Kardinalios , injertocapilar (Lorenzo), fue, 2901 grafts

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καρδινάλιε κάνε μου την χάρη και κατέβασε την προηγούμενη φώτο. Αδικείς το αποτέλεσμά σου και δίνεις τροφή για σχόλια άνευ λόγου. Είναι δεδομένο ότι με πανοραμική και στον ήλιο θα φαίνεται χειρότερο από ότι είναι σε μια μπροστινή λήψη αλλά η εξέλιξη είναι προφανής στην προηγούμενη πανοραμική των 4 μηνών. Με δεδομένο ότι δεν παίρνεις μίνο και τα αποτελέσματα του Λορένζο κάνουν το peak στους 7-8 μήνες μιλάμε για μια μμ που πηγαίνει πολύ καλά και που καλώς εχόντων των πραγμάτων θα εξελιχθεί σε πολύ εντυπωσιακή.

Θα ήθελα Καρδινάλιε να ποστάρεις και το εξελάκι με τα στατιστικά σου. Πρέπει να το έχεις πάρει. Θα βοηθήσει στον σχολιασμό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
@CVIAL την κατέβασα . Απλά δεν την ανέβασα με κάποια δολιοτητα .
Θα ανεβάσω τις φωτογραφίες 5μηνου .
Δεν έχω πάρει το excel που λες , θα το ζητήσω όμως και θα το ανεβάσω .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL την κατέβασα . Απλά δεν την ανέβασα με κάποια δολιοτητα .
Θα ανεβάσω τις φωτογραφίες 5μηνου .
Δεν έχω πάρει το excel που λες , θα το ζητήσω όμως και θα το ανεβάσω .

Επίσης επειδή η τελευταία φώτο είναι θολή, ξαναβγάλε μια στο ίδιο στυλ αλλά η κάμερα να είναι λίγο πιο μακριά για να κάνει καλό focus. Μην ανησυχείς για την φώτο και εγώ είχα ανεβάσει μια εκ παραδρομής και μόλις μου επισημάνθηκε την κατέβασα.
 

kardinalios

Well-Known Member
Ο,τι καλύτερο μπορώ να βγάλω με την κύρια κάμερα σε εξωτερικό χώρο κάτω από τον ήλιο :
Screenshot_20200523-130030__01.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μια χαρά είναι η φώτο. Πολυ μεγάλη βελτίωση σε σχέση με τους 4 μήνες (βοηθάει και το μεγαλύτερο μήκος), σίγουρα με περισσότερο φως θα φανούν κάποια κενακια, αλλά μιλάμε για αποτέλεσμα 4.5 μηνών που θα ήταν πολύ καλό ακόμα και αν ήταν τελικό. Πας για εξαιρετικό αποτέλεσμα!
 

vlafo

Well-Known Member
Η φύτρωση φαίνεται ήδη υψηλή.
Το μήκος δεν είναι πολύ μακρύ και ήδη καλύπτει ικανοποιητικά την επιφάνεια.
Επειδή έχει μαλλί πίσω να υποστηρίξει,θεωρώ ότι θα είναι το αποτέλεσμα εφάμιλλο αν όχι καλυτερο του Arisrokkos.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η φύτρωση φαίνεται ήδη υψηλή.
Το μήκος δεν είναι πολύ μακρύ και ήδη καλύπτει ικανοποιητικά την επιφάνεια.
Επειδή έχει μαλλί πίσω να υποστηρίξει,θεωρώ ότι θα είναι το αποτέλεσμα εφάμιλλο αν όχι καλυτερο του Arisrokkos.
Με βάση αυτή την εικόνα και τον μήνα πιστεύω ότι θα είναι καλύτερο δεδομένου ότι το πλάγιο χτένισμα σε εξαιρετικές μμ αυξάνει φοβερά την κάλυψη.
 

vlafo

Well-Known Member
Είναι πολύ νωρίς για να έχει τέτοια εικόνα.
Οπότε είναι μαθηματικά βέβαιο ότι στον 6 μήνα θα είναι πολύ καλύτερα.Αν φυτρώσει το 90% θα μιλάμε για ριζική αλλαγή.
Και δεν θα χρειάζεται ούτε καν πλάγιο χτένισμα.
Αυτό είναι για μένα ο ορισμός της πετυχημένης μμ.Το illusion πρέπει να είναι όσο το δυνατόν μικρότερο.
(Άλλο αν είναι αναγκαίο).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε ρώτησα γιατί σε θυμόμουν από το consultation ότι έχεις λεπτή. 48μ είναι όντως λεπτή. Σε συνδυασμό με την εικόνα σου δείχνει ότι η φύτρωση σου έχει κινηθεί σε πολύ ψηλά επίπεδα αλλιώς με τέτοια λεπτή τρίχα ήταν αδύνατο να έχεις τέτοια εικόνα.

Το 2.45 το χρειαζόσουν σίγουρα για αυτό καλό είναι να σου στείλει το εξέλακι για να δούμε και να αναλύσουμε και την στρατηγική κάλυψης.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Επισυνάπτω το αρχείο εξαγωγής όπως ζητήθηκε . Η περιοχή που έγινε η τοποθέτηση είναι 70cm2 . Εγώ ζήτησα από τον γιατρό μια πυκνότητα της τάξης των 50+ graft/cm2 έτσι ωστε να έχω απόθεμα στη δοτρια για μελλοντική χρήση διότι θα φτάσω σίγουρα σε μεγαλο nw και με ενδιαφέρει κυρίως ένα full head of hair .
Με απλά μαθηματικά η κάλυψη που έγινε είναι 2901/70 = 41,44 graft/cm2 . Θεωρώ ότι με τα δικά μου μαλλιά που υπηρχαν στην περιοχή ότι ο στόχος για 50+ είναι ρεαλιστικός . Επίσης ο λόγος εξαγωγης είναι σχετικά υψηλός .
Προβολή συνημμένου 25000

Μπράβο φίλε μια χαρα. Σημαντικές πληροφορίες για να ξέρουμε τι βλέπουμε. Με το μάτι φαινόταν ότι δεν ήταν πάνω από 45-50 grafts ανά τετρ εκ.
Καλή ποιότητα και στις φωτογραφίες σου.
 

vlafo

Well-Known Member
45-50 g ανα τετραγωνικό είναι το ιδανικό για να έχεις φουλ πυκνότητα.Αν φυτρώσουν όλα είναι το ιδανικό παράδειγμα πως γίνεται κάποιος με 3000g σε μια τέτοια έκταση.
Είναι απορίας άξιο πως με τόσα λίγα μονότριχα έχει τέτοια φυσικότητα.
 

petrospap

Active Member
Βάλε μια όπως η τελευταία σε εξωτερικό χώρο αλλά αντί για πανοραμική να είναι όπως των 4.5 μηνών, γτ η πανοραμική κρύβει πολλα κενά. Σε μια πανοραμική φωτό με τέτοιο μήκος μαλλιού που αν το χτενισεις κ πλάγια η προς τα πίσω δε φαίνεται σχεδόν τπτ.
 

kardinalios

Well-Known Member
@CVIAL ζήτησα ήδη το excel από το γιατρό , μόλις μου το στείλει θα το ανεβάσω .
@vlafo ο γιατρός όταν τελειώσαμε είπε ότι χρησιμοποίησε μόνο μονοτριχα στη hairline και όταν τον ρώτησα για τη πυκνότητα μου είπε οπωσδήποτε 50+ αν υπολογίσουμε και τα δικά μου μαλλιά που ήδη υπήρχαν στην περιοχή.
@dimitris50423 νομίζω με βάση τα νούμερα ότι έγινε αυτό ακριβώς που ζήτησα . Αφενός μια καλή κάλυψη με φυσικότητα και αφετερου όχι υπερβολές καθώς το αδηφάγο crown περιμένει και θα χρειαστεί πολλά grafts .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βάλε μια όπως η τελευταία σε εξωτερικό χώρο αλλά αντί για πανοραμική να είναι όπως των 4.5 μηνών, γτ η πανοραμική κρύβει πολλα κενά. Σε μια πανοραμική φωτό με τέτοιο μήκος μαλλιού που αν το χτενισεις κ πλάγια η προς τα πίσω δε φαίνεται σχεδόν τπτ.

Τότε είναι που δεν θα βλέπεις τίποτα. Οι πανοραμικές είναι οι πιο αποκαλυπτικές γιατί έχουν το μικρότερο layering.
 
Μπλουζα