F.A.Q Revivogen

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

δες το θέμα του Admin(Άκης) στο "επιτυχής θεραπεία" ... ::)

μην ξεχνάς ότι το revivogen δεν πιάνει 100% των περιπτώσεων ανδρογ. αλωπεκίας,και ότι αποτελέσματα έχεις μετά 6-8-12 μήνες ... :-\
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GiorgosA

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Σκόπευα κι εγώ να το παραγγείλω, πλέον όμως έχω κάποιες επιφυλαξεις, γιατί επικοινώνησα μαζί τους προ περίπου μίας εβδομάδας για κάποιες διευκρινίσεις σχετικά με τα συστατικά της λοσιόν τους, και δεν έχω λάβει όχι μόνο απάντηση αλλά ούτε καν επιβεβαίωση ότι έλαβαν το mail και σκοπεύουν να μου απαντήσουν.. ::)
Η εμπειρία μου από ανάλογη επικοινωνία στο παρελθόν με εταιρείες μού έχει δείξει ότι όσο πιο σοβαρή και αξιόπιστη μια εταιρεία (κι άρα τα προϊόντα της), τόσο πιο συνεπής και τυπική στην επικοινωνία της με τους εκάστοτε ενδιαφερόμενους...

ΥΓ: Γνωρίζει κανείς κάτι για τη διαδραστικότητα Zinc και Azelaic Acid; Κάπου διάβασα ότι είναι αλληλοεξουδετερωτικής φύσης, αλλά μπορεί να είναι και ανακριβές αυτό.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

για το www.revivogen.comhttp:// λες;!
παράξενο που δεν σου απάντησαν - είναι η κατεξοχήν αξιόπιστη,συνεπής και εξυπηρετική εταιρία...

για τα συστατικά του revivogen έχουν γραφτεί αρκετά :
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,202.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,200.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,512.0.html
 

GiorgosA

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ναι, με το revivogen.com επικοινώνησα.. Κι εμένα με παραξένεψε, γιατί γενικά τα αμερικανικά sites ηλεκτρονικού εμπορίου είναι πολύ τυπικά.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

GiorgosA είπε:
Σκόπευα κι εγώ να το παραγγείλω, πλέον όμως έχω κάποιες επιφυλαξεις, γιατί επικοινώνησα μαζί τους προ περίπου μίας εβδομάδας για κάποιες διευκρινίσεις σχετικά με τα συστατικά της λοσιόν τους, και δεν έχω λάβει όχι μόνο απάντηση αλλά ούτε καν επιβεβαίωση ότι έλαβαν το mail και σκοπεύουν να μου απαντήσουν.. ::)
Η εμπειρία μου από ανάλογη επικοινωνία στο παρελθόν με εταιρείες μού έχει δείξει ότι όσο πιο σοβαρή και αξιόπιστη μια εταιρεία (κι άρα τα προϊόντα της), τόσο πιο συνεπής και τυπική στην επικοινωνία της με τους εκάστοτε ενδιαφερόμενους...

ΥΓ: Γνωρίζει κανείς κάτι για τη διαδραστικότητα Zinc και Azelaic Acid; Κάπου διάβασα ότι είναι αλληλοεξουδετερωτικής φύσης, αλλά μπορεί να είναι και ανακριβές αυτό.

οι πρωτες ερευνες πισω στο 1988 αν θυμαμαι καλα εγιναν με ionic zinc Β6 και azelaic οποτε δεν νομιζω να αλληλεπριδρουν αυτες οι ουσιες επισης επισης ουτε το azelaic αλληλεπιδρα με την μινοξιδιλη

το μονο που αλληλεπιδραει ειναι η μινοξιδιλη με τον ψευδαργυρο(Zinc)

εγω οσες φορες ειχα χρησιμοποιεισει την επικοινωνια μαζι τους ηταν ΟΚ
και σε μια παραγγελεια μου που καναν ενα λαθος και τους εστειλα μηνυμα την επομενη μερα μου απαντησαν

μηπως σου απαντησαν και το μηνυμα πηγε sta junk του email σου και διαγραφηκε
δεν ξερω παντως σε εμενα ητα τυπικοτατοι και εξθπηρετικοτατοι
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

alexXXX είπε:
παιδια μπηκα στο hairloss forum και ολοι στην αμερικη λενε τα χειροτερα για το ρεβινογκεν.μεχρι και οτι προκαλεσε παρισσοτερη τριχοπτωση οχι απλα στην αρχη αλλα συνεχεια. εχει δει κανεις πραγματικα αποτελεσματα?

γενικα απο οσο εχω διαβασει τα πιο πολλα σχολια ειναι καλα τα καλα ειναι περισσοτερα απο τα ασχημα

λοιπον για να μην μεινουμε στα λογια να σε ενημερωσω πως εγω σχεδον ενα χρονο το χρησιμοποιω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

επισης ο ακης το χρησιμοποιησε κοντα στα 2 χρονια πανω απο 1,5 χρονο
και τα αποτελεσματα του μπορεις να τα δεις στο θεμα που ανοιξε
εκει θα δεις πως ηταν τα μαλλια του στην αρχη και πως μετα απο 1 χρονο με revivogen
 

GiorgosA

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, Σπύρο κ Παναγιώτη. Μάλλον θα το παραγγείλω. Ελπίζω να δουλέψει και σε μένα και να είμαι κάποια στιγμή σε θέση να στείλω τις π.R. και μ.R. photos. ;D
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παναγιωτης είπε:
[quote author=GiorgosA link=topic=139.msg8681#msg8681 date=1236859685]
Σκόπευα κι εγώ να το παραγγείλω, πλέον όμως έχω κάποιες επιφυλαξεις, γιατί επικοινώνησα μαζί τους προ περίπου μίας εβδομάδας για κάποιες διευκρινίσεις σχετικά με τα συστατικά της λοσιόν τους, και δεν έχω λάβει όχι μόνο απάντηση αλλά ούτε καν επιβεβαίωση ότι έλαβαν το mail και σκοπεύουν να μου απαντήσουν.. ::)
Η εμπειρία μου από ανάλογη επικοινωνία στο παρελθόν με εταιρείες μού έχει δείξει ότι όσο πιο σοβαρή και αξιόπιστη μια εταιρεία (κι άρα τα προϊόντα της), τόσο πιο συνεπής και τυπική στην επικοινωνία της με τους εκάστοτε ενδιαφερόμενους...

ΥΓ: Γνωρίζει κανείς κάτι για τη διαδραστικότητα Zinc και Azelaic Acid; Κάπου διάβασα ότι είναι αλληλοεξουδετερωτικής φύσης, αλλά μπορεί να είναι και ανακριβές αυτό.

οι πρωτες ερευνες πισω στο 1988 αν θυμαμαι καλα εγιναν με ionic zinc Β6 και azelaic οποτε δεν νομιζω να αλληλεπριδρουν αυτες οι ουσιες επισης επισης ουτε το azelaic αλληλεπιδρα με την μινοξιδιλη

το μονο που αλληλεπιδραει ειναι η μινοξιδιλη με τον ψευδαργυρο(Zinc)

εγω οσες φορες ειχα χρησιμοποιεισει την επικοινωνια μαζι τους ηταν ΟΚ
και σε μια παραγγελεια μου που καναν ενα λαθος και τους εστειλα μηνυμα την επομενη μερα μου απαντησαν

μηπως σου απαντησαν και το μηνυμα πηγε sta junk του email σου και διαγραφηκε
δεν ξερω παντως σε εμενα ητα τυπικοτατοι και εξθπηρετικοτατοι
[/quote]

Παναγιώτη μήπως θα ήταν εύλογο να αναφέραμε στο φίλο Γιώργο ότι αυτά τα 2 αληλεπιδρούν μεν αλλά με την κατάλληλη διαφορά ώρας χρήσης μπορούν άνετα να συνεργαστούν και να δώσουν εξαιρετικά αποτελέσματα. Το ανέφερα μόνο στην περίπτωση που να μην το γνωρίζει το παιδί.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

Λευτέρη, η συζήτηση γίνεται για την αλληλεπίδραση ψευδάργυρου και αζελαϊκού οξέος
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παναγιωτης είπε:
[quote author=alexXXX link=topic=139.msg8652#msg8652 date=1236839811]
παιδια μπηκα στο hairloss forum και ολοι στην αμερικη λενε τα χειροτερα για το ρεβινογκεν.μεχρι και οτι προκαλεσε παρισσοτερη τριχοπτωση οχι απλα στην αρχη αλλα συνεχεια. εχει δει κανεις πραγματικα αποτελεσματα?

γενικα απο οσο εχω διαβασει τα πιο πολλα σχολια ειναι καλα τα καλα ειναι περισσοτερα απο τα ασχημα

λοιπον για να μην μεινουμε στα λογια να σε ενημερωσω πως εγω σχεδον ενα χρονο το χρησιμοποιω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

επισης ο ακης το χρησιμοποιησε κοντα στα 2 χρονια πανω απο 1,5 χρονο
και τα αποτελεσματα του μπορεις να τα δεις στο θεμα που ανοιξε
εκει θα δεις πως ηταν τα μαλλια του στην αρχη και πως μετα απο 1 χρονο με revivogen
[/quote]

Φιλε,Παναγιωτη χωρις να θελω να αμφισβητησω το revivo μιας και το χρησημοποιησα και ισως το ξαναχρησιμοποιησω κ εγω....νομιζω οτι τα αποτελεσματα της photo του Ακη δειχνουν οτι απλα διατηρησε τα μαλλια του.......ετσι νομιζω εγω...και στις photo που εδειξε θεαματικα αποτελεσματα ηταν με συνδυασμο αλλων προιντων αν δεν κανω λαθος.....
Τωρα σε εμενα εδωσε sheddind στην 5μηνη σχεδον χρηση του......στους κροταφους....ελπιζω οτι αυτα θα ξαναβγουν...
το θεμα ειναι οτι η κριση χτυπησε κ τα μαλλια μιας και μαλλον θα αναγκαστω να διακοψω την θεραπεια για κανα μηνα τουλαχιστον...
Ελπιζω να μην ειναι μεγαλο διαστημα για να ξεσυνηθησει το κεφαλι τη 5μηνη χρηση που εκανα....
Παντως πιστευω περισοτερο στην spiro.... 8)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baybars

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ : ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ REVIVOGEN 1 ΜΗΝΑ Κ ΚΑΤΙ Κ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΝΤΟΝΗ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ Κ ΑΡΑΙΩΣΗ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ (ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ & ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΑΛΛΙΑ) Η ΚΑΚΟ (ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ?). ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Η 3η ΕΠΙΛΟΓΗ (ΠΙΘΑΝΗ ΕΠΟΧΙΑΚΗ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ), ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΑΝΟΙΞΗ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ... ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΠΑΝΤΑ
 

VAMPIRIA

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Akh bazw revivogen edw kai 3 mhnes. mou exoun pesei arketa mallia alla bgazw arketes nees trixes, omws einai leptes... (?)
tha ksana pesoun kai tha bgoune kanonikes?
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παίδες νομίζω ότι το sheding που σου δίνει το Revivogen παρουσιάζεται μέχρι τον πρώτο μήνα. Αν στον πρώτο μήνα και κάτι, δεν παρουσιάσεις παροδική τριχόπτωση πολύ δύσκολα θα σου παρουσιαστεί μετά.Κι εγώ το Revivo βάζω ένα μήνα και κάτι και όλα καλά κανένα sheding.Αν περάσει ο μήνας και δεν σου συμβεί αυτό κατα 90% το έχεις αποφύγει. Κατά πάσα πιθανότητα διανύετε εποχιακή τριχόπτωση, το έχουν κι άλλα παιδιά εδώ.
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

K εγω ειμαι της ιδιας αποψης. Κ οχι μονο για το revivo αλλα κ για τη minox αν ειναι να σου εμφανιστει shedding θα ειναι στον πρωτο μηνα. Προσωπικα μπηκα στον 3ο μηνα minox (revivo δεν χρησιμοποιω) κ απο shedding πολυ λιγα πραγματα. Εξαρταται απο τον καθε αυτο-δεν ειναι στανταρ
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

shedding έχουμε στις 4-6 εβδομάδες της χρήσης => θετική αντίδραση του θύλακα στην/στις δραστικές ουσίες της θεραπείας - πέφτουν τρίχες που θα έπεφταν έτσι και αλλιώς (τελογενείς)

shedding δεν να είναι απόλυτο ότι θα εμφανιστεί σε όλους,
και δεν έχει την ίδια ένταση στον καθένα...

την άνοιξη τα πράγματα περιπλέκονται γιατί έχουμε παράλληλα εποχιακή τριχόπτωση => αποβάλλονται/πέφτουν τελογενείς τρίχες λόγω εποχής
εδώ παίζει ρόλο η διατροφή και ιδιαίτερα οι βιταμίνες - συνιστάται η χρήση πολυβιταμινών και ψευδαργύρου

οι τρίχες επανέκφυσης μοιάζουν με χνούδι και είναι ανοιχτόχρωμες - κρίσιμο στάδιο,
χρειάζεται πολύ προσπάθεια και επιμονή/υπομονή για να αναπτυχθούν...
δυστυχώς συνήθως πέφτουν...

οι νέες τρίχες είναι πιο σκούρες από τις υπόλοιπες και "φαίνονται" πιο γερές/υγιείς,
και θέλουν καλή συντήρηση
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

magic810 είπε:
Φιλε,Παναγιωτη χωρις να θελω να αμφισβητησω το revivo μιας και το χρησημοποιησα και ισως το ξαναχρησιμοποιησω κ εγω....νομιζω οτι τα αποτελεσματα της photo του Ακη δειχνουν οτι απλα διατηρησε τα μαλλια του.......ετσι νομιζω εγω...και στις photo που εδειξε θεαματικα αποτελεσματα ηταν με συνδυασμο αλλων προιντων αν δεν κανω λαθος.....
Τωρα σε εμενα εδωσε sheddind στην 5μηνη σχεδον χρηση του......στους κροταφους....ελπιζω οτι αυτα θα ξαναβγουν...
το θεμα ειναι οτι η κριση χτυπησε κ τα μαλλια μιας και μαλλον θα αναγκαστω να διακοψω την θεραπεια για κανα μηνα τουλαχιστον...
Ελπιζω να μην ειναι μεγαλο διαστημα για να ξεσυνηθησει το κεφαλι τη 5μηνη χρηση που εκανα....
Παντως πιστευω περισοτερο στην spiro.... 8)
οι φωτος δειχνουν οτι υπαρχει και νεα τριχοφυια δεν διατηρησε απλα τα μαλλια του
βεβαια τα αποτελεσματα δεν ηταν τρομακτικα αλλα ο καθενας εχει την εντυπωση οτι βαζονται ντουτα και αλλα αντιαδρογονα οτι θα φτασει σε βαθος χρονο στην αρχη της κλιμακας
η θα εχει τα μαλλια του οπως στα 16 και οποιος το πιστευει αυτο ειναι λαθος και θα απογοητευτει

οσο για την σουρονολακτονη που πιστευεις πειρρισοτερο
δεν την συγκρινω με το revivogen αλλο το ενα αλλο το αλλο

Teri είπε:
Παναγιώτη μήπως θα ήταν εύλογο να αναφέραμε στο φίλο Γιώργο ότι αυτά τα 2 αληλεπιδρούν μεν αλλά με την κατάλληλη διαφορά ώρας χρήσης μπορούν άνετα να συνεργαστούν και να δώσουν εξαιρετικά αποτελέσματα. Το ανέφερα μόνο στην περίπτωση που να μην το γνωρίζει το παιδί.
για ποιες λες ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρος είπε:
κατανοητό...πολύ κατανοητό... ::)
ποιοι . . .?

baybars είπε:
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ : ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ REVIVOGEN 1 ΜΗΝΑ Κ ΚΑΤΙ Κ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΝΤΟΝΗ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ Κ ΑΡΑΙΩΣΗ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ (ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ & ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΑΛΛΙΑ) Η ΚΑΚΟ (ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ?). ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Η 3η ΕΠΙΛΟΓΗ (ΠΙΘΑΝΗ ΕΠΟΧΙΑΚΗ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ), ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΑΝΟΙΞΗ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ... ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΠΑΝΤΑ

καλο ειναι οτι αυτο το εχουμε πει πολλες φορες
οτι τριχες σου πεσουν κατα την διαρκεια που βαζεις λοσιον ρεβιβοτζεν θα σου ξανα βγουν

VAMPIRIA είπε:
Akh bazw revivogen edw kai 3 mhnes. mou exoun pesei arketa mallia alla bgazw arketes nees trixes, omws einai leptes... (?)
tha ksana pesoun kai tha bgoune kanonikes?
καταρχην απο 1 μαρτιου απογορευονται τα greeklish
 
Μπλουζα