Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

aeratos28

Just aeratos
Χαιρετίσματα από τον αερατο να δώσεις του φίλου μου του koray,ξέρει αυτός..ότι χρειαστεί,βοήθεια σε κανένα χειρουργείο κτλ να μου στείλει μνμ πες του..χααχχα
Χιουμορακι κάνω o_O:D


Γεια σας σε όλους! Ναι, είμαι η επίσημη εκπρόσωπος του ASMED. Οι ερωτήσεις σας θα απαντηθούν εκ μέρους του Γιατρού, Koray Erdogan. Αν έχετε ερωτήσεις ή επιθυμίες, παρακαλώ στείλτε το μήνυμά σας στον προσωπικό μας λογαριασμό. Να είστε καλά!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γεια σας σε όλους! Ναι, είμαι η επίσημη εκπρόσωπος του ASMED. Οι ερωτήσεις σας θα απαντηθούν εκ μέρους του Γιατρού, Koray Erdogan. Αν έχετε ερωτήσεις ή επιθυμίες, παρακαλώ στείλτε το μήνυμά σας στον προσωπικό μας λογαριασμό. Να είστε καλά!

Καλώς ήλθατε! Για να πάρετε έγκριση εκπροσώπησης και πριν απαντήσετε σε οποιοδήποτε PM παρακαλώ στείλτε μου pm. Υπάρχει διαδικασία ταυτοποίησης για εκπροσώπους κλινικών.
 

Gianney

Well-Known Member
Γεια σας σε όλους! Ναι, είμαι η επίσημη εκπρόσωπος του ASMED. Οι ερωτήσεις σας θα απαντηθούν εκ μέρους του Γιατρού, Koray Erdogan. Αν έχετε ερωτήσεις ή επιθυμίες, παρακαλώ στείλτε το μήνυμά σας στον προσωπικό μας λογαριασμό. Να είστε καλά!
Γεια σου και σε σένα.Εσυ έχεις να μας μεταφέρεις κάποια πράγματα ;.Ποιος θα ναι ο ρόλος σου εδώ για παράδειγμα;Θα μας ενημερώνεις για κάποιες τιμές ειδικές προς το φόρουμ μας,θα απαντάς σε κάποιες ερωτήσεις προς το τεχνικό κόμματι της μμ από τον Erdo;
 

asmed

Γιατροί/Συνεργάτες κλινικών
Καλώς ήλθατε! Για να πάρετε έγκριση εκπροσώπησης και πριν απαντήσετε σε οποιοδήποτε PM παρακαλώ στείλτε μου pm. Υπάρχει διαδικασία ταυτοποίησης για εκπροσώπους κλινικών.
Καλώς βρήκαμε! Σας έστειλα προσωπικό μήνυμα. Αν τσεκάρετε θα χαρώ.
 

witcher

Well-Known Member
Καλώς βρήκαμε! Σας έστειλα προσωπικό μήνυμα. Αν τσεκάρετε θα χαρώ.
Τελικά ολοκληρώσατε την ταυτοποίηση σας; Ώστε να μπορούν πλέον τα μέλη να σας κάνουν ερωτήσεις σχετικά με την κλινική σας.
 

gorgi

Active Member
Για το θέμα της ταυτοποίησης @CVIAL , μίλησα κι εγώ χθες με την συγκεκριμένη εκπρόσωπο της κλινικής (Salima) και ρώτησα αν είναι αυτή που πόσταρε στο forum και μπορώ να επιβεβαιώσω κι εγώ πως είναι legit, μου την σύστησε μάλιστα τηλεφωνικά η Coordinator μου και μιλήσαμε όλοι μαζί. Αλλά ανεξάρτητα απο αυτό, ναι, καλό είναι να τηρηθούν οι προβλεπόμενες διαδικασίες ταυτοποίησης.

Όσον αφορά τον γολγοθά μου, εφόσον πέρασε ο μήνας ανέβασα τις σχετικές φωτό στη πρώτη σελίδα του νήματος, απο εδώ και πέρα οι φωτό θα παίζουν μηνιαία και όχι εβδομαδιαία.
Το shedding είναι πλέον εμφανέστατο και η κοκκινίλα στο scalp επίσης. Αυτό με την κοκκινίλα είναι νομίζω πιο ενοχλητικό όσον αφορά το εμφανησιακό, γιατί κάνει μπαμ ότι κάτι έχει παιχτεί εκεί πέρα, ενώ αν ήταν μόνο το shedding νομίζω δεν θα χτυπούσε στο μάτι τόσο πολύ.
Τα δύο μόνα ευχάριστα είναι πως:
  1. H φαγούρα και οι διαφοροι μικροί πόνοι έχουν μειωθεί πάρα πολύ και
  2. Προς το παρόν δεν έχουν προκύψει σπυράκια/θυλακίτιδες.
Βέβαια, ενδεχομένως να έρθουν αυτά αργότερα, μιας και απο οτι κατάλαβα αυτά τα φαινόμενα είναι πιο έντονα όταν έχει αρχίσει η φύτρωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gorgi, υπάρχει συγκεκριμένο πρωτόκολλο ταυτοποίησης που περιλαμβάνει και κάποιες απαιτήσεις από τις κλινικές. Τις έχω στείλει και περιμένω απάντηση.
 

asmed

Γιατροί/Συνεργάτες κλινικών
Γεια σου και σε σένα.Εσυ έχεις να μας μεταφέρεις κάποια πράγματα ;.Ποιος θα ναι ο ρόλος σου εδώ για παράδειγμα;Θα μας ενημερώνεις για κάποιες τιμές ειδικές προς το φόρουμ μας,θα απαντάς σε κάποιες ερωτήσεις προς το τεχνικό κόμματι της μμ από τον Erdo;

Γεια σας! Πρώτα ζητάω συγγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση. Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι για να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας έπρεπε να ολοκληρωθεί η διαδικασία της έγκρισης για την ταυτοποίηση. Ο ρόλος μου στο Φορουμ θα είναι τα εξής: Το να υποστηρίξω τους ασθενείς που έχουν υποβληθεί σε επέμβαση στην κλινική μας. Επίσης, το να σας ενημερώνω για την κλινική μας και να ανταποκρίνομαι στους απορίες σας. Σύντομα θα κάνουμε μια κοινοποίηση που θα περιέχει την παρουσίαση της κλινικής μας. Καλή ημέρα να έχετε!
 

gorgi

Active Member
Καλές γιορτές σε όλα τα μαχίμια εδώ στο φόρουμ!
Μικρή ενημέρωση: Εφόσον δεν είδα τον πρώτο μήνα κάποια παρενέργεια από την φίνα με τα 3mg την εβδομάδα, τον δεύτερο μήνα ανέβηκα στα 5mg την εβδομάδα. Θα παρακολουθήσω τις εξελίξεις και με αυτή την δοσολογία για κανέναν μήνα και θα πράξω αναλόγως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gorgi

Active Member
Καλησπέρα και καλή χρονιά στο φόρουμ!
Εξαφανίστηκα για λίγες μέρες μιας και με τάβλιασε η όμικρον. Τώρα είμαι καλύτερα αν και είμαι και θα είμαι σε καραντίνα για καμιά βδομάδα ακόμα.

@MaleCyprus το shedding έχει σταματήσει επιτέλους και γενικά νιώθω το σκαλπ μου να συνέρχεται. Πλέον πολύ σπάνια θα νιώσω τσιμπήματα η κάτι ανάλογο. Περιμένω να φτάσουν τα μέσα του μηνα για να βγάλω τις φωτό του 2μηνου και για να κουρευτώ επιτέλους. Κυκλοφορώ με το αισχρό φανταρικό κούρεμα που έχω ακόμη ανέγγιχτο από την κλινική, μιλάμε για φοβερή επιτυχία. Ευτυχώς είμαι σε καραντίνα και με βλέπω μόνο εγώ στον καθρέφτη:p
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε @gorgi και καλή χρονιά και σε σένα.
Εύχομαι καταρχήν περαστικά (από την όμικρον), καθώς τα υπόλοιπα μπορούν να περιμένουν.
Καλή συνέχεια.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ποτέ δεν είναι πολλά τα grafts, αν αναλογιστεί κανείς οτι καμία ΜΜ δεν μπορεί να φτάσει την πυκνότητα των μαμά μαλλιών.
Είναι και θέμα τι προσδοκίες έχει ο καθένας από τη στιγμή που μπαίννει για ΜΜ.
 

feanor

Active Member
Ποτέ δεν είναι πολλά τα grafts, αν αναλογιστεί κανείς οτι καμία ΜΜ δεν μπορεί να φτάσει την πυκνότητα των μαμά μαλλιών.
Είναι και θέμα τι προσδοκίες έχει ο καθένας από τη στιγμή που μπαίννει για ΜΜ.
ικανοποιητικα ποσα Fus χρειαζονται ανα cm2?
 
Μπλουζα