F.A.Q Revivogen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρο 1ml έβαλα revivo . Σωστά? Γιατί απ ότι είδα το manual λέει μέχρι και 2 τη φορά. Νομίζω όμως ότι 1 ml είναι καλά σωστά?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

η δοσολογια του revivogen ειναι 2ml και οχι ενα

το ενα μπουκαλι ειναι για 1 μηνα συμφωνα με την εταιρια
και καθοτι το μπουκαλι εχει 60 ml δια 30μερες 2ml τη μερα

η αλλιως αν βαζεις 1ml τοτε θα πρεπει να βαζει και πρωι και βραδυ απο 1ml
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παναγιωτης είπε:
η δοσολογια του revivogen ειναι 2ml και οχι ενα

το ενα μπουκαλι ειναι για 1 μηνα συμφωνα με την εταιρια
και καθοτι το μπουκαλι εχει 60 ml δια 30μερες 2ml τη μερα

η αλλιως αν βαζεις 1ml τοτε θα πρεπει να βαζει και πρωι και βραδυ απο 1ml

Οπς.. οπότε έκανα λάθος χτες. Καλά έκανα και ρώτησα δλδ. Οκ απο δω και μπρος 2ml.. να το θυμάμαι.

Όχι, 2 ml θα βάζω επειδή το πρωί παίρνει σειρά το Kirkland.
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ρε παιδιά, καλημέρα καταρχήν. Μία απορία. Το πρωί μου εχετε πει να λούζομαι οπωσδήποτε ώστε να φύγει η "λαδίλα" απο το revivo. Το θέμα είναι όμως ότι τα μαλιά μου το πρωί τα αγγίζω και είναι μία χαρά, κανένα πρόβλημα , φρεσκολουσμένα μάλιστα και απο χτες. Δεν νιώθω την λαδίλα δηλαδή. Απλά απαντήστε μου, εκτός από αυτόν τον λόγο υπάρχει κάποιος άλλος ώστε εκτός απο το βράδυ που λούζομαι να λούζομαι και το πρωί? Να είμαι ειλικρινής με φοβίζει λίγο αυτό το καθημερινό βραδινό και καπάκι πρωινό λούσιμο. Αν υπάρχει κάποιος άλλος λόγος (πχ υπολείματα ψευδαργύρου -λέμε τώρα-, απο to revivo) οκ ας το κάνω, αλλιώς έχει νόημα?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

ο ψευδ/ρος έχει απορροφηθεί το πρωί - απλά οι περισσότεροι δεν θέλουμε την αίσθηση λαδώματος (ιδιαίτερα αν έχεις ήδη λιπαρά μαλλιά)

επίσης, οι περισσότεροι λένε για υπόλοιπα γενικά του reviv.(οπότε και λούζονται) - εσύ δεν τα βλέπεις/νιώθεις;!

η εταιρεία προτείνει καθαρό τριχωτό πριν την εφαρμογή του reviv./kirkland - δεν σε υποχρεώνει

προσωπικά πιστεύω ότι είναι υπερβολή 2 φορές την ημέρα λούσιμο,αλλά σέβομαι τις προτιμήσεις όλων όσων το θεωρούν σωστό/απαραίτητο ...
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρος είπε:
ο ψευδ/ρος έχει απορροφηθεί το πρωί - απλά οι περισσότεροι δεν θέλουμε την αίσθηση λαδώματος (ιδιαίτερα αν έχεις ήδη λιπαρά μαλλιά)

επίσης, οι περισσότεροι λένε για υπόλοιπα γενικά του reviv.(οπότε και λούζονται) - εσύ δεν τα βλέπεις/νιώθεις;!


προσωπικά πιστεύω ότι είναι υπερβολή 2 φορές την ημέρα λούσιμο,αλλά σέβομαι τις προτιμήσεις όλων όσων το θεωρούν σωστό/απαραίτητο ...



1) Όχι δεν το νιώθω Σπύρο, άλλωστε αν ένιωθα-έβλεπα κάποια υπολείματα δεν θα το έκανα και θέμα, απλά θα λουζόμουν. Ίσως να ωφείλεται στο ότι έχω κοντό μαλλί και αποροφάται όλο, η το είδος του τριχωτού που έχω, τελοςπάντων μπορεί να οτιδήποτε.

2) Κι εγώ πιστεύω ότι είναι υπερβολή και μη υγιεινό γιατί κουράζει την τρίχα. Το κεφάλι δεν είναι σώμα να το κάνεις μπάνιο 2 φορές την μέρα. Οπότε 3 φορές την εβδομάδα μέρα παρά μέρα fungoral και αν χρειάζομαι και 4η βλέπουμε με ένα ουδέτερο.. (Loreal)

Αυτά :D
 

ikon

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Teri είπε:
Ρε παιδιά, καλημέρα καταρχήν. Μία απορία. Το πρωί μου εχετε πει να λούζομαι οπωσδήποτε ώστε να φύγει η "λαδίλα" απο το revivo. Το θέμα είναι όμως ότι τα μαλιά μου το πρωί τα αγγίζω και είναι μία χαρά, κανένα πρόβλημα , φρεσκολουσμένα μάλιστα και απο χτες. Δεν νιώθω την λαδίλα δηλαδή. Απλά απαντήστε μου, εκτός από αυτόν τον λόγο υπάρχει κάποιος άλλος ώστε εκτός απο το βράδυ που λούζομαι να λούζομαι και το πρωί? Να είμαι ειλικρινής με φοβίζει λίγο αυτό το καθημερινό βραδινό και καπάκι πρωινό λούσιμο. Αν υπάρχει κάποιος άλλος λόγος (πχ υπολείματα ψευδαργύρου -λέμε τώρα-, απο to revivo) οκ ας το κάνω, αλλιώς έχει νόημα?

Γιατί λούζεσαι 2 φορές τη μέρα?

Εγώ το κάνω ως εξής:

Πρωί, καλό λούσιμο και αφού στεγνώσουν regaine,

Βράδυ (22.00) tricomin

Μεσάνυχτα (24.00) revivogen


Και το πρωί πάλι από την αρχή… λούσιμο regaine κ.α. …

Δηλαδή 1 φορά τη μέρα λούσιμο και όλα είναι ok!
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ikon είπε:
[quote author=Teri link=topic=139.msg7209#msg7209 date=1234421094]
Ρε παιδιά, καλημέρα καταρχήν. Μία απορία. Το πρωί μου εχετε πει να λούζομαι οπωσδήποτε ώστε να φύγει η "λαδίλα" απο το revivo. Το θέμα είναι όμως ότι τα μαλιά μου το πρωί τα αγγίζω και είναι μία χαρά, κανένα πρόβλημα , φρεσκολουσμένα μάλιστα και απο χτες. Δεν νιώθω την λαδίλα δηλαδή. Απλά απαντήστε μου, εκτός από αυτόν τον λόγο υπάρχει κάποιος άλλος ώστε εκτός απο το βράδυ που λούζομαι να λούζομαι και το πρωί? Να είμαι ειλικρινής με φοβίζει λίγο αυτό το καθημερινό βραδινό και καπάκι πρωινό λούσιμο. Αν υπάρχει κάποιος άλλος λόγος (πχ υπολείματα ψευδαργύρου -λέμε τώρα-, απο to revivo) οκ ας το κάνω, αλλιώς έχει νόημα?

Γιατί λούζεσαι 2 φορές τη μέρα?

Εγώ το κάνω ως εξής:

Πρωί, καλό λούσιμο και αφού στεγνώσουν regaine,

Βράδυ (22.00) tricomin

Μεσάνυχτα (24.00) revivogen


Και το πρωί πάλι από την αρχή… λούσιμο regaine κ.α. …

Δηλαδή 1 φορά τη μέρα λούσιμο και όλα είναι ok!
[/quote]

Σωστά, σωστά, πολύ σωστά. Θα το ακολουθήσω κι έτσι. Απλά δεν ξέρω πως αλλά επειδή και προ θεραπείας λουζόμουν βράδια, παρασύρθηκα και το έκανα έτσι.

Σ'ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andreas_scorpio

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παιδια ευτυχως εχω ακομα αρκετα μαλια και προσεξα πως χανω μαλια μονο σε περιοδους αγχους.Ωστοσο φέτος και ειδικοτερα τελευταια παρατηρω εντονη τριχοπτωση...Δεν θέλω να χρησιμοποιησω οτιδηποτε που μπλοκαρει την τεστοστερονη αφου κάνω bodybuilding(φυσικο εννοω με διατροφη και μονο συμπληρωμα την πρωτεινη) εδω και 3 περιπου χρονια.Σκεφτομαι το revivogen αλλα με φοβιζει η περιπτωση να χάσω πολλα μαλια αφου οπως ειπα δεν εχω ιδιεταιρο προβλημα.Αν χρησιμοποιησω μονο το σαμπουαν και το conditioner θα εμφανιστει τριχοπτωση??Προστατευω τα υπαρχοντα μαλια μου μονο με το σαμπουαν και το conditioner??Ειναι το καλυτερο σαμπουαν για μαλλια η υπαρχει καλυτερο(σαμπουαν)??
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

'γεια χαρά

αν ψάξεις λίγο τις συζητήσεις στο forum θα δεις ότι πολλοί εδώ κάνουν body building και συνδυάζουν ανάλογα την θεραπεία για τριχόπτωση

εφόσον δεν αντιμετωπίζεις ορατή αραίωση,αλλά κλασική περιοδική πτώση τριχών τελογενούς φάσης μην μπαίνεις στο "τρυπάκι" revivogen/minoxidil κτλ

fungoral αν θες χρησιμοποίησε 2-3 φορές την εβδομάδα (μέρα παρά μέρα)+conditioner και καλά/φαρμακευτικά σαμπουάν - Neutrogena T-gel/Frezyderm hair force men (shampoo+mask) τις ενδιάμεσες μέρες
 

andreas_scorpio

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρος είπε:
'γεια χαρά

αν ψάξεις λίγο τις συζητήσεις στο forum θα δεις ότι πολλοί εδώ κάνουν body building και συνδυάζουν ανάλογα την θεραπεία για τριχόπτωση

εφόσον δεν αντιμετωπίζεις ορατή αραίωση,αλλά κλασική περιοδική πτώση τριχών τελογενούς φάσης μην μπαίνεις στο "τρυπάκι" revivogen/minoxidil κτλ

fungoral αν θες χρησιμοποίησε 2-3 φορές την εβδομάδα (μέρα παρά μέρα)+conditioner και καλά/φαρμακευτικά σαμπουάν - Neutrogena T-gel/Frezyderm hair force men (shampoo+mask) τις ενδιάμεσες μέρες

Ευχαριστω πολύ φίλε Σπύρο.Απο τα Neutrogena T-gel/Frezyderm hair force men (shampoo+mask) ποιο ειναι το καλυτερο??Έχουν την ιδια δράση??Πηρα τη lotion και το σαμπουαν της frezyderm
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

το ίδιο καλά-καθημερινά σαμπουάν(μην τρελαίνεσαι-σαμπουάν είναι!!!)

εμένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση η μάσκα(conditioner)της Frezyderm(περιέχει saw palmetto και αφήνει τέλεια μαλλιά και άρωμα)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

το σαμπουάν της revivogen δεν αποτελεί κάτι το "ιδιαίτερο",και πολλές φορές γράψαμε ότι αποτελεί το 5% στην θεραπεία με revivogen scalp therapy
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρος είπε:
το σαμπουάν της revivogen δεν αποτελεί κάτι το "ιδιαίτερο",και πολλές φορές γράψαμε ότι αποτελεί το 5% στην θεραπεία με revivogen scalp therapy

Σπύρο μια που συζητάμε για το σαμπουάν της Revivogen, είπαμε θα μπορω να λούζομαι ενδιάμεσα με το fungoral.Δηλαδή με το fungoral λούζομαι Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή μεσημέρη. Με το Revivo θα μπορώ πχ να το καθιερώσω και να λούζομαι Τρίτη και Σάββατο αρκεί να έχουν περάσει 3-4 ωρίτσες απο την στιγμή που έβαλα minoxidil. Μinoxidil βάζω κάθε πρωί κατά της 8 και κάτι, οπότε αν στης 3 το μεσημέρη λούζομαι κάποιες φορές και με το Revivo ειναι καλά έτσι?
 

giorgos 29

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Teri είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=139.msg7627#msg7627 date=1234993145]
το σαμπουάν της revivogen δεν αποτελεί κάτι το "ιδιαίτερο",και πολλές φορές γράψαμε ότι αποτελεί το 5% στην θεραπεία με revivogen scalp therapy

Σπύρο μια που συζητάμε για το σαμπουάν της Revivogen, είπαμε θα μπορω να λούζομαι ενδιάμεσα με το fungoral.Δηλαδή με το fungoral λούζομαι Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή μεσημέρη. Με το Revivo θα μπορώ πχ να το καθιερώσω και να λούζομαι Τρίτη και Σάββατο αρκεί να έχουν περάσει 3-4 ωρίτσες απο την στιγμή που έβαλα minoxidil. Μinoxidil βάζω κάθε πρωί κατά της 8 και κάτι, οπότε αν στης 3 το μεσημέρη λούζομαι κάποιες φορές και με το Revivo ειναι καλά έτσι?
[/quote]ναι teri μου ετσι
 

giorgos 29

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρος είπε:
το ίδιο καλά-καθημερινά σαμπουάν(μην τρελαίνεσαι-σαμπουάν είναι!!!)

εμένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση η μάσκα(conditioner)της Frezyderm(περιέχει saw palmetto και αφήνει τέλεια μαλλιά και άρωμα)
Σπυρο τη μασκα τη βαζουμε κανονικα σε ολο το μαλλι η μονο στις ακρες
 
Μπλουζα