Kardinalios , injertocapilar (Lorenzo), fue, 2901 grafts

vlafo

Well-Known Member
Και εγώ σαν και εσένα ήμουν. Ζελεδακι. Μετά απέκτησα μαλλιά και αναγκάστικα μπήκα στο κόλπο (μέχρι ενός βαθμού βέβαια).

Aν δεν αφήνουν λιπαρότητα στο δέρμα και είναι σαν το κερί τότε είναι μια χαρά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για το δικό μου μαλλί που είναι σπαστό και σχετικά ατίθασο είναι ότι καλύτερο. Υπάρχει και σε ματ και σε λαμπερό. Χρησιμοποιώ την ματ, δεν κολλάει τα μαλλιά μεταξύ τους, γενικά δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις βάλει κάτι και έχει φοβερό κράτημα.
 

kardinalios

Well-Known Member
Έχω δοκιμάσει τα πάντα στο μαλλί μου που είναι 90% μεταμοσχευμενο . Ο,τι καλύτερο οι πούδρες διαμόρφωσης δίνουν όγκο και κράτημα χωρίς να κολλάνε τις τρίχες μεταξύ τους και να αναδεικνύουν τα οποία κενά υπάρχουν .
Πλέον βγαίνω το βράδυ και όταν βάλω πούδρα το μαλλί είναι τόσο καλό που δεν μπορώ να το χτένισω .
Παλαιότερα είχα εφεύρει και ένα δικό μου σκεύασμα για σκληρούς καραφλες . Πούδρα με τοπικ μαζί ... Κάλυψη και κράτημα 2 σε 1 χαχαχα
 

Harris_G

Well-Known Member
Έχω δοκιμάσει τα πάντα στο μαλλί μου που είναι 90% μεταμοσχευμενο . Ο,τι καλύτερο οι πούδρες διαμόρφωσης δίνουν όγκο και κράτημα χωρίς να κολλάνε τις τρίχες μεταξύ τους και να αναδεικνύουν τα οποία κενά υπάρχουν .
Πλέον βγαίνω το βράδυ και όταν βάλω πούδρα το μαλλί είναι τόσο καλό που δεν μπορώ να το χτένισω .
Παλαιότερα είχα εφεύρει και ένα δικό μου σκεύασμα για σκληρούς καραφλες . Πούδρα με τοπικ μαζί ... Κάλυψη και κράτημα 2 σε 1 χαχαχα
Τα σπαει η πουδρα τρομερο προιον, απλα θελει και λιγη παστα μετα για να διαμορφωσεις λεπτομερειες. Οσο για τις πατεντες με τοπικ παρτε μαθητικο τετραδιο με σημα τις σημαιουλες και μολυβι και απολαυστε μεταδιδακτορικη αναλυση απο @tasos33
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Έχω δοκιμάσει τα πάντα στο μαλλί μου που είναι 90% μεταμοσχευμενο . Ο,τι καλύτερο οι πούδρες διαμόρφωσης δίνουν όγκο και κράτημα χωρίς να κολλάνε τις τρίχες μεταξύ τους και να αναδεικνύουν τα οποία κενά υπάρχουν .
Πλέον βγαίνω το βράδυ και όταν βάλω πούδρα το μαλλί είναι τόσο καλό που δεν μπορώ να το χτένισω .
Παλαιότερα είχα εφεύρει και ένα δικό μου σκεύασμα για σκληρούς καραφλες . Πούδρα με τοπικ μαζί ... Κάλυψη και κράτημα 2 σε 1 χαχαχα
Δώστε κανένα παράδειγμα ρε παιδιά να πάρουμε ιδέες....όπως ;
 

kardinalios

Well-Known Member
Δώστε κανένα παράδειγμα ρε παιδιά να πάρουμε ιδέες....όπως ;
Εγώ έβαζα πρώτα τοπικ .. και μετά την πούδρα .. το μαλλί από κάτω είχε κάλυψη και από πάνω φούντωνε .Το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό ειδικά στις μεσαίες ζώνες ..
Δεν είχα όμως ουσιαστικά hairline και μπορούσα να κάνω χτενισματα μόνο με τα μαλλιά χαμηλα μπροστά ..
Πλέον δεν χρησιμοποιώ τοπικ .. βάζω μόνο την πούδρα γιατί έχω πολύ μαλλί και μπορώ και σηκώνω και τα μπροστινά μαλλιά ..
 

kardinalios

Well-Known Member
Αυτά που έγραψα και εγώ τέτοια περίπτωση ημουν .
Γενικά αυτή η τακτική δεν κολλάει τα μαλλιά και τα στρίβει προς μια κατεύθυνση με αποτέλεσμα να σου δίνει όγκο και κάλυψη.
Try it
 

vlafo

Well-Known Member
Τ
Για το δικό μου μαλλί που είναι σπαστό και σχετικά ατίθασο είναι ότι καλύτερο. Υπάρχει και σε ματ και σε λαμπερό. Χρησιμοποιώ την ματ, δεν κολλάει τα μαλλιά μεταξύ τους, γενικά δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις βάλει κάτι και έχει φοβερό κράτημα.
Το ματ εννοείται θα δοκιμάσω μια και συνδυάζει όλα αυτά που θέλω.
Βλέπω όμως ότι για κανονικό δέρμα δεν έχει η πομάδα από νερό.
Από λάδι δεν θα το ήθελα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτά που έγραψα και εγώ τέτοια περίπτωση ημουν .
Γενικά αυτή η τακτική δεν κολλάει τα μαλλιά και τα στρίβει προς μια κατεύθυνση με αποτέλεσμα να σου δίνει όγκο και κάλυψη.
Try it
Πούδρα κάποια συγκεκριμένη; Έχεις προτίμηση ;
 

Georgie

Well-Known Member
Όπως λένε οι άλλοι χρήστες και έχει ξανασυζητηθεί στο φόρουμ το powder ( πούδρα) είναι το καλύτερο προϊόν styling για τα μαλλιά.
Ειδικά για όσους έχουν αραια, λιπαρά η έχουν κάνει μεταμόσχευση .
Δίνει όγκο, έχει mat finish και δε κολλάει τις τρίχες .
Δοκιμαστε την Uppercut powder η την Osis
Tip. Δε χρειάζεται πολύ προϊόν
Και όταν δώσετε φόρμα με τα δάχτυλα περάστε τα μαλλιά επιφανειακά με τη χτένα ώστε να μη κολλήσουν καθόλου και δώστε ξανά style με τα δάχτυλα .
Ιδανικό προϊόν εάν χρησιμοποιείτε toppik
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Εγώ χρησιμοποιώ αυτή της Loreal . Θα την βρεις στα ιντερνετικά καταστήματα 6-7 ευρω . Είναι πολύ καλή . Και η uppercut είναι καλή ( μου την έχουν κάνει δώρο στο παρελθόν ) αλλά είναι λίγο ακριβή και να σου πω δεν καταλαβαίνω προσωπικά και καμιά διαφορά που να δικαιολογεί την διπλή και παραπάνω τιμή .
 

spi

Well-Known Member
Είναι off topic το θέμα αλλά όντως αξίζει η πούδρα τόσο ώστε να δοκιμάσω; Αυτή της Loreal με ψήνει για δοκιμή. Τα δικά μου είναι λιπαρά τα μαλλιά και μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα λακ. Όμως θα ήθελα και κάτι διαφορετικό.
 

kardinalios

Well-Known Member
Δεν έχεις να χάσεις και τίποτα είναι πολύ οικονομική η πούδρα .
Δοκίμασε την και βλέπεις
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
Πέραν τα ιντερνετικά που από ότι είδα είναι φθηνή, την βρίσκεις εύκολα σε μαγαζιά ή σούπερ μάρκετ;
 

kardinalios

Well-Known Member
Απο το ίντερνετ την παραγγέλνω εγώ . Όλα τα κουρεία έχουν συνήθως ειδικά τα πιο σύγχρονα αλλά εκεί να υπολογίσεις ότι θα δώσεις κάποια χρήματα παραπάνω ..
 

spi

Well-Known Member
Αυτό το έχει δοκιμάσει κανένας; Γιατί το έχει στο Hondo's center της γειτονιάς
 

Συνημμένα

  • xlarge_20180111164653_indola_innova_3_texture_volumising_powder_10ml.jpeg
    xlarge_20180111164653_indola_innova_3_texture_volumising_powder_10ml.jpeg
    12.2 KB · Προβολές: 139

Giorgos-3

Well-Known Member
Όπως λένε οι άλλοι χρήστες και έχει ξανασυζητηθεί στο φόρουμ το powder ( πούδρα) είναι το καλύτερο προϊόν styling για τα μαλλιά.
Ειδικά για όσους έχουν αραια, λιπαρά η έχουν κάνει μεταμόσχευση .
Δίνει όγκο, έχει mat finish και δε κολλάει τις τρίχες .
Δοκιμαστε την Uppercut powder η την Osis
Tip. Δε χρειάζεται πολύ προϊόν
Και όταν δώσετε φόρμα με τα δάχτυλα περάστε τα μαλλιά επιφανειακά με τη χτένα ώστε να μη κολλήσουν καθόλου και δώστε ξανά style με τα δάχτυλα .
Ιδανικό προϊόν εάν χρησιμοποιείτε toppik
Αυτό τώρα δουλεύει κ με το μανε που χρησιμοποιώ εγώ ; Πώς θα το κάνω ; Φτιάχνω σταιλ με πούδρα αρχικά μετά ψεκασμα Μανέ κ μετά λακ ; Τι παραπάνω θα δώσει δλδ από το τοππικ;
 
Μπλουζα