Keratene alphactive - DHT blocker

jeronymous

New Member
διαβαζω για αυτο εδω
Keratene alphactive - DHT blocker χωρις κανενα side
βλεπω οτι υπαρχει ενθουσιασμος και για την ωρα κανενα side
ξερει κανεις τιποτα παραπανω??

το παρακατω ειναι απο ανθρωπο που το χρησιμοποιησε σε μελετες που εγιναν.
"They took my blood 11 times!! Eventually I got the results
» by post and dht went from 2140 (before) to 620 (after two weeks). From the
» repeat tests it looked like after a few months it was at pretty much the
» same level of around 600."

http://www.prohairclinic.com/en/k%C3%A9ratene%C2%AE-alphactive-retard
http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-110747-page-0-category-5-order-last_answer-descasc-DESC.html

οι πηγες μου ειναι οι παραπανω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
πολύ ενδιαφέρον,κάνει την δουλειά της φιναστεριδης χωρις τις παρενέργειες της.
43 ευρώ αλλά δεν βλέπω ποσότητα,για πόσες καψουλες αυτήν η τιμή?
 

Bouklas

Well-Known Member
Φιλε Kapa είναι 60 κάψουλες. Πατα στο add tο shopping basket και δες στο καλάθι αγορών σου, εκεί μου έδειχνε
KÉRATENE® Retard 60 capsules €42,95 και έξοδα αποστολής για ελλάδα: Greece €22,00
65 ευρώ σύνολο (64,95€).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Φιλε Kapa είναι 60 κάψουλες. Πατα στο add tο shopping basket και δες στο καλάθι αγορών σου, εκεί μου έδειχνε
KÉRATENE® Retard 60 capsules €42,95 και έξοδα αποστολής για ελλάδα: Greece €22,00
65 ευρώ σύνολο (64,95€).

Τιμή φαρμάκι,αλλά για μια καψουλα την ημέρα ειναι καλά.
Λοιπόν κάνω εξετάσεις dht τις ποσταρω.
Ξανά κάνω εξετάσεις στην Τρίτη εβδομάδα χρήσης και αν όντως κάνει αυτο που λέει....:angel::angel:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσουμε να πληρώνουμε τον κάπα, έχει γίνει labrat

Για κάποιες θεραπείες ειναι must αυτήν η εξέταση.
Χιλιάδες χρήστες ανά τον κόσμο μπορεί να χρησιμοποιούν αυτο πχ http://www.minoxidil-direct.co.uk/trunature_saw_palmetto.htm
Πασίγνωστο προϊόν για τα μαλλιά και υπάρχουν χιλιάδες προϊόντα με αυτά τα συστατικά μέσα.
Υπάρχουν δυο επιλογές.
Η κανεις την εξέταση πριν και μετά και ξέρεις απο τον πρώτο μήνα τι αποτελέσματα έχεις.
Η δεν κανεις την εξέταση περιμένεις έναν χρόνο για αποτελέσματα,περνάει ο χρόνος και ακόμα δεν ξέρεις αν δούλεψε επειδή δεν ξέρεις πως θα ήσουν χωρις αυτο.
μετά η το κόβεις η συνεχιζεις εφ όρου ζωής με την δύναμη της αυθυποβολης ξοδεύοντας χιλιάδες ευρώ.
Και όλα αυτά επειδή δεν έγινε το αναγκαίο απο την αρχή,μέτρηση dht
 

xxxray

Member
συγνώμη ρε παιδιά αλλά οι γνωστές παρενέργειες δεν οφείλονται στην μείωση της dht; άρα με όποιον τρόπο και αν την μειώσουμε τις ίδιες παρενέργειες δεν θα έχουμε; λέω εγώ με το φτωχό μου το μυαλό
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
συγνώμη ρε παιδιά αλλά οι γνωστές παρενέργειες δεν οφείλονται στην μείωση της dht; άρα με όποιον τρόπο και αν την μειώσουμε τις ίδιες παρενέργειες δεν θα έχουμε; λέω εγώ με το φτωχό μου το μυαλό

Εχεις δίκιο,το πιο πιθανό ειναι να έχουν βρει παραδρομους.
Εχω κόψει 6 φορές την φιναστεριδη λόγω πολύ έντονων παρενεργειων
Επίσης βλέπω οτι αυτο το σκευασμα εχει πολλά συστατικά 7+


Τώρα που το ξανα σκέφτομαι θα τα δοκιμάσω και τα δυο με εξετάσεις πριν και κατα την διάρκεια θα κάνουμε ενα θέμα sticking .
Το εχω πραγματικά απορία αν αυτά τα σκευάσματα κάνουν κάτι στην dht χωρίς να επηρεάζουν την λιμπιντο
 

xxxray

Member
εγώ πιστεύω αν υπήρχε τέτοιος παράδρομος θα τον είχε βρει ήδη η merck! δεν είναι κορόιδα!εκτός αν κάποιο απ'τα άλλα συστατικά ανεβάζει παράλληλα την τεστοστερόνη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
εγώ πιστεύω αν υπήρχε τέτοιος παράδρομος θα τον είχε βρει ήδη η merck! δεν είναι κορόιδα!εκτός αν κάποιο απ'τα άλλα συστατικά ανεβάζει παράλληλα την τεστοστερόνη

Η Merck και να τον βρει το πιο πιθανο ειναι να μην τον δώσει στον λαό.
Εχει το νούμερο ένα προϊόν τριχοπτωσης και θα ήταν καταστροφικό να κάνει κάτι τέτοιο.
Δεν θα μιλήσω για συνωμοσία αλλά για την δική μου λογική,αν ήταν δική μου η εταιρεία θα έκανα το ίδιο εκτός και αν το καινούριο προϊόν έχει να φέρει περισσότερα κέρδη.
Και πάλι υπάρχει ένα θέμα που δεν το υπολογίζουν οι περισσότεροι
Το proscar propecia έχει μια προϊστορία δεκαετιών και ειναι πασίγνωστο στον κόσμο,χιλιοδοκιμασμενο απο χρήστες,ένα καινούριο προϊόν θα χρειαστεί χρόνια να φτάσει αυτήν την φήμη που σημαίνει πολλά $$$$$$$$$$$$$££££££££££££££££€€€€€€€€€€€€€ ζημιά(δικό μου σενάριο)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Faderberg

Member
Να σε ρωτήσω ρε kapa κι εγώ κάτι, μιας που ανέφερες για εξετάσεις. Υπάρχουν αντίστοιχες εξετάσεις για να δούμε αν οντως δουλευει η μινοξιδίλη;. Βαζω 15 χρόνια και νομίζω πως δεν είδα ποτέ τίποτα. Ούτε ενέργειες, ούτε παρενέργειες. Συνέχισα να την βάζω απλώς γιατι ηταν η μόνη θεραπεία που ηξερα, για να λέω οτι κάνω το καλύτερο δυνατόν..
Υπάρχει κάποια μέτρηση ουσίας που να δείχνει οτι δουλευει, ακόμη κι αν δεν το καταλαβαίνουμε εμεις; (έστω κι αν κρατάει καπως τα υπαρχοντα μαλλια, χωρίς να δινει regrowth).
Ενας γιατρος που εκανα consultation απο το net μου ειπε πως αν δεν εβαζα ολα αυτα τα χρονια μινο δεν θα ημουν ετσι τωρα..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Faderberg είπε:
Να σε ρωτήσω ρε kapa κι εγώ κάτι, μιας που ανέφερες για εξετάσεις. Υπάρχουν αντίστοιχες εξετάσεις για να δούμε αν οντως δουλευει η μινοξιδίλη;. Βαζω 15 χρόνια και νομίζω πως δεν είδα ποτέ τίποτα. Ούτε ενέργειες, ούτε παρενέργειες. Συνέχισα να την βάζω απλώς γιατι ηταν η μόνη θεραπεία που ηξερα, για να λέω οτι κάνω το καλύτερο δυνατόν..
Υπάρχει κάποια μέτρηση ουσίας που να δείχνει οτι δουλευει, ακόμη κι αν δεν το καταλαβαίνουμε εμεις; (έστω κι αν κρατάει καπως τα υπαρχοντα μαλλια, χωρίς να δινει regrowth).
Ενας γιατρος που εκανα consultation απο το net μου ειπε πως αν δεν εβαζα ολα αυτα τα χρονια μινο δεν θα ημουν ετσι τωρα..

Η μινοξιδιλη φαίνεται αν δούλεψε επειδή εχει οφθαλμοφανη εξωτερικά αποτελέσματα.
Είσαι σπάνια περίπτωση που απλά έμεινε σταθερός.
Και εγώ κλεινω στην κατεύθυνση οτι σου συντηρεί τα υπάρχοντα.
Αν δεν ειναι επιθετική η αλωπεκια η μινοξιδιλη απο μονη της μπορει να τα βγάλει πέρα σαν συντήρηση.
Αν δεν είσαι ευχαρηστιμενος με τα αποτέλεσμα της πρόσθεσε και ενα pgd2 blocker,οι περισσότεροι είδαν βελτίωση.
Η άλλη λύση ειναι μετάβαση σε 15%
 

jeronymous

New Member
kapa εχω 2 ερωτησεις επειδη θα κανω ακριβως το ιδιο!

1ο πως τη ζηταμε τη συγκεκριμενη εξεταση?
2ο αν τα παραγγειλουμε μαζι καποιος κοσμος απο το φορουμ μηπως γλυτωσουμε καποια μεταφορικα?

εκτως απο εμενα και τον καπα ενδιαφερεται αλλος να κανει το ποντικι?


οπου διαβαζω σε ξενα φορουμ απο κοσμο που το χρησιμοποιησε και πηρε μερος στις μελετες βλεπω οτι ειδα τριχες να βγαινουν ακομη και σε εντελως νεκρες περιοχες!!! και το σημαντικοτερο δεν εχω βρει ακομη απαρενεργειες.
http://www.hairlossexperiences.com/view_topic.php?id=3163&forum_id=6
παιδια δε κανω διαφημιση αλλα νομιζω οτι εχει πολυ ζουμι η υποθεση...
 

Vukodlak

New Member
Ουτε εξετασεις ουτε τπτ εδω παιρνουν φινα και δεν κανουν θα κανουμε για αυτο?!! Καλο φαίνεται τα λεφτα μπολικα αλλα εγω επειδη φινα δεν βαζω στο στομα μου το σκεφτομαι, οποιος ενδιαφερθει ας στειλει ενα πμ να μοιραστουμε τα εξοδα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς φαντάζομαι οι εξετάσεις θα ειναι ακριβές,ενοω πάνω απο 100 ευρώ .
Θα ρωτήσω σε αιματολογικο εργαστήριο (αν κάνουν εκεί)
 

Vukodlak

New Member
Σιγα μην δωσω λεφτα για DHT εξετασεις πεταμενα θα πανε ποια η διαφορα δλδ keratene και φινας που το ενα θελει εξετασεις και το αλλο οχι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Vukodlak είπε:
Σιγα μην δωσω λεφτα για DHT εξετασεις πεταμενα θα πανε ποια η διαφορα δλδ keratene και φινας που το ενα θελει εξετασεις και το αλλο οχι?

θα τις κάνω εγω για όλους.
η διάφορα ειναι ότι η φινα θα ρίξει την dht,το saw palmetto πχ δεν ξέρουμε.
Επίσης στην ίδια κατηγορία έχουμε και αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4260.html
 

Vukodlak

New Member
Δεν εχω δει κανενα με το equol να εχει δει διαφορα δυστηχως απογοητευση και αυτο!! πρεπει να ψαξουμε κανα ποστ μηπως και βγαλουμε καμια ακρη
 
Μπλουζα