Mexis - μακριά!!!

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Και εγώ για κορίτσι το έκανα το παιδί στην αρχή. :D :D :D

Ntia είπε:
Άκη καταλαβαίνεις τι ρωτώ. Γιατί με όλα αυτά που γράφονται, ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΕΥΛΟΓΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.
Εννοείς φαντάζομαι, ότι πες πχ καποιος πάσχει από κάποια ασθένεια που αναφέρει ο Μ**** στο site του.
Και αυτή η ασθένεια του δημιουργεί τριχόπτωση (και όχι το αντίθετο, που αναφέρει ο ερευνητής για να φοβήσει τον κόσμο υποθέτω).
Η λοσιόν θα του θεραπεύσει (λέμε τώρα) την τριχόπτωση, αλλά η ασθένεια παραμένει από μέσα. Αυτό πιστεύω λες εσύ ntia και αυτό δεν το λέει ο ερευνητής.
Δηλαδή αν μία στο εκ. θεραπεύε/σταματούσε την τριχόπτωση που παρουσιάζουν όλες αυτές οι ασθένειες, εννοεί ότι θεραπεύει/μπλοκάρει την δημιουργία τέτοιων ασθενειών;; Δηλαδή είναι κάτι σαν το μαγικό ζωμό του Δρουίδη; Και μάλιστα εκείνο το υγρό μπορεί να έχει και side effects γιατί το πίνει ο Asterix, η συγκεκριμένη λοσιόν δεν έχει κιόλας γιατί ΔΕΝ απορροφάτε.
Σκεφτήτε το λίγο. Δεν απορροφάτε από τον οργανισμό... Πως πολέμα την αιτία που προκαλεί κάτι;;; Και γιατι παίρνουμε χάπια, θα βάζαμε λοσιόν για κάθε ασθένεια...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntia

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Ο ερευνητής λέει ότι παίρνοντας το προιόν του, θεραπεύεις τη τριχόπτωση και ίσως και κάποια άλλα προβλήματα από τα όποία ίσως να υποφέρεις, ακόμα και ότι βελτιώνει τη ποιότητα κάποιων καταστάσεων. Αυτό που πιστεύω, είναι ότι πρώτα πρέπει να είμαστε σίγουροι για το τι προκαλεί τη τριχόπτωση. Αν τη προκαλεί κάποια πάθηση τότε θα πρέπει να θεραπεύσουμε τη πάθηση και όχι τη τριχόπτωση μεμονομένα. Ακόμα, αυτό που λέει ότι ίσως με το προιόν βελτιωθούν και κάποια άλλα προβλήματα, αυτό, μπορεί να παραπλανήσει πάσχοντες από σοβαρά προβλήματα. Επίσης, το να μου λέει ότι θα μπορούσε να είχε ισσοροπήσει τον θυροειδή μου και να με κάνει να αποφύγω την επέμβαση το θεωρώ μεγάλη παράπλάνηση. Μπορεί να το επαναλαμβάνω συνέχεια και να γίνομαι κουραστική, αλλά για μένα είναι σημαντικό επιχείρημα για το πόσο επικύνδινα μπορούν να γίνουν τα πράγματα για κάποιον άνθρωπο απεγνωσμένο η αφελή. Είναι στη κρίση του καθενός από εκεί και περα πως θα πράξει, αλλά εγώ προσωπικά πάντα και βάση της εμπειρίας που είχα θα προσπαθώ να αποτρέπω όποιον θέλει πραγματικά να βρει λύση από επισκέψεις σε τέτοιου είδους γραφεία, γιατί εκτός από αυτό υπάρχουν και άλλοι δεκάδες...
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Βασικά ο ερευνητής τα λέει όπως τον συμφέρουν. Λογικό.
Πάντως, αν παει κανείς και του πει για τον θυροειδή πες.
Ή καλύτερα, πάει κάποιος έχωντας μηδαμινές γνώσεις και βλέπωντας την διαφήμιση σε περιοδικό, πείθεται.
Του λέει ο ερευνητής λοιπόν, θα πάρεις αυτό, εγώ είχα και αυχενικό και είμαι οκ, ο άλλος είχε -ξερω ΄γω- προστάτη και οκ κλπ.
Θα πειστεί ο καημένος και θα το πάρει. Και θα είναι ήσυχος ότι έκανε καλά και είναι σε καλά χέρια, αλλά η ασθένεια του "θα τον τρώει" εκ των έσω...

Το θέμα είναι ότι κανένα προϊόν ΔΕΝ κάνει τπτ, αν δεν είναι για την αιτία του προβλήματος.
Δηλαδή χάνεις μαλλιά επειδή σου λείπει βιταμίνη Α? Θα τα ξαναδείς όταν θα λαβεις βΑ.
Χάνεις μαλλιά επειδή δεν έχεις κανονικά επίπεδα σιδήρου; Θα τα ξαναδείς όταν η διατροφή σου, σου παρέχει σίδηρο.
Χάνεις μαλλιά επειδή έχεις αλωπεκία; Θα πρέπει να λάβεις πχ το proscar που είναι γι'αυτό.
Χάνεις μαλλιά επειδή έχεις κάποια ασθένεια; Θα τα δεις, αν γιατρέψεις την ασθένεια.

ΜΕ την λογική όμως του ερευνητή, αν χάνεις μαλλιά είτε από θυροειδή, είτε από DHT, είτε από έλλειψη βιταμινών, είτε από άλλη ασθένεια, η λοσιόν του ("παιδί" 15ετούς "έρευνας") θα σου τα δώσει πίσω.
Σκεφτήτε το λίγο τι παίζεται...
Είναι δυνατόν να χάνω εγώ πχ μαλλιά από έλλειψη σιδήρου και να πάρω αυτήν την λοσιόν;
Ή να χάνει κανείς μαλλιά από DHT και να του προτείνω να πάρει συμπληρώματα βιταμινών;
Ή να χάνει κανείς μαλλιά από θυροειδή και να του πω να πάρει proscar?
???
 

Lilika

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Μετά από μεγάλη δυσκολία κατάφερα να βρω βοήθεια να σας στείλω τις φωτογραφίες μου πως ήταν τα μαλλιά μου και πως πύκνωσαν με τη λοσιόν του κυρίου Μέξη.
Εύχομαι να σας βοηθήσουν να δείτε την αλήθεια μέσα από αυτές.
Τις έστειλα στην εικονοθήκη. Ανοιξτε και δείτε τις.
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Καταρχάς μπράβο για τον κόπο που έκανες και τις έστειλες.Οι photos είναι εδώ.
Έχω όμως μερικά ερωτήματα.
1)Γιατί στην πριν έχεις να φαίνεται το πρόσωπο σου, ενώ στην άλλη όχι;
2)Μιλάμε πάντα για το ίδιο άτομο; Πέστε με τρελό, αλλά παρατήρησα τα εξής:
-το άνοιγμα των ώμων των δύο φωτό δεν φαίνεται το ίδιο. πχ στην πριν εικόνα, η εικονιζόμενη έχει μικρότερους ώμους από την μετά (σε μήκος). Στην πριν δεν φτάνει στις άκρες, ενώ στην μετά τις φτάνει. Μπορεί κανείς να πάρει σαν μέτρο σύγκρισης τον κόκκινο φάκελο, όπου κρύβει άνετα τους ώμους της μετα εικονιζόμενης, αλλά δεν φτάνει στις άκρες της πόρτας. Στις άκρες τις πόρτας φτάνουν όμως με άνεση οι ώμοι της πριν εικονιζόμενης.
Απο τις μικροεικόνες που βλέπει κανείς, μπορεί να συμπεράνει ότι η πριν είναι ποιο "μαζεμένη" από την μετά.


-στην πριν εικόνα η γυναίκα είναι ψηλότερη από την μετά; Το κεφάλι πχ της πριν είναι παραπάνω από το τηλ που υπάρχει δεξιά, αλλά την μετά είναι ακριβώς ίσα με το τηλέφωνο.

-στην μετά εικόνα, η εικονιζόμενη έχει ένα "βουλιαγματάκι" στην άκρη του αριστερού φρυδιού (όπως κοιτάμε), ενώ στην πριν δεν το έχει.

3)Γιατί στην πριν το άτομο φαίνεται σαφώς νεώτερο από την μετά, ενώ θα έπρεπε να ισχύει το αντίθετο; Αν λάβουμε υπόψην μας ότι η μετά εικόνα είναι τωρινή ενώ η πρίν είναι παλιότερη, λογικά θα έπρεπε το άτομο να δείχνει νεώτερο στην μετά, που είναι πρόσφατη.

4)Γιατί και στην πριν και στην μετά κάθεσαι ακριβώς στο ίδιο σημείο για φωτογράφιση?

Και πάλι μπράβο για τον χρόνο σου. Θα βοηθήσει πολλούς. Τα λέμε...
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Επειδή με ενημέρωσε ο Παναγιώτης για πρόβλημα στην εικονοθήκη, εάν δεν μπορείτε να δείτε τις εικόνες, είναι εδώ:
[edit]
Είναι ΟΚ η εικονοθήκη...
[/edit]
Θα ήθελα και την άποψη σας σχετικά με τις εικόνες.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

σαφως και η ηλικια διαφερει στις φωτο

επισης

και η φωτο ειναι τραβηγμενη στο ιδο σημειο γιατι νομιζως πως υπαρχει δολος σε αυτο πανω
παραπλανηση επισης στην μια φωτογραφια τα κιλα της μιας κυριας διαφερουν απο τις αλλες

θα μου πεις εκανε διαιτα ε.... καλα το ας το πιστεψουμε αυτο

και τελος στην μια φοτο το ματι εχει ενα πολυ μικρο καρουμπαλακι να το πω βουζουνι δεν ξερω πως να το πω σαν μπιλια κικρη πανω απο το φρυδυ ναι....... στην αλλη γιατι δεν ειναι ιδιο

μηπως εκανε η κυρια καποια επεμβαση πανω σε αυτο και αλλαξε σχημα.........λεω μηπως
 

Lilika

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Για πιο λογο τα δικα μου πριν-μετα τα εχεις βαλει να ανοιγουν μονο με εγγραφη?(Του Topic τα εχεις φανερα). Εγω τις εστειλα για να βλεπει ολος ο κοσμος την αληθεια μεσ'απ'αυτες και εννοω ποσο πυκνα εγιναν τα μαλια μου και οχι αν η ποζα μου ειναι διαφορετικη η αδυνατισα. Ειμαι πολυ χαρυμενη που εβγαλα παλι μαλια και δεν κυκλοφορω με ομπρελα στην τσαντα ακομα και το καλοκαιρι και αποκτησα αυτοπεπιθηση, αδυνατισα και νιωθω πολυ καλα. Κριμα που ολος ο κοσμος δεν βλεπει φανερα τις φωτογραφιες μου γιατι ειναι δυσκολο για ολους να κανουν εγγραφη.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

τελικα αυτο το σιριαλ καλα κρατει
τυφλα να εχει η λαψμη και η καλημερο ζωη του φωσκολου

λοιπον αγαπητη κυρια ερωτω μηπως τα προσωπα στης φωτογραφιες ειναι διαφορετικα
το λεω αυτο για τον εξης απλο λογω και ζητω να μας τον εξηγησεται
γιατι στην πρωτη φωτογραφια φαινεται το προσωπα σας και στην δευτερη οχι
μηπως γιατι ειναι αλλο το προσωπο διαφορετικος ανθρωπος

αν οχι τοτε γιατι στην πρωτη δεν ειχατε προβλημα να δειξεται το προσωπο σας και στην δευτερη ειχατε
αν παλι και στις δυο δεν δειχνατε το προσωπο θα ελεγα οκ δεν θελει δεν το δειχνει
αλλα και στις δυο

τι εγινε ξαφνικα ντραπηκατε πραγμα που δεν καταλαβαινω καθολου
πως ετσι ξαφνικα εγινε αυτο

δειξτε μας 2 αληθινες φωτογραφιες να φαινεται το προσωπο σας κανονικα
και μετα βλεπουμε
η μηπως δεν εχετε η δεν βγαλατε αλλες
πραγμα που αδυνατο παλι να πιστεψω
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Lilika είπε:
Για πιο λογο τα δικα μου πριν-μετα τα εχεις βαλει να ανοιγουν μονο με εγγραφη?(Του Topic τα εχεις φανερα). Εγω τις εστειλα για να βλεπει ολος ο κοσμος την αληθεια μεσ'απ'αυτες και εννοω ποσο πυκνα εγιναν τα μαλια μου και οχι αν η ποζα μου ειναι διαφορετικη η αδυνατισα. Ειμαι πολυ χαρυμενη που εβγαλα παλι μαλια και δεν κυκλοφορω με ομπρελα στην τσαντα ακομα και το καλοκαιρι και αποκτησα αυτοπεπιθηση, αδυνατισα και νιωθω πολυ καλα. Κριμα που ολος ο κοσμος δεν βλεπει φανερα τις φωτογραφιες μου γιατι ειναι δυσκολο για ολους να κανουν εγγραφη.
Γιατί:
1) Του toppik μου τα έστειλαν σε email, ενώ εσύ η ίδια τα ανέβασες στην εικονοθήκη. Η εικονοθήκη είναι από default να είναι μόνο για μέλη, λόγω ότι μερικοί δεν θα θέλουν να δείχνουν τις εικόνες τους σε όλους. Επίσης, υπάρχει το imageshack, ανέβασε τες εκεί και στείλε μας το link, ώστε να μπορεί ο καθένας να τις βλέπει.
2) Είναι μεγάλες οι εικόνες σε μέγεθος και θα τραβάνε πολύ bandwidth, κάτι που δεν είναι απαραίτητο
3) Στις εικόνες του toppik ΔΕΝ είναι αυτά τα "χαζά", στην μία εσύ στην άλλη κάποια άλλη.
Στις εικόνες του toppik κάνει μπαμ από πέρα ότι είναι χαλαρά το ίδιο ατομο.
Αντε πες αδυνάτισες, το σημείο-λακούβα που αναφέρω που πήγε; Οι ώμοι πως φάρδυναν; Πως ψήλωσες;
4) Γιατί το toppik αυτά που διαφημίζει τα κάνει (έστω και από αναφορές τρίτων, χωρίς δικής μου δοκιμής).
5) Γιατί δεν απάντησες στις ερωτήσεις μου:
Admin είπε:
Καταρχάς μπράβο για τον κόπο που έκανες και τις έστειλες.Οι photos είναι εδώ.
Έχω όμως μερικά ερωτήματα.
1)Γιατί στην πριν έχεις να φαίνεται το πρόσωπο σου, ενώ στην άλλη όχι;
2)Μιλάμε πάντα για το ίδιο άτομο; Πέστε με τρελό, αλλά παρατήρησα τα εξής:
-το άνοιγμα των ώμων των δύο φωτό δεν φαίνεται το ίδιο. πχ στην πριν εικόνα, η εικονιζόμενη έχει μικρότερους ώμους από την μετά (σε μήκος). Στην πριν δεν φτάνει στις άκρες, ενώ στην μετά τις φτάνει. Μπορεί κανείς να πάρει σαν μέτρο σύγκρισης τον κόκκινο φάκελο, όπου κρύβει άνετα τους ώμους της μετα εικονιζόμενης, αλλά δεν φτάνει στις άκρες της πόρτας. Στις άκρες τις πόρτας φτάνουν όμως με άνεση οι ώμοι της πριν εικονιζόμενης.
Απο τις μικροεικόνες που βλέπει κανείς, μπορεί να συμπεράνει ότι η πριν είναι ποιο "μαζεμένη" από την μετά.

-στην πριν εικόνα η γυναίκα είναι ψηλότερη από την μετά; Το κεφάλι πχ της πριν είναι παραπάνω από το τηλ που υπάρχει δεξιά, αλλά την μετά είναι ακριβώς ίσα με το τηλέφωνο.
-στην μετά εικόνα, η εικονιζόμενη έχει ένα "βουλιαγματάκι" στην άκρη του αριστερού φρυδιού (όπως κοιτάμε), ενώ στην πριν δεν το έχει.

3)Γιατί στην πριν το άτομο φαίνεται σαφώς νεώτερο από την μετά, ενώ θα έπρεπε να ισχύει το αντίθετο; Αν λάβουμε υπόψην μας ότι η μετά εικόνα είναι τωρινή ενώ η πρίν είναι παλιότερη, λογικά θα έπρεπε το άτομο να δείχνει νεώτερο στην μετά, που είναι πρόσφατη.
4)Γιατί και στην πριν και στην μετά κάθεσαι ακριβώς στο ίδιο σημείο για φωτογράφιση?
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Πως κοιτάζω σήμερα στο forum, βλέπω σαν referrer ένα link από το forum (!) του mexi.
Μπα, λέω... Πηγαίνω στο link και βλέπω ένα τοπικ με τίτλο:
TO FORUM hairlossgr.com ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΧΙS
(Άσχετο, αλλά από Ελληνικά σκίζουν)
Και να λέει ο Mexis:
Οι ανθρωποι που μπαινουν στο Forum του www.hairlossgr.com, καθως και ο διαχειριστης του ιδιαιτερα, δυσφημουν αβασιμα τη λοσιον μου MEXIS/M6S PATENT τους οποιους προσκαλω στα γραφεια μου να βγαλουν ξανα μαλλια και να παψει να τους απασχολει η τριχοπτωση.

Για να λάβει σαν απάντηση:
Συμφωνώ!! Ποιοι είναι αυτοί που χωρίς να ξέρουν τι τους γίνετε και παπαγαλίζουνε ότι και οι υπόλοιποι άσχετοι , έχουν άποψη για το προϊόν. Ούτε λύση προσφέρουν ούτε τίποτα. Γιατί δεν στέλνουν φωτογραφίες τους , να δούμε πόσο γυαλίζει το κεφάλι τους ! είναι όλο λόγια….!!!
Εγώ έχω την εμπειρία μου και πλέον το μαλλί μου. Αυτοί έχουν???

Ελάτε να τις μετρήσουμε αγαπητοί, ποιος τις έχει... περισσότερες... :D :D :D

Άσχετο, στο site αναφέρει και τιμές που το μεγάλο μπουκάλι κοστίζει:
€600,00 (συμπεριλαμβανομένου 19 % Φ.Π.Α.)
Παιδιά είναι ευκαιρία, όποιος προλάβει...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

600 ευρωπουλάκια το μεγάλο μπουκάλι (x πόσα μπουκάλια απαιτεί η "θεραπεία")...
Τζάμπα αν σκεφτείς ότι όποιος το παίρνει αποκτά αυτόματα και τα παρακάτω:
Εγώ έχω την εμπειρία μου και πλέον το μαλλί μου. Αυτοί έχουν???
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

χαχααχ και αυτη η ιστορια τελειωμο δεν φαινεται να εχει

λοιπον μας προσκαλει να βγαλουμε μαλλια στο γραφειο του
αν ημουν αθηνα θα περνουσα να στα πω και απο κοντα ωστοσο βορειο ελλαδα μενω τωρα

λοιπον καποιος βρασιδας γραφει και αυτος διαφορα

ρε παιδια και εγ εχω μαλλια ξεκολατε αν θελετε μπορω να ανεβασω καμια φωτο να δειτε
να σας φυγει και η περιεργεια

ο ακης ηδη εχει βαλει φωτο και εχει μαλλια

και σιγουρα δεν βγηκαν απο δικα σας προιοντα

η θεραπεια που ακολουθω ειναι αποτελεσματικη
και πολυ πιο φτηνη απο την δικη σας

οτι γραψαμε το γραψαμε μιλωντας με αποδειξεις

εσεις τι αποδειξεις εχετε
πως μπορειτε να μας πεισετε οτι το προιον σας ειναι αποτελεσματικο

οτι βαζουμε εχουν βγει ερευνες
σε εσας τι ερευνες εχουν βγει στο κατα ποσο μπλοκαρει την dht

καταρχην να ξεκινησουμε απο τα βασικα
ξερετε τι ειναι η η dht

και αν ναι τοτε τι κανει το προιον σας για αυτο
απολυτος τπτ
αν θελετε μια συτμβουλη καντε μια ανενεωση στο προιον σας ριζικη και αλλαξτε 2 βασικα πραγματα πρωτον τα συστατικα της
και δευτερον την τιμη της

υπαρχει βλεπετε οικονομικη κριση

αυτες ειναι μερικες συμβουλες απο εμενα για εσας

αν θελετε ιδεες και λοιπα γραψτε στο φορουμ και θα σας δωσω μερικες ιδεες

τα αλλα ειναι λογια τζαμπα που λεμε

οι ανθρωποι εδω γνωριζουν ελληνικα και διαβαζουν
οι επιλογες δικες τους

εμεις απλα λεμε την γνωμη μας για συστατικα και λοιπα
εμπειριες μας και προιοντα που δοκιμαζουμε

επισης ενημερωνουμε τον κοσμο

η αληθεια μπορει να ποναει αλλα πρεπει να λεγετε
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Εμ Παναγιώτη πως να έχει τελιωμό; Για εμάς δεν μας νοιάζει, συνεχίζουμε να μιλάμε και να αλλάζουμε απόψεις. Τα παλικάρια εκεί, που χρεώνουν υπέρογκα ποσά για φιδέλαιο (σημ.: φήμες θέλουν όταν ανοίγεται ένα μπουκάλι της συγκεκριμένης λοσιόν, να ακούγεται στο βάθος του μπουκαλιού ήχος από κρόταλο κροταλία, αλλά δεν έχουν ακόμη επιβεβαιωθεί :p ) και βλέπουν κάτι να απειλεί την επιχείρηση τους, λογικό είναι.
Τεσπα. Αλλά να πουν και τα μέλη "οπαδούς". Ούτε καμιά παραθρησκευτική οργάνωση να είχαμε.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

ναι ακη καταλάβαινω οτι θυγονται συμφεροντα
αλλα ας κανουν την κινηση να μετατρεψουν το προιον τους σε οφελιμο γιατι τωρα ειναι κατ εμε αχρηστο
μα το αστειο ειναι οτι δεν μπορουν τεκμηριομενα να απαντησουν σε ερωτησεις μας
δεν μποιρουν να υποστηριξουν επιστημονικα η με ερευνες μελετες καπου το προιον τους

οταν το κανουν εδω ειμαστε για να τα τα πουμε

εγω την συμβουλη μου την ειπα
αν θελουν ας την ακουσουν αλλιως κακο του κεφαλιου τους
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

ποτέ δεν θα πάρουμε επίσημες απαντήσεις/έρευνες από αυτούς
και πάντα θα υπάρχουν κομήτες που θα περνάν από το forum και θα προσπαθούν να μπερδέψουν και να εκμαιεύσουν θαυμασμό/σεβασμό
 
Μπλουζα