Kardinalios , injertocapilar (Lorenzo), fue, 2901 grafts

vlafo

Well-Known Member
Tώρα είναι απολύτως ξεκάθαρη η εικόνα που ήσουνα και που πας.
Νομίζω θα μιλάμε για εντυπωσιακή αλλαγή αν και τα g που έβαλε θεωρώ ότι ήταν "λίγο" λιγότερα από τα πραγματικά (για την έκταση των 70τμ) που χρειαζόντουσαν,(παρόλο το λόγο που ανέβασε στα 2,45) με βάση το ντεσαβαντάζ της πολύ λεπτής τρίχας που είχες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Ζήτησα από το γιατρό @vlafo να υπάρξει ένα συνολικό πλάνο το οποίο θα μου επιτρέψει στο μέλλον να έχω την απαραίτητη δοτρια για να φτιάξω και το crown που θα αδειάσει .
Είχα κλείσει για 2800 grafts , όσα μου είχε πει . Κατά την επέμβαση διαπίστωσε ότι χρειάζονται 100 grafts παραπάνω τα οποία όταν του ζήτησα να του τα πληρώσω προς τιμήν του δεν μου πήρε ούτε ένα ευρώ . Ήθελα να το αναφέρω αυτό διότι εγώ τουλάχιστον το εκτίμησα πολύ , γιατί ακόμα και αυτά τα χρήματα για εμένα που δεν έχω μεγάλη οικονομική άνεση ήταν πολύ σημαντικά .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tώρα είναι απολύτως ξεκάθαρη η εικόνα που ήσουνα και που πας.
Νομίζω θα μιλάμε για εντυπωσιακή αλλαγή αν και τα g που έβαλε θεωρώ ότι ήταν "λίγο" λιγότερα από τα πραγματικά (για την έκταση των 70τμ) που χρειαζόντουσαν,(παρόλο το λόγο που ανέβασε στα 2,45) με βάση το ντεσαβαντάζ της πολύ λεπτής τρίχας που είχες.

Αυτό θα φανεί ξεκάθαρα στο εξελ.
 

vlafo

Well-Known Member
Ζήτησα από το γιατρό @vlafo να υπάρξει ένα συνολικό πλάνο το οποίο θα μου επιτρέψει στο μέλλον να έχω την απαραίτητη δοτρια για να φτιάξω και το crown που θα αδειάσει .
Είχα κλείσει για 2800 grafts , όσα μου είχε πει . Κατά την επέμβαση διαπίστωσε ότι χρειάζονται 100 grafts παραπάνω τα οποία όταν του ζήτησα να του τα πληρώσω προς τιμήν του δεν μου πήρε ούτε ένα ευρώ . Ήθελα να το αναφέρω αυτό διότι εγώ τουλάχιστον το εκτίμησα πολύ , γιατί ακόμα και αυτά τα χρήματα για εμένα που δεν έχω μεγάλη οικονομική άνεση ήταν πολύ σημαντικά .
Αυτή η ακρίβεια να σου προσδιορίζει ακριβώς την απόλυτη ανάγκη σου με βάση μόνο ορθολογικά κριτήρια που βγαίνει μόνο με νούμερα,είναι και το ζητούμενο.Και είναι πραγματικά ένα απο τα "priceless assets" που έχει.
Φυσικά γιατί ήταν ενα σεβαστό ποσό και θα μπορούσε να τα χρεώσει αλλά από την άλλη δεν θα ήταν και ηθικό να το κάνει.
Tα λεφτά σου θα πιάσουνε τόπο (ήδη πιάνουνε) οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε το.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτή η ακρίβεια να σου προσδιορίζει ακριβώς την απόλυτη ανάγκη σου με βάση μόνο ορθολογικά κριτήρια που βγαίνει μόνο με νούμερα,είναι και το ζητούμενο.Και είναι πραγματικά ένα απο τα "priceless assets" που έχει.
Φυσικά γιατί ήταν ενα σεβαστό ποσό και θα μπορούσε να τα χρεώσει αλλά από την άλλη δεν θα ήταν και ηθικό να το κάνει.
Tα λεφτά σου θα πιάσουνε τόπο (ήδη πιάνουνε) οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε το.

Ποτέ δεν χρεώνει τα παραπάνω graft. Aν πριν την μμ σου πει 2500 και σου βάλει τελικά 2800 (έτσι έγινε με μένα στην 2η) δεν τα χρεώνει. Πάντα βάζει κάτι παραπάνω και προφανώς για τα χρήματα που ζητάει θα ήταν "τσίπικο" να το κάνει.
 

tol

Well-Known Member
Pre-Op την ημέρα της επέμβασης με μακρύ μαλλί ( μακρύτερο από ότι έχω τώρα ) επειδή ζητήθηκε Προβολή συνημμένου 25049
Για να συνεχισω, ως συνηγορος του διαβολου, και για να μην υπαρχουν παλι εσφαλμενα συμπερασματα...

Φιλε Καρδιναλιος, συγχωρεσε με, αλλά παλι δεν μπορει να γινει καμια αντικειμενικη συγκριση....ο λογος;

Προφανεστατος! Το διαφορετικο χτενισμα.

Στην τελευταια φωτογραφια ολα τα πλαϊνα μαλλια εχουν τραβηχθει προς τα πισω. Αν ολη αυτη την μαλλουρα (γιατι εχεις πολυ μαλλι στα πλαγια, στις γεφυρες) την χτενιζες, οπως σου αρεσει και σου ταιριαζει αλλωστε, με φρατζα προς τα μπροστα, τοτε αυτο το κενο που φαινεται, ως δια μαγειας, θα ειχε εξαφανιστει.

Επομενως, αν εφαρμοσουμε το χτενισμα που μας αρεσει (οπως ισχυριζεται ο φιλος Cvial), τοτε αποκρυπτουμε την πραγματικη εικονα.

Τελος παντων, νομιζω οτι ολοι καταλαβαινουμε πως υπαρχουν κολακευτικα χτενισματα, κολακευτικες ληψεις/συνθηκες φωτογραφιων που εξωραϊζουν την πραγματικοτητα.

Ειμαι βεβαιος οτι, οταν θα ολοκληρωθει το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης, δε θα εχεις αναγκη κανενος κολακευτικου χτενισματος και θα αποκτησεις ενα πυκνο μαλλι σε ολη την εκταση της ληπτριας. Στο ευχομαι εκ βαθους καρδιας.
 

vlafo

Well-Known Member
Για να συνεχισω, ως συνηγορος του διαβολου, και για να μην υπαρχουν παλι εσφαλμενα συμπερασματα...

Φιλε Καρδιναλιος, συγχωρεσε με, αλλά παλι δεν μπορει να γινει καμια αντικειμενικη συγκριση....ο λογος;

Προφανεστατος! Το διαφορετικο χτενισμα.

Στην τελευταια φωτογραφια ολα τα πλαϊνα μαλλια εχουν τραβηχθει προς τα πισω. Αν ολη αυτη την μαλλουρα (γιατι εχεις πολυ μαλλι στα πλαγια, στις γεφυρες) την χτενιζες, οπως σου αρεσει και σου ταιριαζει αλλωστε, με φρατζα προς τα μπροστα, τοτε αυτο το κενο που φαινεται, ως δια μαγειας, θα ειχε εξαφανιστει.

Επομενως, αν εφαρμοσουμε το χτενισμα που μας αρεσει (οπως ισχυριζεται ο φιλος Cvial), τοτε αποκρυπτουμε την πραγματικη εικονα.

Τελος παντων, νομιζω οτι ολοι καταλαβαινουμε πως υπαρχουν κολακευτικα χτενισματα, κολακευτικες ληψεις/συνθηκες φωτογραφιων που εξωραϊζουν την πραγματικοτητα.

Ειμαι βεβαιος οτι, οταν θα ολοκληρωθει το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης, δε θα εχεις αναγκη κανενος κολακευτικου χτενισματος και θα αποκτησεις ενα πυκνο μαλλι σε ολη την εκταση της ληπτριας. Στο ευχομαι εκ βαθους καρδιας.
Τol νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός..
Ζήτησα τη φωτογραφία απο το Καρδινάλιο,γιατί η προηγούμενη που είχες παραθέσει δεν φαινότανε καθαρά σε τι κατάσταση ήταν.Μάλιστα εξεπλάγην γιατί είδα ότι υπήρχε πολύ μαλλί.
Η τελευταία είναι σε καθαρό πλέον φωτισμό,ευκρινής και πλεόν το συμπέρασμα που εξάγεται βγαίνει εύκολα.Η έκταση αυτή(70τμ) δεν καλύπτεται μόνο με το μακρύ μαλλί είναι αρκετά μεγάλη.Δεν είναι απλά ένα κενό.
Η επιτυχημένη μμ αυτό ακριβώς στοχεύει να σου κάνει,να φτιάχνεις το μαλλί σου όπως θέλεις χωρίς να φαίνεται κανένα κενό.
Και νομίζω ο Καρδινάλιος προς τα εκεί βαδίζει.
 

manly_Man

Well-Known Member
θα συμφωνισω με τον tol,

kardinalios στη φωτο που ανεβασες pre-op ειναι χτενισμενα ετσι τα μαλλια ωστε να τονιζουν το προβλημα και με πολυ καλο φωτισμο, σε αντιθεση με τις φωτο μετα την επεμβαση που ολες ειναι με εξυπνο χτενισμα καλυψης και οχι τοσο καλο φωτισμο, επομενως καλυτερα να ανεβασεις μια φωτο (προ της επεμβασης) οπως τα χτενιζες στην καθημερινοτητα σου και με τον ιδιο φωτισμο που εχουν οι φωτογραφιες μετα την επεμβαση.
 

tol

Well-Known Member
Τol νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός..
Ζήτησα τη φωτογραφία απο το Καρδινάλιο,γιατί η προηγούμενη που είχες παραθέσει δεν φαινότανε καθαρά σε τι κατάσταση ήταν.Μάλιστα εξεπλάγην γιατί είδα ότι υπήρχε πολύ μαλλί.
Η τελευταία είναι σε καθαρό πλέον φωτισμό,ευκρινής και πλεόν το συμπέρασμα που εξάγεται βγαίνει εύκολα.Η έκταση αυτή(70τμ) δεν καλύπτεται μόνο με το μακρύ μαλλί είναι αρκετά μεγάλη.Δεν είναι απλά ένα κενό.
Η επιτυχημένη μμ αυτό ακριβώς στοχεύει να σου κάνει,να φτιάχνεις το μαλλί σου όπως θέλεις χωρίς να φαίνεται κανένα κενό.
Και νομίζω ο Καρδινάλιος προς τα εκεί βαδίζει.
Φιλε vlafo, οι διαφορετικες αποψεις και οπτικες γωνιες ειναι θεμιτες και αναποφευκτες. Ο καθενας εχει την αποψη του και απολυτα λογικο. Προσωπικα θεωρω οτι η φυση της τριχας του Καρδιναλιου (ισια μακρια τριχα, ευκολη στο χτενισμα) ειναι τετοια που, αν χτενιζε με φρατζα τα μαλλια, απο δεξια προς τα αριστερα (οπως βλεπουμε την τελευταια φωτογραφια), τοτε δε θα φαινοταν κανενα κενο. Στα πλαϊνα/γεφυρες παρατηρω πολυ πυκνο μαλλι που ευκολα (χτενιζομενο προς την Α ζωνη) δινει αρκετα καλη καλυψη.

Βεβαια, συμφωνω απολυτα με τον φιλο Καρδιαναλιο, οτι η λυση του εξυπνου χτενισματος δεν ειναι ο,τι καλυτερο και οχι για ολες τις συνθηκες. Ειναι αυτονοητο οτι, οταν φυσουσε αερας (οπως ο ιδιος εγραψε), το ισιο και λεπτο μαλλι ευκολα θα σηκωνοταν αποκαλυπτοντας το κενο.

Αυτος αλλωστε ειναι και ο λογος που πιστευω οτι οδηγησε τον Καρδιναλιο στην αποφαση να προβει σε μεταμοσχευση και μαλιστα σε εναν εξαιρετικο γιατρο, οπως ο κ. Λορεντζο. Και φυσικα, μετα το περας αυτης, δε θα εχει αναγκη κανενα χτενισμα και δε θα φοβαται κανεναν αερα. Θα απολαμβανει ενα πυκνο αποτελεσμα σε ολες τις ζωνες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να συνεχισω, ως συνηγορος του διαβολου, και για να μην υπαρχουν παλι εσφαλμενα συμπερασματα...

Φιλε Καρδιναλιος, συγχωρεσε με, αλλά παλι δεν μπορει να γινει καμια αντικειμενικη συγκριση....ο λογος;

Προφανεστατος! Το διαφορετικο χτενισμα.

Στην τελευταια φωτογραφια ολα τα πλαϊνα μαλλια εχουν τραβηχθει προς τα πισω. Αν ολη αυτη την μαλλουρα (γιατι εχεις πολυ μαλλι στα πλαγια, στις γεφυρες) την χτενιζες, οπως σου αρεσει και σου ταιριαζει αλλωστε, με φρατζα προς τα μπροστα, τοτε αυτο το κενο που φαινεται, ως δια μαγειας, θα ειχε εξαφανιστει.

Επομενως, αν εφαρμοσουμε το χτενισμα που μας αρεσει (οπως ισχυριζεται ο φιλος Cvial), τοτε αποκρυπτουμε την πραγματικη εικονα.

Τελος παντων, νομιζω οτι ολοι καταλαβαινουμε πως υπαρχουν κολακευτικα χτενισματα, κολακευτικες ληψεις/συνθηκες φωτογραφιων που εξωραϊζουν την πραγματικοτητα.

Ειμαι βεβαιος οτι, οταν θα ολοκληρωθει το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης, δε θα εχεις αναγκη κανενος κολακευτικου χτενισματος και θα αποκτησεις ενα πυκνο μαλλι σε ολη την εκταση της ληπτριας. Στο ευχομαι εκ βαθους καρδιας.

Tol νομίζω ότι για αυτούς που ξέρουν τι πρέπει να δουν υπάρχει αντικειμενική εικόνα και αυτή φαίνεται στην hairline και την ζώνη A και όχι στην γενική κάλυψη του κεφαλιού (ζώνη Β, middle). Αν παρατηρήσεις την hairline και την ζώνη A στην τωρινή και την πρότερη φώτο η διαφορά είναι χαοτική και αυτή δεν καλύπτεται με μαλλί απο πίσω, εξέλλου είναι προφανές ότι στην τωρινή το χτένισμα είναι από μπροστά με φορά προς τα πίσω και πλάγια. Στις πιο πίσω περιοχές Β, middle προφανώς το χτένισμα δείχνει μια "turbo" κατάσταση η οποία οφείλεται στο μαλλί που έρχεται από πλάγια. Προσωπικά ουτέ καν το κοιτάω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kardinalios

Well-Known Member
Για να το πούμε απλά και κατανοητά γιατί κάποιοι συνεχίζουν να βλέπουν αλλά από ότι οι ίδιες οι εικόνες δείχνουν . Ο φίλος @tol που νομίζω ότι με έχει δει και από κοντά λέει καλοπροαίρετα κάποια πράγματα αλλά νομίζω ότι πρέπει να εστιάσουμε αλλού . Η pre-op εικόνα που ανέβασα σήμερα δείχνει την κατασταση όπως ήταν . Προφανώς και όταν έβγαινα έξω και προετοιμαζα το μαλλί μου η εικόνα δεν ήταν αυτή . Επειδή ακριβώς γνώριζα την κατάσταση πήγα και σε έναν τόσο καλό γιατρό . 1200 grafts τοποθετημένα σε μια επιφάνεια 70 cm2 και κάποια μαμά μαλλιά να προσπαθούν να αντέξουν από την ρημαδα την α.α και εγώ με μια χτένα και τοπικ να προσπαθώ να καλύψω αυτά που δεν καλύπτονται . Αυτή ήταν η πραγματικότητα και μπορεί να την δει και να την καταλάβει ο καθένας . Έχω να χρησιμοποιήσω τοπικ από τον Δεκέμβριο και πλέον σηκώνομαι το πρωί και δεν κάνω κανένα χτένισμα . Το θέμα λοιπόν είναι να δούμε πως ήταν πραγματικά η κατάσταση πριν και πως είναι τώρα . Αυτό προσπαθώ να αναδείξω και @tol η πραγματικότητα φαίνεται παραπάνω και όχι στην φωτογραφία που ανέβασες η οποία παρουσιάζει μια κατάσταση ωραιοποιημένη . Επαναλαμβάνω ότι δεν με νοιάζει να πάρει τα ευσημα κανένας γιατρός . Αυτό που με νοιάζει και προσπαθώ να δώσω σαν feedback στο φόρουμ είναι ότι δεν πρέπει να γίνονται βιαστικές επιλογές , να αντιμετωπίζεται η α.α με πλάνο με σωστές θεραπείες και με τις απαραίτητες αλλά κατάλληλες μεταμοσχεύσεις όπου και όταν πρέπει .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fil92

Member
Καλησπέρα φίλε Kardinalios,

το αποτέλεσμα σου φαίνεται πολύ ωραίο στο στάδιο που βρίσκεται τώρα, και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην σε απασχολεί καθόλου αυτό το θέμα στο μέλλον.

Διαβάζοντας το νήμα σου ήθελα να σε ρωτήσω σχετικά με την θεραπεία που ακολουθούσες/ακολουθείς πριν την μμ αλλά και μετά από αυτήν.
  • Από ότι κατάλαβα είχες ξεκινήσει θεραπεία με φιναστερίδη 1 χρόνο πριν την μμ και συνεχίζεις.
    • Έπαιρνες 1mg την ημέρα; Έκανες χρήση του Proscar/5 ή του propecia?
    • Άλλαξες ποτέ την ποσότητα;
    • Είχες κάποιου είδους αντενδείξεις;
  • Επίσης από ότι κατάλαβα έπαιρνες και τις κάψουλες "Pilfood complex 60 κάψουλες".
    • Έπαιρνες μία κάψουλα την ημέρα; Έκανες διαλείμματα ή τις έπαιρνες συνεχόμενα;
  • Αυτή τη θεραπεία στην συνέστησε ο Dr. Lorenzo?
  • Εκτός από τα παραπάνω έκανες/έπαιρνες κάτι άλλο;
    • Διάβασα πως έκανες για λίγο χρήση μινοξιδίλης αλλά την σταμάτησες.
Από όσα μπορώ να καταλάβω προς το παρόν έχω και εγώ διάχυτη αραίωση και η περίπτωσή σου με ενδιαφέρει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σου και σου εύχομαι και πάλι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μου έστειλε το εξελάκι ο Kardinalios οπότε ξεκινάω την ανάλυση

0IP19.12.19Estadisticas-page-001.jpg

Δότρια πολύ καλή σε έκταση: 266cm2 (συνήθως κυμαίνεται από 200-300cm2, εγώ είχα 180cm2)
Πυκνότητα δότριας κανονική (μέσος όρος τριχών ανά cm2 >150 με πολυ καλά πλαινά (181h)) με δεδομένο ότι έχει ήδη κάνει 1μμ (DHI)
Πάχος τρίχας 51μ (και όχι 48μ) που είναι μεν λεπτή αλλά προς το άνω όριο.
Έγινε εμφύτευση ~41g/cm2 x 70 ~ 2900g.

IP19.12.19CONTAF1r.png

Από μια επιμέτρηση των φώτο του Καρδιναλιου μετά το ξύρισμα μετράω γύρω στα 1400g στα 70 cm2 που περιλαμβάνουν αυτά της πρώτης μμ (~800-1000) και μαμα που τα ψιλοκρατάει η φίνα αλλά είναι εμφανως πιο λεπτά από αυτά της πρώτης μμ. θα θεωρήσω ότι τα effective είναι 1200g με λόγο 2.2 και πάχος 0.049 (αντί για 0.051). Αυτά δίνουν μια πυκνότητα μαμα (1200/70 ~ 17g/cm2).

4IP19.12.19L2-r.jpg

4IP19.12.19L2-rr.jpg

Εϊναι προφανές και από τις φώτο ότι η κατανομή των υπαρχόντων graft είναι ασύμμετρη (λίγα hairline & ζώνη Α, περισσότερα ζώνη Β).

Με βάση τα παραπάνω το expected CV του Καρδινάλιου είναι

0.0504mm ((0.051mm x 2900+ 0.049 x 1200)/4100)) x 58g/cm2 (41 (2μμ)+ 17 (1μμ+μαμα)) x 2.38 (2900 x 2.45 + 1200 x 2.2)/(2900+1200)) = 6.95.

Νομίζω ότι σε αυτό οφείλεται η καλή εικόνα του Καρδιναλίου στους μόλις 4.5 μήνες. Αν έχει φύτρωση 95% (στις δυνατότητες του Λορενζο) τότε στον 12 μήνα θα έχει πιάσει 6.6 που φυσικά είναι πάνω από το desired (5.4). Σε συνδυασμό με το layering (που είναι εύκολο λόγω τρίχας) θα κινηθεί πάνω από 7-7.5 (πρακτικά θα φαίνεται όπως η δοτριά του postop - ίδε εξελακι, donor post/estimated post coverage value).

Άρα με δεδομένο ότι η φυτρωσή εξελίσεται καλά και πηγαίνει για ψηλό νούμερο, το πραγματικό CV στους 4.5μήνες είναι υψηλότερο από το κανονικό (5.4 x 50% στους 5 μήνες).
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Eγώ βλέπω μια εικόνα αποτύπωσης με πολύ καλά χαρακτηριστικά και αφού έχει ήδη κάνει και μια μμ.

Έχει υπόλοιπο δότριας ακόμα τo 43,07% της συνολικής,δηλαδή-8566g-2901g=5665g απόθεμα ακόμα(αχρείαστα να είναι).

Με βάση την πολύ ωραία ανάλυση του Cvial πυκνότητα συνολική δηλαδή 58g/cm2 δεδομένη και σε συνδυασμό με υψηλή φύτρωση και layering θα φαίνεται για >60g-65g/cm2.

Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα δείχνει το τελικό αποτέλεσμα.

Οταν το CV απαραίτητα πρέπει να είναι 5,4 με 6,95 προσεγγιστικά θα δείχνεi διαστημικό.

Cvial o Αris είχε καλύτερα χαρακτηριστικά από του Kardinaliou?
 

kardinalios

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε Kardinalios,

το αποτέλεσμα σου φαίνεται πολύ ωραίο στο στάδιο που βρίσκεται τώρα, και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην σε απασχολεί καθόλου αυτό το θέμα στο μέλλον.

Διαβάζοντας το νήμα σου ήθελα να σε ρωτήσω σχετικά με την θεραπεία που ακολουθούσες/ακολουθείς πριν την μμ αλλά και μετά από αυτήν.
  • Από ότι κατάλαβα είχες ξεκινήσει θεραπεία με φιναστερίδη 1 χρόνο πριν την μμ και συνεχίζεις.
    • Έπαιρνες 1mg την ημέρα; Έκανες χρήση του Proscar/5 ή του propecia?
    • Άλλαξες ποτέ την ποσότητα;
    • Είχες κάποιου είδους αντενδείξεις;
  • Επίσης από ότι κατάλαβα έπαιρνες και τις κάψουλες "Pilfood complex 60 κάψουλες".
    • Έπαιρνες μία κάψουλα την ημέρα; Έκανες διαλείμματα ή τις έπαιρνες συνεχόμενα;
  • Αυτή τη θεραπεία στην συνέστησε ο Dr. Lorenzo?
  • Εκτός από τα παραπάνω έκανες/έπαιρνες κάτι άλλο;
    • Διάβασα πως έκανες για λίγο χρήση μινοξιδίλης αλλά την σταμάτησες.
Από όσα μπορώ να καταλάβω προς το παρόν έχω και εγώ διάχυτη αραίωση και η περίπτωσή σου με ενδιαφέρει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σου και σου εύχομαι και πάλι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα.
Καλησπερα φιλε . Ουσιαστικα πρεπει να σου περιγραψω ολη την "μαχη" μου με την α.α . Το βραδυ που θα εχω λιγο χρονο γιατι ακομα δουλευω θα σου στειλω με p.m ολες τις λεπτομερειες που ζητας.
Θελω να ευχαριστησω τον @CVIAL καθως αυτο που προσπαθουσα να αποτυπωσω με λογια και με καποιες μετριες λογω παλιου κινητου φωτογραφιες το αποτυπωσε με αριθμητικα δεδομενα τα οποια πιστευω οτι ειναι αδιαμφισβήτητα.
 

koumparos

Well-Known Member
Νίκησε την αραίωση ο καρδινάλιος με βάση την δοτρια που απέμεινε.Α.β ζώνη καθάρισε για πάντα.Μονο εάν σταθεί άτυχος και χάσει μελόντικα γέφυρες η πάει για 7αρης θα έχει πρόβλημα με το πλάνο του.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ποστάρω και μερικές άλλες από τις φώτο που μου έστειλε που έχουν ενδιαφέρον και είναι διδακτικές.

1. Η κακή εξαγωγή της DHI. Μόνο 1500g αλλά τα white spots κάνουν μπαμ (πιθανώς λόγω μεγάλου punch και local overharvesting)

4IP19.12.19P3r.jpg


2. H ατυχία του να έχεις λεπτή τρίχα. Δότρια, σχεδόν απείραχτη, βρεγμενη. Λεπτή τρίχα και νερό ισον killing combination.

3IP19.12.19P2r.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kardi.jpg

Και άλλη μια που βρήκα στο "πακετο" που μου έστειλε μαζί με αυτες του Λορένζο. Δεν ξέρω από πότε είναι αλλά είναι πολύ ωραία (απορώ γιατί δεν την ποστάρησε και έβαζε θολές). Δεν έχει την σουπερ ανάλυση, αλλά δείχνει πολύ καλα τι συμβαίνει hairline και ζώνη Α. Ήδη το αποτέλεσμα από μπροστά είναι πολύ ικανοποιητικό και ακόμα και έτσι να έμενε θα ήταν οκ. Με ένα ακόμα 20-25% θα κλείσει εντελώς η δεξιά πλευρά (όπως τον βλέπουμε) που ξεκινάει το layering, η αριστερή λόγω του layering δεν θέλει τίποτα. H φυσικότητα είναι πολύ καλή παρόλα τα λίγα σχετικά μονότριχα αλλά νομίζω ότι παίζει καθοριστικό ρόλο το πάχος της τρίχας αλλά και το γεγονός ότι στρώνει πολύ ωραία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Καλησπερα φιλε . Ουσιαστικα πρεπει να σου περιγραψω ολη την "μαχη" μου με την α.α . Το βραδυ που θα εχω λιγο χρονο γιατι ακομα δουλευω θα σου στειλω με p.m ολες τις λεπτομερειες που ζητας.
Θελω να ευχαριστησω τον @CVIAL καθως αυτο που προσπαθουσα να αποτυπωσω με λογια και με καποιες μετριες λογω παλιου κινητου φωτογραφιες το αποτυπωσε με αριθμητικα δεδομενα τα οποια πιστευω οτι ειναι αδιαμφισβήτητα.
Γιατι pm?

Καλυτερα δεν ειναι να ειναι ολα ανοιχτα στο φορουμ?
 
Μπλουζα