Krhtikos21, fue, 2900 grafts, 3-4/7/2013

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα και απο εμένα. Συμφωνώ απόλυτα με τον τροφέα, το συγκεκριμένο θέμα το έχουμε συζητήσει άλλωστε. Η ιδέα του φίλου για trial σε μικρή περιοχή μου φάνηκε αρχικά καλή ιδέα, μου προτάθηκε και απο τον panos1982 πριν καιρό. Ωστόσο δεν θα έχει τυπική εφαρμογή. Οι αστοχίες και τα λάθη αυξάνονται όταν ειναι πολλά τα γκράφτς γιατί ο Placer κουράζεται και τα μοσχεύματα εκτίθενται κτλ κτλ. Ειναι πολλοί οι παράγοντες και χρίζουν τεράστιας ανάλυσης σε άλλο νήμα. Με μια λέξη... μια μεταμόσχευση της κλιμακας των 3000 πχ γκραφτς θέλει 5 μέρες με ρυθμο 500 την μέρα που κανείς ποτέ δεν θα την κάνει, για να αυξηθεί ο χρόνος προσήλωσης και προσοχής. Όσο για τον κρητικό, θα χαρώ να τον δώ απο κοντά το ΣΚ να τον βγάλω φωτό. Η υπόθεση του μυστήριο αλλά θα τον υποστηρίξει ο γιατρός ειμαι σίγουρος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Καλησπέρα και απο εμένα. Συμφωνώ απόλυτα με τον τροφέα, το συγκεκριμένο θέμα το έχουμε συζητήσει άλλωστε. Η ιδέα του φίλου για trial σε μικρή περιοχή μου φάνηκε αρχικά καλή ιδέα, μου προτάθηκε και απο τον panos1982 πριν καιρό. Ωστόσο δεν θα έχει τυπική εφαρμογή. Οι αστοχίες και τα λάθη αυξάνονται όταν ειναι πολλά τα γκράφτς γιατί ο Placer κουράζεται και τα μοσχεύματα εκτίθενται κτλ κτλ. Ειναι πολλοί οι παράγοντες και χρίζουν τεράστιας ανάλυσης σε άλλο νήμα. Με μια λέξη... μια μεταμόσχευση της κλιμακας των 3000 πχ γκραφτς θέλει 5 μέρες με ρυθμο 500 την μέρα που κανείς ποτέ δεν θα την κάνει, για να αυξηθεί ο χρόνος προσήλωσης και προσοχής. Όσο για τον κρητικό, θα χαρώ να τον δώ απο κοντά το ΣΚ να τον βγάλω φωτό. Η υπόθεση του μυστήριο αλλά θα τον υποστηρίξει ο γιατρός ειμαι σίγουρος.
Φιλε Κρητικε καλο θα ειναι αφου συζητησεις με τον γιατρο σου να μας πει τελικα τι θα κανεις.Ελπιζω να σεβαστει και να παραδεχτει το (ισως)λαθος του κ να μπορεσει να βρεθει μια συμβιβαστικη λυση.
 

thmanou

Member
danceworld_2001 είπε:
Καλησπέρα και απο εμένα. Συμφωνώ απόλυτα με τον τροφέα, το συγκεκριμένο θέμα το έχουμε συζητήσει άλλωστε. Η ιδέα του φίλου για trial σε μικρή περιοχή μου φάνηκε αρχικά καλή ιδέα, μου προτάθηκε και απο τον panos1982 πριν καιρό. Ωστόσο δεν θα έχει τυπική εφαρμογή. Οι αστοχίες και τα λάθη αυξάνονται όταν ειναι πολλά τα γκράφτς γιατί ο Placer κουράζεται και τα μοσχεύματα εκτίθενται κτλ κτλ. Ειναι πολλοί οι παράγοντες και χρίζουν τεράστιας ανάλυσης σε άλλο νήμα. Με μια λέξη... μια μεταμόσχευση της κλιμακας των 3000 πχ γκραφτς θέλει 5 μέρες με ρυθμο 500 την μέρα που κανείς ποτέ δεν θα την κάνει, για να αυξηθεί ο χρόνος προσήλωσης και προσοχής. Όσο για τον κρητικό, θα χαρώ να τον δώ απο κοντά το ΣΚ να τον βγάλω φωτό. Η υπόθεση του μυστήριο αλλά θα τον υποστηρίξει ο γιατρός ειμαι σίγουρος.

Ο Τουρκος τυχαιο παραδειγμα Dr Keser γραφει στη σελιδα του οτι βαζει μεχρι 700 γκραφτς μαξ την ημερα εξαγωγη & τοποθετηση μονος του. Μαλλον θα ειναι καλο να λαμβανεται και αυτο υποψην να αποφευγονται τα μέγκα σέσιον. Αν και ενα τριαλ μικρο σέσιον θα ηταν καλυτερο αλλα σιγουρα δεν το κανει κανεις.
 

krhtikos21

Member
Καλησπέρα από μένα, χθες συναντήθηκα με παιδιά από το φορουμ κ με τον Μιχάλη στο ξενοδοχείο τ συμφωνημένοΉταν όλα τα παιδιά εξαιρετικά και επιπρόσθετα έβγαλα και κάποιες φωτος με danceworld.Είχα πολλες απορίες μέσα μου και οργή γτ κτ δεν πήγαινε καλά με την μμ.Κακώς και ειλικρίνα ζητώ συγγνώμη έριξα το φταίξιμο στον γιατρό μου ενώ από φαίνεται δεν έχει ευθύνη για τ αποτέλεσμα .Από ότι όλα δείχνουν πρόκειται για φλεγμονή είμαι πολύ άτυχος και από δω και πέρα θα κάνω ΄τα πάντα για να κρατήσω έστω αυτά που έχω ακόμα και να μην χάσω άλλα.θα ξεκινήσω θεραπεία με κορτιζόνη άμεσα και ελπίζω σε ένα θαύμα πλέον. ο γιατρός μ εξέφρασε την πλήρη στήριξη του σε ότι αποφασίσω να κάνω και πιστεύω ξηγήθηκε κτ παραπάνω από ανθρώπινα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε με εκανες να συγκινηθω πραγματικα.Δεν εχω ακουσει κανεναν να πει οτι εκανα λαθος.Με τα λεφτα που πηρε κατα την αποψη μου επρεπε να σε βαλει μεσα κ να κανει καποιες διορθωσεις αμεσα.Πρεπει να ξερετε οτι καποιοι απο τους γιατρους ειναι καλυτεροι ψυχολογοι απο οτι γιατροι.Εγω θα ξαναπω οτι τωρα τελευταια οι Κυπριοι εχουν πολλες αποτυχιες χωρις να θελω να τους μειωσω γιατι εχουν κ καλες δουλειες.Εγω λυπαμαι μονο γιατι χαλασες αρκετα λεφτα για το τιποτα αλλα κ για την ψυχολογια σου.Παντως ειμαι σιγουρος οτι κ ο γιατρος στεναχωρηθηκε αρκετα.Λες οτι σου εξηγηθηκε ανθρωπινα.....δηλ τι σου ειπε?
 

krhtikos21

Member
μου είπε αν το ψάξουμε μαζί θα με βοηθήσει οικονομικά αν χρειαστώ repair , να δουμε πειραματικά σιγά σιγά αν θα ξαναπέσουνε μοσχεύματα γενικά θα με στηρίξει οσο πάει.είναι δράμα η κατάσταση με μένα κ εγώ είμαι πολύ πολύ χάλια.είμαι το 1/1000. θα κάνω και βιοψία αλλά κατά 90% είναι φλεγμονή. η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και εγώ μαζί της.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Τι να σου πω ρε φιλε,ρωτησε κ αλλου παντως να σου πουν μια αποψη.Δεν εχει ξαναγινει κατι τετοι στο site αν δεν κανω λαθος.Εκανες καποια θεραπεια πριν μπεις για μεταμοσχευση?Ποσα grafts περιπου φυτρωσαν?
 

krhtikos21

Member
τώρα έχω τα μισά περίπου από αυτα που μπήκανε.θα κάνω βιοψία σύντομα.μακάρι να μην είναι φλεγμονή τι να πω αλλά δεν νομίζω να μην είναι γιατί εμένα μ βγήκανε και μετά τα χασα που ειναι ύποπτο.ας μου μείνουνε αυτά που έχω και θα πάωνα ανάψω λαμπάδα στην Τήνο. χριστιανό θα με κάνει αυτή η τριχόπτωση από το πουθενά :p
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Περιεργο οτι φυτρωσαν κ μετα επεσαν.Εγω επιμενω στο να ψαξτεις καλυτερα παντως.Θεραπειες εκανες μετα την μεταμοσχευση?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ποια ειναι τα σημαδια φλεγμονης ρε παιδια?Και πως εκρινε ο γιατρος οτι ειναι φλεγμονη?
Δεν πρεπει να γινουν καποιες εξετασεις πρωτα για να το δουμε με σιγουρια το θεμα?
Τι να πω ρε κρητικε κουραγιο και γω σκατα θα ημουν αλλα θελει λιγο ψαξιμο το τι φταιει σιγουρα και μετα να γινει διορθωτικη αποκατασταση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
μίλησα τηλεφωνικά με κάποιον γιατρό καλό, μου πε να έχω τώρα φλεγμονή είναι απίθανο να χα μπορεί αλλά μετά από 11 μηνες να πέφτουν είναι τρελό.ότι ήταν να γίνει έπρεπε να χε γίνει.άρα ίσως να χα φλεμονή πριν.αν πέσουνε αυτά τι να πω θα τρελαθώ. αλλά με καθησυχασανε όλοι οτί δεν μπορεί να γίνει κάτι τρελό από δω και πέρα, εκτός και αν συντρέχουν άλλοι ιατρικοί λόγοι
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ας μην κάνουμε τους γιατρούς εδώ μέσα εμείς γιατί γιατροί δεν είμαστε και ας μιλήσουμε λογικά να ηρεμήσει λίγο και ο άνθρωπος που ειναι χάλια, ένα ράκος πραγματικό. Ο κρητικός ειναι ενα εξαιρετικό παιδί που είχα την χαρά να γνωρίσω εχθές παρέα με την γιώργο αθήνα. Μιλήσαμε αρκετά και περάσαμε ωραία, στο τέλος του νήματος θα δείτε και ξεκάθαρες φωτογραφίες του. Το παιδί αποτι μου είπε δέχθηκε την απόλυτη και αμέριστη συμπαράσταση του γιατρού, δίνοντας του λευκή επιταγή άμεσα σε οτι θέλει, είτε με ανευ όρων free repair όποτε και όταν και αν θέλει, ή οριστική επιστροφή όλου του ποσού των χρημάτων του άμεσα. Αποφάσισαν μαζί να δώσουν χρόνο στο πρόβλημα να ψαχτεί με γιατρούς σε βάθος για να διευρευνηθεί το σενάριο λανθάνουσας φλεγμονής που ξύπνησε σε κάποια φάση. Υπάρχουν αρκετά παράδοξα βέβαια στην περίπτωση αυτή όμως απο την στιγμή που μέχρι και το 6μηνο είχε φύτρωση και ό ίδιος μου είπε ήμουν τούμπανο στο 6μηνο, ιατρικό λάθος δεν υπάρχει. Άκουσα και σενάρια απο άλλους πως μπορεί να επωάζαν μόλυνση τα μοσχεύματα στο χειρουργείο αλλά ο γιατρός αυτά τα απέριψε, όποιος έχει στοιχεία για μολύνσεις στο χειρουργείο και επωάσεις κτλ ας τα παρουσιάσει θα έχει ενδιαφέρον, με γραπτές αναφορές, να ξέρουμε και εμείς τι κινδύνους μπορεί αν συναντήσουμε, για την ώρα όμως θα ακούσω πάνω απο όλα τι λένε οι γιατροί. Ο κρητικός θα σκεφτεί σοβαρά να περιμένει μέχρι τον χρόνο να δει αν θα υπάρξει χειρότερευση ή οχι, και ίσως κάνει βιοψία και θα δει δερματολόγους έμπειρους. Είτε τώρα φταίει ο γιατρός είτε οχι, τις ευθύνες του ανέλαβε στο 101%. Αυτό που επείγει ειναι να βρεί λύση ο φίλος, να κάνει θεραπεία και να λύσει το πρόβλημα πριν προχωρήσει σε repair. Εγώ του πρότεινα να κάνει θεραπεία, να ρίξει regain 5% με κορτιζόνη μιας και θύλακας υπάρχει μέσα, ίσως τον ξυπνήσει, δεν έχει να χάσει τίποτα. Δυστυχώς θεραπεία δεν έκανε μετά την μμ γιατί δεν σηκώνει την φίνα ο οργανισμός του. Ορίστε και οι φωτογραφίες του:









http://imageshack.com/a/img845/4795/vzbs.jpg
http://imageshack.com/a/img839/9697/gsx4.jpg
http://imageshack.com/a/img843/3374/k8uk.jpg
http://imageshack.com/a/img837/6864/yxw3.jpg
http://imageshack.com/a/img838/2552/9nv6.jpg
http://imageshack.com/a/img835/5525/4ksg.jpg
http://imageshack.com/a/img838/4796/7leb.jpg
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Θα πω οτι κρινοντας τις φωτογραφιες δεν εισαι και τοσο ασχημα αλλα σιγουρα πας για πυκνωση.Hairline δεν ηθελες να κατεβασεις?Νομιζω οτι ενα εκ κατεβασμα το ηθελες.Παντως ειναι κριμα να σπαταλας 3000 grafts και να μην βλεπεις το αποτελεσμα που πρεπει.Αν σου ειπε ο γιατρος για αμεσο repair δωρεαν ,mhn to σκεφτεσαι καθολου.Δεν νομιζω οτι φταις εσυ σε κατι παντως.Αυτη ειναι προσωπικη βεβαια αποψη.
 

Bouklas

Well-Known Member
Καταρχάς μπράβο στον γιατρό για την κατανόηση και τις προτάσεις που έδωσε για λύση.
Ακόμα και αν πρόκειται για φλεγμονή, πριν την μεταμόσχευση δεν πρέπει να γίνουν και οι ανάλογες εξετάσεις για να αποφευχθεί η τυχόν φλεγμονή?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
πιστευω οτι εαν ηταν χτενισμενο ομοιομορφα το μαλλι κατα πανω θα εδειχνε καλυτερο το αποτελεσμα.Μηπως ειναι πολυ πατηκομενο με ζελε και δημιουργει πολλα κενα αναμεσα του?
 

KROTALIAS13

New Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Θα πω οτι κρινοντας τις φωτογραφιες δεν εισαι και τοσο ασχημα αλλα σιγουρα πας για πυκνωση.Hairline δεν ηθελες να κατεβασεις?Νομιζω οτι ενα εκ κατεβασμα το ηθελες.Παντως ειναι κριμα να σπαταλας 3000 grafts και να μην βλεπεις το αποτελεσμα που πρεπει.Αν σου ειπε ο γιατρος για αμεσο repair δωρεαν ,mhn to σκεφτεσαι καθολου.Δεν νομιζω οτι φταις εσυ σε κατι παντως.Αυτη ειναι προσωπικη βεβαια αποψη.

Θα συμφωνήσω με τον φιλο . Δεν φαίνεται τοσο άσχημη η υπάρχουσα κατάσταση . Τι να πω φιλαρακο μου κουράγιο , μακάρι να σταθεροποιηθεί και να οτι έπεσε απο την μμ και μετά να επιστρέψει .
Παντως για την γυαλαδα που γραφεις οταν ολα τελειωσουν να σκεφτεί και την τεχνική της δερματοστιξίας . Είναι ουσιαστικά tatoo τελίτσες που δινει καλύτερη εντύπωση πυκνότητας .
 

krhtikos21

Member
παιδιά ευχαριστώ για την κατανόηση και τις ευχές, μπορεί να σας φαίνεται κάπως καλό αλλά έχω χάσει παααρα πολλά το που και πως θα το μάθω και από μία βιοψία, αν και μου λένε δυσκολα να έχω ακόμα φλεγμονή. θα δοκιμάσω και ριγκειν αφρό. πόσες μέρες κάνει να έρθει?
 

gkast

Active Member
krhtikos21 είπε:
παιδιά ευχαριστώ για την κατανόηση και τις ευχές, μπορεί να σας φαίνεται κάπως καλό αλλά έχω χάσει παααρα πολλά το που και πως θα το μάθω και από μία βιοψία, αν και μου λένε δυσκολα να έχω ακόμα φλεγμονή. θα δοκιμάσω και ριγκειν αφρό. πόσες μέρες κάνει να έρθει?

Φίλε κρητικέ εαν θέλεις μπορώ να σε στείλω σε σοβαρό δερματολόγο στην αθήνα που έχει μεγάλη εμπειρία σε τέτοια θέματα σίγουρα θα σου πεί εαν υπάρχει φλεγμονή εαν προσωπικά το θεωρώ αδύνατον ...
 
Μπλουζα