jhack11, FUE, 4214g, 7-8/1/2022

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Φίλε δεν είναι ωραίο το αποτέλεσμα και σίγουρα, από την αντίληψη που έχω αποκομίσει από άλλες παρουσιάσεις, αυτά δεν είναι 4200 μοσχεύματα. Ίσως για την εμφάνιση παίζεις κάποιο ρόλο και εσύ γιατί δεν τους δίνεις μία φορά, παρά τα ανακατώνεις για να φαίνονται περισσότερα. Το έδειξες στον γιατρό;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jhack11

Verified MM member
Καλημέρα και χρόνια πολλά jhack

Στο δεκαμηνο η δοτρια δείχνει να έχει κενά, δε γνωρίζω αν είναι από κούρεμα ή χτένισμα, στις πρώτες σελίδες πάντως είχα γράψει για την δοτρια σου ότι κάτι δεν φαινόταν καλά. Δε γνωρίζω βέβαια αν αυτό μπορεί να επηρεάσε την εξέλιξη, ο γιατρός θα ξέρει περισσότερα. Γενικά που καταλήξατε?
Αυτό προκύπτει επειδή η δότρια φαίνεται να έχει πολλά κενά; Υπάρχει κάποια συγκεκριμένα σημεία στη φωτό που το δείχνουν αυτό;
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλησπέρα Jhack, νομίζω ο,τι είχε να ειπωθεί για το αποτέλεσμα έχει ήδη ειπωθεί.

Θα μπορούσες να μας πληροφορήσεις για το κατά πόσο μιλήσατε με το γιατρό, αν παραδέχτηκε τις ελλείψεις και για τι πού τις απέδωσα?

Πιστεύω πως για την πληρότητα της παρουσίασης κατι τέτοιο είναι σημαντικό.
 

montecristo

Well-Known Member
Με 4214 μοσχεύματα σε μια έκταση 130-132 cm2, μας κάνει μια μέση πυκνότητα 32g/cm2, όπου με λόγο 2.36 και φύτρωση 95% θα μας έκαναν 30g μέση πυκνότητα και 71,74 hairs/cm2 < 120 hairs/cm2, όπου χρειάζεται γενικά για επαρκή κάλυψη. Οπότε από την αρχή δεν θα πήγαινες για ένα καλό αποτέλεσμα αλλά για ένα μέτριο με βάσει το εμβαδό και τα grafts.

Τώρα η εικόνα σου έχει μια αλλαγή σε σχέση με το πριν αλλά όχι ικανοποιητική. Θα σου έλεγα να πας στην κλινική να κάνεις κάποιες μετρήσεις σε διάφορα σημεία να δείτε τα ποσοστά φύτρωσης αλλά και να μας πεις τι προτίθεται να κάνει ο γιατρός με την περίπτωση σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristos87

Well-Known Member
Με έκανε να αναρωτηθώ αν πραγματικά υπάρχει τόση μεγάλη διαφορά στην ποιότητα υπηρεσιών ή έγινε κάποια προσπάθεια μεγιστοποίησης του κέρδους (όπως είπε και ο manly_Man πιο πάνω).
Τελικα εμαθες απο πρωτο χερι....
 

Chris34

Active Member
Σύμφωνα με τα μοσχεύματα που σου μετέφερε δεν είναι αυτή η εικόνα που θα έπρεπε να έχεις. Τα 4200 είναι τα 2/3 μιας μέσης προς καλής δοτριας.
Οπότε άσχετα από τα χρήματα που δίνει κάποιος το χειρότερο για εμένα είναι να μην υπάρχει φυτρωση ανάλογη με τα τριχοθυλακια που μπήκαν.
Τη δοτρια πως την βλέπεις εσύ τώρα; Είσαι ικανοποιημένος;
 

police

New Member
σκεφτομαι να κανω μεταμοσχευση στον Τιρκαλα, αλλα απογοητευομαι οταν βλεπω τετοιο φτωχο αποτελεσμ. ειμαι nw 6
 

police

New Member
μαπα το αποτελεσμα δυστυχωσ! σκοφτομουν να παω στον Τιρκαλα για μεταμοσχευση, ειμαι NW6, ειχα διαβασει καλεσ κριτικεσ εδω μεσα για τον γιατρο αλλα με αυτα τα αποτελεσματα που βλεπω νομιζω οτι θα πεταξω τα λεφτα μου !
 

cancelme

New Member
μαπα το αποτελεσμα δυστυχωσ! σκοφτομουν να παω στον Τιρκαλα για μεταμοσχευση, ειμαι NW6, ειχα διαβασει καλεσ κριτικεσ εδω μεσα για τον γιατρο αλλα με αυτα τα αποτελεσματα που βλεπω νομιζω οτι θα πεταξω τα λεφτα μου !
Σε άλλο νήμα πριν 15' έγραψες ότι είχες κλείσει ραντεβού τον Ιούνιο για μμ στον Τυρκαλά, σε αυτό γράφεις ότι το "σκέφτεσαι". Μην είστε botakia και σταματήστε να παίζετε με τον πόνο μας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
μαπα το αποτελεσμα δυστυχωσ! σκοφτομουν να παω στον Τιρκαλα για μεταμοσχευση, ειμαι NW6, ειχα διαβασει καλεσ κριτικεσ εδω μεσα για τον γιατρο αλλα με αυτα τα αποτελεσματα που βλεπω νομιζω οτι θα πεταξω τα λεφτα μου !
Ότι και να είναι το αποτέλεσμα χαρακτηρισμοί όπως '' μάπα '' να λείπουν. Το κεφάλι που χειρουργήθηκε ανήκει σε άνθρωπο που αυτό που εσύ χαρακτηρίζεις απροκάλυπτα μάπα εκείνον μπορεί κάθε μέρα που σηκώνεται το πρωί να του τσαλακώνει την αυτοπεποίθηση και να του κόβει τα πόδια. Μαζευτείτε.
 

obi one

Active Member
Καλησπέρα στην παρέα των ήδη ή επίδοξων μαλλιάδων! Άργησα ένα δεκαήμερο να ανεβάσω γιατί ήμουν διακοπές την πρώτη βδομάδα του Σεπτεμβρίου.

Να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Συναντήθηκα με τον γιατρό κάπου στα μέσα Αυγούστου.

Καταρχάς συμφώνησε και ο ίδιος ότι η αριστερή πλευρά της hairline όπως και η περιοχή πίσω από το hairline δεν έχει αναπτυχθεί βάσει των αναμενομένων. Μου είπε χαρακτηριστικά ότι τον Ιανουάριο όταν τελείωσαν οι δύο συνεδρίες ότι θα είχα "ένα αποτέλεσμα μπόμπα!". Αυτό δε φαίνεται βάσει της τρέχουσας εικόνας. Εξετάζοντας με, μου είπε ότι σίγουρα δεν είχα και δεν έχω DUPA. Τώρα για το τι προκάλεσε τη μη φύτρωση (ή την καθυστέρηση στην καλύτερη περίπτωση) μου είπε ότι δεν μπορεί να πει με σιγουριά. Δε νομίζει πάντως ότι φταίει το γεγονός ότι δεν κάναμε κάποια αγωγή με φίνα πριν τη μεταμόσχευση.

Είδαμε επίσης και την μεταμοσχευμένη περιοχή με τη μικροκάμερα. Σε πολλά σημεία είδα και εγώ πολύ λεπτές τρίχες ή φύτρες που μου είπε ότι ίσως μεγαλώσουν αργοπορημένα. Συγκρίναμε τις περιοχές που δεν έχει υπάρξει πρόοδος με φωτογραφίες δύο ημέρες μετά το τέλος των συνεδριών (10 Ιανουαρίου 2022) και είδαμε ότι τότε φαίνονταν καθαρά οι τρίχες. Θα παραθέσω φωτό πιο κάτω (δύο ημερών μετά τη μεταμόσχευση).

Σε κάθε περίπτωση μου είπε να περιμένουμε μέχρι το 12μηνο και κάπου εκεί θα κάνουμε ταμείο. Μου είπε ότι η πολιτική του είναι οι πελάτες να φεύγουν πάντα 100% ικανοποιημένοι. Οπότε και στο τέλος να μη βγουν τα πράγματα όπως μου είχαν πει και τα περιμέναμε, θα κάνει όποια απαραίτητη διορθωτική κίνηση χρειαστεί για να έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα. Αυτά από τη συνάντηση μου με τον γιατρό.
Από αυτα που γράφεις φίλε μου θεωρώ ότι ο γιατρός είναι σοβαρός κ επαγγελματίας. Προσωπικά θα ένιωθα κάποια σιγουριά ότι στο τέλος θα έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική κ καθε οργανισμος αντιδρά διαφορετικα. Εγώ στην 4η μμ που έκανα πριν 12 μερες έχω θέμα με το hairline, δεν σχεδιαστηκε σωστά. Ο γιατρός μου δεν είναι τόσο " ευελικτος " όσο ο δικός σου κ δεν δείχνει για την ώρα τουλάχιστον το ίδιο ενδιαφέρον παρόλο που κ τις 4 μμ τις έκανα σε αυτόν. Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι τα καλύτερα...
 

Kostas97

Well-Known Member
Οσε κινησεις και να κανει ο καθε γιατρος μετα απο ενα αποτελεσμα που δεν ειναι το αναμενομενο, δε θα μπορεσει ποτε να σου φερει πισω τα τριχοθυλακια που εχασες, που ειναι και το σημαντικοτερο. Ποσο μαλλον οταν και το NW ειναι μεγαλο.
 

JimKan1

Well-Known Member
Από αυτα που γράφεις φίλε μου θεωρώ ότι ο γιατρός είναι σοβαρός κ επαγγελματίας. Προσωπικά θα ένιωθα κάποια σιγουριά ότι στο τέλος θα έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική κ καθε οργανισμος αντιδρά διαφορετικα. Εγώ στην 4η μμ που έκανα πριν 12 μερες έχω θέμα με το hairline, δεν σχεδιαστηκε σωστά. Ο γιατρός μου δεν είναι τόσο " ευελικτος " όσο ο δικός σου κ δεν δείχνει για την ώρα τουλάχιστον το ίδιο ενδιαφέρον παρόλο που κ τις 4 μμ τις έκανα σε αυτόν. Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι τα καλύτερα...
Σοβαρος και επαγγελματιας ειναι ενας γιατρος που οταν βλεπει εναν ασθενη με προβληματικη δοτρια δεν τον βαζει για μμ, γενικα μιλαω.
 

obi one

Active Member
Σοβαρος και επαγγελματιας ειναι ενας γιατρος που οταν βλεπει εναν ασθενη με προβληματικη δοτρια δεν τον βαζει για μμ, γενικα μιλαω.
Σωστά φιλε Jim, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι ο φίλος μας έχει προβληματική δοτρια, δεν είμαι γιατρός ούτε μπορώ να κρινω από μια φωτογραφια. Επίσης πιστεύω ότι με 2η μμ θα λάβει ένα τιμιο αποτέλεσμα..
 

jhack11

Verified MM member
Φίλε jhack εγώ δεν θα μασήσω τα λόγια μου.

Με 4,2k θα έπρεπε τα μπροστινά 2/3 να τα είχες καλύψει πολύ καλά και με κανα 2k ακόμα να τελείωνες και το πίσω. Δυστυχώς αυτό που φαίνεται είναι φύτρωση της τάξης των 1500-2000 όχι παραπάνω σε όλη την περιοχή NW5.

Καμμία φορά συμβαινει να μην πάει καλά η φύτρωση (ιδιοσυγκρασία ή/και λάθη γιατρού - σε εσένα πιθανώς και τα δυο), δυστυχώς όμως αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ είναι η εικόνα της δότριας που φαίνεται εξαντλημένη…

Ελπίζω και εύχομαι να κάνω λάθος και να μπορεί να δώσει 2-3k ώστε να διορθώσεις τα από πάνω.

Καλή χρόνια και εύχομαι τα καλύτερα.
Γεια σου @bobby δεν απάντησα πιο πριν, γιατί δε μπορούσα να συνδεθώ στο λογαριασμό μου και για κάποιο λόγο η επαναφορά κωδικού δε λειτουργούσε. Διορθώθηκε τώρα.

Σχετικά με αυτό
δυστυχώς όμως αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ είναι η εικόνα της δότριας που φαίνεται εξαντλημένη…
μπορείς να μου δείξεις (αν έχεις χρόνο) σε μία από τις φωτό που έχω ανεβάσει σε ποιά φαίνεται εξαντλημένη η δότρια;
 

jhack11

Verified MM member
Φίλε δεν είναι ωραίο το αποτέλεσμα και σίγουρα, από την αντίληψη που έχω αποκομίσει από άλλες παρουσιάσεις, αυτά δεν είναι 4200 μοσχεύματα. Ίσως για την εμφάνιση παίζεις κάποιο ρόλο και εσύ γιατί δεν τους δίνεις μία φορά, παρά τα ανακατώνεις για να φαίνονται περισσότερα. Το έδειξες στον γιατρό;
Γεια σου φίλε @tamaliamoupiso με συγχωρείς για την καθυστερημένη απάντηση αλλά ήμουν logged out και δεν μπορούσα να επανασυνδεθώ. Σχετικά με την ερώτηση σου τα φυσικά μου μαλλιά είναι σγουρά, επομένως είναι δύσκολο να τους δώσω μία συγκεκριμένη φορά. Πήγα στο γιατρό πριν 2 βδομάδες. Θα τα πω όλα αναλυτικά με ένα νέο ποστ, όπου θα κάνω και τη σούμα της χρονιάς.
 

jhack11

Verified MM member
> Καλημέρα και χρόνια πολλά jhack
> Στο δεκαμηνο η δοτρια δείχνει να έχει κενά, δε γνωρίζω αν είναι από κούρεμα ή χτένισμα, στις πρώτες σελίδες
> πάντως είχα γράψει για την δοτρια σου ότι κάτι δεν φαινόταν καλά. Δε γνωρίζω βέβαια αν αυτό μπορεί να
> επηρεάσε την εξέλιξη, ο γιατρός θα ξέρει περισσότερα. Γενικά που καταλήξατε?

Γεια σου @tasos33 επανέρχομαι λιγάκι σε αυτό. Υπάρχουν κάποιες φωτό που δείχνουν ότι η δότρια δεν έχει επουλωθεί; Γιατί από κοντά όταν την έδειξα μου είπαν ότι είναι μια χαρά.
 

jhack11

Verified MM member
Καλησπέρα Jhack, νομίζω ο,τι είχε να ειπωθεί για το αποτέλεσμα έχει ήδη ειπωθεί.

Θα μπορούσες να μας πληροφορήσεις για το κατά πόσο μιλήσατε με το γιατρό, αν παραδέχτηκε τις ελλείψεις και για τι πού τις απέδωσα?

Πιστεύω πως για την πληρότητα της παρουσίασης κάτι τέτοιο είναι σημαντικό.
Γεια σου @Kostas97 ! Ναι πήγα στο γιατρό πριν 2 εβδομάδες (θα τα πω και αναλυτικά στο ποστ μου αργότερα). Αρχικά με είδε η βοηθός. Για να το πω πιο ευγενικά δεν είχαμε καμία σύγκλιση απόψεων στα σημεία που δεν μεγάλωσαν όπως αναμενόταν. Άλλα έβλεπα εγώ στον καθρέφτη και άλλα η βοηθός. Παρόλα αυτά εκεί που άρχισα να χάνω την υπομονή μου ήρθε και ο γιατρός. Ο γιατρός παραδέχτηκε τις ελλείψεις (φαντάζομαι ως "ελλείψεις" εννοείς τα σημεία που δεν αναπτύχθηκαν όπως πρέπει, σωστά;

Μία από τις πιθανά αίτια ήταν η αλλεργία που έπαθα κάπου εκεί πάνω στο τρίμηνο. Αλλά επειδή δεν με παρακολουθούσε από κοντά (καθώς δε μένω Θεσσαλονίκη), δεν μπορεί να αποδώσει με σιγουριά τί ακριβώς έφταιξε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα