Mexis - μακριά!!!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zax

New Member
Απ: M***s - Μακρυά!!!

διαβασα ολο το τοπικ!!βασικα δεν εχω καταλαβει για ποιο προιον μιλατε?(γιατι ακι το βαζεις με *** ενω ολα τα αλλα ειναι κανονικα?)

Συμπερασμα:Πρεπει να εισαι πολυ βουρλο για να αγορασεις αυτο το προιον!!
 

Ntia

New Member
Απ: M***s - Μακρυά!!!

Εγώ είδα σήμερα το πρωί ένα αφιέρωμα για τα Αμπελάκια Λάρισας και νομίζω ότι είναι εξαιρετική αφορμή για εκδρομή καθότι έχουμε πολλούς Λαρισαίους στο forum νομίζω..! :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: M***s - Μακρυά!!!

zax ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του

οσο για λαρισα και εγω μεσα ειμαι εχω και εναν καλο φιλο που του χρωσταω και χαρη και θα ηταν και ευκαιρια να τον δω
 

Άκης

Administrator
Απ: M***s - Μακρυά!!!

zax είπε:
διαβασα ολο το τοπικ!!βασικα δεν εχω καταλαβει για ποιο προιον μιλατε?(γιατι ακι το βαζεις με *** ενω ολα τα αλλα ειναι κανονικα?)

Συμπερασμα:Πρεπει να εισαι πολυ βουρλο για να αγορασεις αυτο το προιον!!

Δεν το βάζω εγώ, αλλά το σύστημα αυτόματα. :-X
Λοιπόν, το αφήνω στα Αγγλικά να είναι ενεργό για να είναι ενεργό και το link.

Ntia είπε:
Εγώ είδα σήμερα το πρωί ένα αφιέρωμα για τα Αμπελάκια Λάρισας και νομίζω ότι είναι εξαιρετική αφορμή για εκδρομή καθότι έχουμε πολλούς Λαρισαίους στο forum νομίζω..! :)
Αν έρθετε, είναι πολύ όμορφα εκεί. Συν ότι έχει και ωραίους μεζέδες... :p :p

Παναγιωτης είπε:
οσο για λαρισα και εγω μεσα ειμαι εχω και εναν καλο φιλο που του χρωσταω και χαρη και θα ηταν και ευκαιρια να τον δω
Κανονίστε το να βρεθούμε all together ;)

Και κάτι άσχετο. Ο Μάριος, που αναφέρω και μερικά posts ποιό πάνω, μου έστειλε email γράφωντας μου:
"mporeis na me vreis sto 69790***** na diapistoseis live!!!"
Μπράβο "αγάπη" που την έχουν...

Και 2ο άσχετο, ρε παιδιά σταματήστε με το Whois συνέχεια. Το domain είναι PRIVE...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: M***s - Μακρυά!!!

Admin είπε:
Και κάτι άσχετο. Ο Μάριος, που αναφέρω και μερικά posts ποιό πάνω, μου έστειλε email γράφωντας μου:
"mporeis na me vreis sto 69790***** na diapistoseis live!!!"
Μπράβο "αγάπη" που την έχουν...

Και 2ο άσχετο, ρε παιδιά σταματήστε με το Whois συνέχεια. Το domain είναι PRIVE...

και μετα μου λενε οτι δεν δουλευουν εκει η ειμαστε καχυποπτοι εμεις
αυτο θα πει αγαπη προς την δουλεια που κανουν

ματια εχουν τα μελη και βλεπουν

και αυτο με τα whois τι ειναι παλι
ακη ψαχνουν να σε βρουν ???
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Δεν πειράζει. Ας στέλνουν emails. Όσα ποιο πολλά στέλνουν, τόσο ποιο πολλά μάτια τα διαβάζουν και βγάζουν τα συμπεράσματα τους...
Τώρα καταλαβαίνει κανείς όταν ΔΕΝ έχουν αποτελέσματα με ΣΤΟΙΧΕΙΑ, τί προσπαθούν και πως να "περάσουν" τον λόγο τους.

Αλλά και πάλι, μπορεί να έχουν αγάπη σε αυτόν που τους έδωσε τα μαλλιά τους πίσω.
Εγώ, επειδή είχα mass shedding όταν πήρα το Revivogen στα χέρια μου και μου την σταμάτησε, μέχρι και εικόνισμα θα του έκανα του ερευνητή του, τόοοοσο αγάπη και εγώ.

Ναι, το Whois σου λέει και καλά ποιος έκανε το register στο domain.
Εγώ το έχω prive, να μην δείχνει ποιος και τι. ;)
Δεν είμαι κανενας "χτεσινός" 8).
Σιγά μην έκανα register ένα domain και άφηνα τα στοιχεία μου να τα βλέπει ο καθένας...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

η συνάντηση Λάρισα κανονίστηκε τελικά;
είμαστε όλοι ή αρκετοί μέσα;
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Αν επιθυμήτε να κάνετε (κάνουμε) μία συνάντηση, ας ανοιχτεί νέο θέμα.

άσχετο, δείτε και ένα video.
Ο γιός του βάζει μία φορά τον χρόνο από την λοσιόν...
Θα σκεφτεί κανείς ότι ο γιος του έχει πολλά μαλλιά. Βέβαια η τεστοστερόνη (που σημαίνει DHT και τα συναφή) του δεν είναι σε "πλήρη φόρτο"...

Η γυναίκα που είναι δίπλα του, ΔΕΝ γνώριζε από τη έπασχε και σε 4 μήνες έχει αυτό το αποτέλεσμα.
Την ρωτάνε λοιπόν, για ποιό λόγο έχανε τα μαλλιά της.
Απαντά ότι για διάφορους λόγους μπορεί να τα έχανε...
Προσέξτε πως κοιτάει τον Μ***, όταν την ρωτάνε αν είχε τριχοφάγο... (με πλαινό τρόπο ::) σαν να λέει "help me")
Και της λέει ο Μ**** ότι έπασχε από "ανδρογενική αλωπεκίαση" και απαντά ΣΙΓΟΥΡΗ ότι έπασχε απο αυτό... :-\

Ο παθολόγος παραδίπλα του, έχει αραίωμα, by the way...

Θα πείτε τώρα, αμαν αυτός ο Άκης, όλο θεωρείες είναι και βλέπει ότι κάτι παίζεται παντού. Αφού τον κάλεσαν στην εκπομπή και τον ρωτάνε, άρα κάτι κάνει η πατέντα αυτήν.
Επειδή τα ψάχνω "σε βάθος", δείτε στο 7:31 ποιός είναι ο χορηγός της εκπομπής και ξανασκεφτήτε γιατί του αφιέρωσαν τηλεοπτικό χρόνο...
:-X
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

axaxxaxaaxaaxxa
re einai foberoi ..... o giatros pou milaei exei [email protected].... εχει και την φοτο του δηλαδη ειναι αυτος που ανεβασε το videaki....και κατι ακομα για τον κολοκοτρωνη ....
Κολοκοτρωνη εκατσες υπερωρια(τουλαχιστον την πληρωθκες?) για να ψαξεις να βρεις σελιδα σελιδα τι εχει γρψει ο admin ετσι?
ρε η πολυ χαζος εισαι η δεν κανεις καλα την δουλεια σου...τουλαχιστον εμενα δεν με πειθεις....μην παρεξηγεις εγω τουλαχιστον στο λεω αμεσα...εσυ μου λες οτι ειμαι χαζος εμμεσα με αυτα που καθεσαι και γρφεις.....
 

marios

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗ ΜΕΞΗΣ ΛΟΣΙΟΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΑΠΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΆΛΛΩΣΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΜΕ ΕΡΕΥΝΕΣ, ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΕΟΦ Κ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Ποσα εδωσες φιλε μου? Εχεις καμια φωτο πριν κ μετα? Για πες μας αναλυτικοτερα την εμπειρια σου γυρω απο αυτη την λοσιον,την συνδιαζεις με κατι αλλο?
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Μάριε, εσύ δεν είσαι που μου'στειλες τα emails?
Αφού μου είπες θα δω τα αποτελέσματα και live, στειλε μας και καμιά "ρημάδα" εικόνα.
Επίσης, μήπως ξέχασες το Caps Lock ξεχασμένο; Και στα mails με κεφαλαία γράφεις...
Μήπως είσαι αυτός που έγραψε με κεφαλαία και στο site του mexi?

Πάντως αυτό με τα πρώτα μυνήματα των μελών να γράφουν έτσι, σύντομα θα αλλάξει.
Spam....

Θα υπάρξει σύντομα κανονισμός που δεν θα επιτρέπει σε μέλη με >10 post να γράφουν τέτοιου είδους μυνήματα χωρίς να τα υποστηρίζει με κάτι, όπως photos ας πούμε...

akishellas3, άδικα ρωτάς. Ο marios προσπαθούσε με τα emails να μου αλλάξει την γνώμη, την μία φορά ήθελε να βρεθούμε για να δω το αποτέλεσμα live, άρα υπάρχει "αγάπη" προς τον ερευνητή, άρα μην περιμένεις ειλικρινές απαντήσεις.

Αυτό με το site, να δω πόσες φορές θα το γράψουμε. Οι έρευνες είναι μεταφρασμένες ή άθλιες, δεν αναφέρουν κάτι παραπάνω. Δες έρευνες που υπάρχουν στο site αυτό και σύγκρινε.
Αριθμός ασθενών, placebo, χρόνος θεραπείας, μέρος, supervisors, συμπεράσματα με ή χωρίς placebo, αριθμώς νέων τριχώς ως προς το placebo κλπ ΔΕΝ τα είδα πουθενά.
Οπότε αυτό με το site και τις "έρευνες" ας σταματήσει.
Εσύ έχεις κάποιο αξιόπιστο link που να έχει έρευνες της παραφίνης? Γιατί αυτό είναι το "ενεργό" συστατικό της...

Πάντως, κάθε φορά σε αυτό το site βλέπω και κάποια αστεία;
Δεν φτιάχνεται και ενα με ανέκδοτα?
πχ:
"ΕΦΟΣΟΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΤΗ ΛΟΣΙΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΗΝ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΑΣΧΕ ΑΠΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΑΝΔΡΟΓΕΝΕΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΓΥΡΟΕΙΔΟΥΣ ΑΛΩΠΕΚΙΑΣ, ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΑΦΟΥ ΠΥΚΝΩΝΑΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΡΑΠΕΥΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΥ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΑΠΟ 9 ΕΤΩΝ. ΣΥΜΠΕΡΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ Η ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΒΛΕΠΕ «ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ») . ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ, Ο κος Μ**** ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΚΕ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΕΤΥΧΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ."

Υπάρχει συνδιασμός γυροειδούς και ανδρογενετικής αλωπεκίας? ??? ??? ??? :-\ :-\ :-\
Κύριε mexi, πάρε και κανένα βιβλίο και διάβασε. Οι άντρες στα 12 ξεκινούν να έχουν αυξημένη έκριση τεστοστερόνης, στα 9 ποια τριχόπτωση σου έκανε και ποιό αυχενικό;;;;
Άλλωστε ο Αριστοτέλης το παρατήρησε πολλα χρόνια πριν, οτι τα παιδιά και οι γυναίκες δεν παρουσιάζουν φαλάκρα. Άρα, πως η τριχόπτωση, σου παρουσίασε αυχενικό στα 9? :-\

Πάντως ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ, στους κροτάφους ΔΕΝ κάνει τίποτα η λοσιόν αυτή.
Δείτε τον Μ*** στο video που αναφέρω παραπάνω...

Επίσης, λένε:
"A method of making a mixture against hair falling with a base of paraffin oil, pure alcohol and fur of ivrida or mink. This mixture is oily and is applied on the part of the head which suffers from hair falling. The remaining on the head is 2-3 days without hair washing with shampoos but only with tap water. The hair washing should be done every 7-14 days. The minimum duration of the therapy is 2 months."
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

marios είπε:
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗ Μ**** ΛΟΣΙΟΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΑΠΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΆΛΛΩΣΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΜΕ ΕΡΕΥΝΕΣ, ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΕΟΦ Κ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

καλως τον
πολυ περιεγο παλι (πες με καχυποπτο) πρωτη φορα εδω μεσα και εσυ πρωτο μηνυμα στο θεμα του μ*****
την επομενη φορα ελπιζω να ειναι καποιος πιο πιστικος να κανει και καλα κανα δυο ποστ και σε αλλα θεματα μηπως και το φαμε το παραμυθι

και παμε πιο περα

να σου πω ο Μ***ς αν θυμαμαι καλα ειπε πως συμφωνα με τις ερευνες του τα αποτελεσματα ειναι μονιμα σωστα
ωραια εσυ το παιρνεις 2 χρονια λογικα θα εχεις ¨δει" την διαφορα και εσυ οπως αλλοι
γιατι λοιπον δεν το σταματας αφου τα αποτελεσματα δεν θα χαθουν

κατι αλλο τωρα απο οσο θυμαμαι η λοσιον αυτη πρεπει να ειναι πανακριβη
2 χρονια ποσα εχεις πληρωσει να υποθεσω κανεα 4 χιλιαρο ευρω ???

και για πες μας και εσυ πως ειδες αποτελεσμα αφου η λοσιον δεν παιρναει στα τριχοθυλακια σου δε αποροφαται

ακομη η εγριση του εοφ νομιζω εχει να κανει με το οτι δεν εχει παρενεργεις αυτο δεν την κανει και αποτελεσματικη
και εγω αν παρω κανα δυο βοτανα λιγο τσαι και κανω μια λοσιον δεν θα εχει παρενεργιες και θα παρω και εγριση απο τον εοφ

και τι παρενεργειες να εχει ρε φιλε αφου οτι και να εχει μεσα δεν περναει στον οργανισμο
μαλλον φραζει και φτιαχνει ενα καλο στρωμα ωστε να μην αναπνεει το καφαλι σου σωστα

ετσι απο το μονο που σε προφυλασει ειναι απο την βροχη και τις σκονες και λοιπα
δεν μπαινει τιποτα στα τριχοθυλακια

καναμε καποια ερωτηματα σε κατι παιδια πιο πανω μηπως λεω μηπως εσυ εισαι σε θεση να μας τα απαντησεις
αν οχι υπαρχει καποιος

εταιριες κολοσοι γραφουν το προιον μας εχει αυτο και αυτο και συμφωνα με αυτο
ενδεικτικο παραδειγμα η εταιρια Vi**y και το de*** λεει το προιον εχει αμινεξιλ και συμφωνα με αυτο βοηθαει στο κολαγονο μπλα μπλα και λοιπα

η λοσιον του Μ*** τι εχει που βοηθαει

παρε λοιπον απο την αρχη το θεμα αυτο διαβασε τα ολα προσεκτικα
και περιμενω να ακουσω και εσενα
 

Ntia

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Το βιντεάκι είναι λίγο αστείο.

Τώρα,

Συγγνώμη αλλά υπάρχει κάτι που δεν κατάλαβα ποτέ και είναι και αυτό αστείο!

Εντάξει, είπαμε, δεν σε πείθει ένας φαλακρός γιατρός αλλά του δίνεις το ελαφρυντικό ότι είναι συνειδητοποιημένος και ότι είναι οκ με αυτό και δεν θέλει να πάρει κάποιο φάρμακο. Άλλωστε, ως γνωστόν οι γιατροί δεν επρόκειται να ασχοληθούν με palmetto κ.τ.λ, οι περισσότεροι πιστεύω που ειδικεύονται νομίζω ότι προτείνουν τα proscar, regain κ.τ.λ. Όποτε it's ok αν κάποιος δεν θέλει να τα πάρει αλλά υποστηρίζει την ειδικότητα του για να βοηθήσει κάποιον που το θέλει.

ΑΛΛΑ όμως,

σε πείθει ένας ερευνητής με μαλλούρα αλά μάγισσα Κίρκη???
Αυτό λοιπόν που λέω ότι δεν κατάλαβα ποτέ και έιναι αστείο, είναι το εξής: Γιατί και η κυρία της F... H... έχει τόσο μακρύ μαλλί σαν περούκα? Γιατί ο κύριος Μ... είναι σαν το κεφάλι μάγισσας?? Γιατί ακόμα και το κοριτσάκι δίπλα του στο βίντεο έχει μακρύ μαλλί μέχρι τις πατούσες?? Η πυκνότητα φαίνεται και σε ένα πιο νορμαλ μάκρος, γιατί γυρνάνε έτσι?? Εγώ πάντως γελάω!

Και συγγνώμη, αλλά εγώ πάσχω από ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία η οποία είναι γεγονός. Θεωρείται ως σύμπτωμα ενός γυναικολογικού συνδρόμου. Αυτή τη στιγμή προσπαθώ να αντιμετωπίσω το σύνδρομο και να μειώσω τα συμπτώματά του. Παρ' όλα αυτά χρησιμοποιώ μινοξιδίλη. Η απορία μού είναι η εξής: Με όλα αυτά που λέει ο κύριος Μέξης δεν μπορώ να μην αναρωτηθώ: Δλδ αυτό το λάδι αν το είχα πάρει τότε που είχα πάει στο γραφείο του, προ 3 ετίας και ίσως περισσότερο, θα είχα θεραπευτεί από το σύνδρομο και όλες τις διαστάσεις του που αντιμετωπίζω αυτή τη στιγμή? Άκη καταλαβαίνεις τι ρωτώ. Γιατί με όλα αυτά που γράφονται, ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΕΥΛΟΓΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.

Εδώ μιλάμε για πραγματικό πρόβλημα. Και ας αναφερθούμε με παραδείγμα μια περίπτωση γυναίκας και θα μπορουσαμε κάποια άλλη στιγμή να αναφέρουμε και το πρόβλημα ενός ανδρός ο οποίος αντιμετωπίζει εκτός από την αλωπεκία και κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα το οποίο μπορεί να γνωρίζει ή και να αγνοεί. Μια γυναίκα πάσχει από το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και το αγνοεί. Έχει συμπτώματα όπως είναι η ανδρογενετικού αλωπεκία καθώς επίσης πάσχει και υπερινσουλιναιμία, δλδ διαβήτη τύπου II που συνδεέται τις περισσότερες φορές με αυτό το σύνδρομο αλλά έπίσης το αγνοεί. Βάζοντας το λάδι του κ. Μ.. Α Ν θεραπευτεί θα λέω ξανά Α Ν, θα θεραπευτεί ίσως η αλωπεκία αλλά οι επιπτώσεις του συνδρόμου? Σίγουρα όχι! Θα είχε θεραπεύτεί ο θυροειδής μου όπως μου είπαν??????? (ο οποίος δεν έχει να κάνει με την αλωπεκία όσον αφορά εμένα)

Αυτό ισχύει σε κάθε περίπτωση, πρώτα θα πρέπει να επιβεβαιώσουμε αν όντως αυτό που αντιμετωπίζουμε είναι ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία και δεύτερον θα πρέπει να βρούμε τι είναι αυτό που τι προκαλεί. Σε πολλές περιπτώσεισ για να το καταστήλεις πρέπει να βρεις τι είναι αυτό που το προκάλεί και να ασχοληθείς πρώτα με αυτό.

Σε κάθε περίπτωση ο κύριος Μ... θα πρεπει να είναι σίγουρος ότι όσον αφορά τις γυναίκες (σαν γυναίκα μιλώντας πάντα) έιναι εντάξει απο κάθε φύσεως γυναικολογικό και ορμονικό πρόβλήμα αλλα και κάθε άλλο παθολογικό και αυτό ισχύει και για τους άντρες. Γιατί για μια γυναίκα, τέτοιου είδους θέματα αν εκκρεμούν μπορεί να δημιουργήσουν και άλλα προβλήματα. Γιατί ακόμα και αν θεραπεύσεις το πρόβλημα τοπικά, το παθολογικό πρόβλημα παραμένει και κάποια στιγμή θα χειροτερέψει και θα έχει επιπτώσεις!

ΌΛΟΙ οι γιατροί και πόσο μάλλον οι ερευνητές ΠΡΕΠΕΙ πρώτα να παραπέμπουν στις σωστές ειδίκότητες γιατρών και μετά να προσπαθούν να βοηθήσουν σε ένα πρόβλημα. ΔΕΝ μπορεί να ισχυρίζεται ο καθένας ότι η ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία η οποία στο 50% τουλάχιστον στις γυναίκες δημιουργείται από παθολογικά αίτια (για τους άνδρες σίγουρα διαφέρει) θεραπεύεται με λάδια χωρίς να είναι κατοχυρωμένος με εξετάσεις ότι δεν ωφείλεται αλλού.

Προσπαθήστε με τη συνείδηση που έχει ο καθένας να επιλέγετε όσο μπορείτε τουσ σωστούς γιατρούς όσο γίνεται αυτό. Και είναι δύσκολο γιατί δυστυχώς κάποιοι δεν τιμούν την ειδικότητα τους. Βρείτε πρώτα ότι όλα είναι οκ οργανικά και μετά πολέμήστε το με άλλους τρόπους όπως τα περισσότερα προιόντα που αναφέρονται εδώ και μάλιστα όσα έχουν χρησιμοποιηθεί και υπαρχουν αποδείξεις όπως αναφέρει και ο διαχειριστής μας εδώ.

Η απελπισία μας κάνει να στρεφόμαστε σε ερευνητές-αναλυτές-γιατρούς απληροφόρητους-τσαρλατάνους. ΕΛΕΟΣ.

Προσωπικά, θα αγοράσω την ακριβή πατέντα του κυρίου Μ... για να γυαλίσω τα ασημικά μου. Και χαλάλι τα λεφτά, τόσα έχω δώσει. Ωστόσο να 'ναι καλά όποιος βοηθήθηκε το έχω ξαναπεί. Προσωπικά για το συγκεκριμένο θέμα βάζω παρωπίδες και δεν είμαι συζητήσιμη.

Δεν θέλω να είμαι κακιά, αλλά έχω μπαφιάσει να ακούω μπούρδες μεγάλου βεληνεκούς. Βαρέθηκα τους γιατρούς εκ παρισίων, εκ Λονδίνων, καθηγητές πανεπιστημίων, διευθυντές κλινικών, ερευνητές, επιστήμονες, παπαρολόγους και σία, βαρέθηκα να έχω ξοδέψει χρόνια από τη ζωή μου και μετρητά, δάκρυα, ελπίδες και λοιπά. Πρέπει να είσαι τυχερός για να βρεθείς στον κατάλληλο γιατρό τη κατάλληλη στιγμή και ώρα και μην είσαι ατυχός για να γυρνάς απο ειδικότητα σε ειδικότητα. Και αν είσαι τυχερός να βρεις τον σωστό και εκεί που λες ωραία, να σου δίνει μπούρδες.

Βεβαιωθείτε για το πρόβλημα σας ( το ξέρω, είνα θέμα τύχης!) και μετά ανταλλάξτε γνώμες για προιόντα τα οποία είναι χρησιμοποιημένα και υπάρχουν αποδείξεις και παραδείγματα. Όπως κάνουμε εδώ.

Συγγνώμη αν σας κούρασα, αλλά σας μιλάει ένας άνθρωπος ο οποίος περιφέρεται 9 χρόνια σε γιατρούς και όχι μόνο. Αλωπεκία ανδρών ή γυναικών, δεν έχει σημασία, όλοι γυρνάμε έρμαια του κάθε γιατρού-ερευνητή...

Και θα χαρώ ο kolokotronis να αναλύσει κάθε πρόταση που είπα αν έχει χρόνο.
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Ntia είπε:
Το βιντεάκι είναι λίγο αστείο.
Συμφωνώ :D

Ntia είπε:
ΑΛΛΑ όμως,

σε πείθει ένας ερευνητής με μαλλούρα αλά μάγισσα Κίρκη???
Αυτό λοιπόν που λέω ότι δεν κατάλαβα ποτέ και έιναι αστείο, είναι το εξής: Γιατί και η κυρία της F... H... έχει τόσο μακρύ μαλλί σαν περούκα? Γιατί ο κύριος Μ... είναι σαν το κεφάλι μάγισσας?? Γιατί ακόμα και το κοριτσάκι δίπλα του στο βίντεο έχει μακρύ μαλλί μέχρι τις πατούσες?? Η πυκνότητα φαίνεται και σε ένα πιο νορμαλ μάκρος, γιατί γυρνάνε έτσι?? Εγώ πάντως γελάω!
ntia, πιστεύω αυτό έγινε για να δείξουν ότι η λοσιόν κάνει δουλειά. Σου λέει, αν δει ο άλλος κάποιον με μακρύ μαλλί, θα πειστεί.
Άσχετα αν το παιδάκι, ΔΕΝ εχει τριχόπτωση σε αυτήν την ηλικία. Κάποιος που ΔΕΝ γνωρίζει, θα πειστεί.
Πάντως, ntia, αγόρι είναι, όχι κορίτσι. ;)
Άλλη μία απόδειξει ότι ΔΕΝ βελτιώνει την σεξουαλ. ζωή του άντρα. Του γιο του, τον δείχνει σαν κορίτσι :D :D
Εγώ πάντως γελάω στο 0:15 και μετά που λέει ότι του βάζει "μία φορά το χρόνο, μια στο τόσο". Όποτε το ακούω, γελάω, sorry...

Ntia είπε:
παπαρολόγους και σία
....
Και θα χαρώ ο kolokotronis να αναλύσει κάθε πρόταση που είπα αν έχει χρόνο.
Κινδυνεύεις να σε χαρακτηρίσει ότι έχεις χαμηλό επίπεδο, όπως και εμένα ;)
----
Σε όσα αναφέρεσαι έχεις δίκιο.

Ας συγκρίνουμε το συγκεκριμένο με το Revivogen.
Πας στο site τους, σου λένε όμορφα και αναλυτικά ΤΙ προκαλεί την τριχόπτωση, σε ποιούς απευθύνεται, σε ποιούς ΔΕΝ θα έχει αποτέλεσμα, κλινικές έρευνες για κάθε ένα συστατικό, κλινική έρευνα για το Revivogen στο σύνολο του, Faqs, απορίες, κλπ.
Πας στου Μ***, βλέπεις κάτι ανοησίες του τύπου "είχα αυχενικό και με έκανε καλά", "κάνει για όλους τους τύπους αλωπεκίας", "βοηθά σε κάποιες ανίατες ασθένειες" κλπ.
Πες μου μετά τι να πεις; Αν αυτός που έγραφε στο site, γνωρίζει τι προκαλεί την τριχόπτωση, εγώ χάνω το Super Zix μου.

Να πω και εγω τα δικά μου.
Ο κόσμος πάνω στην απελπισία του, είναι έτοιμος να δοκιμάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Ναι, ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Θυμάστε κάτι ειδήσεις με το δηλητήριο ενώς σκορπιού που έκανε καλά το καρκίνο;
Ή τη φραπελιά; Δημοσιογράφοι που δήλωναν εντυπωσιασμένοι και με χαρά φιλοξενούσαν στην εκπομπή τους μαρτυρίες ανθρώπων που σώθηκαν από τον καρκίνο χάρη στα φύλλα της ελιάς. Και ο απληροφόρητος κόσμος τα έβλεπε και πίστευε. Σου λέει για να είναι στην TV, κάτι θα κάνει, ας το δοκιμάσω. Που να ξέρει όμως, τι μπορεί να παίζεται από πίσω...

Θυμάστε τον Στράτο; Που πίστευε ότι επειδή έχει αραιό μαλλί ΔΕΝ θα τον αγαπήσει καμμία;
Τι νομίζετε, αν τον έλεγα ότι αν αφήσει και τον τσιμπήσει σκορπιός το κεφάλι του, Μεγάλη Τρίτη χαράματα, θα δει μαλλί 10χρονου, ΔΕΝ θα το δοκίμαζε?

Οι "ερευνητές" (και καλά), ΔΕΝ ΝΙΑΖΟΝΤΕ που και πως θα βρείτε τα (σκληρά κερδισμένα σας) λεφτά. Τους νιάζει να πατήσουν στο πρόβλημα σας για να επιβιώσουν αυτοί.
Γνωρίζουν ότι οι λέξη και μόνο ΘΕΡΑΠΕΙΑ, ακολουθούμενη από την λέξη που εκφράζει την ασθένεια κάποιου, σημαίνει γεμάτο ταμείο. Θα αναφέρουν λέξεις κλειδιά όπως "100% επιτυχία", "0% παρενέργειες", "θαύμα", "δώρο του Θεού", "το έπερνε και ο Μ.Αλέξανδρος και γι'αυτό ήταν ανίκητος" "το χρησιμοποιούσαν και οι 300 του Λεωνίδα και είχαν μαλλούρα όλοι" κλπ.

Ο κόσμος ΕΙΝΑΙ απληροφόρητος. Ειδικά το Ελλάντα. Στο Αμέρικα, το FDA κυνηγάει κάτι τέτοια και μόνο σε κάτι πανηγύρια και εκδηλώσεις μπορούν να τα πουλήσουν. Ασε που η πληροφόρηση, ειδικά η διύσδυση του Internet είναι στα κορυφαία επίπεδα της. Στο Ελλάντα, ότι δηλώσεις είσαι. Ερευνητής δηλώνεις; ΜΕ πείρα 15 χρόνων? Αυτό είσαι, πάει και τελείωσε.

Όλοι μα όλοι που δεν γνωρίζουν τι προκαλεί την τριχόπτωση και πως μπορείς να την σταματήσεις, είναι ικανός να δοκιμάσει τα πάντα προκειμένουν να δει "γιατριά", η οποία και δεν πρόκειται να έρθει ποτε...

Γι'αυτό σταματήστε να πιστεύετε κάτι τέτοια "θαύματα". Όχι μόνο στην τριχόπτωση, ΠΑΝΤΟΥ.
Αν έκανε κάτι η συγκεκριμένη λοσιόν, ΔΕΝ θα έδειχναν κάτι σαν αποτέλεσμα; Δεν θα υπήρχαν post στο internet να αναφέρουν τα καλύτερα; Δεν θα ακούγαμε έστω κάτι;
11εκ. $ πήρε η Follica για να βρει να κάνει αυτό που υπόσχεται ο Μ****, να βγάλουν και οι φαλακροί μαλλιά. Αν έκανε κάτι η λοσιόν, ΔΕΝ θα την αγόραζαν; Με 11εκ? Μην τρελαθούμε τελείως...

Δείτε το μαλλί του Μ*** στο video. Άθλιο, ψιλοαραιό ΧΩΡΙΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ. Ή είναι τόσο πολύτιμο, που δεν το σπαταλάει πάνω του, αλλά το δίνει στον κόσμο;
Και ποιος μου λέει ότι δεν έχει regaine και proscar στην "καβάτζα" του;

Αλλά όπως μπορεί να δει ο καθένας, μπαίνουν, γράφουν, προσπαθούν να με δείξουν ότι τα παίρνω ή κάτι παίζει, φεύγουν, έρχοντε άλλοι και ουτο καθεξης. Τι να πιστέψεις, μου λέτε;

Δεν έχω κάτι με κανένα. Δικαίωμα μου είναι όμως να κρίνω όπως πιστεύω εγώ. Αν κάνω κάπου λάθος, με κρίνουν άλλοι. Το Internet είναι free για όλους και όλοι μπορούν να πιστοποιήσουν τα πάντα.

Το site το έκανα γιατι είμουν παθών από μη πληροφόρηση. Αυτή είναι η λειτουργία του, αγαπητοί κύριοι που σας θίγουν τα γραφώμενα του site. Να πληροφορήση τον κόσμο.
Μεσα στην πληροφόρηση αυτή, είναι οχι μόνο να δείξουμε τι κάνει δουλειά, αλλά και τι δεν κάνει. Και όχι όπως με καπνίσει εμένα, αλλά με βάση αναζήτησης στο Internet.

Αυτά που αναφέρω εγώ εδώ ή και τα περισσότερα μέλη, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΑΠΟ ΜΕΡΑΚΙ. ΔΕΝ θα σας πάρουμε ούτε 1€, για να μάθετε τι και ποιο κάνει δουλειά.
ΑΥΤΑ που σας λένε ΟΣΟΙ ΠΟΥΛΑΝΕ κάτι, αυτά να φοβάστε. Γιατί παίζεται η τσέπη τους.
 

Ntia

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Συγνώμη, αλλά ούτε που κατάλαβα ότι αυτό είναι αγοράκι και δεν είναι κοριτσάκι! Ε τι να πω τώρα? Καλά θα του έχει δημιουργήσει ψυχολογικά τού παδιού... Αυτό ούτε που το πρόσεξα, αν είναι δυνατόν!
 
Μπλουζα