Keratene alphactive - DHT blocker

kapa

Μέλος του προσωπικού
αποτυχια σε εμενα...
με 1/16 keratene και πολλες παρενεργειες πετυχα μια πτωση dht 4%
 

Συνημμένα

  • image_1364372709044341.jpg
    image_1364372709044341.jpg
    88.4 KB · Προβολές: 471

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dk1984

Member
kappa εχω την εξης απορια πως γινεται το κερατινε να σου αφησε αμεταβλητες ολες τις τιμες πχ ελευθευρη τεστο ολικη dht κτλ και παρολα αυτα να σου δημιουργησε sides??Δηλαδη το 4% σου τα προκαλεσε ολο αυτο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
kappa εχω την εξης απορια πως γινεται το κερατινε να σου αφησε αμεταβλητες ολες τις τιμες πχ ελευθευρη τεστο ολικη dht κτλ και παρολα αυτα να σου δημιουργησε sides??Δηλαδη το 4% σου τα προκαλεσε ολο αυτο

Και όμως 4% και χορτασα και παρενέργειες .
Τα oral αντιανδρογονα δεν ειναι για όλους.
Οι πόνοι στους ορχεις όσο και αν έριχνα ποσότητα δεν υποχωρούσαν απο ένα σημείο και μετα,ακόμα και τώρα έχω,οχι συνεχόμενα αλλα με πιάνουν που και που.
Η γυναικομαστια πέρασε ξυστά.
Δεν γνωρίζω αν αυτο έγινε απο την dht η την προλακτινη η οποία έπεσε κατα 40% η κάποια άλλη ορμόνη
 

weznem

Well-Known Member
kapa είπε:
αποτυχια σε εμενα...
με 1/16 keratene και πολλες παρενεργειες πετυχα μια πτωση dht 4%
μηπως παιζει ρολο η μικρη ποσοτητα για την μικρη μειωση δυτ??
θα ηταν καλο να εκανε και ο jeronymous μια εξεταση δυτ να εχουμε ολοκληρωμενη αποψη περι μειωσης δυτ..
 

gianniskritikos2

Active Member
με την λογικη το 1/16 αν μειωνει 4% τοτε με 1 χαπι κανονικα θα επρεπε να μειωνει 64%
πιστευω οτι ειχε ακομα πονους με 1/16 γιατι οπως ακομα εχει πονους αμα δεν εβγαζε τελειως την ουσια απο μεσα του θα ειποχωρουσε αργα η δεν θα φεβγε αν ξεκιναγε με την μια 1/16 δεν νομιζω να ειχε παρενεργειες αλλα και παλι δεν θα ειχε αποτελεσμα ειναι και αυεσθητος οποτε..¨(
 

prowler3

Member
Αυτό σημαίνει ότι δεν δουλεύει όπως υπόσχεται, τουλάχιστον ως προς τη μείωση της Dht, ή οτι απλά το δείγμα 1/16 δεν προσφέρεται για συμπεράσματα;
Περιμένουμε απο άλλο φίλο εξετάσεις;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τα αντιανδρογονα δεν πανε με κανονες.
ενα παραδειγμα θα δωσω ο tropheus χρησιμοποιει 20 καψουλες keratene την ημερα,2 καψουλες ντουτα.
αν θελετε την γνωμη μου πριν αρχισετε ενα oral αντιανδρογονο μετρηστε dht πριν και κατα την δειαρκεια.
βλεπω μελη που δεν τους βοηθησε 1mg φιναστεριδης μετα απο εναν χρονο χρησης αλλα το ερωτημα ειναι ποση dht εριξαν με αυτην την ποσοτητα?
 

jeronymous

New Member
δυστυχως εγω πριν αρχισω κερατενε δεν ειχα κανει εξετασεις οποτε και να μετρησω τωρα την dht μου δε θα εχει να προσφερει κατι.
Παροτι απογοητευομαι που δεν δουλεψε στον καπα εγω συνεχιζω 3μηνα+ με κερατενε γιατι απλα ουτε sides εχω και η τριχοπτωση εχει μειωθει πααααρα πολυ οποτε δενε εχω λογο να μην ειμαι ευχαριστημενος.
 

weznem

Well-Known Member
jeronymous είπε:
δυστυχως εγω πριν αρχισω κερατενε δεν ειχα κανει εξετασεις οποτε και να μετρησω τωρα την dht μου δε θα εχει να προσφερει κατι.
Παροτι απογοητευομαι που δεν δουλεψε στον καπα εγω συνεχιζω 3μηνα+ με κερατενε γιατι απλα ουτε sides εχω και η τριχοπτωση εχει μειωθει πααααρα πολυ οποτε δενε εχω λογο να μην ειμαι ευχαριστημενος.

παιρνεις 2καψουλες ακομα? ποσο μειωνουν την δυτ η χρησ 2 καψουλων με βαση τα στοιχεια της εταιρειας ρωταω διοτι δεν θυμαμαι.... 80%?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jeronymous

New Member
πηρα 2 καψουλες/μερα για περιπου 2 εβδομαδες με σκοπο να δω αν θα εχω οποιαδηποτε ενοχληση (δεν ειδα καμια διαφορα) και μετα γυρισα παλι στη 1 καψουλα ανα μερα.
χρησιμοποιω κερατενε/μινοξ/φουνγκοραλ.ζιρτεκ εχω πολυ καιρο που το εκοψα αφου υποψιαζομουνα οτι δεν εχει να δωσει κατι παραπερα σε εμενα.
σε αντιθεση με τον καπα εγω δεν εχω καποιο παραπονο απο το κερατενε ουτε απο sides ουτε απο θεμα τριχοπτωσης.
μακαρι να με κρατησει για παντα οπως με κραταει τωρα.

θα ηταν πολυ βοηθητικο ρε γαμωτο να ειχα κανει εξετασεισ πριν αρχισω ή να ειχαμε και αλλα μελη που να το δοκιμαζανε περα απο εμενα και τον καπα.
 

weznem

Well-Known Member
jeronymous είπε:
πηρα 2 καψουλες/μερα για περιπου 2 εβδομαδες με σκοπο να δω αν θα εχω οποιαδηποτε ενοχληση (δεν ειδα καμια διαφορα) και μετα γυρισα παλι στη 1 καψουλα ανα μερα.
χρησιμοποιω κερατενε/μινοξ/φουνγκοραλ.ζιρτεκ εχω πολυ καιρο που το εκοψα αφου υποψιαζομουνα οτι δεν εχει να δωσει κατι παραπερα σε εμενα.
σε αντιθεση με τον καπα εγω δεν εχω καποιο παραπονο απο το κερατενε ουτε απο sides ουτε απο θεμα τριχοπτωσης.
μακαρι να με κρατησει για παντα οπως με κραταει τωρα.

θα ηταν πολυ βοηθητικο ρε γαμωτο να ειχα κανει εξετασεισ πριν αρχισω ή να ειχαμε και αλλα μελη που να το δοκιμαζανε περα απο εμενα και τον καπα.

ευχαριστωψ για την απαντηση φιλε..μην ξεχνας να ενημερωνεις διοτι εισαι απο τους λιγους χρηστες..επαιρνεις προσπεσια παλια και αν ναι τι εμφανισες?και τωρα αν κανεις εξετασεςι δεν ειναι κακο..αμα κανεις ξανα απο ενα χρονο θα δεις ποσο και αν εχουν μεταβληθει οι τιμες τους και θα κατλαβεις πολλα.. θα εμπαινα και γω αλλα δεν εχω τα λεφτα τωρα..καποια στιγμη θα μπω και γω με κερατιν..με το ζιρτεκ ουτε εγω βλεπω φως τωρα παλιχανω πολλα 100+τριχες σεντιγκ κανει δεν ξερω τι σκατα γινεται,επιδη ανεβηκα στο 1%δραστικης ουσιας λιγο χρονο θα του δωσω ακομα κανα μηνα το πολυ..
 

jeronymous

New Member
weznem είπε:
jeronymous είπε:
πηρα 2 καψουλες/μερα για περιπου 2 εβδομαδες με σκοπο να δω αν θα εχω οποιαδηποτε ενοχληση (δεν ειδα καμια διαφορα) και μετα γυρισα παλι στη 1 καψουλα ανα μερα.
χρησιμοποιω κερατενε/μινοξ/φουνγκοραλ.ζιρτεκ εχω πολυ καιρο που το εκοψα αφου υποψιαζομουνα οτι δεν εχει να δωσει κατι παραπερα σε εμενα.
σε αντιθεση με τον καπα εγω δεν εχω καποιο παραπονο απο το κερατενε ουτε απο sides ουτε απο θεμα τριχοπτωσης.
μακαρι να με κρατησει για παντα οπως με κραταει τωρα.

θα ηταν πολυ βοηθητικο ρε γαμωτο να ειχα κανει εξετασεισ πριν αρχισω ή να ειχαμε και αλλα μελη που να το δοκιμαζανε περα απο εμενα και τον καπα.

ευχαριστωψ για την απαντηση φιλε..μην ξεχνας να ενημερωνεις διοτι εισαι απο τους λιγους χρηστες..επαιρνεις προσπεσια παλια και αν ναι τι εμφανισες?και τωρα αν κανεις εξετασεςι δεν ειναι κακο..αμα κανεις ξανα απο ενα χρονο θα δεις ποσο και αν εχουν μεταβληθει οι τιμες τους και θα κατλαβεις πολλα.. θα εμπαινα και γω αλλα δεν εχω τα λεφτα τωρα..καποια στιγμη θα μπω και γω με κερατιν..με το ζιρτεκ ουτε εγω βλεπω φως τωρα παλιχανω πολλα 100+τριχες σεντιγκ κανει δεν ξερω τι σκατα γινεται,επιδη ανεβηκα στο 1%δραστικης ουσιας λιγο χρονο θα του δωσω ακομα κανα μηνα το πολυ..


οχι δεν εχω παρει ποτε προσπεσια ουτε φινες κτλ...
ναι ρε φιλε ενοειται οτι ενημερωνω απλα δε μπαινω πολυ συχνα στο φορουμ λογω δουλειας.
το ζιρτεκ καλο ειναι αλλα δυστυχως δε σε παει μακρια.
 

IoannisKo

New Member
Offtopic: Παιδια μια βοηθεια σχετικα με τον κουριερ. Παρηγγειλα τα Keratene και δεν ξερω με ποιο κουριερ ερχεται!
Στο Ολλανδικο σαιτ γραφει οτι ηρθε χτες ο κουριερ και δε με βρηκε! Απο που παραλαβατε και πως μπορω να το εντοπισω με το track number?
 

weznem

Well-Known Member
file νομιζω με τα ελτα ερχεται πρεπει λογικα να πας να το παρεις εσυ δευτερα τωρα..αν σου δωσαν τρακινγκ αριθμο θα σου δωσαν και που να το δεςι και με ποια εταιρεια ερχεται λογικα δενσ ου χουν στειλει κανα τετοιο εμαιλ??
 

Serifis

Active Member
Παιδιά, διάβασα και τις 72 σελίδες του thread και κακά τα ψέματα είναι νωρίς ακόμα για ασφαλή συμπεράσματα. Εάν έκανε δουλειά στον καπα(λόγω του ιστορικού του) θα το παράγγελνα σήμερα κιόλας.Αλλά ας κρατάμε μικρό καλάθι, γιατί υπάρχουν και περιπτώσεις ανθρώπων που εμφάνισαν προβλήματα μετά τον πρώτο χρόνο χορήγησης φίνα...
 

weznem

Well-Known Member
o kapa ειναι ευαισθητος σε καθε μορφη αντιανδρογγονου μεχρι μκαι με το φοθγκοραλ το σαμπουν εχει αναφερει ενοχληση στους ορχεις.. ο τζερονυμους που ισως αντισταθμει τον μεσο ανθρωπο, δεν εμφανισε τιποτα ακομα και με χρηση 2 χαπιων για μικρο διαστημα..δεν λεω οτι δεν θα εμφανισει τιποτα το κερατιν αλλα σιγουρα εχει λιγοτερες παρενεργειες απο την φινα και αξιζει την δοκιμη ,μην ξεχνας πως πεσμενη λιπιντο και νερωμενο σπερμα δεν εμφανισε καθολου ουτε ο καππα κατι που το εμφανιζουν σε μεγαλο ποσοστο στην φινα..σιγουρα ειναι νωρις αλλα οπως ειπα μια δοκιμη αξιζει σιγουρα,ετσι θεωρω εγω..
 

Serifis

Active Member
Ίδιο σκεπτικό έχω με το δικό σου, επειδή όμως διάβασα ότι τα συστατικά του δεν τα γνωρίζει κάποιος, δεν ξέρουμε ακόμα τι μπορεί να προκαλέσουν και να περιμένουμε σε βάθος χρόνου. Λογικά θα γίνει περισσότερος ντόρος τον επόμενο καιρό στα ξένα forums...
 
Μπλουζα