Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

gorgi

Active Member
Καλη επιτυχία @gorgi αν και θεωρώ δεδομένο πως στην περίπτωση σου θα την έχεις. Πολλά μοσχεύματα, σωστή ηλικία και από τις πιο σοβαρές κλινικές της Τουρκίας.
Κράτα μας ενήμερους!!
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ελπίζω κι εγώ σε κάτι καλό.
Μην ανησυχείς θα σας κρατάω σούπερ ενήμερους αν δείς πρώτη σελίδα του νήματος έχω Placeholdes για αναλυτικο tracking της περίπτωσής μου μέσω φωτογραφιών, τέτοιος πειραγμένος ειμαι:D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Όντως ειχαμε καιρό να δούμε περιστατικό από Erdogan...

Πολύ ενδιαφέρουσα η περίπτωση σου καθώς είναι ιδιαίτερα απαιτητική, αφού μπήκατε σε τόσα υπάρχοντα μαλλιά. Με τόσο μαμά μαλλί και αυτά που έβαλες σε συνδυασμό με την πλήρη ανάλυση και το πλάνο που κάνει ο Erdogan λογικά θα πας για πολύ καλό αποτέλεσμα και θα ξεμπερδέψεις μια και καλή...Καλή επιτυχία λοιπόν και κράτα μας ενήμερους.
 

vlafo

Well-Known Member
Κυρίως το value φίλε vlafo σε συνδυασμό με μελετημένη διαχείρηση της δότριας (με ακριβείς μετρήσεις και όχι μπακάλικα) και σχετικά consistent αποτελέσματα, πολλές φορές και πολύ δυνατά. Στα αποτελέσματα το consistency για μένα ήταν πιο σημαντικο, δεν ελπίζω στο σουπερ τέλειο αποτέλεσμα, αλλά θέλω να έχω καλές πιθανότητες για ένα αξιοπρεπές.
Το value για αυτά που προσφέρει είναι το ένα σημαντικό.
Οι μετρήσεις του και το Cons είναι το άλλο που πραγματικά είναι άψογες.
Η διαχείριση της δότριας όπως άλλωστε βλέπω και σε σε σένα,είναι άριστη με τόσα μοσχεύματα.
Το Consistency που είναι το πιο σημαντικό να επιλέξεις κλινική και γιατρό εδώ είναι ένα θέμα.
Σε σχέση με το παρελθόν δεν έχει καμία σχέση αλλά εντούτοις παραμένει σε καλό βαθμό.

Εκείνο που θέλω να καταλήξω είναι πως το αποτέλεσμα σου δεν πρέπει να είναι απλά αξιοπρεπές,αλλά πάρα μα πάρα πολύ δυνατό.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Υποθέτουμε ότι και εδώ έχει γίνει αρκετό splitting, και δεν έχουν εξαχθεί ατόφια 4500 από τη δότρια σωστά;
 

Disco

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε. Πολύ καλή επιλογή κλινικής. Η ASMED είναι από τις σοβαρές και πιο οργανωμένες κλινικές όσον αφορά την ανάλυση δότριας, λήπτριας, πλάνου μεταμόσχευσης με το KE-bot, τη στιγμή που ακόμα οι περισσότερες κλινικές δεν κάνουν καν μετρήσεις. Εύχομαι να σε δικαιώσει η επιλογή σου και να πάρεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.
 

gorgi

Active Member
Gorgi καλη φυτρωση ευχομαι και αν ολα πανε καλα, νομιζω θα παρεις πολυ δυνατο αποτελεσμα.
Τα μαλλια σου διατηρηθηκαν εως αυτη την ηλικια σε τοσο καλη κατασταση χωρις αγωγη σωστα;
Πλεον χρησιμοποιεις καποιαή σου προτεινε ο Erdo να χρησιμοποιησεις ;
Μακάρι φίλε @Kostas97 , σε ευχαριστώ πολύ!
Σωστά, ουδεμία αγωγή ως τώρα και ξεκίνησα φίνα την πρώτη μέρα της εγχείρησης. Ο Erdo μου την συνέστησε, ναι, είπε ότι είμαι καλή περίπτωση για φίνα.
 

gorgi

Active Member
Όντως ειχαμε καιρό να δούμε περιστατικό από Erdogan...

Πολύ ενδιαφέρουσα η περίπτωση σου καθώς είναι ιδιαίτερα απαιτητική, αφού μπήκατε σε τόσα υπάρχοντα μαλλιά. Με τόσο μαμά μαλλί και αυτά που έβαλες σε συνδυασμό με την πλήρη ανάλυση και το πλάνο που κάνει ο Erdogan λογικά θα πας για πολύ καλό αποτέλεσμα και θα ξεμπερδέψεις μια και καλή...Καλή επιτυχία λοιπόν και κράτα μας ενήμερους.

Ευχαριστώ πολύ @manly_Man αυτό ελπίζω κι εγώ! Το νημα θα κρατηθεί ζωντανό και θα συνεχίσω να ανεβάζω φωτογραφίες στα χρονικά διαστήματα που όρισα στην πρώτη σελίδα.
 

gorgi

Active Member
Το value για αυτά που προσφέρει είναι το ένα σημαντικό.
Οι μετρήσεις του και το Cons είναι το άλλο που πραγματικά είναι άψογες.
Η διαχείριση της δότριας όπως άλλωστε βλέπω και σε σε σένα,είναι άριστη με τόσα μοσχεύματα.
Το Consistency που είναι το πιο σημαντικό να επιλέξεις κλινική και γιατρό εδώ είναι ένα θέμα.
Σε σχέση με το παρελθόν δεν έχει καμία σχέση αλλά εντούτοις παραμένει σε καλό βαθμό.

Εκείνο που θέλω να καταλήξω είναι πως το αποτέλεσμα σου δεν πρέπει να είναι απλά αξιοπρεπές,αλλά πάρα μα πάρα πολύ δυνατό.
Πιστεύεις δηλαδή πως τα τελευταία χρόνια έχει πέσει από άποψη consistency η ASMED?
Να αρχίσω να αγχώνομαι, ξέρεις κάτι που δεν ξέρω?:p
 

gorgi

Active Member
Υποθέτουμε ότι και εδώ έχει γίνει αρκετό splitting, και δεν έχουν εξαχθεί ατόφια 4500 από τη δότρια σωστά;

Φίλε @MaleCyprus αυτό η αλήθεια είναι πως δεν το γνωρίζω, αλλά θεωρώ πως για να μην μου έχουν πει κάτι τότε μάλλον βγάλανε ατόφια τα 4543 της αναφοράς που μου δόθηκε στο τέλος
 

gorgi

Active Member
Καλή φύτρωση φίλε. Πολύ καλή επιλογή κλινικής. Η ASMED είναι από τις σοβαρές και πιο οργανωμένες κλινικές όσον αφορά την ανάλυση δότριας, λήπτριας, πλάνου μεταμόσχευσης με το KE-bot, τη στιγμή που ακόμα οι περισσότερες κλινικές δεν κάνουν καν μετρήσεις. Εύχομαι να σε δικαιώσει η επιλογή σου και να πάρεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Φίλε μου @Disco με αυτό το σκεπτικό πήγα κι εγώ στην ASMED. Με τα χρήματα που διέθετα δεν νομίζω να μπορούσα να πάω σε κάτι αισθητά καλύτερο.
Τα είδα και όλα από κοντά και έπαθα πλάκα με τον επαγγελματισμό τους. Ειμαι και engineer με πολυετή επαγγελματική εμπειρία στο computer vision οπότε καταλάβαινα και πεντε πραγματα παραπάνω και εντυπωσιάστηκα απο το KE-bot. Και δεν είναι μόνο τα τεχνολογικά τους gimmicks που μου έκαναν φοβερή εντύπωση, το πλάνο και ο επαγγελματισμός τους φαίνεται στα πάντα, τελευταία εικόνα έχω να μπαίνω στο van για να με πανε αεροδρόμιο και ο οδηγός να με πιάνει απαλά από τον ώμο όπως μπαίνω και να με πατάει προς τα κάτω λέγοντας "be careful" για να σιγουρευτεί ότι δεν θα ακουμπήσω κεφάλι στον ουρανό. Ο οδηγός ρε φίλε.
Γενικά δεν ξέρω σαν άνθρωπος τί καπνό φουμαρει ο Erdo αλλά σαν γιατρός και σαν επιχειρηματίας ο τύπος σφυράει, τους έχει όλους σουζα και η κλινική του πετάει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Στο τέλος της ημέρας σημασία έχει να πληρώσεις ότι θα πληρώσεις αλλά να νιώθεις όσο περισσότερη ασφάλεια για το τι θα κάνουνε στο κεφάλι σου.
Συνολικά πόσο κόστισε φίλε @gorgi ;
 

gorgi

Active Member
Στο τέλος της ημέρας σημασία έχει να πληρώσεις ότι θα πληρώσεις αλλά να νιώθεις όσο περισσότερη ασφάλεια για το τι θα κάνουνε στο κεφάλι σου.
Συνολικά πόσο κόστισε φίλε @gorgi ;
Αυτό. Σίγουρος δεν θα είσαι ποτέ αλλά όταν βλέπεις επαγγελματισμό, πλάνο, μετρήσεις κτλ όσο να'ναι λες ΟΚ, έκανα ότι μπορουσα με τις πληροφορίες που είχα και με την οικονομική δυνατότητα που είχα.

Συνολικό κόστος 4500 grafts Χ 1.9 €/graft = 8550€. Mαζί με τα αεροπορικά 8700€
 

vlafo

Well-Known Member
Πιστεύεις δηλαδή πως τα τελευταία χρόνια έχει πέσει από άποψη consistency η ASMED?
Να αρχίσω να αγχώνομαι, ξέρεις κάτι που δεν ξέρω?:p
Να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε,αλλά σίγουρα τα τελευταία χρόνια δεν είχε την ίδια συνέπεια είναι η αλήθεια.
Υπομονή τώρα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αυτό. Σίγουρος δεν θα είσαι ποτέ αλλά όταν βλέπεις επαγγελματισμό, πλάνο, μετρήσεις κτλ όσο να'ναι λες ΟΚ, έκανα ότι μπορουσα με τις πληροφορίες που είχα και με την οικονομική δυνατότητα που είχα.

Συνολικό κόστος 4500 grafts Χ 1.9 €/graft = 8550€. Mαζί με τα αεροπορικά 8700€
Μια χαρά το κόστος σε μια τέτοιου υψηλού επιπέδου κλινική.
Εύχομαι ξανά μέσα από τη ψυχή μου, να πάρεις ένα υπέροχο αποτέλεσμα που θα σε κάνει άλλο ανθρωπο γυρίζοντας το χρόνο πίσω.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Η επιλογη asmed ειναι επισφαλης.
Οπως στις περισσοτερες κλινικες με χαρακτηριστικα και τροπο λειτουργιας σουπερμαρκετ ετσι και σε αυτη δεν γνωριζεις 100% το ειδος του αποτελεσματος που θα παρεις αφου δεν ξερεις ποια ομαδα τεχνικων (και υπαρχουν πολλες)θα σε αναλαβει.Ακριβως οπως στου Cinik που εχει 20-30 ομαδες τεχνικων απο τις οποιες οι 2-3 παραγουν οκ(οχι τελεια) αποτελεσματα και οι υπολοιπες τα γνωστα προβληματικα αποτελεσματα.

Στην δικη σου περιπτωση οντως η εικονα σου αν βοηθησει η φυτρωση θα ειναι εξαιρετικη,αλλα και παλι,οσο καλα και αν εξελιχθει δεν θα ειναι αρκετη για να ξορκισει την γενικη κακη εικονα της κλινικης,αυτη για να αλλαξει θα χρειαστει τεραστιος αριθμος καλων αποτελεσματων στα επομενα χρονια με πληρη και ταυτοχρονη απουσια των μετριων και κακων αποτελεσματων.Πολλοι ακομα το φυσανε και δεν κρυωνει απο την εμπειρια τους με την asmed.
Καλη συνεχεια και καλη φυτρωση,ευχαριστουμε για την παρουσιαση
 

Disco

Well-Known Member
Φίλε μου @Disco με αυτό το σκεπτικό πήγα κι εγώ στην ASMED. Με τα χρήματα που διέθετα δεν νομίζω να μπορούσα να πάω σε κάτι αισθητά καλύτερο.
Τα είδα και όλα από κοντά και έπαθα πλάκα με τον επαγγελματισμό τους. Ειμαι και engineer με πολυετή επαγγελματική εμπειρία στο computer vision οπότε καταλάβαινα και πεντε πραγματα παραπάνω και εντυπωσιάστηκα απο το KE-bot. Και δεν είναι μόνο τα τεχνολογικά τους gimmicks που μου έκαναν φοβερή εντύπωση, το πλάνο και ο επαγγελματισμός τους φαίνεται στα πάντα, τελευταία εικόνα έχω να μπαίνω στο van για να με πανε αεροδρόμιο και ο οδηγός να με πιάνει απαλά από τον ώμο όπως μπαίνω και να με πατάει προς τα κάτω λέγοντας "be careful" για να σιγουρευτεί ότι δεν θα ακουμπήσω κεφάλι στον ουρανό. Ο οδηγός ρε φίλε.
Γενικά δεν ξέρω σαν άνθρωπος τί καπνό φουμαρει ο Erdo αλλά σαν γιατρός και σαν επιχειρηματίας ο τύπος σφυράει, τους έχει όλους σουζα και η κλινική του πετάει.
Ναι όντως τον επαγγελματισμό και την οργάνωση της ASMED δεν τον βρίσκεις αλλού. Όλες αυτές τις αναλύσεις δότριας λήπτριας και που όλα ειναι μελετημένα και υπολογισμένα μόνο ο Erdogan και ο Lorenzo τα κάνουν. Που αυτά είναι πολύ σημαντικά για να ξέρεις ακριβώς τι θα πάρεις ως αποτέλεσμα και όχι μπακαλίστικα όπως κάνει η πλειοψηφία των κλινικών και μετά απορείς γιατί δεν ειχε το αναμενόμενο αποτέλεσμα...
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως στη συγκεκριμένη περίπτωση θεωρώ για την κατάσταση που ήταν,δε χρειαζότανε τόσα.
Ήθελε πολύ λιγότερα αλλά αυτά μπορεί να προκύπτουν από το splitting που πιθανόν έκανε.
Είχε πολύ μαμά μαλλί.
Στα λεφτά αυτά και με άλλο πλάνο αν ακολουθούσε,επιλογές από κορυφαίους γιατρούς υπήρχαν πολλές.
 

vag25

Well-Known Member
Πάντως στη συγκεκριμένη περίπτωση θεωρώ για την κατάσταση που ήταν,δε χρειαζότανε τόσα.
Ήθελε πολύ λιγότερα αλλά αυτά μπορεί να προκύπτουν από το splitting που πιθανόν έκανε.
Είχε πολύ μαμά μαλλί.
Στα λεφτά αυτά και με άλλο πλάνο αν ακολουθούσε,επιλογές από κορυφαίους γιατρούς υπήρχαν πολλές.

Για μενα λαθος του εντογαν που δεν προτεινε στον φιλο να παρει φινα για 1-2 χρονια και να παει μετα να το δουν. Εχει τις προδιαγραφες να γεμισει αρκετα και ειδικα αν ειναι απο αυτους (το 5%) που εχουν πολυ καλη ανταποκριση στο φαρμακο να μην χρειαζοταν καν μμ. Αντε 1000 -2000 μπροστα και λιγο πισω.

Εκει ισως φαινεται και η λογικη σουπερμαρκετ και η διαφορα με λορενζο. Δηλαδη σου λεει βαζουμε 4.500 χιλιαρικα + προτεινω και φινα. Τι μπορει να παει στραβα? Αλλα δεν παει ετσι...
 

vlafo

Well-Known Member
Για μενα λαθος του εντογαν που δεν προτεινε στον φιλο να παρει φινα για 1-2 χρονια και να παει μετα να το δουν. Εχει τις προδιαγραφες να γεμισει αρκετα και ειδικα αν ειναι απο αυτους (το 5%) που εχουν πολυ καλη ανταποκριση στο φαρμακο να μην χρειαζοταν καν μμ. Αντε 1000 -2000 μπροστα και λιγο πισω.
Ξέρουμε ότι ο Ερντογάν δεν το κάνει αυτό,αλλά ο άνθρωπος κρατιέται μια χαρά χωρίς φίνα.
Για μένα ήθελε μπροστά για να το τσιμεντωσει max 2500 και περιμετρικά να ενισχύσει όλο το middle μέχρι crown μέχρι 700-800 με πολύ υψηλό λόγο.
Εκεί ήταν όχι παραπάνω και σε συνδυασμό με φίνα δεν θα ξανασχολούνταν.
Ο φόβος και κίνδυνος αν όντως μπήκαν τόσα,που θεωρώ δε μπήκαν πάνω από 3500,είναι να γεμίσει ικανοποιητικά, αλλά να χάσει και μαμά μαλλιά και να μην είναι στην κατάσταση που θα έπρεπε να είναι αν έβαζε τόσα.
Το έχουμε δει το έργο πολλές φορές αυτό με τα μαμά να χάνονται μετά από επεμβάσεις, και να μην είναι η εικόνα αυτη που θα έπρεπε βάση του αριθμού των g που μπήκανε.
 
Μπλουζα