Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Χαχα αρχηγός είσαι φίλε @Georgie.
Σιγά σιγά, σε 1-2 μήνες βλέπω το μισό φόρουμ να πηγαίνει φίνα, έστω σε low dose.

Αν αληθεύουν και τα γραφήματα που θέλουν όσους είναι σε low dose να έχουν παρόμοια αποτελέσματα με όσους παίρνουμε 1 mg καθημερινά αλλά και με λιγότερες πιθανότητες για οποιοδήποτε side effect τότε δε χάνει κάποιος κάτι με το να τη δοκιμάσει. Αν του βγει θα έχει μεγάλο όφελος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Αν αληθεύουν και τα γραφήματα που θέλουν όσους είναι σε low dose να έχουν παρόμοια αποτελέσματα με όσους παίρνουμε 1 mg καθημερινά αλλά και με λιγότερες πιθανότητες για οποιοδήποτε side effect τότε δε χάνει κάποιος κάτι με το να τη δοκιμάσει. Αν του βγει θα έχει μεγάλο όφελος.
Θα σου δώσω και γω το input μου σε αυτό που λες, μάλλον από Σεπτέμβρη - Οκτώβρη που πιθανόν να ξεκινήσω low dose.
Προς το παρόν τεστάρω ακόμη τη δυναμική της τοπικής φίνας.
 

manly_Man

Well-Known Member
Το μικρόβιο φίλε .
Έχω μπλέξει και με τα μαλλιά γενικά λόγω επαγγέλματος και καταλαβαίνεις .
Touch up hairline 1000+g και άλλα 1000 middle .
Μια μονοήμερη βασικά .
Αλλά θα γίνει πιο ψαγμενη αυτή τη φορά και με φιναστεριδη σύμμαχο .

8 στα 10 top αποτελέσματα που έχω δει στο φόρουμ αλλά και αλλού τα έχουν πάρει χρήστες Φιναστεριδης .

Οι υπόλοιποι ειδικά οι νεοτεροι φίλοι είναι σα να τρέχουν πίσω από την ουρά τους
Ε ναι...Όσο βλέπεις και συνεχώς μαλλιά θα σε τρώει να κάνεις και εσύ μια βελτίωση που θα σε ανανεώσει κιολάς...!
Όσον αφορά την φιναστερίδη μη το σκέφτεσαι ξεκίνα, και εγώ έχω κάποιο καιρό που ξεκίνησα χωρίς καμία παρενέργεια και έπρεπε τελικά να την άρχιζα πολύ πιο νωρίς.... Προτείνω και εγω το 1 mg 3φορές την εβδομάδα.
Θα πρέπει να περίμενεις βέβαια το λιγότερο ένα εξάμηνο με την φιναστερίδη, για να σου δώσει ότι είναι να δώσει και μετά να μπεις για επέμβαση!
 

alex7

Well-Known Member
Στην ηλικία μας δεν κάνει και πολλά η φίνα γιατί η DHT τεστοστερόνη μειώνεται με την πάροδο της ηλικίας .Μήπως τζάμπα την παίρνεις;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Στην ηλικία μας δεν κάνει και πολλά η φίνα γιατί η DHT τεστοστερόνη μειώνεται με την πάροδο της ηλικίας .Μήπως τζάμπα την παίρνεις;
Εγώ πιστεύω και στην ηλικία του μπορεί να δώσει, διότι θα κατεβάσει τα ήδη χαμηλά επιπέδα της DHT.
Άρα low dose είναι ότι πρέπει νομίζω.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θα σου δώσω και γω το input μου σε αυτό που λες, μάλλον από Σεπτέμβρη - Οκτώβρη που πιθανόν να ξεκινήσω low dose.
Προς το παρόν τεστάρω ακόμη τη δυναμική της τοπικής φίνας.

Εγω φιλε μου θα σου προτεινα να ψαξεις και κατι που ειδα προσφατα. Λενε καλο ειναι τη φινα να τη παιρνεις καθημερινα αλλα και παλι μπορεις να τιμήσεις το low dose schedule που εχεις στο μυαλο σου. Μπορεις να παιρνεις 0,5 mg τη μερα για 6 μερες και την κυριακη πχ να σαι οφ. Δε στο προτείνω να το κάνεις, στο προτείνω να το ψάξεις αν μου επιτρέπεις και έχεις ελεύθερο χρόνο male.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ε ναι...Όσο βλέπεις και συνεχώς μαλλιά θα σε τρώει να κάνεις και εσύ μια βελτίωση που θα σε ανανεώσει κιολάς...!
Όσον αφορά την φιναστερίδη μη το σκέφτεσαι ξεκίνα, και εγώ έχω κάποιο καιρό που ξεκίνησα χωρίς καμία παρενέργεια και έπρεπε τελικά να την άρχιζα πολύ πιο νωρίς.... Προτείνω και εγω το 1 mg 3φορές την εβδομάδα.
Θα πρέπει να περίμενεις βέβαια το λιγότερο ένα εξάμηνο με την φιναστερίδη, για να σου δώσει ότι είναι να δώσει και μετά να μπεις για επέμβαση!

Εξάμηνο ή χρόνος τελικά ; Ιδού η απορία που οι περισσοτερες απόψεις διιστανται !
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εγω φιλε μου θα σου προτεινα να ψαξεις και κατι που ειδα προσφατα. Λενε καλο ειναι τη φινα να τη παιρνεις καθημερινα αλλα και παλι μπορεις να τιμήσεις το low dose schedule που εχεις στο μυαλο σου. Μπορεις να παιρνεις 0,5 mg τη μερα για 6 μερες και την κυριακη πχ να σαι οφ. Δε στο προτείνω να το κάνεις, στο προτείνω να το ψάξεις αν μου επιτρέπεις και έχεις ελεύθερο χρόνο male.
Φυσικά φίλε μου, ελευθερία λόγου έχουμε εδώ.
Μάλλον σκέφτομαι είτε 0.5 mg κάθε μέρα , είτε 1 mg 3 φορές τη βδομάδα.
Θα πάω και δερματολόγο ακριβώς για την κατάλληλη δοσολογία να δω τι θα πει.
Προς το παρόν να κλείσει πρώτα το 1 έτος της τοπικής φίνας, να δω τι έχει να δώσει.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Φυσικά φίλε μου, ελευθερία λόγου έχουμε εδώ.
Μάλλον σκέφτομαι είτε 0.5 mg κάθε μέρα , είτε 1 mg 3 φορές τη βδομάδα.
Θα πάω και δερματολόγο ακριβώς για την κατάλληλη δοσολογία να δω τι θα πει.
Προς το παρόν να κλείσει πρώτα το 1 έτος της τοπικής φίνας, να δω τι έχει να δώσει.

Με το καλό , καλα αποτελεσματα !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Ε ναι...Όσο βλέπεις και συνεχώς μαλλιά θα σε τρώει να κάνεις και εσύ μια βελτίωση που θα σε ανανεώσει κιολάς...!
Όσον αφορά την φιναστερίδη μη το σκέφτεσαι ξεκίνα, και εγώ έχω κάποιο καιρό που ξεκίνησα χωρίς καμία παρενέργεια και έπρεπε τελικά να την άρχιζα πολύ πιο νωρίς.... Προτείνω και εγω το 1 mg 3φορές την εβδομάδα.
Θα πρέπει να περίμενεις βέβαια το λιγότερο ένα εξάμηνο με την φιναστερίδη, για να σου δώσει ότι είναι να δώσει και μετά να μπεις για επέμβαση!
Με 3 μγ το εξάμηνο είναι λίγο, χρόνο και βάλε.
 

Georgie

Well-Known Member
Στην ηλικία μας δεν κάνει και πολλά η φίνα γιατί η DHT τεστοστερόνη μειώνεται με την πάροδο της ηλικίας .Μήπως τζάμπα την παίρνεις;
Νομίζω ότι κανείς λάθος εδώ, όπως το έκανα και εγώ .
Η Φιναστεριδη θεωρητικά έχει καλύτερα αποτελέσματα σε πιο νεαρή ηλικία επειδή αντιστρέφει το miniaturisation..ειδικά σε επιθετική τριχόπτωση
Αυτό όμως δεν ισχύει σε Ανθρώπους που είχαν και έχουν αργή και σταθερή τριχόπτωση .
Μπορεί να δώσει αποτέλεσμα
 

oreo

Well-Known Member
Το μικρόβιο φίλε .
Έχω μπλέξει και με τα μαλλιά γενικά λόγω επαγγέλματος και καταλαβαίνεις .
Touch up hairline 1000+g και άλλα 1000 middle .
Μια μονοήμερη βασικά .
Αλλά θα γίνει πιο ψαγμενη αυτή τη φορά και με φιναστεριδη σύμμαχο .

8 στα 10 top αποτελέσματα που έχω δει στο φόρουμ αλλά και αλλού τα έχουν πάρει χρήστες Φιναστεριδης .

Οι υπόλοιποι ειδικά οι νεοτεροι φίλοι είναι σα να τρέχουν πίσω από την ουρά τους
Πας για καλό ρεκτιφιέ βλέπω. με 2000+g δεν είχες πρόβλημα ποτέ(12 μήνες μετά την μετ) :cool:
 

Flag17

Well-Known Member
Εξάμηνο ή χρόνος τελικά ; Ιδού η απορία που οι περισσοτερες απόψεις διιστανται !
Εγώ που είχα μιλήσει και με Τουρκία 6μηνο μου είχαν πει οι γιατροί για επέμβαση αλλά φαντάζομαι βλέπεις και εσύ πως έχει πάει
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως είναι πραγματικά φοβερό,πριν ένα χρόνο στο φόρουμ η φίνα ήταν κατάρα και τώρα καταντήσαμε χειρότεροι από την Ισπανία.
 

Flag17

Well-Known Member
Πάντως είναι πραγματικά φοβερό,πριν ένα χρόνο στο φόρουμ η φίνα ήταν κατάρα και τώρα καταντήσαμε χειρότεροι από την Ισπανία.
Καλό δεν είναι αυτό? Να σταματούν σιγά σιγά οι υπερβολές και να γίνεται ευρύτερη χρήση ?
 
Μπλουζα