Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

Georgie

Well-Known Member
Φίλε George
Νομίζω το πλάνο σου είναι το ιδανικό και έτσι θα προχωρούσα και εγώ στη θέση σου.
Ολικό touch up,middle ενίσχυση και μέγιστο αριθμό εξαγωγής g.
Με φίνα μαζί νομίζω θα τελειώσεις οριστικά.

Το θέμα είναι ποιός θα το κάνει αυτό χωρίς φόβο.
Κοίτα φίλε
Δεν είμαι σε φάση άγχους να τελειώσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα .
Θα κάνω υπομονή να δω πως θα με πάει με τη Φιναστεριδη σε πρώτη φάση .

Η γενική εικόνα είναι καλή και δεν έχω θέμα .

Αν δεν έχω περαιτέρω αραίωση στο Middle, το παλευω χωρίς να μπω για πύκνωση .
Το ιδανικό θα ήταν να μπω μόνο για ελαφρύ κλείσιμο κροταφων
Ένα ιδανικό touch up εν ολίγοις.
Να ρίξω δηλαδή αλλά 2000 στις μπροστινές ζώνες

Δε ξέρω
Σε πρώτη φάση θα επικοινωνήσω με τον Γιατρό σου , επίσης πάλι επιλογή είναι και ο Μάρας στη HDC .

Όλα αυτά για αρχές του 23.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Και πολύ καλά κάνεις.
Τα 2000g μπροστά είναι πάρα πολλά δεν θα μπορέσεις,θα το πας ένα touch up 1000g μπροστά και τα υπόλοιπα πίσω.
Μετά από 1 χρόνο θα δεις που θα κάτσει η μπίλια με τη φίνα.
 

Georgie

Well-Known Member
Και πολύ καλά κάνεις.
Τα 2000g μπροστά είναι πάρα πολλά δεν θα μπορέσεις,θα το πας ένα touch up 1000g μπροστά και τα υπόλοιπα πίσω.
Μετά από 1 χρόνο θα δεις που θα κάτσει η μπίλια με τη φίνα.
Ναι ρε φίλε σωστός είσαι .
1000 θα μπουν μπροστά .
Τα υπόλοιπα ενίσχυση εκεί που είχα βάλει στη πρώτη μεταμόσχευση, στη πιο πίσω ζώνη .
Δε θέλω να μπω πιο πίσω....
Βασικά θέλω αλλά το φοβάμαι
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι ρε φίλε σωστός είσαι .
1000 θα μπουν μπροστά .
Τα υπόλοιπα ενίσχυση εκεί που είχα βάλει στη πρώτη μεταμόσχευση, στη πιο πίσω ζώνη .
Δε θέλω να μπω πιο πίσω....
Βασικά θέλω αλλά το φοβάμαι
Ρώτα τον Σωτήρη αν μπαίνει,βασικά κενά έχει να δουλέψει αλλά για τόση πυκνότητα δεν ξέρω.
Στον Lorenzo ή σε άλλον Ισπανό γιατρό αυτό ήταν πολύ εύκολο δεν υπήρχε κανένας φόβος.
 

alex7

Well-Known Member
Κοίτα φίλε
Δεν είμαι σε φάση άγχους να τελειώσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα .
Θα κάνω υπομονή να δω πως θα με πάει με τη Φιναστεριδη σε πρώτη φάση .

Η γενική εικόνα είναι καλή και δεν έχω θέμα .

Αν δεν έχω περαιτέρω αραίωση στο Middle, το παλευω χωρίς να μπω για πύκνωση .
Το ιδανικό θα ήταν να μπω μόνο για ελαφρύ κλείσιμο κροταφων
Ένα ιδανικό touch up εν ολίγοις.
Να ρίξω δηλαδή αλλά 2000 στις μπροστινές ζώνες

Δε ξέρω
Σε πρώτη φάση θα επικοινωνήσω με τον Γιατρό σου , επίσης πάλι επιλογή είναι και ο Μάρας στη HDC .

Όλα αυτά για αρχές του 23.
Καλύτερα κλείσε από τώρα γιατί τους χειμερινούς μήνες πιο δύσκολα βρίσκεις ημερομηνία
 

Georgie

Well-Known Member
Ρώτα τον Σωτήρη αν μπαίνει,βασικά κενά έχει να δουλέψει αλλά για τόση πυκνότητα δεν ξέρω.
Στον Lorenzo ή σε άλλον Ισπανό γιατρό αυτό ήταν πολύ εύκολο δεν υπήρχε κανένας φόβος.
Τον Lorenzo με τι θα τον πληρώσω
Με κοτόπουλα?
:)
 

Georgie

Well-Known Member
Καλύτερα κλείσε από τώρα γιατί τους χειμερινούς μήνες πιο δύσκολα βρίσκεις ημερομηνία
Φίλε
Δε μου φαινεται
Αλλα ειμαι σε μια ηλικια που δε κλείνω ουτε τραπέζι σε εστιατόριο για αύριο !

:)
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ναι ρε φίλε σωστός είσαι .
1000 θα μπουν μπροστά .
Τα υπόλοιπα ενίσχυση εκεί που είχα βάλει στη πρώτη μεταμόσχευση, στη πιο πίσω ζώνη .
Δε θέλω να μπω πιο πίσω....
Βασικά θέλω αλλά το φοβάμαι
Κόιταξε αν μπεις μέχρι εκεί που καλύψατε στην 1η επέμβαση και μπροστά hairline θα έχεις να κάνεις μόνο με μεταμοσχευμένα οπότε δεν τίθεται ιδιαίτερος φόβος και για τις ελληνικές κλινικές με την έννοια ότι δεν έχεις αδύναμα επηρεασμένα μαλλιά εκεί που να φοβάσαι το μόνιμο shockloss. Ειδικά με την φίνα θα εχεις μια προστασία παραπάνω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
θα φανούν και εκεί καλύτερα τα κενά στο ξύρισμα. Αν και από ότι είδα ειχε μπει και η advanced λίγο Middle στην 1η επέμβαση.
Ισχυει αυτο φίλε .
Μπήκανε στο middle στην αρχη του .
Αλλα εκει νομίζω οτι δεν είδα μεγάλη διαφορα , μπορει να βγήκανε, αλλα ηταν τοσο αραιή η τοποθέτηση που δε μου έκανε αίσθηση .
Αν ξανάβαλω στο σημείο αυτό αλλα 1000 η διαφορα θα ειναι μεγάλη πιστεύω .
Btw ποτε δεν είχα ιδιαίτερα πυκνό μαλλι σε καμμία ζωνη, ίσως να μη βοηθούσε και η τρίχα μου που ειναι λεπτή και ανοιχτή
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ισχυει αυτο φίλε .
Μπήκανε στο middle στην αρχη του .
Αλλα εκει νομίζω οτι δεν είδα μεγάλη διαφορα , μπορει να βγήκανε, αλλα ηταν τοσο αραιή η τοποθέτηση που δε μου έκανε αίσθηση .
Αν ξανάβαλω στο σημείο αυτό αλλα 1000 η διαφορα θα ειναι μεγάλη πιστεύω .
Btw ποτε δεν είχα ιδιαίτερα πυκνό μαλλι σε καμμία ζωνη, ίσως να μη βοηθούσε και η τρίχα μου που ειναι λεπτή και ανοιχτή
Hairline τι σκέφτεσαι να κάνεις ; να την κατεβάσεις, να κλείσεις κροτάφους ή να μπεις ανάμεσα στην υπαρχουσα;
 

vlafo

Well-Known Member
Αν βάλει 1000g και δεν αξίζει λιγότερα,και θα κλείσει κροτάφους όπως είπε και θα πυκνώσει όλη την α ζώνη και εκεί πλέον θα χτίσει τοίχο και θα δεί διαφορά.
 

Georgie

Well-Known Member
Hairline τι σκέφτεσαι να κάνεις ; να την κατεβάσεις, να κλείσεις κροτάφους ή να μπεις ανάμεσα στην υπαρχουσα;
Κατέβασμα μάλλον οχι .
Μου παει στο προσωπο το υψος που ειναι τωρα .
θα δω όμως , μπορει να ειναι αναγκαίο λογω σχήματος .

Πύκνωση μπροστά νομίζω οτι ειναι ok .
Η μεταμοσχευμενη περιοχή εχει μεγαλύτερη πυκνότητα ήδη απο τις υπόλοιπες ( εκτός δοτριας)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Κατέβασμα μάλλον οχι .
Μου παει στο προσωπο το υψος που ειναι τωρα .
θα δω όμως , μπορει να ειναι αναγκαίο λογω σχήματος .

Πύκνωση μπροστά νομίζω οτι ειναι ok .
Η μεταμοσχευμενα περιοχή εχει μεγαλύτερη πυκνότητα ήδη απο τις υπόλοιπες ( εκτός δοτριας)
Ναι σε μερικές περιπτώσεις είναι αναγκαίο να κατέβει έστω ελάχιστα η hairline για να δέσει καλύτερα το νέο σχήμα με τους κροτάφους, και παράλληλα θα κάνεις πύκνωση στα σημεία που έχεις μεγαλύτερες αδυναμίες.
 

oreo

Well-Known Member
Ναι σε μερικές περιπτώσεις είναι αναγκαίο να κατέβει έστω ελάχιστα η hairline για να δέσει καλύτερα το νέο σχήμα με τους κροτάφους, και παράλληλα θα κάνεις πύκνωση στα σημεία που έχεις μεγαλύτερες αδυναμίες.
Οπως ανέτρεξα στις παλιότερες φώτο με το αποτέλεσμα, αν και δεν είναι ευδιάκριτο, μπορεί να χρειάζονται 1300 +g για καλό reconstruction+filling hairline και κροτάφους.
 

geobald

Member
Φίλε Georgie νομίζω ότι η φίνα θα βοηθήσει πολύ στην περίπτωση σου (ακόμα καλύτερα μαζί με regaine). Μπορεί μετά από κανα 12μηνο χρήσης να έχεις αλλάξει γνώμη για 2η μμ. Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία οτι και να επιλέξεις.
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε Georgie νομίζω ότι η φίνα θα βοηθήσει πολύ στην περίπτωση σου (ακόμα καλύτερα μαζί με regaine). Μπορεί μετά από κανα 12μηνο χρήσης να έχεις αλλάξει γνώμη για 2η μμ. Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία οτι και να επιλέξεις.
Thanks φίλε .
Regaine με τίποτα .
Μικρό έως ανύπαρκτο το όφελος όταν τη χρησιμοποίησα για ένα 6 μηνες περίπου.
Μπορεί +5 τρίχες ,αλλά και 6 κιλά + μαύρα μάτια & κουρασμένο βλέμμα !!! Άσε που σε μερικούς έβγαλε και ρυτίδες ....Δε παίζω με τετοια :p

Ίσως χρησιμοποιήσω ξανά για να δώσω boost στη δεύτερη μμ για κάνα 5μηνο .
Θα κάνω δεύτερη όμως σίγουρα, αφού το αποφάσισα .
Έχω καλή δοτρια οπότε γιατί όχι .
Να έχω και κάτι να περιμένω το μακρύ χειμώνα που έρχεται !
 
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα