Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Ξέρουμε ότι ο Ερντογάν δεν το κάνει αυτό,αλλά ο άνθρωπος κρατιέται μια χαρά χωρίς φίνα.
Για μένα ήθελε μπροστά για να το τσιμεντωσει max 2500 και περιμετρικά να ενισχύσει όλο το middle μέχρι crown μέχρι 700-800 με πολύ υψηλό λόγο.
Εκεί ήταν όχι παραπάνω και σε συνδυασμό με φίνα δεν θα ξανασχολούνταν.
Ο φόβος και κίνδυνος αν όντως μπήκαν τόσα,που θεωρώ δε μπήκαν πάνω από 3500,είναι να γεμίσει ικανοποιητικά, αλλά να χάσει και μαμά μαλλιά και να μην είναι στην κατάσταση που θα έπρεπε να είναι αν έβαζε τόσα.
Το έχουμε δει το έργο πολλές φορές αυτό με τα μαμά να χάνονται μετά από επεμβάσεις, και να μην είναι η εικόνα αυτη που θα έπρεπε βάση του αριθμού των g που μπήκανε.
Με τις μετρήσεις θα φανούν όλα
 

Gianney

Well-Known Member
Καλή φύτρωση.Και εγώ πιστεύω ήθελες φίνα πιο μπροστά κάνα δυο χρόνια εστω και σε low dose ,μετά μια μμ καμία 3000 max και αυτό.Εβαλες πολλά αλλά οκ ,τώρα είναι σαν να βρίσκεσαι σε κινούμενη άμμο και ενδέχεται αν χάσεις τα μαμά μαλλιά σου να σαι σε χειρότερη κατάσταση από πριν.Ενδεχομενως σε πρώτη φάση ίσως έπρεπε και μονο μπροστά να κινηθείς.Εδω κολλάει και το αρνητικό του Ερντο,οτι σε βάζει μέσα να βγάλει όσο πιο πολλά μπορεί αυξάνοντας το κασέ του.
 

vlafo

Well-Known Member
Με τις μετρήσεις θα φανούν όλα
Η επιφάνεια που μπήκανε τα δικαιολογεί τα g αλλά σε συνδυασμό με τα μαμά δεν τα δικαιολογεί.
Υπολόγισε το splitting περίπου ένα 25-30% και εκεί θα καταλάβεις.
Αλλά εκεί στο αρχείο θα φανούν όλα.
 

oreo

Well-Known Member
Η επιφάνεια που μπήκανε τα δικαιολογεί τα g αλλά σε συνδυασμό με τα μαμά δεν τα δικαιολογεί.
Υπολόγισε το splitting περίπου ένα 25-30% και εκεί θα καταλάβεις.
Αλλά εκεί στο αρχείο θα φανούν όλα.
Μα το splitting και πιθανώς το partial transection είναι η ουσία για τον χαμηλό λόγο, μιας και απο τις φώτο φαίνεται μια πολύ ελπιδοφόρα δότρια.
Πάντως αν πάει όπως πρέπει θα πάρει ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα και αυτό πρέπει να κρατήσει πλέον ο φίλος.
 

vlafo

Well-Known Member
Μα το splitting και πιθανώς το partial transection είναι η ουσία για τον χαμηλό λόγο, μιας και απο τις φώτο φαίνεται μια πολύ ελπιδοφόρα δότρια.
Πάντως αν πάει όπως πρέπει θα πάρει ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα και αυτό πρέπει να κρατήσει πλέον ο φίλος.
Αυτό το partial transection είναι πληγή.
Ο φίλος θα έχει υψηλή φύτρωση,οπότε και το τελικό αποτέλεσμα θα είναι αυτό που πρέπει θεωρώ.
 

oreo

Well-Known Member
Καλή φύτρωση.Και εγώ πιστεύω ήθελες φίνα πιο μπροστά κάνα δυο χρόνια εστω και σε low dose ,μετά μια μμ καμία 3000 max και αυτό.Εβαλες πολλά αλλά οκ ,τώρα είναι σαν να βρίσκεσαι σε κινούμενη άμμο και ενδέχεται αν χάσεις τα μαμά μαλλιά σου να σαι σε χειρότερη κατάσταση από πριν.Ενδεχομενως σε πρώτη φάση ίσως έπρεπε και μονο μπροστά να κινηθείς.Εδω κολλάει και το αρνητικό του Ερντο,οτι σε βάζει μέσα να βγάλει όσο πιο πολλά μπορεί αυξάνοντας το κασέ του.
Εδώ να πω οτι σχεδόν όλοι φουσκώνουν τα νούμερα κατα πολύ. Θα έλεγα οτι με το punch σου βάζουν baking powder και όχι grafts :p
 

witcher

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε. Έβαλες αρκετά μοσχεύματα σε μια μεγάλη επιφάνεια με αρκετά υπάρχοντα μαλλιά, οπότε πας για πολύ καλό αποτέλεσμα. Τέτοια περιστατικά να μπαίνουν σε υπάρχοντα μαλλιά ειναι καθημερινότητα για κάποιες κλινικές του εξωτερικού όπως αυτή του Dr Erdogan και άλλες όποτε θα έχεις και το ανάλογο επιτυχημένο αποτέλεσμα.
Με το KEbot σου έγιναν αναλυτικές μετρήσεις και υπολογισμοί πυκνοτήτων με υπολογισμό CV Λήπτριας και δότριας κλπ . Στο χαρτί που έδωσαν δεν αναφέρει τις πυκνότητες; Αν οχι μπορείς να τους τα ζητήσεις, γιατί τα έχουν.
 

pablopaolinio

Active Member
Ενδιαφερον περιπτωση και σπανια στο φορουμ! Πολλα μαμα μαλλια, καλη ηλικια, ωραια παρουσιαση! Θα μπορουσες να πας πιο αμυντικα καθως εισουν σε καλη κατασταση! Μοιαζω με εσενα, ειμαι 2 χρονια μεγαλυτερος, χωρις φινα, εχω απλα καλυτερο crown, αλλα πιο λεπτη, αστρωτη χωρις ζελε τριχα απο σενα και ισια! Ανυπομονω για το αποτελεσμα σου και ευχομαι οτι καλυτερο φιλε ! Ωραια τριχα για 40αρης φιλε χωρις αγωγη. Πας για τρελο αποτελεσμα, αν πανε ολα κατευχην και δεν υπαρξει shock loss σημαντικο, που ολοι φοβομαστε!
Καλη επιτυχια κ παλι! ΜΦΧ,
 

vlafo

Well-Known Member
Σπάνια δεν είναι αλλά έχουμε ανάλογο περιστατικό του george hatzi με λιγότερα βέβαια.
3500 έβαλε.
Το σοκ λος είναι πάντα μέσα στο παιχνίδι αν μπαίνεις μέσα σε τόσα μαμά,αρκεί να έχεις ενημερώσει τον ασθενή για αυτό.
 

pablopaolinio

Active Member
Σπάνια δεν είναι αλλά έχουμε ανάλογο περιστατικό του george hatzi με λιγότερα βέβαια.
3500 έβαλε.
Το σοκ λος είναι πάντα μέσα στο παιχνίδι αν μπαίνεις μέσα σε τόσα μαμά,αρκεί να έχεις ενημερώσει τον ασθενή για αυτό.
Σπανια, ητοι 1 στις 15-20 περιπτωσεις με παρουσιαση εδωμεσα (οχι εξωτερικο). Συνηθως βαζουν σε εντελως κενες περιοχες η με λιγα μαμα και μπλεκουν με τα πολλα μαμα στις ενωσεις. Το crown του μου θυμιζει στο λιγο καλυτερο πχ του γνωστου Πανου (βεβαια ειχε και πολλα ΜΜ απο την 1η και αρα πιο ασφαλη ο Πανος) στη 2η φορα, αλλα δεν εχω δει συχνα εδωμεσα (μπορει να εχω χασει παλιες παρουσιάσεις σιγουρα) πολλες τετοιες παρεμβασεις με αρκετα νεα graphs σε μαμα μεσα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Live piano!!!;
Καλή επιτυχία φίλε Gorgi!
Με το μικρό εως ανύπαρκτο πρόβλημα (για τα μάτια μου πάντα) που έχεις, είμαι βέβαιος για την επιτυχία.
Και προς Θεού μην αγχώνεσαι ότι κι αν ακούσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Σπανια, ητοι 1 στις 15-20 περιπτωσεις με παρουσιαση εδωμεσα (οχι εξωτερικο). Συνηθως βαζουν σε εντελως κενες περιοχες η με λιγα μαμα και μπλεκουν με τα πολλα μαμα στις ενωσεις. Το crown του μου θυμιζει στο λιγο καλυτερο πχ του γνωστου Πανου (βεβαια ειχε και πολλα ΜΜ απο την 1η και αρα πιο ασφαλη ο Πανος) στη 2η φορα, αλλα δεν εχω δει συχνα εδωμεσα (μπορει να εχω χασει παλιες παρουσιάσεις σιγουρα) πολλες τετοιες παρεμβασεις με αρκετα νεα graphs σε μαμα μεσα.
Καλά εδώ 7 περιστατικά έχουμε όλα και όλα.
Ο συγκεκριμένος γιατρός βάζει παντού είτε με μαμά είτε με χωρίς.
Με τόσο μαμά ναι είναι το πρώτο.
 

gorgi

Active Member
@Nik.Mos , @vlafo , @vag25, @oreo ευχαριστώ για τις ειλικρινείς σας απόψεις. Πάντως και σε άλλους γιατρούς τόσο στην Τουρκία όσο και στην Κύπρο που είχα ρωτήσει τα νούμερα εκεί κυμαίνονταν με κατεβασμα hairline και temples και πυκνωση σε όλη την περιοχή επάνω με εμφαση στο crown.
Επίσης το να πάρω φίνα πρώτα και να περιμένω 2 χρόνια και να μου το πρότειναν δεν το ήθελα εγώ, γιατί η φίνα δεν θα μου κατέβαζε την hairline ουτε θα μου γεννούσε μαλλί στους κροτάφους, οι περιοχές αυτες έχουν "αδειάσει" από τα 18 μου. Δηλαδή σε ΜΜ θα προχωρούσα ουτως η άλλως, και μάλιστα άμεσα.
Πάντως είχα ποστάρει σε ένα άλλο νήμα την κατάσταση μου και τον προβληματισμό μου και ζητούσα ακριβώς αυτό το πράγμα, συμβουλές από παλαιότερους για το ποιές κλινικές θεωρούν οι παλιοί εδώ μέσα τις πιο κατάληλλες για μια επέμβαση τέτοιου είδους. Δυστυχώς δεν υπήρξαν κάποιες προτάσεις/προτροπές/αποτροπές οπότε προσπάθησα κι εγώ με τις πληροφορίες που διέθετα να λάβω την καλύτερη δυνατή απόφαση δεδομένου και του μη απεριόριστου budget.
Ελπίζω να μην πάνε όλα τόσο στραβά και χάσω μαμά μαλλιά περισσότερα απο όσα έβαλα, τί να πω, η νεκροψία θα δείξει. Fingers crossed!
Όπως και να έχει το νήμα θα το ενημερώνω.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
@Nik.Mos , @vlafo , @vag25, @oreo ευχαριστώ για τις ειλικρινείς σας απόψεις. Πάντως και σε άλλους γιατρούς τόσο στην Τουρκία όσο και στην Κύπρο που είχα ρωτήσει τα νούμερα εκεί κυμαίνονταν με κατεβασμα hairline και temples και πυκνωση σε όλη την περιοχή επάνω με εμφαση στο crown.
Επίσης το να πάρω φίνα πρώτα και να περιμένω 2 χρόνια και να μου το πρότειναν δεν το ήθελα εγώ, γιατί η φίνα δεν θα μου κατέβαζε την hairline ουτε θα μου γεννούσε μαλλί στους κροτάφους, οι περιοχές αυτες έχουν "αδειάσει" από τα 18 μου. Δηλαδή σε ΜΜ θα προχωρούσα ουτως η άλλως, και μάλιστα άμεσα.
Πάντως είχα ποστάρει σε ένα άλλο νήμα την κατάσταση μου και τον προβληματισμό μου και ζητούσα ακριβώς αυτό το πράγμα, συμβουλές από παλαιότερους για το ποιές κλινικές θεωρούν οι παλιοί εδώ μέσα τις πιο κατάληλλες για μια επέμβαση τέτοιου είδους. Δυστυχώς δεν υπήρξαν κάποιες προτάσεις/προτροπές/αποτροπές οπότε προσπάθησα κι εγώ με τις πληροφορίες που διέθετα να λάβω την καλύτερη δυνατή απόφαση δεδομένου και του μη απεριόριστου budget.
Ελπίζω να μην πάνε όλα τόσο στραβά και χάσω μαμά μαλλιά περισσότερα απο όσα έβαλα, τί να πω, η νεκροψία θα δείξει. Fingers crossed!
Όπως και να έχει το νήμα θα το ενημερώνω.
Αν ξεκίνησες ήδη φίνα, δε θα χάσεις μαμά μαλλιά, είσαι ασφαλισμένος.
 

witcher

Well-Known Member
H συγκεκριμένη περίπτωση του @gorgi μοιάζει με την περίπτωση του @Panos1982 που πήγε στον Erdogan. Απλά του Πάνου ηταν μεταμοσχευμένα από προηγούμενη μεταμόσχευση το 1/3 ειχε και μαμά εκεί όμως. Αλλά και στις 2 περιπτώσεις υπήρχε κατέβασμα hairline, κλείσιμο κροτάφων και καθολική πύκνωση ανάμεσα σε υπάρχοντα μαλλιά. Λογικά θα πρέπει να αναμένει ανάλογο αποτέλεσμα με του panou.
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως είχα ποστάρει σε ένα άλλο νήμα την κατάσταση μου και τον προβληματισμό μου και ζητούσα ακριβώς αυτό το πράγμα, συμβουλές από παλαιότερους για το ποιές κλινικές θεωρούν οι παλιοί εδώ μέσα τις πιο κατάληλλες για μια επέμβαση τέτοιου είδους. Δυστυχώς δεν υπήρξαν κάποιες προτάσεις/προτροπές/αποτροπές οπότε προσπάθησα κι εγώ με τις πληροφορίες που διέθετα να λάβω την καλύτερη δυνατή απόφαση δεδομένου και του μη απεριόριστου budget.
Είδα το νήμα σου και εδώ είσαι λίγο άδικος.
Υπήρξε ανταπόκριση αλλά σε καμία των περιπτώσεων δεν προτάσεται από κανέναν κλινική.
Η εικόνα σου πάντως είναι εξαιρετική,δεδομένου ότι δεν έπαιρνες φίνα και με βάση την ηλικία σου.
Εν δυνάμει nw5 είσαι.
Πάντως και οι 2 κλινικές που πήρες προσφορά ήταν για 3200g.
Γνωρίζεις πόσο κατέβασες τη χερλάιν σου?
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτό είναι γαμάτο περιστατικό..αυτό,για μερικους..!!!καλή επιτυχία φίλε να έχεις ,ο σχεδιασμός και των temples και γενικά είναι πάρα πολύ ωραίος..όνειρο.! Άντε υπομονή σε εσένα ,και σε εμάς και στα δικά μας..θα κάνω screen shot το σχεδιασμό σου στην α ζώνη να τον έχω
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αυτό είναι γαμάτο περιστατικό..αυτό,για μερικους..!!!καλή επιτυχία φίλε να έχεις ,ο σχεδιασμός και των temples και γενικά είναι πάρα πολύ ωραίος..όνειρο.! Άντε υπομονή σε εσένα ,και σε εμάς και στα δικά μας..θα κάνω screen shot το σχεδιασμό σου στην α ζώνη να τον έχω

Παίρνει και φινα όμως το παλικάρι αεράτε ;)
 
Μπλουζα