Kardinalios , injertocapilar (Lorenzo), fue, 2901 grafts

kardinalios

Well-Known Member
4,5 μήνες :
IMG-98b8d22ed735ece84dd893694a517293-V__01.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Και λίγα λόγια τώρα . Καταρχάς δεν χρησιμοποιώ μινοξιδιλη που ρώτησε ένας φίλος πιο πάνω . Την έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν και δεν πρόκειται να την ξαναχρησιμοποιήσω γιατί με βοήθησε μόνο για μικρό χρονικό διάστημα και μου δημιούργησε ταχυπαλμιες .
Όσον αφορά το αποτέλεσμα είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής . Νιώθω ότι αντιμετωπίστηκα με σοβαρότητα και ειλικρίνεια και θέλω να ευχαριστήσω το φόρουμ για το πάτημα που μου έδωσε να μπορέσω να πάω σε μια τέτοια κλινική . Το κεφάλι μου είναι τελείως διαφορετικό από πριν . Η αλλαγή είναι τεράστια και πραγματικά δεν ξέρω πόσο έχει να δώσει ακόμα , αλλά εγώ είμαι ήδη ευχαριστημένος .
Αναλαμβανω το μερίδιο ευθύνης που μου αναλογεί καθώς άνοιξα ένα θέμα χωρίς να έχω τον απαραίτητο χρόνο για να το υποστηρίξω όμως και εγώ έχω τα παράπονα μου από κάποια μέλη διότι είπαν κουβέντες που μόνο θεωρίες συνωμοσίας μπορώ να τις χαρακτηρίσω .
Σε κάθε περίπτωση θα επανέλθω ξανά με νεότερες φωτογραφίες και ελπίζω μέχρι τότε να υπάρχει και άλλη βελτίωση .
Καλή συνέχεια σε όλους .
 

felaini

Active Member
Σουπερ αποτελεσμα να τα χαιρεσαι καρδιναλιε! Εχει να δωσει πολυ ακομη στανταρ..
Ολα τ αποτελεσματα του λορεντζο τουλαχιστον στο φορουμ ειναι διαπλανητικα τι να κανουμε τωρα.. η εικονα αδιαψευστος μαρτυρας αρεσει δεν αρεσει..
.. καλη συνεχεια καρδιναλιος..
 

vlafo

Well-Known Member
Η φυσικότητα είναι πραγματικά εκπληκτική.Αν και θέλω να δω και άλλες φωτό,πραγματικά δεν ξέρω πώς θα δείχνει το αποτέλεσμα στους 6 μήνες.
Κάτι τέτοια βλέπω και αναθεωρώ πολλές σκέψεις μου.
 

kardinalios

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ @koumparos ,@vlafo και @felaini . Θα ακολουθήσουν και άλλες φωτογραφίες 5μηνου τις επόμενες μέρες . Ήδη ανέβασα πολλά και μαζεμένα και θέλω να υπάρξει και μια συζήτηση πάνω σε αυτά .
Καλή συνέχεια εύχομαι σε όλους .
 

gregkont13

Verified MM member
Καλησπερα Φιλε, δειχνει να πηγαινει πολυ καλα. Παρολα αυτα, μηπως θα μπορουσες να βαλεις φωτος με σηκωμενο μαλλι και βρεγμενο, πανοραμικα;

στο λεω αυτο οχι επειδη δεν θεωρω καλο αυτο που βλεπω, απλα επειδη και γω στους 4 μηνες και 10 μερες ειμαι και αμα ανεβασω φωτος με κατεβασμενο στεγνο μαλλι δειχνω πολυ πολυ καλυτερος απο οτι με σηκωμενο κλπ.
 

kardinalios

Well-Known Member
Καλησπερα Φιλε, δειχνει να πηγαινει πολυ καλα. Παρολα αυτα, μηπως θα μπορουσες να βαλεις φωτος με σηκωμενο μαλλι και βρεγμενο, πανοραμικα;

στο λεω αυτο οχι επειδη δεν θεωρω καλο αυτο που βλεπω, απλα επειδη και γω στους 4 μηνες και 10 μερες ειμαι και αμα ανεβασω φωτος με κατεβασμενο στεγνο μαλλι δειχνω πολυ πολυ καλυτερος απο οτι με σηκωμενο κλπ.
Βρεγμένο μαλλί , χτενισμενο με χτενα προς τα πίσω 4 μήνες και 20 μέρες ακριβώς .
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member

kardinalios

Well-Known Member
Φίλε μου είσαι λίγο καχύποπτος η αλήθεια είναι αλλά επειδή εγώ δεν έχω να κρύψω τίποτα και δεν έχω και κανένα συμφέρον εδώ μέσα θα πάω μόλις βρω λίγο χρόνο μια βόλτα στο Σύνταγμα θα βγάλω μια φωτογραφία κατω από τον ήλιο και θα την ανεβάσω , για να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του .
Καλό βράδυ
 

gregkont13

Verified MM member
Φίλε μου είσαι λίγο καχύποπτος η αλήθεια είναι αλλά επειδή εγώ δεν έχω να κρύψω τίποτα και δεν έχω και κανένα συμφέρον εδώ μέσα θα πάω μόλις βρω λίγο χρόνο μια βόλτα στο Σύνταγμα θα βγάλω μια φωτογραφία κατω από τον ήλιο και θα την ανεβάσω , για να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του .
Καλό βράδυ
Δεν ειναι θεμα καχυποψιας φιλε μου. Απλα θελω να καταλαβω το αποτελεσμα οσο πιο ρεαλιστικα γινεται. Αν δεις το νημα του αρη που εκανε και αυτος στο λορετζο εχει παρα πολυ καλες φωτος, πανοραμικες στον ηλιο η στο φως με βρεγμενο μαλλι η μη.

Με τη φωτο που ανεβασες δεν μπορει να βγει συμπερασμα γιατι ολο το μαλλι ειναι στο σκοταδι! Το μονο που θελω να δω ειναι τι μπορει να παρει καποιος απο εναν τοσο ακριβο γιατρο με λεπτομερια. Γιατι με ενδιαφερει. Δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Για αυτό δεν γράφω και πολύ πλέον,με κάτι τέτοια νευριάζω και για να μην τσακώνομαι δεν σχολιάζω...αλλά θα σχολιάσω τώρα .ρε μεγάλε ,έχεις ανεβάσει μια φωτό λες και ξύπνησες 3 το βράδυ,δεν άνοιξες φώτα καν,εβρεξες τα χέρια ,έπιασες τα μαλλιά τα χτενισες λίγο πίσω και έβγαλες τη φώτο χωρίς να ανοίξεις πάλι τα φώτα η έστω να βάλεις φλας στην κάμερα.και το λες και τον λες και καχύποπτο και τον άνθρωπο.θαωμας τρελάνεις μου φαίνεται ..δεν σου είπε κανείς να τρέχεις στο Σύνταγμα ρε φίλε και να κάνεις τον Ιάπωνα που τραβάει φωτό τους τσολιάδες.το φως άνοιξε και βγάλε μία σαν άνθρωπος..ρε με τους ανθυγιεινους που έχουμε μπλέξει εδώ μέσα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Φυσικα κατακριτεα καθε σκοτεινη φωτο (που δε γινεται παντα με δολιοτητα) αλλα ας το δουμε και λιγο αντικειμενικα: Σας εχει ανεβασει ακριβως την ιδια ληψη πριν με σχετικα καλο φωτισμο και μετα ανεβασε μια σκοτεινη της ιδιας χρονικης περιοδου και πεσατε να τον φατε. Κανετε λες και ηταν φωτεινη του 4μηνου και σκοτεινη του 10μηνου. Και ολη αυτη η αυστηροτητα για τι; Για φωτο 4,5μηνου δλδ εντελως κλαιν μαιν συμπερασματα. Ας κλεισει το παλικαρι ενα εξαμηνο ΕΣΤΩ και μετα ζητηστε του φωτο και κατω απο ηλιο Καλιφορνιας, να κανει γερανο στο καϊκι οπως ο Καρατε Κιντ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
Εγω βλεπω ενα κεφαλι που ηταν αδειο σε ολη τη nw 5 περιοχη. Στη φωτο του τετραμηνου βλεπω ενα κεφαλι γεματο μαλλι, ενω εβαλε 2900 Θυλακια ως τη β ζωνη. Οποτε το κροουν λογικα γέμισε απο τη φινα; Το χτενισμα κανει τοσο καλο ιλουσιον;

Δεν μπορω καταλαβω ακριβως τη πυκνοτητα αν η φωτο δεν ειναι πανοραμικη με φως. Ο αρης στους 4.5 μηνες ειχε αραιο κροουν ακομα και ειχε πολλαπλασιο μαλλι απο τον καρδιναλιο ενω εβαλε 4000 θυλακες και με ασπρο μαλλι. Οποτε θελω να δω σε μια καλη φωτο το συνολο του κεφαλιου του καρδιναλιου για να καταλαβω τι εχει γινει ( συνδιασμος γιατρου + φινας) γιατι μου φενεται πολυ μεγαλη η αλλαγη. Δεν βλεπω που ειναι το κακο. Οποιο νημα και να δω, του @Panos1982 , του @aris rokos , του @paulo κλπ, τοσο σκοτεινη φωτο δεν ειδα ποτε! Εχει 10% φως ξερω γω.

@Harris_G κανενα προβλημα μαζι σου Χαρη, απλα για ενα τοσο διασημο γιατρο το feedback ειναι πολυτιμο και δυσεύρετο και εμπιστευομαι πιο πολυ τα περιστατικα εδω απο το ισπανικο φορουμ.
 

Georgie

Well-Known Member
Μπράβο φίλε ,
Μια χαρά παει, και θα παει ακομα καλυτερα, 4.5 μηνες δεν ειναι να κανεις κριτικη σε φωτογραφίες και αποτέλεσμα ( αν και ειναι κολακευτικές )
Πέρα απο τη μεταμοσχευση που ειναι εξαιρετική, εδω η φιναστεριδη εχει κανει δουλειά. Εχει δυναμωσει το μαλλι και εχει πυκνώσει και τις πίσω ζώνες, αν δεν εχεις παρενεργειες Happy days !
Μακάρι να πιάσεις το άριστο και να μη χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία αυτη για πολλα χρονια, αν οχι ποτε ξανά.
Καλή συνέχεια .

Αλήθεια τι βιταμινες δίνει ο γιατρός ρε παιδια ?
Σε όλα τα περιστατικα του φορουμ το μαλλι μεγαλώνει παρα πολυ γρήγορα.
Στο 5μηνο, έτοιμοι για πίστα ειναι όλοι !
 

vlafo

Well-Known Member
Εγω βλεπω ενα κεφαλι που ηταν αδειο σε ολη τη nw 5 περιοχη. Στη φωτο του τετραμηνου βλεπω ενα κεφαλι γεματο μαλλι, ενω εβαλε 2900 Θυλακια ως τη β ζωνη. Οποτε το κροουν λογικα γέμισε απο τη φινα; Το χτενισμα κανει τοσο καλο illusion?
Gregkont 13 εγώ δεν βλέπω ένα κεφάλι άδειο. Βλέπω ότι είχε μαλλί και πίσω από τη β ζώνη και με μια επιτυχημένη μμ μπροστά,το αποτέλεσμα μπορεί να είναι πολύ καλό.
Τα 2900 που έβαλε αν τα υπολογίσεις σωστα με λογο 2.45 είναι σαν να έβγαλε 3500g.Και ναι το χτένισμα μπορεί να επιφέρει δραστική αλλαγή στην εμφάνιση.
Παρόλα αυτά περισσότερες φωτό επιβάλλεται.
 

kardinalios

Well-Known Member
4 μήνες και 25 μέρες φωτογραφία σε εξωτερικό χώρο κάτω από συνθήκες πολύ έντονου φωτισμού .
IMG_20200523_111932__01.jpg
 

kardinalios

Well-Known Member
@gregkont13 μου ζήτησες μια φωτογραφία με το μαλλί βρεγμένο και χτενισμενο προς τα πίσω . Εκείνη την ώρα αυτή βρήκα , αυτή ανέβασα . Δεν το σκέφτηκα πολύ . Ούτε ήθελα να ανεβάσω μια κολακευτική φωτογραφία για να σε πείσω για κάτι . Σήμερα που βγήκα έξω από την εταιρεία για κάτι δουλειές στο κέντρο έβγαλα κάτω από τον ήλιο και την ανεβασα πάλι .
Pilfood είναι οι βιταμίνες παιδιά . Έχουν αναφερθεί πολλές φορές στο φόρουμ , αυτές παίρνω και εγώ .
Στους 5 μήνες θα ανεβάσω πάλι φωτογραφίες που θα στείλω και στο γιατρό .
 
Μπλουζα