Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gorgi

Active Member
Πολύ «επαγγελματική» η παρουσίαση .Σχεδόν αψεγάδιαστη .Δε συμφωνώ σε 2 θέματα .Αν έκανες τον Μάρτιο προλάβαινες τα μπάνια σου καθώς 1 μήνα με προφύλαξη και αποφυγή του ηλίου είναι αρκετός .Εννοείται φυσικά ότι πρέπει έτσι και αλλιώς να αποφύγεις το έγκαυμα .Το άλλο που διαφωνώ είναι ο φυσιολογικός όρος .Είναι αυτό που κρατά την υγρασία στη λήπτρια .Ενυδατώνει και ανακουφίζει
Σε ευχαριστώ @alex7 . Εγώ είχα διαβάσει πως καλό θα ήταν να περάσει κανένα τρίμηνο πριν βγελι κανείς σε δυνατό ήλιο γιατι ενδέχεται να είναι ακόμη ερεθισμένο το scalp. Οπότε είπα να μην το ρισκάρω. Όσο για τον ορό κι εμένα μου φαίνεται τρελό που με αποτρέπει ο Erdo από το να τον χρησιμοποιήσω, διαβαζω παντού ότι το συστήνουν όλοι και κάνει δουλειά.
Θα εξαρτηθεί από το πόσο έντονη θα είναι η φαγούρα στην λήπτρια, αν με πεθαίνει θα βάλω ορό, δεν θα κάτσω να τρελαθώ.
Προς το παρόν η ανυπόφορη φαγούρα είναι στην δότρια, και μάλλον ναι, θα πρέπει να παίξω μπαλίτσα με aloe vera, το ανέφερε και η coordinator αυτό.
 

alex7

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ @alex7 . Εγώ είχα διαβάσει πως καλό θα ήταν να περάσει κανένα τρίμηνο πριν βγελι κανείς σε δυνατό ήλιο γιατι ενδέχεται να είναι ακόμη ερεθισμένο το scalp. Οπότε είπα να μην το ρισκάρω. Όσο για τον ορό κι εμένα μου φαίνεται τρελό που με αποτρέπει ο Erdo από το να τον χρησιμοποιήσω, διαβαζω παντού ότι το συστήνουν όλοι και κάνει δουλειά.
Θα εξαρτηθεί από το πόσο έντονη θα είναι η φαγούρα στην λήπτρια, αν με πεθαίνει θα βάλω ορό, δεν θα κάτσω να τρελαθώ.
Προς το παρόν η ανυπόφορη φαγούρα είναι στην δότρια, και μάλλον ναι, θα πρέπει να παίξω μπαλίτσα με aloe vera, το ανέφερε και η coordinator αυτό.
H δότρια μπορεί να είναι κανένα τρίμηνο κόκκινη ειδικά αν χρησιμοποιήθηκε μεγάλο εργαλείο και έγινε μεγάλη εξαγωγή .Η λήπτρια όταν ειναι κόκκινη στους 3 μήνες ειναι πολύ καλό σημάδι για την φυτρωση .Προσοχή χρειάζεται από τον καυτό ήλιο έτσι και αλλιώς
 

jersey

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε. Ειναι αρκετά ενδιαφέρον το περιστατικό σου καθώς μπήκατε ανάμεσα σε τόσα μαμά μαλλιά. Βλέπουμε ότι ο Erdogan μπαίνει παντού τη στιγμή που ελληνικές κλινικές φοβούνται να μπουν και πολύ λιγότερα μαμά μαλλιά να έχεις...
Η επιλογή του μεσαίου πακέτου είχε κόστος 1.9 Eυρώ / graft ; Και η μόνη διαφορά είναι ότι σε αυτό το πακέτο ο Erdogan κάνει τα incisions της hairline και temples, ενώ τα υπόλοιπα incisions έμπειρος γιατρός της ομάδας του; Αλλά την όλη ανάλυση και το πλάνο την κάνει ο Erdogan σωστά;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε.
Ενδιαφέρουσα η περίπτωση σου, ακόμη ένα περιστατικό ΜΜ όπου γίνεται δυναμική εμφύτευση με πολλά μοσχεύματα μέσα σε τόσα μαμά μαλλιά.
Ακολουθείς κάποια αγωγή;
 

gorgi

Active Member
Καλή φύτρωση φίλε. Ειναι αρκετά ενδιαφέρον το περιστατικό σου καθώς μπήκατε ανάμεσα σε τόσα μαμά μαλλιά. Βλέπουμε ότι ο Erdogan μπαίνει παντού τη στιγμή που ελληνικές κλινικές φοβούνται να μπουν και πολύ λιγότερα μαμά μαλλιά να έχεις...
Η επιλογή του μεσαίου πακέτου είχε κόστος 1.9 Eυρώ / graft ; Και η μόνη διαφορά είναι ότι σε αυτό το πακέτο ο Erdogan κάνει τα incisions της hairline και temples, ενώ τα υπόλοιπα incisions έμπειρος γιατρός της ομάδας του; Αλλά την όλη ανάλυση και το πλάνο την κάνει ο Erdogan σωστά;

Ευχαριστώ πολύ φίλε @jersey . Ακριβώς έτσι είναι, αν επέλεγα την "ακριβή" επιλογή με 2.5 Ευρώ το graft θα έκανε όλες τις incisions o Erdo, αυτή θα ήταν η μονη διαφορά.
Δεν ξέρω αν κάνει πάντα στην περίπτωση των 1.9€/graft hairline και temples o Erdo και τα υπόλοιπα Bayramoglu/Cakir ή αν αυτό παίζει ανάλογα με τις ανάγκες, σε μένα πάντως έτσι συνέβη.
Αν τα είχα ίσως και να τα έδινα, αλλά εφόσον δεν μπορούσα να δώσω τόσα λύθηκε το δίλημμα απο μόνο του :)
 

gorgi

Active Member
Καλή φύτρωση φίλε.
Ενδιαφέρουσα η περίπτωση σου, ακόμη ένα περιστατικό ΜΜ όπου γίνεται δυναμική εμφύτευση με πολλά μοσχεύματα μέσα σε τόσα μαμά μαλλιά.
Ακολουθείς κάποια αγωγή;
Ευχαριστώ πολύ @MaleCyprus
Ελπίζω η περίπτωσή μου εκτός από ενδιαφέρουσα να είναι και επιτυχης, fingers crossed!
Δεν είχα πάρει τίποτα πριν την ΜΜ αλλά ο Erdo μου είπε πως θα κάνω χαζομάρα αν δεν πάρω φίνα. Δεν πίεσε ή κάτι τέτοιο αλλά δήλωσε ξεκάθαρα ότι είμαι περίπτωση που θα επωφεληθώ αν πάρω. Οπότε με έπεισε και ξεκίνησα από την πρώτη μέρα της ΜΜ να παίρνω. Ελπίζω να μην μου βγουνε τίποτα παρενέργειες...
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ @MaleCyprus
Ελπίζω η περίπτωσή μου εκτός από ενδιαφέρουσα να είναι και επιτυχης, fingers crossed!
Δεν είχα πάρει τίποτα πριν την ΜΜ αλλά ο Erdo μου είπε πως θα κάνω χαζομάρα αν δεν πάρω φίνα. Δεν πίεσε ή κάτι τέτοιο αλλά δήλωσε ξεκάθαρα ότι είμαι περίπτωση που θα επωφεληθώ αν πάρω. Οπότε με έπεισε και ξεκίνησα από την πρώτη μέρα της ΜΜ να παίρνω. Ελπίζω να μην μου βγουνε τίποτα παρενέργειες...
Νομίζω με low-dose φίνα θα κρατηθείς καλά, σε τέτοια ηλικία.
 

pagouras

Well-Known Member
Ολοψυχα καλή επιτυχία , είχες ήδη αρκετά μαλλιά οπότε με την μμ , με έναρξης φίνας το καλοκαίρι θα εχεις ενα εκπληκτικό αποτέλεσμα.
 

jersey

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ φίλε @jersey . Ακριβώς έτσι είναι, αν επέλεγα την "ακριβή" επιλογή με 2.5 Ευρώ το graft θα έκανε όλες τις incisions o Erdo, αυτή θα ήταν η μονη διαφορά.
Δεν ξέρω αν κάνει πάντα στην περίπτωση των 1.9€/graft hairline και temples o Erdo και τα υπόλοιπα Bayramoglu/Cakir ή αν αυτό παίζει ανάλογα με τις ανάγκες, σε μένα πάντως έτσι συνέβη.
Αν τα είχα ίσως και να τα έδινα, αλλά εφόσον δεν μπορούσα να δώσω τόσα λύθηκε το δίλημμα απο μόνο του :)
Πιστεύω καλά έκανες. To ότι υπάρχει και μεσαία λύση στην ASMED νομίζω ειναι θετικό, καθώς λαμβάνεις υπηρεσίες από μια τέτοια ποιοτική κλινική με τόση ανάλυση σε πιο προσιτό κόστος με την συμμετοχή του Ερντογάν στα incisions της Α ζώνης και του όλου πλάνου. Εξάλλου και οι 2 γιατροί που ανέφερες που συμμετέχουν στα υπόλοιπα incisions ειναι συγκεκριμένοι οπότε έχουν και την ανάλογη μεγάλη εμπειρία με τα καθημερινά περιστατικά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Καιρό είχαμε να δούμε περιστατικό από Asmed.
Η ηλικία σου πολύ καλή και η κατάσταση σου είναι μια χαρά,ο Erdogan μπαίνει παντού και πάντα,(θυμάμαι εμένα μου είχε προτείνει 4500-5000g να μπει παντού όπως σε εσένα και για να είμαι ειλικρινής αυτό ήταν το πλάνο μου για να τελειώνω,αλλά άλλοι λόγοι με αποτρέψανε).
Η φίνα είναι must για σένα γιατί θα σε βοηθήσει πολύ και για οποιαδήποτε αποφυγή σοκ-λος αλλά και για επανέκφυση μια καί είσαι παρθένος οργανισμός.
Μπήκατε σε μια επιφάνεια 150τμ και φτιάξατε και temples,θεωρώ αν έχεις υψηλή φύτρωση σε συνδυασμό με τα ήδη υπάρχοντα μαμά που έχεις και είναι πολλά, θα μιλάμε για ένα πραγματικά εντυπωσιακό αποτέλεσμα και θα έχεις τελειώσει οριστικά.

Απόθεμα δότριας σου είπε υπόλοιπο?
 

oreo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε, θα μπορούσες να παραθέσεις τις ακριβείς σου μετρήσεις καθώς και πόσο κατέβηκε η hairline για να έχουμε μια καλύτερη εικόνα της επέμβασης ?
 

gorgi

Active Member
@MaleCyprus , @pagouras , @vlafo @oreo παιδιά να είστε καλά μου δίνετε πολύ κουράγιο. Μακάρι να πάνε όλα καλά, ξέρω ότι η φάση είναι και λίγο λαχείο αλλά προσπάθησα στα πλαίσια των δυνατοτήτων μου να κάνω ό,τι καλύτερο μπορούσα, από επιλογή lifestyle (κομμένο καπνισμα, διατροφή, φίνα κτλ.) και επιλογή γιατρού. Τώρα ό,τι βρέξει ας κατεβάσει :)

@vlafo φυσικά, το consultation του ήταν άψογο και πλήρες. Συνολικά η δότρια μου ήταν 8600, και αφού πήραμε τα 4500 μένουν άλλα 4100.

@oreo πάχος τρίχας 60 micron (ευτυχώς) και λόγο 2.05 (δυστυχώς)
 

vlafo

Well-Known Member
Το Cons του όντως είναι άψογο.
Πάχος τρίχας γιγάντια,λόγος μικρός δε βοηθάει αλλά θα το αντισταθμίσεις από το πάχος.
Με ποιά κριτήρια διάλεξες Asmed?
Τι ήταν αυτό που σε έκανε να κλείσεις εκεί?
 

oreo

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, η ερώτηση βέβαια ήταν για όλες τις μετρήσεις (πυκνότητα δότριας hair/grafts cm2, εμβαδό λήπτριας, κατέβασμα hairline , temporal peak restoration, κατανομή των graft κτλ κτλ). Το αναφέρω γιατί ο erdogan κάνει ξεψάχνισμα και σίγουρα υπάρχουν όλα αυτά αναλυτικά.
Και πάλι καλή επιτυχία εύχομαι πολύ καλά έκανες και δώρισες μια εμφιανισιακή αναγέννηση στον εαυτό σου.
 

panos1234

Well-Known Member
Καλη επιτυχία @gorgi αν και θεωρώ δεδομένο πως στην περίπτωση σου θα την έχεις. Πολλά μοσχεύματα, σωστή ηλικία και από τις πιο σοβαρές κλινικές της Τουρκίας.
Κράτα μας ενήμερους!!
 

gorgi

Active Member
Το Cons του όντως είναι άψογο.
Πάχος τρίχας γιγάντια,λόγος μικρός δε βοηθάει αλλά θα το αντισταθμίσεις από το πάχος.
Με ποιά κριτήρια διάλεξες Asmed?
Τι ήταν αυτό που σε έκανε να κλείσεις εκεί?
Κυρίως το value φίλε vlafo σε συνδυασμό με μελετημένη διαχείρηση της δότριας (με ακριβείς μετρήσεις και όχι μπακάλικα) και σχετικά consistent αποτελέσματα, πολλές φορές και πολύ δυνατά. Στα αποτελέσματα το consistency για μένα ήταν πιο σημαντικο, δεν ελπίζω στο σουπερ τέλειο αποτέλεσμα, αλλά θέλω να έχω καλές πιθανότητες για ένα αξιοπρεπές.
 

Kostas97

Well-Known Member
Gorgi καλη φυτρωση ευχομαι και αν ολα πανε καλα, νομιζω θα παρεις πολυ δυνατο αποτελεσμα.
Τα μαλλια σου διατηρηθηκαν εως αυτη την ηλικια σε τοσο καλη κατασταση χωρις αγωγη σωστα;
Πλεον χρησιμοποιεις καποιαή σου προτεινε ο Erdo να χρησιμοποιησεις ;
 

gorgi

Active Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, η ερώτηση βέβαια ήταν για όλες τις μετρήσεις (πυκνότητα δότριας hair/grafts cm2, εμβαδό λήπτριας, κατέβασμα hairline , temporal peak restoration, κατανομή των graft κτλ κτλ). Το αναφέρω γιατί ο erdogan κάνει ξεψάχνισμα και σίγουρα υπάρχουν όλα αυτά αναλυτικά.
Και πάλι καλή επιτυχία εύχομαι πολύ καλά έκανες και δώρισες μια εμφιανισιακή αναγέννηση στον εαυτό σου.
Φίλε oreo τα έχει όλα ναι, μου έδωσε κάποια εκτυπωμενα σε ένα χαρτι με graft distribution κτλ, αλλα όχι όλα αναλυτικά. Θα τα ζητήσω και θα τα ποστάρω αν μου τα στείλουν :)
 
Μπλουζα