Hater_of_baldness , fue, παπανικολάου, 2237 grafts, 27/12/2013

hater_of_baldness

Active Member
Παιδιά, ηρεμία! Δεν έχω εξαφανιστεί. Δεν έχω απλά βρει χρόνο να ανεβάσω φωτογραφίες.

Δεν έχω σκοπό να κοροϊδέψω κανέναν, μην είστε καχύποπτοι (αν και με διαφορά που έχουν γίνει κατα καιρούς, λογικό να είστε/είμαστε)...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hater_of_baldness

Active Member
Ορίστε μερικές...
 

Συνημμένα

  • image.jpeg
    image.jpeg
    88.4 KB · Προβολές: 641
  • image.jpeg
    image.jpeg
    106.4 KB · Προβολές: 606
  • image.png
    image.png
    2.9 MB · Προβολές: 640

hater_of_baldness

Active Member
Θα ανεβάσω κι άλλες όταν βρω λίγο χρόνο (συγχωρέστε με αλλά αυτοί οι μήνες είναι γενικά δύσκολοι :)).

Γενικά έχω σκοπό σε 1 χρόνο να κάνω άλλη μια επέμβαση για πύκνωση ζώνης Α,Β (πχ σύνολο 500-1000 grafts) και της ζώνης Γ (crown - 1500-2000 grafts) , το οποίο προς το παρόν δεν έχω πειράξει και είναι εμφανώς πιο αραιό σε σχέση με το υπόλοιπο κεφάλι. Για το αν θα πάω στην ίδια κλινική, δεν είμαι σίγουρος καθώς θέλω να βεβαιωθώ ότι θα γίνει άριστη δουλειά (θα κοιτάξω και Κύπρο, Βέλγιο, ΗΠΑ) και ότι θα αξιοποιηθούν στο μέγιστο αν γιναεται ακόμα και όλα τα grafts (χωρίς να φαίνεται άσχημη η δότρια).

Αν με ρωτούσατε τι πιστεύω για την πρώτη μου επέμβαση:

Θετικά:
+ φυσικότητα
+ σωστό πλάνο (που ασχολήθηκα με μπροστινή ζώνη και δεν πείραξα crown)
+ τιμή
+ καθόλου ταλαιπωρία
+ φυσικά αισθητή βελτίωση της εικόνας μου :)

Αρνητικά:
- το % φύτρωσης θα έλεγα ήταν ~70% (χωρίς να είμαι σίγουρος για τον αριθμό, πάντως κάποιες τρίχες που είχα στην αρχή δεν επιβίωσαν τελικά). Περίμενα καλύτερα εδώ
- 1-2 σημεία στη δότρια νιώθω ότι φαίνονται ελαφρώς πιο αραιωμένο σε σχέση με την υπόλοιπη περιοχή (ίσως λόγω όχι τέλειας επιλογής grafts κατα την εξαγωγή). Πάντως εδώ να πω ότι κανένας (ούτε ο κουρέας μου) καταλαβαίνει κάτι τέτοιο. Ίσως να είμαι υπερβολικός σε αυτό, τι να πω
- 3 τρίχες (στην κυριολεξία 3) της hairline έχουν διαφορετική φορά σε σχέση με τις υπόλοιπες και θέλουν πολύ κόπο για να κάτσουν σωστά
 

aeratos28

Just aeratos
φιλε καλά έκανες που εβαλες φωτό αλλά αν θέλεις,για σωστή ενημέρωση αν μπορείς βάλε φωτό σε εξωτερικές συνθήκες,δηλαδή πολύ καθαροτερες από αυτές..δεν εννοώ ότι δεν είναι καλές αυτές αλλά γίνεται και καλύτερες...( βλέπε τις φωτό του φίλου cvial ή του dimitris50423) και το πιο βασικό φωτογραφίες από πριν,με κανονικό μαλλί,όχι ξυρισμένο για να μπορέσουμε να δούμε τι διάφορες υπάρχουν..ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν φάνηκαν επιθετικός σε προηγούμενο μήνυμα..ελπίζω να βοηθήσει με τις φωτό που σου ζήτησα..αν θες βέβαια!
 

gkast

Active Member
Θα ανεβάσω κι άλλες όταν βρω λίγο χρόνο (συγχωρέστε με αλλά αυτοί οι μήνες είναι γενικά δύσκολοι :)).

Γενικά έχω σκοπό σε 1 χρόνο να κάνω άλλη μια επέμβαση για πύκνωση ζώνης Α,Β (πχ σύνολο 500-1000 grafts) και της ζώνης Γ (crown - 1500-2000 grafts) , το οποίο προς το παρόν δεν έχω πειράξει και είναι εμφανώς πιο αραιό σε σχέση με το υπόλοιπο κεφάλι. Για το αν θα πάω στην ίδια κλινική, δεν είμαι σίγουρος καθώς θέλω να βεβαιωθώ ότι θα γίνει άριστη δουλειά (θα κοιτάξω και Κύπρο, Βέλγιο, ΗΠΑ) και ότι θα αξιοποιηθούν στο μέγιστο αν γιναεται ακόμα και όλα τα grafts (χωρίς να φαίνεται άσχημη η δότρια).

Αν με ρωτούσατε τι πιστεύω για την πρώτη μου επέμβαση:

Θετικά:
+ φυσικότητα
+ σωστό πλάνο (που ασχολήθηκα με μπροστινή ζώνη και δεν πείραξα crown)
+ τιμή
+ καθόλου ταλαιπωρία
+ φυσικά αισθητή βελτίωση της εικόνας μου :)

Αρνητικά:
- το % φύτρωσης θα έλεγα ήταν ~70% (χωρίς να είμαι σίγουρος για τον αριθμό, πάντως κάποιες τρίχες που είχα στην αρχή δεν επιβίωσαν τελικά). Περίμενα καλύτερα εδώ
- 1-2 σημεία στη δότρια νιώθω ότι φαίνονται ελαφρώς πιο αραιωμένο σε σχέση με την υπόλοιπη περιοχή (ίσως λόγω όχι τέλειας επιλογής grafts κατα την εξαγωγή). Πάντως εδώ να πω ότι κανένας (ούτε ο κουρέας μου) καταλαβαίνει κάτι τέτοιο. Ίσως να είμαι υπερβολικός σε αυτό, τι να πω
- 3 τρίχες (στην κυριολεξία 3) της hairline έχουν διαφορετική φορά σε σχέση με τις υπόλοιπες και θέλουν πολύ κόπο για να κάτσουν σωστά
Φιλέ hater ευχαριστούμε για την ενημέρωση εάν μπορείς και έχεις χρόνο εκτός απο τις εξωτερικές φώτο βγάλε εάν μπορείς και την δότρια για να δούμε την αραίωση που ανέφερες ..
 

Adriano

Well-Known Member
Hater καλυτερα κούρεψά τα κοντά.Θα στο είπε και η κοπέλα σου σίγουρα.
Και οι φώτο δεν είναι χαρακτηριστικές πολύ.
 

Adriano

Well-Known Member
Όχι ρε ούτε καν. Τι τμωρός; Αλλά αν είναι να είναι σαν τον Τέρη Χρυσό ο φίλος μας, εγώ προτιμώ να του πω την αλήθεια.
Τι να κάνουμε έτσι είναι η μόδα. Ειδικά όταν είναι και αραιό και με μέσα τους κροτάφους το μαλλάκι καλύτερα κοντό στα πλάγια. Και απααπαα; Ρε John άντρες είμαστε. Πες ότι λέω μαλακίες. Τι απππαααα; Ακούγεται κάπως.
 

dimitris50423

Well-Known Member
xaxaxaxa.. σωστος adriano.. φιλε δοκιμασε να τα κουρεψεις πιο κοντα.. μη το φοβασαι.. καλυτερα θα δειξει. πιο φυσικο..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Συνονόματε Βάγγο επιτέλους βλέπω φωτογραφίες σου, είχαμε κάτσει ίδιες μέρες στο τραπέζι, φοβήθηκα πως εξαφάνιση σου θα σήμαινε κάτι κακό αλλά ευτυχώς βλέπω τα πήγες καλά!! Βέβαια θα ήθελα να δω πολύ καλύτερες φωτο όπως είπαν και τα άλλα παιδιά!!
 

Adriano

Well-Known Member
Προς Θεού έτσι πλάκα κάνω. Δεν θέλω να προσβάλω κανένα. Επιμένω πολύ με το θέμα του κουρέματος γιατί είναι must όταν αραιώνει το μαλλάκι. Βέβαι όπως αρέσει στον καθένα. Αλλά υπάρχει και το αντικειμενικό.
 
Μπλουζα