Krhtikos21, fue, 2900 grafts, 3-4/7/2013

gkast

Active Member
elmajiko είπε:
Εγω παντως θα κοιτουσα τη θετική πλευρά παρα θα ημουν ψυχολογικο ράκος.

Αν θελει παιρνει πίσω ολα του τα χρήματά ή κανει δωρεαν repair....Οτι και να διαλεξει θα ειναι κερδισμένος.

Και ερωτω υπαρχει καλυτερη ανυιμετωπιση απο αυτην εφοσον προκειται για επεμβατικη διαδικασία και το λάθος δεν χρεώνεται στη "παρούσα" φάση στο γιατρό.

Υπηρξε φυτρωση η οποια δεν σταθεροποιηθηκε αλλα αναλαμβανει το πληρες κοστος αυτής.

Καλη δυναμη στη συνέχεια φιλε κρητικε.
Το ψυχολογικό ράκος την χρησιμοποίησα σαν έκφραση δίοτι άλλοι του λένε να κάνει βιοψία και δεν ξέρω και εγω τι άλλο.
Οσον αφορά τον γιατρό για να τα λέμε όλα προς τιμή του αντιμετόπισε το θέμα πολ´υ σωστά και μπράβο του..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε το ιδιο κανεις κ εσυ ομως με τις Κυπριακες κ ειναι λαθος.Δεν υπαρχουν κακιες εννοειται.Οσο για ποια ειναι μετρια τα εχεις δει τα νηματα κ καθε μερα σε αυτα γραφουμε.Οσο για την D*I τα εχω πει κ τα θετικα κ τα αρνητικα.Μου αρεσει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους.Εγω διαφωνω σε καθε μετριο αποτελεσμα απο οπου κ αν προερχεται γιατι πραγματικα τα λεφτα που δινει καποιος για 1 μεταμοσχευση ειναι παρα πολλα αλλα κ το ψυχολογικο κομματι ακομα πιο μεγαλο.

ΜΙΚΕ αν θες να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους,η DHI ειναι αυτην που εδω και δεκαετιες εκανε μονο κακες μεταμοσχευσεις και οσα κεφαλια αποτυχημενης μεταμοσχευσης βλεπεις εξω,μεγαλο ποσοσστο ειναι δικη τους δουλεια.
οταν πηγαινες απο εκει μαλιστα σου λεγανε οτι εγινες και τέλειος παρολο που δεν ειχε φυτρωσει τιποτα.
αυτην ηταν η αντιμετωπιση τους και η σταση τους απεναντι στον πελατη.
μαλιστα πριν την μεταμοσχευση σε βαζανε να υπογραψεις ενα εγγραφο που απαλασει την εταιρεια για οτιδηποτε παει στραβα.
ειναι ντροπη και μονο που εστειλε 3 κιλα απο δαυτα για οτιδηποτε εχει γραφτει
 

Συνημμένα

  • er.png
    er.png
    73.1 KB · Προβολές: 289

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε κapa εγω δεν ειμαι δικηγορος τους κ ουτε ξερω τι γινοταν παλαιοτερα.Εγω απλα ειπα κ λεω οτι μου αρεσε πολυ ο τροπος που δουλευουν κ βρηκα και τον Διευθυντη αλλα κ τον γιατρο αρκετα σοβαρους.Εχω μιλησει με αρκετους εδω στην Ελλαδα κ εχω ακουσει τα απιστευτα.Οπως την γνωστη ιστορια με το ρομποτ που δεν κανει για fue αλλα κανει για φραπεδες κ αλλα πολλα.Νομιζω οτι Ελλαδα ειναι οι μονοι αξιολογοι.Εχουμε δει τα τελευταια χρονια αξιολογα αποτελεσματα.Τωρα εγω δεν ειμαι κ ο πιο εμπειρος στον τομεα των μεταμοσχευσεων ουτε εχω παει σε αλλες κλινικες απλα κρινω βαση φωτογραφιων εδω στο site αλλα κ με βαση καποιους φιλους-γνωστους που εχουν κανει αλλου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε κapa εγω δεν ειμαι δικηγορος τους κ ουτε ξερω τι γινοταν παλαιοτερα.Εγω απλα ειπα κ λεω οτι μου αρεσε πολυ ο τροπος που δουλευουν κ βρηκα και τον Διευθυντη αλλα κ τον γιατρο αρκετα σοβαρους.Εχω μιλησει με αρκετους εδω στην Ελλαδα κ εχω ακουσει τα απιστευτα.Οπως την γνωστη ιστορια με το ρομποτ που δεν κανει για fue αλλα κανει για φραπεδες κ αλλα πολλα.Νομιζω οτι Ελλαδα ειναι οι μονοι αξιολογοι.Εχουμε δει τα τελευταια χρονια αξιολογα αποτελεσματα.Τωρα εγω δεν ειμαι κ ο πιο εμπειρος στον τομεα των μεταμοσχευσεων ουτε εχω παει σε αλλες κλινικες απλα κρινω βαση φωτογραφιων εδω στο site αλλα κ με βαση καποιους φιλους-γνωστους που εχουν κανει αλλου.

ακομα απεχουν ετη φωτος απο ενα αποτελεσμα σαν του dance η του boukla ομως.
και εγω ακομα τα κλαιω τα 3.000 μου σε αυτους


και μαλιστα οσο ειχαμε εδω τον n090 οταν τον ελεγα τι θα γινει με τις αποτυχιες τους εκανε την παπια
 

gkast

Active Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε κapa εγω δεν ειμαι δικηγορος τους κ ουτε ξερω τι γινοταν παλαιοτερα.Εγω απλα ειπα κ λεω οτι μου αρεσε πολυ ο τροπος που δουλευουν κ βρηκα και τον Διευθυντη αλλα κ τον γιατρο αρκετα σοβαρους.Εχω μιλησει με αρκετους εδω στην Ελλαδα κ εχω ακουσει τα απιστευτα.Οπως την γνωστη ιστορια με το ρομποτ που δεν κανει για fue αλλα κανει για φραπεδες κ αλλα πολλα.Νομιζω οτι Ελλαδα ειναι οι μονοι αξιολογοι.Εχουμε δει τα τελευταια χρονια αξιολογα αποτελεσματα.Τωρα εγω δεν ειμαι κ ο πιο εμπειρος στον τομεα των μεταμοσχευσεων ουτε εχω παει σε αλλες κλινικες απλα κρινω βαση φωτογραφιων εδω στο site αλλα κ με βαση καποιους φιλους-γνωστους που εχουν κανει αλλου.

Ρε συ μικα μην απολογείσαι ...θέλω να μιλάς με επιχειρήματα σε αυτό που σου έστειλα ο καπα έχεις να πείς κάτι σαν μέλος του forum....
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
kapa είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε κapa εγω δεν ειμαι δικηγορος τους κ ουτε ξερω τι γινοταν παλαιοτερα.Εγω απλα ειπα κ λεω οτι μου αρεσε πολυ ο τροπος που δουλευουν κ βρηκα και τον Διευθυντη αλλα κ τον γιατρο αρκετα σοβαρους.Εχω μιλησει με αρκετους εδω στην Ελλαδα κ εχω ακουσει τα απιστευτα.Οπως την γνωστη ιστορια με το ρομποτ που δεν κανει για fue αλλα κανει για φραπεδες κ αλλα πολλα.Νομιζω οτι Ελλαδα ειναι οι μονοι αξιολογοι.Εχουμε δει τα τελευταια χρονια αξιολογα αποτελεσματα.Τωρα εγω δεν ειμαι κ ο πιο εμπειρος στον τομεα των μεταμοσχευσεων ουτε εχω παει σε αλλες κλινικες απλα κρινω βαση φωτογραφιων εδω στο site αλλα κ με βαση καποιους φιλους-γνωστους που εχουν κανει αλλου.

ακομα απεχουν ετη φωτος απο ενα αποτελεσμα σαν του dance η του boukla ομως.
και εγω ακομα τα κλαιω τα 3.000 μου σε αυτους


και μαλιστα οσο ειχαμε εδω τον n090 οταν τον ελεγα τι θα γινει με τις αποτυχιες τους εκανε την παπια

Φιλε Καπα εχεις τα δικια σου ,δεν διαφωνω αλλα δες κ λιγο τα 2 τελευταια αποτελεσματα των Κυπριων +οτι αναμενουμε κ το μπιφτεκι του elmajiko.Εννοειται οτι καθε μετριο αποτελεσμα ειναι κατακριτεο απο οπυδηποτε κ αν προερχεται.Εγω εκανα την επιλογη μου κ θα δειξει το τελικο αποτελεσμα.Μακαρι ολοι να μεινουμε ευχαριστημενοι.
 

Bouklas

Well-Known Member
Φιλε Κάπα ήθελα να σε ρωτήσω καιρό τώρα, τελικά με την D*I τι έγινε, κατάλαβαν το λάθος τους? Σου πρότειναν επιστροφή χρημάτων για το άθλιο αποτέλεσμα που είχες?
Γιατί μόνοι τους περηφανεύονται ότι πλέον έχουν αλλάξει. Ως ελαχιστη ένδειξη σεβασμού θα έπρεπε να ξεπληρώσουν το κάθε σφαγμένο κεφάλι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε Καπα εχεις τα δικια σου ,δεν διαφωνω αλλα δες κ λιγο τα 2 τελευταια αποτελεσματα των Κυπριων +οτι αναμενουμε κ το μπιφτεκι του elmajiko.Εννοειται οτι καθε μετριο αποτελεσμα ειναι κατακριτεο απο οπυδηποτε κ αν προερχεται.Εγω εκανα την επιλογη μου κ θα δειξει το τελικο αποτελεσμα.Μακαρι ολοι να μεινουμε ευχαριστημενοι.

οτι και να λεμε λογια του αερα ειναι.
αν ο γιατρος δεν ειναι σε θεση να αποδεχθει το λαθος του και να σου επιστρεψει το ποσον πισω.η κυπρος κραταει τιμια σταση στους πελατες
η DHI δεν ειναι σε αυτην την θεση. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9038.html
μονο με απειλες προς τους πελατες τους ειναι η σταση τους


Bouklas είπε:
Φιλε Κάπα ήθελα να σε ρωτήσω καιρό τώρα, τελικά με την D*I τι έγινε, κατάλαβαν το λάθος τους? Σου πρότειναν επιστροφή χρημάτων για το άθλιο αποτέλεσμα που είχες?
Γιατί μόνοι τους περηφανεύονται ότι πλέον έχουν αλλάξει. Ως ελαχιστη ένδειξη σεβασμού θα έπρεπε να ξεπληρώσουν το κάθε σφαγμένο κεφάλι.

οχι βεβαια.καμια απαντηση.
οταν ρωτουσα τον n090 επι του θεματος που τον ειχαμε και επησυμα εκπροσωπο τους εδω εκανε πως δεν τα διαβαζε αυτα που τον ρωτουσα


πότε θα ξυπνησω καμια μερα στραβωμενος και θα λειπουν τα παντα απο αυτην την εταιρεια απο το φορουμ ακομα δεν το ξερω
 

Bouklas

Well-Known Member
kapa είπε:
οχι βεβαια.καμια απαντηση.
οταν ρωτουσα τον n090 επι του θεματος που τον ειχαμε και επησυμα εκπροσωπο τους εδω εκανε πως δεν τα διαβαζε αυτα που τον ρωτουσα


πότε θα ξυπνησω καμια μερα στραβωμενος και θα λειπουν τα παντα απο αυτην την εταιρεια απο το φορουμ ακομα δεν το ξερω



Αν όντως θέλουν να λένε ότι έχουν αλλάξει ας ξεκινήσουν πρώτα από τα κεφαλια που έχουν σφάξει. Πριν αλλάξεις χαρακτήρα φροντίζεις να διορθώσεις εκείνους που κατέστρεψες. Έτσι ξεκινάνε οι βάσεις.
Αλλα θα μου πεις αν πάνε όσοι έχουν δίκιο θα τους το κλείσουν το μαγαζάκι, οποτε κάνουν τα στραβά ματια. :mad: :mad: :mad:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Αν όντως θέλουν να λένε ότι έχουν αλλάξει ας ξεκινήσουν πρώτα από τα κεφαλια που έχουν σφάξει. Πριν αλλάξεις χαρακτήρα φροντίζεις να διορθώσεις εκείνους που κατέστρεψες. Έτσι ξεκινάνε οι βάσεις.
Αλλα θα μου πεις αν πάνε όσοι έχουν δίκιο θα τους το κλείσουν το μαγαζάκι, οποτε κάνουν τα στραβά ματια. :mad: :mad: :mad:

το γελειο ειναι οτι εδω μεσα στο φορουμ απο τα μελη ειναι περισσοτεροι οι αποτυχημενοι απο τους επιτυχημενους αλλα με 10 ,τετοια χαρτακια το καθαρισαμε το φορουμ :cheers:
 

gkast

Active Member
Καποιες εταιριες κάνουν διαφημιση τυπου πριτι μπρα και δωρο ένα ρολοι
Ξέρω τι λεω.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
kapa είπε:
Bouklas είπε:
Αν όντως θέλουν να λένε ότι έχουν αλλάξει ας ξεκινήσουν πρώτα από τα κεφαλια που έχουν σφάξει. Πριν αλλάξεις χαρακτήρα φροντίζεις να διορθώσεις εκείνους που κατέστρεψες. Έτσι ξεκινάνε οι βάσεις.
Αλλα θα μου πεις αν πάνε όσοι έχουν δίκιο θα τους το κλείσουν το μαγαζάκι, οποτε κάνουν τα στραβά ματια. :mad: :mad: :mad:

το γελειο ειναι οτι εδω μεσα στο φορουμ απο τα μελη ειναι περισσοτεροι οι αποτυχημενοι απο τους επιτυχημενους αλλα με 10 ,τετοια χαρτακια το καθαρισαμε το φορουμ :cheers:
Δεν έχεις άδικο, εγώ δεν έχω δει ακόμα ένα φοβερό αποτέλεσμα. Σε άλλες κλινικές έχω δει. Και στην Κύπρο δεν παίζουν τίποτα καταπληκτικές πυκνότητες, μη πάει κανεις να τους κάνει θεούς, απλά με όσα βλέπω κρίνω πως ειναι μακράν καλύτεροι από Ελλάδα. Και στο θέμα της τυχόν αποτυχίας γούσταρα που απάντησε έτσι ο γιατρός σε Κρητικό και Γιώργο, μπράβο του, γιατί δηλαδή σε σένα να μην κάνουν το ίδιο? Ντροπή τους!

Για μένα οποιαδήποτε κλινική και να είναι όταν δω κάτι κακό όχι μονο σαν αποτέλεσμα αλλά και στην στρατηγική που ακολουθήθηκε ή τι δεν τηρήθηκε θα το πω! Όπως το έχω κάνει ήδη και ας έτυχε να είναι από την κλινική που έκανα. Θα λέω και τα άσχημα και τα καλά, και επίσης είτε είναι από Κύπρο είτε από Ελλάδα. Αν το καταλάβουν κάποιοι αυτό θα έχουμε συμφέρον όλοι μας! Μακριά οι παρτάκιδες!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Bouklas είπε:
kapa είπε:
Bouklas είπε:
Αν όντως θέλουν να λένε ότι έχουν αλλάξει ας ξεκινήσουν πρώτα από τα κεφαλια που έχουν σφάξει. Πριν αλλάξεις χαρακτήρα φροντίζεις να διορθώσεις εκείνους που κατέστρεψες. Έτσι ξεκινάνε οι βάσεις.
Αλλα θα μου πεις αν πάνε όσοι έχουν δίκιο θα τους το κλείσουν το μαγαζάκι, οποτε κάνουν τα στραβά ματια. :mad: :mad: :mad:

το γελειο ειναι οτι εδω μεσα στο φορουμ απο τα μελη ειναι περισσοτεροι οι αποτυχημενοι απο τους επιτυχημενους αλλα με 10 ,τετοια χαρτακια το καθαρισαμε το φορουμ :cheers:
Δεν έχεις άδικο, εγώ δεν έχω δει ακόμα ένα φοβερό αποτέλεσμα. Σε άλλες κλινικές έχω δει. Και στην Κύπρο δεν παίζουν τίποτα καταπληκτικές πυκνότητες, μη πάει κανεις να τους κάνει θεούς, απλά με όσα βλέπω κρίνω πως ειναι μακράν καλύτεροι από Ελλάδα. Και στο θέμα της τυχόν αποτυχίας γούσταρα που απάντησε έτσι ο γιατρός σε Κρητικό και Γιώργο, μπράβο του, γιατί δηλαδή σε σένα να μην κάνουν το ίδιο? Ντροπή τους!

Για μένα οποιαδήποτε κλινική και να είναι όταν δω κάτι κακό όχι μονο σαν αποτέλεσμα αλλά και στην στρατηγική που ακολουθήθηκε ή τι δεν τηρήθηκε θα το πω! Όπως το έχω κάνει ήδη και ας έτυχε να είναι από την κλινική που έκανα. Θα λέω και τα άσχημα και τα καλά, και επίσης είτε είναι από Κύπρο είτε από Ελλάδα. Αν το καταλάβουν κάποιοι αυτό θα έχουμε συμφέρον όλοι μας! Μακριά οι παρτάκιδες!
παντως συμφωνω κ εγω σε αυτο,μεγαλη μαγκια αν τους κανουν δωρεαν την διορθωση.Αναμενω με αγωνια τις εξελιξεις.Θα ειναι κερδος μεγαλο και για τα παιδια αλλα κ για ολους που σκεφτονται για εκει να κανουν.Χμμμμ για να δουμε..........
 

krhtikos21

Member
εγώ πήγα σε dhi σημερα και μου λέγανε δεν παίζει για φλεγμονή με είδαν 2 γιατροί.λέει θα πρέπε να χε και εξωτερικά κάποια δείγματα προβλήματος.εγώ θα κάνω και βιοψία όμως να μαι 100% σίγουρος. πίσω από χερλαιν είχα πυκνότητα 54 τρίχες ανα τε ενώ τ όριο που βάζουνε λέει αυτή εκει στην dhi είναι για κάλυψη 70 τριχες ανα τε.δλδ όντως έχω κενά και φαίνετια δέρμα.μου λέγανε οτί έχασα τα μαλλιά λόγω μεγάλων πυκνοτήτων, δεν ενστερνίζομαι όμως την άποψη τους απόλυτα.τους είπα δλδ ο χασον και ο ραχαλ που βάζουν τόσα είναι δλδ άσχετοι?σίγουρα ελλοχεύουνε κίνδυνοι αλλά τι να πει ο τροφέας που έχει βάλει την άρτα και τα γιάννενα?δλδ σε πέρναν και για άσχετο στο τέλος και γι αυτό με τσαντίζουνε σε αυτήν την κλινική ώρες ώρες.θα στείλω τον τροφέα να μας πουνε τι παίζει δλδ με την δικιά του πυκνότητα και να τοποθετηθούν δημόσια επί τ θέματος.δεν τους θεωρώ κακή κλινική και θεωρώ έχουνε αναβαθμιστεί πολύ, δε θα χα θέμα πχ να κάνα πύκνωση σε αυτούς σε μία περιοχή αλλά δεν θέλω να αναπαράγουμε μύθους.
 

athenian

Well-Known Member
Ενταξει εχουν την αποψη τους και αυτοι τι να πεις.Βιοψια δεν θα σου αφησει σημαδι?
 

gkast

Active Member
krhtikos21 είπε:
εγώ πήγα σε D*I σημερα και μου λέγανε δεν παίζει για φλεγμονή με είδαν 2 γιατροί.λέει θα πρέπε να χε και εξωτερικά κάποια δείγματα προβλήματος.εγώ θα κάνω και βιοψία όμως να μαι 100% σίγουρος. πίσω από χερλαιν είχα πυκνότητα 54 τρίχες ανα τε ενώ τ όριο που βάζουνε λέει αυτή εκει στην D*I είναι για κάλυψη 70 τριχες ανα τε.δλδ όντως έχω κενά και φαίνετια δέρμα.μου λέγανε οτί έχασα τα μαλλιά λόγω μεγάλων πυκνοτήτων, δεν ενστερνίζομαι όμως την άποψη τους απόλυτα.τους είπα δλδ ο χασον και ο ραχαλ που βάζουν τόσα είναι δλδ άσχετοι?σίγουρα ελλοχεύουνε κίνδυνοι αλλά τι να πει ο τροφέας που έχει βάλει την άρτα και τα γιάννενα?δλδ σε πέρναν και για άσχετο στο τέλος και γι αυτό με τσαντίζουνε σε αυτήν την κλινική ώρες ώρες.θα στείλω τον τροφέα να μας πουνε τι παίζει δλδ με την δικιά του πυκνότητα και να τοποθετηθούν δημόσια επί τ θέματος.δεν τους θεωρώ κακή κλινική και θεωρώ έχουνε αναβαθμιστεί πολύ, δε θα χα θέμα πχ να κάνα πύκνωση σε αυτούς σε μία περιοχή αλλά δεν θέλω να αναπαράγουμε μύθους.
Φίλε κρητικέ μην μπαίνεις στη επώδινη διαδικασία της βιοψίας δεν θα βγάλεις άκρη βιοψία κάνουμε έξω και μακριά σε άλλα πράγματα ....
Μπορέι ο οργανισμό σου να μην δέχτηκε τα μοσχέυματα δεν έισαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος έχω δεί αρκετές περιπτώσεις και σε άλλες κλινικές του εξωτερικού...
Μην ταλεπωρείσε άδικα βάλτα κάτω ζύγισε τις καταστάσεις και τι σου είπε ο γιατρός σου αφήσε μερικους μήνες να περάσουν να δέις πως είσαι και με καθαρό μυαλό επιλέγεις τι θα κάνεις....
 

gpeiraias

Member
Πάρε τα χρήματα και σε καλή μεριά φίλε.
Βάλε και κάνα προιόν τύπου τόππικ και θα είσαι τούμπανο.
Μην ασχολείσαι άλλο και χαλάς τη ψυχολογία σου.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Οντως φιλε μην ταλαιπωρεισαι αδικα.Πηγαινε να κανεις τσαμπα την διορθωση και αφησε τα υπολοιπα.Αυτο που σου ειπαν εχει μια δοση ρισκου αν οντως υπηρχε μεγαλη πυκνοτητα που εγω προσωπικα δεν το πιστευω.Μαλλον το θεμα ειναι εντελως απλο κ το κανουμε δυσκολο.Απλα ισως να μην τα δεχτηκε ο οργανισμος σου.Εγω παντος σκεφτομαι να υιοθετησω αλλη τακτικη.....δηλ να βαζω το πολυ μεχρι 700 grafts καθε φορα ωστε να μειωνω το ρισκο.Παντως φιλε μην αγχωνεσαι...αφου τα βρηκες με τον γιατρο ολα οκ.
 
Μπλουζα