Krhtikos21, fue, 2900 grafts, 3-4/7/2013

athenian

Well-Known Member
Μικε καλά το σκέφτεσαι για λίγα grafts κάθε φορά αλλά θα κοστίσει πολύ ακριβά έτσι. Άσε την ταλαιπωρία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Physio40

Member
krhtikos21 είπε:
εγώ πήγα σε D*I σημερα και μου λέγανε δεν παίζει για φλεγμονή με είδαν 2 γιατροί.λέει θα πρέπε να χε και εξωτερικά κάποια δείγματα προβλήματος.εγώ θα κάνω και βιοψία όμως να μαι 100% σίγουρος. πίσω από χερλαιν είχα πυκνότητα 54 τρίχες ανα τε ενώ τ όριο που βάζουνε λέει αυτή εκει στην D*I είναι για κάλυψη 70 τριχες ανα τε.δλδ όντως έχω κενά και φαίνετια δέρμα.μου λέγανε οτί έχασα τα μαλλιά λόγω μεγάλων πυκνοτήτων, δεν ενστερνίζομαι όμως την άποψη τους απόλυτα.τους είπα δλδ ο χασον και ο ραχαλ που βάζουν τόσα είναι δλδ άσχετοι?σίγουρα ελλοχεύουνε κίνδυνοι αλλά τι να πει ο τροφέας που έχει βάλει την άρτα και τα γιάννενα?δλδ σε πέρναν και για άσχετο στο τέλος και γι αυτό με τσαντίζουνε σε αυτήν την κλινική ώρες ώρες.θα στείλω τον τροφέα να μας πουνε τι παίζει δλδ με την δικιά του πυκνότητα και να τοποθετηθούν δημόσια επί τ θέματος.δεν τους θεωρώ κακή κλινική και θεωρώ έχουνε αναβαθμιστεί πολύ, δε θα χα θέμα πχ να κάνα πύκνωση σε αυτούς σε μία περιοχή αλλά δεν θέλω να αναπαράγουμε μύθους.

Λυπάμαι πολύ φίλε μου. Δεν ξέρω αν σε παρηγορεί αυτό αλλά επειδή ήμουνα κι εγω έτοιμος για εξωτερικό να ξέρεις βρήκα για όλους τους αποτυχημένες μεταμοσχεύσεις. Και για Ράχαλ http://www.hairsite.com/hair-loss/forum_entry-id-12128.html και για Hasson κτλ. Δε μπορω να σου πω κι εγω όπως και οι υπόλοιποι αν έφταιξε ο γιατρός. Προφανώς μπορεί να φταίει και ο οργανισμός σου. Αλλά από οτι φαίνεται δεν υπάρχει κάποια μελέτη επίσημη για να σου δωθεί απάντηση. Ρωτα τον hairlosscursed που εχει κάνει 3 νομίζω με διαφορετικούς γιατρούς και με τοπ γιατρό πάλι δεν πήγε καλά μήπως το έχει ψάξει καλύτερα το θέμα.
 

tropheus

Well-Known Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
...
Εγω παντος σκεφτομαι να υιοθετησω αλλη τακτικη.....δηλ να βαζω το πολυ μεχρι 700 grafts καθε φορα ωστε να μειωνω το ρισκο.
...

Συμφωνώ μαζί σου ΜΙΚΕ.
Και μέχρι 500 grafts καλά είναι.

Οι εταιρείες "γουστάρουν" να σου "χώνουν" πολλά grafts σε μια συνεδρία γιατί "είναι πολλά τα λεφτά Άρη".

Τοποθετώντας λίγα grafts κάθε φορά βοηθάς τον οργανισμό σου να αντεπεξέλεθει καλύτερα, να δεχτεί και να επουλώσει καλύτερα τα τραύματα που δημιουργούνται και να έχεις μεγαλύτερα ποσοστά φύτρωσης.

Αν ξανάκανα τη διαδικασία των μεταμοσχεύσεων από την αρχή θα ακολουθούσα την τακτική των λίγων grafts κάθε φορά. Δεν θα με πείραζε να πλήρωνα λίγο παραπάνω και να μου έπαιρνε ένα βάθος χρόνου προκειμένου να είχα πολύ καλύτερα αποτελέσματα και σαφέστατα λιγότερη ταλαιπωρία κάθε φορά.
 

Flosk

Well-Known Member
Ρε σεις τι εκανε ο Ραχαλ??? Τον εσφαξε τον ανθρωπο.. Προηγουμενως ειχε κανει στον Αρμανι και ηταν πολυ πετυχημενη μαλλον αλλα αυτη η ψυχρολουσια δεν υπαρχει.. ΕΛΕΟΣ
 

krhtikos21

Member
tropheus είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
...
Εγω παντος σκεφτομαι να υιοθετησω αλλη τακτικη.....δηλ να βαζω το πολυ μεχρι 700 grafts καθε φορα ωστε να μειωνω το ρισκο.
...

Συμφωνώ μαζί σου ΜΙΚΕ.
Και μέχρι 500 grafts καλά είναι.

Οι εταιρείες "γουστάρουν" να σου "χώνουν" πολλά grafts σε μια συνεδρία γιατί "είναι πολλά τα λεφτά Άρη".

Τοποθετώντας λίγα grafts κάθε φορά βοηθάς τον οργανισμό σου να αντεπεξέλεθει καλύτερα, να δεχτεί και να επουλώσει καλύτερα τα τραύματα που δημιουργούνται και να έχεις μεγαλύτερα ποσοστά φύτρωσης.

Αν ξανάκανα τη διαδικασία των μεταμοσχεύσεων από την αρχή θα ακολουθούσα την τακτική των λίγων grafts κάθε φορά. Δεν θα με πείραζε να πλήρωνα λίγο παραπάνω και να μου έπαιρνε ένα βάθος χρόνου προκειμένου να είχα πολύ καλύτερα αποτελέσματα και σαφέστατα λιγότερη ταλαιπωρία κάθε φορά.

500 δεν είναι λίγο ακραίο??? εσύ δλδ βρε τροφέα θα θελες 10 φορές χειρουργείο. εννόω τ πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα
 

elmajiko

Member
tropheus είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
...
Εγω παντος σκεφτομαι να υιοθετησω αλλη τακτικη.....δηλ να βαζω το πολυ μεχρι 700 grafts καθε φορα ωστε να μειωνω το ρισκο.
...

Συμφωνώ μαζί σου ΜΙΚΕ.
Και μέχρι 500 grafts καλά είναι.

Οι εταιρείες "γουστάρουν" να σου "χώνουν" πολλά grafts σε μια συνεδρία γιατί "είναι πολλά τα λεφτά Άρη".

Τοποθετώντας λίγα grafts κάθε φορά βοηθάς τον οργανισμό σου να αντεπεξέλεθει καλύτερα, να δεχτεί και να επουλώσει καλύτερα τα τραύματα που δημιουργούνται και να έχεις μεγαλύτερα ποσοστά φύτρωσης.

Αν ξανάκανα τη διαδικασία των μεταμοσχεύσεων από την αρχή θα ακολουθούσα την τακτική των λίγων grafts κάθε φορά. Δεν θα με πείραζε να πλήρωνα λίγο παραπάνω και να μου έπαιρνε ένα βάθος χρόνου προκειμένου να είχα πολύ καλύτερα αποτελέσματα και σαφέστατα λιγότερη ταλαιπωρία κάθε φορά.

Νομιζω και γω πως η επουλωση θα ηταν πολυ καλύτερη με αυτο το τροπο αλλα το κοστος,η ταλαιπωρία και ο χρονος αποθεραπειας θα εκτινασσονταν.

Οπως επίσης καθε περιοδος αποκαταστασης θα εφερνε ενα μικρό τριχολογικο όφελος το οποιο ισως εξανεμιζονταν αν ειχες μια ελαφριά τριχόπτωση.

Αλήθεια εσυ τροφεα που εχεις κανει τις μμ σου?
Εμεινες ευχαριστημένος, ποσα τριχοθυλακια εβαλες?
 

tropheus

Well-Known Member
krhtikos21 είπε:
500 δεν είναι λίγο ακραίο??? εσύ δλδ βρε τροφέα θα θελες 10 φορές χειρουργείο. εννόω τ πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα

Μη φέρνεις στο μυαλό σου την ταλαιπωρία που τράβηξες εσύ και όλοι όσοι βάζουν τόσα πολλά μοσχεύματα σε μια συνεδρία (με δεδομένο ότι δε θα τρέχεις κάθε φορά Αμερική - Καναδά).

Φαντάσου ότι 500 grafts τα βάζεις στο 1/5 του χρόνου που έβαλες εσύ τα 3000 grafts περίπου. Η αποκατάσταση γίνεται πολύ πολύ πιο γρήγορα και ο πόνος είναι πολύ πολύ μικρότερος. Εγώ και στις 3 μεταμοσχεύσεις που έκανα "την άκουσα στερεοφωνικά" γιατί δε με έπιαναν καθόλου οι αναισθησίες.

Όμως το πιο βασικό είναι ότι η φύτρωση θα κινηθεί σε μεγαλύτερα ποσοστά και τα τυχόν λαθάκια ή και οι αποτυχίες φύτρωσης μπορούν να διορθωθούν στο μέλλον.

Όσο για το πλήθος των χειρουργείων να σου πω ότι το να ασχοληθώ 3-4 μέρες για 1 ή 2 φορές το χρόνο προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου προκειμένου να έχω το αποτέλεσμα που θέλω. Γιατί μη φανταστείς ότι θα είσαι κάθε φορά όπως ήσουν εσύ ή εγώ που φορτώσαμε grafts το κεφάλι μας κάνοντάς το σουρωτήρι μέσα σε 1 ή 2 μέρες.


elmajiko είπε:
Αλήθεια εσυ τροφεα που εχεις κανει τις μμ σου?
Εμεινες ευχαριστημένος, ποσα τριχοθυλακια εβαλες?

Έχω κάνει 3 μεταμοσχεύσεις βάζοντας συνολικά 6400 grafts μόνο hairline - κροτάφους.

1η μμ : H*C Γ**ργ*ου 2860 grafts
2η μμ : Η*C M*ρ*ς 1860 grafts
3η μμ : M**C Γ**ργ*ου 1676 grafts

Όχι δεν έμεινα ευχαριστημένος (όμως καλό είναι να μην το αναλύσουμε εδώ).
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
tropheus είπε:
Όχι δεν έμεινα ευχαριστημένος (όμως καλό είναι να μην το αναλύσουμε εδώ).

Μπορούμε να το αναλύσουμε κάπου; γιατι η εμπειρία σου ειναι πολύτιμη στο θέμα.
 

athenian

Well-Known Member
Τροφεα δεν έμεινες ευχαριστημενος και έκανες τρεις φορές στον ίδιο γιατρό? Άνοιξε θέμα να μας πεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Δεν είναι θέμα (μόνο) γιατρού. Στον Γ**ργ*ου έκανα τις 2 μμ.

Θα ανοίξω θέμα (το έχω υπόψιν μου εδώ και καιρό) αλλά χρειάζομαι λίγο χρόνο να το ετοιμάσω.
Έχω σκοπό να γράψω "έκθεση" και είναι λίγο επικίνδυνο, αλλά θα πω τα πράγματα όπως είναι...
 

athenian

Well-Known Member
Ναι έχεις δίκιο τώρα είδα ότι την δεύτερη την έκανε άλλος. Περιμένουμε με ενδιαφέρον λοιπόν.
 

elmajiko

Member
athenian είπε:
Ναι έχεις δίκιο τώρα είδα ότι την δεύτερη την έκανε άλλος. Περιμένουμε με ενδιαφέρον λοιπόν.


Tropheus....

Πάντως εχει ενδιαφέρον που τη τρίτη μμ την έκανες στο Γε@ργιου....
Ίσως ξεχωρισες κάτι καλύτερο σε αυτον το γιατρό και τον προτιμησες όπως και εγώ σε σχέση με την H*C και το Μάρ@?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Αναμενω την ανακοινωση του Τροφεα με μεγαλη αγωνια.Θελω να μαθω γιατι δεν ειναι ικανοποιημενος αν κ νομιζα οτι ηταν πολυ ικανοποιημενος γενικα.Παιδια περισυ που εβαλα 700 graft πηρε ακριβως 5 ωρες.2ωρες εξαγωγη 1 ωρα περιπου διαλειμα κ 2 ωρες εμφυτευση.Δεν κουραστηκα και πολυ παντως.Μια χαρα ηατν.Πιο πολυ κουραστηκα τις επομενες 3 μερες.
 

gpeiraias

Member
elmajiko είπε:
athenian είπε:
Ναι έχεις δίκιο τώρα είδα ότι την δεύτερη την έκανε άλλος. Περιμένουμε με ενδιαφέρον λοιπόν.


Tropheus....

Πάντως εχει ενδιαφέρον που τη τρίτη μμ την έκανες στο Γε@ργιου....
Ίσως ξεχωρισες κάτι καλύτερο σε αυτον το γιατρό και τον προτιμησες όπως και εγώ σε σχέση με την H*C και το Μάρ@?


Ρε φίλε εγώ πάλι γιατί το βλέπω διαφορετικά το πράγμα?Εκανε 2 Μ/Μ στον Γεωργίου και μια στην ΗRC, και είπε ο άνθρωπος ότι δεν είναι ικανοποιημένος ...Τι μας λες πάλι για Γεωργίου ότι τον διάλεξε γιατί είναι καλύτερος κ.λ.π..Ξαναλέω , είπε ότι ΔΕΝ έχει μέινει ικανοποιημένος..Μη χάσετε ρε άμα δεν πετάξετε την μπηχτή σας για διαφήμιση με το παραμικρό...'Ελεος πια, το χετε παραχέσει μερικοί.
Περιμένω και εγώ να ανοίξει θέμα ο Tropheus με ενδιαφέρον.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Οντως εριξε μεγαλη μπομπα ο Τροφεας...............ελπιζω να βγει και να πει αυτο που θελει.
 
Μπλουζα