Keratene alphactive - DHT blocker

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δεν ξέρω πόσο ειναι τυχαίο η οχι,αλλα το αναφέρω.
Σήμερα ειναι η πρώτη μερα μετα την διακοπη του keratene που δεν έχω πόνο στους ορχεις,μεχρι χθες είχα,οχι συνεχόμενα αλλα καθημερινά.
Το τυχαίο η οχι ειναι ότι χθες ξεκίνησα 450mg quercetin
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
διαβασα περιπου στο τι ειναι το quercetin αν μπορεις πες μου απλα για πιο λογο το πηρες αν γινεται βεβεα..

Για καουρες στομαχου:beach:
Και απο ότι φαίνεται μεχρι στιγμής ειναι αποτελεσματικο στο θέμα αυτο
Υπάρχουν έρευνες βέβαια που λένε ότι βοηθάει στο μαλλι μέσω αύξησης igf1
Στην areata μέσω ανοσολικης δραστηριότητας αλλα ας απολαύσουμε τα kinder bueno και τα twix προς το παρόν :beach:
 

jeronymous

New Member
feedback μετα απο 4 περιπου μηνες χρησης κερατενε.
πρωτο μηνα σαν να ετρωγα καραμελες
δευτερο μηνα σα να μειωθηκε λιγακι το κακο.
τριτο μηνα αρχισε να φαινεται πως δουλευει!
τεταρτο μηνα μηνα μογελακια και παμε:)
απο 50-100 τριχες που εχανα καθε μερα πλεον σπανια τις βλεπω πεσμενες στο νηπτηρα ωστε να μπω στη λογικη να μετραω!
φυσικα συνεχιζω αφου εχω ξεκαθαρη ελαχιστοποθηση και σταθεροποιηση της ξεφρενης τριχοπωσης που ειχα εμφανισει.
απο προβληματα δεν παρουσιασα τιποτα αυτους τους 4 μηνες ακομη και οταν πειραματικα για λιγες μερες επαιρνα 2 καψουλες τη μερα!
 

Antinoos

Member
jeronymous είπε:
feedback μετα απο 4 περιπου μηνες χρησης κερατενε.
πρωτο μηνα σαν να ετρωγα καραμελες
δευτερο μηνα σα να μειωθηκε λιγακι το κακο.
τριτο μηνα αρχισε να φαινεται πως δουλευει!
τεταρτο μηνα μηνα μογελακια και παμε:)
απο 50-100 τριχες που εχανα καθε μερα πλεον σπανια τις βλεπω πεσμενες στο νηπτηρα ωστε να μπω στη λογικη να μετραω!
φυσικα συνεχιζω αφου εχω ξεκαθαρη ελαχιστοποθηση και σταθεροποιηση της ξεφρενης τριχοπωσης που ειχα εμφανισει.
απο προβληματα δεν παρουσιασα τιποτα αυτους τους 4 μηνες ακομη και οταν πειραματικα για λιγες μερες επαιρνα 2 καψουλες τη μερα!

Μπραβο ρε jero. Ευχομαι οτι καλυτερο. keep going και κρατα μας ενημερους φιλαρακο μου. Μας καιει το θεμα
 
ωραιος ο jeronymous.μπραβο και συνεχισε να μας ενημερώνεις. Μπορεις να μας πεις και ηλικια, για να δουμε μηπως σχετιζεται αυτη που δεν εχεις παρενεργειες. ΚΑι επισης μπορει καποιος φιλος να μου πει αν σε καποια σελιδα εχουν γραφτει τα συστατικα γιατι γινεται ενας χαμος.
 

panoslydios

New Member
100 φορες το εχουμε πει.Δεν εχει νοημα να μπλοκαρεις τις ορμονες του οργανισμου
Καλυτερα να δημιουργησεις ενα περιβαλλον στο τριχωτο που θα αποδεσμευει την dht απο
τους θυλακες.
 

spartacom10

New Member
Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά παιδιά! Εν ολίγοις..... αξίζει να δοκιμάσουμε το κερατέν?
 

gianniskritikos2

Active Member
φιλε αποψη μου ο καπα παρουσιασε παρενεργειες και να μην παρουσιαζε μακροχρονια δεν ξερεις... πεζεις με ορμονες αλαζεις τον εαυτο σου μπορει να παρουσιασεις προβληματα αργοτερα μη αναστρεψιμα σεξουαλικες δυσλειτουργιες αντρισμο... ποσα μπορει να προκαλεσει ατομα με χριση φινας με το που την εκοψαν ειδαν παρενεργειες χρηστες χρονια οχι 1-2....αλλα 10 χρονια ειδαν παρενεργειες με την χριση της και την εκοψαν και ιδαν αλλες στον προστατι .... ποτε δεν ξερεις μακρια απο τετοια
 

jeronymous

New Member
νομιζω οτι με το να δοκιμαζουμε αγνωστου προελευσεως πραγματα, οχηματα, ελαια, χημειες, ιδιοκατασκευες, πατεντες και οτι καμενια μπορει καποιος να ισχυριζεται οτι μετα απο χ μηνες θα σου δωσει 10 τριχες σε χνουδι και δε σημαζευεται και ολα αυτα ειτε να τα τρωμε ειτε να τα βαζουμε στο κεφαλι μας ειναι εξισου ισως και περισσοτερο επικυνδινο απο το κερατενε.

παρενεργειες εχουν τα παντα.απλα διαφερει ο χρονος που θα τις ανακαλυψουμε.
να θυμισω οτι με το αθωο και "τοπικο" πχ vpa που και εγω φυσικα το δοκιμασα και ενοοειται οτι δεν εκανε απολυτως τιποτα τελικα σε 3-4 μηνες ειχαμε παρενεργειες οπως αιμα σε σαλιο και ματωμενα εσωρουχα και μια μερα ανεβηκαν αναφορες οτι τελικα μπορει να προκαλεσει και θρομβοπρασιναλογα και καρκινο και τελικα ολοι το κοψαμε μαχαιρι.

βεβαια αν δεν υπηρχαν καποιοι να πειραματιζονται με τα "επικυνδινα" σιγουρα δε θα ξεραμε ουτε τη μινοξ τωρα αφου απο αυτην καποιοι βγαλανε εως και στηθος.
απο την αλλη ενα αλλο μεγαλο κομματι δεν εβγαλε τιποτα ή εβγαλε sides ανουσια και μικρα (οπως πριξιματα που εφυγαν με το καιρο) μπροστα στην επανεκφυση και τη ψυχικη υγεια που ειχαν με την εμφανιση τους.
τελος παντων αυτο που θελω να πω ειναι οτι ολα εχουν ενα κοστος.

το πιθανο αποτελεσμα / τις πιθανες παρενεργειες ειναι η σχεση με την οποια στη πραγματικοτητα καλουμαστε να παιξουμε αναλογα με το τι μπορει ο καθενας να σηκωσει και να παρει το αναλογο ρισκο.

ο καπα εβγαλε οντως παρενεργειες (και αυτο εχει ενα βαρος), ομως ο καπα βγαζει sides ακομη και απο fungoral (και αυτο εχει επισης ενα αλλο βαρος).επισης για μια ακομη φορα να πουμε οτι δεν ειναι φινα αυτο το πραγμα, ακομη και οπλεον ευαισθητος καπα το παραδεχτηκε αυτο.
εγω απλα ενημερωνω για το πως παω και λεω μια γνωμη, δεν εχω κατι να κερδισω ή να χασω αν το δοκιμασει καποιος...

υγ επειδη καποιος ρωτησε η ηλικα μου ειναι 29
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
jeronymous είπε:
δε θα ξεραμε ουτε τη μινοξ τωρα αφου απο αυτην καποιοι βγαλανε εως και στηθος.

Όλα πολυ σωστά.. αλλά αυτό τι ήταν τώρα? Ποιος εβγαλε στηθος απο μινοξιδιλη?? Παιδια ελεος.. να λεμε τα σωστα να λεμε τα παντα αλλα τετοια πραγματα οχι.. ειναι παραπληροφοριση για νεα ατομα που διαβαζουν και θελουν να μαθουν τι ειναι και τι κανει το καθε τι..
 

jeronymous

New Member
Chs είπε:
jeronymous είπε:
δε θα ξεραμε ουτε τη μινοξ τωρα αφου απο αυτην καποιοι βγαλανε εως και στηθος.

Όλα πολυ σωστά.. αλλά αυτό τι ήταν τώρα? Ποιος εβγαλε στηθος απο μινοξιδιλη?? Παιδια ελεος.. να λεμε τα σωστα να λεμε τα παντα αλλα τετοια πραγματα οχι.. ειναι παραπληροφοριση για νεα ατομα που διαβαζουν και θελουν να μαθουν τι ειναι και τι κανει το καθε τι..

εχω δει πολλες φορες να αναφερουν τη γυναικομαστια ως παρενεργεια οπως εδω(http://www.drugcheck.gr/Viewmedicinedetails.asp?MEDICINECODE=CVHYVD03), αν ειναι κατι αλλο αυτη η εννοια συγνωμη δεν ειμαι και γιατρος μπορει να ειπα και μαλακια ,δεν εχω σκοπο να τροομοκρατησω κανεναν αντιθετως, αλλωστε και εγω χρεισημοποιω μινοξ .
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
jeronymous είπε:
Chs είπε:
jeronymous είπε:
δε θα ξεραμε ουτε τη μινοξ τωρα αφου απο αυτην καποιοι βγαλανε εως και στηθος.

Όλα πολυ σωστά.. αλλά αυτό τι ήταν τώρα? Ποιος εβγαλε στηθος απο μινοξιδιλη?? Παιδια ελεος.. να λεμε τα σωστα να λεμε τα παντα αλλα τετοια πραγματα οχι.. ειναι παραπληροφοριση για νεα ατομα που διαβαζουν και θελουν να μαθουν τι ειναι και τι κανει το καθε τι..

εχω δει πολλες φορες να αναφερουν τη γυναικομαστια ως παρενεργεια οπως εδω(http://www.drugcheck.gr/Viewmedicinedetails.asp?MEDICINECODE=CVHYVD03), αν ειναι κατι αλλο αυτη η εννοια συγνωμη δεν ειμαι και γιατρος μπορει να ειπα και μαλακια ,δεν εχω σκοπο να τροομοκρατησω κανεναν αντιθετως, αλλωστε και εγω χρεισημοποιω μινοξ .

Η σελιδα δεν ανοιγει, περα απο αυτο μηπως βρε αδερφε εννοεις πονο στο στερνο? Η Σφιξιμο? Αυτο το κανει στην αρχη η μινοξ φυσικα.. αλλα γυναικομαστια ειναι πρωτακουστο πραγμα στα οσα χρονια υπαρχει
 

jeronymous

New Member
Chs είπε:
jeronymous είπε:
Chs είπε:
jeronymous είπε:
δε θα ξεραμε ουτε τη μινοξ τωρα αφου απο αυτην καποιοι βγαλανε εως και στηθος.

Όλα πολυ σωστά.. αλλά αυτό τι ήταν τώρα? Ποιος εβγαλε στηθος απο μινοξιδιλη?? Παιδια ελεος.. να λεμε τα σωστα να λεμε τα παντα αλλα τετοια πραγματα οχι.. ειναι παραπληροφοριση για νεα ατομα που διαβαζουν και θελουν να μαθουν τι ειναι και τι κανει το καθε τι..

εχω δει πολλες φορες να αναφερουν τη γυναικομαστια ως παρενεργεια οπως εδω(http://www.drugcheck.gr/Viewmedicinedetails.asp?MEDICINECODE=CVHYVD03), αν ειναι κατι αλλο αυτη η εννοια συγνωμη δεν ειμαι και γιατρος μπορει να ειπα και μαλακια ,δεν εχω σκοπο να τροομοκρατησω κανεναν αντιθετως, αλλωστε και εγω χρεισημοποιω μινοξ .

Η σελιδα δεν ανοιγει, περα απο αυτο μηπως βρε αδερφε εννοεις πονο στο στερνο? Η Σφιξιμο? Αυτο το κανει στην αρχη η μινοξ φυσικα.. αλλα γυναικομαστια ειναι πορωτακουστο πραγμα στα οσα χρονια υπαρχει

οχι αυτο λεει ξεκαθαρα
το ξαναβαζω το λινκ
http://www.drugcheck.gr/Viewmedicinedetails.asp?MEDICINECODE=CVHYVD03
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Και παλι δεν ανοιγει η σελιδα, τη δοκιμασα με firefox με chrome με IE με safari τιποτα.. Αν θελεις κανε copy - paste το κειμενο. Διοτι αυτα που λενε δεν υπαρχουν.. και δεν το λεω εγω το λεει παγκοσμια η πραξη στα οσα χρονια χρησιμοποιειται..
 

dk1984

Member
Chs είπε:
Και παλι δεν ανοιγει η σελιδα, τη δοκιμασα με firefox με chrome με IE με safari τιποτα.. Αν θελεις κανε copy - paste το κειμενο. Διοτι αυτα που λενε δεν υπαρχουν.. και δεν το λεω εγω το λεει παγκοσμια η πραξη στα οσα χρονια χρησιμοποιειται..
ρενέργειες: 
Οι συχνότερες είναι ταχυκαρδία, κατακράτηση υγρών, ΗΚΓραφικές διαταραχές Στις ανεπιθύμητες ενέργειες της μινοξιδίλης περιλαμβάνονται:
Από του στόματος χορήγηση:
-Καρδιαγγειακό: περιφερικό οίδημα, κατακράτηση νατρίου και νερού, συμφορητική καρδιακή ανεπάρκεια, ταχυκαρδία, περικαρδιακή συλλογή με ή χωρίς επιπωματισμό, περικαρδίτιδα, στηθάγχη, ηλεκτροκαρδιογραφικές μεταβολές, παλίνδρομη υπέρταση.
-Κεντρικό Νευρικό Σύστημα: κεφαλαλγία, κόπωση
-Δέρμα: υπερτρίχωση, κνησμός, εξάνθημα, αλλαγές στη χρώση του δέρματος, οροαιματηρές φυσαλίδες, σύνδρομο Stevens-Jοhnson.
-Ενδοκρινικό και Μεταβολικό Σύστημα: μαστοδυνία, γυναικομαστία, πολυμηνόρροια
 

kouklos10

Member
οπα παιδεια συγνωμη και πως ξερουμε οτι το keratene κανει αυτα που λεει πως ξερουμε οτι ειναι ασφαλες εχουν γινει κλινικες δοκιμες???? εχει καποια εγκριση????
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
Chs είπε:
Και παλι δεν ανοιγει η σελιδα, τη δοκιμασα με firefox με chrome με IE με safari τιποτα.. Αν θελεις κανε copy - paste το κειμενο. Διοτι αυτα που λενε δεν υπαρχουν.. και δεν το λεω εγω το λεει παγκοσμια η πραξη στα οσα χρονια χρησιμοποιειται..
ρενέργειες: 
Οι συχνότερες είναι ταχυκαρδία, κατακράτηση υγρών, ΗΚΓραφικές διαταραχές Στις ανεπιθύμητες ενέργειες της μινοξιδίλης περιλαμβάνονται:
Από του στόματος χορήγηση:
-Καρδιαγγειακό: περιφερικό οίδημα, κατακράτηση νατρίου και νερού, συμφορητική καρδιακή ανεπάρκεια, ταχυκαρδία, περικαρδιακή συλλογή με ή χωρίς επιπωματισμό, περικαρδίτιδα, στηθάγχη, ηλεκτροκαρδιογραφικές μεταβολές, παλίνδρομη υπέρταση.
-Κεντρικό Νευρικό Σύστημα: κεφαλαλγία, κόπωση
-Δέρμα: υπερτρίχωση, κνησμός, εξάνθημα, αλλαγές στη χρώση του δέρματος, οροαιματηρές φυσαλίδες, σύνδρομο Stevens-Jοhnson.
-Ενδοκρινικό και Μεταβολικό Σύστημα: μαστοδυνία, γυναικομαστία, πολυμηνόρροια

Πείτε μου εναν χρηστη να εκανε γυναικομαστια απο μινοξιδιλη... αυτα που λενε τα βλεπω κουραφεξαλα.. η πραξη μετραει
 

gianniskritikos2

Active Member
δεν γινεται να παθε κανεις γυναικομαστια απο μινοχ μην τρελαθουμε οσο δεν παει... η μινοχ δεν παιζει με ορμονες ποιο πιθανο ειναι να παθεις γυναικομαστια απο κοτοπουλο παρα απο την μινοχ ειναι εντελως αβασιτο και παραλογο
 
Μπλουζα