Kardinalios , injertocapilar (Lorenzo), fue, 2901 grafts

kardinalios

Well-Known Member
@Panos1982

1) Δεν έκλεισα καμία ιδιαίτερη τιμή με τον γιατρό . Η τιμή που μου δόθηκε ήταν η προσφορά που είχε κάνει ο γιατρός στο consultation στην Ελλάδα και αφορούσε το σύνολο των μελών που συμμετείχαν . Απλά μας ζητήθηκε σε όλους ( και σε αυτους που έκαναν τελικά μ.μ και σε αυτούς που δεν έκαναν ) να μην δημοσιοποιήσουμε την προσφορά . Ωστόσο πάνω από 50 άτομα την γνωρίζουν . Άρα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αυτό που έγινε με μένα .

2) Ωραία η θεωρία που έχεις αναπτύξει . Ωστόσο , σου έχουν διαφύγει κάποια δεδομένα τα οποία μάλλον δεν κάνουν την ιστορία τόσο πραγματική . Αυτή τη στιγμή είμαι ημερολογιακά στους 4,5 μήνες . Εδώ και 2 μήνες τα πάντα είναι κλειστά και θα συνεχίσουν να είναι για πτήσεις στο εξωτερικό και ειδικά για την πολύπαθη λόγω του ιού Ισπανία για αρκετό καιρό ακόμη . Πως εγώ θα ταξιδέψω να πάω στον γιατρό να κάνω αυτά που λες ; Πως θα κάνω την ευεργετική όπως λες επαναληπτική διόρθωση ;

3) Δεν ξέρω κάποιοι πως έχετε κάποια πράγματα στο μυαλό σας . Εγω μάζευα χρήματα πάρα πολλά χρόνια για να κάνω αυτήν την επέμβαση και δεν έχω πλέον την οικονομική δυνατότητα να την ξανακάνω . Μιλάμε πως για τα δικά μου δεδομένα έδωσα ένα τεράστιο ποσό το οποίο δεν μπορώ να ξαναδώσω .

4) Υπάρχει μία ασυνέπεια ως προς την παρουσίαση μου γιατί θεώρησα άλλα πράγματα που συνέβησαν στην προσωπική μου ζωή σημαντικότερα . Όταν θα αρχίσω να ποστάρω τις φωτογραφίες που έχω ήδη στείλει σε μέλη προσωπικά ( αν θέλουν ας μπουν να επιβεβαιώσουν αυτα που λέω ) θα σου φύγει και το τελευταίο μαύρο σύννεφο από το μυαλό σου . Θα είναι αναλυτικές ανά μήνα και ξεκάθαρες .

5) Δόξα το θεό είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό που βλέπως μέχρι στιγμής γιατί για εμένα το κόστος αυτής της επέμβασης ήταν δυσβάσταχτο και δεν έχω την δυνατότητα για αρκετά χρόνια ακόμη να κάνω κάτι άλλο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Καρδινάλιε είναι λογικό να ακους και πράγματα που μπορεί να σου φαίνονται "παρανοικά" και να αγανακτείς. Ο δημόσιος διάλογος και η μη τήρηση των υποσχεθέντων δίνει το δικαίωμα και στους καλοπροαίρετους και στους κακοπροαίρετους να σε δικάζουν με τον τρόπο που κρίνουν δόκιμο. Εγώ που σε έχω γνωρίσει από το consultation μπορεί να έχω καλύτερη άποψη αλλά οι κανόνες είναι κανόνες. Αυτός όμως είναι και ένας παραπάνω λόγος για να ξεκινήσεις την παρουσίαση και να διαλύσεις τις θεωρίες συνομωσίας (είναι και της μόδας με τον COVID-19) που έχει προκαλέσει η αμέλεια σου. Αν θες να σκορπίσεις τα "μαύρα σύννεφα" που λεει και ο Panos1982 ξεκίνα με φώτο από την μμ μέχρι σήμερα. Έτσι και αλλιώς στους 4 και κάτι μήνες είσαι οπότε προλαβαίνεις και να επανορθώσεις αλλά και να μας λύσεις τις απορίες με αποδείξεις και όχι υποθέσεις.
@CVIAL τις επόμενες μέρες θα έχω πρόσβαση στον υπολογιστή μου να τις ανεβάσω ανά μήνα τις φωτογραφίες για να ησυχασω . Γιατί εδώ πραγματικά παρουσιάζομαι σαν πράκτορας .
 

spi

Well-Known Member
Η όλη σου στάση το δείχνει αυτό Kardinalie. Έκανες Δεκέμβριο την μμ και από τότε δεν έβαλες ούτε ΜΙΑ φωτογραφία. Και μάλιστα ούτε καν πριν αυτής. Ακόμα και τώρα μετά από τόσα ποστ δεν έχουμε δει τίποτα απλά αμυνεσαι σε κάτι που δεν θα έπρεπε να υπάρχει λόγος. Η καχυποψία του καθενός είναι πιστεύω λογικοτατη. Ακόμα και τώρα να βάλεις πχ πάλι θα υπάρχει καχυποψία. Έχουν περάσει 5 μήνες
 

dimitris50423

Well-Known Member
@Panos1982

1) Δεν έκλεισα καμία ιδιαίτερη τιμή με τον γιατρό . Η τιμή που μου δόθηκε ήταν η προσφορά που είχε κάνει ο γιατρός στο consultation στην Ελλάδα και αφορούσε το σύνολο των μελών που συμμετείχαν . Απλά μας ζητήθηκε σε όλους ( και σε αυτους που έκαναν τελικά μ.μ και σε αυτούς που δεν έκαναν ) να μην δημοσιοποιήσουμε την προσφορά . Ωστόσο πάνω από 50 άτομα την γνωρίζουν . Άρα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αυτό που έγινε με μένα .

2) Ωραία η θεωρία που έχεις αναπτύξει . Ωστόσο , σου έχουν διαφύγει κάποια δεδομένα τα οποία μάλλον δεν κάνουν την ιστορία τόσο πραγματική . Αυτή τη στιγμή είμαι ημερολογιακά στους 4,5 μήνες . Εδώ και 2 μήνες τα πάντα είναι κλειστά και θα συνεχίσουν να είναι για πτήσεις στο εξωτερικό και ειδικά για την πολύπαθη λόγω του ιού Ισπανία για αρκετό καιρό ακόμη . Πως εγώ θα ταξιδέψω να πάω στον γιατρό να κάνω αυτά που λες ; Πως θα κάνω την ευεργετική όπως λες επαναληπτική διόρθωση ;

3) Δεν ξέρω κάποιοι πως έχετε κάποια πράγματα στο μυαλό σας . Εγω μάζευα χρήματα πάρα πολλά χρόνια για να κάνω αυτήν την επέμβαση και δεν έχω πλέον την οικονομική δυνατότητα να την ξανακάνω . Μιλάμε πως για τα δικά μου δεδομένα έδωσα ένα τεράστιο ποσό το οποίο δεν μπορώ να ξαναδώσω .

4) Υπάρχει μία ασυνέπεια ως προς την παρουσίαση μου γιατί θεώρησα άλλα πράγματα που συνέβησαν στην προσωπική μου ζωή σημαντικότερα . Όταν θα αρχίσω να ποστάρω τις φωτογραφίες που έχω ήδη στείλει σε μέλη προσωπικά ( αν θέλουν ας μπουν να επιβεβαιώσουν αυτα που λέω ) θα σου φύγει και το τελευταίο μαύρο σύννεφο από το μυαλό σου . Θα είναι αναλυτικές ανά μήνα και ξεκάθαρες .

5) Δόξα το θεό είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό που βλέπως μέχρι στιγμής γιατί για εμένα το κόστος αυτής της επέμβασης ήταν δυσβάσταχτο και δεν έχω την δυνατότητα για αρκετά χρόνια ακόμη να κάνω κάτι άλλο .
Kardinalios εφόσον είχες χρόνο και ΔΙΑΘΕΣΗ να μιλήσεις προσωπικά με μέλη και να στείλεις φωτογραφίες σου όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες. Είχες το μυαλό σου και στο φόρουμ και ασχολήθηκες.
Προτιμότερο και πιο λογικό θα ήταν να πεις ότι φοβήθηκες μην ακούσεις κριτικές που θα σου ρίξουν την ψυχολογία κάτι το οποίο έχω ακούσει πολλές φορές από μέλη και είναι σεβαστό από εμένα γιατί δεν έχουμε όλοι τις ίδιες αντοχές.
Επίσης η κριτική που δέχεσαι είναι ήπια και δικαιολογημένη. Που να δεις τι γινόταν παλαιότερα. Περιμένουμε φωτογραφίες και δεν υποψιαζόμαστε τίποτα απλά κάποια βασικά πράγματα ισχύουν για όλους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η όλη σου στάση το δείχνει αυτό Kardinalie. Έκανες Δεκέμβριο την μμ και από τότε δεν έβαλες ούτε ΜΙΑ φωτογραφία. Και μάλιστα ούτε καν πριν αυτής. Ακόμα και τώρα μετά από τόσα ποστ δεν έχουμε δει τίποτα απλά αμυνεσαι σε κάτι που δεν θα έπρεπε να υπάρχει λόγος. Η καχυποψία του καθενός είναι πιστεύω λογικοτατη. Ακόμα και τώρα να βάλεις πχ πάλι θα υπάρχει καχυποψία. Έχουν περάσει 5 μήνες

Για να μην παραλογιζόμαστε, στους 4.5 μήνες δεν υπάρχει καμμία καχυποψία αν μπουν φώτο παρά μόνο κριτική περί αμέλειας που ο καθένας την ερμηνεύει όπως θέλει.
 

Panos1982

Well-Known Member
Επειδη ακριβως ο τομεας μμ ειναι μια μεγαλη βιομηχανια και υπαρχουν ενιοτε συμφεροντα ολοι το γνωριζουμε αυτο ,
οποτε ειναι λογικο να υπαρχει καψυποψια,
καλο θα ειναι να ειμαστε ξεκαθαροι εμεις τουλαχιστον που ειμαστε μελη εδω στο φορουμ και να εχουμε διαφανεια μεταξυ μας τουλαχιστον.

Το οτι ο γιατρος αυτος ειναι οντως πολυ ακριβως και πολλοι δεν εχουν την δυνατοτητα να πανε σε αυτον ουτε καν για μια φορα, ποσο μαλλον για 2η ειναι ενας λογος παραπανω εφ οσων εσυ μπορεσες να πας να δειξεις την περιπτωση σου για να την δουν κι αλλοι που μπορει να σκοπευουν να πανε στον ιδιο κ μαζευουν κι αυτοι τα λεφτα μιας ζωης με κοπο.
Ετσι ωστε αν το οτιδηποτε δε παει καλα η δεν αρεσει στους ιδιους να το γνωριζουν. Αυτος ειναι κ ο σκοπος της παρουσιασης η ενημερωση.

Μικρο το κακο αν πας σε καποιον κ δωσεις 2000 ευρω για 3000 θυλακες μεγαλο ομως αν δωσεις 15000. Μιλαω για το οικονομικο κακο σε αυτη τη φαση.

Ενας λογος παραπανω δλδ μιας κ πας καπου που λιγοι θα μπορεσουν να αντεξουν να πανε οικονομικα να κανεις την παρουσιαση σου κ να την κανεις κ σωστα χωρις μαυρα συννεφα για κανεναν.

Δεν συνεχιζω κι εγω αλλο νομιζω εχουμε γινει ολοι κατανοητοι ελπιζω να ολοκληρωσεις εστω απο δω κ περα με πιο συνεπεια την μμ σου μιας κ ειναι σημαντικη οσο αφορα το κοστος κ να ξεκαθαριστει κ η ανιδιοτελεια κ ειλικρινεια των γραφομενων σου ακομα κ για τον τελευταιο.
 

kardinalios

Well-Known Member
Pre-Op :
 

Συνημμένα

  • forum4.JPG
    forum4.JPG
    708.6 KB · Προβολές: 1,140
  • forum2.JPG
    forum2.JPG
    724.4 KB · Προβολές: 1,131
Τελευταία επεξεργασία:

kardinalios

Well-Known Member
Εδώ θα ποσταρω μια φωτογραφία που έχει βγει στις 7 μέρες μετά την επέμβαση . Είχε υποχωρήσει το πρήξιμο στο μέτωπο και φάνηκε μια πρώτη καλή εικόνα της τοποθέτησης .
Screenshot_20200522-093021.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
1 μήνας κάτω από έντονο led φωτισμό . Από τις 22-23 μέρες σύμφωνα με το ημερολόγιο μου άρχισα να βγάζω πολλές τρίχες ενώ λουζομουν . Θεωρώ ότι κράτησα ελάχιστα μοσχεύματα και ότι σχεδόν όλα έπεσαν .
Screenshot_20200522-095431.jpg
 

kardinalios

Well-Known Member
2oς μήνας :
Στην επικοινωνία μου με τον γιατρό μου είπε ότι ίσως έχω κρατήσει κάποια μοσχεύματα . Εγώ πάλι δεν το πιστεύω , θεωρώ ότι έχω την εικόνα που είχα και πριν .Σε κάθε περίπτωση έχω αποφύγει το shockloss και σε αυτό πιστεύω ότι έχει παίξει σημαντικό ρόλο η φιναστερίδη και οι βιταμίνες . Η φωτογραφία είναι σε εξωτερικό χώρο κάτω από ηλιοφάνεια έτσι ώστε να παρουσιάζει την κατάσταση ακριβώς όπως είναι .
forum2.1.png
 

dimitris50423

Well-Known Member

Η περιοχή που σου δούλεψε είναι όπου ακριβώς είχα βάλει 2300 μοσχευματα και εγώ στη δική μου. Εσύ είχες και δικά σου μαλλιά στην περιοχή.
Δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερα πυκνή τοποθέτηση και το forelock επίσης είναι με αραιή τοποθέτηση. Hairline επίσης δεν διαφέρει η πυκνότητα των μοσχευματων.
Ποιος ήταν ο λόγος τριχών ανά μοσχευμα; Βάλε μας τη φωτό των μετρήσεων της επέμβασης όπως είχε βάλει ο cvial να δούμε λόγο πάχος τρίχας και τι είχες σε δίπλα τριπλά κλπ μοσχευματα.
Σε ποιο μήνα είσαι τώρα; Η φωτογραφία του δεύτερου μήνα πρόσφερει λίγα πράγματα. Μικρής σημασίας λόγω του διαστήματος των δύο μηνών οι επόμενες θα έχει νόημα να είναι καλύτερης ποιότητας. Καλή φυτρωση εύχομαι.
 

kardinalios

Well-Known Member
Επισυνάπτω το αρχείο εξαγωγής όπως ζητήθηκε . Η περιοχή που έγινε η τοποθέτηση είναι 70cm2 . Εγώ ζήτησα από τον γιατρό μια πυκνότητα της τάξης των 50+ graft/cm2 έτσι ωστε να έχω απόθεμα στη δοτρια για μελλοντική χρήση διότι θα φτάσω σίγουρα σε μεγαλο nw και με ενδιαφέρει κυρίως ένα full head of hair .
Με απλά μαθηματικά η κάλυψη που έγινε είναι 2901/70 = 41,44 graft/cm2 . Θεωρώ ότι με τα δικά μου μαλλιά που υπηρχαν στην περιοχή ότι ο στόχος για 50+ είναι ρεαλιστικός . Επίσης ο λόγος εξαγωγης είναι σχετικά υψηλός .
Screenshot_20200522-224937__01__01__01.jpg
 
Μπλουζα