Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις

geeorgee

Active Member
@stripar
ρε φιλε πραγματικα χαιρομαι να διαβαζω αυτα που γραφεις.ναξερες ποσες αποριες που ειχα μου ελυσες με αυτο το ποσταρισμα.Ενα παραδειγμα θα σου πω...
παρατηρωντας διαφορες hairline του Εrdog@n μου εκανε μεγαλη εντυπωση οτι ενω ο σχεδιασμος που κανει ειναι οπως το ειπες ,με απολυτη συμμετρια λογω laser οπως επισης χωρις καθολου "τρακτερωτη" εμπροσθια γραμμη,
απορουσα πως καταφερνει και πετυχαινει τετοια κορυφαια φυσικοτητα.σκεφτομουνα οτι μονοτριχα εχω κιεγω μονοτριχα βαζει κιαυτος γιατι τετοια διαφορα?να λοιπον που ολα εχουν την απαντηση τους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Φοβερό το άρθρο σου στριπάρ και σε ευχαριστούμε για τις πολύτιμες γνώσεις. Η μεταμόσχευση ειναι υψηλή τέχνη για λίγους και ένα μεγάλο μπράβο σε όσους την εφαρμόζουν. Στην Ελλάδα η τέχνη αυτή κακοποιείται δυστυχώς, στην Κύπρο τα πάνε καλύτερα αλλά χωρίς τέτοια τεκμηρίωση που αν την είχαν θα έκαναν την διαφορά. Αυτό για τα πεταμένα μοσχεύματα το ξέρω και εγώ απο το παλιό μέλους που λες και καλό θα ήταν να λέγαμε που έγινε. Τέλος, να κλείσω λέγοντας πως γνωρίζω την περίπτωση του geeorgee μιας και είχαμε μιλήσει στο παρελθόν και συμφωνώ με τα παράπονα του. Δεν νομίζω πως ειναι υποχρεωμένος να βάλει φωτογραφίες αν δεν το θέλει ούτε έθαψε την κλινική. Περίεργη όμως η αντίδραση μερικών να σπεύσουν να του ζητούν αποδεικτικά και να καταθέτουν υπερ της!! Anyway!!!
 

gkast

Active Member
Stripar είπε:
danceworld_2001 είπε:
Φοβερό το άρθρο σου στριπάρ και σε ευχαριστούμε για τις πολύτιμες γνώσεις.
:m03:

Προχώρα στρίπαρ το ψάχνεις και είναι ευχάριστο γιατί αναβαθμίζεται το forum....
με καινούργια πράγματα που δεν ξέρουμε ....
Κατα τα αλλα ασε του άλλους να μυγιάζονται......
 

Stripar

Established Member
Thanks George...καλή αναβάθμιση και εσύ στο "κτήριό" σου , και να κοιτάξουμε με την καινούργια χρονιά να αναβαθμίσουμε και την "εικόνα" μας!...
 

Δημητρης38

Active Member
heraklistang είπε:
geeorgee είπε:
stripar γνωριζεις καλα οτι ολα ειναι σχετικα και εχουν να κανουν με το
μετρο συγκρισης και τις προσδοκιες που εχει ο καθενας απο μια μεταμοσχευση.Δηλαδη καποιος μπορει να ειναι ευχαριστημενος με τη μετριοτητα και με το δικιο αν τον εχουν σφαξει στο παρελθον μπορει ενα μετριο αποτελεσμα να τον αφησει ικανοποιημενο.Πρεπει ομως οι κλινικες να
καταλαβουν οτι πλεον η συγκριση θα γινεται με τους top του χωρου και να προσπαθουν να γινουν καλυτερες. Δυστυχως κιεγω επρεπε να την παθω πρωτα και μαλιστα 2 φορες για να αρχισω να το ψαχνω λιγο περισσοτερο(ακομα στην αρχη ειμαι λιγα πραγματα ξερω).
Αν μπορεις εξηγησε στο περιπου τι εννοεις cherry picking ?οτι δε παιρνει
επιλεκτικα μοσχευματα που να ειναι καταλληλα για hairline?
flosk εχω λιγο θεμα με τις φωτογραφιες φιλε δε ξερω θα προτιμουσα να
μην ανεβασω


Φίλε Georgee,

Για να μπορέσουν τα παιδιά εδώ να αξιολογήσουν τη μεταμόσχευση που έκανες θα πρέπει να ανεβάσεις φωτογραφίες της μεταμόσχευσης σου. Δεν είναι σωστό να λες αρνητικά για κάποια κλινική χωρίς να μπορείς να το δικαιολογήσεις.

Επί τη ευκαιρία να ενημερώσω, ότι εγώ έχω παραθέσει την περίπτωση μου μεταμόσχευσης μαλλιών στην κορυφή, από την πρώτη στιγμή και ενημερώνω το φόρουμ κάθε μήνα με νέες φωτογραφίες. Είμαι τώρα στους 7,5 μήνες και μπορείτε να δείτε την περίπτωση μου σε αυτό το λινκ http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9474-page-7.html

Απότι γνωρίζω, η H*C είναι η μοναδική κλινική στον Ελλαδοκυπριακό χώρο που ποστάρει τουλάχιστο ένα αποτέλεσμα κάθε μήνα στα διεθνή φόρουμ μεταμόσχευσης μαλλιών.

Για να μπορούν να πληροφορηθούν και οι φίλοι του φόρουμ και εφόσον το θέμα του παρόντος νήματος είναι λινκς με αξιόλογες μεταμοσχεύσεις, παραθέτω πιο κάτω τα λινκς από τις δημοσιεύσεις των τελευταίων 2 μηνών, για να μπορούν να τα δούν και οι φίλοι του φόρουμ εδώ, που ίσως να μην είναι ενήμεροι για τα ξένα φόρουμ.

24-10-14
H*C hair Clinic – Strip 3250 grafts – 0 to 4 months
http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/showthread.php?p=2408151#post2408151

23-09-14
H*C Medical Clinic (Cyprus) – FUE Hair transplant 3050 Grafts – Result 6 Months
http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/showthread.php?p=2404922#post2404922

Αδερφε το αποτελεσμα σου ειναι πολυ καλο (εχει να σου δωσει ακομα γιατι εισαι στους 7 μηνες) αλλα δεν μπορω να γραψω κατι αλλο αυτη την στιγμη, γιατι νοιωθω Σοκ και Δεος με το Cherry Picking tτου Strypar !!

Κατα τα αλλα εκανα ενα search να δω τι ειναι το Cherry Pick/Laser του Erdogan και βρηκα το παρακατω αποτελεσμα επεμβασης που δημοσιευεσε ο ιδιος (Υποτιθεται οτι βαζουμε τα top αποτελεσματα... σκεψου πως ειναι τα αλλα δηλαδη). Περαν των ασχημων σχολιων που εισεπραξε απο τους χρηστες του Φορουμ... δειτε την δοτρια και απο που εχει παρει τα μοσχευματα... σε 7-8-10 χρονια λιγο να πεσει η γραμμη, ο νεαρος θα επανελθει στα αρχικα σταδια !!!

Δεν παρατηρω καμια τεχνη, πολυπλοκοτητα της επεμβασης, συνθετο αποτελεσμα με προσοχη στην λεπτομερεια στην παρακατω επεμβαση !!!!


http://www.hairlossexperiences.com/view_topic.php?id=2963&forum_id=65
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Stripar

Established Member
Ο ίδιος ο γιατρός που γράφει αναφέρει ότι η δότρια του ασθενούς ήταν περιορισμένη και ότι δέν ήταν ο ιδανικός υποψήφιος για μτχ!.
Δέν έιναι το καλύτερο αποτέλεσμα όπως αναφέρεις αλλά το απο τα μέτρια...τα grafts τα πήρε απο την περιοχή που δέν είχε αραίωση , σχετικά ασφαλή περιοχή!.
Σκέφτηκες καθόλου με το λιγοστό μυαλουδάκι που έχεις ότι άν κατέβαινε παρακάτω ή ανέβαινε παραπάνω μπορεί να μήν φτάναν τα grafts για να κάνει ένα NW6=>NW2!!!

Ότι προσπάθεια γίνεται στο forum αυτό να μεταφερθεί γνώση , είσαι απο τους πρώτους που την σαμποτάρει , κατά τα άλλα δέν ξέρεις την τύφλα σου (έπρεπε να το googlareiς) και το αποτέλεσμα που βλέπεις στον καθρέφτη σου το διακαιώνει!.

Η όπως λένε αρκετοί σε διάφορα διάσπαρτα posts , είσαι ένας τύπος που trollaρει , με έντονα ψυχολογικά & ψυχικά προβλήματα που βρίκες το forum για να πάρεις κάποια ψυχολογική υποστήριξη στο πρόβλημα που δημιούρησες εσύ ο ίδιος στον ευατό σου με την έπαρση & αλλαζωνεία που σε διακρίνει...

Κατα μέ είσαι ένα ανθρωπάκι που απλά έχει αποκλιστεί απο τον περίγυρό του δέν έχει φίλους και γνωστούς & προσπαθεί να βγάλει το άχτη της ζωής του σε εμάς...

Γεία & χαρά σου , παράδειγμα προς αποφυγήν!...

Υ.Γ:Τράβα τώρα να κλαφτείς...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Stripar είπε:
Ο ίδιος ο γιατρός που γράφει αναφέρει ότι η δότρια του ασθενούς ήταν περιορισμένη και ότι δέν ήταν ο ιδανικός υποψήφιος για μτχ!.
Δέν έιναι το καλύτερο αποτέλεσμα όπως αναφέρεις αλλά το απο τα μέτρια...τα grafts τα πήρε απο την περιοχή που δέν είχε αραίωση , σχετικά ασφαλή περιοχή!.
Σκέφτηκες καθόλου με το λιγοστό μυαλουδάκι που έχεις ότι άν κατέβαινε παρακάτω ή ανέβαινε παραπάνω μπορεί να μήν φτάναν τα grafts για να κάνει ένα NW6=>NW2!!!

Ότι προσπάθεια γίνεται στο forum αυτό να μεταφερθεί γνώση , είσαι απο τους πρώτους που την σαμποτάρει , κατά τα άλλα δέν ξέρεις την τύφλα σου (έπρεπε να το googlareiς) και το αποτέλεσμα που βλέπεις στον καθρέφτη σου το διακαιώνει!.

Η όπως λένε αρκετοί σε διάφορα διάσπαρτα posts , είσαι ένας τύπος που trollaρει , με έντονα ψυχολογικά & ψυχικά προβλήματα που βρίκες το forum για να πάρεις κάποια ψυχολογική υποστήριξη στο πρόβλημα που δημιούρησες εσύ ο ίδιος στον ευατό σου με την έπαρση & αλλαζωνεία που σε διακρίνει...

Κατα μέ είσαι ένα ανθρωπάκι που απλά έχει αποκλιστεί απο τον περίγυρό του δέν έχει φίλους και γνωστούς & προσπαθεί να βγάλει το άχτη της ζωής του σε εμάς...

Γεία & χαρά σου , παράδειγμα προς αποφυγήν!...

Υ.Γ:Τράβα τώρα να κλαφτείς...

2 μερες και εσυ stripar.
ριξε λιγο τους τονους με το να μην χαρακτηριζετε συμφορουμιτες.


Δημητρης38 είπε:

καλα εκανες και το διεγραψες,δεν προλαβα να το δω.
ριξε και εσυ τους τονους δημητρη.
δεν χανετε ευκαιρια να τσακωνεστε σε ολα τα νηματα
 

Δημητρης38

Active Member
Eγραψα οτι του εκανα αναφορα γιατι αναλωνεται συνεχως σε προσωπικες επιθεσεις μαζι μου.
Δεν με ξερει, δεν με γνωριζει προσωπικα, δεν με εχει δει... αλλα συνεχως μου επιτιθεται !!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δημητρης38 είπε:
Eγραψα οτι του εκανα αναφορα γιατι αναλωνεται συνεχως σε προσωπικες επιθεσεις μαζι μου.
Δεν με ξερει, δεν με γνωριζει προσωπικα, δεν με εχει δει... αλλα συνεχως μου επιτιθεται !!

Κανένας δεν ξέρει κανέναν εδώ μέσα.
Δεν παίρνω το μέρος κανενός,θέλω να ηρεμησετε και να τα λέτε σε φιλικό επίπεδο.
Για ολους ησχυει.μην καταντάμε το φόρουμ γηπεδο
 

meandros

Member
στην χρήση των μικρότερων δυνατών εργαλείων στην άνοιξη των οπών προκειμένου να μήν φαίνεται η προβολή της τρίχας απο την οπή διάνοιξης-δέρμα(μεγάλη οπή-dolly hairs) αλλά να φαίνεται ένα με αυτό(μικρή οπή διάνοιξης)...συνεπώς απόλυτα φυσικό!!


πολυ σημαντικο για την φυσικοτητα της hairline.
ακομα και σε καλα αποτελεσματα σε φυτρωση και σχεδιασμο αυτο με τις οπες που εκφυεται η τριχα
"δειχνει" οτι εχει γινει μεταμοσχευση.
 

lmg 7

Active Member
https://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?18193-Dr.-Wong-9010-grafts-2-Sessions-FUT-2-years-post-op δεν ξερω αν το εχει ποσταρει καποιος νωριτερα απλα δεν παιζεται το αποτελεσμα
 

tropheus

Well-Known Member
@Stripar :3m:
Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες που μας έδωσες. Με τέτοιες αναρτήσεις σίγουρα γινόμαστε όλοι πιο σοφοί και πιο απαιτητικοί.


Flosk είπε:
Tropheus εννοεις μονιμο shockloss?

Ναι Flosk μόνιμο shock loss και δεν το λέω εγώ αυτό.
Το διαβάσω όλο και πιο συχνά σε αναρτήσεις γιατρών...
 

Δημητρης38

Active Member


Δημητρης38 είπε:
tropheus είπε:


Flosk είπε:
Tropheus εννοεις μονιμο shockloss?

Ναι Flosk μόνιμο shock loss και δεν το λέω εγώ αυτό.
Το διαβάσω όλο και πιο συχνά σε αναρτήσεις γιατρών...






Shock loss refers to the loss of either existing or transplanted hair after a hair transplant procedure. There are a number of possible causes of shock loss; however, it is nearly always a temporary phenomenon affecting a percentage of hairs in the area. There is no hair transplantation technique that makes shock loss less likely, and for some patients, shock loss is simply a natural response to transplantation.

http://www.nehair.com/blog/2014/03/11/the-risk-of-shock-loss-141168



----------------------------------------------------------------------
Shock Loss ειχα και εγω γιατι εκανα πυκνωση σε επιφανεια γεματες δικα μου μαλλια... το 80% επανηλθε !!!
 

tropheus

Well-Known Member
Δημητρης38 είπε:


Δημητρης38 είπε:
tropheus είπε:


Flosk είπε:
Tropheus εννοεις μονιμο shockloss?

Ναι Flosk μόνιμο shock loss και δεν το λέω εγώ αυτό.
Το διαβάσω όλο και πιο συχνά σε αναρτήσεις γιατρών...






Shock loss refers to the loss of either existing or transplanted hair after a hair transplant procedure. There are a number of possible causes of shock loss; however, it is nearly always a temporary phenomenon affecting a percentage of hairs in the area. There is no hair transplantation technique that makes shock loss less likely, and for some patients, shock loss is simply a natural response to transplantation.

http://www.nehair.com/blog/2014/03/11/the-risk-of-shock-loss-141168



----------------------------------------------------------------------
Shock Loss ειχα και εγω γιατι εκανα πυκνωση σε επιφανεια γεματες δικα μου μαλλια... το 80% επανηλθε !!!




Δημήτρη ένα shock loss που τα μαλλάκια επανέρχονται δεν αποτελεί σοβαρό πρόβλημα. Η επαναφορά τους σχεδόν συμπίπτει χρονικά με την ανάπτυξη των μεταμοσχευμένων.
Το πρόβλημα είναι σε αυτά που χάνονται και δεν επανέρχονται. Οι εταιρίες προφανώς προωθούν την ιδέα ότι το shock loss είναι προσωρινό γιατί αυτό τους συμφέρει να λένε.
Οι σοβαροί γιατροί αποφεύγουν να κάνουν μεταμοσχεύσεις σε διάχυτες αλωπεκίες και ο λόγος δεν είναι ένα πιθανό προσωρινό shock loss αλλά ένα μόνιμο.

Για παράδειγμα ο Erd**an (ακόμα και αν δεν του έχεις ιδιαίτερη εκτίμηση) συμβούλεψε μέλος του φόρουμ μας να μην κάνει μεταμόσχευση γιατί το παιδί έχει διάχυτη και του εξήγησε ότι η πιθανότητα μόνιμου shock loss είναι πολύ μεγάλη.
Άλλο μέλος του φόρουμ είχε παρόμοια αντιμετώπιση από την H*C για τον ίδιο λόγο.
Και εγώ που στη 2η και 3η μεταμόσχευση έκανα πύκνωση (και ειδικά στην 3η) είχα μόνιμο shock loss...
 

Flosk

Well-Known Member
Img7 3 πραγματα για το συγκεκριμενο περιστατικο: 9000 graft, 100% φυτρωση και πολυ φυσικη τοποθετηση!
Γιαυτο και θεωρειται ο top γιατρος!
Το μονο προβλημα ειναι πως δεν κανει fue. Απο την αλλη μου αρεσει που οταν βρουν εδαφος τολμανε και παιρνουν μοσχευματα απο πιο ψηλα.


Επισης συμφωνω για την διαχυτη και το shockloss Tropheus. Εχει μεγαλο ρισκο


Stripar συγχαρητηρια και απο μενα για την ερευνα που εχεις κανει και τα νεα δεδομενα. Πολυ καλη δουλεια..
Μας λειπουν τετοιες φωνες εδω μεσα..
 

zotrix

Active Member
heraklistang είπε:
geeorgee είπε:
stripar γνωριζεις καλα οτι ολα ειναι σχετικα και εχουν να κανουν με το
μετρο συγκρισης και τις προσδοκιες που εχει ο καθενας απο μια μεταμοσχευση.Δηλαδη καποιος μπορει να ειναι ευχαριστημενος με τη μετριοτητα και με το δικιο αν τον εχουν σφαξει στο παρελθον μπορει ενα μετριο αποτελεσμα να τον αφησει ικανοποιημενο.Πρεπει ομως οι κλινικες να
καταλαβουν οτι πλεον η συγκριση θα γινεται με τους top του χωρου και να προσπαθουν να γινουν καλυτερες. Δυστυχως κιεγω επρεπε να την παθω πρωτα και μαλιστα 2 φορες για να αρχισω να το ψαχνω λιγο περισσοτερο(ακομα στην αρχη ειμαι λιγα πραγματα ξερω).
Αν μπορεις εξηγησε στο περιπου τι εννοεις cherry picking ?οτι δε παιρνει
επιλεκτικα μοσχευματα που να ειναι καταλληλα για hairline?
flosk εχω λιγο θεμα με τις φωτογραφιες φιλε δε ξερω θα προτιμουσα να
μην ανεβασω


Φίλε Georgee,

Για να μπορέσουν τα παιδιά εδώ να αξιολογήσουν τη μεταμόσχευση που έκανες θα πρέπει να ανεβάσεις φωτογραφίες της μεταμόσχευσης σου. Δεν είναι σωστό να λες αρνητικά για κάποια κλινική χωρίς να μπορείς να το δικαιολογήσεις.

Επί τη ευκαιρία να ενημερώσω, ότι εγώ έχω παραθέσει την περίπτωση μου μεταμόσχευσης μαλλιών στην κορυφή, από την πρώτη στιγμή και ενημερώνω το φόρουμ κάθε μήνα με νέες φωτογραφίες. Είμαι τώρα στους 7,5 μήνες και μπορείτε να δείτε την περίπτωση μου σε αυτό το λινκ http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9474-page-7.html

Απότι γνωρίζω, η H*C είναι η μοναδική κλινική στον Ελλαδοκυπριακό χώρο που ποστάρει τουλάχιστο ένα αποτέλεσμα κάθε μήνα στα διεθνή φόρουμ μεταμόσχευσης μαλλιών.

Για να μπορούν να πληροφορηθούν και οι φίλοι του φόρουμ και εφόσον το θέμα του παρόντος νήματος είναι λινκς με αξιόλογες μεταμοσχεύσεις, παραθέτω πιο κάτω τα λινκς από τις δημοσιεύσεις των τελευταίων 2 μηνών, για να μπορούν να τα δούν και οι φίλοι του φόρουμ εδώ, που ίσως να μην είναι ενήμεροι για τα ξένα φόρουμ.

24-10-14
H*C hair Clinic – Strip 3250 grafts – 0 to 4 months
http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/showthread.php?p=2408151#post2408151

23-09-14
H*C Medical Clinic (Cyprus) – FUE Hair transplant 3050 Grafts – Result 6 Months
http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/showthread.php?p=2404922#post2404922

Φίλε έχεις την οποιαδήποτε είδους δοσοληψία με την κλινική αυτή; Αναφέρομαι, ας πούμε, σε δωρεαν grafts ή καλύτερες τιμές αν ποστάρεις φωτογραφίες σου (καθόλου κακό αν ισχύει κάτι τέτοιο κατά τη γνώμη μου);

(Να πω ότι θεωρώ τη Η*C την καλύτερη κλινική σε Κύπρο-Ελλάδα, βάσει όσων αποτελεσμάτων έχω δει)
 

Stripar

Established Member
δεν μπορω να γραψω κατι αλλο αυτη την στιγμη, γιατι νοιωθω Σοκ και Δεος με το Cherry Picking tτου Strypar !!

Κατα τα αλλα εκανα ενα search να δω τι ειναι το Cherry Pick

Αφού ενημερώθηκε ο Δημητράκος το τί είναι Cherry pick & μετά το Σοκ & Δεος που του προκάλεσε το Ποστ μου (όπως ομολογεί παραπάνω....περιτό να πώ τι μου προκαλούν τα ποστ του)

Ας ασχολειθούμε με τους σοβαρούς χρήστες....
 
Μπλουζα