F.A.Q Revivogen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παναγιωτης είπε:
[quote author=magic810 link=topic=139.msg8754#msg8754 date=1236973249]

Φιλε,Παναγιωτη χωρις να θελω να αμφισβητησω το revivo μιας και το χρησημοποιησα και ισως το ξαναχρησιμοποιησω κ εγω....νομιζω οτι τα αποτελεσματα της photo του Ακη δειχνουν οτι απλα διατηρησε τα μαλλια του.......ετσι νομιζω εγω...και στις photo που εδειξε θεαματικα αποτελεσματα ηταν με συνδυασμο αλλων προιντων αν δεν κανω λαθος.....
Τωρα σε εμενα εδωσε sheddind στην 5μηνη σχεδον χρηση του......στους κροταφους....ελπιζω οτι αυτα θα ξαναβγουν...
το θεμα ειναι οτι η κριση χτυπησε κ τα μαλλια μιας και μαλλον θα αναγκαστω να διακοψω την θεραπεια για κανα μηνα τουλαχιστον...
Ελπιζω να μην ειναι μεγαλο διαστημα για να ξεσυνηθησει το κεφαλι τη 5μηνη χρηση που εκανα....
Παντως πιστευω περισοτερο στην spiro.... 8)
οι φωτος δειχνουν οτι υπαρχει και νεα τριχοφυια δεν διατηρησε απλα τα μαλλια του
βεβαια τα αποτελεσματα δεν ηταν τρομακτικα αλλα ο καθενας εχει την εντυπωση οτι βαζονται ντουτα και αλλα αντιαδρογονα οτι θα φτασει σε βαθος χρονο στην αρχη της κλιμακας
η θα εχει τα μαλλια του οπως στα 16 και οποιος το πιστευει αυτο ειναι λαθος και θα απογοητευτει

οσο για την σουρονολακτονη που πιστευεις πειρρισοτερο
δεν την συγκρινω με το revivogen αλλο το ενα αλλο το αλλο

Teri είπε:
Παναγιώτη μήπως θα ήταν εύλογο να αναφέραμε στο φίλο Γιώργο ότι αυτά τα 2 αληλεπιδρούν μεν αλλά με την κατάλληλη διαφορά ώρας χρήσης μπορούν άνετα να συνεργαστούν και να δώσουν εξαιρετικά αποτελέσματα. Το ανέφερα μόνο στην περίπτωση που να μην το γνωρίζει το παιδί.
για ποιες λες ?
[/quote]

Παναγιωτη χωρις να θελω να μπουμε σε αντιπαραθεση...το εννοω... ;D
Πως ξερεις οτι ειναι τριχες που βγηκαν απο το revivogen και οχι τριχες που βρισκονται σε τελογενη φαση?
Το λεω αυτο γιατι εγω στους κροταφους ειχα μικρες τριχουλες οταν πηγα στο γιατρο μου ειπε οτι ειναι λογω regain...
To θεμα ειναι μεχρι πριν ενα χρονο παρεμεναν μικρες τριχουλες παρα την χρηση μινοξιδιλης...ποτε δεν μαυρισαν να γινουν μεγαλες τριχες.....
Επισης ειπα οτι με το revivo στις φωτογραφιες του ακη διατηρησε τα μαλλια του που σημαινει οτι διατηρησε τις μικρες τριχουλες οτι κ αν ηταν αυτες......
Παρατηρησα στην πορεια των φωτογραφιων του οτι ΚΑΙ με χρηση αλλων προιοντων πηρε αυτο που ηθελε δηλαδη να αναπτυξει τις τριχες που εσωσε με to revivogen....
αυτο ειπα...... :p
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

ξεκολλάτε - μην παρεξηγούμαστε άδικα :(

τα αποτελέσματα είναι διαφορετικά στον καθένα
και τίποτα δεν είναι απόλυτο σε μία θεραπεία... ;D
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρος είπε:
ξεκολλάτε - μην παρεξηγούμαστε άδικα :(

τα αποτελέσματα είναι διαφορετικά στον καθένα
και τίποτα δεν είναι απόλυτο σε μία θεραπεία... ;D

Σπυρος καμμια παρεξηγηση,ισα ισα...
ο παναγιωτης οπως και ο ακης ηταν τα πρωτα παιδια που συναντησα εδω οποτε δεν παιζει τετοιο θεμα....
:D
 

VAMPIRIA

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

βαζω revivogen εδω και 3 μηνες, στην αρχη μου επεφταν πολλες τριχες λογο revivogen, τωρα βλεπω οτι στην θεση τους βγαινουν αλλες τριχες λεπτοτερες. εχει να πει καποιος κατι σε αυτο? μηπως το revivogen δεν εκανε δουλεια? μηπως θα πεσουν οι λεπτες τριχες και θα ξανα βγουν κανονικες?
 

sovagg

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

παιδια μια ερωτηση-απο που μπορω να αγορασω το revivogen?(μιλαμε παντα για Ελλαδα)
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

VAMPIRIA είπε:
βαζω revivogen εδω και 3 μηνες, στην αρχη μου επεφταν πολλες τριχες λογο revivogen, τωρα βλεπω οτι στην θεση τους βγαινουν αλλες τριχες λεπτοτερες. εχει να πει καποιος κατι σε αυτο? μηπως το revivogen δεν εκανε δουλεια? μηπως θα πεσουν οι λεπτες τριχες και θα ξανα βγουν κανονικες?

Vampiria και εγω αυτο ειδα και το σταματησα συν οτι δεν εχω λεφτα τωρα να το παραγγλειω..κριση... :p
οποτε τωρα θα αφοσιωθω στην μινοξιδιλη και φιναστεριδη που ουτως η αλλως επαιρνα....
δεν ξερω μπορει να μην δουλεψε σε μενα αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια...
πολλοι λενε οτι ετσι ειναι στην αρχη και να μην απογοητευεσαι......
αν δεν το χρησιμοποιεις χρονο τουλαχιστον μην απογοητευεσαι....θα σου πουν και παιδια που το χρησιμοποιουν περισσοτερο καιρο..
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

VAMPIRIA είπε:
βαζω revivogen εδω και 3 μηνες, στην αρχη μου επεφταν πολλες τριχες λογο revivogen, τωρα βλεπω οτι στην θεση τους βγαινουν αλλες τριχες λεπτοτερες. εχει να πει καποιος κατι σε αυτο? μηπως το revivogen δεν εκανε δουλεια? μηπως θα πεσουν οι λεπτες τριχες και θα ξανα βγουν κανονικες?
Λεπτότερες από πριν εννοείς; Εγώ είχα παρατηρήσει ότι με τον καιρό "πάχαιναν", σταδιακά δηλαδή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

VAMPIRIA

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

λεπτοτερες απο πριν ναι, παχαιναν? η επεσαν και ξανα βγηκανε πιο παχιες?
 

baybars

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 2 & 1/2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??? :-\
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

baybars αν δεν σταματήσει η τριχόπτωση (shed = ξαφνική) μέσα σε ένα (βαριά!) μήνα,
ενώ η τριχόπτωση γενικά δεν δείξει σημάδια επιβράδυνσης,
κάτι παίζει με την θεραπεία αυτήν και πρέπει να το κοιτάξεις...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

magic810 είπε:
Παναγιωτη χωρις να θελω να μπουμε σε αντιπαραθεση...το εννοω... ;D
Πως ξερεις οτι ειναι τριχες που βγηκαν απο το revivogen και οχι τριχες που βρισκονται σε τελογενη φαση?
Το λεω αυτο γιατι εγω στους κροταφους ειχα μικρες τριχουλες οταν πηγα στο γιατρο μου ειπε οτι ειναι λογω regain...
To θεμα ειναι μεχρι πριν ενα χρονο παρεμεναν μικρες τριχουλες παρα την χρηση μινοξιδιλης...ποτε δεν μαυρισαν να γινουν μεγαλες τριχες.....
Επισης ειπα οτι με το revivo στις φωτογραφιες του ακη διατηρησε τα μαλλια του που σημαινει οτι διατηρησε τις μικρες τριχουλες οτι κ αν ηταν αυτες......
Παρατηρησα στην πορεια των φωτογραφιων του οτι ΚΑΙ με χρηση αλλων προιοντων πηρε αυτο που ηθελε δηλαδη να αναπτυξει τις τριχες που εσωσε με to revivogen....
αυτο ειπα...... :p

αντιπαραθεση ?? οχι φιλε φυσικα και οχι ειναι λογικο να μην συμφνωνουν ολοι
ωστοσο θα οσυ πω την γνωμη και απο εκει και περα ειναι δικο σου θεμα/επιλογη

το οπτικο που βλεπω στην φωτο δειχνει σαφως οτι οι τριχες που εχει στο κεφαλι του ειναι περισσοτερες απο πριν
βεβαια ειναι δεν μετριουνται αλλα φαινεται οτι το μαλλι ειναι πιο πλουσιο


ακομη λες οτι ο γιατρος σου ειπε οτι ειναι απο το regain ... αυτος ξερει τι ειναι το revivogen και απο τι αποτελειται
γιατι καποια στοιχεια regrowth εχει και το revivogen γιατι το revivo δεν ειναι μονο αντι-dht
βεβαια σε καμια περιπτωση δεν συγκρινετε με την μινοξιδιλη για regrow μιλαω παντα

τωρα αυτα τα 2 δουλευουν τελεια μαζι αρκει να υπαρχει 3ωρο μεταξυ του ενος με του αλλου

επειτα απο χρηστες εδω που βαζουν χρονια μινοξιδιλη παρατηρησα σχεδον σε ολα τα ποστ τους οτι
κανενας δεν μπορεσε να διατηρησει τα μαλλια του με την χρηση της μινοξιδιλης σκετης

ο ενας ελεγε σε βαθος χρονο οτι δεν του εκανε τπτ
και ο αλλος υποστηριζει οτι η μαλλον πιστευει οτι
αντι να του πεσουν τα μαλλια του σε 2 χρονια πεσαν σε 3 δηλαδη η μινοξιδιλη απλα καθυστερησε καπως τον χρονο

τωρα τι πιστευω εγω , , , οτι η μινοξιδιλη δεν αρκει για να σωσεις τα μαλλια σου , , αλλα αν κανεις μπλοκαρει την dht τοτε η μινοξιδιλη ειναι απο τα καλυτερα συστατικα που μπορει κανεις να βαλει για regrowth

οποτε εφοσον η dht ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ στο θυλακα ακομη και οταν χρησιμοποιει κανεις μινοξιδιλη ειναι δυσκολο να δει αποτελεσματα και ιδιαιτερα στους κροταφους οπου ειναι απο τα πιο δυσκολα σημεια

η μινοξιδιλη πρεπει να συνδιαζεται με dht block

γιατι το dht καθαριζει την ουσια απο τα θυλακια και η μινοξιδιλη σπρωχνει πιεζει το θυλακα να αναπτυχθει
ετσι το ενα χρειαζετει το αλλο για να προσφερει

τωρα αν νομιζεις η εσυ η ο γιατρος οτι ειναι απο την μινοξιδιλη τοτε
τι να πω ο καθενας εχει την αποψη του εν τελη μπορει να κανω και εγω λαθος

παντος αυτη ειναι η γνωμη μου


παντα φιλικα . . . magik εισαι απο τα παλια στελεχη του forum και σε εκτιμω
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

παιδια παραγγειλα revivogen περνω βεβαια και φιναστεριδη
1)να περιμενω sheding?
2)θα με βοηθησει στο μπροστινο μερος και στους κροταφους οπου εχω το προβλημα (φυσικα μαζι με regaine) οπου απο τι διαβαζω δε δουλευει ι φιναστεριδη???
ευχαριστω εκ των προτερων :D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

Georgex6 είπε:
παιδια παραγγειλα revivogen περνω βεβαια και φιναστεριδη
1)να περιμενω sheding?
2)θα με βοηθησει στο μπροστινο μερος και στους κροταφους οπου εχω το προβλημα (φυσικα μαζι με regaine) οπου απο τι διαβαζω δε δουλευει ι φιναστεριδη???
ευχαριστω εκ των προτερων :D
με revivogen finasteride και regaine εισαι καλυμενος και τοπικα και οργανικα πιστευω να σου κανει τρομερη δουλεια
η φιναστεριδη δουλευει ,,

οσο για το shedding αν ειχες στην αρχη οταν ξεκινησες θεραπεια
αλλαζοντας καποια προιοντα ειναι πιθανον να εχεις για καμια 15 μερες
οσο για του κροταφους δυσκολο μερος μην περιμενεις μεσα σε 2 με 3 μηνες να δεις κατι τρομερο
θελει καιρο για εκεινο το μερος κανενα 8μηνο περιπου

VAMPIRIA είπε:
εγω βαζω revivogen complete combination, regaine, emu oil, spiroulina, ιπποφαες, detoxygen, fungoral.
την σπυρουλινα και το ιπποφαεις τι τα θες
τουλαχιστον παιρνε ενα απο τα δυο οχι και τα δυο ειναι υπερβολη οπως επισης το detoxygen γιατι το παιρνεις

θελω να πω πως δινεις πιο πολυ σημασια σε συμπληρωματα απο τις θεραπειες
 
Μπλουζα