Hater_of_baldness , fue, παπανικολάου, 2237 grafts, 27/12/2013

Ωραια φωτο φιλε μου :14m:

Μαλλον θα τα παρατησω ολα και θα παω σε μοναστήρι τις πρωτες 15 μερες της μμ και θα βγω μετά καπως ετσι :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hater_of_baldness

Active Member
danceworld_2001 είπε:
Μια χαρα εισαι συνονοματε και συνοδοιπορουντα!!! Αν βγουν ολα θα γινεις αλλος ανθρωπος θα τριβουν οι γνωστοι σου τα ματια τους!! Εγω εχω πολυ λιπαρο κρανιο οποτε δεν ειχα ιδιαιτερη ξηροδερμια, σταματα τα 2 λουσιματα. Εγω απο εχθες κανω μονο βραδυ αφου καθαρισα απο πηγματα. Σιγα σιγα αραιωνουν τα τριχακια. Απο παρασκευη θα κανω πρωτο χερι με το αντισηπτικο και μετα frezyderm hair implant shampoo μεχρι να τελειωσει πρωτα το πρωτο και μετα το δευτερο.

Thanks Βάγγο! :) Κι εγώ πλέον βλέπω αραίωση στη δότρια σιγά σιγά. Άντε να περάσει το 4μηνο να δούμε!!


Γιάννης7 είπε:
Ωραια φωτο φιλε μου :14m:

Μαλλον θα τα παρατησω ολα και θα παω σε μοναστήρι τις πρωτες 15 μερες της μμ και θα βγω μετά καπως ετσι :chinscratch

Χαχα, εγώ πάντως τις πρώτες 11 μέρες δε βγήκα ούτε στο μπαλκόνι!! :dodgy::blush::D
 

bimi33

New Member
αρε κωλοεταιριες!!!!!!!!!!αρε κωλοεταιριες!!!!!!!!!!!!καλα τους κανετε αφου ειναι ζωα κ ερχονται κει κατω.. ολα τα καραφλοπουλια!!καλα τους κανετε!!!


καραφλες ερχονται..φαλακρες μενουνε!!!!μου χετε κ το τοπικ στα γραφειο του σταθη..γιατι ρε φιλε??για να βαζεις στις φωτο??
 

Gio

New Member
Ρε φίλε, τώρα πλάκα μας κάνεις;; Μπήκες στο θέμα του παιδιού για να trollaρεις; Σε παρακαλώ πολύ..
 

malloumpas

New Member
bimi33 είπε:
αρε κωλοεταιριες!!!!!!!!!!αρε κωλοεταιριες!!!!!!!!!!!!καλα τους κανετε αφου ειναι ζωα κ ερχονται κει κατω.. ολα τα καραφλοπουλια!!καλα τους κανετε!!!


καραφλες ερχονται..φαλακρες μενουνε!!!!μου χετε κ το τοπικ στα γραφειο του σταθη..γιατι ρε φιλε??για να βαζεις στις φωτο??



γιατί του γ%$ας τη ψυχολογία του παιδιού;

Φίλε μην τον ακους. Καλή επιτυχία με την μτμ σου
 

hater_of_baldness

Active Member
@bimi33: Μόλις με είπες ζώο δηλαδή. Ωραίος, να'σαι καλά! Και σε σένα καλή χρόνια παλικάρι μου! Και με λιγότερα κόμπλεξ! :)
 

bimi33

New Member
συγγνωμη φιλε...μην τοπαιρνεις ετσι....η d@i ειναι η νουμ 1 εταιρεια...τελος!!


φιλε gio μην τρελαινεσαι...για την εταιρεια λεμε ..οχι για την οικογενεια σου..!γιατι σκας εσυ??τι σε νοιαζει?
 

Gio

New Member
Δεν τρελαίνομαι αγαπητέ bimi33, το ποιος κουβαλάει περισσότερη τρέλα μπορεί να αξιολογηθεί απο τις απαντήσεις που δίνει. Θα στο ξαναπω, μπορείς να έχεις οποιαδήποτε άποψη για την οποιαδήποτε κλινική αλλά δεν έχεις κανένα δικαίωμα να ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ. Αν αυτός ο άλλος είναι ευχαριστημένος , εσένα γιατί σε χαλάει; Τον φθονείς , τον ζηλεύεις ή προσπαθείς να... του "φτιάξεις" την διάθεση;

φιλικά πάντα.
 

hater_of_baldness

Active Member
Παρακαλώ πολύ η συζήτηση στο θέμα αυτό να συνεχιστεί γυρω από την πρόοδο της επέμβασής μου ΜΟΝΟ και να μη σχολιάζεται ούτε η κλινικη ούτε η επιλογή μου. Ευχαριστώ!

Στο θέμα μας τώρα, σήμερα μπήκα στην 3η εβδομάδα μετά τη μεταμόσχευση και έχει αρχίσει δειλά-δειλά το shedding! Μέσα στην εβδομάδα θα ξεκινήσω Regaine 5% πρωί βράδυ. Θα είναι η πρώτη φορά που θα κάνω κάποια θεραπεία και ελπίζω να βοηθήσει, κυρίως στην κορυφή όπου δεν έβαλα κανένα μόσχευμα! Επίσης, θέλω να πάρω και κάποιο καλό σαμπουαν. Κάποια πρόταση;
 

Gio

New Member
Έχεις δίκιο φίλε hater_of_baldness, με συγχωρείς για την παρέμβαση. Στο ερώτημα σου τώρα, πολύ καλό είναι της frezyderm , το propoline της apivita νομίζω και το revita hair sampoo. Eγώ προσωπικά χρησιμοποιώ τους τελευταίους μήνες το Regenium-XΥ της Loreal και είμαι ευχαριστημένος, στην δική σου περίπτωση όμως, μην κινηθείς τόσο δυναμικά. Για ένα διάστημα 1-2 μηνών ξεκίνα με το μωρουδιακό σαμπουάν της Johnson & johnson και το αλλάζεις αργότερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geeorgee

Active Member
Gio τα σαμπουαν αυτα κανουν για καθημερινη χρηση ετσι;μου ειχε προτεινει
μια δερματολογος τα παρακατω σαμπουαν και μαλιστα μου ειπε οτι καλο
ειναι να τα χρησιμοποιει καποιος εναλλαξ δηλαδη αφου τελειωσει το ενα να παιρνεις αλλο κτλ. Μηπως γνωριζεις καποιο απο αυτα και αν αξιζει σε σχεση με αυτα που ανεφερες γιατι παει και καιρος απο τοτε .

epicrin
biotrin
polysorb
lavilon της castalia
 

Gio

New Member
Το σαμπουάν "επεμβαίνει" στο επιδερμικό στρώμα του τριχωτού αποκλειστικά οπότε ουδεμία επίδραση έχει στα πληγωμένα μας απο την ΑΑ τριχοθυλάκια. Όμως, ενα καλό σαμπουάν (και το τι είναι καλό για κάθε κεφάλι διαφέρει) απαιτείται για μια καλή θεραπεία. Το epicrin και το biotrin τα γνωρίζω. Το πρώτο είναι βιολογικό σαμπουάν με ελαφρά κλήση προς.. conditioner και το δεύτερο είναι για την πιτυρίδα.
Τα άλλα δυο δεν τα ξέρω. Γενικά στο θέμα σαμπουάν κυριαρχεί το μότο "trial and error" , δοκίμασε και δες στα ελληνικά. Ποιο σου ταιριάζει και κυρίως ποιό βελτιώνει την αισθητική των μαλλιών σου.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Βαγγο σε 5% μινοξ θα μπεις με την μια; Εμενα ο γιατρος μου ειπε να μπω σε 2% και φαντασου ημουν 8 χρονια χρηστης. Το 2% μεχρι να τελειωσει το μπουκαλι που επειδη θα βαζω 1 φορα την μερα θα κρατησει 2 μηνες και μετα θα παω σε 5%. Ρωτα την κλινικη σου ειδικα εσυ που εισαι παρθενος στις θεραπειες μηπως πρεπει να πας σε 2%. Οσο για σαμπουαν τερμα τα αντισηπτικα μου ειπαν γιατι ξεραινουν το κεφαλι. Στο κλασσικο μου propoline για τριχοπτωση γυριζω και καθε 4 μερες χρηση το frezyderm hair implant shampoo που πηρα. Εχθες το βραδυ δεν λουστηκα γιατι ειχα κανει λιγο ξηροδερμια στην hairline. Εβαλα και λιγο baby oil που μου ειπαν και τωρα πενα απο αποψε λουσιμο με το κλασσικο.
 

hater_of_baldness

Active Member
danceworld_2001 είπε:
Βαγγο σε 5% μινοξ θα μπεις με την μια; Εμενα ο γιατρος μου ειπε να μπω σε 2% και φαντασου ημουν 8 χρονια χρηστης. Το 2% μεχρι να τελειωσει το μπουκαλι που επειδη θα βαζω 1 φορα την μερα θα κρατησει 2 μηνες και μετα θα παω σε 5%. Ρωτα την κλινικη σου ειδικα εσυ που εισαι παρθενος στις θεραπειες μηπως πρεπει να πας σε 2%. Οσο για σαμπουαν τερμα τα αντισηπτικα μου ειπαν γιατι ξεραινουν το κεφαλι. Στο κλασσικο μου propoline για τριχοπτωση γυριζω και καθε 4 μερες χρηση το frezyderm hair implant shampoo που πηρα. Εχθες το βραδυ δεν λουστηκα γιατι ειχα κανει λιγο ξηροδερμια στην hairline. Εβαλα και λιγο baby oil που μου ειπαν και τωρα πενα απο αποψε λουσιμο με το κλασσικο.

Βαγγέλη ενδιαφέρον αυτό που λες για τη μινοξ, θα το ρωτήσω! Σχετικά με το frezyderm κι εγώ λέω να το δοκιμάσω, και όσο για το καθημερινό λούσιμο είμαι μεταξύ J&J Baby Shampoo (όπως είπε και ο φίος Gio) και Propoline που χρησιμοποιούσα και παλαιότερα!
 

hater_of_baldness

Active Member
Back to the basics! Ένα μήνα μετά την επέμβαση και έχω χάσει περίπου 30% των μοσχευμάτων (ίσως και 50% δεν είμαι σίγουρος), ενώ τα υπόλοιπα μακραίνουν κανονικά. Σήμερα κούρεψα τα γύρω γύρω στη δεύτερη σκάλα, δε φαίνεται τίποτα και το look μου αρέσει πολύ!

Επίσης έχω ξεκινήσει Regaine 5% πρωί βράδυ.

Αυτό πάντως που μου κάνει εντύπωση είναι ότι εκτός από το ότι δεν έχουν πέσει πάνω από το 50% των μοσχευμάτων, τα υπόλοιπα μακραίνουν όπως είπα κανονικά και τέλος δεν έχω εμφανίσει ιδιαίτερη κοκκινίλα στην περιοχή της λήπτριας. Είναι φυσιολογικά αυτά;
 

hater_of_baldness

Active Member
5 εβδομάδες (παρα 1 μέρα) μετά τη μεταμόσχευση

Τελικά έχω αρκετό shedding και πλέον έτσι όπως με βλέπω, ξενερώνω! Συντελεί και η μινοξ. σε αυτό φυσικά, που έχω ξεκινήσει εδώ και 2 εβδομάδες... Τέλος πάντων, ανυπομονώ να περάσει ο 3ος μήνας! :)

Κάποιες νέες τρίχες μεγαλώνουν κανονικά, άλλες με μικρότερους ρυθμούς, άλλες πέφτουν και λίγες έχουν μείνει μικρές...

Φωτογραφίες (με φλας):

[attachment=6175]

[attachment=6176]
 

Συνημμένα

  • photo (13).JPG
    photo (13).JPG
    701.1 KB · Προβολές: 808
  • photo (14).JPG
    photo (14).JPG
    2.7 MB · Προβολές: 785

danceworld_2001

Well-Known Member
Υπομονή φίλε, εγώ και εσύ ειμαστε συγχρονισμένοι και έχουμε μεγάλο ταξίδι ακόμη, καλό πάσχα θα λέμε. Καλά πας, εγώ παρακαλούσα να πέσουν γρήγορα για να φύγουν και γρήγορα και επειδή εσένα ειναι ξούρα όλα δείχνουν ομοιόμορφα ενώ εμένα λίγο περίεργα στην Hairline αν δεν τα κάλυπτα διότι έχουν άλλο μήκος τα μαμά και άλλο τα παιδιά!!! Εντωμεταξύ βλέπω οτι σου μεγάλωσαν αρκετά τα μμ μαλλιά, εμένα άρχισαν να μεγαλώνουν τις πρώτες 15 μέρες αλλά έπεσαν πολλά περισσότερα απο τα δικά σου και νωρίς και όσα έχουν μείνει ειναι μικροσκοπικά.
 
Μπλουζα