Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
https://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?13779-Dr.-Hakan-DOGANAY-of-Turkey-8348-Grafts(6554-1830)-FUE θελω γνωμες,μακραν το καλυτερο αποτελεσμα που εχω δει και αναγκαστικα κραταω πολλες επιφυλαξεις αν ειναι αληθεια


Κοιτώντας προσεκτικά τον διαμοιρασμό , την πυκνότητα , την φορά των Grafts στην 9,10,12,13,13.3,16,17 photo και το σύνολο των grafts που δαπανήθηκαν...πέρα για πέρα ρεαλιστικό & υλοποιήσιμο!.

Δυστυχώς ο συγκεκριμένος γιατρός λειτουργεί σε ενοικιασμένες αίθουσες χειρουργείου...και ενώ οι συνθήκες φαίνονται στοιχειωδώς σωστές , ο χώρος φαίνεται άκρος ελλιπείς !!! :eek:

Δείτε εδώ :

Όπως και να έχει όμως μας έχουν βάλει τα γυαλιά οι Τούρκοι!!!...
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
που να να ειχε και κλινικη της προκοπης,παντως μπορουμε να τον στειλουμε στην b.k απο χωρους πετανε...απο αποτελεσματα ξεπετανε
 

lmg 7

Active Member
Κοιτώντας προσεκτικά τον διαμοιρασμό , την πυκνότητα , την φορά των Grafts στην 9,10,12,13,13.3,16,17 photo και το σύνολο των grafts που δαπανήθηκαν...πέρα για πέρα ρεαλιστικό & υλοποιήσιμο!.

Δυστυχώς ο συγκεκριμένος γιατρός λειτουργεί σε ενοικιασμένες αίθουσες χειρουργείου...και ενώ οι συνθήκες φαίνονται στοιχειωδώς σωστές , ο χώρος φαίνεται άκρος ελλιπείς !!! :eek:

Δείτε εδώ :

Όπως και να έχει όμως μας έχουν βάλει τα γυαλιά οι Τούρκοι!!!...

ρε παιδια στο συγκεκριμενο φορουμ οσα ατομα με μεγαλο nw προπσπαθησαν να κανουν κατι τους αποθαρρυνατε επιδεικτικα ,οτι δεν θα καταληξει πουθενα η προπσπαθεια τους και οτι ειναι χασιμο χρονου και κυριως ψυχολογικη κουραση ....... ξαφνικα μου λετε δηλαδη οτι ενας με επιφανεια nw6 αν εχει λεφτα δεν εχει να φοβηθει και πολλα, αρκει να κανει την σωστη κινηση και να παει στον καταλληλο γιατρο?
 

Flosk

Well-Known Member
Δεν ειναι 6ρης img 7. Εχει ψηλα πλαινα. Μην ξεχνας επισης οτι δεν ειναι ολες οι δοτριες ιδιες και πως οι κλινικες διαφημιζουν τα καλυτερα αποτελεσματα τους, οχι τα χειροτερα..
 

lmg 7

Active Member
και παλι θεωρω πως με το συγκεκριμενο αποτελεσμα η ακομα και με το 70% αυτου του αποτελεσματος ενας 6αρης μεχρι 7αρης ισως ηταν πολυ ευχαριστημενος......νομιζω παντως πως η δοτρια εχει κανει την μεγαλυτερη διαφορα
 

Stripar

Established Member
Πολύ σωστά!..

Επίσης ο ασθενής είχε "σωστή" ηλικία δηλ. σταθεροποιηθεί , δέν είχε κάνει λάθη από προηγούμενες μτχ (συνεπώς επάρκεια μοσχευμάτων) καθώς και συνδύασε μοσχεύματα από μούσι όπου μεγάλωσε την συνολική πυκνότητα και κάλυψη.

Πολύ στοχευμένος και αποφασισμένος για μένα ο συγκεκριμένος ασθενής...φαντάζομαι τί υπομονή θα έδειξε όλα αυτά τα χρόνια...
 

tasos33

Well-Known Member
παρατηρωντας και αλλα περιστατικα του ειδα πως δουλευει κ περιοχες με μαμα μαλλι που αρκετοι αποφευγουν
 

Δημητρης38

Active Member
Tον Googlara να βρω και αλλα αποτελεσματα ... και η συγκριση μεταξυ των 2 περιστατικων ειναι τραγικη !!!!
Που ειναι η Hairline ?
Που ειναι η πυκνοτητα της επεμβασης ?
Αυτον γιατι δεν τον εκανε σαν το περιστατικο που ποσταριστηκε στο παρων θρεντ !!!! ??




Κατα τα αλλα σας βαζω και εγω αναλογα Εντυπωσιακα περιστατικα απο Ελληνικες Κλινικες ... μην τσιμπατε !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημητρης38

Active Member
Kαι ενα Βιντεο απατης απο τον ιδιο Γιατρο ... Οποιος εχει την ελαχιστη εμπειρια απο μ/μ ας με διαψευσει !!!


Αν ειναι τοσο ευκολο και απλο να γινουμε ετσι.. παμε και εδω !!!!

FUE-method-before-after-gr.jpg
 

lmg 7

Active Member
Πολύ σωστά!..

Επίσης ο ασθενής είχε "σωστή" ηλικία δηλ. σταθεροποιηθεί , δέν είχε κάνει λάθη από προηγούμενες μτχ (συνεπώς επάρκεια μοσχευμάτων) καθώς και συνδύασε μοσχεύματα από μούσι όπου μεγάλωσε την συνολική πυκνότητα και κάλυψη.

Πολύ στοχευμένος και αποφασισμένος για μένα ο συγκεκριμένος ασθενής...φαντάζομαι τί υπομονή θα έδειξε όλα αυτά τα χρόνια...

δηλαδη stripar θεωρεις σωστο μετα την σταθερποιηση να γινει η επεμβαση?αν καποιος γνωριζει το pattern του και το πως θα καταληξει δεν ειναι σημαντικο πλεονεκτημα?..........δημητρη το πρωτο που εστειλες ειναι 1700grafts δεν περιμενα και πολλα παραπανω να δω,το δευτερο μου φαινεται ψιλοfake διοτι δεν εχει καθολου φωτεινοτητα το βιντεο,δεν κανει τις σωστες ληψεις για να με πεισει και επισης οταν ζουμαρει στην Hairline ουτε που βλεπουμε αν οντως προκειται για το ιδιο προσωπο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lmg 7

Active Member
και επισης ρε παιδια αυτο το thread μιλαμε ειναι των ακρων,σε ενθαρρυνει ο stripar και σε προσγειωνει ο δημητρης ....προσωπικα με πειθει ο stripar διοτι εχει καλυτερα επιχειρηματα ενω εσυ μητσο ,δεν λεω πως δεν εχεις απλα εισαι λιγο μηδενιστης ρε φιλε (sorry κιολλας δεν ειναι προσωπικο) και ειναι σαν να λες κοψτο μια για παντα μην ασχολειστε αλλο με αυτο δεν υπαρχει λυση
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω πιστευω οτι το αποτελεσμα στο βιντεο ειναι αληθινο..εκτος εαν παιζει τοπικ..
και εβαλε πολυ πραμα...εχει και σπαστο μαλι αρα λογικο το αποτελεσμα....
εγω παρατηρω οτι οι τουρκοι δινουν σουπερ πυκνοτητες....οκ μπορει απο κοντα να μην ειναι το ιδιο
αλλα εχω μεινει εντυπωσιασμενος....παντως εγω θα προτιμουσα δοκιμασμενες λυσεις ....εαν ημουν
elitist μπορει να ρισκαριζα και να πηγαινα απεναντι
 

poseidonas77

Well-Known Member
Tον Googlara να βρω και αλλα αποτελεσματα ... και η συγκριση μεταξυ των 2 περιστατικων ειναι τραγικη !!!!
Που ειναι η Hairline ?
Που ειναι η πυκνοτητα της επεμβασης ?
Αυτον γιατι δεν τον εκανε σαν το περιστατικο που ποσταριστηκε στο παρων θρεντ !!!! ??




Κατα τα αλλα σας βαζω και εγω αναλογα Εντυπωσιακα περιστατικα απο Ελληνικες Κλινικες ... μην τσιμπατε !!!
ρε συ μητσο μαλον εβαλε λιγα μοσχευματα.....στο παρακατω ομως βιντεο ο αλλος εβαλε πολυ πραμα!!!!
 

Δημητρης38

Active Member
δηλαδη stripar θεωρεις σωστο μετα την σταθερποιηση να γινει η επεμβαση?αν καποιος γνωριζει το pattern του και το πως θα καταληξει δεν ειναι σημαντικο πλεονεκτημα?..........δημητρη το πρωτο που εστειλες ειναι 1700grafts δεν περιμενα και πολλα παραπανω να δω,το δευτερο μου φαινεται ψιλοfake διοτι δεν εχει καθολου φωτεινοτητα το βιντεο,δεν κανει τις σωστες ληψεις για να με πεισει και επισης οταν ζουμαρει στην Hairline ουτε που βλεπουμε αν οντως προκειται για το ιδιο προσωπο

Με 1700 grafts υποτιθεται οτι φτιαχνεις μια καλη Hairline και πυκνωνεις και το κεντρο.
Αυτος δεν καταφερε τιποτα απο τα 2 και το διαφημιζει κιολας (σκεψου πως ειναι τα αλλα δηλαδη)

Στο 2ο Βιντεο καταλαβαινεις και εσυ οτι ειναι Fake... οποτε ο τυπος εχει μπει στην διαδικασια της εξαπατησης !!! (μιλαμε για τον ιδιο γιατρο με το πρωτο παραδειγμα που λετε ειναι εντυπωσιακο το αποτελεσμα του)
 

Δημητρης38

Active Member
εγω πιστευω οτι το αποτελεσμα στο βιντεο ειναι αληθινο..εκτος εαν παιζει τοπικ..
και εβαλε πολυ πραμα...εχει και σπαστο μαλι αρα λογικο το αποτελεσμα....
εγω παρατηρω οτι οι τουρκοι δινουν σουπερ πυκνοτητες....οκ μπορει απο κοντα να μην ειναι το ιδιο
αλλα εχω μεινει εντυπωσιασμενος....παντως εγω θα προτιμουσα δοκιμασμενες λυσεις ....εαν ημουν
elitist μπορει να ρισκαριζα και να πηγαινα απεναντι


Τοπικ δεν παιζει... η πυκνοτητα στην Hairline που ειναι οντως εντυπωσιακη, εχω την εντυπωση ομως οτι δεν μπορει να επιτευχθει λόγω της αποστασης που πρεπει να εχουν τα grafts μεταξυ τους για να δημιουργηθει το νεο αιματολογικο δικτυο !!!




---------------------------------------------------------------------------------------------------

When large numbers of grafts are transplanted they do not get enough blood supply.

Fact: The blood supply of the scalp is so great and it is so collateralized (comes from different directions from blood vessels that are all interconnected) that it is able to sustain the growth of thousands of newly transplant grafts at one time. However, there are limitations. If the grafts are too, large or if the sites are placed too close together the blood supply can be overwhelmed resulting in poor growth. Also, blood flow is significantly compromised by chronic sun exposure and smoking – two conditions which significantly limit the number of grafts that can safely be placed in one hair transplant session.

http://www.bernsteinmedical.com/hair-transplant/more-info/hair-transplant-myths/

---------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
δηλαδη stripar θεωρεις σωστο μετα την σταθερποιηση να γινει η επεμβαση?
Φίλε @lmg 7 , εννοείται πως αυτό είναι το σωστό!...

Eλαχιστοποιείς τις , όποιες πιθανότητες να ανοίξεις και άλλο (σε σύντομο χρονικό διάστημα) και είτε να χρειαστείς touch up , να σου χαλάσει δηλ. την εικόνα της μτχ που είδη έχεις κάνει.
Μήν ξεχνάμε ότι η μτχ ΔΕΝ σταματά την Α.Α ή την τριχόπτωση , παρα μόνο δίνει πίσω όσα χάσαμε στην άνιση αυτή μάχη και μόνο στα μικρά NW είναι οριστική λύση!.

Όμως σχετική σταθεροποίηση της τριχόπτωσης (ακόμα και στα μεγάλα NW , είτε με φάρμακα , είτε λόγου ηλικίας) + ΜΤΧ = επιτυχημένη μτχ !!!
(δεδομένου ότι μετά απο πολλά χρόνια θα χρειαστείς να ξανα-ασχοληθείς)

αν καποιος γνωριζει το pattern του και το πως θα καταληξει δεν ειναι σημαντικο πλεονεκτημα?

ΌΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!...

Όπως λέω σε μερικούς φίλους από το forum που μιλάμε συχνά-πυκνά και βάση των συνομιλιών που έχω κάνει με πάρα πολλούς γιατρούς του χώρου και στο εσωτερικό & στο εξωτερικό αλλά και κατοίκων consultations αντίστοιχα…

Η προσωπική μου άποψη πλέον είναι , ότι άν κάποιος γνωρίζει το pattern που θα καταλήξει έχει την Χ παράμετρο της "εξίσωσης" μιας επιτυχημένης μτχ στο τσεπάκι του!

Οι παραμέτροι που για μένα συντελούν σε μιά επιτυχημένη μτχ είναι:

Χ= Pattern που θα καταλήξει
Υ= Χωρητικότητα δότριας
Ζ= Αραίωση λήπτριας
F= Τεχνικές & Γιατρός

Η κάθε μία από τις παραπάνω παραμέτρους (άν κάποιος κάτσει και το καλοσκεφτεί) είναι αλληλένδετες μεταξύ τους & θα έπρεπε να είναι κανόνας για όλους όσους σκέφτονται μια μτχ...μιά επιτυχημένη μτχ χωρίς εκπλήξεις για δράματα για το μέλλον !!!

Βέβαια όλα τα παραπάνω δέν έχουν βγεί από κάποια έρευνα - πανεπιστήμιο , αλλά από προσωπική ανησυχία & στοχασμό...συνεπώς ο καθένας τα αξιολογεί κατά βούληση !!!
 

Stripar

Established Member
Δημήτρη38:

Ο Stripar (ΕΓΩ) ΔΕΝ έχω κάνει μτχ μαλλιών!...(Να δώ βέβαια τί επιχείρημα θα έχεις , όταν θα κάνω:))

Όμως έχω ξοδέψει σε consultation στο εξωτερικό και σε συνομιλίες με γιατρούς παγκοσμίου επιπέδου , λεφτά που άλλοι ξοδεύουν για μία ή δύο μτχ. !!!

Επίσης γνώστη της μτχ δέν κάνει απαραίτητα κάποιον που έχει κάνει μτχ ή αντίθετα άσχετο όποιον δέν έχει κάνει...

Διότι εγώ μπορεί να μήν έχω κάνει μτχ αλλά ήμουν παρών σε όλη την διάρκεια ενός χειρουργείου του Rahal όπου και είδα με πάσα λεπτομέρεια κάθε έκβαση της μτχ ακόμα και την παραμικρή λεπτομέρεια , κάτι που ο ασθενής σάν ασθενής σε καμία περίπτωση δέν έχει την δυνατότητα να κάνει , πρώτον διότι θα έπρεπε να έχει μάτια στα αυτιά και δεύτερον διότι λόγου άγχους και νάρκωσης δέν μπορεί να αξιολογήσει το τι γίνετε τριγύρω του !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

kapa

Μέλος του προσωπικού
για καποιον λογο στο καινουριο φορουμ δεν μου ερχοναι οι αναφορες σας αλλα δεν εχει καμια σημασια γιατι ετσι και αλλιως παρακολουθω ολα τα μηνυματα.
πιστευω καποια στιγμη θα καταλαβετε οτι το να τσακονονται 2 μελη σε ενα φορουμ ειναι ασκοπο.
μην συνεχισετε γιατι θα αναγκαστω να μπαναρω
 

tasos33

Well-Known Member
ρε παιδια ακομα με τον δημητρη ασχολεισται....η υποθεση του βρωμαει απο την αρχηη...προσωπικα τον εχψ κανει Ignore kai etsi εχω απαλλαχθει απο το απεριγραπτο του χαρακτηρα του...πιστευω πλεον πως δεν προσφερει τιποτα στο φορουμ παρα μονο προστριβες και ο διαχειρηστης θα πρεπει να τον διαγραψει
 
Μπλουζα