Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Στο άλλο νήμα του Bisanga ο ίδιος ο πελάτης είπε οτι δεν είχε καμία απολύτως επικοινωνία με την κλινική και εξέφρασε την απογοήτευση του τόσο για το αποτέλεσμα αλλά και για οτι η κλινικη δεν τήρησε τη συμφωνία, οπότε και σχολιάστηκε το γεγονός από κάποιους. Εδώ νομίζω είχε αναφέρει ο gorgi, ότι όταν ειχε κάποια απορία επικοινωνούσε με την coordinator τους μήνες μετά την επέμβαση. Δεν εξέφρασε κάποιο παράπονο όπως έγινε στο άλλο νήμα.
Εσένα δεν σε είδαμε καθόλου να σε ενοχλεί που η κλινική άλλα είπε στον πελάτη της πριν την επέμβαση και άλλα έκανε στο νήμα του bisanga. Γιατί άραγε ; Το θεωρείς σωστό και δεν το σχολίασες ή κάνεις πως δεν το βλέπεις και "σφυρίζεις κλέφτικα" ; Δεν βλέπω να κρατάς ίσες αποστάσεις, αλλά σχολιάζεις επιλεκτικά εκεί που έχεις στόχο.
Αν δηλαδή ο gorgi εξέφραζε την έντονη δυσαρέσκεια του σχετικά με το τελικό αποτέλεσμα θα ήταν πιο εύκολο από μεριάς σου και πιο "δικαιολογημενο" να διατυπώσεις την οποία αρνητική κρίση;
Ειναι ορθό το περιεχόμενο της κριτικής μας να μεταβάλλεται και να προσαρμόζεται ανάλογα με τις διαθέσεις των νηματοθετων και το πως βλέπουν οι ίδιοι το αποτέλεσμα τους;Η στόχος είναι η αμερόληπτη κριτική ακόμη και αν έρχεται σε σύγκρουση με τους νηματοθετες;Στο άλλο νήμα έδινες γκάζια και εδώ πλακώνεσαι στα φρένα.Για τις ανομιομορφιες της hairline είδες την φωτο που παρέθεσα παραπάνω; Έχει γίνει αντιληπτή η διαφορά τώρα;
Τελος, τα δικά μου φρένα έχουν να κάνουν με το ότι η μία κλινική δεν έχει αφήσει ξεκρέμαστο κανέναν ασθενή ποτέ ενώ η παρούσα ουκ ολίγες φορές, συν τα όσα έχω αναφέρει σχετικά με το χρονικό σημείο που ασκείται η κριτική, 7μηνο το ένα περιστατικό , 9μηνο το άλλο.
 

JimKan1

Well-Known Member
@gorgi το hairline σε τι αποσταση ειναι απο τα φρειδια;

Τι υπολοιπο δοτριας εχεις;


Το αποτελεσμα σου ειναι "ΟΚ" αλλα θα περιμενα κατι αρκετα καλυτερο
 

montecristo

Well-Known Member
Αν δηλαδή ο gorgi εξέφραζε την έντονη δυσαρέσκεια του σχετικά με το τελικό αποτέλεσμα θα ήταν πιο εύκολο από μεριάς σου και πιο "δικαιολογημενο" να διατυπώσεις την οποία αρνητική κρίση;
Ειναι ορθό το περιεχόμενο της κριτικής μας να μεταβάλλεται και να προσαρμόζεται ανάλογα με τις διαθέσεις των νηματοθετων και το πως βλέπουν οι ίδιοι το αποτέλεσμα τους;Η στόχος είναι η αμερόληπτη κριτική ακόμη και αν έρχεται σε σύγκρουση με τους νηματοθετες;Στο άλλο νήμα έδινες γκάζια και εδώ πλακώνεσαι στα φρένα.Για τις ανομιομορφιες της hairline είδες την φωτο που παρέθεσα παραπάνω; Έχει γίνει αντιληπτή η διαφορά τώρα;
Τελος, τα δικά μου φρένα έχουν να κάνουν με το ότι η μία κλινική δεν έχει αφήσει ξεκρέμαστο κανέναν ασθενή ποτέ ενώ η παρούσα ουκ ολίγες φορές, συν τα όσα έχω αναφέρει σχετικά με το χρονικό σημείο που ασκείται η κριτική, 7μηνο το ένα περιστατικό , 9μηνο το άλλο.
Εσύ στο άλλο νήμα τα έβλεπες όλα μια χαρά ενώ δεν ήταν πυκνή η hairline αλλά και γενικά έπασχε από πυκνότητα, τώρα εδώ βλέπεις πρόβλημα που δεν έβλεπες εκεί (ενώ υπήρχε κατά την γνώμη τόσο του ονοματοθέτη αλλά και διάφορων μελών)...Στο άλλο νήμα δεν σε ενόχλησε που η κλινική δεν τήρησε ότι συμφωνήθηκε πριν την επέμβαση ενώ εδώ κάνεις επιθετική κριτική και κρίνεις ότι δεν έκρινες στο άλλο νήμα του bisanga. Θα έπρεπε πιστεύω να υπάρχει ίδια κριτική στα όποια αρνητικά εμφανίζονται από όλες τις κλινικές.
Ποια γκάζια έδωσα στο άλλο νήμα; Ένα σχόλιο έκανα που ειπα οτι οτι και να του πει η κλινική δεν έχει νόημα και δεν θα αλλάξει το αποτέλεσμα και επανέλαβα τα λόγια του Α.Γιώργου οτι δεν επικοινώνησε η κλινική μαζί του καθόλου. Βλέπεις κάτι παράλογο σε αυτα;
Για τη φώτο που λες, το ίδιο ισχύει και για το άλλο νήμα..δεν βλέπω πυκνή hairline σε κανένα από τα 2 νήματα, και εγώ είπα οτι χρειάζεται πυκνωση η hairline του gorgi στο αρχικό μου post. Αυτό που σχολίασα παραπάνω είναι η τοποθέτηση που φαίνεται καλύτερα στην κοντινή από την μακρινή φωτογραφία που υπάρχουν ανομοιομορφίες και δεν βλέπω να ειναι τοποθετημένα σαν στρατιά σε ευθεία που κάπου ειπώθηκε νομίζω (δεν αναφέρθηκα στην πυκνότητα που ειχα πει οτι χρειάζεται ενίσχυση). Συνήθως μετά το 7μηνο βλέπεις κάποιες διαφορές στην κάλυψη αν έχεις μεγάλο λόγο περισσότερο , που Α. Γιώργος είχε μικρό λόγο από οτι θυμάμαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Φίλε @gorgi , εαν θες και μπορείς κάνε μας μια ενημέρωση, καθώς πρέπει να είσαι ήδη στο τελικό αποτέλεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gorgi

Active Member
Καλημέρα στην πιο μερακλήδικη ομάδα του ιντερνετ :D
Για πότε πέρασε ένας χρόνος από την επέμβαση, χαμπάρι δεν πήρα. Ανέβασα λοιπόν και τις φωτογραφίες του 12μηνου, όπως πάντα στην αρχική σελίδα του ποστ.
Δεν υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά απο το 9μηνο, όλα δείχνουν πως αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Το ρεζουμέ από πλευράς μου παραμένει το ίδιο, όπως αναφέρθηκε και από άλλου πιο πάνω το αποτέλεσμα συνολικά καλό μεν, αλλα δεν είναι εξαιρετικό.
Πιο συγκεκριμένα (προσωπική αποψη πάντα): Η δότρια ΟΚ, το crown ΟΚ, οι κροταφοι πραγματικά εξαιρετικοί, ΑΛΛΑ η hairline μπροστά θα επιθυμούσα να είναι πιο πυκνή και πιο ομοιόμορφη, δηλαδή να μην έχει μερικά μικρά κενά.

@ApofasismenosPsyxakias : ευχαριστώ πολύ, αυτή είναι η αλήθεια φίλε μου, ισχύει. Το χαιρομαι καθημερινα το αποτέλεσμα και ας ψειρίζω κι εγώ εδώ μαζί με τους συμπολεμιστές την μαϊμού :)

@bobby : συμφωνούμε σχεδόν απόλυτα, τις ιδιες σκέψεις κάνω κι εγώ.

@JimKan1 : απόσταση φρύδια-hairline 6cm. Για υπόλοιπο δότριας δενθυμάμαι αλλά ήταν 4ψήφιο.
 

vlafo

Well-Known Member
Gorgi
Nα χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου.

Μερικές επισημάνσεις.
Τα grafts που μπήκαν σε όλη την έκταση ήταν πραγματικά ένα πολύ σωστό νούμερο για να μπορέσεις να αυξήσεις σε μεγάλο βαθμό την πυκνότητα σου σε όλο το κεφάλι και να έχει την απαιτούμενη ομοιογένεια.
Δεδομένου του μικρού προβλήματος που είχες.

Έκλεισες?
Όχι.
Κατάφερες το στόχο?
Όχι.
Αυξήθηκε η πυκνότητα?
Ναι.
Σε τέτοιο βαθμό που να είναι αυτή που θα έπρεπε?
Όχι.

Υπάρχουν δύο λόγοι που έχει συμβεί αυτό.
Το splitting έχει πάει σύννεφο όπως γίνεται σε αυτή την κλινική και υπολογίζεις ένα 30% που σημαίνει ότι έχουν μπει πραγματικά 3500g.
Αυτόματα αλλοιώνει το αποτέλεσμα.
Μια φύτρωση της τάξεως του 90% που είναι επιτυχημένη σημαίνει απώλεια 350g στα πραγματικά και όχι στα δηλωμένα.

Σύνολο λοιπόν splitting +απώλειες φύτρωσης =1350g.
Με 3200grafts φυτεμένα αυτή θα έπρεπε να είναι η εικόνα σου.
Η χερλάιν δυστυχώς θέλει πάλι πέρασμα,(άλλωστε αυτό έχει επικρατήσει δυστυχώς να είναι δεδομένο εδώ μέσα και να μας αρέσει και από πάνω)όταν θα έπρεπε να είχε τελειώσει με τη μία.
Χιλιοειπωμένα πράγματα δυστυχώς.

Συμπερασματικά πηγές σε ένα τοπ γιατρό,σε μια παγκόσμια κλινική που όλα λειτουργούν ρολόι,αλλά για ακόμα μια φορά ένα περιστατικό δεν πήγε όπως θα έπρεπε αλλά είναι απλά καλό όπως πολύ σωστά επισήμανες.

Στα δικά μου και μόνο μάτια δεδομένου του κόστους,της φήμης του γιατρού,της κλινικής,της ταλαιπωρίας ψυχικής-σωματικής,του αριθμού των g,φαντάζει σαν αποτυχημένο.
 

Aldo

Well-Known Member
Θετική η εικόνα σε σχέση με το πριν, έδεσε καλύτερα το πρόσωπο σου.
Όχι αντιπροσωπευτική των Graft που μπηκαν που με υποστήριξη από το υπάρχων μαλλι θα έπρεπε να δείχνει πολύ πολύ πιο πυκνή!
Κοιτούσα τις φωτογραφίες πριν τη μεταμόσχευση και ουσιαστικά φενεται σαν να συμπληρώσαμε μερικά γκραφτ για να έρθει η hairline πιο μπροστά.
Εαν δεν υπήρχε υποστήριξη από το υπάρχων μαλλι στους κροτάφους θα συζητούσαμε για ένα μακραν φτωχότερο αποτέλεσμα, με κάτι μάλλον να πήγε πολύ λάθος στη στρατηγική ή στην φυτρωση.

Σίγουρα όχι αντιπροσωπευτικό του κόστους και των ´´ παράσημων´´ της κλινικής το αποτέλεσμα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Gorgi
Nα χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου.

Μερικές επισημάνσεις.
Τα grafts που μπήκαν σε όλη την έκταση ήταν πραγματικά ένα πολύ σωστό νούμερο για να μπορέσεις να αυξήσεις σε μεγάλο βαθμό την πυκνότητα σου σε όλο το κεφάλι και να έχει την απαιτούμενη ομοιογένεια.
Δεδομένου του μικρού προβλήματος που είχες.

Έκλεισες?
Όχι.
Κατάφερες το στόχο?
Όχι.
Αυξήθηκε η πυκνότητα?
Ναι.
Σε τέτοιο βαθμό που να είναι αυτή που θα έπρεπε?
Όχι.

Υπάρχουν δύο λόγοι που έχει συμβεί αυτό.
Το splitting έχει πάει σύννεφο όπως γίνεται σε αυτή την κλινική και υπολογίζεις ένα 30% που σημαίνει ότι έχουν μπει πραγματικά 3500g.
Αυτόματα αλλοιώνει το αποτέλεσμα.
Μια φύτρωση της τάξεως του 90% που είναι επιτυχημένη σημαίνει απώλεια 350g στα πραγματικά και όχι στα δηλωμένα.

Σύνολο λοιπόν splitting +απώλειες φύτρωσης =1350g.
Με 3200grafts φυτεμένα αυτή θα έπρεπε να είναι η εικόνα σου.
Η χερλάιν δυστυχώς θέλει πάλι πέρασμα,(άλλωστε αυτό έχει επικρατήσει δυστυχώς να είναι δεδομένο εδώ μέσα και να μας αρέσει και από πάνω)όταν θα έπρεπε να είχε τελειώσει με τη μία.
Χιλιοειπωμένα πράγματα δυστυχώς.

Συμπερασματικά πηγές σε ένα τοπ γιατρό,σε μια παγκόσμια κλινική που όλα λειτουργούν ρολόι,αλλά για ακόμα μια φορά ένα περιστατικό δεν πήγε όπως θα έπρεπε αλλά είναι απλά καλό όπως πολύ σωστά επισήμανες.

Στα δικά μου και μόνο μάτια δεδομένου του κόστους,της φήμης του γιατρού,της κλινικής,της ταλαιπωρίας ψυχικής-σωματικής,του αριθμού των g,φαντάζει σαν αποτυχημένο.
Συμφωνω 100% σε οτι εγραψες φιλε vlafo εκτος απο το οτι ο γιατρος ειναι τοπ και η κλινικη παγκοσμιου φημης, δυστυχως εδω και καιρο εχει σταματησει να ειναι αυτη που ηταν την πρηγουμενη δεκαετια . Απο τις εντυπωσιακες hairline που ηταν οτι πιο κοντινο στη φυση, πλεον περισσοτερα αποτυχημενα αποτελεσματα εχει να διαφημισει στα διεθνη forum παρα επιτυχημενα.
 

Gianney

Well-Known Member
Συμφωνώ αλλά θα ήθελα πράγματικα να ακούσω τον Ερντογάν να λέει την γνώμη του για το αποτέλεσμα
Gorgi
Nα χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου.

Μερικές επισημάνσεις.
Τα grafts που μπήκαν σε όλη την έκταση ήταν πραγματικά ένα πολύ σωστό νούμερο για να μπορέσεις να αυξήσεις σε μεγάλο βαθμό την πυκνότητα σου σε όλο το κεφάλι και να έχει την απαιτούμενη ομοιογένεια.
Δεδομένου του μικρού προβλήματος που είχες.

Έκλεισες?
Όχι.
Κατάφερες το στόχο?
Όχι.
Αυξήθηκε η πυκνότητα?
Ναι.
Σε τέτοιο βαθμό που να είναι αυτή που θα έπρεπε?
Όχι.

Υπάρχουν δύο λόγοι που έχει συμβεί αυτό.
Το splitting έχει πάει σύννεφο όπως γίνεται σε αυτή την κλινική και υπολογίζεις ένα 30% που σημαίνει ότι έχουν μπει πραγματικά 3500g.
Αυτόματα αλλοιώνει το αποτέλεσμα.
Μια φύτρωση της τάξεως του 90% που είναι επιτυχημένη σημαίνει απώλεια 350g στα πραγματικά και όχι στα δηλωμένα.

Σύνολο λοιπόν splitting +απώλειες φύτρωσης =1350g.
Με 3200grafts φυτεμένα αυτή θα έπρεπε να είναι η εικόνα σου.
Η χερλάιν δυστυχώς θέλει πάλι πέρασμα,(άλλωστε αυτό έχει επικρατήσει δυστυχώς να είναι δεδομένο εδώ μέσα και να μας αρέσει και από πάνω)όταν θα έπρεπε να είχε τελειώσει με τη μία.
Χιλιοειπωμένα πράγματα δυστυχώς.

Συμπερασματικά πηγές σε ένα τοπ γιατρό,σε μια παγκόσμια κλινική που όλα λειτουργούν ρολόι,αλλά για ακόμα μια φορά ένα περιστατικό δεν πήγε όπως θα έπρεπε αλλά είναι απλά καλό όπως πολύ σωστά επισήμανες.

Στα δικά μου και μόνο μάτια δεδομένου του κόστους,της φήμης του γιατρού,της κλινικής,της ταλαιπωρίας ψυχικής-σωματικής,του αριθμού των g,φαντάζει σαν αποτυχημένο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Μόλις ενημερώθηκε ο Ερντογάν για την απαίτηση σου και ταράχθηκε...τρέχει να απαντήσει στον gianney
Συμφωνώ αλλά θα ήθελα πράγματικα να ακούσω τον Ερντογάν να λέει την γνώμη του για το αποτέλεσμα
 

gorgi

Active Member
Καλησπέρα στο Φόρουμ!

ανέβασα μόλις φωτογραφίες 15μηνου.
Ευχαριστώ όλους σας που δείξατε ενδιαφέρον για την ΜΜ μου, από τους πιο υποστηρικτικούς μεχρι και τους πιο κριτικούς.
Προσωπικά δεν ασχολούμαι πλέον ιδιαίτερα με τα μαλλιά μου, η νέα μου εικόνα είναι πλέον αυτονόητο κομμάτι της καθημερινότητας μου. Το χαίρομαι πολύ το νέο look και δεν μετανιώνω ούτε στιγμή που αποφάσισα να κάνω ΜΜ. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχει αλλάξει η άποψη μου για το μέτριο αποτέλεσμα της hairline, κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον εξίσου καλό όσο οι κρόταφοι απο τους οποίους δεν έχω κανένα παράπονο. Το νήμα θα μείνει online ώς παράδειγμα επέμβασης στην συγκεκριμένη κλινική γιανα λειτουργήσει συμβουλευτικά :)
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Μια χαρά είσαι φίλε @gorgi.
Άμα θες και έχεις όρεξη, μετά τα 45 κάνεις ένα μικρό touch up στη χερλαιν με καμιά 800-1000 και με ότιδηποτε άλλο χρειαστεί πιο πίσω.
Είσαι πάνω απο 40, είσαι και με φίνα άρα θα κρατηθείς σε παραπλήσια επίπεδα για αρκετά χρόνια.
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση.
 

montecristo

Well-Known Member
Καλησπέρα στο Φόρουμ!

ανέβασα μόλις φωτογραφίες 15μηνου.
Ευχαριστώ όλους σας που δείξατε ενδιαφέρον για την ΜΜ μου, από τους πιο υποστηρικτικούς μεχρι και τους πιο κριτικούς.
Προσωπικά δεν ασχολούμαι πλέον ιδιαίτερα με τα μαλλιά μου, η νέα μου εικόνα είναι πλέον αυτονόητο κομμάτι της καθημερινότητας μου. Το χαίρομαι πολύ το νέο look και δεν μετανιώνω ούτε στιγμή που αποφάσισα να κάνω ΜΜ. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχει αλλάξει η άποψη μου για το μέτριο αποτέλεσμα της hairline, κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον εξίσου καλό όσο οι κρόταφοι απο τους οποίους δεν έχω κανένα παράπονο. Το νήμα θα μείνει online ώς παράδειγμα επέμβασης στην συγκεκριμένη κλινική γιανα λειτουργήσει συμβουλευτικά :)
Μια χαρά εισαι φιλε @gorgi και ειναι σημαντικό που χαίρεσαι πολύ το νέο σου λουκ και έχει γίνει κομμάτι της καθημερινότητας σου χωρις σκέφτεσαι το θέμα μαλλιά πλέον. Στα προφιλ που σχηματίστηκαν τα temporal peaks φαίνεσαι πού καλύτερα, και η εικόνα σου και πανοραμικά έχει αλλάξει προς το καλύτερο και αμα έκανες ενα μικρό touch up μπροστά (400-500grafts) μελλοντικά θα το βελτίωνες ακόμα περισσότερο. Σε ευχαριστούμε για την παρουσίαση!
 
Μπλουζα