ο δικός σου μπροστά δεν είχε τρίχα.μην μου πεις τώρα μην συγκρίνω περιστατικά .μιλάω καθαρά και μόνο για grafts και έκταση προβλήματος.
 

aeratos28

Just aeratos
Screenshot_2021-06-04-02-54-57-161_com.google.android.youtube.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Για εξήγησε μου ρε τιτανοτεραστιε τυπε,Τρισμέγιστε, τιτάνα των grafts,επειδή εγώ είμαι και χαζός όπως με είπες συγκαλυμμένα πριν..αν αυτός χρειάστηκε στην α ζώνη αυτή,3800 grafts.,εσύ στην α ζώνη του φίλου εδώ η οποία ήταν ανύπαρκτη έβαλες τα μισά grafts και λιγάκι παραπάνω,όποιος πετάγεται και λέει είναι το καλύτερο αποτέλεσμα του φόρουμ του κάνεις like πως να σε πω εγώ ομορφιά μου που θες να μου κάνεις και έκπτωση γενναία στο βιβλίο σου??άστο κρατα την έκπτωση σου και εγώ τα λεφτά μου να τα φάω σουβλάκια καλύτερα..επίσης τώρα που θα έρθει ο lorenzo Αθήνα κανε του σεμινάρια γτ η δεν ξέρει και αυτός η κλέβει τους πελάτες του
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Για εξήγησε μου ρε τιτανοτεραστιε τυπε,Τρισμέγιστε, τιτάνα των grafts,επειδή εγώ είμαι και χαζός όπως με είπες συγκαλυμμένα πριν..αν αυτός χρειάστηκε στην α ζώνη αυτή,3800 grafts.,εσύ στην α ζώνη του φίλου εδώ η οποία ήταν ανύπαρκτη έβαλες τα μισά grafts και λιγάκι παραπάνω,όποιος πετάγεται και λέει είναι το καλύτερο αποτέλεσμα του φόρουμ του κάνεις like πως να σε πω εγώ ομορφιά μου που θες να μου κάνεις και έκπτωση γενναία στο βιβλίο σου??άστο κρατα την έκπτωση σου και εγώ τα λεφτά μου να τα φάω σουβλάκια καλύτερα..επίσης τώρα που θα έρθει ο lorenzo Αθήνα κανε του σεμινάρια γτ η δεν ξέρει και αυτός η κλέβει τους πελάτες του

Να σαι καλα, έκλαψα από τα γελια πρωι πρωι!
Το βιβλιο μου θα στο βγαλω σε εικονογραφημενο ή σε ...ταινια τοτε, σουβλακια εχεις φαει πολλα.
καιρος να ταισεις και το μυαλο σου κατι
 

vlafo

Well-Known Member
Έχεις κάποια πηγη για αυτο που γραφεις ή ειναι "bro-science"?
Με ενδιαφερει πραγματικα γιατι δυσκολευομαι να βρω κατι έγκυρο (site ιατρων δεν θεωρειται πηγη, αλλιως να μπω και στις ελληνικες κλινικές που ειναι κλινικές 50 χρονια....)


Υπομνημα:

Μεταφραση στα Ελληνικά για όσους δεν έχουν γνωση Αγγλικών:
"Η γνώση από στόμα σε στόμα που μεταβιβάζεται ως γεγονός, κυρίως μεταξύ των bodybuilders + των weightlifters. Σε γενικές γραμμές, οι περισσότεροι από όσους έχουν χρησιμοποιήσει στεροειδή και είναι τεράστιοι, δεν έχουν ιδέα τι συμβαίνει στο σώμα τους και, στη συνέχεια, μοιράζονται την ίδια άγνοια με άλλους που κάνουν την εσφαλμένη υπόθεση ότι η εμπειρία τους σημαίνει ότι έχουν γνώση."

Φυσικα broscience υπάρχει και σε άλλους τομεις, ονοματα δεν λεμε....
Bro science μάλλον είναι από τους αδαείς ασθενείς που σε επισκέπτονται,όπως άλλωστε είναι και οι περισσότεροι εκεί έξω.
Αν θεωρείται bro sciene ο Lorenzo,ο γιατρός μου,αλλά ακόμα και εσύ που με είδες και μου το είπες για την τρίχα μου πως είναι κανονική,τότε όλοι σε αυτή τη κατηγορία είστε.
Αυτές οι αντιφάσεις,η αυτοαναίρεση σου και η ανεπανόρθωτη έκθεση σου γιατρέ,που δε θυμάσαι τι λες και σε ποιόν τα λες,είναι που σε εκθέτει γενικότερα,όχι σε μένα εγώ σε ξέρω αλλα στους άλλους που σε παρακολουθούν.
Πρέπει όμως να σου αναγνωρίσω και δεν το είπα πρωτύτερα, την αποδοχή σου για να δώσεις την κλινική σε εναν κορυφαίο γιατρό και την προσπάθεια να πας εκεί που πρέπει.
Ελπίζω να πετύχει το πείραμα και να δούμε μεσοπρόθεσμα ανάλογα αποτελέσματα.
Αν μη τι άλλο ο Cvial έκανε μια τεράστια προσπάθεια,και πρέπει να μην πάνε χαμένοι οι κόποι και για το φόρουμ αλλά και για το σύνολο των μμ στην Ελλάδα.
Γιατί τα less is more και τα συναφή για το περιστατικό που σχολιάζετε,το αφήνω ασχολίαστο.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Bro science μάλλον είναι από τους αδαείς ασθενείς που σε επισκέπτονται,όπως άλλωστε είναι και οι περισσότεροι εκεί έξω.
Αν θεωρείται bro sciene ο Lorenzo,ο γιατρός μου,αλλά ακόμα και εσύ που με είδες και μου το είπες για την τρίχα μου πως είναι κανονική,τότε όλοι σε αυτή τη κατηγορία είστε.
Αυτές οι αντιφάσεις,η αυτοαναίρεση σου και η ανεπανόρθωτη έκθεση σου γιατρέ,που δε θυμάσαι τι λες και σε ποιόν τα λες,είναι που σε εκθέτει γενικότερα,όχι σε μένα εγώ σε ξέρω αλλα στους άλλους που σε παρακολουθούν.
Πρέπει όμως να σου αναγνωρίσω και δεν το είπα πρωτύτερα, την αποδοχή σου για να δώσεις την κλινική σε εναν κορυφαίο γιατρό και την προσπάθεια να πας εκεί που πρέπει.
Ελπίζω να πετύχει το πείραμα και να δούμε μεσοπρόθεσμα ανάλογα αποτελέσματα.
Αν μη τι άλλο ο Cvial έκανε μια τεράστια προσπάθεια,και πρέπει να μην πάνε χαμένοι οι κόποι και για το φόρουμ αλλά και για το σύνολο των μμ στην Ελλάδα.
Γιατί τα less is more και τα συναφή για το περιστατικό που σχολιάζετε,το αφήνω ασχολίαστο.

Απαραδεκτο να προσβαλεις αγνωστους σε εσενα απλα και μονο για να νιωσεις εσυ ξεχωριστος.
Δεν θα υπερισπιστω τους ανωνυμους ασθενεις μου απέναντι σε εναν ανωνυμο hater.
Οπως σου έγραφα και σε άλλο ποστ που σβηστηκε, εισαι τυχερος που εισαι ανωνυμος και γραφεις πισω από την ασφαλεια του μονιτορ, διότι άτομα που προσβαλεις με χαρακτηρισμούς θα ειχαν κινηθει εναντιον σου.
Αλλα το μονιτορακι ειναι πολυ σαγηνευτικο...


O Lorenzo σου εδωσε καποια πινακα παχους τριχων?
Δεν νομιζω.
Οποτε, κάνεις "επικληση στην αυθεντια" (κλασσικο κολπακι) και καλα να "κοντραριστω" εγω με τις απόψεις του Jose!!!
Που υποτιθεται ότι εσυ μεταφερεις?????
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Έπειτα, ειδικα από εσενα δεν θα πιστεψω κανενα στοιχειο που δινεις.
Τα γραφει ο @Xristos87 μηνες τωρα πόσο ευκολα αλλαζεις τα "δεδομενα" για να υποστηριξεις την αποψή σου.

Αν θεωρεις ιατρό σου το Jose, ας δουμε τι λέει και αυτος, να τον ρωτησω.
Δεν νομιζω καν να σε θυμαται, δεν σε χειρουργησε ποτε, από οτι έμαθα επέλεξες καποιον στην Θεσσαλονική που θεωρεις οτι ειναι παρομοιου επιπεδου.
Θεωρω πως ειναι ΝΤΡΟΠΗ να ΑΠΑΡΝΗΣΕ τον χειρουργο σου και να θεωρεις τον Jose ιατρο σου επειδη σε ειδε τσαμπα στο consultation που κανονισε ο @CVIAL. Αλλα ειδεσ πως τα αλλαζεις ¨ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

Ασε με εμενα να αντιφασκω και κοιτα την καμπουρα σου γιατι ολο το φορουμ έχει καταλάβει....

Επίσης ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΜΗΝ με συγχαιρεις!
Ειλικρινα, θεωρω ότι κανεις κακο στην εικονα μου, ΕΙΔΙΚΑ όταν λες (υποκριτικά) καλα λόγια. Οπότε ΜΗΝ ξαναγραψεις κατι για εμενα. Οι σοβαροι που διαβαζουν εδω μεσα, βλεποντας θετικα λογια από εσενα, μοιραια θα με βαλουν σε "κατηγορια" που σιγουρα δεν ειμαι. Οπότε κρατα τα θετικα σχολια για εσενα, ευχαριστω.

Μπορεις να συγχαρεις τον @CVIAL για την "τεραστια προσπαθεια του" (για την οποια δεν έχεις ιδεα γιατι ειμαι βεβαιος πως δεν έχει μοιραστει μαζι σου καμια λεπτομερεια απλα το γραφεις για να φανει σαν καποια χαρη ή προσφορα προς μενα).

Συνεχισε να γραφεις τις "γνωσεις" σου για τα παντα, και μην ασχολησε με θεματα που αφορουν εμενα (και άλλους ιατρούς) και ειναι και hugely above your "paygrade" για να μην πω understanding και ...προσβληθεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα παρακαλέσω άπαντες να θάψουν τα τσεκούρια του πολέμου γιατί κάθε φορά είμαστε μάρτυρες μιας συνεχούς επανάληψης των ίδιων καταστάσεων και παραλογισμών που στοιχίζει χρόνο τον οποίο προσωπικά θέλω να διαθέτω σε πιο παραγωγικά πράγματα. Όσον αφορά το πάχος της τρίχας σύμφωνα με το σύστημα μέτρησης του Λορενζο (με αναλογική παχομέτρηση/μικρόμετρο) είναι ως εξής: 50-55μ κανονική, κάτω από 50 λεπτή, πάνω από 55 χοντρή. Το λέω με απόλυτη βεβαιότητα αφού πλέον το έχω εμπεδώσει σε 70 consultation.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα