Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

Georgie

Well-Known Member
Αγαπητοί φίλοι όπως έχω ενημερώσει πριν έχω αποφασίσει να προβώ σε δεύτερη μεταμόσχευση.
Έγινε μια έρευνα με 3 κλινικές ( οι 2 της Κύπρου και με τη Starks) και κατέληξα στο να επιλέξω τη MHRC με τον Dr Γεωργίου.
Θα πραγματοποιηθεί στις 13-14 Σεπτεμβρίου στη Κύπρο.
Το πλάνο είναι επανασχεδιασμός hairline μαζί με πυκνότητα όπου μπορούμε σε forelock μεσαία ζώνη .
Γενικά η κατάσταση από τη πρώτη μεταμόσχευση δεν έχει αλλάξει, ίσως μια περαιτέρω αραίωση όχι όμως δραματική.
Έχω ξεκινήσει Φιναστεριδη 1.25 κάθε μέρα πιο πολύ για να αντιμετωπίσω ενδεχόμενο σοκ .
Η επαφή έγινε μέσω mail και η εκτίμηση εγινε μέσω φωτογραφιών.
Ο Γιατρός βάση εικόνας πρότεινε 2200-2500 τχ.
1300 περίπου hairline και τα υπόλοιπα πίσω .
Προσωπικά αν η δοτρια μπορεί να δώσει παραπάνω και χρειάζεται, θα του δώσω το ελεύθερο να το κάνει εννοείται.
Όλα αυτά βέβαια με βασική προϋπόθεση την ασφάλεια.
Θα γίνει παρουσίαση κανονικά σε άλλο νήμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Πολυ καλη επιλογη γιατρου, παιρνεις και φινα και εισαι σε καλη ηλικια οποτε πας για πολυ δυνατο αποτελεσμα, με το καλο φιλε.
Θα προτιμούσα να ήμουν 20 χρόνια νεότερος
Αλλά το παλεύω ακόμα :p
Ευχαριστώ φίλε
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Μπράβο ρε φίλε!
Τώρα σε παραδέχομαι!(και πριν δηλαδή)
Πολύ καλά κάνεις και το συνεχίζεις.
Ευκαιρία για τελειοποίηση.
Με το καλό λοιπόν και καλή επιτυχία από τώρα!
 

Georgie

Well-Known Member
Μπράβο ρε φίλε!
Τώρα σε παραδέχομαι!(και πριν δηλαδή)
Πολύ καλά κάνεις και το συνεχίζεις.
Ευκαιρία για τελειοποίηση.
Με το καλό λοιπόν και καλή επιτυχία από τώρα!
Ευχαριστώ φίλε μου
Και συ το καλύτερο να πάρεις εύχομαι
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αγαπητοί φίλοι όπως έχω ενημερώσει πριν έχω αποφασίσει να προβώ σε δεύτερη μεταμόσχευση.
Έγινε μια έρευνα με 3 κλινικές ( οι 2 της Κύπρου και με τη Starks) και κατέληξα στο να επιλέξω τη MHRC με τον Dr Γεωργίου.
Θα πραγματοποιηθεί στις 13-14 Σεπτεμβρίου στη Κύπρο.
Το πλάνο είναι επανασχεδιασμός hairline μαζί με πυκνότητα όπου μπορούμε σε forelock μεσαία ζώνη .
Γενικά η κατάσταση από τη πρώτη μεταμόσχευση δεν έχει αλλάξει, ίσως μια περαιτέρω αραίωση όχι όμως δραματική.
Έχω ξεκινήσει Φιναστεριδη 1.25 κάθε μέρα πιο πολύ για να αντιμετωπίσω ενδεχόμενο σοκ .
Η επαφή έγινε μέσω mail και η εκτίμηση εγινε μέσω φωτογραφιών.
Ο Γιατρός βάση εικόνας πρότεινε 2200-2500 τχ.
1300 περίπου hairline και τα υπόλοιπα πίσω .
Προσωπικά αν η δοτρια μπορεί να δώσει παραπάνω και χρειάζεται, θα του δώσω το ελεύθερο να το κάνει εννοείται.
Όλα αυτά βέβαια με βασική προϋπόθεση την ασφάλεια.
Θα γίνει παρουσίαση κανονικά σε άλλο νήμα.
Πολύ δυνατή επιλογή ο Γεωργίου κατά την ταπεινή μου άποψη.
Παίρνεις και φίνα, η ΑΓΑ είναι σταθεροποιημένη σε τέτοια ηλικία, έχεις όλες τις προοπτικές να πάρεις σούπερ αποτέλεσμα.
Καλή επιτυχία αδελφέ και ένα δυνατό αποτέλεσμα εύχομαι όπως εσύ το θες.
 

Georgie

Well-Known Member
Πολύ δυνατή επιλογή ο Γεωργίου κατά την ταπεινή μου άποψη.
Μου άρεσε η προσέγγιση για αυτό τον επελεξα.
Το πόσο καλη είναι η επιλογή θα το δω στο κεφάλι μου .
Μέχρι τότε έχουμε καιρό !
Δε βλέπω το λόγο όμως να μην είναι .
Από τις νοσοκόμες της Advanced στο θέμα φυτρωσης έμεινα ικανοποιημένος 100%.
Αυτό σημαίνει ότι ο οργανισμός μου ανταποκρίθηκε αρκετά καλά παρά τα 50 μου τότε χρόνια . Και γρήγορη ήταν η φυτρωση , επιπλοκές δεν είχα, και έπιασε υψηλά επίπεδα . Στο σχεδιασμό όμως ζητάω κάτι καλύτερο και φαίνεται ότι ο Γεωργίου το έχει αυτό
Όλα θα φανούν στο γηπεδο
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Στο σχεδιασμό όμως ζητάω κάτι καλύτερο και φαίνεται ότι ο Γεωργίου το έχει αυτό
Έτσι φαίνεται όντως με όσα έχουμε δει έως τώρα.
Ειδικά πυκνότητα στη χερλαιν, φαίνεται να κτυπάει πολύ υψηλά νούμερα, αρκεί να φυτρώσουν όλα ή σχεδόν όλα (πιο σωστά/ρεαλιστικά).
 

tasos33

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Georgie, όλα να πάνε όπως θες και να γίνεις αφανας και 20 χρόνια νεότερος.
Για ποιο/ποιους λόγους απέρριψες hdc και starks?
 

Georgie

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Georgie, όλα να πάνε όπως θες και να γίνεις αφανας και 20 χρόνια νεότερος.
Για ποιο/ποιους λόγους απέρριψες hdc και starks?
Ευχαριστώ φίλε .
Όχι για κάποιο ιδιαίτερο λόγο .
Θα μπορούσα να πάω και Hdc που τη θεωρώ από τις καλύτερες κλινικές.
Με τη Starks είχαμε ένα θέμα με τις ημερομηνίες.
 

nick90

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φίλε. Πολύ καλή επιλογή ο Γεωργίου και πιστεύω θα δικαιωθείς με την επιλογή σου. Μαζι με την φιναστερίδη θα έλεγα να αρχίσεις και βιταμινες, 3 εβδομάδες πριν την επέμβαση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φίλε. Πολύ καλή επιλογή ο Γεωργίου και πιστεύω θα δικαιωθείς με την επιλογή σου. Μαζι με την φιναστερίδη θα έλεγα να αρχίσεις και βιταμινες, 3 εβδομάδες πριν την επέμβαση.
Thanks φίλε .
Βιταμίνες γενικά πριν από τη μεταμόσχευση δε πρέπει να παίρνεις , στο μετά έχουν κάποιο νόημα.
 

nick90

Well-Known Member
Thanks φίλε .
Βιταμίνες γενικά πριν από τη μεταμόσχευση δε πρέπει να παίρνεις , στο μετά έχουν κάποιο νόημα.
Πρέπει νομίζω να αρχίσεις και ένα διάστημα πριν την μεταμόσχευση ώστε να προλάβουν να δράσουν όταν θα τις χρειάζεται ο οργανισμός (γιατί θέλουν κάποιο διάστημα μέχρι να δράσουν). Και ο lorenzo από οτι ξέρω προτείνει 3 εβδομάδες πριν την επέμβαση και 6 μήνες μετά την επέμβαση βιταμίνες.
 

Georgie

Well-Known Member
Πρέπει νομίζω να αρχίσεις και ένα διάστημα πριν την μεταμόσχευση ώστε να προλάβουν να δράσουν όταν θα τις χρειάζεται ο οργανισμός (γιατί θέλουν κάποιο διάστημα μέχρι να δράσουν). Και ο lorenzo από οτι ξέρω προτείνει 3 εβδομάδες πριν την επέμβαση και 6 μήνες μετά την επέμβαση βιταμίνες.
Θα το τσεκαρω , ευχαριστώ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πρέπει νομίζω να αρχίσεις και ένα διάστημα πριν την μεταμόσχευση ώστε να προλάβουν να δράσουν όταν θα τις χρειάζεται ο οργανισμός (γιατί θέλουν κάποιο διάστημα μέχρι να δράσουν). Και ο lorenzo από οτι ξέρω προτείνει 3 εβδομάδες πριν την επέμβαση και 6 μήνες μετά την επέμβαση βιταμίνες.

2 εβδομάδες πριν, 5 μήνες μετά pillfood
 

Kostas97

Well-Known Member
Pilfood στην Ιρλανδία δεν έχει.
Θα πάω Παρίσι τη Παρασκευή, ίσως βρω εκεί.
Εάν όχι οι άλλες βιταμίνες skin hair and nails κάνουν δουλειά?
Τις Lamberts εχω δοκιμασει 3 φορες μου φανηκαν τιμιοτατες. Επισης χρειαζεσαι μονο ενα χαπι την ημερα.
Σε ζηλευω για το Παρισι φιλε, μια πολη παντου ομορφη, ανυπομονω να ξαναπαω αν και η επιλογη δευτερης γλωσσας ηταν τα γερμανικα. :)
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Georgie εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία! Συγγνώμη αν γινομαι ο κακός της παρέας αλλά θα ήθελα πραγματικά να ρωτήσω με βάση ποιο feedback επέλεξες την εν λόγω κλινική; Ρωτάω γιατί ψάχνω να βρω ολοκληρωμένα αποτελέσματα του γιατρού αλλά ανεπιτυχώς. Και πραγματικά απορώ πως το όνομα του συγκεκριμένου γιατρού έχει ταυτιστεί στην συνείδηση αρκετών μελών με επιλογή που χαρακτηρίζεται καλη/κορυφαία όταν δεν έχουμε σοβαρη ποσότητα δειγματος της δουλειάς του.Και πάλι καλή επιτυχία, φιλικά
 

Georgie

Well-Known Member
Georgie εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία! Συγγνώμη αν γινομαι ο κακός της παρέας αλλά θα ήθελα πραγματικά να ρωτήσω με βάση ποιο feedback επέλεξες την εν λόγω κλινική; Ρωτάω γιατί ψάχνω να βρω ολοκληρωμένα αποτελέσματα του γιατρού αλλά ανεπιτυχώς. Και πραγματικά απορώ πως το όνομα του συγκεκριμένου γιατρού έχει ταυτιστεί στην συνείδηση αρκετών μελών με επιλογή που χαρακτηρίζεται καλη/κορυφαία όταν δεν έχουμε σοβαρη ποσότητα δειγματος της δουλειάς του.Και πάλι καλή επιτυχία, φιλικά
Ευχαριστω Νίκο
Δε γίνεσαι κακός αφού δεν έχω κάνει καμία κλινική η γιατρό σημαία . Ούτε πρόκειται.
Αναφέρω παραπάνω ότι στο γήπεδο θα φανεί.
Ότι έχει καλό feedback έχει. Δε του το έδωσα εγώ αλλά το κέρδισε μεταξύ των μελών που έχουν βρεθεί σε consultation στην Αθήνα και είδαν περιστατικά δια ζώσης.

Επειδή όμως το κεφάλι το δικό μου με ενδιαφέρει, να είσαι σίγουρος ότι θα δεις την εξέλιξη μέχρι το τέλος και εκεί θα έχεις ολοκληρωμένο αποτέλεσμα , καλό η κακό!
Θα έχεις όλο το δικαίωμα να το κρίνεις όπως εσύ νομίζεις. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα μέλη του φόρουμ που τους θεωρώ φίλους ασχέτως διαφωνιών σε επί μέρους ζητήματα για αλλά θέματα.

Στις επιλογές μου στη ζωή ένας μεγάλος παράγοντας που με βοηθάει να παίρνω αποφάσεις είναι το ένστικτο.
Δε μπορώ να το αγνοήσω.
Εύχομαι να με δικαιώσει .
 
Μπλουζα