Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

vlafo

Well-Known Member
Καλό δεν είναι αυτό? Να σταματούν σιγά σιγά οι υπερβολές και να γίνεται ευρύτερη χρήση ?
Δεν το είπα για αρνητικό.
Προφανώς έχει γίνει κατανοητό πλέον,ότι χωρίς φίνα δεν γίνεται δουλειά και η μμ πιθανότατα θα πάει στα σκουπίδια στις περισσότερες των περιπτώσεων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Αν όμως τα έχεις τα g στη δότρια και μπεις για 2 η 3 μμ,πιθανότατα δεν τη χρειάζεσαι.
Ναι αλλα αν εχεις να μπεις μεσα σε μαλλια μη μεταμοσχευμενα δεν ειναι ρίσκο χωρις φιναστεριδη?

Επίσης παίζει ρόλο και η ηλικια και το Norwood
Άλλο εξελίξιμη αραιωση και άλλο μη επιθετική
Επίσης
Άλλο καλή δοτρια στα 30, άλλο στα 50!

Όπως και να τα βάλεις η Φιναστεριδη πρεπει να παίζει
 

Flag17

Well-Known Member
Εδω άλλοι δεν εμβολιάζονται
Θα πάρουνε φιναστεριδη ?

Με το ξεμάτιασμα μαλλι δε σώζεται πάντως .
Για εμβολιασμό που λες δεν έχουν προβλεφθεί όλα τα σενάρια. Εγώ πέρασα corona αλλά δεν πήγα για εξετάσεις σε κάποια κλινική το πέρασα σπίτι. Τώρα λοιπόν εγώ δεν πρέπει να κάνω εμβόλιο τους επόμενους μήνες . Αλλά δεν μπορώ να πάρω ούτε βεβαίωση νόσησης !! Καθώς δεν δέχονται το τεστ αντισωμάτων στον ιό !
 

Kostas97

Well-Known Member
Για εμβολιασμό που λες δεν έχουν προβλεφθεί όλα τα σενάρια. Εγώ πέρασα corona αλλά δεν πήγα για εξετάσεις σε κάποια κλινική το πέρασα σπίτι. Τώρα λοιπόν εγώ δεν πρέπει να κάνω εμβόλιο τους επόμενους μήνες . Αλλά δεν μπορώ να πάρω ούτε βεβαίωση νόσησης !! Καθώς δεν δέχονται το τεστ αντισωμάτων στον ιό !
Επιτηδες το κανουν αυτο γιατι καποιοι πονηρουλιδες δεν πηγαιναν να κανουν PCR νοσοκομειο για επιβεβαιωση ωστε να μην αναγκαστουν να κατσουν καραντινα 15 μερες/ 10 στην πορεια ή
επειδη οι εργοδοτες τους ελεγαν μη το κανεις γιατι θα μας κλεισουν το μαγαζι.
 

Georgie

Well-Known Member
Για εμβολιασμό που λες δεν έχουν προβλεφθεί όλα τα σενάρια. Εγώ πέρασα corona αλλά δεν πήγα για εξετάσεις σε κάποια κλινική το πέρασα σπίτι. Τώρα λοιπόν εγώ δεν πρέπει να κάνω εμβόλιο τους επόμενους μήνες . Αλλά δεν μπορώ να πάρω ούτε βεβαίωση νόσησης !! Καθώς δεν δέχονται το τεστ αντισωμάτων στον ιό !
Λογικό δεν ειναι ?
Εμβόλιο μπορεις να κανεις πάντως .
Εγω πέρασα covid μετα τη πρωτη δόση και έκανα και τη δεύτερη .

Μπορει να εχω ξεκινήσει μετάλλαξη :) αλλα πιστοποιητικό πήρα
 
  • Like
Reactions: spi

Flag17

Well-Known Member
Λογικό δεν ειναι ?
Εμβόλιο μπορεις να κανεις πάντως .
Εγω πέρασα covid μετα τη πρωτη δόση και έκανα και τη δεύτερη .

Μπορει να εχω ξεκινήσει μετάλλαξη :) αλλα πιστοποιητικό πήρα
Πώς είναι λογικό να μην δέχονται τεστ αντισωμάτων ? Εγώ δήλωσα όταν νόσησα με σελφ τεστ κλπ γιατί να μην μπορω με ένα αντισωμάτων να πάρω πιστοποιητικό ? Επίσης οι γιατροί λένε πως καλό είναι να έχει περάσει ένα τρίμηνο τουλάχιστον άμα το έχεις περάσει για να κάνεις εμβόλιο
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι αλλα αν εχεις να μπεις μεσα σε μαλλια μη μεταμοσχευμενα δεν ειναι ρίσκο χωρις φιναστεριδη?

Επίσης παίζει ρόλο και η ηλικια και το Norwood
Άλλο εξελίξιμη αραιωση και άλλο μη επιθετική
Επίσης
Άλλο καλή δοτρια στα 30, άλλο στα 50!

Όπως και να τα βάλεις η Φιναστεριδη πρεπει να παίζει
Μέσα στα μμ ναι χρειάζεται για να αποκλειστεί το γεγονός του shock και να βγούνε όλα.
Από κει και πέρα μόλις φυτρώσουν,την κρατάς για τα υπόλοιπα φυσικά μαλλιά να στα κρατήσει.
Η καλή δότρια δεν φθίνει απαραίτητα με τα χρόνια μην τρελλαθούμε,μπορεί να έχεις χάσει τα μαλλιά σου αλλά η δότρια να ειναι τοπ.
Εδώ σε λίγο θα νομίζουμε ότι έχουμε όλοι bupa η dupa.
 

Georgie

Well-Known Member
Μέσα στα μμ ναι χρειάζεται για να αποκλειστεί το γεγονός του shock και να βγούνε όλα.
Από κει και πέρα μόλις φυτρώσουν,την κρατάς για τα υπόλοιπα φυσικά μαλλιά να στα κρατήσει.
Η καλή δότρια δεν φθίνει απαραίτητα με τα χρόνια μην τρελλαθούμε,μπορεί να έχεις χάσει τα μαλλιά σου αλλά η δότρια να ειναι τοπ.
Εδώ σε λίγο θα νομίζουμε ότι έχουμε όλοι bupa η dupa.
Μας εχει τρομάξει ο Mod
Ασε τους εφιάλτες με τη senile που αποκτήσαμε
 

vlafo

Well-Known Member
Μας εχει τρομάξει ο Mod
Ασε τους εφιάλτες με τη senile που αποκτήσαμε
Καλά εκεί αρχιζει το γλέντι.
Για αυτό George μια είναι η λύση να είσαι ήρεμος και ασφαλής.
Ξηλώνεις όλη τη δότρια και καθαρίζεις.
Απλά πράγματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Πώς είναι λογικό να μην δέχονται τεστ αντισωμάτων ? Εγώ δήλωσα όταν νόσησα με σελφ τεστ κλπ γιατί να μην μπορω με ένα αντισωμάτων να πάρω πιστοποιητικό ? Επίσης οι γιατροί λένε πως καλό είναι να έχει περάσει ένα τρίμηνο τουλάχιστον άμα το έχεις περάσει για να κάνεις εμβόλιο
Έπρεπε να πας νοσοκομείο η στον Ιατρό σου και να πιστοποιήσεις οτι νοσεις απο Covid φίλε.
Και με Pcr test περνάς στο αρχείο .
Τα self test δεν ειναι αξιόπιστα και τα test αντισωμάτων ειναι σε ενα καθεστώς αμφισβήτησης σε πλη την Ευρωπη .
 
  • Like
Reactions: spi

tol

Well-Known Member
Επειδή όπως είπαμε η τριχόπτωση δε σταματάει ποτέ, και επειδή μας μπήκε το μικρόβιο .
Ξεκινάω Φιναστεριδη, και προγραμματίζω τη δεύτερη μεταμόσχευση .
Θα αναφέρω κλινική όταν καταληξω .

Οι σοφοί ας δώσουν τα φώτα τους παρακαλώ για τη δοσολογία που θα χρειαστώ .

Φιλε Γιωργο, καταρχας, αν και διαγεις "εκλυτο/ασωτο/αχαλινωτο" βιο...ποτα, ξενυχτια, γκ@μενιτσες :p :D ), δειχνεις πως οφειλει να ειναι ενας πενηνταρης που σεβεται τον εαυτο/σωμα του. Φαινεται οτι εισαι τζοβενο...σε πολυ καλη κατασταση...ισως τελικα το ποδηλατο να βοηθα σε αυτο :p

Επισης, και το μαλλι δειχνει ωραιο για την ηλικια σου...αλλά, οπως λενε, "εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο", γι' αυτο επικροτω την αποφαση σου για δευτερη μεταμοσχευση, ωστε να τελειοποιησεις την εικονα σου.

Παμε τωρα στα σπουδαια...

Επιτελους, το οραμα μου γινεται απτη πραγματικοτητα.

Νομίζω ο πρώτος που οφείλει να σου πει συγχαρητήρια είναι ο tol.


Όσον αφορά την φιναστερίδη μη το σκέφτεσαι ξεκίνα, και εγώ έχω κάποιο καιρό που ξεκίνησα χωρίς καμία παρενέργεια και έπρεπε τελικά να την άρχιζα πολύ πιο νωρίς


Πάντως είναι πραγματικά φοβερό,πριν ένα χρόνο στο φόρουμ η φίνα ήταν κατάρα και τώρα καταντήσαμε χειρότεροι από την Ισπανία.


Καλό δεν είναι αυτό? Να σταματούν σιγά σιγά οι υπερβολές και να γίνεται ευρύτερη χρήση ?


Σε λίγο θα φτιάχνουμε και δική μας

Με χαρα διαπιστωνω οτι εχω βαλει και εγω ενα "λιθαρακι" στην προσπαθεια "οικοδομησης" ενος τειχους εμπιστοσυνης στο μοναδικο επιστημονικα εγκεκριμενο οπλο που διαθετουμε κατα της αλωπεκιας, τη φιναστεριδη. Ολοενα και περισσοτερα μελη (μεσα σε αυτα και ο αγαπητος manly man) ξεκινησαν τη χρηση της.

Θα τολμουσα να κανω την προβλεψη οτι, ακομη και ο Cvial, αν δεν ειχε παρει ενα τοσο καλο αποτελεσμα απο τον Λορεντζο, θα πειθοταν απο τα γραφομενα/παροτρυνσεις μου και θα αρχιζε και αυτος θεραπεια φιναστεριδης ;)

Περαν της πλακας...οσο ζω, θα το βροντοφωναζω...

"Βαλτε φινα...σωζει μαλλια"...

Ακομη και να μην εχει την επιθυμητη επανεκφυση, για τα νεαρα μελη που θα την ξεκινησουν αμεσα, θα θωρακισει τα ηδη υπαρχοντα μαλλια και θα αναχαιτισει την αλωπεκια.

Ποιο καλυτερο δωρο θα μπορουσατε να κανετε στον εαυτο σας, φιλοι μου;
 

dim d

Well-Known Member
Φιλε Γιωργο, καταρχας, αν και διαγεις "εκλυτο/ασωτο/αχαλινωτο" βιο...ποτα, ξενυχτια, γκ@μενιτσες :p :D ), δειχνεις πως οφειλει να ειναι ενας πενηνταρης που σεβεται τον εαυτο/σωμα του. Φαινεται οτι εισαι τζοβενο...σε πολυ καλη κατασταση...ισως τελικα το ποδηλατο να βοηθα σε αυτο :p

Επισης, και το μαλλι δειχνει ωραιο για την ηλικια σου...αλλά, οπως λενε, "εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο", γι' αυτο επικροτω την αποφαση σου για δευτερη μεταμοσχευση, ωστε να τελειοποιησεις την εικονα σου.

Παμε τωρα στα σπουδαια...

Επιτελους, το οραμα μου γινεται απτη πραγματικοτητα.















Με χαρα διαπιστωνω οτι εχω βαλει και εγω ενα "λιθαρακι" στην προσπαθεια "οικοδομησης" ενος τειχους εμπιστοσυνης στο μοναδικο επιστημονικα εγκεκριμενο οπλο που διαθετουμε κατα της αλωπεκιας, τη φιναστεριδη. Ολοενα και περισσοτερα μελη (μεσα σε αυτα και ο αγαπητος manly man) ξεκινησαν τη χρηση της.

Θα τολμουσα να κανω την προβλεψη οτι, ακομη και ο Cvial, αν δεν ειχε παρει ενα τοσο καλο αποτελεσμα απο τον Λορεντζο, θα πειθοταν απο τα γραφομενα/παροτρυνσεις μου και θα αρχιζε και αυτος θεραπεια φιναστεριδης ;)

Περαν της πλακας...οσο ζω, θα το βροντοφωναζω...

"Βαλτε φινα...σωζει μαλλια"...

Ακομη και να μην εχει την επιθυμητη επανεκφυση, για τα νεαρα μελη που θα την ξεκινησουν αμεσα, θα θωρακισει τα ηδη υπαρχοντα μαλλια και θα αναχαιτισει την αλωπεκια.

Ποιο καλυτερο δωρο θα μπορουσατε να κανετε στον εαυτο σας, φιλοι μου;
θα πω ντουντα αλλα θα δεχτω επιθεση...
 

tol

Well-Known Member
θα πω ντουντα αλλα θα δεχτω επιθεση...

Φιλε dim, σε διαβεβαιω οτι, αν λογω μεταμοσχευσεων, φιναστεριδης και χρησης topik, δεν ειχα μαλλι που ουτε στην ηλικια των 20 δε θα φανταζομουν, τοτε θα ημουν απο τους πρωτους που θα εκανα χρηση ντουταστεριδης.

Σε καμια περιπτωση δε θα φοβομουν δηθεν πιθανες παρενεργειες. Οταν ενα χαπι κυκλοφορει εχοντας παρει επιστημονικη εγκριση, για μενα ειναι απολυτα ασφαλες. Η ντουταστεριδη χρησιμοποιειται ηδη απο χιλιαδες ατομα στον πλανητη (και απο σενα αλλωστε).

Αν, λοιπον, ενιωθα οτι δεν ημουν απολυτα ικανοποιημενος με την εικονα του μαλλιου μου, ασυζητητι θα ξεκινουσα, χθες κιολας, τη χρηση ντουταστεριδης.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Μέσα στα μμ ναι χρειάζεται για να αποκλειστεί το γεγονός του shock και να βγούνε όλα.
Από κει και πέρα μόλις φυτρώσουν,την κρατάς για τα υπόλοιπα φυσικά μαλλιά να στα κρατήσει.
Η καλή δότρια δεν φθίνει απαραίτητα με τα χρόνια μην τρελλαθούμε,μπορεί να έχεις χάσει τα μαλλιά σου αλλά η δότρια να ειναι τοπ.
Εδώ σε λίγο θα νομίζουμε ότι έχουμε όλοι bupa η dupa.

Και εδώ θα ήθελα να προσθέσω φίλε @vlafo μια καλή στρατηγική για όσους το προκαθορισμένο γενετικά DNA τους είναι από N4 έως Ν6 είναι:
1. Φιναστερίδη μέχρι να επιβραδυνθεί και να είναι πιο ελεγχόμενη η τριχόπτωση
-->
2. Μεταμόσχευση για ενίσχυση και να καλυφθεί η υπάρχουσα αραίωση
και ξανά τα steps 1,2 αναλόγως αραίωσης και στόχου του καθενός.
 

dim d

Well-Known Member
Και εδώ θα ήθελα να προσθέσω φίλε @vlafo μια καλή στρατηγική για όσους το προκαθορισμένο γενετικά DNA τους είναι από N4 έως Ν6 είναι:
1. Φιναστερίδη μέχρι να επιβραδυνθεί και να είναι πιο ελεγχόμενη η τριχόπτωση
-->
2. Μεταμόσχευση για ενίσχυση και να καλυφθεί η υπάρχουσα αραίωση
και ξανά τα steps 1,2 αναλόγως αραίωσης και στόχου του καθενός.
πολυ σωστα..κι κυριως για να σωθει κι η δοτρια.
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε George
Νομίζω το πλάνο σου είναι το ιδανικό και έτσι θα προχωρούσα και εγώ στη θέση σου.
Ολικό touch up,middle ενίσχυση και μέγιστο αριθμό εξαγωγής g.
Με φίνα μαζί νομίζω θα τελειώσεις οριστικά.

Το θέμα είναι ποιός θα το κάνει αυτό χωρίς φόβο.
 
Μπλουζα