Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lmg 7

Active Member
Ρε παιδια εδω μεσα θα γραψουμε ποτε την αληθεια ή εστω αντικειμενικα... ή θα παραπληροφορουμε συνεχως ?

Καταρχην το ατομο δεν ειναι ξανθο αλλα καστανο
Επισης με βρεγμενο μαλλι στον ηλιο δεν φαινεται σαν 20αρης αλλα σαν 16αρης !!!

Και ερωτω εγω τον lmg7 που πιστευει τη φωτογραφια που βλεπει
Εχεις κανει μ/μ φιλε μου ?

οχι δημητρη δεν εχω κανει,εχεις μεγαλυτερη εμπειρια απο μενα πανω στο θεμα οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα και ξημεροβραδιαζομαι να διαβασω αποψεις να παραδειγματιστω σε πολλα φορουμ......με σχολια ομως του τυπου με βρεγμενο μαλλι μοιαζει με 16αρης
http://i1175.photobucket.com/albums/r635/asmedfue/3460 FUE - EREN CIL/V2__DSC0637_zps5400d5fd.jpg αυτοακυρωνεσαι και μονο καλο δεν κανεις σε απειρα μελη οπως εγω,πιο πολυ για τρολ σε περνανε
 

Δημητρης38

Active Member
οχι δημητρη δεν εχω κανει,εχεις μεγαλυτερη εμπειρια απο μενα πανω στο θεμα οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα και ξημεροβραδιαζομαι να διαβασω αποψεις να παραδειγματιστω σε πολλα φορουμ......με σχολια ομως του τυπου με βρεγμενο μαλλι μοιαζει με 16αρης
http://i1175.photobucket.com/albums/r635/asmedfue/3460 FUE - EREN CIL/V2__DSC0637_zps5400d5fd.jpg αυτοακυρωνεσαι και μονο καλο δεν κανεις σε απειρα μελη οπως εγω,πιο πολυ για τρολ σε περνανε

Καταρχην θελω να ξερεις οτι δεν σου κανω προσωπικη επιθεση και δεν εχω προθεση να σε ειρωνευτω οκ ?

Βλεπεις λοιπον οτι επειδη δεν εχεις κανει δεν μπορεις να καταλαβεις οτι οι πυκνοτητες που βλεπεις στην συγκεκριμενη περιπτωση ΔΕΝ ειναι δυνατον να επιτευχθουν με μια μ/μ !!?

Η Φωτογραφια στο τελευταιο σου ποσταρισμα, ΔΕΝ ειναι αποτελεσμα μ/μ... δεν εχει γινει επεμβαση στην συγκεκριμενη περιοχη δηλαδη... εξαλλου το γραφει οτι χρησιμοποιηθηκαν 3400 μοσχευματα εκ των οποιων τα 2000 στην μεση και τα 1400 μπροστα... γιατι μου δειχνεις φωτογραφιες του crown που δεν εχουν υποστει επεμβαση και με χαρακτηριζεις σαν τρολ ? Γιατι δεν θελεις να πιστεψεις αυτο που σου γραφω ενω πιστευεις κατι που πολυ ευκολα μπορει να επεξεργαστει ?

Εαν ο συγκεκριμενος Γιατρος μπορει να επιτυχει αποτελεσματα πυκνωσης και φυτρωσης σαν αυτο που βλεπουμε στην φωτογραφια ... και χρηστες του Φορουμ με αναλογη εμπειρια πιστευουν οτι τα αποτελεσματα των φωτογραφιων ειναι εφικτα (αρα εγω κανω λαθος)... εχω ολη την καλη διαθεση να ερθω σε επικοινωνια με τον Γιατρο, να του δειξω τις φωτογραφιες και να τον ρωτησω εαν μπορει να με κανει και εμενα ετσι !!!! Και να δω τι δω τι θα μου απαντησει και αν "κενταει" οπως υποστηριζεις !!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
Εαν ο συγκεκριμενος Γιατρος μπορει να επιτυχει αποτελεσματα πυκνωσης και φυτρωσης σαν αυτο που βλεπουμε στην φωτογραφια ... και χρηστες του Φορουμ με αναλογη εμπειρια πιστευουν οτι τα αποτελεσματα των φωτογραφιων ειναι εφικτα (αρα εγω κανω λαθος)... εχω ολη την καλη διαθεση να ερθω σε επικοινωνια με τον Γιατρο, να του δειξω τις φωτογραφιες και να τον ρωτησω εαν μπορει να με κανει και εμενα ετσι !!!! Και να δω τι δω τι θα μου απαντησει και αν "κενταει" οπως υποστηριζεις !!!!!


Εγώ ΔΕΝ βλέπω κάποια "καλή διάθεση" εκ μέρους σου!!!...αντίθετα μια εμμονή!!!...

Δέν νομίζω ο συγκεκριμένος γιατρός να ασχοληθεί κάν με εσένα!....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημητρης38

Active Member
Εγώ ΔΕΝ βλέπω κάποια "καλή διάθεση" εκ μέρους σου!!!...αντίθετα μια εμμονή!!!...

Δέν νομίζω ο συγκεκριμένος γιατρός να ασχοληθεί κάν με εσένα!....


Γιατι, φοβαται ?

Κατα τα αλλα δεν γουσταρω να μου απευθυνεις τον λογο, ουτε να ανοιγω διαλογο μαζι σου γιατι οπως ο ιδιος παραδεχτηκες εχεις επαγγελματικες σχεσεις με τους συγκεκριμενους Ιατρους, φυσικα και με τα αναλογα ανταλλαγματα.
Στο Φορουμ, μακρια απο εμενα τυπε... εσυ ειδικα... απο κοντα οποτε γουσταρεις !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

lmg 7

Active Member
Καταρχην θελω να ξερεις οτι δεν σου κανω προσωπικη επιθεση και δεν εχω προθεση να σε ειρωνευτω οκ ?

Βλεπεις λοιπον οτι επειδη δεν εχεις κανει δεν μπορεις να καταλαβεις οτι οι πυκνοτητες που βλεπεις στην συγκεκριμενη περιπτωση ΔΕΝ ειναι δυνατον να επιτευχθουν με μια μ/μ !!?

Η Φωτογραφια στο τελευταιο σου ποσταρισμα, ΔΕΝ ειναι αποτελεσμα μ/μ... δεν εχει γινει επεμβαση στην συγκεκριμενη περιοχη δηλαδη... εξαλλου το γραφει οτι χρησιμοποιηθηκαν 3400 μοσχευματα εκ των οποιων τα 2000 στην μεση και τα 1400 μπροστα... γιατι μου δειχνεις φωτογραφιες του crown που δεν εχουν υποστει επεμβαση και με χαρακτηριζεις σαν τρολ ? Γιατι δεν θελεις να πιστεψεις αυτο που σου γραφω ενω πιστευεις κατι που πολυ ευκολα μπορει να επεξεργαστει ?

Εαν ο συγκεκριμενος Γιατρος μπορει να επιτυχει αποτελεσματα πυκνωσης και φυτρωσης σαν αυτο που βλεπουμε στην φωτογραφια ... και χρηστες του Φορουμ με αναλογη εμπειρια πιστευουν οτι τα αποτελεσματα των φωτογραφιων ειναι εφικτα (αρα εγω κανω λαθος)... εχω ολη την καλη διαθεση να ερθω σε επικοινωνια με τον Γιατρο, να του δειξω τις φωτογραφιες και να τον ρωτησω εαν μπορει να με κανει και εμενα ετσι !!!! Και να δω τι δω τι θα μου απαντησει και αν "κενταει" οπως υποστηριζεις !!!!!

δεν σου ειπα οτι μου κανεις επθεση απλα θεωρω οτι με παραπληροφορεις,διοτι δεν γινεται να μου λες οτι σου στελνω το crown ενω η φωτο δειχνει ολο το κεφαλι απο πανω βρεγμενο οπως ακριβως επρεπε ναναι καθε φωτογραφια τραβηγμενη σε ατομα με αα......θα ταν προτιμοτερο να μου εξηγησεις γιατι διαφωνεις κ που ακριβως εστιαζεις και οχι να ψιλοειρωνευεσαι(οχι εμενα προσωπικα) και στην τελικη στειλε μου μια φωτο δικια σου η οποιαδηποτε που θεωρεις οτι ειναι περα για περα αληθινη και αντιπροσωπευει μια σημερινη μεταμοσχευση....θα με βοηθουσες πραγματικα πολυ οπως και πολλα αλλα παιδια εδω μεσα
 

Stripar

Established Member
Γιατι, φοβαται ?

Κατα τα αλλα δεν γουσταρω να μου απευθυνεις τον λογο, ουτε να ανοιγω διαλογο μαζι σου γιατι οπως ο ιδιος παραδεχτηκες εχεις επαγγελματικες σχεσεις με τους συγκεκριμενους Ιατρους, φυσικα και με τα αναλογα ανταλλαγματα.
Στο Φορουμ, μακρια απο εμενα τυπε... εσυ ειδικα... απο κοντα οποτε γουσταρεις !!!

ΔΕΝ παραδέxτηκα ΠΟΤΕ οτι είχα τις σχέσεις που αναφέρεις ,
(και δεν βλέπω στο κεφάλι μου και στην τσέπη μου να έχω πάρει και κανένα αντάλλαγμα όπως ΦΥΣΙΚΑ εσύ υπονοείς) ...
το απόδειξα σε άλλο νήμα όπου έγινες και ρόμπα δίοτι διαστρέβλωνες την αλήθεια όπως και κάνεις και τώρα βαζοντας την λέξη "ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕΣ"!...Η αλήθεια η δική μου είναι το ψέμα το δικό σου....και δέν πρόκειται να κάτσω να αποδείξω σε ένα ψυχικά διαταραγμένο troll ότι είναι για τα σίδερα!...καλά είναι κάποια στιγμή να το ΟΜΟΛΟΓΗΣΕΙΣ!

Όσο για τον συγκεκριμένο γιατρό...δέν σε φοβάται απλά σιγά να μήν κάτσει να ασχοληθεί μαζί σου , για να έχεις μετά εσύ λόγο ύπαρξης στο forum....ούτε εγώ θα το έκανα (να ασχολούμαι μαζί σου) το κάνω όμως , απλά για να μή παραπληροφορείς & αποπροσανατολίζεις χρήστες όπως τον @lmg7 και πολλούς άλλους όπου ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ότι δέν τους βοηθάς κάν με τα posts σου !!!!...

Όσο για τις απειλές σου....θα ήθελα να ήξερα τί νταηλίκη θα πουλούσες όταν θα ήμουν στο μισό μέτρο δίπλα σου!!!...

Αλλά βλέπεις στην ασφάλεια και την ανωνυμία του υπολόγιστή σου αλλά και στην ψευδαίσθηση όπου ζείς
(αντίστοιχα νομίζεις ότι προσφέρεις κάτι εδώ μέσα , αλλά δεν προσφέρεις τίποτα)
μπορείς να δηλώνεις ότι θές... ακόμα ότι είσαι και ο Stallone ή να αισθάνεσαι αντράκι ενώ ένας θεός ξέρει τι είσαι...

Άντε τώρα ανέβασε καμία φωτό που σου ζητάει ο @lmg7 να βγάλουμε και άλλο γέλιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
δεν σου ειπα οτι μου κανεις επθεση απλα θεωρω οτι με παραπληροφορεις,διοτι δεν γινεται να μου λες οτι σου στελνω το crown ενω η φωτο δειχνει ολο το κεφαλι απο πανω βρεγμενο οπως ακριβως επρεπε ναναι καθε φωτογραφια τραβηγμενη σε ατομα με αα......θα ταν προτιμοτερο να μου εξηγησεις γιατι διαφωνεις κ που ακριβως εστιαζεις και οχι να ψιλοειρωνευεσαι(οχι εμενα προσωπικα) και στην τελικη στειλε μου μια φωτο δικια σου η οποιαδηποτε που θεωρεις οτι ειναι περα για περα αληθινη και αντιπροσωπευει μια σημερινη μεταμοσχευση....θα με βοηθουσες πραγματικα πολυ οπως και πολλα αλλα παιδια εδω μεσα

Καλά τα λές φίλε....αλλά ούτε φωτογραφία δικιά του θα σου στείλει , ούτε άλλου , ούτε θα τοποθετηθεί με ακρίβεια....θα το γυρνάει γύρω-γύρω και στο τέλος θα πεί τα γνωστά άχαρα σχόλιά του!

Και μήν εκπλήσεσαι που διαφωνεί....ο συγκεκριμένος διαφωνεί για να διαφωνεί και εμείς(όλοι οι υπόλοιποι) συμφωνούμε ότι διαφωνούμε μαζί του!!!

Ο βασιλιάς της λάσπης και της παραπληροφόρησης στο φορουμ....να του το δώσουμε αυτό το βραβείο !!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πρωινω ζεστο καφεδακι απολαμβανω τις διαμαχες....
Καλημερα στα παιδια!!!!
 

Stripar

Established Member
Καλησπέρα John...

Προχτές ενημερώθηκα (από το φιλαράκι) ότι κάνεις λήψη "finar" , γενόσημης δοσομετρημένης finesteride

Επειδή συζητούσα παλιότερα με ένα γιατρό μτχ για τα ΠΙΘΑΝΟΝ μελλοντικά προβλήματα της κοπής του Proscar και δέν εννοώ για την ακρίβεια κοπής-δοσολογίας , όλοι ξέρουμε ότι η ουσία είναι η ίδια και με την κοπή του κατά 95% έχουμε την ίδια ποσότητα ουσίας άν υποθέσουμε ότι είναι ισοκατανεμημένη η ουσία στο χάπι...νομίζω κάποια στιγμή θα είχε ενδιαφέρον να μας έλεγες την εμπειρία σου-τιμές -προμηθευτές κ.τ.λ μιάς και είσαι ο μόνος που κάνει λήψη.


Αναφορικά θα πώ ότι μου έχει μεταφερθεί:

To proscar & propecia έχει κατασκευαστεί απο την φαρμακοβιομηχανία για απ'ευθείας λήψη.

Στο κάθε χάπι υπάρχει μια επικάλυψη που προστατεύει το φάρυγγα , λαιμό κ.τ.λ από την απ΄’ευθείας επαφή με την δραστική ουσία (σε μακροχρόνια χρήση δέν ξέρουμε τί μπορεί να προκαλέσει η απευθείας έκθεση του χαπιού στα ανωτέρα όργανα)

καθώς και η επικάλυψη το χαπιού το προστατεύει από τα γαστρικά υγρά του στομάχου που τείνουν να αλλοιώνουν κατά μία έννοια την δραστικότητα του χαπιού!!!.

Όταν μου αναφέρθηκαν τα παραπάνω το πρώτο πράγμα που ρώτησα είναι άν υπάρχει κάποια έρευνα που να πιστοποιεί όλα τα παραπάνω , όμως μου είπαν ότι δέν υπάρχει , έχουν βγει βάση εμπειρίας και απλής ιατρικής λογικής.

Μάλιστα κάποιοι ασθενείς τους , που κάνανε λήψη proscar για 2-3 χρόνια όταν γύρισαν σε propecia (για τους παραπάνω λόγους) είδαν καλύτερα αποτελέσματα παρόλο που με το proscar είχαν μείνει στάσιμοι!!!.


Προσωπικά δέν με ενδιέφερε να το ψάξω παραπάνω τότε παρόλο που έπαιρνα proscar διότι σχετικά άμεσα γύρισα σε avodart όπου η λήψη του είναι συγκεκριμένη.

Το αναφέρω όμως για όλους όσους παίρνουν ή σκέφτονται να πάρουν Finasteride μήπως είναι καλύτερα Propecia ή αμπούλα με κονιορτοποιημένο δοσομετρημένο proscar ή γενόσημο.


Αν κάποιος έχει να προσθέσει ή να αναιρέσει ή να αντικρούσει τα παραπάνω καλό είναι προς γνώση των χρηστών Finasteride


@Δημητρη38 : Να σε προλάβω και να σου πω οτι OXI δεν τα "παίρνω" απο την Merk , φαρμακεία , εταιρείες με γενόσημα !!! :D
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ειμαι στα 2 χρονια και 3 μηνες που Κανω Χρηση Φινας.
Την Φινα Την ξεκινησα 2 μηνες μετα την μεταμοσχευση μου και ηταν η πρωτη φορα που επερνα.
Ξεκινησα με Proscar τον πρωτο χρονο 1/4 με 1/5 αλλα επειδη με ταραξε στις παρενεργειες (στυση,πονος,σπερμα) την διεκοψα και ειπα να ξεκινησω το finar οπου και περνω εως και τωρα.

Το finar μου προεκυψε γιατι ο ουρολογος δεν ξαναγραφε τα proscar σαν συνταγη (μλκιες).
Ετσι ειπα να κανω το πειραμα.
Ειχα πει θα τα κοψω ολα στα 2 χρονια αλλα θα συνεχισω και ενα τριτο και τελευταιο.
Με το finar ειμαι σε ενα σταθερο σταδιο εδω και ενα χρονο στο μαλλι και δεν ειδα αλλαγη ουτε στο καλυτερο αλλα ουτε και στο χειροτερο.

Πονους δεν εχω,Σπερμα ειμαι οκ.Στυση πολυ καλυτερα απο proscar αλλα οχι και τελεια.
Βεβαια εχω και καιρο να πηδ@@ξω...
Τα χαπια τα περνω απο το φαρμακειο εχει μεσα το κουτι 30 των 5mg και το κουτι χωρις συνταγογραφηση εχει 14,03 ευρω.
Εγω το περνω γυρω στα 4 ευρω γιατι τα γραφω στον ουρολογο....δεν θυμαμε,καπου εκει παντως.
Τελος θα θελα να πω οτι σιγουρα ειμαι τρομοκρατημενος με ολα οσα ακουγονται για την φινα και θα προσπαθησω να την κοψω μια και καλη.

Αλλα ειμαι τρομοκρατημενος εαν την κοψω ισως γυαλισει τελειως το crown Μου η δω καμια τρομαχτικη αλλαγη στα μαλλια μου.
Βεβαια ισως και να μην γινει και τιποτα απο τα παραπανω γιατι αρχιζω να πιστευω οτι σταδιακα θα μου πεσουν καποια μαμα μαλλια αδυναμα που εχω ακομη και οτι ειχε να δωσει η φινα(finar) που περνω το δωσε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Νόμιζα ότι το Finar είχε 1mg χαπάκια...και όχι 30 των 5mg οπότε ξανά μανά κόψιμο.
14 euro για γενόσημο δέν είναι λίγα!.
Το Proscar άν θυμάμαι καλά (γιατί το έχω σταματήσει κανά τρίμηνο) κάπου εκεί δέν έχει αυτό?

Το Finpecia είναι η finasteride των 1mg?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κοιτα εμενα το κουτακι 30 χαπια με παει 4 μηνες και το γραφω κιολας.
Το κοψιμο με το finar γινεται καλυτερο στα 4 γιατι το χαπακι ειναι στρογγυλο.
Δυσκολα να το κοψεις στα 5.
Το proscar εχει 14 χαπακια μεσα.
Το Finpecia δεν το ηξερα και μολις το εψαξα τωρα να το δω.Αποτι βλεπω ειναι 1Mg αλλα αποτι ειδα στο φορουμ δεν υπαρχει ελλαδα και νομιζω ειναι ακριβο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
αν φωτισεις κ μεγεθυνεις την οθονη θα δεις οτι δν ειαι τοσο πυκνο οσο φαινεται..ειναι κ μαυρη η τριχα τα χτενιζει κ προς τα κατω κ δειχνει οκ
 

Δημητρης38

Active Member
αν φωτισεις κ μεγεθυνεις την οθονη θα δεις οτι δν ειαι τοσο πυκνο οσο φαινεται..ειναι κ μαυρη η τριχα τα χτενιζει κ προς τα κατω κ δειχνει οκ

Ρε συ Τασο εχεις κανει και μ/μ...αν δεν ειχες κανει θα το καταλαβαινα.
2.500 Grafts το βλεπεις real εσυ αυτο το αποτελεσμα?
Οχι απλα Fake... αλλα να τον μαζεψουν μεσα ειναι ο τυπος μαζι με τους απατεωνες, για εξαπατηση και τρολαρισμα !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
ειπα εγω οτι πετυχε? το κανει κ φαινεται πυκνο με διαφορους τροπους....αυτο δν σημαινει οτι ειναι πετυχημενη μτμ...και εγω σε χαμηλο φωτισμο λουσμενος με χτενισμα τοτου φαινομαι με τριπλασιο μαλλι...δεν εχω ομως
 
Μπλουζα