Krhtikos21, fue, 2900 grafts, 3-4/7/2013

krhtikos21

Member
Καλησπέρα και από μένα.Είμαι 22 χρονών, φοιτητής, norwood 3.Μετά από μήνες ψαξίματος και σκέψης κατέληξα στην μεταμόσχευση.Ήταν ένα πρόβλημα που με απασχολούσε πολύ καιρό τώρα και έκανα το μεγάλο βήμα.Η επέμβαση ξεκίνησε χθες και ολοκληρώθηκε σήμερα.Ο γιατρός ήταν ο Μιχάλης Γε***ίου ο γιατρός που έκανε τις επεμβάσεις πολλά χρόνια στην H*C .Ήταν ιδιαίτερα φιλικός και ανθρώπινος όπως ακριβώς μου τον είχανε περιγράψει και γνωστοί μου που έχουνε κάνει σε αυτόν και μου τον προτείναν.Από αυτό το forum απέκτησα πολλές γνώσεις και με βοήθηασαν πάαααρα πολύ και οι παρουσιάσεις των υπολοιπων παιδιών αλλά και οι συμβουλές κάποιων που άμα δεν ήταν αυτοί θα χα παρει σίγουρα πολύ λάθος αποφάσεις στο θέμα μεταμόσχευση.


Edit από Chs, διακριτικά σε τίτλο και ονόματα.
 

Συνημμένα

  • DSCN2502.JPG
    DSCN2502.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 2,687

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα φίλε krhtikos21,

για ευνόητους λόγους η επωνυμίες καθώς και το όνομα του ιατρού έγιναν edit με αστερίσκο, είναι κανόνας του Forum.

Όποιος δεν καταλαβαίνει κάποια επωνυμία η όνομα, μπορεί να στείλει pm στον δημιουργό του thread και να ρωτήσει, τα υπόλοιπα μπορούν να συζητούνται δημόσια.

Ευχαριστώ.
 

krhtikos21

Member
Chs είπε:
Καλησπέρα φίλε krhtikos21,

για ευνόητους λόγους η επωνυμίες καθώς και το όνομα του ιατρού έγιναν edit με αστερίσκο, είναι κανόνας του Forum.

Όποιος δεν καταλαβαίνει κάποια επωνυμία η όνομα, μπορεί να στείλει pm στον δημιουργό του thread και να ρωτήσει, τα υπόλοιπα μπορούν να συζητούνται δημόσια.

Ευχαριστώ.

αν μπορείς δες τα μηνυματα σου έχω στείλει κτ σχετικο
ευχαριστώ πολύ


κάποιες άλλες φωτο
 

Συνημμένα

  • DSCN2498.JPG
    DSCN2498.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 2,217
  • DSCN2511.JPG
    DSCN2511.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 3,335
  • DSCN2513.JPG
    DSCN2513.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 2,330
  • DSCN2522.JPG
    DSCN2522.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 1,286
  • DSCN2526.JPG
    DSCN2526.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 2,357

Chs

Μέλος του προσωπικού
Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στην φύτρωση, και να δεις το αποτέλεσμα που θέλεις :)


Στο μέλλον με άλλη μια μικρή σε κροτάφους θα είσαι special 8)
 

Συνημμένα

  • jhasd.jpg
    jhasd.jpg
    416.4 KB · Προβολές: 1,397

krhtikos21

Member
Chs είπε:
Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στην φύτρωση, και να δεις το αποτέλεσμα που θέλεις :)


Στο μέλλον με άλλη μια μικρή σε κροτάφους θα είσαι special 8)

νομίζω δε θα χρειαστεί γτ το έχω δει και σε άλλους με την συγκεκριμένη περίπου hairline και έδειχνε πολύ καλό.τώρα τι να πω ελπίζω να πάνε όλα καλά !!
 

krhtikos21

Member
John83 είπε:
Φίλε μου ότι καλύτερο και από εμένα... Από εδώ και πέρα θέλει υπομονή.. Σε ένα μήνα ούτε που θα θυμάσαι την επεμβασούλα...

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου, να σαι καλα!ήταν λίγο εξαντλητικό αλλά είμαι μικρός και δεν ήθελα να άλλο να μαι ταλαιπωρεί όλο αυτό και ευελπιστώ πως θα έχω κτ καλό να περιμένω.


3 ευρω το μόσχευμα και την διαμονή μου έβαλε!
 

n094

Active Member
Καλή επιτυχία krhtikos είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε περίφημα, έχεις όλες τις προυποθέσεις για ένα καλό αποτέλεσμα, αν και στη θέση σου θα κατέβαζα ελάχιστα την τοποθέτηση προς τους κρόταφους. Προσοχή τώρα όπως σου συνιστούν όλοι.

Κάτι άλλο προς τον Chs, σουπερμοντερειτορ, πιστεύω ότι πια αυτοί οι κανονισμοί είναι λίγο παρωχημένοι και βέβαια δεν ισχύουν για όλους. Δλδ σιγά τώρα αν βάλουμε και 2 αστεράκια αν δεν καταλαβαίνει ο άλλος τι και πως (πρώτα από όλα φαίνονται τα διακριτικά της κλινικής στις φωτος). Θεωρώ (και πίστευα ότι έτσι είναι) ότι από την στιγμή που κάποιος βάλει φωτογραφίες και έχει κάποια ποστς προηγουμένως μπορεί να αναφέρει το όνομα του γιατρού-κλινικής και να περιγράψει την εμπειρία του. Από ότι βλέπω αυτό γίνεται με την DHI kai thn HDC και νομίζω ότι πρέπει να γίνεται και με όλους τους άλλους. Με το να βάζουμε αστεράκια δεν πετυχαίνουμε κάτι. Αυτό απλά ως προσωπική άποψη, πιστεύω ότι πολλοί θα συμφωνήσουν μαζί μου.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
n094 είπε:
Κάτι άλλο προς τον Chs, σουπερμοντερειτορ, πιστεύω ότι πια αυτοί οι κανονισμοί είναι λίγο παρωχημένοι και βέβαια δεν ισχύουν για όλους. Δλδ σιγά τώρα αν βάλουμε και 2 αστεράκια αν δεν καταλαβαίνει ο άλλος τι και πως (πρώτα από όλα φαίνονται τα διακριτικά της κλινικής στις φωτος). Θεωρώ (και πίστευα ότι έτσι είναι) ότι από την στιγμή που κάποιος βάλει φωτογραφίες και έχει κάποια ποστς προηγουμένως μπορεί να αναφέρει το όνομα του γιατρού-κλινικής και να περιγράψει την εμπειρία του. Από ότι βλέπω αυτό γίνεται με την DHI kai thn HDC και νομίζω ότι πρέπει να γίνεται και με όλους τους άλλους. Με το να βάζουμε αστεράκια δεν πετυχαίνουμε κάτι. Αυτό απλά ως προσωπική άποψη, πιστεύω ότι πολλοί θα συμφωνήσουν μαζί μου.

Καλημέρα φίλε n094,

αυτό θα γίνεται με όλους, και είναι για ευνόητους λόγους, αν έχεις δει ήδη έχουν προστεθεί διακριτικά σε επωνυμίες κλινικών και ιατρών. Καμιά εξαίρεση για κάποια κλινική η Ιατρό. Απλά κάποια παλιά post έχουν γραφτεί ήδη με την επωνυμία, όπου και αυτά εν καιρώ θα αλλαχτούν.

Όπως είπες όλοι μπορούν να καταλάβουν εύκολα, ωστόσο, είναι κανόνας να προστίθενται αστερίσκος / διακριτικό στις επωνυμίες και τα ονόματα Ιατρών, πρώτα για λόγους διαφήμισης, και περισσότερο για την αποφυγή διαφόρων περιστατικών. Και παλαιότερα είχε γίνει αυτό.
 

krhtikos21

Member
sanmartean15 είπε:
Κρητικε καλη επιτυχια και απο μενα. Απο οτι θυμαμαι απο παλιοτερα ποστ, ο συγκεκριμενος γιατρος θεωρειται πολυ καλος και ειναι αρκετά έμπειρος, οπότε και οι πιθανοτητες για πολύ καλό αποτελεσμα ειναι πολλές.
Υπαρχει περίπτωση να μας ανεβασεις και μια φωτο, πριν ξυρίσεις τα μαλλια για τη μεταμόσχευση για να καταλάβουμε καλύτερα σε τι κατάσταση ήσουν? Κιαι επίσης όλα τα εξοδα δια μονης τα χρεώθηκε η κλινικη?
Και παλι να σου ευχηθώ καλή επιτυχια, το αποτελεσμα να ξεπερασει τις προσδοκιες σου!!!!

Να σαι καλά φιλαράκι !!!εγώ που λές τα μαλλιά μου τα είχα πολύ μακρυά πάντα και κάλυπτα το πρόβλημα μου.φέτος άρχισε να φαίνεται κάπως και φρίκαρα άσχημα.ανεβάζω φώτος πως ήμουνα το πάσχα. όσον αφορά τον γιατρό που λές θεωρώ ότι είναι αντικειμενικά από τους καλυτερους στον κόσμο. άμα δεις αποτελέσματα του και σε ξένα forum θα πάθεις πλάκα.επίσης η βοηθός του επίσης είναι top παγκόσμια στο replacing grafts με τεράστια εμπειρία πλάι στον Cole που είναι πρωτοπόρος στις μεταμόσχευσεις.γτ είναι πολύ σημαντική η εμπειρία στην τοποθέτηση και από τους βοηθούς.πρέπει ουσιαστικά πριν κάνουμε μεταμοσχευση να γνωρίζουμε όλο το team γτ πραγματικά συνεργάζονται όλοι για τ τελικό αποτέλεσμα.


εδώ βέβαια το μαλλί μου είναι ψιλοβρεγμένο αν και με κατάλληλο χτένισμα έβγαινα νορμαλ ΄έξω ακόμα.μετά άρχισε να φαίνεται πολύ άδειο δε μπορούσα να το κρυψω πλέον.αν έκανα θεραπεία όταν μπήκα πρώτο έτος πριν 4 χρόνια τώρα θα χα πολύ μικρό πρόβλημα.αλλά αδιαφορούσα και έκανα πολύ κακή ζωή .Που λες ναι την διαμονή μου την έβαλε η κλινική σε ένα πολή καλό ξενοδοχείο στο κέντρο με τέλειο πρωινό :p που μετράει full se ξενοδοχεία
 

Συνημμένα

  • P3190002.JPG
    P3190002.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 1,439
  • P3190006.JPG
    P3190006.JPG
    3 MB · Προβολές: 1,240
Σφαιρα είσαι. σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση και τις φωτο.στις ζητησα γιατι ειχα μια υποψια οτι τα κεφαλια μας θα μοιαζουν, και τελικα επιβεβαιώθηκα. Μεχρι κ ιδιο χρωμα εχουμε.
ελπιζω να συνεχισεις να μας ενημερωνεις. Ειχα μεγαλη προσμονη για να δω δουλεια αυτου του γιατρου στο σαιτ.Υπηρξε κ ενα παλικαρι πιο παλια, αλλα ειχαν γινει διαφορα στο νημα του,εκνευριστηκε κ δε ξαναμπηκε.
Ελπιζω το αποτελεσμα σου(κ λογω ομοιοτητας), να με παρακινήσει και μενα να ακολουθήσω το δρομο της μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
sanmartean15 είπε:
Σφαιρα είσαι. σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση και τις φωτο.στις ζητησα γιατι ειχα μια υποψια οτι τα κεφαλια μας θα μοιαζουν, και τελικα επιβεβαιώθηκα. Μεχρι κ ιδιο χρωμα εχουμε.
ελπιζω να συνεχισεις να μας ενημερωνεις. Ειχα μεγαλη προσμονη για να δω δουλεια αυτου του γιατρου στο σαιτ.Υπηρξε κ ενα παλικαρι πιο παλια, αλλα ειχαν γινει διαφορα στο νημα του,εκνευριστηκε κ δε ξαναμπηκε.
Ελπιζω το αποτελεσμα σου(κ λογω ομοιοτητας), να με παρακινήσει και μενα να ακολουθήσω το δρομο της μμ.

αυτό το παληκάρι που λες και εγώ το περίμενα πολύ καιρό βέβαια είχε γίνει ένα σκηνικό και σταμάτησε να γράφει από όσο γνωρίζω.den e;imai απόλυτα σίγουρος βέβαια .έχει μαλλιά κανονικά kai πολλά αν κάνω λάθος μπορεί να βγει κάποιος να με αμφισβητήσει τον ξέρουν παιδιά από το forum από όσο ξέρω.έχω σκοπό να ενημερώνω συνέχεια το thread γτ μόνο έτσι θα δουμε την αλήθεια και ποιοι αξίζουν.επίσης όποιος θέλει μπορεί να με δει και live.επίσης θα ήθελα να παρακινήσω και όσους άλλους έχουνε κάνει να ανεβάσουνε λεπτομέρειες και φωτος γιατί βοηθάνε πολύ κόσμο(ιδίως μικρούς) που πραγματικά βασανίζεται να πάρει σωστές αποφάσεις σε ένα θέμα που είναι τόσο ρευστό όπως η μετμόσχευση.
 

n094

Active Member
Παντως εγω θεωρω ιδανικο η τοποθετηση να γινεται απο τον γιατρο και οχι απο βοηθο, γιατι οσο σημαντικη ειναι η εξαγωγη αλλο τοσο ειναι κ η τοποθετηση των μοσχευματων.
 

krhtikos21

Member
n094 είπε:
Παντως εγω θεωρω ιδανικο η τοποθετηση να γινεται απο τον γιατρο και οχι απο βοηθο, γιατι οσο σημαντικη ειναι η εξαγωγη αλλο τοσο ειναι κ η τοποθετηση των μοσχευματων.

κοίταξε γενικά ο γιατρός εκεί είναι. εγώ δεν ήξερα οτι γινότανε έτσι από άλλον σε τόσο μεγάλο βαθμό αλλά όταν πήγαινα ξενοδοχείο επειδή ήθελα μα μάθω ρώτησα το παιδί που με πήγαινε που παρεπιπτόντως δούλευει και άλλού πέραν του Μιχάλη και μου εξήγησε ποια είναι και την εμπειρία της και ηρ'εμησα.και έμαθα πως σε αυτό που κάνει θεωρείται η καλύτερη και το κάνει πολλά χρόνια και δίπλα σε πολύ μεγάλα ονόματα.μόνο στην hdc δούλευε δεκαετία δίπλα στον Μιχάλη.Σου λέω μου έκανε εντύπωση και μένα.Την επόμενη μέρα της έπιασα την κουβέντα σχετικά με την τεχνική της και πού την έμαθε και μου είπε πως εκπαιδεύτηκε στον Cole.νομίζω αυτό τα λέει όλα.Και μιλάμε για εποχές που εμείς στην Ελλάδα και γενικότερα στον κόσμο ανακαλύπταμε τον τροχό ακόμα σε αυτά :p .Σκέψου ο Cole θεωρείται ο δάσκαλος πολλών πρωτοκλασσάτων γιατρών που ακούς έξω.
 

n094

Active Member
Συμφωνώ ότι ο Cole ήταν και είναι πολύ δραστήριος στο θέμα της μεταμόσχευσης, συνεχώς ψάχνεται (να φέρω ως παράδειγμα ότι πρόσφατα κανόνισε συνάντηση με τον Dr. Nigam), αλλά επίσης να μου επιτρέψεις να πω, επειδή ασχολούμαι με το θέμα μμ από το 2004 που ψάχνω (το 2006 έκανα την πρώτη) ότι ο Cole, αντιθέτως με αυτά που πιστεύουν πολλοί (επειδή το έχω συζητήσει και το έχω ψάξει πολύ το θέμα) εδώ ανέπτυξε και τελειοποίησε τα πρώτα βήματα της εξέλιξης της FUE τεχνικής, πηγαίνοντας την ένα βήμα παραπέρα (από ότι ξεκίνησε ο Dr Wood από την Αυστραλία) με άλλους Έλληνες γιατρούς , οπότε μην είμαστε και πάρα πολύ: "ότι εισαγόμενο καλύτερο από το ελληνικό" το έχω ξαναπεί, έχω ψάξει πάρα πολύ το θέμα και εμείς εδώ μπορεί να φαγωνόμαστε για το αν ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλον, αλλά αυτοί μεταξύ τους είναι μια χαρά και μιλάνε, συνδιαλέγονται ανταλλάσσουν απόψεις και βρίσκονται συχνά σε συνέδρια... (το έζησα και στο συνέδριο της DHI που παρακολούθησα φέτος για λίγο). Οπότε με εξαίρεση κάποιους πραγματικά αδαής, ή τσαρλατάνους ή ερασιτέχνες γιατρούς και κλινικές, οι γνωστοί μεγάλοι γιατροί και κλινικές είναι (πέρα από ανταγωνιστές) και μια "φιλική κλίκα" αν βλέπατε μόνο πως ο Shapiro, ο Leonard και ο Puing μιλάγανε για την DHI και πως φερόντουσαν με τους γιατρούς της DHI θα νομίζατε ότι είναι αγαπημένα αδέλφια, εμένα πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση και μου δόθηκε η ευκαιρία να μιλήσω με πολλούς από αυτούς και να καταλάβω πολλά πράγματα για τη "βιομηχανία"
 

krhtikos21

Member
n094 είπε:
Συμφωνώ ότι ο Cole ήταν και είναι πολύ δραστήριος στο θέμα της μεταμόσχευσης, συνεχώς ψάχνεται (να φέρω ως παράδειγμα ότι πρόσφατα κανόνισε συνάντηση με τον Dr. Nigam), αλλά επίσης να μου επιτρέψεις να πω, επειδή ασχολούμαι με το θέμα μμ από το 2004 που ψάχνω (το 2006 έκανα την πρώτη) ότι ο Cole, αντιθέτως με αυτά που πιστεύουν πολλοί (επειδή το έχω συζητήσει και το έχω ψάξει πολύ το θέμα) εδώ ανέπτυξε και τελειοποίησε τα πρώτα βήματα της εξέλιξης της FUE τεχνικής, πηγαίνοντας την ένα βήμα παραπέρα (από ότι ξεκίνησε ο Dr Wood από την Αυστραλία) με άλλους Έλληνες γιατρούς , οπότε μην είμαστε και πάρα πολύ: "ότι εισαγόμενο καλύτερο από το ελληνικό" το έχω ξαναπεί, έχω ψάξει πάρα πολύ το θέμα και εμείς εδώ μπορεί να φαγωνόμαστε για το αν ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλον, αλλά αυτοί μεταξύ τους είναι μια χαρά και μιλάνε, συνδιαλέγονται ανταλλάσσουν απόψεις και βρίσκονται συχνά σε συνέδρια... (το έζησα και στο συνέδριο της DHI που παρακολούθησα φέτος για λίγο). Οπότε με εξαίρεση κάποιους πραγματικά αδαής, ή τσαρλατάνους ή ερασιτέχνες γιατρούς και κλινικές, οι γνωστοί μεγάλοι γιατροί και κλινικές είναι (πέρα από ανταγωνιστές) και μια "φιλική κλίκα" αν βλέπατε μόνο πως ο Shapiro, ο Leonard και ο Puing μιλάγανε για την DHI και πως φερόντουσαν με τους γιατρούς της DHI θα νομίζατε ότι είναι αγαπημένα αδέλφια, εμένα πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση και μου δόθηκε η ευκαιρία να μιλήσω με πολλούς από αυτούς και να καταλάβω πολλά πράγματα για τη "βιομηχανία"

Ξέρω πόσο ψαγμένο άτομο είσαι άλλωστε σου στέλνω και απορίες συνέχεια :p .Και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!Απλά είναι λάθος να λέμε για γιατρούς της dhi και για γιατρούς της bk kai της κάθε κλινικής. το θέμα είνια να κάνουμε συγκρίσεις μεταξύ γιατρών και όχι κλινικών που έχουνε 500 γιατρούς.να μιλήσουμε για συγκεκριμένους γιατρούς και όχι να θεωρούμε πως μία εταιρία με τόσους γιατρούς είναι όλοι στο ίδιο επίπεδο.αυτό είναι μύθος.υπάρχουνε καλοί μέτριοι και άριστοι ανάμεσα τους.κανονικά έπρεπε να υπάρχει μία κλίμακα και να δίνεται στον ασθενή ανάλογα με budget του να κάνει μεταμόσχευση στον αντίστοιχο γιατρό.υπάρχει αγεφύρωτο χάσμα μεταξύ γιατρών εντός κλινικών στις ικανόττητες και στην εμπειρία τους.αυτά πηγάζουν από απλή λογική όμως οι κλινικές τα αποκρύπτουν για να χρεώνουν από όλους και από παντου την ίδια τιμή.και όταν σκάει κάποιος διάσημος η άτομο που θα λανσάρουν σαν διαφημιστικό την κάνει ο καλύτερος τους και φαίνεται αυτό σαν αποτέλεσμα που πρεπεει να περιμένουν οι ασθενείς από όλα τα μήκη και πλάτη της γης.αν κάνω λάθος διόρθωσε με κάπου
 

tropheus

Well-Known Member
n094 είπε:
... εμείς εδώ μπορεί να φαγωνόμαστε για το αν ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλον, αλλά αυτοί μεταξύ τους είναι μια χαρά και μιλάνε, συνδιαλέγονται ανταλλάσσουν απόψεις και βρίσκονται συχνά σε συνέδρια...

Φίλε n094 αυτοί καλά κάνουν και "χαριεντίζονται" και εμείς καλά κάνουμε και το ψάχνουμε. " Κόρακας κοράκου μάτι δε βγάζει "
Άσε που ξέρω και παρασκήνια "από μέσα" τα οποία δείχνουν ότι τα πράγματα μεταξύ τους δεν είναι όπως φαίνονται μπροστά ...

Προσωπικά δεν μπορώ να μην πω για τα δεκάδες "σφαγμένα" παιδιά που βλέπω στο γυμναστήριο αποτέλεσμα γνωστών ελληνικών "κρεοπωλείων" που θέλουν να λέγονται κλινικές μεταμόσχευσης μαλλιών. Δε λέω ότι όλοι κάνουν κακή δουλειά αλλά όποτε έχω δει κακό αποτέλεσμα και το έχω συζητήσει είναι πάντα αποτέλεσμα ελληνικών χεριών. Και δυστυχώς πολλά περιστατικά είναι και πρόσφατα.

Πάντα φιλικά ...
 
Ελπιζω να σου πανε ολα καλα φιλε καλη επιτυχια και απο μενα. Να σε ρωτησω απο θεραπεια τι ακολουθεις τωρα μετα τη μμ?
 
Μπλουζα