Kardinalios , injertocapilar (Lorenzo), fue, 2901 grafts

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε ευχαριστώ πολύ @koumparos . Θυμάμαι όταν τελειώσαμε που μου έδωσε έναν καθρέφτη ο Lorenzo και μου εξηγούσε τι έχει βάλει και που . Εγώ ζαλισμένος και κουρασμένος μετά από 2 εξαντλητικές μέρες προσπαθούσα κάτι να καταλάβω από αυτά που μου έλεγε και θυμάμαι χαρακτηριστικά που μου είπε ότι όλη η hairline είναι αποκλειστικά με μονοτριχα . Ίσως αυτό να παίζει ρόλο και στη φυσικότητα , η οποία όντως με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο .

Πας τρένο και σύμφωνα με τας γραφας!(expected CV). Εγώ βέβαια περιμένω και καλύτερες φώτο (το πήρες το κινητό;). Η φυσικότητα δεν είναι απο τα μονοτριχα αφού έτσι και αλλιώς δεν ήταν πολλά (γύρω στα 300) αλλά από την χαοτική, ασύμμετρη τοποθέτηση που κάνει συνήθως ο Λορενζο (δεν ακολουθεί αυτό το συμμετρικό ζικζακ που βλέπουμε κατά κόρον) και από τον επιθετικό τρόπο πύκνωσης μετά το πρώτο cm με αρκετά πολυτριχα που δημιουργούν αίσθηση καλής πυκνότητας. Η πυκνότητα και ασυμμετρία δίνει την αίσθηση της φυσικότητας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Πρώτα ο Couto και μετά ο Lorenzo για μένα! (Και μετά πολλοί άλλοι ...)
Ο Couto ειναι εντυπωσιακοτατος αλλα παιζει εκ του ασφαλους με σχετικα ευκολα dense packings, επιθετικες προσεγγισεις φυσικα βασιζομενος σε φοβερες δοτριες, ποιοτητα τριχας, ψηλους λογους. Ο Lorenzo ειναι πιο all-around, εχει απ'ολα τα NWs αλλα και πολλες περιπτωσεις "καμμενη γη" για repair.
 

kardinalios

Well-Known Member
Πας τρένο και σύμφωνα με τας γραφας!(expected CV). Εγώ βέβαια περιμένω και καλύτερες φώτο (το πήρες το κινητό;). Η φυσικότητα δεν είναι απο τα μονοτριχα αφού έτσι και αλλιώς δεν ήταν πολλά (γύρω στα 300) αλλά από την χαοτική, ασύμμετρη τοποθέτηση που κάνει συνήθως ο Λορενζο (δεν ακολουθεί αυτό το συμμετρικό ζικζακ που βλέπουμε κατά κόρον) και από τον επιθετικό τρόπο πύκνωσης μετά το πρώτο cm με αρκετά πολυτριχα που δημιουργούν αίσθηση καλής πυκνότητας. Η πυκνότητα και ασυμμετρία δίνει την αίσθηση της φυσικότητας.
Πήρα καινούργιο ναι . Αλλά μάλλον φταίει ότι χρησιμοποιώ τη μπροστά κάμερα . Θα προσπαθήσω με χρονοδιακόπτη να βγάλω και με την κυρία .
Πάντως οντως μου είπε ότι στο πρώτο cm νομίζω χρησιμοποίησε μόνο μονοτριχα .
@Harris_G δεν ξέρω αν στο έχω ξαναπεί . Αλλά όταν ήμουν εκεί ήρθε ένας Ισπανός περίπου στα 55 ο οποίος είχε αποτυχημένες μ.μ και μια δοτρια μαδημενη χάλια . Δεν τον είχε δεχτεί ο Couto και το λογικό θα ήταν να μην τον δεχτεί και ο Lorenzo . Όμως όντως μου είπε πως ήθελε να τον βοηθήσει . Μου φάνηκε πολύ περίεργο αυτό. Να παίζει το όνομα του με ένα τόσο δύσκολο περιστατικό .
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Ο Couto ειναι εντυπωσιακοτατος αλλα παιζει εκ του ασφαλους με σχετικα ευκολα dense packings, επιθετικες προσεγγισεις φυσικα βασιζομενος σε φοβερες δοτριες, ποιοτητα τριχας, ψηλους λογους. Ο Lorenzo ειναι πιο all-around, εχει απ'ολα τα NWs αλλα και πολλες περιπτωσεις "καμμενη γη" για repair.
Δεν φοβαται να τσαλακωθει ο lorenzο οπως εχω ξαναπει. Θα τον δεις να εμφανισει και αποτελεσμα φτωχο γιατι ηταν το καλυτερο που μπορουσε να κανει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως οντως μου είπε ότι στο πρώτο cm νομίζω χρησιμοποίησε μόνο μονοτριχα .

Αυτό είναι προφανές, όλα τα μονοτριχα πάνε στην πρώτη γραμμή. Απλά η φυσικότητα σου δεν οφείλεται στα μονοτριχα γιατί είναι λίγα. Προφανώς επειδή έχεις λεπτή τρίχα και ίσια που στρώνει ωραία στάθμισε αυτόν τον παράγοντα και προτίμησε να αυξήσει τον λόγο και την κάλυψη κάτι που φαίνεται να αποδίδει.
 

kardinalios

Well-Known Member
Αυτό είναι προφανές, όλα τα μονοτριχα πάνε στην πρώτη γραμμή. Απλά η φυσικότητα σου δεν οφείλεται στα μονοτριχα γιατί είναι λίγα. Προφανώς επειδή έχεις λεπτή τρίχα και ίσια που στρώνει ωραία στάθμισε αυτόν τον παράγοντα και προτίμησε να αυξήσει τον λόγο και την κάλυψη κάτι που φαίνεται να αποδίδει.
Ναι ίσως να είναι έτσι . Να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι και την πρώτη μέρα που την εξαγωγή την έκανε η Grace ( καταπληκτική ) αλλά και την δεύτερη που την έκανε η Lorena ( αν το λέω καλά το όνομα ) ο γιατρός ήρθε και έδωσε οδηγίες . Ίσως αυτό να επέβλεπε . Το να κρατιέται ψηλά ο λόγος .
 

Harris_G

Well-Known Member
@vag25 Θυμομουν την ατακαρα σου περι τσαλακωματος, αλλα δε θυμομουν ακριβως ποιος το ειπε. Ακριβως ετσι ειναι.

Ηθελα να το γραψω ανεκαθεν οτι εμενα δε μου αρεσει αυτο που κανουν πολλοι γιατροι: Υπερφορτωνουν με μονοτριχα και φαινεται ενα effect χνουδιου/λεπτης τριχας που εμενα δε μου αρεσει καθολου βλεποντας πλεον καθαρα εμπειρικα.
ΠΧ
 

Συνημμένα

  • trixa.png
    trixa.png
    413.5 KB · Προβολές: 274

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εξαρτάται και από το μαλλί, όταν έχεις χοντρό και σπαστό θελεις αρκετά μονοτριχα να το «γλυκανεις» στη hairline, σε λεπτά και ίσια θες λιγότερα γιατί αν την φορτώσεις με πολλά έχεις αυτό το effect που περιγραφεις
 

manly_Man

Well-Known Member
μια χαρα παει! θα ηταν καλο πιστευω ομως να εβγαζε και μια καθαρη φωτο απο κατω προς το πανω (γιατι οι 3 που εβγαλε ηταν απο πανω προς τα κατω) και να χτενισει τα μαλλια ολα πισω για να φανει καλυτερα η hairline.
 

vlafo

Well-Known Member
Συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα.
Η φυσικότητα και η πυκνότητα είναι πραγματικά εντυπωσιακή.
Η τρίχα αυτή είναι πολύ ωραία για να στρώνει το μαλλί.
Πολλά περιθώρια βελτίωσης ακόμα.
Το αποτέλεσμα είναι κλάσης ανώτερο σε φυσικότητα από του aris γιατί και ο Lorenzo δεν είναι στις χερλαιν master.
Δικαιώθηκες για την επιλογή σου kardinalie και νομίζω ότι το τελικό αποτέλεσμα σε αφήνει ικανοποιημένο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα.
Η φυσικότητα και η πυκνότητα είναι πραγματικά εντυπωσιακή.
Η τρίχα αυτή είναι πολύ ωραία για να στρώνει το μαλλί.
Πολλά περιθώρια βελτίωσης ακόμα.
Το αποτέλεσμα είναι κλάσης ανώτερο σε φυσικότητα από του aris γιατί και ο Lorenzo δεν είναι στις χερλαιν master.
Δικαιώθηκες για την επιλογή σου kardinalie και νομίζω ότι το τελικό αποτέλεσμα σε αφήνει ικανοποιημένο.
Δόξα το Θεό @vlafo πήγα πολύ καλά . Ήταν μεγάλο το ρίσκο για εμένα γιατί το χρηματικό ποσό που απαιτούνταν ήταν πολύ υψηλό για εμένα . Τα μαζευα καιρό για αυτό το λόγο και ήθελα να κάνω την καλύτερη επιλογή . Εκ του αποτελέσματος δικαιώθηκα .
Σε ευχαριστώ πολύ .
 

aris rokos

Active Member
Συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα.
Η φυσικότητα και η πυκνότητα είναι πραγματικά εντυπωσιακή.
Η τρίχα αυτή είναι πολύ ωραία για να στρώνει το μαλλί.
Πολλά περιθώρια βελτίωσης ακόμα.
Το αποτέλεσμα είναι κλάσης ανώτερο σε φυσικότητα από του aris γιατί και ο Lorenzo δεν είναι στις χερλαιν master.
Δικαιώθηκες για την επιλογή σου kardinalie και νομίζω ότι το τελικό αποτέλεσμα σε αφήνει ικανοποιημένο.
Δε Μαρέσουν οι αντιπαραθέσεις Αλλά είσαι πολύ λάθος !! Δεν υπάρχει κλάσεις ανώτερο !! Και στις δύο περιπτώσεις είναι τέλειο
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν τίθεται θέμα αντιπαράθεσης και διαγωνισμού αλλά εξέφρασα την προσωπική μου άποψη με αυτό που βλέπω.
Σε πυκνότητα είσαι φουλ και έκανε πολύ ωραία δουλειά αλλά αν σε έβλεπα από κοντά θα καταλάβαινα ότι έχεις κάνει μμ.
Τον Καρδινάλιο με τίποτα.
Η τέλεια μμ για μένα είναι αυτή που ούτε το έμπειρο μάτι μπορεί εύκολα να καταλάβει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aris rokos

Active Member
Δεν τίθεται θέμα αντιπαράθεσης και διαγωνισμού αλλά εξέφρασα την προσωπική μου άποψη με αυτό που βλέπω.
Σε πυκνότητα είσαι φουλ και έκανε πολύ ωραία δουλειά αλλά αν σε έβλεπα από κοντά θα καταλάβαινα ότι έχεις κάνει μμ.
Τον Καρδινάλιο με τίποτα.
Η τέλεια μμ για μένα είναι αυτή που ούτε το έμπειρο μάτι μπορεί εύκολα να καταλάβει.
Και εγώ σου απαντάω δεν έχει καμία βάση αυτό που λες!! Καταρχάς Δε μου έκανε κανένα κλείσιμο κροτάφων !! Αυτό φίλε απόλαυσε τις παρουσιάσεις !!
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν έχει βάση για εσένα.
Δεν είπα ότι σου έκανε κλείσιμο είπα ότι η χερλάιν σου δεν είναι φυσική.Δεν είναι μόνο το κλείσιμο που προδίδει. Αν εσένα σου αρέσει εμένα μου περισσεύει.
Απόλαυσε το νέο σου μαλλί.
 

aris rokos

Active Member
Δεν έχει βάση για εσένα.
Δεν είπα ότι σου έκανε κλείσιμο είπα ότι η χερλάιν σου δεν είναι φυσική.Δεν είναι μόνο το κλείσιμο που προδίδει. Αν εσένα σου αρέσει εμένα μου περισσεύει.
Απόλαυσε το νέο σου μαλλί.
Έχω βάλει πολύ αποκαλυπτικές φωτό!! Περί φυσικότητας είσαι τελείως εκτός θέματος πάλι!! Πως πάντων να μη χαλάσω Την παρουσίαση του του φίλου!!
52072583-67CD-4A27-99C9-8A7EFF31805E.jpeg
82C56F9B-288F-4E5E-92EF-2ED2CEFFDEE0.jpeg
E5C37630-5D7C-4A07-98B6-CE1EAA93DE0C.jpeg
CCF1CD5C-BE32-4173-A7B5-06D65087BA19.jpeg
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν υπήρχε κανένας λόγος να μου ανεβάζεις φώτο.
Το νήμα σου το ξέρω απέξω και εχω δει πολύ προσεχτικά όλες τις φώτο σου που είναι αποκαλυπτικές.
Αυτό το κόψιμο των κροτάφων που μπορεί να είναι το φυσικό σου μεν αλλά όπως στο έχει φέρει ο Λορέντζο είναι καραμπινάτο μμ.
Αν δεν το καταλαβαίνεις δικό σου πρόβλημα.Δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω ούτε να συμφωνήσουμε.
Επειδή είναι ο Λορέντζο δεν σημαίνει ότι τα κάνει πάντα ολα τέλεια.
Και ο Ερντογάν είχε κάνει στον άλλο το φίλο τέλεια δουλειά αλλά χερλάιν φαινότανε από χιλιόμετρα ότι είναι μμ.
 

aris rokos

Active Member
Δεν υπήρχε κανένας λόγος να μου ανεβάζεις φώτο.
Το νήμα σου το ξέρω απέξω και εχω δει πολύ προσεχτικά όλες τις φώτο σου που είναι αποκαλυπτικές.
Αυτό το κόψιμο των κροτάφων που μπορεί να είναι το φυσικό σου μεν αλλά όπως στο έχει φέρει ο Λορέντζο είναι καραμπινάτο μμ.
Αν δεν το καταλαβαίνεις δικό σου πρόβλημα.Δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω ούτε να συμφωνήσουμε.
Επειδή είναι ο Λορέντζο δεν σημαίνει ότι τα κάνει πάντα ολα τέλεια.
Και ο Ερντογάν είχε κάνει στον άλλο το φίλο τέλεια δουλειά αλλά χερλάιν φαινότανε από χιλιόμετρα ότι είναι μμ.
Τελοσπάντων Είσαι λάθος αλλά εντάξει !! Καραμπινάτη!! Αν είναι δυνατόν!! Το ξαναλέω απόλαυσε τα αποτελέσματα!! Φυσικότητα πυκνότητα τα πάντα!!
 
  • Like
Reactions: spi

kardinalios

Well-Known Member
Παιδιά όλα καλά . Γίνεται και εγώ και ο @aris rokos εδώ μέσα να βλέπουμε το ταλαιπωρημένο κεφαλι μας και να λέμε ότι η καλύτερη μ.μ είναι η δική μας;
Αυτό είναι το ζητούμενο .....
Έχουμε ταλαιπωρηθεί πολύ και έχουμε δώσει αρκετα χρήματα όλοι μας ..
Το ζήτημα είναι να εχουμε πολλά μέλη ευχαριστημένα ....
Αρη φίλε χαίρομαι πάρα πολύ που έχεις πλέον ένα τόσο ωραίο μαλλί . Να το χαίρεσαι όπως το χαιρομαι και εγώ ... Για μένα καμία σημασία δεν έχει ποιος θεωρεί καλύτερο και τι παιδιά . Το θέμα είναι ο καθένας μας να βλέπει το κεφάλι του και να γουστάρει ...
 
Μπλουζα