Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις

Stripar

Established Member
στην χρήση των μικρότερων δυνατών εργαλείων στην άνοιξη των οπών προκειμένου να μήν φαίνεται η προβολή της τρίχας απο την οπή διάνοιξης-δέρμα(μεγάλη οπή-dolly hairs) αλλά να φαίνεται ένα με αυτό(μικρή οπή διάνοιξης)...συνεπώς απόλυτα φυσικό!!


πολυ σημαντικο για την φυσικοτητα της hairline.
ακομα και σε καλα αποτελεσματα σε φυτρωση και σχεδιασμο αυτο με τις οπες που εκφυεται η τριχα
"δειχνει" οτι εχει γινει μεταμοσχευση.

Χαίρομαι που συμφωνείς @meandre
Μετά απο το μέλος που πήγαμε στον Καναδά για την επιδιόρθωση των dolly hairs που κληρονόμησε απο Ελληνική κλινική...άρχισα να το ψάχνω και έχω συμπεράνει ότι οι μτχ που χρησιμποποιούν τα μικρότερα δυνατόν εργαλεία & σε συνδιασμό με το cherry picking (το C.P δίνει το 10% της φυσικότητας) έχουν το πίο ρεαλιστικό - φυσικό αποτέλεσμα!
Στγκεκριμένα :
0.70mm για μονότριχα
0.75mm για δίτριχα
0.80mm για τρίτριχα
0.90mm για τετράτριχα,πολύτριχα

Υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις γιατρών όπου σε ασθενείς που έχουν πολύ αδύνατες τρίχες κατεβούν μιά κλιμακα κάτω και στα μονότριχα φτάνουν και στα 0.60mm!!!!!!

Αν σκεφτείς την ομολογία του χρήστη @george ότι στην Κλινική που έκανε μτχ χρησιμοποιούνε 1.0mm για όλα τα extract των μοσχευμάτων , συνεπώς κατά τον ίδιο τρόπο θα πράτουνε στη λήπτρια , δέν είναι να απορείς που το μέλος έχει παράπονα απο την μτχ του
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
@Stripar :3m:
Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες που μας έδωσες. Με τέτοιες αναρτήσεις σίγουρα γινόμαστε όλοι πιο σοφοί και πιο απαιτητικοί.
[h.

Thanks tropheus!...
Υπάρχουν και αρκετές ακόμα...ξέρεις τους λόγους που δέν τις μοιράζομαι!.
;)
 

Stripar

Established Member
Stripar συγχαρητηρια και απο μενα για την ερευνα που εχεις κανει και τα νεα δεδομενα. Πολυ καλη δουλεια..
Μας λειπουν τετοιες φωνες εδω μεσα..

Ελπίζω να μήν την χάσω flosk λέγοντας τα ίδια και ίδια....χιχοχοοχο

Θα συμφωνήσω με το Περιστατικό 100% φύτρωση , τέλειο αποτέλεσμα!...

Σε περίπτωση που δέν γνωρίζεις o Hasson πήρε ARTAS
http://hairlosscure2020.com/is-hasson-wong-planning-to-start-fue-with-artas/

υποθέτω σε κανένα χρόνο θα βλέπουμε τις πρώτες fue του!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
Πες στο Crown σου να κάνει λίγο υπομονή!...

Σε κανένα χρόνο θα έχουμε θαυμάσιες επιλογές!...

;)
 

lmg 7

Active Member
ωραιος ο στριπαρ...ναι σαι καλα αγορινα τρελο αρθρο μας δινει αρκετες ελπιδες και αν εχεις κιαλλα να πεις ειναι ολα ευπροσδεκτα
 

Δημητρης38

Active Member

Δηλαδη ρε τυποι... εσεις με την εμπειρια που εχετε... πιστευετε οτι αυτο το αποτελεσμα ειναι αυθεντικο αποτελεσμα μιας μ/μ ?
Το πιστευετε αυτο που βλεπετε ?
 

tropheus

Well-Known Member
Δηλαδη ρε τυποι... εσεις με την εμπειρια που εχετε... πιστευετε οτι αυτο το αποτελεσμα ειναι αυθεντικο αποτελεσμα μιας μ/μ ?
Το πιστευετε αυτο που βλεπετε ?

Προσωπικά δε βλέπω κάτι extreme που να με κάνει να πιστεύω ότι δεν είναι αληθινό.
Αντιθέτως έχω δει δεκάδες άλλα αποτελέσματα στα επίσημα sites μεγαλογιατρών ανά τον κόσμο που βγάζουν μάτι ότι είναι απολύτως στημένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Οι Φωτογραφιες φαινονται αυθεντικες ... αν και μπορουν πλεον να τις φωτοσοπιασουν πολυ ευκολα.

Εγω θελω την εμπειρια σας (η δικη μου αρνειται να το πιστεψει).
Με τα αποτελεσματα που εχετε εσεις απο τις μ/μ που κανατε...πιστευετε οτι θα μπορουσε το αποτελεσμα που βλεπουμε να ειναι αυθεντικο και να επιτυγχανει ο συγκεκριμενος Ιατρος πυκνωση και φυτρωση που στο φως του Ηλιου δεν θα φαινεται δερμα και το κεφαλι θα γινει αφανα στην τριχα ?

Εαν ναι .. θα ερθω σε επικοινωνια μαζι του να με κανει και εμενα ετσι....
Τι τιμες εχει αυτος στα μοσχευματα του ?
 

Bouklas

Well-Known Member
Έχω μια απορία, ο τύπος έκανε χρήση φιναστερίδης για 10 μήνες και μετά σταμάτησε. Οι φωτό στο site είναι στους 20 μήνες δηλαδή 10 μετά το σταμάτημα της. Όπως γραφει σκέφτεται να ξεκινήσει πάλι.
Λίγο παράξενα μου κάνουν όλα αυτά και επίσης οποιος θέλει πιστεύει ότι αυτές οι φωτό είναι την εποχή που δεν έκανε χρήση φιναστερίδης. Σε μένα το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης όταν ήταν στα καλύτερα της δεν έφτανε ούτε το 1/10 εκείνο της φιναστερίδης.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδια εβαλε 6500 grafts και εχει αφησει 5 μετρα τσουλουφια.
Αν αφησω και εγω αυτο το μακρος θα παραπλανει το αποτελεσμα μου.
Αν τα κοψει κοντα να δουμε πως θα ειναι.
Οχι ξυρισμενα....
 

Δημητρης38

Active Member
Ρε παιδια εβαλε 6500 grafts και εχει αφησει 5 μετρα τσουλουφια.
Αν αφησω και εγω αυτο το μακρος θα παραπλανει το αποτελεσμα μου.
Αν τα κοψει κοντα να δουμε πως θα ειναι.
Οχι ξυρισμενα....

Eσυ Γιαννη εχεις την πυκνωση που εχει αυτος ?
Δεν εχει βαλει 6.500 Grafts... αυτα ειναι το συνολικο capacity του.

Εβαλε 3460 εκ των οποιων τα 1460 μπηκανε μπροστα και τα υπολοιπα 2000 στην μεση !!!

Εγω θα ερθω σε επικοινωνια μαζι του και θα του δειξω την φωτογραφια και θα τον ρωτησω εαν με τον ιδιο αριθμο grafts μπορει να με κανει ετσι !!! Να δω τι θα μου απαντησει !!!!
 

lmg 7

Active Member
σορυ παιδες αλλα αυτο το αποτελεσμα δε το πιστευω με τιποτα!!!!!!!

ρε παιδια ηρεμηστε,ξανθο μαλλι εχει το παλικαρι κ οταν ειναι στεγνο προσδιδει μεγαλη ψευδαισθηση επισης 3460 grafts εβαλε,δεν ειναι και λιγα.....
στο βρεγμενο φαινεται οτι δεν εγινε 20αρης ξαφνικα,παρολαυτα δεν παυει να ειναι τρομερο αποτελεσμα
 

Δημητρης38

Active Member
Ρε παιδια εδω μεσα θα γραψουμε ποτε την αληθεια ή εστω αντικειμενικα... ή θα παραπληροφορουμε συνεχως ?

Καταρχην το ατομο δεν ειναι ξανθο αλλα καστανο
Επισης με βρεγμενο μαλλι στον ηλιο δεν φαινεται σαν 20αρης αλλα σαν 16αρης !!!

Και ερωτω εγω τον lmg7 που πιστευει τη φωτογραφια που βλεπει
Εχεις κανει μ/μ φιλε μου ?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα